Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
722 posty 3146 komentarzy

Tajemnicza Polska 51

Zbigniew Jacniacki - ( wcześniej zbigniew 1108 ) PRAWDA W ŻYCIU, ŻYCIE W PRAWDZIE... 50 lat minęło.... Do teorii doszło doświadczenie. Zbudowałem swoje "malutkie" państwo polskie. Nawiążę współpracę z "malutkimi" państwami moich Rodaków .

Rzeczpospolita Globalna - sukces polskiej myśli politycznej

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

porażający krajowe szumowiny parlamentarno-profesorskie.

 

 

Faktycznie jestem zdziwiony, że  dyskusje o światowych zmianach politycznych sprowadzane są do propagowania przerażających wizji globalnego rządu ( czytaj judeochrześcijańskiego) lub  atmosfery nieuniknionej wojny z "odwiecznym wrogiem" - Moskalami- wzmocnionymi chińskimi bojownikami o wolność od amerykańskiego imperializmu. I wszystko w rytmie kreowanym przez pogardzane (podobno) media głównego nutru. Grecja wyjdzie albo nie wyjdzie, Iran podpisze albo nie podpisze,

ISIS dostanie pieniądze na najemników z europejskick landów albo nie dostanie...Zgiełk przekupek parlamentarnych gardłujących o interesach...Jakichś, czyichś...

A Twój interes ? A kogo to obchodzi...Jeżeli sam się nie troszczysz o swoje sprawy

 a liczysz na "złote serce"liderów, to płać i płacz...

Dwa tygodnie temu uczestniczyłem w spotkaniu na jednej z warszawskich prywatnych uczelni poświęconym poprawianiu ustroju publicznego. Konfederaci ani razu nie odnieśli się do ewentualnych skutków zmian przeprowadzanych w skali światowej. Moja próba zwrócenia na nie uwagi została zmasakrowana krótkim " nie mieszaj w naszym myśleniu". Ok. Dalej tylko słuchałem...i  nie zawiodłem się. Podsumowujące wystapienie wyjaśniło, że konfederaci oczekują przewodniej roli kościoła katolickiego w naprawie Rzeczpospolitej Polskiej. Nie wiem , czy konfederaci nie czytali encykliki papieża Franciszka, w której  państwa narodowe są zdiagnozowane jako niezdolne do efektywnego rozwiązywania problemów światowych. czy też tylko za mediami

 ( podobno) pogardzanymi przyjęli interpretację, że jest ona  o ekologii lub ubóstwie.Postawie bagatelizowania dokumentów się już nie dziwię. Duża część moich rodaków politykę opiera bowiem  na wierze...Swojej ...I nawet nie mają zamiaru skonfrontować z wiarą watykańską. Porównałem publikację "Gościa Niedzielnego " z "Polityką". Eko-encyklika...Ani słowa o wytycznej dokumentu frakcji jezuickiej rządzącej w Watykanie link : W świecie, w którym wszyscy są od siebie zależni, nie chodzi jedynie o zrozumienie, że negatywne konsekwencje stylu życia, produkcji i konsumpcji dotykają wszystkich. Chodzi przede wszystkim o to, aby proponowane rozwiązania wynikały z perspektywy globalnej, a nie tylko broniły interesów pewnych krajów. Współzależność zmusza nas do myślenia o jednym świecie, w ramach wspólnego projektu. Ale ta sama inteligencja, która została użyta do ogromnego rozwoju technologicznego, nie umie znaleźć skutecznych sposobów zarządzania międzynarodowego, skierowanych na rozwiązanie poważnych problemów środowiskowych i społecznych. Aby sprostać podstawowym problemom, których nie można rozwiązać przez działania poszczególnych krajów, niezbędne okazuje się porozumienie globalne,...

 

Anglojęzyczni blogerzy , w odróżnieniu od polskojęzycznych, poważnie potraktowali czerwcową kościelną publikację. Z tej perspektywy patrzą na wrześniowe planowane wystąpienie papieża Franciszka w ONZ w ramach programu .link: Droga do godności 2030.

Czy nadamy lub nie,  temu wydarzeniu sensacyjną nazwę -ogłoszenie Nowego Porządku Świata lub Rządu Światowego , nie zmienia to faktu, że organizacje faktycznie władające ludzkością przygotowują zmiany. Moim zdaniem , wielkie to zbyt skromne określenie.

 

Wspominam dużo o papieżu, bo jest on przywódcą duchowym bardzo dużej części moich rodaków.

Stają oni przed trudnym zadaniem. Będą powtarzać mantrę z okresu zaborów , że kościół katolicki jest oparciem dla narodu lub przyjrzą się aktualnej ( od wieków) oficjalnej polityce państwa watykańskiego tworzenia globalnej struktury władzy publicznej.

