Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
940 postów 3950 komentarzy

Życie Moje i Nasze

Zbigniew Jacniacki - ( wcześniej zbigniew 1108 ) PRAWDA W ŻYCIU, ŻYCIE W PRAWDZIE... 60 lat minęło.... Do teorii doszło doświadczenie. Zbudowałem swoje "malutkie" państwo polskie. Nawiążę współpracę z "malutkimi" państwami moich Rodaków .

Ambasada RP zaatakowana w Moskwie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jak się bawić to się bawić...w wyrazy ubolewania.

 Polskie MSZ wyraziło "głębokie zaniepokojenie" atakiem na placówkę.


 Głębokie , że ho,ho ...

 http://www.youtube.com/watch?v=LN570lDVhAs

 
"Akcja przedstawicieli Innej Rosji przed ambasadą Polski w Moskwie zasługuje tylko na negatywne oceny - podobnie jak wszelkie chuligaństwo i łamanie porządku prawnego"- oznajmił Leonid Kałasznikow,wiceprzewodniczący komisji spraw zagranicznych Dumy Państwowej, niższej izby rosyjskiego parlamentu.
 
 
 

Przedstawiciele ambasady RP nie komentują incydentu.
 Kontrast do słów ambasadora Rosji po spaleniu 11 listopada kiosku polskiego policjanta...

 Prawdopodobnie "wrak ambasady "pozostanie w Federacji Rosyjskiej...
 
 
 
 
 

KOMENTARZE

 • Czy po ataku na polską ambasadę doczekamy się podobnej analizy,
  jaką przytoczył spiritolibero "...Po ataku na ambasadę Rosja ma prawo żądać przeprosin od odpowiedniego rangą urzędnika rządu polskiego i odszkodowania - uważa prof. Ireneusz Kamiński z PAN.

  Prof. Kamiński, ekspert prawa międzynarodowego, podkreślił, że zgodnie z regułami, m.in. Konwencji Wiedeńskiej o stosunkach dyplomatycznych, państwo przyjmujące dyplomatów - czyli w tym przypadku Polska - jest zobowiązane do zapewnienia im bezpieczeństwa i sprawnego funkcjonowania.

  - Polska powinna w ten sposób chronić każdą placówkę dyplomatyczną na terenie naszego kraju; w sposób oczywisty w przypadku wczorajszych burd tego obowiązku nie dopełniła - powiedział Kamiński.

  W tym przypadku - zaznaczył - "jak najbardziej zrozumiałym i przyjętym zachowaniem" jest żądanie przeprosin. - I takie przeprosiny, czy też wyrazy ubolewania, powinny ze strony Polski zostać wystosowane - dodał.

  Podkreślił, że choć rzecznik polskiego MSZ niezwłocznie wyraził w imieniu Polski wyrazy ubolewania, to nie była to ranga właściwa do wymiaru sprawy. - Aby to wybrzmiało odpowiednio mocno, powinien zrobić to urzędnik bardziej odpowiedni rangą, bardziej identyfikowalny z rządem polskim, czyli w tym przypadku szef MSZ, minister Radosław Sikorski - ocenił.

  W przypadku strat materialnych - dodał Kamiński - Rosja może też zażądać naprawy szkód lub odszkodowania finansowego, wystarczającego do jej usatysfakcjonowania jako strony poszkodowanej...."
 • Za ekscesy grupki ludzi wstydzić musimy się wszyscy - powiedział prezydent Bronisław Komorowski.
  Prezydent Bronisław Komorowski w Radiu ZET przeprosił Rosję za „absolutnie skandaliczne wydarzenie pod ambasadą rosyjską”.

  – To się nie da niczym usprawiedliwić, za to można tylko i wyłącznie z głębokim przekonaniem przeprosić – powiedział.

  Czy teraz po ataku na ambasadę RP w Moskwie
  logiczne jest oczekiwanie symetrycznych przeprosin WW.Putina ???
  Może i logiczne , ale naiwne , naiwne...
 • Widzimy,że Rosjanie dopasowali się do atmosfery i kręcą następny epizod telewizyjnych stosunków rosyjsko -polskich
  Po dzisiejszym ataku w Moskwie na polską ambasadę dowiedzieliśmy się , że trzon niezarejestrowanej Innej Rosji stanowią stronnicy zdelegalizowanej Partii Narodowo-Bolszewickiej (PNB), kierowanej przez pisarza i byłego dysydenta Eduarda Limonowa.
  Na swoim blogu Limonow ocenił, że "polscy nacjonaliści zachowali się jak rozżalone dzieci". "Oni mają wielki kompleks niższości wobec Rosji. Kompleks niższości narodu, który przegrał historyczną rywalizację. Polacy zawsze będą nas nienawidzić" - zauważył.
  Limonow ostrzegł też Polaków, by "nie ruszali" ambasady Rosji. "W przeciwnym razie przyjadą do was turystycznie nasi przyjaciele z Kaukazu oraz Mongolii i pogoszczą przez 100 lat"
 • @zbigniew1108 14:39:33
  Komorowski, ktorego wladza zorganizowala atak agentow w kominiarkach na kiosk polskiego policjanta PRZED Ambasada Rosyjska, powinien przepraszac tylko i wylacznie w swoim wlasnym imieniu.
 • Ruskie przynajmniej wiedziały co zrobiić z prowokatorami
  W RP za nieudolność służb porządkowych wini się wszystkich tylko nie służby porządkowe i ich zwierzchników.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031