Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
940 postów 3950 komentarzy

Życie Moje i Nasze

Zbigniew Jacniacki - ( wcześniej zbigniew 1108 ) PRAWDA W ŻYCIU, ŻYCIE W PRAWDZIE... 60 lat minęło.... Do teorii doszło doświadczenie. Zbudowałem swoje "malutkie" państwo polskie. Nawiążę współpracę z "malutkimi" państwami moich Rodaków .

W odpowiedzi na post @Jan Szczepanik

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Z pewną nieśmiałością pozwalam sobie napisać, że zgadzam się z Pańskimi refleksjami ,

 

 

 chociaż nie wiem, czy nie zostanie to odebrane jako skoordynowana lub zsynchronizowana

  akcja sił "wiadomo jakich"...

 

 

 

Całkowicie podzielam Pański pogląd wyrażony w zdaniach :"...Moim Rodakom potrzebna jest Prawda, a nie pseudonaukowa blaga będąca urojeniem ludzi o spaczonym umyśle.Nie interesują mnie odkrycia "naukowe" ateistycznych ideolodów. Niech w podawane przez nich mity, wierzą ci którzy nie umiłowali Prawdy..."


Część następna "....Dlatego Bóg dopuszcza działanie na nich oszustwa, tak, iż uwierzą kłamstwu, aby byli osądzeni wszyscy, którzy nie uwierzyli Prawdzie, ale upodobali sobie nieprawość. / 2 Tes 2, 11-12 /Jezus jest prawdą i prawda jest w Jezusie.  / patrz  J 14, 6, oraz  Ef 4, 21 /Jezus powiedział: Jeżeli będziecie trwać w moim słowie, będziecie prawdziwie moimi uczniami i POZNACIE PRAWDĘ, a PRAWDA WAS WYZWOLI. 

 /J 8, 31-32 /..."  onieśmiela mnie i w pewnym sensie zazdroszczę ludziom, którzy umieją się wypowiadać się  w sprawach, co Bóg dopuszcza lub co powiedział...Czytając komentarze pod Pańskim postem obawiałem się  , że będzie gorzej...,

ale skończyło się tylko na epitecie troll 

i płatny oraz skoordynowana akcja...i bojkot.

Odetchnąłem z ulgą ..., 

to można przeżyć , nawet bez tego wynagrodzenia, 

które do mnie, niestety, nie dociera.


 

Trochę dziwne , że Pański wpis zakwalifikowano 

do działu :

 

oraz techniki treningu jogi :

 

 

Ps.

Czy troll  podaje swoje imię i nazwisko???

Zapraszam http://zbigniewjacniacki-zyciemojeinasze.blogspot.com/ 

 

 

KOMENTARZE

 • @Autor
  Daję Panu 5* za inteligentne wytykanie mi palcem, oraz za niebywałe poczucie humoru.
 • @Jan Szczepanik 00:07:42
  Dziękuję za odwiedziny i miłą ocenę...

  Pozdrawiam

  Ps.
  Tak na marginesie.Ja nie atakuję wiary żadnej osoby...w tym oczywiście Pańskiej -rzymskokatolickiej.Sam zresztą przez wiele lat byłem bardziej papieski niż cały Watykan...
  Wyjazdy do krajów o odmiennych kulturach zmobilizowały mnie do głebszego zainteresowania się fundamentami religijnymi w Polsce..., do przeczytania CAŁEJ Biblii, Kodeksu Kanonicznego, Katechizmu, podręczników katolickiej nauki społecznej i wielu innych prac związanych z historią Kościoa Katolickiego w świecie i w Polsce....
  Wnioski??? Watykan potrafi wspierać to, co budzi mój sprzeciw...
  Ale każdy ma własną ,indywidualną wrażliwość...
 • @zbigniew1108 12:17:53
  Odpiszę potem.
  Pozdrawiam.
 • @tfur-ja 20:32:00
  Panu chodzi o zwykły papier, w ogóle o papier, czy może o toaletowy?
 • @tfur-ja 04:35:01
  Wystarczą. Dziękuję.
 • @Autor
  Nowy Rok 2014 ; godz15. 35
  Mam problem z Internetem wobec powyższego piszę w Wordzie.
  Dziękuję Panu za trochę informacji o sobie. Wchodziłem na Pański blog. Nie bardzo potrafię się po nim poruszać, ale udało mi się to i owo przeczytać i co nieco się zorientować odnośnie Pańskiej wizji świata. Trafiłem na pewne szlachetne projekty, chociaż wydają mi się być utopijne. Jak mniemam, Pan poczynił założenie, jakoby człowiek ze swej natury był dobry. W moim przekonaniu popełnia Pan błąd antropologiczny. Każda utopia, o ile wprowadzimy ją w życie, to wcześniej czy później da nam w tyłek.

