Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
700 postów 3054 komentarze

Tajemnicza Polska 51

Zbigniew Jacniacki - ( wcześniej zbigniew 1108 ) PRAWDA W ŻYCIU, ŻYCIE W PRAWDZIE... 50 lat minęło.... Do teorii doszło doświadczenie. Zbudowałem swoje "malutkie" państwo polskie. Nawiążę współpracę z "malutkimi" państwami moich Rodaków .

Moje komentarze

 • @circ
  Ja zwróciłem tylko uwagę na to ,że w państwie watykańskim są osoby o różnych celach osobistych i nie należy ,moim zdaniem ,bezkrytycznie polegać na bezstronności ludzi KRK . Mam nadzieję ,że czytelników Twoich postów nie zniechęcisz do szukania prawdy ....
  A mieszanie wiary i sacrum z funkcjami państwowymi jest mi dalekie . Ponieważ mam osobiste doświadczenia , to w tym zakresie nie jestem skazany na teoretyzowanie. Nie wiem natomiast jak Ty ?
  Przeczytałem jeszcze raz swój komentarz i nie znajduję tam odniesień do materializmu . Oczywiście masz prawo ze mną nie rozmawiać . Podzielam też pogląd ,że każda półprawda jest całym kłamstwem . Jaki jest zatem poziom "poziomu" ,który trzeba osiągnąć , aby można było z Tobą rozmawiać?
  Życzę Ci sukcesów na drodze prawdy i miłości .
  Jak Polacy, naród wybrany, uratowali cywilizację chrześcijańską
 • @Ptasznik z Trotylu
  Tak,gdyż hierarchowie są funkcjonariuszami państwa watykańskiego .Mają nawet paszporty dyplomatyczne .Ponieważ powszechnie używane jest sformułowanie o funkcjonariuszach państwowych , nie jest to w żaden sposób pejoratywne .
  Jak Polacy, naród wybrany, uratowali cywilizację chrześcijańską
 • Odkrycia prawd
  Teoria cywilizacji Feliksa Konecznego jest wartościową intelektualnie ,
  jeżeli traktuje się ją jako metodę myślenia ułatwiającą osiąganie celów praktycznych . W młodości byłem aktywny w środowiskach ,które z dorobku Konecznego zrobiły ideologię/doktrynę polityczną .Osobiście przywoziłem w latach osiemdziesiątych z LONDYNU książki Konecznego i innych. Proszę nie traktować mojej poniższej opinii jako negacji dorobku tego myśliciela .Wręcz przeciwnie , darzę GO wielkim szacunkiem ,co jednocześnie nie zwalnia mnie z myślenia .
  Oto ta uwaga .Błędem jest założenie ,że w Kościele rzymsko-katolickim
  przewagę ma misja ewangelizacyjna nad misją utrwalania lub rozszerzania panowania Cesarstwa rzymskiego narodu niemieckiego . Przyjęcie opcji przewagi interesu państwowego nad ewangelizacyjnym /posłuszeństwa nad miłością/ ułatwi zrozumienie wydarzeń historycznych /popieranie Krzyżaków ,czy wcześniejszy chrzest plemion polskich i pruskich ogniem i mieczem lub utrzymywanie niewolnictwa chłopstwa wobec szlachty aż do XIX wieku/. Ułatwi również wyciąganie wniosków na przyszłość . Jednym z nich jest potrzeba traktowania współczesnego Państwa Watykańskiego
  jako niejednorodnej organizacji ideowej. Bezkrytyczne opieranie się na strukturze KRK będzie prowadziło do rozczarowań i braku satysfakcjonujących rozwiązań. Uważam ,że w Polsce jest wielu wartościowych funkcjonariuszy i działaczy katolickich . Niestety, w sytuacji konfliktu interesu rodzin polskich i rodzin zagranicznych będzie ich obejmowała zasada posłuszeństwa wobec Watykanu a nie zasada dążenia do prawdy i miłości .
  Jak Polacy, naród wybrany, uratowali cywilizację chrześcijańską
 • 35 lat temu podobnie myślałem
  Też szukałem liderów i poświęcałem czas na naprawę RP .
  Nie twierdzę ,że wszyscy zawiedli . Ale zbyt wielu i rozczarowania były bardzo bolesne .
  Otrząsnąłem się i odżyłem dopiero po odkryciu ,że moja rodzina nie jest mniej warta niż ogólna RODZINA POLSKA , że ja jako człowiek nie jestem mniej warty niż LUDZKOŚĆ , i ,że posłowie ,ministrowie ,biskupi etc. korzystają z WC toalet tak jak ja, .
  Zacząłem budować własne Państwo .Język polski okazał się sprzymierzeńcem . Tym samym słowem oznacza państwo polskie , rosyjskie ,watykańskie jak również państwo Kowalscy .
  Moje Państwo zrazu jednoosobowe i z małym budżetem ,bez własnego terytorium wzrosło demograficznie , materialnie ,obszarowo.Choć mam lepsze wskaźniki niż niejedno mocarstwo i posiadam rezerwy walutowe , nie mam dążności imperialnych.
  Zawsze jestem otwarty na współpracę z innymi PAŃSTWAMI POLSKIMI .
  Nie tylko dlatego ,że jest to źródłem lepszych efektów ,ale również jest to przestrzeń rozwoju duchowego/mistycznego .
  W trakcie współdziałania poznajemy wyraźniej swoje dobre i mniej szlachetne strony .
  Zazdrość ,małostkowość ,chciwość ,złośliwość ,lenistwo itp. ujawniają się bardzo szybko w grze zespołowej .
  Buduj swoje Państwo ,"wk..ny" .
  W czerwcu 2012 zapraszam do odwiedzenia mojego Państwa .
  Dziękuję Ojcu Niebieskiemu za sukces w budowie Twojego PAŃSTAWA WK..NY /może jakaś łagodniejsza nazwa ?/
  WITAM :)
 • Nasza szansa
  Coraz więcej osób dostrzega partykularyzm KRK.
  Pisma Święte są , według mnie, traktowane przez funkcjonariuszy KRK bardzo instrumentalnie .
  Dlaczego zatem odnoszą oni w naszym kraju taki sukces polityczny?
  Bo umieją czekać i TRWAĆ . Swoim zwolennikom zapewniają dostatnie życie, przywileje, poczucie misji i medialne nagłośnienie ....
  Inne ośrodki są nietrwałe , niecierpliwe , o słomianym zapale , żądające wyrzeczeń przy niejasnych korzyściach .
  Jakie jest spoiwo krytyków KRK ?
  Sukces ?Pieniądze? Sława? Szatan? Iluminaci? NWO?Kosmici?Islam?Wegetarianizm?.......
  To nie może zadziałać .
  Bliskie mi są poglądy o prawie miłości , o nieskończonej sile myśli ludzkiej...
  Ale jak przekonać do nich własną żonę ,dzieci a co dopiero dalszą
  rodzinę, znajomych i nieznajomych ?
  Klasyczne metody polityczne są od kilkudziesięciu lat mało efektywne w budowaniu wspólnoty dążących do prawdy. .
  Dlatego ,i może to niektórym wydać się śmieszne, poprosiłem a raczej zażądałem aktywności moich Aniołów/Bytów Duchowych . I Oni bardzo chętnie pomagają.
  Struktury zniewalania ludzi upadają ,tym szybciej ,im szybciej przestajemy dostarczać im swoje myśli i energię ,gdy przestajemy spoglądać na Ziemię ,Kraj przez okulary ich pojęć i celów .
  Z Sodomy wyszedł Lot z rodziną . Nie uratował wielu .Nawet jego żona padła ofiarą swojej "kobiecej " ciekawości .My też nie odpowiadamy za wszystkich.
  Nie poświęcajmy za dużo czasu na przyglądaniu się jak traci na znaczeniu KRK . Jak jego wyznawcy zaprzeczają swoimi słowami , czynami prawdzie i miłości . To co robią jest smutne .Bardzo smutne . Więcej czasu na własną twórczości i współpracę z Aniołami .Oni połączą ścieżki podobnych ludzi .I wtedy okaże się jakie Państwo Lechitów możliwe jest i potrzebne.
  CP. Czy KRK jest antypolski?
 • @Antymaterialny
  Dziękuję . Muszę poczytać o efektach tego systemu i ewentualnych możliwościach wykorzystania we współczesnym świecie .Nie będzie nadużyciem ,jeżeli poproszę Pana o jakieś źródła , najlepiej internetowe , gdyż nie jestem teraz w Polsce.
  NAPRAWA RZECZPOSPOLITEJ (Część III) – Reforma funkcjonowania Państwa
 • @Antymaterialny
  ".....Ja znam tylko jeden system finansowy, który utrzymał się przez prawie 10 wieków i doprowadził do niesamowitego rozwoju państwa. ....."

