Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
946 postów 3955 komentarzy

Życie Moje i Nasze

Zbigniew Jacniacki - ( wcześniej zbigniew 1108 ) PRAWDA W ŻYCIU, ŻYCIE W PRAWDZIE... 60 lat minęło.... Do teorii doszło doświadczenie. Zbudowałem swoje "malutkie" państwo polskie. Nawiążę współpracę z "malutkimi" państwami moich Rodaków .

CO WYRASTA Z ŻYDOWSKICH KORZENI CHRZEŚCIJAŃSTWA???

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

DZIĘKI PAPIEŻOWI FRANCISZKOWI W RODZINNEJ ATMOSFERZE BĘDZIE MOŻNA ZASTANAWIAĆ SIĘ NAD OWOCAMI Z TEGO DRZEWA ... ZATEM WARTO PRZECZYTAĆ, CO MAJĄ DO POWIEDZENIA SAMI ŻYDZI POLSCY

 

 

 PRZYTACZAM TEKST Z FORUM ŻYDÓW POLSKICH .SAMOŚWIADOMOŚĆ WYJĄTKOWOŚCI KULTURY ZYDOWSKIEJ JEST GODNA POZAZDROSZCZENIA ....A KOMENTARZY NA STRONIE fzp.net.pl/opinie/jak-wyjasnic...NIE BĘDĘ STRESZCZAŁ ... POCZYTAJCIE , POMYŚLCIE...

 

TERAZ TREŚĆ :
 
Jak to wyjaśnić?

 

 

Od dawna wiadomo, że można mówić o pewnej „nadreprezentacji” Żydów wśród noblistów. To są fakty.

 

...

9 października 2013:

Martin Karplus, Michael Levitt i Arieh Warshel zostali laureatami Nagrody Nobla w dziedzinie chemii. Komitet docenił "stworzenie podstaw pod potężne programy, których używamy, aby zrozumieć i przewidywać procesy chemiczne".

To Nobel za zespolenie w chemii mechaniki kwantowej cząsteczek z klasyczną mechaniką Newtona. To dokonanie jest czymś niezwykłym - powiedział przewodniczący Komitetu Noblowskiego Sven Lidin, ogłaszając laureatów z chemii.

...

 

Od dawna wiadomo, że można mówić o pewnej „nadreprezentacji” Żydów wśród noblistów. To są fakty.

Na przykład G. Cochran, J. Hardy, H. Harpending, w „Natural History of Ashkenazi Intelligence” stwierdzają, że Żydzi aszkenazyjscy stanowią mniej niż 2% ludności Stanów Zjednoczonych, wszyscy Żydzi około 0.25% ludności świata, a są posiadaczami aż 27% nagród Nobla w naukach ścisłych i 28% w dziedzinie medycyny.

W USA Żydzi są "nadreprezentowani" w medycynie przez ponad 230% w proporcji do ogólnej populacji Stanów, ponad 475% w psychiatrii, 299% w dentystyce, 265% w prawie i 238% w matematyce.

Amerykańscy Żydzi są dwa razy liczniej reprezentowani wśród studentów uniwersyteckich, niż pozostałe grupy etniczne. Natomiast w szkołach uznawanych za najbardziej prestiżowe (Ivy League) są obecni pięciokrotnie silniej, niż by to wynikało z udziału procentowego Żydów w ogólnej populacji.

Jak to wyjaśnić?

Istnieje powszechna zgoda, że przyczyna nie jest w żadnym stopniu wrodzona (genetyczna), ale wyłącznie kulturowa. Nawet gdy badania sugerują wyższe IQ u Żydów niż u innych grup etnicznych, to przyczyną jest wychowanie i środowisko, a nie geny. Żydzi są tacy, jakimi kształtują ich wartości zapisane w żydowskiej kulturze i tradycji a ustanowione już dawno przez ich religię – judaizm [traktat talmudyczny Pirke awot prawie dwa tysiące lat temu stwierdza: ein am haarec chasid („nieuczony nie może być pobożny”].

Nawet, gdy Żydzi nie są religijni, nawet jeśli od pokoleń, to jeżeli zostali wychowani w środowisku kulturowo żydowskim, podlegali wpływom wartości, które przez tysiąclecia pielęgnował judaizm i które uczynił podstawą żydowskiego stylu życia oraz trwale zapisał w żydowskiej kulturowej świadomości i podświadomości.

Wartości te to kult wiedzy, kult mądrości i inteligencji, umiejętności analizowania problemów, ich werbalizowania i ich rozwiązywania, dociekliwości, stawiania mądrych pytań (w starej żydowskiej anegdocie matka pyta syna wracającego ze szkoły nie "czy dawałeś dziś nauczycielowi dobre odpowiedzi?", ale "czy zadawałeś dziś nauczycielowi dobre pytania?"), logicznego myślenia i argumentacji, pracowitości i poczucia obowiązku.

