Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
940 postów 3950 komentarzy

Życie Moje i Nasze

Zbigniew Jacniacki - ( wcześniej zbigniew 1108 ) PRAWDA W ŻYCIU, ŻYCIE W PRAWDZIE... 60 lat minęło.... Do teorii doszło doświadczenie. Zbudowałem swoje "malutkie" państwo polskie. Nawiążę współpracę z "malutkimi" państwami moich Rodaków .

Rosja dla Obamy to nie to samo, co Rosja dla Komorowskiego..

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Przed kilkoma minutami skończyła się konferencja prasowa prezydentów USA i RP.Podzielę się swoimi refleksjami na gorąco...Późniejsze przetrawione przez zawodowych publicystów lub propagandzistów zabijają element autentyczności...

Po powstaniu wielobiegunowego świata mieliśmy okazję usłyszeć bezpośrednio , co sądzi szef administracji waszyngtońskiej i o Rosji, i o Ukrainie...Moim zdaniem, Barack Obama jednoznacznie wskazał , że najważniejsze jest poprawianie stosunków z Rosją... Powrót do poziomu wzajemnego zaufania jest priorytetem na najbliższe miesiące... ,

 a przypominanie przez Bronisława Komorowskiego Gruzji i Ukrainy nie zrobiło wrażenia na demokracie amerykańskim ...

Sojusz Rosji i Chin otrzeźwił na tyle jastrzębi z Pentagonu, że to , co kilka tygodni temu było niemożliwe , czyli rozmowa z W.W.Putinem we Francji , stało się wręcz konieczne...Reszta jest tłem...


Szkoda  że warszawska administracja zamiast rozmawiać bezpośrednio z odpowiednikami moskiewskimi , wybrała ofertę pośrednika interesów anglosaskich...

 

 

Dla jasności utarczki między administracjami poszczególnych państw nie są przeze mnie utożsamiane z relacjami całych narodów... Wojna może być przecież prywatną wojną oligarchów ...naftowych...gazowych...szlacheckich...

  z szyldem reklamowym """ za wolność waszą i/lub naszą """


Dęby rosną powoli , ale codziennie ...

 

                                                X X X

Zapraszam zbigniewjacniacki-zyciemojeinasze.blogspot.com/

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • po zbombardowaniu w dniu 2 czerwca 2014 r. Ługańska ci, ktrzy jeszcze mieli problemy z identyfikacją zła
  tych problemów powinni się pozbyć i je porzucić. Teraz na tym przykładzie najlepiej widać kto jest prawdziwym terrorystom i kto za nim stoi

  https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/t1.0-9/10420224_634050446686914_8823959982107981488_n.jpg

  https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfp1/t1.0-9/1965020_634050440020248_2043175520995901929_n.jpg
 • Prawda ”Dęby rosną powoli, ale codziennie”
  ...Proponuję zacząć wprowadzać równowagę od „1 sekundy równowagi dla Polaków” w bieżącym roku 2014 r. ustawą Sejmu III RP, to Polska demokracja zacznie wreszcie życie.
 • Amerykanom i ich europejskim wasalom puściły nerwy jak Rosja w rozliczeniach finansowych odeszła od dolara
  i widząc to całkowicie zgłupieli. Amerykanie i europejczycy spod znaku Unii Europejskiej wprowadzając kolejne sankcje wobec Rosji szkodzą sami sobie. Ciekawe co będzie , a na to się zanosi, jak Ukraina nie zapłaci za gaz, a Rosja odetnie gaz idący do Europy przez Ukrainę. Zobaczymy kto się wtedy będzie z kogo śmiał. Rosjanie już zabezpieczyli sobie popyt na swój główny towar importowy gaz z Chinami . Nie muszą się bać sankcji z zachodu. Tak na prawdę amerykańskie i europejskie sankcje uderzą w nich samych rykoszetem. Już to widać.

  Dodatkowo Amerykanie i ich europejscy wasale osiągnęli jeszcze jedno . Udało się im w sposób niezamierzony tak zjednoczyć Rosjan przeciwko sobie jak za czasów słynnej ojczyźnianej wojny.

  http://itar-tass.com/mezhdunarodnaya-panorama/1235157

  Rosyjska odpowiedź . Przywołam artykuł pt."Rosyjski front antydolarowy "

  USA będąc emitentem waluty rezerwowej przez lata mogła bez większych problemów finansować nadmierne wydatki drukiem waluty. Ostatecznie zawsze znajdowali się nabywcy na UST zwłaszcza, że dolary były niezbędne przy zakupie surowców energetycznych. W ostatnim jednak czasie, zwłaszcza po zaostrzeniu kryzysu na Ukrainie oraz zachodnim sankcjom Rosja otwarcie rzuciła wyzwanie dolarowi. Nie chodzi wyłącznie o umowę dostaw gazu, o której głośno dyskutuje się w mediach lecz o wiele czynników zmierzających do podkopania wiary w dolara.

