Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
940 postów 3950 komentarzy

Życie Moje i Nasze

Zbigniew Jacniacki - ( wcześniej zbigniew 1108 ) PRAWDA W ŻYCIU, ŻYCIE W PRAWDZIE... 60 lat minęło.... Do teorii doszło doświadczenie. Zbudowałem swoje "malutkie" państwo polskie. Nawiążę współpracę z "malutkimi" państwami moich Rodaków .

Chrześcijanie to egipscy barbarzyńcy-poganie....

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Głos w dyskusji o gaciach, krzyżach, rybach...

 Niektórzy badacze wspominają o białoskórych i niebieskookich faraonach, nie będę jednak ryzykował twierdzenia, że byli to nasi przodkowie słowiano-aryjscy.W tym poście pojęcie barbarzyńców  zawężam  do starożytnych Egipcjan. I choć mieli większą wiedzę od Greków 

i Rzymian..., podobno twórców zachodnioeuropejskiej cywilizacji, określani byli mianem barbarzyńców. Może dlatego, że   nie chcieli się nią  z nimi dzielić...??? Nie będę jednak analizował astronomicznych, matematycznych, inzynierskich lub żeglarskich osiągnięć mieszkańców północnej Afryki. Przypomnę jedynie  wiedzę socjotechniczną sprawowania władzy ubraną w reguły i przekazy religijne.W naszym kraju duża grupa inteligencji  świeckiej i duchownej uważa, że posiada monopol na głoszenie objawionej prawdy bożej. I , że jest to prawda objektywna . Osobiście nie przeszkadza mi czyjeś umysłowe samozadowolenie, szczególnie, że przez większość życia też rozleniwiałem się w ciepełku sianka z bożonarodzeniowej szopki . Ale w czasach, gdy  papież Franciszek prosi swoich współwyznawców, aby zrozumieli, że "rzeczywistość jest silniejsza niż idea", koniecznością jest zmierzenie się z rzeczywistością chrześcijańskiego pogaństwa. A badacze postarali się o dość obszerną literaturę porównawczą i ...artefakty. Wniosek :chrześcijańskie pogaństwo jest religią, ideologią, ideą władzy publicznej. Ta może być w praktyce dobra lub zła...Jaka jest w naszym kraju?

 

 

 

Amulet z  3. wieku pne. Przedstawia ukrzyżowanego człowieka, napis mówi, 

że to Orfeusz, Bacchus (jeden z pseudonimów Ozyrysa-Dionizosa).

 

 

 

Gest z katolickiego nabożeństwa obok kaananejskiego uwielbienia Baala -boga Słońca 

Poniżej fragmenty uzasadniające twierdzenie,

  że chrześcijanstwo , to egipskie pogaństwo.

 

 

link   OZYRYS-CHRYSTUS I MADONNA-IZYDA

 

edług najstarszych mitów egipskich Ozyrys był starszym synem Geba, boga ziemi, i Nut, bogini nieba. Królował w Egipcie i nauczył ludzi rolnictwa i sadownictwa. Brat Ozyrysa, zły Set, zabił zdradziecko boga-króla i zagarnął tron. Ciało swego męża odnalazła Izyda i opłakiwała go. Ozyrys w cudowny sposób zmartwychwstał, nie chciał jednak pozostać na tym świecie, udał się do podziemnego królestwa zmarłych, by zostać tam królem i najwyższym sędzią.

 

 dolinie Nilu powstał już, przed ponad pięciu tysiącami lat, mit boga cierpiącego i umierającego jak człowiek; boga, który śmiercią swoją zwyciężył śmierć i zmartwychwstał; boga, który po zmartwychwstaniu włada w "królestwie zmarłych" i króluje na "tamtym świecie". Dla prostego Egipcjanina bliski i zrozumiały był kult Ozyrysa, w nim szukano ukojenia. W Ozyrysie, który poznał zło i smutek życia, przeszedł mękę śmierci, widział ten lud swego obrońcę i opiekuna.

 

hrześcijaństwo powstało na terenie Imperium Rzymskiego, początkowo wśród biedoty i niewolników: przyciągał ich "demokratyzm" nauki Chrystusowej, obietnica zbawienia, zapowiedź zmartwychwstania i rajskiego życia po śmierci. Cechy chrystianizmu wywodzą się z egipskiego korzenia.