Żydzi od tysięcy lat byli nazywani „Ludem Księgi”. Pokolenia żydowskich chłopców od tysięcy lat zajmowały się nauką czytania, pisania, rozumienia tekstu i jego analizowania w systemie pierwszego w historii powszechnego systemu szkolnictwa (I wiek n.e. – już wówczas talmudyczny traktat Bawa Batra [21b] wyznacza wiek rozpoczęcia nauki na 6 lub 7 lat). Księgi od zawsze otaczane są wyjątkowym szacunkiem.

W rodzinach żydowskich od pokoleń ceniono wykształcenie, mądrość i wiedzę, a mniejsze znaczenie przywiązywano do sprawności fizycznej. Wzorem żydowskim był mędrzec, który nie tylko koncentrował się na religii, ale także na wiedzy świeckiej – jak np. Majmonides, który był wielkim komentatorem Tory i Talmudu, ale także filozofem i lekarzem. Religijnym przykazaniem judaizmu było i jest okazywanie szacunku mędrcom i ludziom reprezentującym wykształcenie i wiedzę. Przed mędrcem - w zgodzie z halachą - trzeba wstawać. Poprzez specjalne traktowanie mędrców podkreśla się stale, jak wielką wartością jest mądrość.

Jeżeli Grecy wieńczyli swoich atletów, średniowieczni Europejczycy - rycerzy i świętych, a współczesny człowiek Zachodu - artystów (kultury masowej) i celebrytów, to Żydzi konsekwentnie przez tysiące lat wyróżniają ludzi intelektu, wiedzy i pracowitości.

Bo przecież jednym z głównych ideałów judaizmu był i jest tikkun olam, czyli „naprawianie, doskonalenie świata” – religijny nakaz aktywnej postawy wobec rzeczywistości, nakaz jej mądrego przekształcania tak, aby lepiej służyła człowiekowi do realizowania jego duchowych i etycznych celów oraz czyniła jego życie lepszym.

To bardzo istotna sprawa! Bowiem taka postawa kształtowała i kształtuje szacunek dla wiedzy traktowanej nie wyłącznie jako cel sam w sobie, ale jako narzędzie wynalazczości i postępu.

Jeżeli dodamy do tego charakterystyczne dla judaizmu skupienie na życiu „tu i teraz” oraz rolę, jaką w koncepcji człowieka spełnia w tej religii zagadnienie „wolnej woli” – otrzymujemy w rezultacie trwale ukształtowaną w świecie żydowskim atmosferę, która zdecydowanie sprzyja rozwojowi umysłowemu i ceni ludzi przede wszystkim za ich walory i osiągnięcia intelektualne.

To rezultatem tej właśnie atmosfery - charakterystycznej zarówno dla żydowskiej rodziny jak i szerszych żydowskich społeczności - są sukcesy odnoszone przez Żydów w dziedzinach, które od judaizmu są zdecydowanie odległe, jak np. fizyka i chemia.

 

Paweł Jędrzejewski

 
                                                                  X X X 
 
 
 

KOMENTARZE

 • @lancelot 13:31:17
  Może to nie nacja , tylko arystokracja ???
  To jest nazwa ze strony internetowej.....http://fzp.net.pl/opinie/jak-wyjasnic
  Tam proszę szukać wyjaśnień...
  Ja bym tylko "gdybał" w stylu polscy katolicy, polscy słowianie, polscy ormianie, polscy politycy, polscy ....

  Pozdrawiam
 • W mojej skromnej opinii ta ich nadreprezentacja w pewnych dziedzinach wynika z tego że działają jak nacjonalistyczna mafia
  Swoich wspierają, innych udupiają.
  Tak było też z handlem.
  Uważam że tak jest z medycyną. Zresztą współczesna medycyna to struktury mafijne - tak przynajmniej twierdzi pewna uczciwa lekarka - warto przeczytać ej książkę: Medical Mafia. Za tą książkę chcieli ją pozbawić prawa wykonywania zawodu.
  Inny przykład mafijnych zachowań to cenzura, prześladowania i karanie "antysemitów".
  Potem się zachwycają sobą jacy to oni mądrzy i idealni. Tylko nie wiedzieć czemu ciągle powtarzają się ich pogromy.
 • Wszyscy.!!!!!!!!!!!!!!!!!
  ..biedni żydzi, mit-Wallenberg obalony.. http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2013/10/ryy100-187x300.jpg
  Żydowski geszefciarz, wyznawca mamony Raoul Wallenberg

