Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
945 postów 3956 komentarzy

Życie Moje i Nasze

Zbigniew Jacniacki - ( wcześniej zbigniew 1108 ) PRAWDA W ŻYCIU, ŻYCIE W PRAWDZIE... 60 lat minęło.... Do teorii doszło doświadczenie. Zbudowałem swoje "malutkie" państwo polskie. Nawiążę współpracę z "malutkimi" państwami moich Rodaków .

Dowodzenie operacją w Syrii w scenografii Wars Star,

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

ale to nie jest Hollywood...

 (To porównanie do iluzji Hollywood jest na marginesie

 i kieruję je do  rodaków popierających

 w swoich "filmow-internetowych"   scenariuszach polsko- i obco-języcznych orędowników niepolskich interesów narodowych)

 

 

 

 

 

 Na podstawie:

 http://www.kremlin.ru/events/president/news/50714 )

 

Władimir Putin odwiedził Narodowe Centrum Dowodzenia Obrony Rosji,

gdzie odbyło się spotkanie na temat działań w Syrii  powietrzno -kosmicznych sił

 Federacji Rosyjskiej,

 

17 listopada 2015

 

 

 

Najwyzszy Dowódca usłyszał raporty Siergiej Szojgu -ministera obrony, szefa Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Rosji Walerego Gierasimowa, a także dowódców  rodzajów wojsk wykorzystywanych w trakcie operacji.

 

Prezydent- Верховный Главнокомандующий polecił, aby   nawiązać kontakt   z siłami Francji do wspólnego działania na rzecz walki z terrorystami.

 

* * *

 

Władimir Putin: Proszę, Siergiej Szojgu.

 

Siergiej Szojgu:

Towarzyszu Naczelny Dowódco  (Товарищ Верховный Главнокомандующий)

 zgodnie z postawionymi przez Was zadaniami  wzmocnienia akcji naszych samolotów bojowych przeciwko organizacjom terrorystycznym dzisiaj, jako część operacji lotniczych, prowadzone były  pierwsze masowe naloty na cele w Syrii LIH.

 

Liczba lotów wzrosła dwukrotnie, co pozwala zapewnić potężny i dokładne uderzenia na bojowników ISIS całej głębi terytorium Syrii.(...)

Dzisiaj, od 5.00 do 5.30 rano czasu moskiewskiego 12 bombowców dalekiego zasięgu "TU-22" zadały cios  organizacji terrorystycznej w prowincjach Raqqa i Dajr az-Zaur.

 

Od 9.00 do 9.40 bombowce strategiczne "Tu-160" i "Tu-95MS" wykonały 34 startów rakiet cruise na cele bojowników w prowincji Aleppo i Idlib.(...)

 

Więcej o działaniach rosyjskiego  lotnictwa powie  Szef Sztabu Generalnego Walerij Gierasimow.

 

 

Operacja trwa.

 

 

Władimir Putin: Proszę, Walerij

 

V.Gerasimov:

 Towarzyszu Naczelny Dowódco  (Товарищ Верховный Главнокомандующий) 

zgodnie z Waszym rozkazem lotnictwo wojskowe naszych Sił Zbrojnych od 30 wrzesnia dokonuje uderzeń na formacje  międzynarodowych organizacji terrorystycznych na terytorium Syrii.

 

W ciągu 48 dni przeprowadzo 2289 lotów bojowych i  ataków bombowych na 4111 cele  dużej infrastruktury, koncentracje sprzętu i siły roboczej wojskowych bojowników.

 

W walkach zniszczono 562 punkty kontrolne, 64 terrorystyczne obozy szkoleniowe, 54 fabryki do produkcji broni i amunicji i innych obiektów.

 

Działania rosyjskich samolotów pozwoliły syryjskiej armii przejść do ofensywy na wszystkich frontach w prowincji Aleppo, Latakia, Idlib, Homs i Damaszku, uwalniając duże obszary od terrorystów .

 

Na północy, w prowincji Aleppo, armia syryjska uwolniła 40 osiedli, wojska rządowe odblokowały bazę lotniczą Kveyris,  a teraz nadal rozszerza strefę bezpieczeństwa wokół lotniska.

 

Pomyślnie rozwija ofensywę w Idlib: wojska syryjskie są obecnie zaangażowane w aktywnych działań ofensywnych w odległości 20-30 kilometrów od miasta.

 

W nadmorskiej prowincji Latakia bojowników wyparto  z dwunastu osiedlach.

