Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
743 posty 3219 komentarzy

Tajemnicza Polska 51

Zbigniew Jacniacki - ( wcześniej zbigniew 1108 ) PRAWDA W ŻYCIU, ŻYCIE W PRAWDZIE... 50 lat minęło.... Do teorii doszło doświadczenie. Zbudowałem swoje "malutkie" państwo polskie. Nawiążę współpracę z "malutkimi" państwami moich Rodaków .

Moje komentarze

 • @Krzysztof J. Wojtas 09:51:09
  Wczoraj prezydent Putin odwołał 15 generałów dowódców sił bezpieczeństwa w różnych rejonach Rosji.
  Przypadkowy zbieg okoliczności?
  Szefowa rosyjskiego banku centralnego uciekła do USA.
 • @Husky 22:10:43....Więcej na blog nie zaglądam...
  Twoje deklaracje były w przeszłości elastyczne
  Poczekamy, zobaczymy, co zdarzy się w przyszłości.
  Spokojnej nocy...
  Szefowa rosyjskiego banku centralnego uciekła do USA.
 • @zadziwiony 21:44:25...toś mu dokopał...;)
  Nawet , jeżeli tak to odebrałeś, to nie było to moim zamiarem.

  Zwyczajnie nie lubię mężczyzn, którzy szukają "drzazgi" u innych
  a nie widzą nic wstydliwego w swojej "belce".

  Pozdrawiam i dziękuję za wizytę pod moim wpisem.
  Szefowa rosyjskiego banku centralnego uciekła do USA.
 • @Husky 21:23:40...W mojej ocenie to fake news Jak to na rosyjskich portalach, piszcie,piszcie,piszcie Cokolwiek ale piszcie
  Poczekamy zobaczymy...
  A jeżeli chodzi o fake news, to sam jesteś ich dobrym przykładem. Deklarowałeś odejście z Neon24 a ...ciągle jesteś.
  Szefowa rosyjskiego banku centralnego uciekła do USA.
 • @zadziwiony 21:13:07
  Oczywiście, jeżeli ta wiadomość się potwierdzi... Są w rosyjskiej blogosferze komentarze, ze przygotowano"sobowtóra" pani Prezes.
  Szefowa rosyjskiego banku centralnego uciekła do USA.
 • @Pedant 19:37:31....2000 ton nie da się łatwo "przekazać".
  W sensie fizycznym trudno.
  Zresztą nie tylko złoto ale także miliardy dolarów .

  Natomiast prawo własności poprzez różne opcje i instrumenty pochodne
  to dla bankowców codzienność...
  Szefowa rosyjskiego banku centralnego uciekła do USA.
 • @MacGregor 17:23:45
  Watykanofil nie jest rzucone mimochodem, ale konsekwencją odpowiedzi słyszanej j od rzymskiego katolika.
  Pytanie brzmiało: jak się zachowasz, gdy staniesz przed wyborem lojalności wobec papiestwa a państwa polskiego?
  Mój rozmówca wskazał na podporządkowanie się wytycznym papieskim...

  O tym "czy jestem tym samym 'watykanofilem" rozstrzyga Twój wybór.
  Od Stalina do Putina czy od Lenina do Jelcyna ...
 • A poniżej przykład komentarza, który może nie podobać się wielu użytkownikom N24
  ( tłumaczenie maszynowe):

  """...wermitraks # 408231
  https://benjaminfulford.net/2018/08/21/issues-simmering-over-the-summer-may-lead-to-war-in-the-autumn/#comment-408231
  Brak dostępnego adresu URL ... Coś z biuletynu Boba Livingstona ...
  ----
  Obietnica "wielobiegunowego świata" to globalizmu przeciw

  Największym narzędziem do dyspozycji globalistów jest wykorzystanie fałszywych paradygmatów do manipulowania postrzeganiem publicznym, a tym samym działaniem publicznym. Masy dowodzą, że na najwyższych poziomach władzy geopolitycznej i finansowej istnieje coś takiego jak "strony". Jest to kompletna bzdura, kiedy badamy fakty.

  Mówi się nam, że moce-to-be są podzielone przez politykę "lewą" i "prawą", ale obie strony faktycznie wspierają te same działania polityczne, jeśli chodzi o najważniejsze kwestie dnia i tylko różnią się pod względem retoryki, która i tak jest bez znaczenia i kosmita. To tylko teatr Kabuki.

