Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
742 posty 3218 komentarzy

Tajemnicza Polska 51

Zbigniew Jacniacki - ( wcześniej zbigniew 1108 ) PRAWDA W ŻYCIU, ŻYCIE W PRAWDZIE... 50 lat minęło.... Do teorii doszło doświadczenie. Zbudowałem swoje "malutkie" państwo polskie. Nawiążę współpracę z "malutkimi" państwami moich Rodaków .

Ciszej nad trumną ?A ja uważam, że głośniej i dociekliwej.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

I nie tylko nad trumną Wojciecha Jaruzelskiego , ale i nad wcześniejszymi i ...przyszłymi.

 

 

Nie mam zamiaru roztrząsać ani hańby, ani zasług, choć wpływ stanu wojennego i okrągłego stołu na moje życie dorosłe był dominujący...Chcę zwrócić uwagę jedynie na asymetryczność wywodów , które są prezentowane przez polemistów...Jaruzelski wykonawca radzieckiego nadzoru nad Polską ustanowionego porozumieniem USA< UK< ZSRR  jest zdrajcą....Wałęsa,Kwaśniewski,Lech Kaczyński.  Komorowski wykonawcami nadzoru nad Polską ustanowionego porozumieniami Bush<Gorbaczow lub Watykan-Waszyngton nie są zdrajcami, gdyż ...I tutaj są schody...  Jedni uważają , że wiara w demokrację kapitału jest lepsza niż wiara w demokrację robotniczą , inni uważają , że wiara w colta jest lepsza niż wiara w katiusze... Innymi słowy "moja" wiara jest zawsze lepsza niż  "twoja" i , jak tego nie akceptujesz , to jesteś DEAD... TRUP...

Zastanawiam się , dlaczego przy okazji pogrzebu Jaruzelskiego nie porusza się "niegodnego " pochówku ostatniego króla Rzeczpospolitej Obojga Narodu ,  S.A.Poniatowskiego herbu "Ciołek"... Nie tylko , że w wieku 40 lat podpisał I rozbiór Rzeczpospolitej , a potem II i III , to jeszcze będąc masonem  , spoczywa w podziemiach katedry katolickiej w Warszawie od 14 lutego 1995 , czyli już za panowania obecnego reżimu ( brzydkie słowo?) magdalenkowego....

A co z Józefem Piłsudskim i jego majowym zamachem na  demokratyczną 

władzę II Rzeczpospolitej ???


Takich asymetrii w rozumowaniu moich rodaków jest dużo więcej....Nie dziwię się , że z trudem zdobywa sobie miejsce podejście , że  sienkiewiczowski KALI też może być "niedobrze".

Np. śledzę tragikomedię  konfrontacji ideologiczno-propagandowej USA i FR...

Krym nie miał prawa odłączyć się od Ukrainy , bo coś tam było nielegalne i niezgodne

 z konstytucją kijowską...Jednocześnie Waszyngton zapomina , że ich Dzień Niepodległości ,

 4 lipca, jest pamiątką nielegalnego buntu wobec korony brytyjskiej...ile było niedopełnionych formalności...nawet nie pytali się o zgodę kolonistów angielskich.


 

 

 

W raju Adam i Ewa posiedli zdolność myślenia <tak-nie > i , podobno , za to zostali usunięci , aby nie drążyli dalej tematu nieśmiertelności bogów...Czy konieczna jest bezmyślność , aby bogowie przywrócili nas do rajskich ogrodów ???


Na koniec wracając do pogrzebu Wojciecha Jaruzelskiego...

Był urzędnikiem państwowym ...

Rodzina jego korzysta z przepisów państwowych....

Cmentarz jest państwowy...


                                 X X X

Zapraszam zbigniewjacniacki-zyciemojeinasze.blogspot.com/

 

 

 

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031