 

 

Absolutnie nie twierdzę, że będzie ona lepsza lub gorsza , niż dotychczasowe metody życia zbiorowego. Będzie inna...Tak jak inna jest np. Rosja po likwidacji ZSRR, I jak będą Chiny inne

 po zafunkcjonowaniu  struktur BRICS , Unii Euroazjatyckiej i Szangchajskiej Organizacji Bezpieczeństwa. W tym miejscu warto o jeszcze jedno zdziwienie. W Ufie ( centralna Rosja) zakończyła  się konferencja  szefów  40 % ludności...W polskojęzycznych mediach uwaga była w tym czasie skierowana na pociąg i autobus pań Ewy i Beaty. A Azja ogłosiła, że ma zamiar robić większe porządki w świecie...

 

Przygotowania do nowego porządku świata idą według harmonogramu. Mówienie o spiskowej praktyce dziejów jest w tym przypadku bezzasadne. Wszystkie dokumenty są publikowane, spotkania organizowane...Jedno z najbliższych  to Trzecia Międzynarodowa Konferencja Finansowania Rozwoju 13 - 16 lipca, Addis Abeba, Etiopia .Warto chwilę poświęcić na przemyślenie fragmentu notki polskiego biura ONZ :   


        W  tym roku tworzymy  historię przyjmując ambitną  agendę zrównoważonego rozwoju i porozumienie klimatyczne. Jednak bez właściwego finansowania i bez dobrych strategii działań nie możemy realizować naszych ambitnych zamierzeń. Dlatego ta konferencja jest tak ważna.

Ban Ki-moon
Sekretarz Generalny ONZ

 Zadaniem Międzynarodowej Konferencji Finansowania Rozwoju jest wzmocnienie globalnego partnerstwa dla finansowania zrównoważonego rozwoju, z korzyścią dla wszystkich ludzi na świecie. Wezmą w niej udział prezydenci, szefowie rządów, ministrowie finansów, spraw zagranicznych i współpracy rozwojowej oraz organizacje pozarządowe i przedstawiciele biznesu. Uczestnicy oszacują koszty potrzebne na rozwój świata, w którym ludzie będą budować swoją przyszłość z myślą o dobrobycie, a przyszłe pokolenia będą wieść bezpieczne życie na niezniszczonej planecie.
 Podczas Konferencji uczestnicy będą dążyć do oszacowania i mobilizacji środków umożliwiających rozwój na świecie. Podejmą również konkretne zobowiązania na kolejne piętnaście lat dotyczące takich dziedzin jak finansowanie, handel, zadłużenie, rządzenie, technologie i innowacyjność. Właściwe finansowanie i strategie polityczne pozwolą wyeliminować skrajne ubóstwo do 2030 roku.
 Konferencja zakończy się przyjęciem dokumentu końcowego wspierającego wdrażanie Agendy Rozwoju po Roku 2015 i Celów Zrównoważonego Rozwoju ( Sustainable Development Goals - SDG). Uczestniczy przyjmą także kompleksowy plan finansowania, który powstanie w oparciu o zobowiązania stron i efektywnego wykorzystania środków przeznaczonych na zrównoważony rozwój.
 W swoich pracach Międzynarodowa Konferencja Finansowania Rozwoju uwzględni wszechstronną wizję zrównoważonego rozwoju przedstawioną w końcowym dokumencie Konferencji Rio+20.  Prace te mają istotne znaczenie dla nadchodzącego Szczytu Zrównoważonego Rozwoju (25 - 27 września 2015 r., Nowy Jork) oraz dla Szczytu Klimatycznego (30 listopada - 11 grudnia 2015 r., Paryż).
 Dlaczego Międzynarodowa Konferencja Finansowania Rozwoju jest tak ważna?
 Będzie to ostatnie wydarzenie tej rangi przed wrześniowym szczytem Zgromadzenia Ogólnego, na którym zostaną przyjęte Cele Zrównoważonego Rozwoju. Nowe cele powstaną w oparciu o osiem dotychczasowych Milenijnych Celów Rozwoju (Millennium Development Goals - MDG).
 Świat ambitnie dąży do wykorzenienia ubóstwa i głodu jeszcze podczas życia obecnego pokolenia.(podkreślenie Z.J.) Podejmuje także działania na rzecz osiągnięcia zrównoważonego rozwoju. Możemy tego dokonać poprzez promowanie inkluzyjnego wzrostu ekonomicznego, ochronę środowiska, a także poprzez budowanie inkluzyjnego społeczeństwa.
 Realizacja Agendy Rozwoju po Roku 2015  wymaga nowego podejścia do mobilizacji środków finansowych. Konieczne będą znaczące zmiany w obecnych politykach, finansowaniu i strategiach inwestowania.
 Uczestnicy będą szukać rozwiązania dla wzmocnienia finansów publicznych i pobudzenia potencjału ludzkiego oraz aktywizacji sektora prywatnego. Należy zadbać, by inwestycje, wzorce konsumpcyjne i produkcyjne wspierały zrównoważony rozwój. Z kolei rozwój ten wzmocni krajowe i międzynarodowe strategie w dziedzinie środowiska, zmniejszenia przepaści technologicznej oraz budowy potencjału, zarówno państw jak i ludzi. - 

Wspominałem już o udziale sekretarza ONZ w kwietniowej konferencji w Watykanie poswięconej przygotowaniom do promowania " duchowości ekologicznej"...

