Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
940 postów 3950 komentarzy

Życie Moje i Nasze

Zbigniew Jacniacki - ( wcześniej zbigniew 1108 ) PRAWDA W ŻYCIU, ŻYCIE W PRAWDZIE... 60 lat minęło.... Do teorii doszło doświadczenie. Zbudowałem swoje "malutkie" państwo polskie. Nawiążę współpracę z "malutkimi" państwami moich Rodaków .

Ciszej nad trumną ?A ja uważam, że głośniej i dociekliwej.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

I nie tylko nad trumną Wojciecha Jaruzelskiego , ale i nad wcześniejszymi i ...przyszłymi.

 

 

Nie mam zamiaru roztrząsać ani hańby, ani zasług, choć wpływ stanu wojennego i okrągłego stołu na moje życie dorosłe był dominujący...Chcę zwrócić uwagę jedynie na asymetryczność wywodów , które są prezentowane przez polemistów...Jaruzelski wykonawca radzieckiego nadzoru nad Polską ustanowionego porozumieniem USA< UK< ZSRR  jest zdrajcą....Wałęsa,Kwaśniewski,Lech Kaczyński.  Komorowski wykonawcami nadzoru nad Polską ustanowionego porozumieniami Bush<Gorbaczow lub Watykan-Waszyngton nie są zdrajcami, gdyż ...I tutaj są schody...  Jedni uważają , że wiara w demokrację kapitału jest lepsza niż wiara w demokrację robotniczą , inni uważają , że wiara w colta jest lepsza niż wiara w katiusze... Innymi słowy "moja" wiara jest zawsze lepsza niż  "twoja" i , jak tego nie akceptujesz , to jesteś DEAD... TRUP...

Zastanawiam się , dlaczego przy okazji pogrzebu Jaruzelskiego nie porusza się "niegodnego " pochówku ostatniego króla Rzeczpospolitej Obojga Narodu ,  S.A.Poniatowskiego herbu "Ciołek"... Nie tylko , że w wieku 40 lat podpisał I rozbiór Rzeczpospolitej , a potem II i III , to jeszcze będąc masonem  , spoczywa w podziemiach katedry katolickiej w Warszawie od 14 lutego 1995 , czyli już za panowania obecnego reżimu ( brzydkie słowo?) magdalenkowego....

A co z Józefem Piłsudskim i jego majowym zamachem na  demokratyczną 

władzę II Rzeczpospolitej ???


Takich asymetrii w rozumowaniu moich rodaków jest dużo więcej....Nie dziwię się , że z trudem zdobywa sobie miejsce podejście , że  sienkiewiczowski KALI też może być "niedobrze".

Np. śledzę tragikomedię  konfrontacji ideologiczno-propagandowej USA i FR...

Krym nie miał prawa odłączyć się od Ukrainy , bo coś tam było nielegalne i niezgodne

 z konstytucją kijowską...Jednocześnie Waszyngton zapomina , że ich Dzień Niepodległości ,

 4 lipca, jest pamiątką nielegalnego buntu wobec korony brytyjskiej...ile było niedopełnionych formalności...nawet nie pytali się o zgodę kolonistów angielskich.


 

 

 

W raju Adam i Ewa posiedli zdolność myślenia <tak-nie > i , podobno , za to zostali usunięci , aby nie drążyli dalej tematu nieśmiertelności bogów...Czy konieczna jest bezmyślność , aby bogowie przywrócili nas do rajskich ogrodów ???


Na koniec wracając do pogrzebu Wojciecha Jaruzelskiego...

Był urzędnikiem państwowym ...

Rodzina jego korzysta z przepisów państwowych....

Cmentarz jest państwowy...


                                 X X X

Zapraszam zbigniewjacniacki-zyciemojeinasze.blogspot.com/

 

 

 

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031