Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
722 posty 3146 komentarzy

Tajemnicza Polska 51

Zbigniew Jacniacki - ( wcześniej zbigniew 1108 ) PRAWDA W ŻYCIU, ŻYCIE W PRAWDZIE... 50 lat minęło.... Do teorii doszło doświadczenie. Zbudowałem swoje "malutkie" państwo polskie. Nawiążę współpracę z "malutkimi" państwami moich Rodaków .

Agent Rosji? Amerykanie przyglądają się Macierewiczowi

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Minister Obrony od kilku tygodni napędza kasę Tomaszowi Piątkowi.

 

Ale pewnie nie jest z tego powodu szczęśliwy.

Choć zapowiadał sprawę sądową , wymiar sprawiedliwości milczy.


Jeszcze mniejsze zadowolenie może być związane z artykułem sprzed 2 dni na amerykańskim portalu

 

http://www.thedailybeast.com/is-this-defense-minister-a-russian-double-agent.

 Autor książki o związkach wiceprezesa PiS-u z Kremlem podaje, że portal odwiedza 1 milion internautów dziennie.

 Poniżej fragment publikacj i tłumaczenie Aleksandera Szojda-Pallado.

 

                                                          KRYSTIAN DOBUSZYNSKI/NURPHOTO/GETTY IMAGES
HE DOTH PROTEST TOO MUCH
Is This Defense Minister a Russian Double Agent?
In a world shaped by the conspiracies of the KGB, people learned that super patriots could be agents provocateurs, that those who attack traitors might be ones themselves.
JOSEPHINE HUETLIN
31.07.17


WROCLAW, Poland—Polish Defense Minister Antoni Macierewicz, 68, has made a political career sniffing out supposed collaborators with the defunct Soviet Union and agents of the Russian Federation.

But when this man obsessed with Moscow’s machinations took the stand in a parliamentary debate last week to demand that an opposition politician be punished (because in Poland these days, to be in opposition is to be vilified by the government) he was promptly met by derisive chants: “Do Putina! Do Putina!” (Go to Putin!)....

 

"...CZY MINISTER OBRONY JEST ROSYJSKIM PODWÓJNYM AGENTEM?


Żyjąc w świecie opartym na spiskach KGB, społeczeństwo zdążyło się nauczyć, że nadgorliwi patrioci mogą być prowokatorami – a tropiciele zdrajców sami bywają zdrajcami


WROCŁAW


Polski minister obrony narodowej Antoni Macierewicz (68 l.) zbudował swą polityczną karierę na tropieniu podejrzanych o kolaborację z dawnym Związkiem Sowieckim i domniemanych agentów Federacji Rosyjskiej.


Kiedy jednak podczas zeszłotygodniowej debaty w Sejmie zabrał głos, domagając się ukarania opozycyjnego polityka (a opozycja to dziś dla polskiego rządu synonim zła i występku), wtedy to on, Macierewicz, człowiek ogarnięty obsesją rosyjskich wpływów, usłyszał szydercze okrzyki: "Do Putina! Do Putina!"


Aby ukryć reakcję Macierewicza w tamtej chwili, realizator pokazał widzom tylko ogólny plan sali sejmowej. Skoro jednak przez dziesięciolecia Macierewicz szerzył insynuacje i obrzucał błotem swoich przeciwników – to przecież on na początku lat 90. wprowadził Polaków w uroki postkomunizmu, publikując swą słynną listę wysoko postawionych urzędników, którzy według niego współpracowali z SB – musiał wiedzieć, że to się może tak skończyć.


Żyjąc w świecie opartym na spiskach KGB i jego wschodnioeuropejskich wersji, społeczeństwo zdążyło się nauczyć, że nadgorliwi patrioci mogą być prowokatorami – a tropiciele zdrajców sami bywają zdrajcami.