Może nie są to ważne informacje, jednak zmianami w życiu publicznym  są zainteresowani nie tylko polscy judeochrześcijańie ( określenie papieża Franciszka) , ale dużo więcej osób...O wielu sprawach myślą podobnie...

Z tym , że obcojęzyczni o Rzeczpospolitej Globalnej...

KOMENTARZE

 • Rola kk i nie tylko jego w reformie ustrojowej
  Uczestniczyłem w II Sejmiku Konfederacji na Rzez Reform Ustrojowych. Nie sądzę, aby Konfederaci oczekiwali przewodniej roli kk w naprawie RP. Na pewno ja tego nie oczekuję. Globalne interesy kk nie idą w parze nie tylko w odniesieniu do RP i nie od dzisiaj, lecz od setek lat. Pilnujmy sami własnego interesu narodowego i państwowego.

  Płomienne wystąpienie ostatniego mówcy podczas II Sejmiku było zapewne pobożnym życzeniem, że kk zaangażuje się w reformy ustrojowe. Brak jest nie tylko woli zaangażowania, ale wręcz zapowiedzi. A "dobrymi intencjami jest piekło wybrukowane". Liczą się fakty. Brakuje nawet zaangażowania, żeby przedstawić aktualne stanowisko kk wobec tzw. "problemu robotniczego", o czym pisał Józef Kamycki w związku z zamiarem zorganizowania w Krakowie konferencji n.t. temat.

  Potrzebny jest pragmatyzm w podejściu nie tylko do koniecznych reform ustrojowych. Metoda uzgadniania stanowisk widoczna w podejściu Józefa Kamyckiego i Aleksandra Kisila jest dobrym przykładem i potwierdzeniem pragmatyzmu w myśleniu i działaniu.

  Pozdrawiam. Andrzej Dziąba.
 • @Analityk 13:18:42...było zapewne pobożnym życzeniem, że kk zaangażuje się w reformy ustrojowe....
  Tutaj się różnimy w interpretacji zmian ...
  KK i jego zaangażowanie nie jest pobożnym zyczeniem , ale faktem . Na skalę globalna.

  Pobożnym życzeniem jest uzgadnianie stanowisk nie biorąc pod uwagę stanowiska m.in. funkcjonariuszy watykańskich.
  Pozdrawiam
  Ps.
  Płomienne wystapienie końcowe było rekomendowane przez właśnie A.Kisila jako podsumowujące. Watek opierania sie na KK był takze obecny w grupie zmian prawa wyborczego...
  Dla jasnosci , nie razi mnie powoływaniem się na idee chrześcijańskie, ale rozdźwięk między tym co sobie wyobrażają polscy judeochrześcijanie a tym , co realizują ich rzymscy zwierzchnicy
 • @Zbigniew Jacniacki 13:51:29
  Panie Zbigniewie. Piszesz Pan:
  "...Dwa tygodnie temu uczestniczyłem w spotkaniu na jednej z warszawskich prywatnych uczelni poświęconym poprawianiu ustroju publicznego. Konfederaci ani razu nie odnieśli się do ewentualnych skutków zmian przeprowadzanych w skali światowej..."
  W tym stwierdzeniu jest sporo prawdy. Jednak poprawie ustroju politycznego było tam poświęcone 1/7 czasu. Stawą zasadniczą był rdzeń monetarno-gospodarczo-podatkowy.

  Być może spodziewał się Pan konferencji. W zamiarze miał być to sejmik w konwencji sejmiku konwokacyjnego, który miał pracować nad stanowiskiem uzgodnionym w wytypowanych przez nas kwestiach. W sprawach politycznych skupialiśmy się na oparciu demokracji przedstawicielskiej na modelu: artykuły henrykowskie - pacta conventa. To ma być nasza odpowiedź na szaleństwo JOW-ów.
  26 lipca będziemy chcieli mieć już to stanowisko uzgodnione. Na tzw. głos wolny nie będziemy mieli czasu. Spotkanie w formule konferencji organizujemy w Krakowie. Tam nie będziemy narzucali takiej dyscypliny wypowiedzi.

  Co do wejścia na teren "sacrum". KK walczy o kanał na multipleksie, my walczymy o ambonę.
 • @nikander 16:00:51Stawą zasadniczą był rdzeń monetarno-gospodarczo-podatkowy
  Absolutnie nie bagatelizuje wysiłków konfederatów. Jedynie dziwi mnie nie uwzględnianie wpływu nadsystemu światowego na system krajowy. Dlatego wspominałem o wrzesniu , jako czasie , gdy więcej będzie wiadomo o nowej scenografii globalnej walki o dobro człowieka. Jak w anegdocie z czasów komunistycznych , mogę powiedzieć, ze znam nazwisko tego człowieka...