  Mówi się nam, że siła korporacji musi być zrównoważona przez władzę rządową i że władza rządu musi być zrównoważona przez "wolny rynek", gdy w rzeczywistości korporacje są wyczarterowane i chronione przez rządy, a wolny rynek po prostu nie istnieje w dzisiejszej gospodarce. W przypadku "cenzury" w mediach społecznościowych powiedziano nam, że rozwiązaniem jest wykorzystanie władzy rządowej zamiast po prostu uruchamianie własnych alternatywnych platform. Jednak korporacje mediów społecznościowych istnieją w formie monopoli właśnie ze względu na władzę rządową i interwencję w biznesie. Nadużycia jednej „stronie” wykorzystywane są do pchania nas w ramiona drugiej stronie, która jest po prostu jako nadużycie.

  Jeśli chodzi o geopolitykę, powiedziano nam, że mocarstwa narodowe stoją "na różnych celach", że mają różne interesy i różne cele, co doprowadziło do takich rzeczy jak "wojny handlowe", a czasem wojny strzeleckie. Kiedy jednak patrzymy na ludzi, którzy faktycznie ciągną struny w większości z tych krajów, znajdujemy te same imiona i instytucje. Niezależnie od tego, czy jesteś w Ameryce, Rosji, Chinach, UE itd., Światowe think tanki i międzynarodowe banki są wszędzie, a przywódcy we wszystkich tych krajach wzywają do zwiększenia władzy dla takich instytucji, a nie mniej.

  Wojny, niezależnie od tego, jaką przyjmą formę, są cyrkiem dla publiczności. Zostały zaprojektowane w celu stworzenia kontrolowanego chaosu i łatwego do opanowania strachu. Są one środkiem, aby wpłynąć na nas ku konkretnemu celowi, a ten koniec, w większości przypadków, jest większą mocą w rękach kilku wybranych. W każdym przypadku ludzie są przekonani, że świat jest podzielony, gdy jest on faktycznie scentralizowany.

  Kluczem do każdego magicznego show jest przekonanie widzów do udziału w kłamstwie; aby skupili się na rozpraszającej ręce, aby założyć, że to, co widzą, jest tym, co naprawdę się dzieje, aby zawiesić ich sceptycyzm.

  Nie popełniajcie błędu, to, co widzimy dziś w geopolitykach, to rzeczywiście magiczne show. Fałszywy paradygmat Wschód / Zachód jest równie potężny, jeśli nie silniejszy od fałszywego paradygmatu Lewica / Prawica. Z jakiegoś powodu ludzki umysł jest bardziej wygodny w idei podziałów i chaosu, i odrzuca z oburzeniem pojęcie "spisku". Ale konspiracje i spiskowcy mogą być demonstrowane jako fakt historii. Organizacja wśród elitystów jest powszechna niezależnie od ich narodowego punktu wyjścia.

  Sami globalistami łączy się ideologia. Nie mają wspólnego narodu, nie mają wspólnej orientacji politycznej, nie mają wspólnej kultury ani religii, zwiastują ze Wschodu, tak jak zwiastują z Zachodu. Nie mają prawdziwej lojalności wobec żadnej głównej przyczyny ani regionu planety.

  Co oni mają ze sobą wspólnego? Wydaje się, że wykazują wiele cech narcystycznych socjopatów na wysokim poziomie, którzy stanowią bardzo mały procent populacji ludzkiej. Ci ludzie są drapieżnikami, a dokładniej - pasożytami. Uważają się naturalnie za lepszych od innych, ale często współpracują ze sobą, jeśli istnieje obietnica obopólnej korzyści.

  Najbliższą rzeczą, którą mogę opisać narcystycznymi socjopatami (a więc i globalistami) w mitologii, są wampiry. Często zastanawiałem się, czy koncepcja "wampirów" została stworzona jako sposób dla zwykłych ludzi z ciemnych wieków, aby wyjaśnić bezduszne i potworne zachowania elit ich czasu. Pogląd, że jakakolwiek osoba jest w stanie tego dokonać, jeśli zło jest trudne do zaakceptowania przez ludzi do dzisiejszego dnia.

  Wampiry są zwykle przedstawiane jako elity, ukrywając się w zwykłym miejscu jako przywódcy społeczności na wyższych szczeblach społeczeństwa. Szukają oni wioski, wstawiają się jako uczciwi patroni i arystokraci, a potem żyją, dopóki ta wioska nie zostanie zniszczona. Potem przenoszą się do następnej wioski. Oto czym są. To właśnie robią i robią to w zorganizowany sposób, aby proces był bardziej wydajny.