  Co Pan ma na myśli ?
  NAPRAWA RZECZPOSPOLITEJ (Część III) – Reforma funkcjonowania Państwa
 • Czas rozmowy ,czas działania
  Warto odróżnić te sytuacje .Po przedyskutowaniu planu powinna nastąpić faza realizacji .W życiu niekoniecznie architekt jest kierownikiem budowy .Szczególnie dużej budowy . I taki majster często jest mniej wykształcony ,ale nie boi się utaplać w błocie i potrafi zmobilizować wykonawców do pracy za obietnicę nagrody .
  Nowy Ekran i inne witryny internetowe spełniają funkcję wieloosobowego biura projektowego . I nie można mieć do nich pretensji ,że nie są brygadą remontową z koktailami mołotowa lub magnum ...
  Teraz jest czas dopasowywania elementów filozoficznych , ekonomicznych ,militarnych ,genetycznych ,historycznych itd.itp .
  Z niektórych elementów trzeba umieć zrezygnować lub odłożyć je w czasie . I warto sprawdzić jakie jest zainteresowanie projektem nowego systemu.
  Czy to przypadkiem nie są indywidualne lęki lub marzenia ?
  Kogo zapraszamy do naszej realizacji ,kto przeznaczy swoje pieniądze , czas lub inne energie ? Jakie chce i jakie może mieć korzyści w nowym systemie?
  Kandydaci do Parlamentu RP wiedzą, ile mogą zarobią przez najbliższe cztery lata .Podobnie chętni na stanowiska biurokracji państwowej , prezydenckiej , wojskowej . Zasada maksymalnych korzyści przy minimalnym wysiłku i praktycznie zerowa odpowiedzialność .
  Indywidualnie każdy z internautów tworzy swoje życie lepszym lub gorszym .
  Aby zaangażować się w zmienianie systemu państwowego ,każdy z uczestników musi mieć możliwość porównania korzyści i nakładów.
  Moim zdaniem przekonania i doktryny są ważne , ale bez rozpisania ich na dwa plus dwa jest cztery , nie będzie Nowej Budowy .
  Czym można połączyć niezadowolonych materialistów ,humanistów , niewykształciuchów ,wegetarian , mięsożernych , " słowian " , "niemców", "chazarów " , właścicieli kawalerek ,spadkobierców ziemiaństwa , monarchistów , demokratów ,katolików ,hedonistów ......
  O tym w następnym odcinku
  To be continued
  NAPRAWA RZECZPOSPOLITEJ (Część III) – Reforma funkcjonowania Państwa

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031