  Z przytoczonej przeze mnie notatki biura ONZ :

  Wezmą w niej udział prezydenci, szefowie rządów, ministrowie finansów, spraw zagranicznych i współpracy rozwojowej oraz organizacje pozarządowe i przedstawiciele biznesu. Uczestnicy oszacują koszty potrzebne na rozwój świata, w którym ludzie będą budować swoją przyszłość z myślą o dobrobycie, a przyszłe pokolenia będą wieść bezpieczne życie na niezniszczonej planecie.

  wynika, że poruszony będzie też rdzeń monetarno-gospodarczo-podatkowy. Duży rdzeń...
  Prezydent Putin już uściśla , że system BRICS nie jest przeciwwagą a uzupełnieniem światowej władzy.

  Mam nadzieję, że po 6 sierpnia dowiemy się z czym pojedzie do ONZ prezydent A.Dudy , gracz z Unii Wolności, obecnie w barwach PiS-u.

  Pozdrawiam
 • @Zbigniew Jacniacki 16:39:30
  Panie Zbigniewie.

  Nie mamy zespołu d/s geopolityki. Nie pozwala nam na to szczupłość kadrowa. Mam zatem pytanie: czy nie zechciałby się Pan tym zająć? Znowu czekałoby na Pana uzgodnienie stanowiska z kilkoma innymi osobami.
 • @Zbigniew Jacniacki 13:51:29
  Ja oczekuję uczciwego i poważnego zaangażowania kk w Polsce, ale go nie zauważam. Pobożnym, ale uzasadnionym życzeniem nazwałem oczekiwania Pana Ryszarda Schaeffera, że prominentny dostojnik kk w Polsce zaangażuje się w proces reform ustrojowych w Polsce, a nie zaangażowanie kk w skali globalnej. Pan to niewłaściwie zrozumiał i źle zinterpretował. Globalizm przyniósł nam wiele szkód. Organizatorzy Sejmików Konfederacji
  podjęli inicjatywę w kierunku kk, czego dowodem jest chęć zorganizowania konferencji w Krakowie, ale potrzebne jest współdziałanie. Może kk w Polsce jeszcze do tego nie dojrzał?
 • @Analityk 16:59:01
  I nie dojrzeje. KK ma inne cela i zadania i nie idą one w parze z dobrem społeczeństwa polskiego. Codzienność to potwierdza.
 • @nikander 16:49:38 Znowu czekałoby na Pana uzgodnienie stanowiska z kilkoma innymi osobami
  Bez geopolityki uzgadnianie stanowisk w innych sprawach publicznych jest zawieszone na "wie(t)rze"...
  Mam Pan rację co do konieczności uzgadniania stanowiska z kilkoma innymi osobami. Dlatego czekam na rezultaty uzgodnien m.in.papieża Franciszka, prezydentów Obamy, Putina,Xi Jinping,monarchów Anglii, Arabii Saudyjskiej...
  Za kilka tygodni przedstawią oni swoje opcje...
  Czas oczekiwania można przeznaczyć na poznawanie stanowiska BOGA-OJCA, które jest niezmienne od wieków, a mam wrażenie , że bagatelizowane....a uzgodnienia z NIM mają życiowe znaczenie...Dlatego też zaprosiłem Go do polityki polskiej, globalnej polityki rzeczpospolitej
  http://zbigniewjacniacki-zyciemojeinasze.blogspot.com/2015/05/zaprosiem-boga-do-polityki.html

  Aby nie być posądzonym o pusty mistycyzm, doprecyzuję. Uważam, że jesteśmy JEDNYM narodem słowiańskim skutecznie podzielonym przez wschodnio-zachodnich rzymian na kilkanaście rezydencji-diecezji podatkowych, których obsługę nazywa się patriotyzmem... Dopóki patrioci swoją cnotę będą upatrywać w przejmowaniu wpływów podatkowych innych patriotów, uzgadnianie stanowisk jest braniem udziału w imprezach podobnych do planowania ustawek kibiców klubów piłkarskich...
 • @Analityk 16:59:01 prominentny dostojnik kk w Polsce zaangażuje się w proces reform ustrojowych w Polsce,
  a nie zaangażowanie kk w skali globalnej. Pan to niewłaściwie zrozumiał i źle zinterpretowa..."

  Nie rozumiem , co źle zrozumiałem i zinterpretowałem ???

  Czy KK ma się zaangażować w reformę lokalnego-polskiego- państwa narodowego i jednoczesnie promować nowy porządek globalny eliminujący wpływy państw narodowych?
  Proszę o wskazówki, gdzie błądzi mój umysł...
 • @Analityk 16:59:01Brakuje nawet zaangażowania, żeby przedstawić aktualne stanowisko kk wobec tzw. "problemu robotniczego"
  To jest Pańska teza z pierwszego komentarza...
  I nie zgadzam się z nią, ponieważ aktualna wykładnia kwestii robotniczej jest opublikowana w czerwcowej encyklice.

  Lokalini funkcjonariusze judeochrześcujańscy nie osmielą się na otwarte wystapienia inne , niż oczekuje Watykan....
  Zresztą polscy biskupi mają świadomość co się święci :"...To encyklika odważna, list-zaproszenie do rozmowy o kształcie świata, naszego jedynego i wspólnego domu, drogowskaz na kilkadziesiąt kolejnych lat ..."

  Kształt kawałka świata, jakim jest Polska , będzie efektem kształtu uzgodnionego przez wielkich tego świata...

