Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
946 postów 3954 komentarze

Życie Moje i Nasze

Zbigniew Jacniacki - ( wcześniej zbigniew 1108 ) PRAWDA W ŻYCIU, ŻYCIE W PRAWDZIE... 60 lat minęło.... Do teorii doszło doświadczenie. Zbudowałem swoje "malutkie" państwo polskie. Nawiążę współpracę z "malutkimi" państwami moich Rodaków .

MOCNY TEKST O GWIAZDACH KIERUJĄCYCH MARSZEM NIEPODLEGŁOŚCI...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W POŚCIE USOPAŁ O PIJAŃSTWIE, NOCNYCH HARCACH, CYNIŹMIE MŁODYCH NARODOWCÓW NA TENERYFIE...

 
 

 

 

 

 

 

 

Pewnie zostanie zauważony i przeczytany przez użytkowników Neon24...


Poniżej napisałem jednak o rzeczywistości , którą zasygnalizował w komentarzch   Tu nie są potrzebne szczególy. Bez mikroskopu widać że od początku ruchy narodowe są organizowane przez służby. Wystarczy pamiętać kto tworzył KPN i ZCHN .- co najmniej 80% to agenci. Tak kiedyś powiedział jeden z senatorów ZChN z pierwszego okresu po 89 roku. Od tamtych czasów nic się nie zmieniło...."


Moim zdaniem, można taką tezę rozszerzyć na wszystkie partie...
Przy PO mamy nawet deklaracje gen.Czempińskiego....
Współczesna demokracja partyjna jest z definicji szyta na miarę służb specjalnych...

przez krawców  z tych służb.

W zasadzie porównywanie państw jest porównywaniem ich służb specjalnych...

Jak widać z międzynarodowej pozycji Rzeczpospolitej Polskiej,
służby specjalne RP nie powalają swoimi dokonaniami...

Myślę , że tutaj jest jedna z przyczyn tak chętnego inicjowania dyskusji 
o wielkości lub chwale sprzed wieków...Bo o przyszłosci Polski z takimi służbami specjalnymi , to lepiej milczeć...

Ps.
Tak na marginesie , czy może ktoś wyjaśnić , o co chodzi z tym katolickim niezadowoleniem, tak mocno akcentowanym w oświadczeniu Dyrekcji USOPAŁ ? Prezydent katolik, Premier także , w Sejmie ponad połowa albo i 2/3..., konkordat podpisany, państwowa nauka religi katolickiej...


 Czego brakuje Panom z Dyrekcji USOPAŁ ?

Katolickiej dyktatury , o którą wołał Krzysztof Zagozda... ? 

Czym ona będzie różniła się w praktyce od katolickiej demokracji,

 którą mamy dzisiaj w Rzeczpospolitej Polskiej?


                            

                                     X X X

 

Zapraszam  zbigniewjacniacki-zyciemojeinasze.blogspot.com/2013/06/czy-mozna-zbudowac-lepszy-swiat-bez.html

 

 

KOMENTARZE

 • @Skanderbeg 09:43:59
  Ja nie pytam o zasady katolickie...ani o wyznania w innych krajach
  Pytam , o powody niezadowolenia dyrekcji USOPAŁ...

  Nie wiem , jakim wskaźnikiem i kto rozróżnia faktycznego katolika od de iure, ale , moim zdaniem, polityczna pozycja katolików w RP jest mocna...

  Nie chcę zgadywać , dlatego pytam , jeżeli wiesz , to odpowiedz, jeżeli nie wiesz , to poczekajmy na tego, kto nam odpowie , dlaczego dyrekcja USOPAŁ może być niezadowolona.

  Ps.
  Główne moje zainteresowanie w poście jest związane z kondycją służb specjalnych RP....w kotekście tworzenia demokracji partyjnej w Polsce...
 • ...
  O gwiazdkach? Jeżeli już to o gwiazdce.
 • W odpowiedzi na zarzuty...
  Odpowiedź Winnickiego na te oszczerstwa i zarzuty.

  Od wczoraj w internecie krąży dosyć dowcipny tekst opisujący w dramatyczny sposób moje i innych osób, rzekomo ocierające się o zbrodnię, zachowania podczas zjazdu USOPAŁ na Teneryfie. Plotek na temat osób publicznych (a chcąc nie chcąc w ostatnim czasie taką się stałem) w internecie jest od zatrzęsienia, ale w związku z tym, że ta, o której wspominam, zrobiła już pewną karierę i stała się przedmiotem telefonów z redakcji Gazety Wyborczej (będą pewnie publikacje), więc warto ją w kilku słowach skomentować.