 

Oddziały szturmowe wojsk rządowych i milicji ludowej prowadziły zacięte walki o odbicie miasta Salma.

 

Pomimo silnego  oporu grup zbrojnych, ofensywa jednostek Syrii trwa.(...)

 

Spotkanie na temat działania rosyjskich sił zbrojnych w Syrii.

 

 

 

Władimir Putin: Dziękuję. Dowódca lotnictwa dalekiego zasięgu Anatolija Zhikharev, proszę.

 

A.Zhiharev:

 Towarzyszu Naczelny Dowódco  (Товарищ Верховный Главнокомандующий) 

 dowódca lotnictwa dalekiego zasięgu generał Zhiharev melduje ...

 

 

Spotkanie na temat działania rosyjskich sił zbrojnych w Syrii.


 więcej:

 

KOMENTARZE

 • Niesamowite
  Sala obrad rzeczywiście z rozmachem.
  I to ,,towarzyszu" ?
  Czyli wszystko po staremu...
 • @Lotna 19:53:11
  wszyscy żołnierze to towarzysze broni. nawet w polsce mieliśmy formacje towarzyszy pancernych wspierających husarię.
 • @Lotna 19:53:11
  https://www.youtube.com/watch?v=5FUHLlCRHB4
 • @Lotna 19:53:11
  W wojsku rosyjskim są towarzysze broni, w cywilu jest gospodin priezidient, zatem bym się nie czepiał.
  Ta sala obrad z rozmachem, to centrum dowodzenia, używana do m.inn. obsługi Miedzynarodowej Stacji Kosmicznej, zaopatrywania jej w niezbędne potrzeby poprzez rosyjskie Sojuzy, wymianę kosmonautów, bo jak wiemy USA jak na dziś nie ma takich możliwości.
 • Miałem nadzieję, że zwolennicy natowskiej konfrontacji z Rosją ( na terytorium m.in.Polski)
  postarają się o podobne dowody nowoczesności aparatu dowodzenia armią polską.

  Czekam...

  Ps.
  Zdjęcia z sensacyjnych filmów nie traktuję jako równoważnych argumentów.
 • @Lotna 19:53:11
  Forma "Wy" jest w Rosji formą zwyczajową w kontaktach między ludźmi.
 • :))
  ..a ja myślałem, że to zdjęcia do rosyjskiego Apollo 13...ale zmylił mnie ten okręt na ekranie :))))
 • @trybeus 10:14:12
  Ale potrafią zadziałać na psychę... Wojna psychologiczna jest często skuteczniejsza niż rakiety.
 • @@@!
  http://cdn1.img.pl.sputniknews.com/images/44/37/443778.jpg NI nazwał Tu-160 najpotężniejszym samolotem w historii lotnictwa wojskowego....Rosyjski „Biały łabędź” Tu-160 otrzymał chrzest bojowy w Syrii i pokazał, że w tej chwili nie ma sobie równych na świecie, pisze The National Interest.

  Rosyjski naddźwiękowy rakietowy bombowiec strategiczny Tu-160 w pełni wykazał swoje możliwości podczas wojskowej operacji powietrznej w Syrii, a wprowadzenie do działań nowego typu pocisków manewrujących wyniosło jego potęgę na nowy poziom, pisze The National Interest. Tu-160 otrzymał od rosyjskich pilotów nazwę „Biały łabędź” ze względu na białe zabarwienie i unikalną konstrukcję. Został on opracowany przez Związek Radziecki w czasie „zimnej wojny” w odpowiedzi na stworzenia amerykańskiego ciężkiego strategicznego bombowca o niskiej widoczności radarowej Northrop B-2 „Spirit”, jednak rosyjski samolot poszedł dalej niż jego odpowiednik.
  Jeśli B-2 został zaprojektowany, aby w miarę możliwości przenikać jak najdalej w przestrzeń powietrzną wroga, „Biały łabędź” jest samolotem rakietowym, prowadzonym poza obszar rażenia obrony powietrznej, pisze gazeta. Podczas gdy B-2 opiera się na niskiej wykrywalności, zaletą Tu-160 jest połączenie ogromnej prędkości i obecnych na jego zbrojeniu pocisków manewrujących dalekiego zasięgu. U podstaw koncepcji Tu-160, który może osiągnąć maksymalną prędkość 2200 km/h, leży wykorzystanie dużej prędkości, możliwość szybkiego przyjęcia pozycji startowej i odpalanie pocisków manewrujących, zanim wróg zdąży zareagować, podkreśla The National Interest.
  Jak zauważa gazeta w trakcie powietrznej operacji wojskowej Rosji w Syrii „Biały łabędź” wystrzelił najnowsze pociski manewrujące X-101, które nigdy wcześniej nie były stosowane w działaniach bojowych. Wprowadzenie do działań tego rodzaju broni czyni z Tu-160 szczególnie niebezpiecznego przeciwnika. Tu-160 może być wyposażony w rakiety o wadze do 40 000 kg, co w przybliżeniu odpowiada wadze w pełni załadowanego F-15E. Dysponując maksymalną masą startową 275 000 kg Tu-160 jest największym i najpotężniejszym samolotem wojskowym, jaki kiedykolwiek istniał, podsumowuje gazeta.