  Żydowski geszefciarz, wyznawca mamony Raoul Wallenberg

  Praca doktorska Attili Lajosa wydana w Szwecji w formie książkowej pt „Hjälten och offren” ( bohater i ofiara) – jakieś dziesięć lat temu – całkowicie obala mit R. Wallenberga, jako ofiarnego wybawcę wielu tysięcy żydów na Węgrzech. Dwujęzyczny Lajos, badający tak szwedzkie, jaki i węgierskie archiwa, ukazuje Wallenberga jako żydowskiego geszefciarza, który nikogo nie uratował. A nawet nie miał takiego zamiaru, lecz jedynie jako zwykły oddelegowany kurier konsularny przewiózł w swojej walizce 300-400 gotowych paszportów szwedzkich, wystawionych na czołowych żydów budapesztańskich. Nazwiska tych żydów, którym wystawiono paszporty przeżycia, podyktowała rządowi szwedzkiemu gmina żydowska w Sztokholmie. Wallenberg był jedynie takim sobie specjalnym listonoszem – kurierem. Był to jednak listonosz – przedsiębiorca, który mając swoje biuro w konsulacie szwedzkim, zdobył sobie dostęp i do jakiejś pieczątki z nazwą konsulatu szwedzkiego, i do zwykłego papieru listowego z insygniami konsulatu (taki papier jaki leży w każdym pokoju hotelowym). Tym papierem i pieczątką posługiwał się najpierw, aby się rozreklamować w Budapeszcie, a potem aby na tym zbijać kasę.

  Wystraszeni żydzi dowiedziawszy się, że „szwedzki dyplomata” chodzący po getcie budapesztańskim szuka określanych żydów i wręcza im paszporty szwedzkie, zaczęli negocjować z tym listonoszem na temat, czy nie mógłby on pomoc także i innym żydom w potrzebie. Wallenberg jako dobry żyd chętnie się na to zgodził i właśnie na wspomnianym papierze „firmowym” wystawiał takie „paszporty”, które zaświadczały, że osoba okazująca niemieckim władzom taki papier jest pod opieką konsularną ambasady szwedzkiej w Budapeszcie. Oczywiście, jako ten dobry żyd pobierał za tę pracę opłatę od takiego gettowego petenta. Były to głównie kamienie szlachetne i złoto, a odmierzane garściami, bo praca była trudna, zaś płacącemu chodziło o przeżycie. Tak uszczęśliwiona ofiara antysemityzmu, z papierem w ręku, uciekała z Getta i była wolna. Oczywiście radość wolności u takiego żyda trwała do momentu zatrzymania go przez policję lub żandarmerię. Bo te uliczne patrole takiego papieru nie respektowały, a co gorsza, uznawały takiego żyda „chronionego przez konsulat szwedzki” za zwykłego uciekiniera z getta i albo zabijały go na miejscu, albo wysyłały pierwszym transportem do Oświęcimia. Jest to swoiście dobry przykład na tzw. zbrodnię doskonałą.

  Książka Attili Lajosa podaje bardzo wiele „źródłowych” faktów i jako taka powinna być szeroko czytana w Polsce, choćby jako odtrutka na brednie historyczne, dotyczące bardzo wielu istotnych wydarzeń historycznych, które są coraz perfidniej zakłamywane, a te dotyczące losów żydów są tym szczególniej postawione na głowie.

  O tym trzeba jednak przeczytać w książce, jako całości, bo tego tu nie streszczamy. To, co dodaje pewnego „kolorytu” tej pracy doktorskiej, to np. informacja o tym, że Raul Wallenberg był czarną owcą w całym rodzie Wallenbergów i klan nie przyznawał się do niego. Mogło to być spowodowane tym, że klan ma korzenie askenazyjskie , a Raul był wymieszany z sefardinim. Jak podaje Attila Lajos, paszporty przywiezione do Budapesztu przez Wallenberga były wystawione właśnie na żydów askenazim. Jak podaje autor, w Budapeszcie mieszkali głównie askenazim , a sefardim bytowali na prowincji. Z tych sefardim na Węgrzech prawie nikt się nie uratował. Wg. Lajosa, Wallenberg na tej kurierskiej pracy zgromadził gigantyczną fortunę w i to trakcie zaledwie kilkutygodniowego rezydowania w Budapeszcie. Pospolite kosztowności wymieniał na pieniądze, które wysyłał bankiem do Szwajcarii i Szwecji, a co cenniejsze okazy sztuki jubilerskiej trzymał w sejfach. W trakcie zatrzymania go przez NKWD Wallenberg siedział w samochodzie, który właśnie był załadowany tymi precjozami, a sam „kurier” gotował się do wyjazdu ze stolicy Węgier. Tam ślad po nim zaginął i nie ma dowodu na to, że został wywieziony z Budapesztu.

