Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
938 postów 3943 komentarze

Życie Moje i Nasze

Zbigniew Jacniacki - ( wcześniej zbigniew 1108 ) PRAWDA W ŻYCIU, ŻYCIE W PRAWDZIE... 60 lat minęło.... Do teorii doszło doświadczenie. Zbudowałem swoje "malutkie" państwo polskie. Nawiążę współpracę z "malutkimi" państwami moich Rodaków .

Przyczynek do rozważań o PRS w świetle dokumentów kościelnych...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

NORWID, SŁOWACKI....POEZJA A POLSKA RACJA STANU !!! PRZYPOMNĘ JEDYNIE , ŻE BYLI JESZCZE ZMARTWYCHWSTAŃCY, KSIEGI NARODU POLSKIEGO I PIELGRZYMSTWA POLSKIEGO...

 

DO ROZWAŻAŃ O POLSKIEJ RACJI STANU SĄ JUŻ WCIĄGNIĘTE KONWENCJE TERMINOLOGICZNE, CYWILIZACJE, HISTORIA, POEZJA.... JA NIEŚMIAŁO ZWRACAM UWAGĘ NA NAJWYŻSZYCH KAPŁANÓW DOMINUJĄCEJ CZĘŚCI NASZYCH RODAKÓW.
HIERARCHOWIE SYMPATYKÓW WATYKAŃSKIEJ PRAKTYKI DZIEJÓW PRZYGOTOWUJĄ

 SIĘ DO OBCHODÓW 1050 ROCZNICY SYMBOLICZNEJ DATY tzw. CHRZTU MIESZKA I, UZNAWANEJ W OFICJALNEJ HISTORIOGRAFII JAKO POCZĄTEK PAŃSTWOWOŚCI POLSKIEJ..., CO BEZ WĄTPLIWOŚCI DOTYCZY POLSKIEJ RACJI STANU...

JUBILEUSZ TEN MA BYĆ  IMPULSEM DO WZMOCNIENIA KATOLICKIEJ TOŻSAMOŚCI , KTÓRA JEST W POLSCE ,WEDŁUG ARCYBISKUPA STANISŁAWA GĄDECKIEGO, ZAGROŻONA...


PONIŻEJ CZTERY DOKUMENTY KOŚCIOŁA WATYKAŃSKIEGO (PYTANIE , CZY SĄ TO CARSKIE LUB KOMUNISTYCZNE MATERIAŁY PROPAGANDOWE?), KTÓRE MOGŁY PRZYCZYNIĆ SIĘ DO POJAWIENIA SIĘ TAKIEGO ZAGROŻENIA...


List Papieża Marcina V do Jagiełły . Nie mogąc sobie poradzić z Czechami, Marcin V wezwał Jagiełłę na pomoc w eksterminacji Husytów. W liście do Władysława Jagiełły (w r. 1429) napisał: Wiedz, że interesy Stolicy Apostolskiej, a także twojej korony czynią obowiązkiem eksterminację Husytów. Pamiętaj, że ci bezbożni ludzie ośmielają się głosić zasadę równości; twierdzą, że wszyscy chrześcijanie są braćmi, i że Bóg nie dał ludziom uprzywilejowanym prawa władania narodami; utrzymują, że Chrystus przyszedł na świat aby znieść niewolnictwo; wzywają ludzi do wolności, to znaczy do unicestwienia królów i kapłanów. Teraz, kiedy jeszcze jest czas, zwróć swoje siły przeciwko Czechom, pal, zabijaj i czyń wszędzie pustynię, gdyż nic nie jest bardziej miłe Bogu, ani bardziej pożyteczne dla sprawy królów, niż eksterminacja Husytów. 

(Cytat z The Papacy and the Civil Power )

Po powstaniu listopadowym pisał papież Grzegorz XVI w liście (breve) do kleru polskiego z 9 czerwca 1832 roku:
"Dowiedzieliśmy się o okropnym nieszczęściu, w jakie to kwitnące królestwo (Polska) pogrążyło się w ostatnim roku; jednocześnie dowiedzieliśmy się, że to nieszczęście zostało spowodowane przez intrygi wichrzycieli, którzy ... podnieśli się przeciwko władzy prawowitych monarchów (to znaczy cara) i pogrążyli w przepaść swą ojczyznę łamiąc wszystkie więzy prawowitego posłuszeństwa ... Posłuszeństwo wobec ustanowionej przez Boga władzy jest zasadą niezmienną i nie można się od niego uchylać, chyba że ta władza gwałciłaby prawa boskie i Kościoła . Niech każdy człowiek, mówi apostoł, będzie posłuszny ustanowionej władzy, ponieważ nie ma władzy, która nie byłaby od Boga. Otóż władze istniejące są ustanowione przez Boga.. Przypominając wam te zasady, czcigodni bracia ... jesteśmy przekonam, że będziecie je gorliwie rozpowszechniali... Wasz wielkoduszny car Rosji przyjmie was z dobrocią i usłucha naszych wystąpień i próśb w interesie religii katolickiej, którą zawsze obiecywał się opiekować w swoim królestwie”

