Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
940 postów 3950 komentarzy

Życie Moje i Nasze

Zbigniew Jacniacki - ( wcześniej zbigniew 1108 ) PRAWDA W ŻYCIU, ŻYCIE W PRAWDZIE... 60 lat minęło.... Do teorii doszło doświadczenie. Zbudowałem swoje "malutkie" państwo polskie. Nawiążę współpracę z "malutkimi" państwami moich Rodaków .

Australijczycy rzuceni jak kamienie na szaniec....

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Obserwacja własna podbudowana badaniami specjalistów...

Myliłby się każdy, kto powstańców warszawskich uważa za jedynych naiwnych pionków geostrategicznych igraszek  zakompleksionych  "ziemskich bogów" ... Anglosasi, syjoniści,banksterzy, iluminaci, jezuici, rycerze maltańscy...? 

Listę tę można rozszerzać... 

Dzisiaj jednak zatrzymam się na pierwszym elemencie -anglosascy obrońcy imperium brytyjskiego.

Powód jest prozaiczny ....

Okrągła rocznica 100 bitwy  Gallipoli i mój pobyt w Australii. Mam okazję zaobserwować, co może przemysł ideologiczny wycisnąć z mitów i śmierci (link)Gallipoli: opowiedziana historia - "pierwszą ofiarą wojny jest prawda".


 

Niezależni badacze historii jednoznacznie twierdzą, że śmierć dziesiątków tysięcy młodych mężczyzn z Antypodów była potrzebna do uwiarygodnienia olbrzymiej mistyfikacji, aby nie pozwolić Rosji wycofać się z "nie swojej"wojny, natomiast kupcy polityczni skutecznie zmienili prawdę.


  ( link) Anzac Day  "dawno przestał być dniem uroczystego upamiętnienia i stał się impreza, obchodzoną przez turystow owiniętych flagami, grając muzykę rockową,  pijąc  piwo i głosząc swoją tożsamość narodową na odległych wybrzeżach Turcji.


 


Przedstawia się odwodnione szkielety ludzkie jako obrońców ojczyzny i wartości cywilizacji nie wspominając ani słowem , 

że Australijczycy byli częścią armii agresorów na tureckim wybrzeżu...

Jednak wtedy nie zwycięstwo a klęska była Londynowi potrzebna ...

Tak zostało to zaplanowane. (link)Rosjanie mieli uwierzyć, że Anglicy próbują zdobyć Konstantynopol , jednocześnie nie wolno było przypadkiem tego zrobić...


(link)Wciągnięci w pułapkę tajnych elit brytyjskich odegrali swoją rolę ...Rosja nie zamknęła wschodniego frontu...Wojna mogła trwać dalej...Miliony zabitych i zrujnowanych ... Jednocześnie miliony funtów, dolarów zarobionych ....


Może nie warto przypominać , co zdarzyło się wiek temu, daleko od nas ???

Mam jednak poczucie, że podobną pułapkę przygotowali planiści "międzynarodowej społeczności" dla wspólczesnego pokolenia Irakijczyków, Afganów, Irańczyków ... A także dla Ukraińców ...

Czy Polacy też i znowu dołączą do kamieni rzucanych na szaniec???

 KOMENTARZE

 • @Bubba 06:52:48
  Proszę , zajrzyj do linków.Tam są artykuły badaczy anglojęzycznych...

  Tezą jest , że akcja wojskowa była podporządkowana politycznej, tzn. mistyfikacji, że alianci zdobędą Konstantynopol, który obiecali Rosji za dalszy udział w wojnie....Oczywiście nie mieli zamiaru wypełnic tej obietnicy...Dlatego operacja wojskowa była zaplanowana na klęskę....

  Linkowane artykuły są bardzo obszerne i szczegółowe...Zainteresowanych powinny być usatysfakcjonować..

  .Współczesni samodzielnie myslący Australiczycy są bardzo krytyczni wobec cynizmu elit brytyjskich.
  W telewizji australijskiej można usłyszeć opinie, że po btwie Gallopoli zdali sobie sprawę, że interesy Australii i Wielkiej Brytanie nie są tożsame.Zaowocowało to w II wojnie światowej.Gdy zostali zaatakowani przez Japończyków , wycofali swoje wojska z frontu na północnej półkuli wbrew rozkazom Londynu.Zwrócili sie o pomoc do Amerykanów... Zapłacili za to koniecznością udziału w wojnie wietnamskiej i innych pokojowych misjach Waszyngtonu.

  Myślę , że teraz będziemy świadkami stopniowej emancypacji Canberry w ramach rodzenia się wielibiegunowego systemu globalnego....

  O szczegółach wojskowej operacji Galliopoli proszę poczytać w linkowanych artykułach

  Ps.

  Pisząc o agresji nie mam na myśli formalizmów prawa wojennego , ale fakt, że Australijczycy nie bronili się w Turcji, tylko ją zaatakowali...
 • @Zbigniew Jacniacki 07:19:27
  Kilka zdań z linkowanych artykułów


  (...) Kampania powstała w Londynie , była strategią Machiavellego- oszukać Rosjan,, że Wielka Brytania będzie próbowała uchwycić Konstantynopol dla nich. Paradoks jej klęski, leżała w jej ewentualnym sukcesie. Gallipoli został celowo zaprojektowany, aby go nie było.
  Tajna klika niezwykle bogatych i wpływowych ludzi - Tajne Elite - powstał w Anglii w 1891 roku z wyraźnym celem rozszerzenia Imperium Brytyjskiego na całej kuli ziemskiej. Planowali wojny w Europie, aby zniszczyć Niemcy jako konkurenta gospodarczego, przemysłowego i imperialnego i, w tym celu zwrócili się do Francji i Rosji - sojusz nazwano Entente cordiale. Potrzebne były ogromne armie lądowe , aby zgnieść Niemcy. Francja będzie nagradzana Alzacjąi Lotaryngią, a Rosje oszuści próbują przekonać, że dostanie Konstantynopol. (...)
  Gdyby Wielka Brytania chciała przyjaźni Turcji w 1914 roku, katastrofa Gallipoli nigdy by nie nastapiła. Turcy generalnie nie lubili Niemców i ich rosnących wpływów Wykonali trzy osobne próby sojuszu z Wielką Brytanią. Zostały one odrzucane przy każdej okazji.,również na próżno z Francuzami, aby zaakceptować ją jako sojusznika, i chronić je przed ich dawnym wrogiem, Rosją .... Wielka Brytania i Francja planuje pociac imperium osmańskiego bogate w ropę naftową. W tym celu, Turcy mieli zostać przesunięta do obozu niemieckiego i być pokonany.
  W lipcu 1914 r większość tureckiej szafie wciąż życzliwa Brytanii, , ale ich wiara została rozbita przez zajęcie dwóch pancerników budowanych dla nich w Anglii. W eseju o prowokacji "Jeśli Wielka Brytania chciała celowo zniechęcić Turków i skierować ich w ramionach kajzera nie mogła wybrać bardziej skutecznych środków."(....)

  Naprawdę , w linkowanych artykułach jest duzo więcej szczegółów o działaniach ludzi , którzy nie mają przyjaciół , tylko interesy

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031