  Chyba , że zdecydujemy się na współpracę z BOGIEM-OJCEM
 • ----- półuśmiech widzę na twarzach - co tam !
  --KOŚCIÓŁ KATOLICKI przestanie istnieć !! -zwyczajnie ! przepoczwarzy się -już się zmienia !. Co wówczas z Polską ??

  CO DZISIAJ z Polską ? -kościołem i jego żydoskimi BISKUPAMI ?? ano TO !!

  https://www.youtube.com/watch?v=cWPPedsKMUc
 • @zadziwiony 17:21:58
  Dlatego dla Polski i Polaka priorytetem powinien być naród i państwo.
 • @Zbigniew Jacniacki 17:32:18
  Pana błąd tkwi w swoistym internacjonalizmie.
 • @Zbigniew Jacniacki 17:47:48
  Przede wszystkim powinniśmy współpracować ze sobą, a Bogu pozwólmy się tylko "przyglądać".
 • @ninanonimowa 18:21:58
  Polska to więcej niż 1000 lat historii. Trzeba to nie tylko mieć na uwadze, ale też stosować.
 • @Analityk 18:49:01...Pana błąd tkwi w swoistym internacjonalizmie...
  Może zamiast bawić się w nauczyciela i wyszukiwać u innych osób błędów- swoistych, wykaże Pan , że coś jest prawdą a coś nie jest.

  Nie wiem na czym polega mój, według Pana, swoisty internacjonalizm, więc nie umiem powiedzieć czy jest to teza prawdziwa, czy fałszywa.
 • @Analityk 18:51:04.... Bogu pozwólmy się tylko "przyglądać"....
  Ta postawa jest , moim zdaniem , nie rozumieniem rzeczywistości-
  czy naprawdę my coś pozwalamy BOGU...???
 • @Zbigniew Jacniacki 20:23:14
  Wg Arystotelesa "jeśli mówimy, że coś jest i to jest, to jest prawda, a jeśli mówimy, że coś jest, a tego nie ma, to jest kłamstwo". Tyle definicja.

  Jest kk w Polsce rzecznikiem interesu polskiego narodu i państwa, czy nie jest?

  Dla Polaka i Polski, co powinno być ważniejsze: interes narodu i państwa polskiego, czy interes państwa kościelnego? Jeśli pan uważa, że państwa kościelnego, to wg mnie jest to swoisty internacjonalizm. Wiara w Boga jest oczywiście fundamentem, ale czy Bóg chce zniewolonych Polaków i Polski?
 • @Zbigniew Jacniacki 20:52:02
  To była przenośnia. Współpracujmy ze sobą w duchu i prawdzie, a będzie to miłe Bogu. Bóg niczego nie narzuca.
 • @Zbigniew Jacniacki 20:52:02
  witam panie Zbyszku

  Ciekawa dyskusja ,mówi pan ..czy naprawdę my coś pozwalamy BOGU...??? .Ja bym to odwrócił , to znaczy na ile nam pozwala .

  analityk ...Wg Arystotelesa "jeśli mówimy, że coś jest i to jest, to jest prawda, a jeśli mówimy, że coś jest, a tego nie ma, to jest kłamstwo".

  Ta definicja jest prawdziwa ,i ozwierciedla stan naszego umysłu.

  Jednak bardzo interesuje mnie ,skąd ma te piękno które tam na górze pulsóje .
  Przy okazji co z pana przyjacielem

  Jesli ja mógłgym coś od siebie dodać , a włanczacie w to wszystko Moce Boskie .
  Tutaj niektórzy powiedzieli że jestem wariat ,opentany ,szatan .. no i .....

  pozwolę sobie dać wskazówke ,ponoć byłem kiedyś w niebie.

  A więc obaj panowie wierzą że Bóg stworzył ziemie i niebo , z tym się zgadzam bo i mnie tu by nie było
  Całe stworzenie oparł na wiedzy ogólnie rozumianej ,matematyka geometria ,filozofia . A więc te prawa rządzą we wszechświecie i podlegają pewnym regółom, prawda panie analityk...zgadza się pan ..

  W mediach bardzo często słyszymy że ziemia przechodzi cykle , co jakiś czas następuje przebiegunowdnie ...............więcej nie mogę
 • @fabi 21:47:05
  Myślę, że w dalszej dyskusji przydaliby się filozofowie, teolodzy. Ja jestem skromnym robotnikiem w winnicy Pana. Poprośmy, aby włączyli się fachowcy.
 • @Analityk 21:13:34...Jest kk w Polsce rzecznikiem interesu polskiego narodu i państwa, czy nie jest?...
  Choć kilkanaście lat temu byłem entuzjastą hasła Polak -katolik uważam , że nie jest . Zresztą w swietle dokumentów koscielnych można postawić tezę , ze nie jste rzecznikiem żadnego narodu lub państwa narodowego.  Dalej jednak nie rozumiem , z czego wywnioskował Pan swoisty internacjonalizm w moim poście ???
 • @Analityk 21:15:44....Bóg niczego nie narzuca...
  Czyżby???