  Nieco podobnym do Wallenberga był Soros. Soros jako dziecko był dwujęzyczny i gestapo brało go jako tłumacza w getcie. A kapitał założycielski fortuny Sorosa pochodzi w Węgier. Daje to skalę porównawczą fortuny Wallenberga, która musiała być wielokrotnie większa od Sorosowej, bo Wallenberg jako osoba dorosła i z immunitetem mógł „pracować” inaczej niż dziecko manipulowane przez dorosłych.

  Gmina żydowska w Szwecji zdobyła wielkie fortuny na rewolucyjnym rabunku w Rosji, a po gminach: amerykańskiej, brytyjskiej i niemieckiej była najważniejszą i najoperatywniejszą w świecie. To w Szwecji były główne banki obsługujące tak przygotowania do rewolucji w Rosji, jaki późniejsze wieloletnie spuszczanie z niej krwi. Pieniądze jednak zarobione na tym procederze musiały być dość skromne. Wniosek taki należy wyciągnąć z tego, że kiedy zarówno władze niemieckie na Węgrzech jak i rząd nacjonalistyczny węgierski wystąpiły do Szwecji z prośbą o przyjęcie każdej dowolnej ilości „żydów” z Węgier, to nie spotkało się z jakimkolwiek pozytywnym wydźwiękiem. Ani rząd szwedzki, ani gmina żydowska w Szwecji nie były zainteresowane jakąkolwiek akcją ratunkową. Rząd poprzestał na tych paruset paszportach i o niczym więcej nie chciał słyszeć, a gmina żydowska zgodziła się na przyjęcie 200 (dwustu) żydów z Węgier i sfinansowanie ich przejazdu oraz zagospodarowania w Szwecji. Dotyczyło to jednak jedynie żydowskich dzieci (sic!). Mimo interesów na rabunku w Rosji, gmina w Szwecji pozostała biedna, tak musiało być – jak wiemy, kradzione nie tuczy, a jak również wiadomo, jedzenie w Sztokholmie zawsze było drogie. Biedni żydzi – ofiary antysemityzmu.

  Biedni, a i po pieniądzach ani śladu………

  (-) Krzysztof Cierpisz

  2013-10-13

  Za: http://gazetawarszawska.com/2013/10/13/biedni-zydzi-mit-wallenberga-obalony/ Data publikacji: 13.10.2013
 • CHODZĄC NA WYBORY DO SEJMU KOLABORUJECIE Z ŻYDAMI
  To chodźcie dalej na wybory do europarlamentu, senatu sejmu i przezydenckie i wybierajcie żydów. Polaków ,patriotów na partyjnych listach wyborczych żydowskich partii -mafi poprostu nie ma. Jeśli są jacyś Polacy to są to kundle. Uczciwy patriota ,Polak nie chciał by z tą żydowską chołotą mieć nic do czynienia. Przyjdzie taki dzień że Polacy nie wytrzymają i nastąpi dzień zapłaty.Na latarniach będą wisieli zdrajcy a komu z żydów uda się uciec z Polski ten ocali swoje życie ale nie na długo.Polski wywiad znajdzie każdego zaprzańca który brał udział w zniewalaniu Narodu Polskiego .JESZCZE POLSKA NIE ZGINĘŁA Chodzenie na wybory i głosowanie na żydowskie partie to kolaboracja z żydami i będzie karana przez Polskie Państwo Podziemne. .Niech każdy kto będąc radnym w żydwoskiej partii PiS,PO,SLD,PSL czy RP dobrze się zastanowi.Jest jeszcze czas do wyborów aby zrezygnować ze współpracy z żydami i przejść na strone Narodu.Potem już będzie za póżno.Będziemy publikować nazwiska i zdjęcia zdrajców Narodu na internecie.Nie ominie ich kara za zdradę Ojczyzny.Rodacy ,organizujcie się w wyborach samorzadowych.Wybierajcie z pośród siebie najlepszych Polaków na radnych gmin,miast i powiatów.Na wujtów,burmistrzów i prezydentów miast.Odbierzemy władzę partiom żydowskim w samorządach i zmienimy ordynację wyborczą do sejmu na JOW.Zmienimy ustrój polityczny w Polsce.To my Polacy jesteśmy gospodarzami .Nasi goście nie bedą nam mówili jak mamy żyć.Apel o bojkot wyborów znajduje się na stroniewww.stowarzyszeniedemokracjausa.com Stefan Michał Dembowski za ca prezesa Stowarzyszenie Demokracja USA New York http://www.youtube.com/watch?v=6lFN-kQg6lM

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930