W tym przypadku, obecny minister obrony spędził siedem ostatnich lat na próbach udowodnienia, że katastrofa lotnicza z 2010 roku – w której zginęli przedstawiciele większości najważniejszych polskich urzędów, a także ówczesny prezydent Lech Kaczyński i jego żona – to nie żaden wypadek, a nikczemny spisek Władimira Putina i jego popleczników. Samolot leciał bowiem do Smoleńska, rosyjskiego miasta obok Katynia, gdzie przed siedemdziesięciu laty Sowieci wymordowali tysiące polskich oficerów.


W powszechnie obśmianej próbie udowodnienia swojej spiskowej teorii, Macierewicz powołał się nawet na eksperyment z użyciem wybuchających parówek, które miały symulować kadłub samolotu.


Podczas wizyty prezydenta USA Donalda Trumpa w Warszawie w zeszłym miesiącu, ten podobno obiecał w obecności Telewizji Polskiej (TVP, publiczny nadawca), że zrobi co w jego mocy, by sprowadzić wrak samolotu z powrotem do Polski. Macierewicz pospieszył z potwierdzeniem, że prezydent Stanów Zjednoczonych, z którym odbył pięciominutową rozmowę, mówił o tym wprost i z ogromną determinacją.


– Przez Macierewicza wszelkie analizy działań Kremla w Polsce zaczęły wyglądać jak kolejne teorie spiskowe – powiedział Daily Beast dziennikarz śledczy Tomasz Piątek. Twierdzi on, że dziennikarze piszący dobrze udokumentowane artykuły o weryfikowalnych rosyjskich intrygach sami dostawali się pod ostrzał liberałów, którzy kazali im "spadać do Macierewicza z tymi szalonymi pomysłami".


W międzyczasie, wśród chaosu wywołanego przez polski rząd usiłujący wprowadzić w kraju autorytarny reżim, Macierewicz i jego ludzie stale grają na nacjonalistycznej nucie, aby przysłonić własne niewątpliwe porażki.


Polskiemu wojsku niezbędna jest modernizacja i nowy sprzęt. Niestety, wciąż nie może ono doczekać się helikopterów po tym, jak w październiku zerwano umowę z Francuzami. Zastępca Macierewicza krytykom – jakby to ująć – kazał się odpieprzyć, bowiem "to Polacy uczyli Francuzów jeść widelcem".


Najnowszym priorytetem ekstrawaganckiego, nacjonalistycznego ministra obrony jest stworzenie ochotniczych oddziałów złożonych z cywilów, którzy broniliby Polski przed, jak to określił, "prawdziwym wrogiem", to jest Rosją.


Członkowie tej formacji już są rekrutowani z rosnącej liczby nieformalnych grup paramilitarnych. Po dołączeniu do obrony terytorialnej ich członkowie dostają karabiny do ręki, ale nie przechodzą całego żołnierskiego szkolenia. W przeciwieństwie do regularnego wojska, trudno przewidzieć, jak zachowaliby się w przypadku zamieszek czy innych niepokojów społecznych. A niepokoje z pewnością będą.


Opublikowany w zeszłym roku raport Narodowego Centrum Studiów Strategicznych sugeruje, że ta nowa armia ochotników mogłaby zostać wykorzystana do "odstraszania działań antyrządowych", być może za pomocą karabinów maszynowych. W dokumencie cytowani są dwaj eksperci Centrum, Grzegorz Kwaśniak i Krzysztof Gaj. Macierewicz zatrudnił ich, aby opracowali koncepcję strategiczną dla obrony terytorialnej. Kwaśniak jest zdania, że NATO tylko gada, a nie działa, a Gaj oświadczył, że popiera rosyjską inwazję na Ukrainie.


– Cokolwiek zrobi Macierewicz, można być pewnym, że na Kremlu otworzą wtedy szampana – mówi politolog Radosław Markowski. Wspomina też, że kiedy ponad dekadę temu Macierewicz nieudolnie próbował dowieść spisku w rozwiązanych już Wojskowych Służbach Informacyjnych (ówczesny polski wywiad wojskowy), zdradził przy tym personalia dziesiątek szpiegów służących po jego stronie.


