Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
722 posty 3146 komentarzy

Tajemnicza Polska 51

Zbigniew Jacniacki - ( wcześniej zbigniew 1108 ) PRAWDA W ŻYCIU, ŻYCIE W PRAWDZIE... 50 lat minęło.... Do teorii doszło doświadczenie. Zbudowałem swoje "malutkie" państwo polskie. Nawiążę współpracę z "malutkimi" państwami moich Rodaków .

Sprowadzanie konfliktu w obozie pisowskim

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

do lipcowych różnic w sprawie oligarchów sądowych jest zbyt powierzchowne. Oczywiście według mnie...

 

Poniżej tekst o konflikcie w bardziej groźnym obszarze.
Groźniejszym, bo uzbrojonym.
http://dziennik-polityczny.com/2017/07/27/szef-mon-juz-jawnie-kpi-z-prezydenta-duda-rozwscieczyl-macierewicza/


"Prezydent Andrzej Duda, zwierzchnik sił zbrojnych, wysłał w ostatnich miesiącach do resortu obrony wiele wniosków z pytaniami m.in. o Wojska Obrony Terytorialnej i reformę systemu dowodzenia armią. Zamiast odpowiedzi Służba Kontrwywiadu Wojskowego wszczęła 28 czerwca postępowanie kontrolne wobec gen. Jarosława Kraszewskiego, oficera, który w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego odpowiada za sprawy wojskowe.


Generał jest głównym doradcą wojskowym prezydenta i autorem krytycznych opinii BBN na temat tworzenia Wojsk Obrony Terytorialnej, które są oczkiem w głowie szefa MON Antoniego Macierewicza


W Pałacu Prezydenckim, jak i BBN informację o postępowaniu SKW wobec gen. Kraszewskiego przyjęto z ogromnym zaskoczeniem


Od miesiąca, czyli od wszczęcia postępowania przez SKW wobec generała wszelka komunikacja na linii pałac prezydencki – MON zamarła


W ostatnią środę czerwca wysłannik MON zostawił w biurze przepustek Biura Bezpieczeństwa Narodowego przy ulicy Karowej trzy koperty zaadresowane do szefa Biura Pawła Solocha, pełnomocnika BBN do spraw informacji niejawnych i gen. Kraszewskiego.


W kopertach było lakoniczne pismo szefa SKW Piotra Bączka, że podległe mu służby wszczynają postępowanie kontrolno-sprawdzające wobec dyrektora departamentu zwierzchnictwa nad siłami zbrojnymi w BBN – gen. Kraszewskiego. Powodów nie podano.


Rozpoczęcie procedury oznacza jednak automatyczne zwieszenie oficerowi certyfikatu dostępu do informacji niejawnych. Postępowanie może trwać pół roku, a potem może być przedłużone na kolejne pół roku.


O sprawie pierwszy poinformował „Dziennik Gazeta Prawna”.


Resort milczy


Major Pęzioł-Wójtowicz, rzeczniczka prasowa resortu obrony, pytana o powody wszczęcia postępowania odparła, że nie może przekazać żadnych informacji. Również BBN nie komentuje sprawy.


Z informacji Onetu wynika, że zarówno w Pałacu Prezydenckim, jak i BBN-ie informację o postępowaniu SKW wobec gen. Kraszewskiego przyjęto z ogromnym zaskoczeniem, tym bardziej, że rok wcześniej służby wojskowe już go sprawdzały i przyznały mu wówczas certyfikat dostępu do dokumentów „ściśle tajnych”.


Dlatego w ośrodku prezydenckim informację o działaniach SKW zinterpretowano jako próbę wyeliminowania oficera, który przedstawiał prezydentowi zbyt krytyczne analizy na temat działań ministra obrony Antoniego Macierewicza.


O postępowaniu kontrolnym wobec generała nie poinformowano prezydenta Andrzeja Dudy. – Oczywiście zgodnie z prawem służby nie musiały tego robić, lecz dobry obyczaj nakazuje zasygnalizować, że takie działanie będzie miało miejsce. Przecież gen. Kraszewski to główny specjalista szefa BBN i prezydenta od wojska – mówi jeden z rozmówców Onetu znający kulisy sprawy.


Duda płaci za aktywność?