 

łęboki związek z mitem ozyriańskim widoczny jest w wielu obrzędach kościelnych nabożeństw, szczególnie w tak ważnych, jak święto zmartwychwstania. Urządzając misterium ku czci cudownie zmartwychwstałego Ozyrysa, uroczyste procesje Egipcjan kierowały się do Nilu w poszukiwaniu ciała martwego boga. Oczywiście go nie odnajdywano, ale oznaczało to, iż -bóg-człowiek zmartwychwstał. W kościele chór intonuje radośnie: "Chrystus zmartwychwstał."

 

ównież mit boskiej małżonki Ozyrysa - Izydy znajduje swoje odzwierciedlenie w religii chrześcijańskiej. W mitologii egipskiej występuje ona przede wszystkim jako kobieta-matka kochająca bezgranicznie swego, cudownie zrodzonego, syna Horusa. (Izyda odnalazła ciało Ozyrysa, opuściła się nań w postaci sokolicy i w cudowny sposób poczęła Horusa.) Miłość macierzyńska jest uczuciem głęboko ludzkim, przez wszystkich zrozumiałym, jego uosobieniem była Izyda, co czyniło ją patronką egipskich matek. Kult jej był nadzwyczaj popularny i czczono ją wszędzie.

 

 VI-V wieku p.n.e. kult egipskiej bogini-matki przenika do Grecji. W miastach helleńskich powstają świątynie Izydy. W r. 333 p.n.e. zezwolono egipskim kupcom na zbudowanie świątyni nawet w Pireusie, porcie Aten.

 

koło II w. p.n.e. kult Izydy przenika poprzez kolonie greckie na Sycylii i w południowej części Półwyspu Apenińskiego na teren Rzymu. Na terenie całej Italii, nie wyłączając Rzymu, powstają świątynie, kaplice, ołtarze. Stopniowo kult ten ogarnia rzymskie prowincje. Nie tak dawno odnaleziono świątynię Izydy na terenie Węgier. Bogini-matka była opiekunką osady Lutecja, obecnego Paryża.

 

awet po przyjęciu przez Francję chrześcijaństwa posąg Izydy, uznanej za świętą, stał do r. 1514 (!) przy murze południowym opactwa Saint-Gernain-des-Pres. Wniosek z tego taki, że w centrum Francji Izyda była popularna o dobre tysiąc lat dłużej niż w Egipcie, gdzie kult jej wygasł w V w. n.e.

 

zięki genialnej sztuce Starożytnego Egiptu obraz Izydy był opiewany i rozsławiany, przy czym właśnie sztuka egipska, po raz pierwszy na świecie, stworzyła pełen poezji symbol macierzyństwa, przedstawiając kobietę z dzieckiem na ręku. W sztuce Egiptu Izyda z reguły przedstawiona jest w postaci matki karmiącej piersią Horusa lub trzymającej go na kolanach.

 

 

ic więc w tym dziwnego, że ukształtowany w Egipcie ideał kobiety-matki wywarł poważny wpływ na ikonografię Matki Boskiej, przedstawianej zwykle z Dzieciątkiem na ręku.

 

 

o ikonografii chrześcijańskiej przeniknęły również wyobrażenia egipskie o Sądzie Ostatecznym. Ozyrys, podobnie jak i Chrystus, nie wraca na ziemię po swym cudownym zmartwychwstaniu, ale udaje się do świata pozaziemskiego, do świata zmarłych. Tam Ozyrys włada egipskim rajem.

 

 tym raju zmartwychwstanie każdy Egipcjanin, by żyć życiem wiecznym w świecie, w którym nie ma biednych i bogatych, w którym wszyscy są równi i szczęśliwi... Ale, aby dostać się do tej ziemi obiecanej, na te pola szczęśliwych, trzeba mieć serce bez grzechu. Udowodnić to musi dusza zmarłego.

 

dea Sądu Ozyrysa wywarła ogromny wpływ na pojęcie Sądu Ostatecznego w chrześcijaństwie. W celu sprawdzenia, czy serce ludzkie jest grzeszne, bogowie Anubis i Horus ważyli to serce na wadze stojącej w sali, w której Ozyrys sprawował swój sąd nad duszami. Wiadomo, jak duże znaczenie ma waga sprawiedliwości w chrześcijańskich kazaniach o życiu pozagrobowym. Ale nie tylko dogmaty, przypowieści, pojęcia raju i piekła, "zmartwychwstania" czy "Sądu Ostatecznego" zapożyczył antyk i średniowiecze ze Starożytnego Egiptu.