  1. Wyprzedaż obligacji amerykańskich.
  W obawie przed zablokowaniem obligacji USA posiadanych przez Rosję, a trzymanych na rachunku w FED obligacje te zostały w pierwszej kolejności przeniesione poza zasięg Wuja Sama. Już sam transfer bardzo zaniepokoił rynki finansowe. W marcu Rosja zdecydowała się sprzedać obligacje USA warte ponad 26 mld USD. W ciągu zaledwie jednego miesiąca Kreml wyzbył się 20% wszystkich obligacji USA dając rynkom wyraźny sygnał, żarty się kończą.

  2. Sondowanie odbiorców ropy i gazu.

  Kilka dni temu Aleksander Dyukov prezes Gazprom Neft, spółki luźno powiązanej z Gazpromem zapewnił, iż jest po konsultacjach z odbiorcami ropy z Azji w sprawie przejścia z rozliczeń dolarowych na Euro. Wg podanych informacji ponad 90% klientów nie widzi większych problemów poza tym kto poniesie koszty ewentualnych przewalutowań.
  Skala umów nie jest porażająca bo dotyczy raptem 30 tys. baryłek dziennie lecz w całej sprawie chodzi nie tyle o ilość lecz o ustanowienie precedensu i wykorzystanie go po kilku miesiącach w rozmowach z odbiorcami ze strefy Euro.

  3. Barter Rosja - Iran

  Przed dwoma miesiącami Rosja podpisała z Iranem umowę inicjując barterową wymianę szacowaną na 20 mld USD. Iran częściowo ograniczony sankcjami USA zdecydował się przekazywać Rosji do 500.000 baryłek ropy dziennie. Jest to poważna ilość. Rosja mimo, że jest największym producentem ropy będzie odbierać ropę od Iranu w zamian przekazując żywność, towary przemysłowe oraz broń (czego obie strony się wypierają).
  W całej sprawie kolejnymi sankcjami odgraża się Jacob Lew - Sekretarz Skarbu USA lecz nie chodzi absolutnie o broń lecz o rozliczenie barterem zamiast transakcji dolarowych.
  4. Umowa VTB – Bank Chin
  Podczas pierwszego dnia wizyty Putina w Pekinie podpisano kolejną umowę pomiędzy drugim największym rosyjskim bankiem VTB a Bankiem Chin odnośnie pośrednictwa w rozliczeniach handlowych między krajami. Umowa zdecydowanie ułatwi realizowanie należności handlowych z wykorzystaniem rubla i juana w miejsce dolara. Dla przypomnienia roczna wartość wymiany handlowej między Rosją i Chinami to 100 mld USD. Rozmawiamy tu zatem o poważnym zmniejszeniu zapotrzebowania na dolary.
  5. Rosyjski gaz dla Chin
  Gazprom straszony alternatywą dla Europy w postaci gazu łupkowego z USA, co jest moim zdaniem kiepskim żartem, ostatecznie podpisał umowę z Chinami negocjowaną od blisko 10 lat. Począwszy od roku 2018 rosyjski gaz popłynie nowym gazociągiem w ilości ok 38 mld m2. Wbrew szumowi w mediach, nie jest to spektakularna ilość, zwłaszcza że roczne zapotrzebowanie na gaz w Chinach wyniesie w 2018 roku około 400 mld m2 czyli ponad 10 razy tyle.
  Sama wartość gazu czyli około 20 mld rocznie także nie jest powalająca. Mimo iż w umowie nie ma jasnych zapisów stwierdzających, że gaz będzie rozliczany w rublach i juanach, moim zdaniem jest to pewne, zwłaszcza że nim popłynie pierwszy transport gazu minie jeszcze ponad 3,5 roku.

  6. Double Eagle Project
  Na początku kwietnia Prezydent Putin nakazał natychmiastowe wdrożenie projektu Double Eagle. Docelowo ma on doprowadzić do sprzedaży surowców energetycznych za złoto. Oficjalnym celem jest zapewnienie alternatywy dla rozliczeń w papierowych walutach nie tylko dla Rosji lecz dla całej grupy BRICS.
  W pierwszej fazie Bank Rosji ma wyemitować 5 monet o różnej zawartości złota i wprowadzić je do obiegu. Co ważniejsze, projekt zakłada stworzenie całkowicie nowego sytemu płatności pozwalającego uniezależnić się od systemu SWIFT. Jest to zdecydowana odpowiedź na niedawne zablokowanie przelewów Ambasady Rosyjskiej w Kazachstanie przez operatorów JPM.
  Po raz kolejny zachód swoimi działaniami strzelił sobie w kolano. Trzy lata temu odcięto Iran od systemu SWIFT co zaowocowało przejściem na rozliczenia w złocie z Turcją w roli pośrednika. Obecnie, odpowiedź na działania kartelu może być dużo bardziej dotkliwa dla USA.
  Nowy system transakcyjny ma być oparty całkowicie na złocie, którego Rosja jest drugim największym producentem. Poza oficjalnymi rezerwami złota projekt Double Eagle ma być wsparty produkcją z nowo uruchamianego projektu Natalka zarządzanego przez Polyus Gold. Natalka jest jednym z większych depozytów złota na świecie szanowanych na 31 mln oz (proven, probable) oraz 59 mln oz (measured, indicated, inferred).