W ostatnim czasie aktywność prezydenta Andrzeja Dudy w obszarze obronności znacznie wzrosła. – Jest zainteresowany tym, co dzieje się w armii. W ramach swoich uprawnień chce realizować nadzór nad siłami zbrojnymi. Napotyka jednak na mur niechęci po stronie MON – mówi nasz rozmówca i dodaje, że szefowie resortu obrony oczekiwali od prezydenta podpisywania wniosków i niezadawania pytań. – Czarę goryczy przelały jednak drobne gesty. Notoryczne spóźnienia się ministra Macierewicza na ważne spotkania, na przykład na posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego, czy nieodpowiadanie na pisma prezydenta – dodaje.


Ignorowano też opinie prezydenckiego Biura Bezpieczeństwa Narodowego i prośby o wyjaśnienia w wielu sprawach dotyczących wojska. Dokumenty te choć podpisane przez szefa BBN, były wypracowywane przez zespół gen. Kraszewskiego. Przygotował on dla zwierzchnika sił zbrojnych raporty i analizy na temat tego, co dzieje się w armii.


Prezydent rozwścieczył Macierewicza?


Część z nich dotyczy tworzenia Wojsk Obrony Terytorialnej, które są oczkiem w głowie Macierewicza. Z BBN do MON wysyłano w tej sprawie wiele pism z prośbą o wyjaśnienia o dodatkowe informacje. Prezydent nie przychylił się też do kilku wniosków ministerstwa w sprawie Obrony Terytorialnej. – To rozwścieczyło szefa MON – mówi informator Onetu.


Niepokój pałacu prezydenckiego i BBN-u budzi też opóźnienie w sprawie zapowiadanej reformy systemu dowodzenia. Do tej pory do BBN nie wpłynęły z MON dokumenty do konsultacji na ten temat, choć Biuro pytało kilkakrotnie o szczegóły planowanej reformy.


Co ciekawe, jak wynika z informacji Onetu, szef MON wystąpił niedawno o przyznanie na 15 sierpnia kolejnej gwiazdki generalskiej dla dowódcy generalnego rodzajów sił zbrojnych – gen. Jarosława Miki, choć dowództwo ma zostać zlikwidowane. Z drugiej strony nie wystąpił o nominację dla szefa sztabu generalnego – gen. Leszka Surawskiego. Tymczasem według zapowiedzi MON, to właśnie sztab generalny ma dowodzić armią.


– Prezydent musi myśleć o wojsku systemowo. Nie wystarczy wręczyć nominacji oficerowi, trzeba wiedzieć, jakie funkcje będzie on sprawował w przyszłości – mówi jeden z naszych rozmówców.


Od miesiąca – czyli od wszczęcia postępowania przez SKW wobec gen. Kraszewskiego – wszelka komunikacja na linii pałac prezydencki MON zamarła."


 

KOMENTARZE

 • Może to pozwoli zrozumieć zaistniałe okoliczności.
  Uważam , ze są to działania prowadzone z inicjatywy Macierewicz. Kilka lat temu udało się zatuszować współpracę z SB jego żony.

  Od niedawna krążą informacje o jego współpracy z SB i padają sugestie co do współpracy z rosyjska agenturą.

  http://wyborcza.pl/magazyn/1,124059,20259316,antoni-macierewicz-jego-firma-i-jego-tw-czego-nie-wiemy-o.html

  Macierewicz od lat starał się zatrzeć niechlubne ślady swoich relacji z SB. Dlatego tak zaciekle tępił oficerów wywiadu wojskowego.

  Te plotki , a może nawet podejrzenie, że i Mosad ma na niego haka. Po nawiązaniu kontaktów z przedstawicielem Knesetu. Planowanego zakupu broni u pejsatych. Mogło zaniepokoić zwierzchnika sił zbrojnych jakim jest prezydent Duda. Tym bardziej że Duda lobuje za zakupem broni od amerykańskich żydów. Zażądał prawdopodobnie pełnych informacji od SKW. Możliwą obroną Macierewicza mogła być obecna sytuacja. Dzięki czemu żadne raporty tą drogą nie mogą dotrzeć do Prezydenta Dudy.

  Link - Macierewicz wśród pejsatych
  https://drive.google.com/file/d/0B96vnKchyCciQWRDc2FuMG5ZSVU/view?usp=sharing
 • @Fischer 19:08:47
  Niezbyt wiarygodnie wyglądają pańskie enuncjacje.
 • polska konstytucja
  spory kompetencyjne na linii prezydent - MON wpisane w konstytucje są paliwem do tego konfliktu. Potem wystarczy tylko jątrzyć i dzielić.

  Dobra robota neo-konserwy do spóły z rodzimą czerwoną zarazą.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031