 

KOMENTARZE

 • egipscy barbarzyńcy..
  witam.... no z tym to troche pana poniaslo ..ale trop wlasciwy..

  Przypomne tylko, ze potomkowie Abrahama goscinnie przebywali w Egipcie , ponoc okolo 400 lat.. i stali sie tak nie do zastapienia, ze foraon nie chcial ich wypuscic ...

  Problem w tym...ze historia ta jest nie dokonca prawdziwa ...
  Przed wyjsciem zorganizowali rewolucje.. jaka byla w Rosji... oczywiscie faraon zginal , a w kraju powstala anarchia ...
  Zamieszali pozadnie datami w swej swietej ksiedze , no i archeologowie maja problem.

  zycze powodzenia
 • @fabi 17:15:38....troche pana poniaslo...
  Ten post jest moją reakcją na "wywyższanie" się naszych judeochrześcijanskich rodaków, jacy to oni są prawdziwi...

  A rzeczywistość jest bardziej prozaiczna...
  Pogardliwie używają określenia poganie, barbarzyńcy...a sami nimi są.
  Może to jest forma samobiczowania?

  W swoim zadufaniu są w stanie więcej zaszkodzić , niż pomóc.


  Pozdrawiam
 • witam,
  czy mogę poznać źródło tej grafiki p.t.:"Amulet z 3. wieku pne."?
 • @xmas 17:41:01 czy mogę poznać źródło tej grafiki
  https://tsargrad.podfm.ru/razbor/10/
  Jest tam komentarz:

  "... natknęliśmy się na mały obrazek ukryte w załącznikach do starej książki akademickiej - zdjęcie amuletu, sięga do 3 wieku BC Przedstawia ukrzyżowanego człowieka, którego większość ludzi natychmiast identyfikowała jako Jezusa Chrystusa. Jednak grecki napis wskazuje, że jest to "Orpheus, Bacchus", jeden z aliasów z Ozyrys-Dionizos PS Należy zwrócić uwagę na to, co Grecy pisali w 3. wieku pne. ..."
 • @Zbigniew Jacniacki 17:52:39
  aaaaa, to zmienia postać rzeczy: jak w "załącznikach do starej książki akademickiej", to wszystko jasne. no, może niezupełnie.
  Bo ja właśnie się pytam o tą książkę, a nie jakiś zapchlony portalik pisany "krzesełkami".
 • @Zbigniew Jacniacki 17:39:27
  muglbym wyjawic pewna prawde , zostawie to innym , no chyba ze bebe musial..

  calosc jest bardzo skapikowana i nie jest tak to latwo wytlumaczyc ..bo i tak nie uwirza ... prosze zwrucic uwage na boga Seta ...to jego potomkowie ,ktorych nie lubisz ... sa tak , a raczej byli blisko posiasc ziemie dla siebie .

  przykro mi ale mam niemiecka klawiature , a poza tym odkrywanie samemu sprawia duzo radosci ...
 • @xmas 18:08:05... zapchlony portalik pisany "krzesełkami"...
  Jesteś chamem, ale mnie nie dziwi już wywyższanie się judeochrześcijan...
  Masz fragment z portalu pisanego łacińską czcionka:

  """....Jest to odbicie amuletu, jaki zakupił we Włoszech E. Gerhard. Następnie trafił on do Kaiser Museum w Berlinie. Tam badano go, ale zaginał po II Wojnie Światowej, gdy kolekcja uległa rozproszeniu. Amulet jest dość mały, ma 16x9mm i ma formę wypukłą..... Po dyskusjach w latach dwudziestych i trzydziestych pojawiało się już raczej niewiele o nim publikacji. Drugi raz amulet wypłynął w 1999 roku w książce Tymothy Friek'a i Peter'a Grandy "The Jesus mysteries"."""
 • @Zbigniew Jacniacki 18:16:46
  ale dlaszszego zaraz chamem? czy ja kogoś obraziłem? a może teraz chamstwo to inna nazwa na dociekliwość? wygląda mi to na jakąś projekcję. no ale dość o chamach. mnie to naprawdę zainteresowało, bo takie znalezisko powinno wywrócić na nice całą historię Chrześcijaństwa. oczywiście gdyby datowanie nie było przeprowadzone przez E. Gerharda, który kupił amulet "we Włoszech", tylko przez kogoś z większym wskaźnikiem cytowań. sprawę tego amuletu dyskutowano już wcześniej chociażby tu (to tak bliżej Pana linii ideowej): http://www.racjonalista.pl/forum.php/s,520351/d,1/z,0
  po prześledzeniu całego wątku trudno się nie zgodzić, że sprawa amuletu jest, uprzejmie określając, dyskusyjna, żeby nie powiedzieć dęta. opieranie więc całego wpisu, a zwłaszcza ilustrowanie go takim badziewiem podważa dalsze Pańskie wynurzenia.
  p.s. Dionizos nie został ukrzyżowany, tylko rozszarpany przez Tytanów.
 • @xmas 18:35:29 czy ja kogoś obraziłem?
  to się zastanów : zapchlony portalik??? tak obraziłeś ludzi piszących innym alfabetem.