  7. Koniec kredytów w walutach obcych
  Kilka tygodni temu prezydent Putin nakazał władzom Sberbanku, największego banku w Europie Środkowo – Wschodniej wstrzymanie się z pożyczkami denominowanymi w walutach obcych co ma doprowadzić do zwiększenia popularności rubla i uczynić gospodarkę rosyjską mniej wrażliwą na ataki finansowe. Wyeliminowanie kredytów dolarowych w sytuacji zerowych stóp procentowych dla USD przełoży się zapewne na zmniejszenie zapotrzebowania na dolary w rosyjskim systemie bankowym.
  8. Oś Chiny – Rosja – Niemcy
  W sytuacji, w której USA coraz bardziej naciska na Europę aby ta prowadziła agresywną politykę w stosunku do Rosji efekt staje się odwrotny od założonego. Francja nie ma zamiaru rezygnować z kontraktów militarnych gdyż poza utraconymi korzyściami musiałaby się liczyć z ogromnymi odszkodowaniami. Niemcy będąc ogromnym partnerem handlowym Rosji także nie zamierzają stawiać celów politycznych USA ponad biznesem.
  Swoją polityką USA faktycznie zbliża gospodarczo i politycznie Chiny, Rosję oraz Niemcy. Zwróćmy uwagę, że Chiny są największym globalnym eksporterem oraz drugą gospodarką świata (nr 1 jeżeli ująć szarą strefę). Niemcy zdominowały politykę europejską oraz stanowią czwartą potęgę gospodarczą. Rosja natomiast mimo, że gospodarczo jest dużo słabsza od pozostałych dwóch partnerów to jest największych globalnym eksporterem surowców energetycznych jak i mineralnych.
  Moim zdaniem w ciągu maksymalnie 2 lat usłyszymy o uformowaniu bloku handlowego pomiędzy trzema krajami czego efektem będzie całkowita marginalizacja USD. Jeżeli część krajów azjatyckich, jak zapowiadał prezes Gazprom Neft’u, zgodzi się na płatności za gaz w Euro to kolejnym celem będą Niemcy. Z punktu widzenia Niemiec płatności w Euro to niższe koszty transakcyjne. Poza tym Rosja najprawdopodobniej zaproponuje pewien dodatkowy rabat za zmianę formy rozliczeń.

  Podsumowanie
  Ostatnie wydarzenia wyraźnie pokazują, że Rosja zdecydowanie przoduje w pozbawieniu dolara funkcji transakcyjno – rezerwowej. Jako największy na świecie eksporter surowców niewątpliwie ma wiele asów w rękawie.
  Pytanie, ile jeszcze wytrzyma dolar? Po zakupach obligacji amerykańskich przez Belgię za pożyczone środki z FED widać, że elita finansowa bardzo obawia się o kondycję dolara. Co więcej, nie tylko Rosja wyzbywa się obligacji USA lecz jest to ogólnoświatowy trend i co najdziwniejsze obecny także w Europie ale o tym w kolejnym artykule.

  Źródło : http://independenttrader.pl/229,rosyjski_front
 • @detektywmjarzynski 21:31:13
  Dlaczego tych strasznych zdjec nie pokazuja lzemedia u mnie ? Bo sa niewygodne w ich nachalnej zbrodniczej propagandzie sluzacej Usraelowi I Jewropie !
  http://www.youtube.com/watch?v=FdPXgbfX_lM
  Ta rozmowa jest zatytuowana : A jesli to Wlodzimierz Putin ma racje - lecz toczy sie w radiu i nie jest typowym przedstawieniem sytuacji na Ukrainie ..;
 • Wszyscy
  Wybitny mówca (wtórny analfabeta/ćwierć yntelygent Szczynukowicz ksywa) Komorowski. John Kerry usnął podczas jego przemówienia. Przemówienie Bronisława Komorowskiego podczas wczorajszej konferencji z Barackiem Obamą było tak "porywające", że uśpiło amerykańskiego sekretarza stanu Johna Kerry'ego. http://niezalezna.pl/uploads/imagecache/nowa-wiadomosc/foto2014/56020-707461401875013.jpg