Grzegorz XVI potępił powstanie listopadowe, nazywając powstańców: "podłymi buntownikami", którzy powstali przeciw władzy monarchy, tj. cara. Podobnie ze strony kościoła zostało potraktowane Powstanie Styczniowe. Pismem z dnia 22 kwietnia 1863 roku papież Pius IX składa carowi Aleksandrowi II konkretną ofertę:
“Dobrze jest przypomnieć pisał papież że Stolica Apostolska... nigdy nie uchybia w najdelikatniejszych względach wobec rządu Waszej Wysokości i Jego dostojnych poprzedników... Niech nasza władza apostolska z powrotem otrzyma swój zbawienny wpływ na poddanych katolickich .. niech kler otoczy swoim wpływem naukę i kierunek ludu ... a wówczas Wasza Wysokość przekona się, że główne przyczyny ciągłych zamieszań politycznych w Polsce leżały w ucisku religijnym ... w poniżeniu pasterzy ... Wszystko co Wasza Wysokość uczyni dla spokoju Kościoła i honoru naszej świętej religii, odwróci się na korzyść państwa (caratu)... rozciągając nad Kościołem zdecydowaną opiekę, Wasza Wysokość będzie mogła liczyć na szacunek i wierność całego narodu polskiego"


Jeszcze Warszawa broniła się przed hitlerowcami, a już 13 września 1939r. biskup śląski Stanisław Adamski wydał do swoich parafian odezwę w języku niemieckim:
„Mili chrześcijanie! Współpracujcie uczciwie z władzami niemieckimi. Dopilnujcie jak dobrzy
chrześcijanie i obywatele wszystkich ustaw i rozporządzeń niemieckich władz wojskowych i cywilnych. Zajmijcie się spokojnie waszą pracą domową. Ufajcie bezwzględnie organom mianowanym w waszej gminie przez władze niemieckie.”Mam nadzieję , że rozważający o Polskiej Racji Stanu , będą obok filozofii i poezji ważyli plusy i minusy naszych REALNYCH dziejów ... 


                                                           X X X


ZAPRASZAM zbigniewjacniacki-zyciemojeinasze.blogspot.com/

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • Dziękuje za kolejne przykłady "zasług" KRK
  Czas uwolnić się od bajek żydowskich.
 • @
  No, nie wiedziałem, że tak to było.

  5*
 • @Skanderbeg 12:51:20".4 dokumenty?..Coś mało jak na ponad 1000 lat istnienia państwa polskiego..."
  Czy ja napisałem WSZYSTKIE CZTERY ?
  Jak na post blogerski , to i tak dużo...

  W internecie znajdziesz znacznie więcej ...a i tak nie będą to WSZYSTKIE

  Masz megarację z leczeniem się na nogi ... Gdy kilka lat temu zacząłem się sprawie przyglądać , przydałby mi się lekarz...Dobry lekarz...Nie znalazłem i leczyłem się metodą prób i błędów...

  Teraz już jest lepiej , doszedłem do siebie...
  Dlatego rozumiem rozterki tych . którzy są przed decyzją o życiu
  bez "immprimatur"....

