Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
722 posty 3146 komentarzy

Tajemnicza Polska 51

Zbigniew Jacniacki - ( wcześniej zbigniew 1108 ) PRAWDA W ŻYCIU, ŻYCIE W PRAWDZIE... 50 lat minęło.... Do teorii doszło doświadczenie. Zbudowałem swoje "malutkie" państwo polskie. Nawiążę współpracę z "malutkimi" państwami moich Rodaków .

„Partia prezydencka” będzie jednym wielkim :

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"niewypałem". Tak przynajmniej uważa bloger zza morza. Ja , że będzie , tak jak konkurencyjne, gromadą najemników bogaczy. Zagranicznych. Bo rodzimi nie interesują się sprawami rzeczpospolitańskimi...

 

 Ośmieliłem się skomentować jego punkt widzenia:

"Panie Docencie.

Przepraszam, jeżeli mój komentarz uzna Pan za wciskanie się między wódkę a zakąskę..

Proszę sobie przypomnieć , że PiS zdobył bezwzględną większość parlamentarną nie dzięki bezwzględnej większości wśród wyborców ( 38%) a tym bardziej wśród uprawnionych do głosowania (19%), ale -pomijając antyproporcjonalna metodę przydzielania mandatów - dzięki błędnej rejestracji komitetu wyborczego SLD. Czy zamierzonej przez "kiejkuty" czy przez pychę , to nie istotne.

Dlatego wpadanie w rezonans "końca świata" , że parlamentarni przedstawiciele 5, 7 miliona obywateli RP dostali prztyczka w nosa od wybrańca 5,2 mln( I tura) jest , moim zdaniem, zbyt emocjonalne.

Czy aż tak ważne jest bycie kibicem """... Beitar Jerozolima...."
‎ w kontrze do kibiców """"....Bene Jehuda Tel Awiw‎...." ?( nazwy przypadkowe)

Uważam, że najemnicy bogaczy walczą między sobą ...

Końca świata z tego nie będzie ...

Ps.
A akcja kabaretu rozpoczęła się dużo wcześniej niż w lipcu:

KOMENTARZE

 • Będziemy najemnikami służącymi obcym panom dopóki nie zaczniemy odczuwać satysfakcji, że jesteśmy Polakami.
  Zdarzają się przecież w życiu takie chwile,
  jak opisane w dwóch anegdotach ( A.de Mello)

  Pierwsza:
  Pewien człowiek znalazł jajko orła.
  Zabrał je i włożył do gniazda kurzego w zagrodzie.
  Orzełek wylągł się ze stadem kurcząt i wyrósł wraz z nimi.
  Orzeł przez całe życie zachowywał się jak kury z podwórka,
  myśląc, że jest podwórkowym kogutem.
  Drapał w ziemi szukając glist i robaków. Piał i gdakał.
  Potrafił nawet trzepotać skrzydłami i fruwać kilka metrów
  w powietrzu. No bo przecież, czyż nie tak właśnie fruwają koguty? Minęły lata i orzeł zestarzał się. Pewnego dnia zauważył wysoko nad sobą, na czystym niebie wspaniałego ptaka. Płynął wspaniale i majestatycznie wśród prądów powietrza, ledwo poruszając potężnymi, złocistymi skrzydłami.
  Stary orzeł patrzył w górę oszołomiony.
  - Co to jest? - zapytał kurę stojącą obok. - To jest orzeł, król ptaków - odrzekła kura. - Ale nie myśl o tym, Ty i ja jesteśmy inni niż on. Tak więc orzeł więcej o tym nie myślał.
  I umarł wierząc, że jest kogutem w zagrodzie.

  Druga :
  Historia o lwie, który napotyka stado owiec, pośród których
  ze zdumieniem spostrzega lwa. Takiego, który od maleńkości wychowany był przez owce. Beczał jak owca i poruszał się jak owca. Nasz lew ruszył wprost ku niemu, a kiedy „owczy lew” stanął przed nim, drżał na całym ciele.
  Lew zapytał go: - Co robisz pośród tych owiec? A lew-owca odpowiedział: - Jestem owcą.
  - Nie. Nie jesteś. Pójdź ze mną.
  Zaprowadził lwa-owcę do stawu i powiedział: - Spójrz!
  Gdy lew-owca zobaczył swe odbicie w wodzie, wydał z siebie potężny ryk i w tym momencie dokonała się przemiana. Nigdy już nie był taki, jak kiedyś.
 • @Zbigniew Jacniacki 09:28:52
  Nie ma innej drogi, niż połączenie sceptycznych wobec Totalnej Opozycji wyborców, dotychczas skupionych wobec PO, Nowoczesnej i PSL, wokół Prezydenta jako gwaranta konstytucji.

  Bo że taka grupa wyborców istnieje, to oczywiste. To ci, którzy chcą grać instrumentami prawnymi, a nie ulicą (puczem). Im właśnie najbardziej odpowiada weto prezydenta (prawo ponad przemocą / prawo ponad ulicą / prawo ponad pozycją polityczną Kaczyńskiego).

  I to oni, tak przypuszczam, byliby w sierpniu najbardziej skłonni swą nieobecnością zaprotestować w szczycie sezonu ogórkowego przeciwko głosowaniu nad odrzuceniem weta prezydenta i rzekomemu naciąganiu regulaminu w sprawie zwołania nadzwyczajnego posiedzenia sejmu.

  Ciekawy jestem, czy ktokolwiek w PiS rozważał myśl, by grać na rozłam PO, próbując przejąć jej konserwatywne skrzydło (choćby w kwestii odrzucenia weta prezydenta). To jedyna szansa dla PO, by nie dać się zapędzić w kozi róg w sytuacji (brak zaplecza politycznego - tak się stało z SLD), gdyby miało dojść do utworzenia partii pro-prezydenckiej.
 • @maharaja 10:10:50
  "Partia pro- prezydencka"

  Co to w ogóle jest? To kpiny! Prezydent jest od tego, żeby reprezentować naród, który go wybrał w wyborach bezpośrednich, a nie prowadzić wojnę podjazdową i zakładać jakieś popierające go partyjki.

  Nie dość, że ci sami ludzie siedzą w sejmie i w rządzie, czyli władza ustawodawcza i władza wykonawcza nie są od siebie niezależne, to na dodatek bezpartyjny, jakim powinien być, prezydent wyłoniony z jednaj partii zakłada sobie własną partię dla poparcia samego siebie. Pal sześć sejm i senat. I wszyscy się cieszą.

  Doprawdy nikogo nie powinno dziwić że i sądy są skorumpowane w tej politycznej bryndzy.
 • No więc właśnie, dobre pytanie
  "Czy aż tak ważne jest bycie kibicem """... Beitar Jerozolima...."
  ‎ w kontrze do kibiców """"....Bene Jehuda Tel Awiw‎...." ?"

  Widowisko moze być interesujące; należy tylko pamiętać, że to my płacimy za bilety, a nadto utrzymujemy kosztowny stadion z własnej kieszeni.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031