  Prezydent Komorowski przemawiał, używając tak banalnych i ogólnikowych sformułowań, że słuchający go John Kerry nie wytrzymał i uciął sobie krótką drzemkę. Wszystko zarejestrowała amerykańska telewizja ABC News: https://www.savetubevideo.com/?v=XOUPpoiG5Qw Komorowski nie ma szczęścia do przemówień w gronie dygnitarzy z USA. W 2010 r. wystąpił przed przedstawicielami amerykańskiej fundacji The German Marshall Fund of the United States. Ku konsternacji słuchaczy opowiadał tam:

  Ja jestem z wykształcenia historykiem, więc na wszelki wypadek powiem, jak to naprawdę w praktyce wyglądało. Były w polskim sejmie trzy fazy dochodzenia do decyzji politycznych. Pierwsza faza to była faza zgłaszania poglądów. Każdy mógł sobie zgłosić, jaki chciał. Druga faza to była faza ucierania poglądów. Nie wiem, jak to pani tłumaczka przetłumaczy na angielski, ale ucieranie to jest coś jak w wielkim tyglu, jeżeli trze się, aż się zrobi jednolita masa. Ucierano poglądy przez długotrwała dyskusję. Ale jeśli to nie pomogło i niech choćby jedna osoba niezdecydowana albo przeciwna, to mogła wstać na sali parlamentu polskiego, krzyknąć liberum veto i czym prędzej uciec. Zrywała w ten sposób sejm. Więc polska szlachta wymyśliła trzecią fazę działania.

  To była faza bigosowania. Jak pani tłumaczka to przetłumaczy, nie wiem. Bigos to szczególne, specyficzne danie. Kapusta siekana i siekane mięso długotrwale gotowane. No więc trzecia faza – siekanie, bigosowanie polegało na to, że krewka szlachta chwytała za szable i takiego, który psuł ustrój państwa, który psuł prawo, po prostu brała na szable, nim zdążył uciec. Wszystko działało do roku 1562 [powinno być: 1652], kiedy pierwszemu posłowi polskiemu udało się nie tylko krzyknąć liberum veto, ale uciec, nim się szlachta zorientowała, nim wzięła za szable pan Siciński, starosta upicki uciekł na Litwę. I to był początek kryzysu. Nie wiem, jak sobie z tym poradzi Unia Europejska, ale tam jest liberum veto i od czasu do czasu trzeba brać się za bigosowanie. /// ot mamy p."rezydęta" wstyd na cały świat!!! Ps. Kerry znudził się bajeczkami o wolności wysiedzianej na okrągłym sedesie w Magdalence i zdrzemnął się zdziebko. Zapadając w drzemkę w czasie przemówienia Komorowskiego, amerykański sekretarz stanu John Kerry jednoznacznie pokazał co myśli o polskim p. rezydencie. I wcale się z tego nie cieszę, jest mi wstyd, że przemówienia głowy? a raczej dupy polskiego państwa są tak denne i nudne. Po takim incydencie Komorowski powinien zwolnić wszystkich swoich doradców i tych, którzy mu piszą te “flaki z olejem”. No ale oni wszyscy przekonani są o swojej omnipotencji. Łącznie z Komorowskim…On a raczej Un to I Usypiacz III RP/PRLbis. Usypia lepiej niż Miś Uszatek, Kaszpirowski i profesjonalna niania w jednej osobie. Niech żyje wolność dla tych śpiących pod narkozą. Posłuchajcie jak w tej chwili pierdoli bez sensu ten analfabeta, pierdoli o trzeciej jakiejś fali, że za 25 lat będzie dobrobyt, więc zaprzecza ryżemu, bo on mówił, że w 2022 roku prześcigniemy w dobrobycie Europę. . Te jego “oręndzie” nie trzyma się ni kupy ni dupy. Kto mu to pisał? Chyba idiota po WUMLu lub "prof" Nałęcz także idiota? A może celowo piszą mu tak i takie "przemówienia by go ośmieszyć? Zaprzecza temu co mówił/czytał z kartki na początku, czyli Alzheimer + alkoholizm i bigos wraz z sieczką we łbie zamiast mózgu się kłania?. Kamery pokazują jak goście zagraniczni leją z jego przemówienia, zasłaniając usta. Także z tego, że on zgłosi ustawę poprawiającą przyrost naturalny, czyli ustawowo zmusi Polki i Polaków do pierdolenia, rodzenia? Ot idiota. Ps II. po oświadczeniu, że wita zagranicznych gości ktoś krzykną, że pierdoli Naród. Ciekawe czy to wytną?

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031