  Zyczę wszystkim Rodakom samodzielności...
 • Przykładów jest wiele, choćby jeden dorzucę
  Król Władysław (pośmiertnie nazwany Warneńczykiem) po przejęciu władzy nad Węgrami uporządkowuje sprawę bezpieczeństwa granic Węgier od strony Turków. Po kilku bitwach sporządzany zostaje rozejm. Jednak Watykan w osobie namiestnika papieskiego namawia do rozwiązania zagrożenia Tureckiego, nie jest to zagrożenie Polski a Watykanu, Austrii. Z Turkami radziliśmy sobie na tyle dobrze, że jako jedyny kraj nigdy nie uznali rozbiorów Polski. Pod namową legata, który m.in. obiecuje wsparcie floty weneckiej Władysław zrywa pokój, flota wenecka za pieniądze zamiast wspierać Władysława przewozi Turków ma drugi brzeg. Bitwa kończy się śmiercią Króla, którego ciała nigdy nie znaleziono.
  Kolejny przykład, Odsiecz Wiedeńska, to przecież obrona Austrii i Watykanu, tędy szła nawałnica. 100 lat później Austriacy biorą udział w I rozbiorze Polski, władczyni Austrii kobieta bogobojna pytała Papieża, czy godzi się najeżdżać krajowi katolickiemu na kraj katolicki. Odpowiedź brzmiała, że lepiej by rozbiorów dokonała Austria niż Prusacy i Rosjanie.
  Takich przykładów można dziesiątkami wymieniać.
 • @Skanderbeg 12:51:20
  Dołożyłem dwa, ale chcesz więcej, po bitwie pod Grunwaldem Jagiełłę chciano ekskomuniką obłożyć, dopiero nasza dyplomacja pokazując Papieżowi, że mu skórę przetrzepie, w tym Zawisza Czarny, doprowadziła do rozstrzygnięcia sprawy na naszą korzyść.
  Biskup Stanisław - zdrajca księcia skazany prawomocnym wyrokiem za zdradę jest nam patronem, książę Szczodry dla Polski i Kościoła na wygnaniu żywota dokonał.
  Działalność na szkodę Polski Jezuitów - kościół Unicki która doprowadziła do wojen, utraty Ukrainy i wreszcie rozbiorów. Andrzeja za tę działalność antypolską świętym uznano. Henryk później cesarz Niemiecki za zamach na Bolesława Chrobrego również świętym został uznany.
  Wymienisz tyle dobrodziejstw Kościoła, tylko Kościoła zachodniego a nie kapłanów polskich, synów tej ziemi?
 • @night rat 15:29:47
  Oj chyba lepszą niż ty, a może tak do którego wydarzenia historycznego się odnosisz? Do bitwy pod Warną?
 • @Skanderbeg 18:13:49"...Daj więcej udowodnionych przykładów..."
  Ok. Ile potrzebujesz ?


  Ty żałujesz , że mnie przeceniasz...?
  Ja nie żałuję , że Cię przeceniam...!
 • @Skanderbeg 18:13:49
  Widzisz, nie dzielę ludzi na lepszych, gorszych. Posiadam głębszą wiedzę, niż wynikającą z samego czytania biblii i na pewno poszukuję Jezusa. Jednak już dawno powiedziałem, najpierw jestem Polakiem, później chrześcijaninem a zupełnie inną sprawą jest wiara.
  Dlatego jeśli ktoś mi wmawia wielkie dary jakie otrzymaliśmy jako Polacy ze strony Watykanu, to liczy się dla mnie tylko prawda. Czyli to co dziś jest modne na tym portalu "polska racja stanu" A ta "polska racja stanu" każe mi mówić o świątyniach wiary ojców, które zniszczono, o tym, że mimo tego iż mamy miejsca archeologicznie czyste, czyli nie zniszczone późniejszymi budowlami, jak to zrobiono na Łyścu nikt o tym nie mówi, nikt nie przekazuje.
  To, że w historii Polacy wielokrotnie stawali w obronie Kościoła, jednak w czasie, w którym my coś potrzebowaliśmy Kościół wypinał się na nas. Oczywiście nie można w to włączać wspaniałych ludzi, synów tej ziemi, którzy równocześnie byli kapłanami, jak choćby Popiełuszko, którego w żoliborskim kościele nie raz słuchałem. Ale przecież nie on jeden.
 • ------------------- lekturka
  http://kefir2010.wordpress.com/2013/02/18/zakazana-historia-kosciol-katolicki-a-rozbiory-polski/
 • @Skanderbeg 18:13:49
  " Wolność to Chrystus."

  Dokładnie!
  Tylko, że Watykan ma już z Nim coraz mniej wspólnego.

  A ty (i nie tylko ty) z uporem maniaka plączesz te dwie sprawy.
  A jest jeszcze trzecia, bodaj wazniejsza - PRS.
  I tu Watykan liczy sie tyle co Papua Nowa Gwinea. Jest tylko duzo groźniejszy dla PRS bo Papuasi takich wpływów nad Wisłą nie mają.
 • @Zawisza Niebieski 14:19:23
  Odsiecz wiedeńska pomogła istotnie Austrii, ale w tamtym czasie Turcja była zagrożeniem i dla Austrii i dla Polski. A mniej złe było popadnięcie pod zabór austriacki w XVIII stuleciu, niż pod turecki w XVII.
 • @Skanderbeg 23:48:43
  Przyznaję, wiedzę historyczną mam większą niż przeciętny obywatel. Do tego mam alergię na tych, co historię próbują kształtować pod swoje potrzeby polityczne. Dlatego m.in. nie słucham audycji historycznych RM, choć przyznam, że początkowo słuchałem. Boję się, że moja wiedza nie wystarczy by wszystkie ich manipulacje wykryć od razu.