Nie tylko krzykacze w polskim parlamencie niepokoją się kwestią wiarygodności ministra. W artykule opublikowanym w kwietniu tego roku polski tygodnik "POLITYKA" przytoczył słowa przedstawicielki MI6, która stwierdziła, że czystki w instytucjach publicznych (szczególnie w wojsku) prowadzące do obsadzania stanowisk nominatami politycznymi każą oczekiwać "masowych prób infiltracji przez służby rosyjskie", które "zechcą umieścić w polskiej administracji tak wielu swoich ludzi, jak to możliwe".


Dodała też, że "wobec wyzwań ze strony Rosji Polska nie jest już postrzegana jako sojusznik, ale jako zagrożenie dla całej wspólnoty".


Martwi to również dziennikarza śledczego Tomasza Piątka. Jego nowa książka, zatytułowana "Macierewicz i jego tajemnice" opisuje sieć powiązań, które – jak twierdzi Piątek – nie tylko łączą Macierewicza z tajnymi rosyjskimi służbami, ale nawet z międzynarodowymi gangsterami np. z mafii sołncewskiej. Piątek pisze, że sieć ludzi otaczających Macierewicza to najgroźniejsza broń Putina.


Oskarżenia Tomasza Piątka wobec Macierewicza są szokujące. Kiedy jednak niedawno spotkałam się z nim we Wrocławiu, Piątek oświadczył, że nie wyobraża sobie, by stronnicy Macierewicza (ci sami, którzy mimo braku dowodów wierzą, że Rosja była zamieszana w śmierć polskiego prezydenta) w ogóle wzięli pod uwagę jego doniesienia.


– Atakują mnie – powiedział Piątek, odnosząc się do rządowych mediów. – Mówią, że książkę odrzucili najwięksi wydawcy, co jest nieprawdą, oraz że dorastałem w Pruszkowie, co ma stworzyć wrażenie mojego powiązania z mafią pruszkowską.


– Obie grupy są zamknięte w swoich bańkach – twierdzi Michał Romanowski z German Marshall Fund w Moskwie. – Chcą mobilizować swoje elektoraty. Każdy z nich jest wystawiony na działanie mediów promujących narrację danej strony i tylko nią zainteresowany.


Prywatni nadawcy telewizyjni, tacy jak TVN24, zapraszają jednak polityków PiS do swoich programów. Ale lider PiS Jarosław Kaczyński, brat zmarłego prezydenta, określa niezależne media i ich odbiorców mianem "gorszego sortu" – i zabrania politykom PiS pojawiania się w nich. Tymczasem polska telewizja publiczna TVP straciła już 1,3 mln widzów. Radosław Markowski, sześćdziesięciolatek, twierdzi, że "tak wstrętnej propagandy" nie pamięta nawet z czasów sowieckiej okupacji.


To wciąż nie tłumaczy sytuacji, w której książki Piątka sprzedają się błyskawicznie, podczas spotkań autorskich trudno znaleźć wolne krzesło, a minister obrony narodowej w dalszym ciągu nie odniósł się do opublikowanych oskarżeń w oficjalnym oświadczeniu.


Grzegorz Rzeczkowski, redaktor centrolewicowego tygodnika "POLITYKA", mówi wprost: – Politycy Prawa i Sprawiedliwości czytają uważnie każdy artykuł na temat partii. I reagują bezpardonowo, jeśli znajdą najdrobniejszą choćby nieścisłość. Kiedy nie słychać żadnej reakcji, to zwykle znaczy, że autor miał rację.


