Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
722 posty 3146 komentarzy

Tajemnicza Polska 51

Zbigniew Jacniacki - ( wcześniej zbigniew 1108 ) PRAWDA W ŻYCIU, ŻYCIE W PRAWDZIE... 50 lat minęło.... Do teorii doszło doświadczenie. Zbudowałem swoje "malutkie" państwo polskie. Nawiążę współpracę z "malutkimi" państwami moich Rodaków .

Grunwald a uchodźcy...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Refleksja z internetu

 

 
Leszek Samborski
11 godz. ·

Po raz pierwszy przyjęliśmy do Polski uchodźców z Palestyny i okolic uciekających przed muzułmanami czyli ówczesnym IS już w 1226 roku. Był to Zakon Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie popularnie zwany Krzyżakami. Sprowadził ich do Polski z niemieckiego poduszczenia książe Konrad Mazowiecki. W ciągu kilkudziesięciu lat ci uchodźcy tak się u nas rozgościcili, że dopiero wielki król Polski Władysław Jagiełło 15 lipca 1410 roku w zwycięskiej bitwie pod Grunwaldem postawił ich do pionu i wskazał właściwe miejsce choć do końca się ich z Polski nie pozbyliśmy.
Dzisiaj obchodzimy 607 rocznicę tego wielkiego polskiego zwycięstwa. Warto jak myślę pamiętać o tym szczególnie obecnie gdy niemieckie cesarstwo unii europejskiej próbuje nam sprowadzić nowych uchodźców z tamtych rejonów świata.
I gdy lokalni książęta udzielni w postaci prezydentów wielkich miast deklarują i ogłaszają, że oni są gotowi do przyjęcia do swoich księstw czyli polskich miast tych nachodźców. http://www.portalsamorzadowy.pl/…/przyjmowanie-imigrantow-p…
Pamiętajmy czym się skończyła jedna nierozważna decyzja sprzed kilkuset lat i ile polskiej krwi trzeba było przelać żeby pozbyć się jej skutków. Nie narażajmy naszych dzieci i wnuków na nową krwawą bitwę pod Grunwaldem z ugoszczonymi nachodźcami.
W 1226 roku nikt w Polsce nie przeciwstawił się nierozważnej decyzji księcia Konrada. We współczesnej Polsce ludziom, którzy zostali prezydentami miast z decyzji i wyboru mieszkanców możemy się przeciwstawić. I myślę, że nastąpi to już za rok przy najbliższych wyborach samorządowych.
I niech to będzie nasza zwycięska bitwa pod Grunwaldem.
Leszek Samborski

KOMENTARZE

 • Co napędza zbiorowiska ludzkich mas?
  Wpadło mi wczoraj w ręce najnowsze wydanie "The Economist", gdzie zwrócił moją uwagę artykuł "What drives the huddled masses". W artykule omawiane były trendy emigracji zarobkowej z Afryki do Europy.

  Europa jest wizją EL Dorado dla Afrykańczyków, w szczególności tych, którzy nie posiadają wykształcenia i perspektyw zarobkowych. Pomimo czyhających zewsząd niebezpieczeństw marzący o bogactwach Europy decydują się na podjęcie niebezpiecznej wyprawy. Są to głównie bardzo młodzi mężczyźni, którzy właśnie pozakładali rodziny i nie chcą być na utrzymaniu swoich rodziców, ponieważ wolą być na utrzymaniu Europejczyków.

  Historia wzmożonego pędu po "skarby" Europy opowiedziana została na przykładzie młodych mężczyzn z Senegalu. Jeden z nich, Diong, lat 35, słyszał gdzieś, że inni "wędrowcy za chlebem" dotarli szczęśliwie do Hiszpanii i Włoch i wysyłają pieniądze do rodziny. Diong uważa, że emigracja jest jedynym sposobem na życie. Rybacy sprzedają swoje łodzie, rolnicy zostawiają pługi.

  Większość emigrantów ekonomicznych wybrało drogę przez Libię. Pomimo horrorów, o których opowiadają ci, którym podróż do "El Dorado" się nie udała, pęd emigracyjny wśród rolników i sezonowych rybaków senegalskich nie zmalał. W innych krajach Afryki jest podobnie.

  https://www.economist.com/news/middle-east-and-africa/21723417-west-africans-now-realise-migrating-europe-not-easybut-some
 • *****
  " Nie narażajmy naszych dzieci i wnuków na nową krwawą bitwę pod Grunwaldem z ugoszczonymi nachodźcami."


  Również nie pozwólmy aby propaganda o nieszczęśliwych uchodźcach i winie Polski serwowana przez pewne blogi na Neon24 zaczadzała nasze umysły i odbierała nam resztki rozsądku - o instynkcie samozachowawczym nie wspomnę.


  5* za notkę!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031