  Ma rację SpiritoLiberto. PRS stoi w opozycji zarówno z racją stanu jak i racjami Rosji, Niemiec, Watykanu. Zawsze tak było, mimo, że już od Mieszka jesteśmy krajem wasalskim Watykanu. Na terenie naszego kraju ścierają się wpływy Rosji, Niemiec, Watykanu i Chazarów i gdzieś między nimi jest mała nasza PRS.
 • @indris 00:33:56
  W okresie odsieczy Wiedeńskiej Turcja była potęgą. Choć Turcy mieli do nas szacunek po bitwie pod Chocimiem 1673, gdzie stracili 30 tys ludzi. Wiedeń był tylko i wyłącznie w interesie Austrii oraz Europy Zachodniej, w tym Watykanu. Nie my byśmy pod panowanie tureckie podpadli. Byliśmy jedyną siłą umiejącą i zdolną do zatrzymania Turków. Turcja nigdy nie uznała rozbiorów Polski, Watykan kilkukrotnie je potwierdzał, choćby przy zapytaniu Austrii o to czy godzi się najeżdżać kraj chrześcijański, przy obu powstaniach, listopadowe potępione, styczniowe wypowiedź bardziej stonowana po bardzo ostrej reakcji Polaków i dużych stratach KK po wypowiedzi papieża przy powstaniu listopadowym.
  Zabór austriacki był rzeczywiście łagodniejszy pod względem swobód niż pozostałe zabory i to jest prawda, ale i tam nie mieliśmy własnego kraju.
  Ale połączenie faktu, w 100 lat po tym jak uratowaliśmy Austriakom skórę, jak obroniliśmy Watykan, przed jego islamizacją na pytanie, czy można najeżdżać naszego dobroczyńcę Watykan daje na to zgodę.
 • @Skanderbeg 23:48:43"...miałem na studiach historycznych statystykę. oczekuję na 1000 przykładów..."
  Nie wiem , co ma statystyka do podanej liczby 1000...???
  Traktuję Twoją odpowiedź jako unikanie poważniejszej refleksji...
  Teza , że w historii naszych przodków rola Watykanu była olbrzymia ,
  nie jest dyskutowana , lecz czy ta rola była zgodna z interesami podatników polskich.

  Nie jestem zawodowym historykiem ..., jednak nie sprawia najmniejszego problemu buszowanie po bogatych internetowych zasobach dotyczących nadrzędności interesów watykańskich nad polskimi. Likwidacja Państwa Kościelnego przez Francuzów , potem Włochów,
  już jest wystarczającym powodem , aby bardziej szczegółowo przyglądać się losom Królestwa Namiestników Chrystusowych...

  Gdy będzie okazja , to opublikuję przykłady następnych dokumentów...
  A teraz Ciebie proszę , abyś w międzyczasie , opisał tylko 1( jeden) dokument tzw.chrztu Mieszka I...

  Nie chodzi mi o relacje kronikarzy spisywanych dziesiątki lub setki lat później...Chrzest władcy potężnego, jak na warunki europejskie, państwa
  był wówczas wydarzeniem na miarę unii europejskiej...A zawodowi historycy podobno nie znaleźli do dzisiaj żadnego oficjalnego , urzędowego potwierdzenia tego faktu... Może Tobie się uda...

  Wiedza historyczna jest cenna ..., ale też cenna jest wiedza do czego historia jest wykorzystywana...
 • Temat Rzeka
  Watykan zawsze patrzył na swoje korzyści, zagrożenia.
  Sprzyjał temu, kto dawał gwarancję jego interesów.
  Polityka otumaniania ludzi prowadzona była i jest dalej prowadzona
  wręcz po mistrzowsku. W myśl prostej zasady - strasz ludzi tym, co nieznane, czego nie można dotknąć, i mów to, czego oczekują a będą cię czcili w wielkim posłuszeństwie.
  5 za tekst Ci się należy.
 • katolicyzm a polska racja stanu
  Bardzo dobry i na czasie temat.
  Pozwoliłem sobie na przedruk tego tekstu, dodałem do niego inny ciekawy tekst opisujący "zasługi" katolicyzmu dla polskiej racji stanu
  http://historiazakazana.hvs.pl/kosciol-katolicki-a-rozbiory/
  oraz garść własnych uwag.
  http://opolczykpl.wordpress.com/2013/12/03/przyczynek-do-rozwazan-o-prs-w-swietle-dokumentow-koscielnych/

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031