  Oddychanie?
  Sen?
  Odżywianie?
 • @Zbigniew Jacniacki 21:57:26
  Np w tym stwierdzeniu: "Czy KK ma się zaangażować w reformę lokalnego-polskiego- państwa narodowego i jednoczesnie promować nowy porządek globalny eliminujący wpływy państw narodowych"?

  Promuje Pan NWO.
 • @Analityk 21:53:55
  Nie , ja też jestem skromny robotnikiem w winnicy PANA.

  Choć wydaje się że o religi tu mowa , odpowiedz jest zawarta w analizie zdarzeń . To tylko , powiedzmy na czas kiedy będziemy się nudzić .
  Jeśli coś mógłbym powiedzieć i przemilczeć .... no to komunizm i kapitalizm ,to bracia którzy się właśnie pozabijali .

  Bardzo proszę nie odczytywac jako wymądrzanie czy poczucia bycie lepszym . Mówię to szczerze , tak jak kiedyś nasz gospodarz mi życzył .

  Osiągnołem to przy Jego pomocy , jednak mam założone ograniczenia
 • @Zbigniew Jacniacki 22:02:36
  Panie Zbyszku , to nie jest rozmywanie pana tematu , panu nigdy bym nie zrobił .. zresztą nie robię tego nikomu . Jestem tylko szczęślowym wariatem.

  prosze posłuchać ,a przedewszystkim patrzeć napewno pan to ...

  zobaczyhttps://www.youtube.com/watch?v=heoFs1f2Gwk
 • @Analityk 22:10:28 Promuje Pan NWO....
  Nie promuję NWO. W zacytowanym zdaniu wskazuję na wewnętrzną sprzeczność
  Proponuję, aby moi judeochrześcijańscy rodacy przestali mamić, że są ostoją polskości w momencie , gdy ich zwierzchicy religijni dążą do tworzenia światowych struktur politycznych.

  Możliwe, że się mylę, ale w poglądzie papieża, że rzeczywistość jest silniejsza od idei , dostrzegam zwycięstwo słowiańskiej-prawedyjskiej filozofii życia zgodnego z naturą nad judaistyczną chciwością czynienia sobie ziemi poddaną. A nowy porządek świata, aby być trwały, musi,musi być Rzeczpospolitą nie dwóch, trzech , ale wszystkich narodów świata...Czego nie dokonali nasi przodkowie dokonają cudzoziemscy spadkobiercy Pawła Włodkowica,Braci Polskich, Stanisława Wyspiańskiego i wielu , wielu zapomnianych mistrzów prawdy.
 • @Zbigniew Jacniacki 22:46:37
  dziwny z pana człowiek ,nie daje mi pan spłacić długu .

  Wtargnołem trochę brutalnie , chodzi mi tylko o ten obrazek na górze skąd pan to ma ?
 • @fabi 23:01:05
  na błędy w ortografi pruszę nie zwracac uwagi.........
 • @fabi 23:01:05....chodzi mi tylko o ten obrazek na górze skąd pan to ma ?...
  Nie pamiętam...Gdy w internecie znajdę coś , co mi się podoba , to zapisuję w komputerze...Dużo rzeczy nie wykorzystuję, a ten gif pasuje do ducha
  i materii.

  Pozdrawiam
  Ps.
  O żadnym długu do spłacenia nie ma mowy...
 • @Zbigniew Jacniacki 23:09:35
  przyjaciela z Australi też pan nie pamięta ..

  Jeżeli mówi pan że nic panu nie jestem winny tak więc będzi.

  Niemniej daję panu prezent , powiedzmy połowę .

  Świat , i kto nim rządzi ,odpowiedz zawarta jest w symbolach ,one staną przed oczami , pan je zna wie czasami co oznaczają tyle żenie widzi .
  Spieszy się pan, ciągle spieszy .

  Pana rozumowanie jest słuszne z załorzenia .
  powtarzam symbole ,do kogo należą i w jakiej przestrzeni się pojawiają

  Teraz ja życzę by się panu powiodło .... nie mogę inaczej ,,bo i to za dużo
 • @fabi 23:28:46...przyjaciela z Australi też pan nie pamięta ....
  Pamiętam, ale nie jest dobre miejsce na szczegóły...
  Walczy, walczy ...a choroba punktuje...


  """"Spieszy się pan, ciągle spieszy''''''
  Dziwne, bo uważam, że wyhamowałem ...nawet w blogosferze.

  Za życzenia powodzenia dziękuję....
 • @Zbigniew Jacniacki 23:46:07
  życzę dobrej nocy..
 • @Zbigniew Jacniacki , fabi, analityk
  W sumie dobry tekst i próby dyskusji, ale tak jest jakbyście nie wiedzieli od czego zacząć zmiany.

  Fabi; doświadczenia, nawet mistyczne - są prywatne. Nie należy powoływać się na nie przy kształtowaniu rzeczywistości. To zawsze prowadzi do błędów w myśleniu.