  Po pierwsze, krążący tekst w znaczącej mierze oparty jest o jakieś zmyślenia. Nie byłem żadnej nocy wożony żadną karetką, nie leżałem w szpitalu, nie poparzyły mnie meduzy, nie było żadnej trzydniowej imprezy, nie było "ordynarnych śpiewów", nieprawda, że opuściłem jedną z Mszy św. (choć rzeczywiście się na nią spóźniłem, z powodu żmudnego wyciągania kolców jeżowców ze stóp).

  Co było? Był zjazd z dwudniowymi obradami i kilka dni wolnych na luźne zwiedzanie wyspy, spotkania oficjalne, ale w mniejszym gronie oraz towarzyskie. Faktem jest, że były wieczorne spotkania i jedna większa impreza imieninowa. Czuję się na swój sposób wyróżniony, że tylko moje nazwisko spośród biorących w niej udział wymieniono, bo stawiła się na niej co najmniej połowa osób obecnych na zjeździe, w tym większość spośród tych, którzy na zjazdy organizowane przez USOPAŁ jeżdżą od lat. W bardzo zacnym gronie śpiewne były m.in. polskie pieśni wojenne, żołnierskie itd. co rzeczywiście, zakończyło się interwencją obsługi hotelu z powodu późnej pory.

  Było pływanie w morzu i związane z tym przygody z kolcami jeżowców. Były spotkania, rozmowy, wieczorne wyjścia na miasto. Było zwiedzanie wyspy. Była polska, jednego, wspomnianego wyżej wieczora, prawdopodobnie zbyt huczna, zabawa. Ot i całe "misterium nieprawości"

  Jest wreszcie piękny album ze zdjęciami, który dostałem w miesiąc po zjeździe na Teneryfie od USOPAŁ z imiennymi podziękowaniami, powinszowaniami i gratulacjami od prezesa Kobylańskiego. Za co serdecznie dziękuję.

  W całej tej sprawie, która budzi jedynie mój nieco żażenowany uśmiech, jest zaledwie jeden, poważny wątek. Tym wątkiem są, stare jak świat, próby rozgrywania środowisk emigracyjnych przez różne czynniki krajowe. Z tym, że akurat ta próba przejdzie raczej do annałów humoru sytuacyjnego niż do kanonu politycznych intryg i spisków. Choć pewnie jej autorzy chcieliby wierzyć, że prowadzą jakąś poważną grę.

  - Robert Winnicki


  ps

  Niestety, na blogu Konwentu Narodowego zostałem zbanowany, tak więc zamieszczam to tutaj.

  pps

  Winnicki dostawał pieniądze za zamieszczanie swoich artykułów na portalu NowyEkran - NEon24 tak jak każdy innych polityk, który jest znany szerszej opinii Polaków, Spirito nie dostawał, Tonderski też nie dostawał i nie dostaje, bo nikt nas nie zna i na pewno temu portalowi nie zapewnią wielu odwiedzin i kliknięć, na których właściciel tego portalu zarabiał, płacili mu za to na pewno ci, którzy tutaj wstawiali swoje reklamy.

  pps

  Jak Konwent Narodowy chce się dowiedzieć, skąd bierze na swoją działalność Winnicki ONR i MW, to niech się zapyta o to działaczy tych organizacja. Czy Konwent wie co to datki, co to zbiórki, co to praca blogerska i portalowa na tzw portalach, gdzie na ich stronach zamieszczane są reklamy, za które te portale dostają pieniądze, potem tymi pieniędzmi dzieli się z blogerami. Ot cała tajemnica.

  ppps

  Na oficjalnej stronie USOPAŁ nie ma jak dotąd takiego oświadczenia na temat wydarzeń z Teneryfy, o które postarał się Konwent Narodowy.

  http://www.usopal.pl/component/search/?searchword=bucie+Winnicki&ordering=newest&searchphrase=all&limit=100

  http://www.usopal.pl/
 • @Skanderbeg 10:48:19
  Ten tekst najprawdopodobniej nie ma nic wspólnego z USOPAŁ-em...
 • @Paweł Tonderski 19:59:59
  Poprawka, mój drugi komputer, z którego się loguję na ten portal został zablokowany na blogu Konwentu Narodowego, tak więc zamieściłem ten sam komentarz na blogu Konwentu Narodowego, z komputera domowego, który nie jest zablokowany, tamten jest firmowy, inne IP...

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930