  Zajmuje wioskę, aby nakarmić wampira lub narcystycznego socjopatę.

  Odnoszę się do tej metafory, ponieważ uważam, że dla zwykłych ludzi ważne jest zrozumienie, z czym mamy do czynienia. Kiedy niektórzy z nas wzdragają się przed pojęciem kabały na najwyższych szczeblach finansów i polityki, zmierzając do nikczemnych celów, powinni wiedzieć, że można to łatwo wytłumaczyć nie tylko w kategoriach historycznych mitów i archetypów, ale w dobrze udokumentowanym badaniu psychologicznym.

  Analitycy i działacze ruchu wolnościowego okazali się imponująco odporni na wiele narracji i kłamstw konspiracyjnych globalistów, dlatego teraz są oni głównym celem wielu kampanii propagandowych. Globaliści nie czują się dobrze wchodząc do trumien w ciągu dnia, podczas gdy tak wielu Van Helsingów czai się na wystawie.

  Ostatni wysiłek propagandowy, jaki widziałem, to idea "wielobiegunowego świata" rozwijającego się w następstwie tego, co MFW określa jako "globalny reset gospodarczy". W rzeczywistości termin "świat wielobiegunowy" jest używany w alternatywnych środowiskach medialnych. w dzisiejszych czasach jest to znowu sztuczka, której celem jest przekonanie nas, że centralizacja nie jest już zagrożeniem, a podziały, które widzimy, są raczej rzeczywiste niż sfabrykowane.

  W ramach wielobiegunowej narracji powiedziano nam, że teraz odsuwa się od dolara amerykańskiego jako rezerwy światowej i że to jest prowadzone przez wschodnie siły polityczne szukające alternatyw. To prawda, do pewnego stopnia.

  Kłamstwa otaczające ten rozwój są jednak liczne. Mówi się nam, że wschodnie mocarstwa polityczne są w sprzeczności z globalistami i globalistami - to nieprawda. Mówi się nam, że narody BRICS szukają zdecentralizowanego systemu, który zastąpi hegemonię dolara - jest to fałsz. Mówi się nam, że przywódcy ze Wschodu, tacy jak Putin i Xi, sprzeciwiają się globalistycznej władzy i są atakowani przez moce, które "buntują się" przeciwko imperium - to także jest fałszywe. Mówi się nam, że wojna handlowa jest dla Donalda Trumpa środkiem do zakłócenia globalizacji i wrzucenia małpiego klucza do planów globalistów - to jest fantazja.

  Działacze na rzecz wolności i analitycy są szczególnie podatni na tę ideę, ponieważ opiera się ona na naszym pragnieniu ujrzenia długotrwałego imperium Rezerwy Federalnej opartego na dolarach, które wpada w zapomnienie, na jakie zasługuje. Problem polega na tym, że narracja opiera się na fałszywym założeniu, że imperium globalistów jest zakorzenione w "imperium amerykańskim".

  Oto fakty:

  Wpływy globalne są w krajach wschodnich nadprzyrodzone. Na przykład Władimir Putin, który często przedstawiany jest jako antyglobalistyczny bohater w swobodnych dyskusjach na temat ruchu, wcale nie jest antyglobalistą. Putin został "odkryty" przez wokalistę, nowego zwolennika świata, Henry Kissingera, dekady temu na początku lat 90., zanim przejął rolę prezydenta Rosji. Putin relacjonuje spotkanie z Kissingerem i ich wieloletnią przyjaźń w książce Pierwsza osoba, jego autobiograficznym opisie jego wczesnej kariery.

  W przeciwieństwie do powszechnego przekonania o ruchu wolności, Putin nie wyrzucał międzynarodowych banków ani nie usuwał ich struktur władzy podczas jego prezydenckiego powstania. W rzeczywistości banki Rothschild nadal działają w Rosji do dziś, podczas gdy Goldman Sachs i JP Morgan nadal działają jako największe banki inwestycyjne w kraju.

  Obecność globalistów w Rosji jest być może dlatego, że naród rozwinął tak bliskie stosunki z MFW po upadku Związku Radzieckiego, dlaczego po dziś dzień utrzymują więzy z MFW z Bankiem Rozrachunków Międzynarodowych i dlaczego Kreml ma w przeszłość wezwała do stworzenia nowego globalnego systemu walutowego kontrolowanego przez MFW.