  Rola KRK; pisałem - KRK (doktrynalnie) jest wrogiem Cywilizacji Polskiej i Rzeczypospolitej. Odwrotna relacja nie zachodzi.
  Nigdy nie bierz wroga do budowy swojego domu. Raczej staraj się go trzymać "z daleka". Natomiast nauka Chrystusa - jest zgodna z ideą Rzeczypospolitej. Także w wydaniu światowym. Wtedy wskazania Chrystusa mogłyby być odniesieniem światowym.
  Sądzę, że o takim NWO mówił Papież.
  Tyle, że w obecnym wydaniu doktrynalnym - byłoby to swoim przeciwieństwem.

  Z kolei kształtowanie zmian drogą, którą próbuje iść Nikander - też jest z zasady skazane na niepowodzenie.
  Już semantycznie - konfederacja - to zupełnie inna instytucja niż takie zebrania. Może sejmik ekonomiczny byłby właściwą nazwą. I to nawet się przebija w wypowiedziach, ale ktoś tu ma "twardy łeb".
  Także twierdzenie, że zmiany działań w ekonomii , to zmiana ustrojowa, także jest bez sensu.

  Czyli - najpierw kształt Rzeczypospolitej. Takiej, do której będą sukcesywnie dołączać inni i nie naruszy to zasad. Aż do współpracy światowej. I to byłby NWO.

  PS. Czy naprawdę nie zauważyliście, że ta idea jest zawarta w zakończonym przeze mnie cyklu?
 • @Zbigniew Jacniacki 22:46:37
  Tutaj zgadzam się z Panem w całości. Nasz słowiański rodowód może mieć kapitalne znaczenie.
 • @Krzysztof J. Wojtas 06:13:45
  Niedawno w rozmowie z księdzem katolickim w średnim wieku wyraziłem ból, że współczesny kk nie ma jasnego stanowiska wobec współczesnego Sanhedrynu w sprawach społecznych. Chrystus dodałem, nie zawierał z nim kompromisów, a tym bardziej nie robił z nim interesów.

  Zaskoczony moim stwierdzeniem argumentował, że misją kk nie jest walka tylko głoszenie Ewangelii. Na koniec stwierdził, że może uda się mu/nam uratować kilka osób (zapewne miał na myśli od potępienia).

  Ponieważ ta rozmowa miała miejsce w konfesjonale, nie odpowiedziałem, że nie jestem zwolennikiem teologii wyzwolenia, a jasne stanowisko kościoła wobec Sanhedrynu byłoby tylko potwierdzeniem drogi, jaką podążał Chrystus. On jest drogą, prawdą i życiem.
 • @Krzysztof J. Wojtas 06:13:45
  Panie Krzysztofie. Piszesz Pan:
  "...Z kolei kształtowanie zmian drogą, którą próbuje iść Nikander - też jest z zasady skazane na niepowodzenie..."

  Zapewniam Pana , że idea, w którą zaangażowało się już ponad 50 osób z całego kraju będzie się rozwijała bez względu na to czy jakiś Nikander będzie w niej uczestniczył czy nie. Ci ludzie intuicyjnie zgadzają się z tym, że Polakom potrzebne jest stanowisko uzgodnione a nie propozycje autorskie. Z Napoleonami nie jest nam po drodze, bo nie siedzi to w naszych genach.
 • @Krzysztof J. Wojtas 06:13:45....ale tak jest jakbyście nie wiedzieli od czego zacząć zmiany...
  No cóż, odpowiem w liczbie pojedyńczej...
  - zmiany zacząłem od siebie.
  Nie jest to odkrywcze. Ba, jest banalne i przekazywane przez tysiąclecia...
  Trudność polega na tym, że łatwiej jest oczekiwać , wymagać , żądać zmian od innych niż od siebie...

  Jest sporo optymistycznych sygnałów, że wzrasta liczba ludzi odkrywających, że mogą bez pośredników współpracować z BOGIEM-OJCEM.

  Minusem jest, że są rozproszeni, a dotychczasowe metody koordynacji (religijne, państwowe,korporacyjne ) są zbudowane na fundamencie chciwości władzy, rzeczy, perwersji seksualnej...

  Według zapisków sprzed 2550 lat , droga niebiańskiej mądrości wymaga skromności i poradzenia sobie z pozornymi sprzecznościami:

  """Ten, kto pielęgnuje w swym wnętrzu cnotę bożej madrości ,
  nie stara się jej pokazać innym.
  Dlatego właśnie jest mędrcem.
  Kto wiedziony jest niższymi pobudkami,
  nieustannie próbuje dowieść swoją wartość.
  Dlatego właśnie mędrcem nie jest.

  Toteż mędrzec nie dokonał niczego
  i nie odczuwa potrzeby dokonywania czegokolwiek.
  Ten, kto mędrcem nie jest zawsze podejmuje działanie,
  gdyż nieustannie odczuwa taką potrzebę.

  Mędrzec kieruje się w swej naturze życzliwością,
  nie pozostawia niczego własnemu losowi.
  Ten natomiast, kto podstawą swych działań czyni ludzką sprawiedliwość,
  pozostawia wiele niedokończonych spraw.