  Ps...Ani B1 ani B2 nie mogą przenosić rakiet dalekiego zasięgu. Potrafi to jedynie ten staroć- B-52, już na wykończeniu. Ani B1 ani B2 nie są w stanie wlecieć w przestrzeń powietrzną FR, a przenoszą tylko bomby. W wojnie z FR B1 i B2 są bezużyteczne. Nie przenoszą rakiet dalekiego zasięgu, są konstrukcyjnie niezdolne. Dla obrony plot FR system stealth nie istnieje. W kategorii bombowców strategicznych warto jest dokonać porównania pomiędzy: rosyjskim Tu-160 i amerykańskim B-1B. Oba samoloty posiadają integralne płatowce ze skrzydłami o zmiennej geometrii. Identyczne jest rozmieszczenie silników oraz usterzenie pionowe. Jednak różnice są istotne, przede wszystkim Tu-160 jest o 27% cięższy od B-1B, a jego silniki są mocniejsze o 79% (sic!). Amerykański B-1B jest praktycznie samolotem poddźwiękowym, a prędkość Mach 1,2 osiąga tylko w niewielkim zakresie lotu. Rosyjski Tu-160 natomiast osiąga prędkość Mach 2,0 w dużym zakresie lotu. Płatowiec Tu-160 posiada lepszy kształt aerodynamiczny i mniejszą powierzchnię odbicia radarowego. Co w tym zakresie istotne rosyjski bombowiec przenosi całość uzbrojenia wewnątrz komór bombowych, a amerykański bombowiec część na zewnętrznych zaczepach, co istotnie wpływa na uzyskiwane osiągi. Reasumując można stwierdzić, że стратегический бомбардировщик jest potężniejszy od strategic bomber...
 • @@@!
  Intensywność działań sił zbrojnych RF w Syrii wzrosła,są wykorzystywane wszystkie samoloty....Rosyjskie Siły Powietrzno-Kosmiczne wykorzystują wszystkie samoloty bojowe z bazy Hmeymim w pobliżu syryjskiego miasta Latakia do ataku na pozycje terrorystów, powiedział w czwartek przedstawiciel Sił Powietrzno-Kosmicznych FR pułkownik Igor Klimow. „Aktywnie wykorzystujemy wszystkie dostępne samoloty bojowe na lotnisku Hmeymim”, — powiedział.
  Według przedstawiciela Sił Powietrzno-Kosmicznych FR „samoloty odbywają loty w celu wykonywania misji bojowych zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy”. Klimow potwierdził również, że intensywność działań grupy uderzeniowej Sił Powietrzno-Kosmicznych w Hmeymim w ostatnich dniach znacznie wzrosła.


  Ps....W skład mieszanego pułku lotniczego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej, który stacjonują w Syrii wchodzą: 4 myśliwce wielozadaniowe Su-30SM, 6 bombowców frontowych Su-34, 12 bombowców frontowych Su-24M oraz 10 samolotów szturmowych Su-25SM i 2 samoloty szkolno-bojowe Su-25UB, a także 10 śmigłowców szturmowych Mi-24P i śmigłowców wielozadaniowych Mi-8AMTSz. Działania lotnicze na syryjskim niebie wspiera co najmniej jeden samolot rozpoznawczy Ił-20M1. W nalotach na pozycje islamistów wykorzystywane są bomby odłamkowo-burzące OFAB-250-270, burzące KAB-500S, przeciwbetonowe BetAB-500Sz i kasetowe RBK-250, a także kierowane pociski rakietowe H-25MŁ i H-29Ł oraz niekierowane S-24.
 • @@@!
  Media: UE zamyka granice... W ciągu tygodnia ma zostać podjęta decyzja w sprawie zamknięcia granic wszystkich państw od Austrii do Macedonii - podaje serbska gazeta Danas.