  Mój post nie opiera się na jednym "dętym" amulecie i dotyczy dyskusji gaci,krzyży i ryb.

  Moja linia ideowa jest określona w moim profilu...
  Jeżeli racjonalista, poganin lub wierny szukają prawdy , to jestem ich przyjacielem.

  Jeżeli natomiast widzą rzeczywistośc tylko przez pryzmat swoich poglądów, to wybieram rzeczywistość. Nawet , gdy będę osamotniony.

  """" znalezisko powinno wywrócić na nice całą historię Chrześcijaństwa"""

  Faktyczna historia chrześcijaństwa opiera się na władzy cesarzy rzymskich,bizantyńskich,jagielońskich, austriackich, wodzów faszystowskich ...Już się wywróciła się , ale ludzie tego nie dostrzegli, co dokładnie widać w naszym kraju...
 • @Zbigniew Jacniacki 18:58:48
  o kurcze! dopiero teraz zauważyłem, że ten cały tekścior, to nie twój. zajumałeś go temu staremu komuchowi Kondratowowi!!! ktoś może mieć pretensje o prawa autorskie :)

  nie dość, że jakieś komunistyczne bzdury (wydanie z 1971) to jeszcze zamieszczone bezprawnie. koniec świata.

  słabo!

  over no.
 • @xmas 19:51:41.... zamieszczone bezprawnie...
  Co jest bezprawne? Podałem link do źródła, z którego pochodzą fragmenty...

  Podobnych tekstów jest w internecie dużo wiecej...

  Może zaczniesz dyskusję nad bezprawnym wykorzystywaniem tekstów, zwyczajów lub symbolów przez judeochrześcilanskich pogan?

  xmas, nie panikuj, rzeczywistość jest silniejsza od idei, jak wierzą Słowianie
  i jak ostatnio zaczął nauczać papież Franciszek...

  Dęby rosną powoli, ale codziennie
 • ------ z sieci
  ----FAŁSZYWA RELIGIA wytworzyła fałszywych wyznawców -śmiem twierdzić / INTUICJA / ,że sami żydzi założyli katolicyzm . Co ? że Konstantyn założył ?? tak jak my goje SOLIDARNOŚĆ.
  Największy INKWIZYTOR okazał się być żydem .W Polsce katolicyzmu pilnują żydzi !. Musi on trwać i być utrwalany , to jest narzędzie przecież do zniewalania i manipulacji . POLAKOKATOLIK żydoski twór .
  Przecież żyję wśród katolików , ludzie mają całkiem inne poglądy niż medialni DUCHOWI ŻYDZI .

  Biorąc pod uwagę, że Kościół katolicki powstał dopiero w IV stuleciu i stał się religią państwową dzięki poparciu cesarza Konstantyna, jego następców i cesarza Teodozjusza, który zrzekł się swego tytułu Pontifex Maximus na rzecz biskupa Rzymu, roszczenia Kościoła katolickiego są nie tylko bezpodstawne, ale dowodzą świadomego zafałszowania prawdy na ten temat. Kościół katolicki nie jest dziełem Bożym, ale rezultatem intryg i walk o władzę i pieniądze duchowych przywódców, o czym uprzedzał apostoł Paweł: „Ja wiem, że po moim odejściu wejdą między was wilki drapieżne, nie oszczędzając trzody, nawet spomiędzy was samych powstaną mężowie, mówiący rzeczy przewrotne, aby uczniów pociągnąć za sobą”

  Twierdzenie, że Bóg założył obecny Kościół katolicki, jest sprzeczne ze słowami Zbawiciela: „Królestwo moje nie jest z tego świata”

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031