  Człowiek dobrze wychowany zawsze stara się
  pokazać swoją przyzwoitość,
  lecz nie znajdując odpowiedzi na nią u innych, zrobi wszystko,
  by wymusić uznanie siłą.

  W duszy człowieka pozostaje cnota, nawet jeśli zagubi w sobie bożą madrość.
  Dobro nadal wypełnia duszę, nawet jeśli cnota zostanie zapomniana.
  Jeśli dobro także gdzieś przepadnie, pozostanie jeszcze sprawiedliwość.
  W ostateczności, nawet jeśli nie będziemy znali sprawiedliwości,
  instynktownie kierować się będziemy właściwym szlakiem.

  Wiedz jednak, że życie właściwe jest osłabioną formą wesołości
  i lojalnej wiary.
  Jest również początkiem nieporządku.
  Umiejętność szybkiego przewidywania i rozumienia jest kwiatem bożej mądrości,
  jak również początkiem głupoty.

  Dlatego też prawdziwy mędrzec trwa w swej stałości
  i wystrzega się tego, co kruche.
  Skupia się na owocu, a nie na kwiecie, z którego owoc powstaje.
  Odrzuca, co pojawia się pierwsze, by móc czerpać z tego, co następuje jako drugie...."""

  Pozdrawiam
 • @Zbigniew Jacniacki 10:34:46
  Bardzo mądre. Jeśli źle zrozumiałem i zinterpretowałem Pana wcześniejsze wypowiedzi, proszę wybaczyć. Pozdrawiam.
 • @Zbigniew Jacniacki 10:34:46
  Witam Zbigniew

  Wdze że i moja prośba została wysłuchana , ktoś złożył pierwszy ukłon.

  Też bym lepiej to nie ujął . Moja przygoda zaczęla się od Ciebie ( mogę tak już mowić , prawda ) i tu się kończy . To TY będziesz dalej to ciągną .

  Ale uważaj , pomyś dwa razy zanim coś napiszesz .
  Jeśli się nawet pomylisz, to ktoś Ci da znak , więc zaprzestań robic to co zamierzałeś . To będzie Twój anioł stróz , jeśli uwierzysz tak będzi .
  Zwątpisz przegrasz .

  A teraz co do meritum .

  Stwórca, w swoje stworzenie włożył wszystko , w tym wiarę i filozofię

  To jest jedna mała cegiełka , z której można zbudować wszystko .
  Fundamentem ,jestem ja ,moja rodzima , znajomi i td.
  To jest swoistego rodzaju stan ducha .
  Moja świadomość w drodze do góry łączy sie i gdzieś jest ta wypatkowa .
  Jak zauważyliście , i napewno wszyscy się tu zgadzamy , niszczone są resztki tego fundamentu . Kościół wbrew pozorom ,bierze w tym aktywny udział , żeby ktoś nie miał złudzeń .

  Ktoś postanowił w imię szczytnych celów , zbudować ten porządek od
  Góry .
  Szczytne idee nie mają kasy , by się zrealizować , więc trzeba było z tym coś zrobić . / Helena Bławatowska się kłania /

  Tak więc przy pomocy różnych narzędzi stworzono i zamordowano komunizm i dogorywa dziki kapitalizm . Na gruzach tego , kosztem spustoszenia ziemi , następuje pruba budowania raju na ziemi .

  No i teraz powstał problem ,Rosja wyszła z układu.

  Ona proponuje stare wzorce od dołu , zachód od góry .

  Czy dojdzie do starcia ... nie sądzę , bo obie strony chcą tego samego ,tylko inaczej , pierwszy test , no wlaśnie ktos kiedyś mówił że nie wiadomo czy dzieci tego roku pójda 1- września do szkoły .

  Bardzo niebezpieczna siła ,to siła trzecia , to ona wyłożyła całą kasę i napewno nie bedzie się z tym chciała zgodzić .
  Czy jednak starczy jej odwagi by popełnić Samobójstwo , pociągając wszystkich za sobą ..to zagatka

  Musimy jednak wierzyć ,że nas Stwórca do tego nie dopuśći , czego sobie i całemu światu życzę .

  Miłego niedzielnego dnia życze panom.................
 • @nikander 09:22:13
  Uważam, że te działania są potrzebn.
  Życzę powodzenia.
  Tylko wyrażam zastrzeżenia, co do formy"medialnej".

  Konfederacja - to struktura realizacyjna jakiegoś celu. To, co wy prowadzicie - to dopiero ustalanie celu.
  A tu okazuje się, że pewnych kwestii nie da się przeprowadzić, jeśli nie będzie zmian systemowych.
 • @Zbigniew Jacniacki 10:34:46
  Cóż. Personalizm - to właśnie prawo do bezpośredniego obcowania z Bogiem; współpraca - to jakaś tam forma obcowania.
  Także KRK ma w KKK chyba 1548 art. wskazujący, że jedynym pośrednikiem jest Chrystus.
  Niestety ma też art. 1549, gdzie klerowi przyznaje się też taką rolę pośrednika do Pośrednika.

  Chyba stąd mamy cały problem.

  Pozdr.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30