Macierewicz nie próbował też sądowego pozwu o zniesławienie. Zamiast tego zrobił coś, czego w Polsce nie widziano od 1989 roku: zawiadomił Departament do Spraw Wojskowych Prokuratury Krajowej w sprawie stosowania przez 43-letniego dziennikarza "publicznego znieważania lub poniżania" oraz "przemocy lub groźby wobec funkcjonariusza publicznego". Ten ostatni zarzut może być interpretowany jako akt terroryzmu – typowa wymówka współczesnego populisty, usprawiedliwiająca nadużycia władzy...."


https://www.facebook.com/groups/196449127126422/permalink/1299242970180360/

 

KOMENTARZE

 • Kim jesteś?
  Propagowanie takich paszkwili to robota albo pożytecznego idioty albo agenta obcych służb.
  Sam Pan wie najlepiej do jakiej kategorii należy(wtedy jest agentem) a jeśli nie wie, to jest pożytecznym idiotą. Innej wersji nie ma.
 • @35stan 20:31:30....Propagowanie takich paszkwili...
  Paszkwil utwór literacki ,często anonimowy, skierowany przeciw konkretnej osobie, ośmieszający ją w sposób oszczerczy i obelżywy.

  W którym miejscu artykuł z amerykańskiego portalu jest paszkwilem?
  1. nie jest anonimowy
  2. nie jest oszczerczy
  3.nie jest obelżywy

  Nie masz argumentów i używasz pojęć , których nie rozumiesz.
 • @35stan 20:31:30
  ///Propagowanie takich paszkwili to robota albo pożytecznego idioty albo agenta obcych służb. ///

  A to niby dlaczego? pan Macierewicz ma jakiś specjalny status nietykalności? o każdym można tylko nie o nim? Nonsens.Wszak wiadomo że prawdziwa cnota krytyk się nie boi.
  https://www.youtube.com/watch?v=LW38OVKHEBo
 • To nie jest amerykański portal
  ...tylko Russia Today
  http://www.thedailybeast.com/
 • @35stan 20:31:30
  Za chwilę będzie 16 000 odsłon.
 • @Talbot 21:04:48
  Ciekawa teza... Czekam na rozwinięcie....
 • @Talbot 21:09:21...Za chwilę będzie 16 000 odsłon....
  Chwila już minęła, a nawet minuty...
  Jestem rozczarowany -510 odsłon to tylko 3% obietnicy...
 • @Zbigniew Jacniacki 20:40:25
  Jest oszczerczy i obelżywy. Powoływanie się na polskie tematy zamieszczone w "daily beast" dyskwalifikuje każdego udającego patriotę. Poza tym nie ma tam nic co by odbiegało od oszczerczych insynuacji.
 • @ikulalibal 20:43:29
  To wcale nie znaczy, że można każdego, bez żadnych dowodów, opluwać.
 • hehe
  Jak już to następny "Jack Strong". Ciekawe ile CIA zapłaciła temu medialnemu brukowcowi. Podwójny agent? Jak już to potrójny. Wałęsa nawet z Mongołami miał konszachty więc czemu nie ten jegomość, przynajmniej tak słyszałem :-).
 • @Zbigniew Jacniacki 21:20:18
  warto zapytac "specjalistow" od odslon 8-))))
 • @Casey 21:20:45...Jest oszczerczy i obelżywy....
  Jeszcze raz przeczytałem....
  Które sformułowania są potwierdzeniem Twojej tezy?
 • @Zbigniew Jacniacki
  sięWizyta%20ministra%20Antoniego%20Macierewicza%20w%20Izraelu%20029%20_%20Flickr_pliki/25677625003_6806e8cec1_b.jpg Myli się Pan . Niedojda jest innym agentem . Pozdrawiam. :)
 • @Repsol 22:39:11
  http://media.wplm.pl/pictures/2016/04/07/835/360/0a227d951dd445d8a2c10d7108b38302.png
 • @ikulalibal 20:43:29
  Nie-sa-mo-wi-te!

  I po tym artykule i programie prokuratura nie siedzi na karku Macierewicza, a on nie podał się do dymisji!?

