Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
722 posty 3146 komentarzy

Tajemnicza Polska 51

Zbigniew Jacniacki - ( wcześniej zbigniew 1108 ) PRAWDA W ŻYCIU, ŻYCIE W PRAWDZIE... 50 lat minęło.... Do teorii doszło doświadczenie. Zbudowałem swoje "malutkie" państwo polskie. Nawiążę współpracę z "malutkimi" państwami moich Rodaków .

Prosta logika ginąca w morzu propagandy....

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Po chwili zastanowienia przyznasz rację....Ale następnego dnia i tak o tym zapomnisz, ciesząc się, że pozwalają ci ciężko pracować na bogactwo właścicieli państwa ...

 

KOMENTARZE

 • @Katana 22:50:46
  :))) Widzę że cieżki przypadek . mamy . :)))
 • @Autor
  Jaka szkoda, że tak trudno sobie uświadomić iż człowiek poza mięśniami ma jeszcze mózg.
  Z tego powodu oczywiście szanowny Autor za ciężką pracę uważa wyłącznie niewolniczą, fizyczną pracę - która faktycznie nie daje bogactwa nikomu.
 • @programista 08:17:13....za ciężką pracę uważa wyłącznie niewolniczą, fizyczną pracę ....
  Takie jest powszechne rozumienie tego zwrotu...Nie spotkałem się z np. poeta ciężko się napracował pisząc ten wiersz, albo notariusz ciężko się napracował kopiując akt notarialny lub dzwoniąc do KRS.

  Niedawno jeden z uczestników cyrku w sejmie oświadczył , że w trakcie "okupacji "sali plenarnej CIĘŻKO PRACOWAŁ...
 • @Zbigniew Jacniacki 08:37:44
  Tak z ciekawości, czy operator koparki pracuje ciężko czy też nie? Jak ocenić jego wysiłek manipulacji kilkoma dźwigniami?
 • @programista 09:37:22
  KOPARKI HYDRAULICZNEJ ZE WSPOMAGANIEM -NIE, ale...
  gdy musi zmienić jakąś część, to pracuje baaardzo ciężko.

  Aby nie ciągnąć ten zabawy w słowa , zwrócę uwagę, że w tym poście chodzi o to, żeby zauważyć, iż bogactwo nie jest efektem ciężkiej pracy , jak promują to wszystkie rządy i kościoły, ale także innych czynników, np. dziedziczenia, zawłaszczenia, kradzieży, miejsca wyborczego w partii
  itd.itp.
 • @Zbigniew Jacniacki 10:07:47
  Ja chciałem zwrócić uwagę iż promowana przez wszystkie rządy i kościoły "ciężka praca" nie oznacza tego co się potocznie za ciężką pracę uznaje. Instytucje te promują przede wszystkim pracę efektywną.

  Operator szpadla pracuje dużo ciężej niż operator koparki, a jednak efekty jego pracy są mizerne w porównaniu z efektami pracy tego drugiego. Nikt wobec tego nie neguje większych zarobków tego, który pracuje fizycznie lżej i jego większych szans na uzyskanie bogactwa.
 • @programista 10:44:33.... Instytucje te promują przede wszystkim pracę efektywną...
  No cóż, pozostaje mi tylko uznać , że żyjemy w innych państwach...
  Takiego hołubienia marnotrawstwa zasobów, talentów lub czasu jak w naszym państwie trudno znaleźć w innym kraju...No, może Rosjanie mogliby tylko z nami rywalizować w tym niechlubnym rankingu...

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930