  Napisał Pan, że jestem katolikiem. Otóż nie jestem nim i nie należę do żadnego Kościoła, chociaż chciałbym należeć. Część ludzi podejrzewa mnie o katolicyzm, na ogół tego nie prostuję, dla mnie nie jest to istotne, także dlatego, żeby nie wprowadzać dodatkowo zamętu. Jestem chrześcijaninem stąd siłą rzeczy, mam z katolicyzmem wiele wspólnego.

  Podobnie jak Pan zostałem wychowany w rodzinie katolickiej. Potem zacząłem badać i sprawdzać ów depozyt wiary. Dla mnie najważniejsze było poznanie podstaw wiary. Na jakie źródła się powołuje i czy są one wiarygodne. Kto za nimi stoi Bóg czy człowiek?
  Dla mnie pierwszorzędnym i podstawowym źródłem poznania wiary była Biblia. Następnie badałem okres patrystyczny, a więc pisma pisarzy wczesnochrześcijańskich do V wieku.
  Jednocześnie poznawałem doktryny wiary różnych denominacji kościelnych.
  Poszukiwałem prawdy. Sprawdzałem, czy to , co jest w Biblii zagwarantowane działa . http://christiania.neon24.pl/post/90014,boze-ktory-wszystko-znasz

  Stosunek nauki do tego co głosi Biblia.
  https://www.youtube.com/watch?v=ym6POKL7020&noredirect=1

  http://www.youtube.com/watch?v=5VVqPtHOdrg

  W Biblii jest wiele obietnic Bożych i trochę przekleństw. Musiałem je wypróbować. Okazało się, że naprawdę działają. Potem pragnąłem otrzymać Ducha Świętego, którego Jezus obiecał dać swoim uczniom, oraz nadnaturalne dary duchowe; takie jak mówienie obcymi językami, mówienie z natchnienia Ducha Świętego, czyli prorokowanie, uzdrawianie chorych, czynienie cudów, wskrzeszanie zmarłych.
  Otrzymałem chrzest Duchem Świętym i dwa dary; języków i proroctwa.

  Poza tym jestem hippisem. Oczywiście nie takim, jak wyobrażają to sobie przeciętni ludzie.
  http://christiania.pl/
 • @tfur-ja 21:15:38
  To moje osiedle Christiania.pl nie odpaliło. Przyczyna? - Miejscowość nie posiada przestrzennego planu zagospodarowania. Osiedle wymaga poszerzenia drogi dojazdowej przez mój las. Na to potrzebna jest zgoda Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika. Temu z kolei ustawa pozwala udzielić takiej zgody jedynie podczas sporządzania planu zagospodarowania przestrzennego. Tymczasem Gmina taki plan zaplanowała sporządzić dopiero za 6 lat.

  Co do owego papieru, to tak się właśnie domyślałem, ale nie byłem pewien, czy o to Panu chodzi.

  Serdecznie pozdrawiam i wszystkiego najlepszego w nowym 2014 roku życzę.
 • @tfur-ja 14:10:09
  Naprawdę nie wiem. Zobaczymy. Za dużo mam pomysłów, za mało możliwości. Najtrudniej jest o ludzi zdeterminowanych, których nie trzeba by motywować, dodawać entuzjazmu, a takich nie znam. Testowałem ludzi na neonie. Też cieniutko. Są tak różnie zakręceni. Jednak myślę, że dałoby się coś wybrać, bo nie chodzi o to, żebyśmy mieli takie same poglądy, tylko, żebyśmy mogli się dogadać w jakimś zakresie. Najgorsze to, że jesteśmy rozproszeni. Nie o wszystkim można tu pisać. Poza tym ja piszę bardzo wolno, jednym palcem. Jestem typowym działaczem poprzez osobisty kontakt.
  A tak przy okazji, przejrzałem kilka komentarzy @tfur-ja i nie wiem z kim mam przyjemność, czy z Panem, czy z Panią. Czyli @tfur-ja jest dość tajemniczą osobowością.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031