  Na posiedzeniu serbskiego Biura ds. koordynacji służb bezpieczeństwa został przyjęty plan zaangażowania wszystkich struktur politycznych w zamknięcie granic. Jest to nieuchronny proces w najbliższych tygodniach i sądząc po rozwoju wydarzeń, będzie związany z pewnymi komplikacjami. Poinformowały o tym gazetę Danas źródła dyplomatyczne, pomagające serbskiemu rządowi w zażegnywaniu kryzysu migracyjnego.

  Jak podaje periodyk, początkowy plan na szczeblu UE polega na tym, żeby w ciągu tygodnia podjąć decyzję w sprawie zamknięcia granic wszystkich państw od Austrii do Macedonii.

  Najprawdopodobniej ten plan może się udać dopiero jeśli Turcja zgodzi się na współpracę — oznajmiło źródło Danas.
  Jeśli Turcja odmówi współpracy, będzie to oznaczać, że główny cios przypadnie na Grecję, która na pewno tego nie wytrzyma. W tym przypadku można się spodziewać ostrzejszych działań na granicach, ponieważ imigrantów trzeba będzie wypierać z przejść granicznych, co na pewno będzie związane z użyciem siły — ostrzegają osoby ze środowiska dyplomatycznego.
  Według ich oceny, w tym przypadku może się powtórzyć sytuacja sprzed dwa miesiące na serbsko-węgierskiej granicy, a za miesiąc — na serbsko-chorwackiej granicy, tylko już w ostrzejszej wersji — pisze Danas.

  Plan polega na tym, żeby w ciągu tygodnia rozwiązać kwestię zamknięcia granicy. Wszystko potoczy się szybko, w ciągu kilku dni. Chodzi o to, że Angela Merkel zdecydowała się na ustępstwa, ponieważ po zamachach w Paryżu już nie może bronić koncepcji otwartych granic. W tym sensie wczorajsze spotkanie ministrów spraw zagranicznych UE będzie miało kluczowy charakter — podkreślają informatorzy gazety Danas.
  Według nich, obecnie uzgadniany jest ten plan UE ze wszystkimi państwami tranzytowymi dla uchodźców, zwłaszcza z Serbią i Macedonią.
  Uważam, że nie powinniśmy się posuwać zbyt daleko pod względem izolacji i reagować na wyzwania zbiorowym strachem i zamknięciem granic. Może to mieć niszczące skutki — oznajmiła w wywiadzie dla gazety Danas deputowana do Parlamentu Europejskiego i była sprawozdawczyni ds. liberalizacji wizowej Tanja Fajon.