  Chiny wezwały również do stworzenia tego samego nowego systemu monetarnego, nie zdecentralizowanego, lecz całkowicie scentralizowanego w ramach MFW. Chiny kontynuują również powiązania z BIS, a Goldman Sachs jest mocno zaangażowany w chińską działalność rządową i ustalenia biznesowe. Dopiero w ubiegłym roku Goldman zawarł umowę o wartości 5 miliardów dolarów z ramieniem chińskiego rządu, aby ułatwić kupowanie firm i aktywów w Stanach Zjednoczonych. Donald Trump pochwalił umowę jako korzystną dla USA, co nie jest zaskakujące, biorąc pod uwagę liczbę absolwentów Goldman Sachs, którzy Trump zaangażował się w jego gabinet.

  Trump miał również rozległe kontakty z Rotothildem związanymi z bankowymi elitami przez ostatnie 25 lat. Wilber Ross, bankier inwestycyjny pracujący dla Rothschildów, był głównym agentem, który wykupił Trumpa z powodu jego długów wokół kasyna Taj Mahal w Atlantic City. Po dojściu Trumpa do Białego Domu, został sekretarzem ds. Handlu Wilbera Rossa.

  Oczywiście, nie ma "podziału" między przywódcami politycznymi świata, jeśli chodzi o to, z kim są sprzymierzeni. Globaliści i banki międzynarodowe są zaangażowani we wszystkie z nich. Ale co z resztą świata w ogóle? Czy wojna handlowa nie powoduje podziału i decentralizacji między narodami i gospodarkami? Nie całkiem.

  Rozważmy rosyjską umowę dotyczącą ropociągów z Niemcami lub najnowszą umowę Rosji, która pozwoli Chinom gospodarować ponad 2,5 miliona akrów ziemi rosyjskiej, pomagając bezpośrednio zwalczać amerykańskie sankcje. A co powiesz o stosunkach między Morzem Kaspijskim między Rosją, Iranem i wieloma innymi krajami, aby zakończyć spór o region? A co z chińskim sprzeciwem wobec sankcji nałożonych na irańską ropę naftową?

  To tylko niektóre z najnowszych przykładów reszty świata połączyły się w większy konglomerat po wojnie handlowej. Wojna handlowa łączy wszystkie te rzekomo odmienne kraje w sposób dogodny dla globalistów. Jeśli weźmiemy pod uwagę rzeczywiste wpływy globalizacyjne we wszystkich głównych gospodarkach, to musimy również wziąć pod uwagę możliwość, że "globalny reset gospodarczy" nie dotyczy "wielobiegunowego świata", lecz jeszcze bardziej scentralizowanego unipolarnego świata. Świat, który poświęca model amerykański wraz z dolarem jako rezerwą światową i zastępuje go czymś jeszcze gorszym.

  W międzyczasie mówi się, że działacze wolnościowi powinni skupić się wokół śmierci dolara i globalnego resetowania, jak gdyby był to koniec globalizmu. Innymi słowy, mamy głupio uwierzyć, że przejście do nowego porządku światowego jest "decentralizacją" po prostu dlatego, że nazywa się to "wielobiegunowym". To, że USA nie jest już twarzą bestii, nie oznacza, że ​​bestia zniknęła .

  Do prawdy i wiedzy,
  Brandon Smith...'''""
  Benjamin Fulford prorokuje,
 • @Arjanek 16:30:59,@AgnieszkaS 17:50:38
  "Czytanie tego to strata czasu...", "czytanie tego to strata czasu."

  A ja lubię przeczytać, co różni blogerzy uważają za ważne...
  Zwłaszcza, gdy piszą z innej niż polska perspektywy.
  A najbardziej interesujące są komentarze ...
  Benjamin Fulford prorokuje,
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:48:42..A jak na przestrzeni tych lat zmieniały się się poglądy na rolę chłopstwa i mieszczan...?
  To już jest Pańskie zadanie, jak wyjaśniać te zmiany w kontekście wzorcowych zasad Cywilizacji Polskiej.


  Ja poważnie traktuję rozważania o systemach państwowych, więc wezwanie o powagę w moim przypadku jest zbędne.
  Ruch Odbudowy Rzeczypospolitej
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:22:19
  Rzeczpospolita (I Rzeczpospolita) – państwo polskie od roku 1454, od 1569 Rzeczpospolita Obojga Narodów, istniejące do roku 1795.