  Powiązania z mafią, z lobbystami przemysłu zbrojeniowego w USA i z Kremlem, a na dodatek likwidacja resztek armii w zamian za ukraińskie oddziały partyzanckie i nieustanne podjudzanie do wojny z Rosją - i to jest człowiek, który odpowiada za bezpieczeństwo kraju. Włosy dęba stają. Miała ta kreatura dostęp do najbardziej tajnych informacji i teraz ma haki na wszystkich, inaczej tego nie można wytłumaczyć.
 • @Repsol 22:45:01
  No ale można tak : http://bi.gazeta.pl/im/f2/24/15/z22171634IER,Dawid-Wildstein-odznaczony-przez-prezydenta-Dude.jpg
 • @Repsol 22:49:26
  To na pewno można i tak .: https://media.wplm.pl/pictures/825/upscale_True/path/2017/08/01/823/354/aa4bbcb072fd40569bf2c349498ca64c.png Koniec Polski , wybierajmy między dżumą , a cholerą . Świat się śmieje . Ave . :)))
 • @Lotna 22:47:45
  Ale można przecież to wszystko jest oczywiste . :))) http://polska-zbrojna.pl/home/articleinmagazineshow/19853?t=Wynalezc-proch-od-nowa Czyli mamy tanki , ale bez amunicji . No to tylko pomyłka , dobrze że Polska flota pilnuje granic , jak Pani wie to proszę rozwinąć ten temat . Internet milczy . :) Polskie bombowce strategiczne naruszają granice Rosji , fajnie brzmi :) . No i zalecam jeszcze : https://www.wprost.pl/kraj/10048872/Kolejny-wypadek-zolnierzy-amerykanskich-w-Polsce-Pomogl-rolnik.html Warto się też zastanowić gdzie one teraz są ?. http://www.defence24.pl/566455,izraelskie-cwiczenia-lotnicze-niemal-100-samolotow-z-7-krajow. Zanim Pani coś napisze należy "POMYŚLEĆ " , wiem że to bywa trudne . Pzdr. :)
 • @Repsol 23:27:53
  Nie wysilaj się za bardzo, bo sobie zaszkodzisz, martw się o swoje myślenie, bo z tym za dobrze ci nie idzie, czego wielokrotnie dowiodłeś.

  To o czym mówią artykuły, można zrzucić na karb niewiedzy, niedbałości, głupoty, idiotycznych sojuszy czy też bezsensownej polityki zagranicznej, natomiast o czym mówi filmik, to są afery zupełnie innego kalibru: minister obrony narodowej zakupuje trefny sprzęt, droższy niż być powinien, nie z głupoty, nie dla jakichś idiotycznych sojuszy wobec których jest lojalny jako polityk, nie nawet za sążnistą łapówkę - co już powinno być powodem do dymisji, ale dlatego, że on sam osobiście czerpie bezpośrednio zyski z produkcji i sprzedaży tego sprzętu.

  On sobie zrobił z Polski, z pieniędzy polskich podatników swój prywatny folwark. Narażając Polskę na straty i na niebezpieczeństwo, podczas gdy jako mąż stanu na stanowisku, które obejmuje, powinien być pierwszym, aby tego bezpieczeństwa bronić.

  Najprawdopodobniej on jest tym ministrem wojny, żeby mógł te właśnie przekręty robić, nie odwrotnie. Bardzo możliwe, że faktycznie go miało nie być w rządzie, ale dał komuś propozycję nie do odrzucenia. To jest zupełnie inny wymiar niż nieudolność, partactwo, brawura czy głupota. Jeśli nie widzisz skali podłości i zdrady takiego postępowania, to ja ci niestety nie mogę pomóc. :( Ten redaktor miał rację, to jest bardzo niebezpieczny i bezwzględny człowiek bez żadnych skrupułów, taki właśnie śliski wąż na jakiego wygląda.
 • @
  parę zdań na ten temat tu:

  http://att.neon24.pl/post/136933,macierewiczowszczyzna
 • @Lotna 02:17:10
  gdyby Pani zerknęła na komentarze pod zalinkowanym tekstem - jest tam wątek, który może okazać się interesujący w kontekście niedawno poruszanym

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031