  Ps...Granice państw na czele z Turcją należy zamknąć kategorycznie . Turcja niech łaskawie nie rżnie idioty i przestanie popierać terroryzm , bo to się dla niej samej żle skończy . Co , nie wie kto przekraczał jej granice ? Tych bandytów wyłapać i natychmiast przekazać państwom , których są obywatelami . Uchodzącym przed działaniami wojennymi ludziom , zapewnić dach nad głową na krótki przeciąg czasu .
  Wydzielić oddziały wojska tureckiego i przekazać pod naczelne dowództwo syryjskie . Tam jest Zwierzchnik sił zbrojnych i legalny Rząd .. Zająć jednoznaczne stanowisko w tej sprawie i szybko zrobić porządek w regionie . Cwaniaków amerykańskich i ich przydupasów trzymać na odległość wyciągniętej łopaty / tak się podaje złemu psu jeść / Amerykanie i Żydzi zniszczyli Unie Europejską po to by osłabić,zaatakować i sprowokować Rosję ,na szczęście Rosja ma coraz większe wpływy i jest coraz silniejsza gospodarczo i militarnie podczas gdy Amerykanei i Żydzi tracą wpływy a USA to najbardziej zadłuzone państwo w historii które w ciągu 15 lat zbankrutuje (oficjalnie 15 bilionów zadłużenie,nieoficjalnei 65 bilionów zadłużenia mają Stany Zjednoczone)....Nasi politycy, mam na mysli krajów UE zabrneli chyba w slepy zaułek. Zdali sobie sprawe, że polityka wpuszczania takiej masy ludzi padła na pysk, tylko teraz nie wiedza co zrobic by nie stracic twarzy przed społeczeństwem. To samo dotyczy stosunku UE do Rosji. Identyczna sytuacja. Wszyscy dokładnie wiedzą że dzialania Rosji w Syrii są najlepszym rozwiazanie dla regionu, ale znowu nie wiedza jak sie przyznac do porazki własnej proamerykańskiej polityki ktora nie przynosi kompletnie pozytywnych efektów, a wrecz przeciwnie.
 • @@@!
  UE odmówiła zrekompensowania Ukrainie strat z rosyjskiego rynku(czyli ma już głęboko w dupie upainę!!!) .... Bruksela odmówiła zrekompensowania Kijowowi strat z rosyjskiego rynku w związku z początkiem porozumienia w sprawie strefy wolnego handlu między Ukrainą a Unią Europejską z dnia 1 stycznia 2016 roku. O tym w wywiadzie dla „Europejskiej prawdy” powiedział komisarz ds. europejskiej polityki sąsiedztwa, Johannes Hahn. „My oczywiście byliśmy i jesteśmy przeciwko jakichkolwiek działań, które utrudniają wymianę handlową. Ale już zapewniliśmy niemało pieniędzy do tego, aby ukraiński biznes przygotował się do nowych możliwości eksportu i do nowych warunków rynkowych”, — powiedział komisarz.
  Hahn podkreślił, że dla Kijowa nie jest tajemnicą możliwość wprowadzenia przez Moskwę ograniczeń handlowych w odpowiedzi na początek działania strefy wolnego handlu z Unią Europejską. „I było wystarczająco czasu, aby przygotować się do tego”, — powiedział przedstawiciel UE.
 • @@@!
  Rąbać to bydło aż zostanie z nich mydło. Wypierdki myślały , że to gra komputerowa , a tu niespodzianka . Bum ! W środę 18 listopada rosyjskie lotnictwo przeprowadziło w Syrii łącznie 127 lotów bojowych, w tym 98 wykonały bombowce frontowe Su-24 i Su-34 oraz samoloty szturmowe Su-25, które startowały z bazy pod Latakią. Natomiast bombowce strategiczne Tu-160 i Tu-95MS startujące z Rosji odpaliły 34 pociski manewrujące przeciwko celom w prowincjach Aleppo, Idlib i Dajr az-Zaur. Jednocześnie bombowce strategiczne Tu-22M3 przeprowadziły ataki z użyciem bomb konwencjonalnych na cele w rejonie Rakki i Dajr az-Zaur.
 • @@@!
  http://cdn2.img.pl.sputniknews.com/images/85/37/853775.jpg American Thinker: Europa kroczy ku samozagładzie....Jeśli w najbliższym czasie nie zostaną podjęte konieczne kroki, Europa przekształci się w Euroarabię, czy też muzułmańską krainę, nim dobiegnie końca XXI stulecie.

  Europa, która w minionym stuleciu doznała tylu niepowodzeń i popełniła mnóstwo przestępstw, dziś okazuje się „upadłym kontynentem" — czytamy w artykule opublikowanym w American Thinker. Autor zauważa, że świadectwem tego jest najpotężniejszy w historii Unii Europejskiej kryzys migracyjny:

  Europa popełnia samobójstwo. Wszystko wskazuje na to, że kroczy ona ku samozagładzie, pozwalając milionom niezdolnych do asymilacji ludzi przenikać bez przeszkód na swoje terytorium.

  Autor sugeruje, że władze europejskie są już bezbronne wobec kryzysu migracyjnego:
  Jeśli w najbliższym czasie nie zostaną podjęte konieczne kroki, imigracja muzułmanów i przenoszone na grunt Europy niechrześcijańskie tradycje, w połączeniu z niskim przyrostem naturalnym wśród Europejczyków, przekształcą stary kontynent w muzułmańską krainę nim XXI wiek dobiegnie końca. Europa przestanie być Europą, a przekształci się w kalifat — w Euroarabię. Podstawy cywilizacji zachodniej legną w gruzach i dokona się największa tragedia w historii człowieczeństwa.

  Autor podkreśla, że Europejczycy powinni zacząć działać, odradzając własne narody poprzez zwiększanie liczby urodzeń. W przeciwnym wypadku stracą swoje największe wartości — wolność, tożsamość i szacunek dla siebie samych.

  Ps...Popieram, Zachodnia żydolewacka, pedalska, genderowa bez żadnych wartości moralnych JewEuropa jest już stracona. Tylko jak przyjdzie co do czego to ruscy nie będą się patyczkować i zdziesiątkują muslimów ( zostawią przy życiu co 10-tego), a zarzynany Europejczyk będzie do ostatniego tchu głosił pochwałę multi kulti. Smutne. Europejczyków już nie będzie. To ja wolę już ruskie metody rozwiązywania problemów z szuszwolami.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930