  Czyli właściwy okres to 350 lat od połowy XV wieku do końca XVIII.
  Czy to zmienia coś w ocenie zastosowania zasady "nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe."?
  Ruch Odbudowy Rzeczypospolitej
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:55:13...Nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe....
  Zasada miła dla ucha, ale nie stosowna np. do chłopstwa lub mieszczaństwa.
  Zresztą nawet szlachta katolicka inaczej ją rozumiała niż szlachta np. prawosławna.
  Innymi słowy , podana przez Pana zasada była co najwyżej zasadą wewnątrz korporacyjną ale nie cywilizacyjną I Rzeczpospolitej.
  Ruch Odbudowy Rzeczypospolitej
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:28:15
  Nie chcę rozwiązań szczegółowych.
  Proszę tylko o przykład jakiegoś wzorca, który stanowił podstawę
  etyczno-filozoficzną I Rzeczpospolitej i który może być teraz elementem konstrukcyjnym Ruchu Odbudowy Rzeczpospolitej.
  Ruch Odbudowy Rzeczypospolitej
 • @Krzysztof J. Wojtas ....podstawy etyczno-filozoficzne I RP powinny być dla nas wzorem. ...
  Proszę o wskazanie przynajmniej kilku takich wzorców.
  Ruch Odbudowy Rzeczypospolitej
 • @Ziut - Ruch dla Rzeczypospolitej 08:27:27
  Dziękuję za ten fragment poczty dyplomatycznej.
  Zaiste, władca berliński dobrze rozszyfrowywał mentalność naszych rodaków.

  """ Nagradzać należy medalami tych, którzy demontują polskie państwo i blokują próby wzmocnienia go oraz ośmieszają polityczne ambicje Polaków jako groźne mrzonki...."

  Historia orderu Orła Białego jest wzorcowym zastosowaniem tej taktyki.
  "....gdybym był wrogiem Polski..."
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:10:30
  Panie Krzysztofie , cenię Pański trud w propagowaniu idei Cywilizacji Polskiej.
  A także innych osób, które formułują podobne tezy.


  Moja uwaga jest skierowana do wszystkich, którzy chcą pracować dla dobra swojego i najbliższych, aby zachowywali proporcje między emocjami przeszłości a wyzwaniami współczesności.

  Można lata poświęcić nad rozmyślaniami o przeszłości Słowian.
  Tylko warto zadać sobie pytanie , które tysiąclecie ma być tym najbardziej wzorcowym?
  "....gdybym był wrogiem Polski..."
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:47:14
  Ponieważ fałszowanie historii jest nieustające, to "nie pozwalanie " na jej fałszowanie z góry skazane jest " obłędne koło " lub " chocholi taniec".

  Gdyby Dmowski, Piłsudski, Paderewski tyle czasu i energii poświęcili na dyskutowanie czy rację miał Kościuszko , Wielopolski lub inny przodek , to nie mieliby czasu myśleć, jak powinna wyglądać polityka polska na początku 20 wieku.
  "....gdybym był wrogiem Polski..."
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:03:20
  Dyskusja o wyższości Piłsudskiego nad Dmowski lub odwrotnie jest jednym z przykładów sporów, które nie mają znaczenia...
  Możemy równie dobrze zadyskutować się przy innych osobach...Kościuszko, Mieszko, Poniatowski...
  , czy współcześnie Jaruzelski,Kiszczak, Geremek.

  Emocje są tak wielkie, że póżniej nie starcza "pary" na zdobywanie "prozaicznej" WIEDZY o geografii politycznej, o trendach demografii...

  I wtedy pojawia się WIARA, czyjaś "prawdziwsza" od czyjejś "najprawdziwszej".

  Wystarczy złożyć wieniec, wystarczy napisać lub przeczytać orędzie
  i czekać na następne "cuda nad Wisłą ".
  "....gdybym był wrogiem Polski..."
 • @trybeus 18:14:20.a ja to myślę, że nieciule nie mają wpływu na rządy ciulów :) przynajamniej w tzw "wyborach"
  Skoro myślisz, ze nieciule nie maja wpływu na rządy ciuli, to rozsądnie jest nie emocjonować się sprawami na, które nie ma się wpływu.

  Nie uczestniczę w tej rozgrywce.
  Ale rządzących nie nazywam ciulami.
  Wstyd świętować...
 • @trybeus 10:39:38....jak ciule się wezmą za rządzenie, to tak wygląda......
  A nieciule pozwalające ciulom rządzić to już ciule do kwadratu , czy dupki żołędne?
  Wstyd świętować...

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031