Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
791 postów 3494 komentarze

Życie Moje i Nasze

Zbigniew Jacniacki - ( wcześniej zbigniew 1108 ) PRAWDA W ŻYCIU, ŻYCIE W PRAWDZIE... 60 lat minęło.... Do teorii doszło doświadczenie. Zbudowałem swoje "malutkie" państwo polskie. Nawiążę współpracę z "malutkimi" państwami moich Rodaków .

"Komunizm jest martwy..."

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czy nie jest to fundament wizji politycznych dzisiejszej warszawskiej partiokracji ?

 

Antykomunistyczną retorykę wspierają   intelektualiści zapatrzeni w " amerykański sen" oraz rzesze wyznawców cywilizacji watykańskiej eksploatując m.in.wizerunek Jana Pawła II jako pogromcy komunizmu. 

Choć trzeba pamiętać , 

że z tą ostatnią tezą mocno polemizuje Lech Wałęsa .

Wspominam o czcicielach śmierci komunizmu nie z potrzeby rozważań historiozoficznych, ale z bardziej prozaicznego powodu.

Własnie rozpoczął się zjazd 90 000 000-wej partii. 

Uznawać ich za martwych jest zbyt dużym uproszczeniem rzeczywistości.

Naprawdę, kochani rodacy, wnikliwiej  przyglądajmy się polskojęzycznej administracji politycznej, 

czy  zmysły poznawcze jej funkcjonariuszy nie są niebezpiecznie rozstrojone i kierują się fałszywą geopolityką.

Takie osoby za sterami maszyny państwowej muszą kiedyś  doprowadzić do katastrofy."Bóg nie żyje" (niem. "Gott ist tot") to szeroko cytowane zdanie Fryderyka Nietzschego.

Dyskusja trwa do dziś.


"Komunizm nie żyje" 

Ale Chińczycy zdają się o tym nie wiedzieć.


 

 

 

KOMENTARZE

 • @Autor
  Czym jest komunizm?
  To idea utworzenia społeczeństwa opartego na wspólnej własności dóbr.

  Czy Komunistyczna Partia Chin w swoich działaniach kieruje się tą ideą? Czy dąży do wspólnej własności dóbr?

  Czy też z całej idei pozostała jej tylko nazwa?
 • @programista 10:55:49
  W naszym kraju dekomunizacja nie jest dyskusją o ideach.
  Zaznaczyłem w swoim wpisie wolę uniknięcia rozważań historiozoficznych.

  Skoro chińskie władze państwo same określają się jako komunistyczne,
  to kto ma taką moc , aby im tego zabronić ?
 • @Zbigniew Jacniacki 11:56:17
  W Chinach planuje się ze stuletnim wyprzedzeniem. To na co obecnie pozwalają, to mądrość etapu, dla osiągnięcia założonych celów strategicznych. Wykorzystują turbo akcelerację wolnorynkową dla ugruntowania prymatu i udupienia konkurencji. Kiedy to osiągną, zyskają pełną swobodę manewru...Póki co, to taki chiński NEP.
 • @Zbigniew Jacniacki 11:56:17
  Tyle tylko że biorąc pod uwagę samą nazwę to bez jej ideowego znaczenia staje się ona tylko zlepkiem liter.
 • @ireneusz 15:34:56
  "Jednocześnie, prezydent Xi podkreślił, że w tym, co dotyczy gospodarki, decydującą rolę musi odgrywać samoregulacja wynikająca z zasad wolnego rynku i obecności wielu aktorów w gospodarce. "Tylko to pozwoli poprawić wydajność i zapewnić trwały rozwój krajowi" powiedział."

  https://www.bankier.pl/wiadomosc/Xi-Jinping-na-zjezdzie-KPCh-Socjalizm-w-Chinach-wszedl-w-nowa-faze-4022113.html
 • @programista 15:46:54
  Komunizm nie jest wcale abstrakcyjną ideą.
  Cały problem z praktyką wprowadzania. Zwłaszcza, gdy biorą się za to "przyspieszacze" i nie wiem dlaczego są zazwyczaj jednej nacji.
  Jednak jeśli ta nacja nie ma wpływów decydenckich i stosownych uprawnień, to okazuje się, że można wiele zdziałać dla dobra społeczeństwa i jego rozwoju.
  Owszem, jest wyraźne rozróżnienie między naszym rozumieniem personalizmu, a tym chińskim - ale to są odrębności.
 • Prywatyzacja Planety , czyli wołanie o komunizm...
  https://stratejisite.files.wordpress.com/2016/02/image001597.jpg

  ONZ: Stan posiadania 2,5 tysięcy milarderów równa się PKB 150 krajów świata.
  Bogactwo 2,5 tys. miliarderów, które przewyższa 7,7 trln dolarów, równa się produktowi brutto( PKB) 4/5 wszystkichkrajów świata w 2015 r. Ogłosił to przedstawiciel Funduszu ONZ w dziedzinie zaludnienia - UNFPA,Richard Kollodge w swoim raporcie
  "Życie w różnych światach".
  "Na dzień dzisiejszy, bogactwo 2473 miliarderów świata równoważne całkowitemu wewnętrznego produktowi czterech/piątych wszystkich krajów świata w 2015 r.", cytuje TASS.
  Michaił Kuncew

  http://narzur.ru/article/23808 za:
  http://economicsandwe.com/B7EC26F8E8B51E24/
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:04:21
  Faktycznie różnica jest jedynie w rozumieniu personalizmu, w rozumieniu roli jednostki.
  Konfucjanizm jako podstawową ideę zakłada hierarchię, posłuszeństwo i akceptację hierarchii. Jednostka musi się podporządkować wyższemu stopniowi hierarchii. Natomiast sama struktura hierarchii jest usankcjonowana przez brak czynnego sprzeciwu jednostek. Hierarchowie muszą robić wszystko by utrzymać ład i spokój społeczny.

  Zarówno konfucjanizm jak i komunizm są ideami kolektywnymi, w których jednostka ma się utożsamić i zjednoczyć z czymś większym, z jakimś innym bytem, który nadaje sens istnienia jednostce. Tym wyższym bytem jest społeczeństwo.

  Inną ideą jest indywidualizm. Zakłada on całkowitą nadrzędność jednostki nad wszystkimi innymi bytami. Powodem istnienia jednostki jest przypadek i dlatego jedynym sensem jej życia jest samo życie. Sensem istnienia wszelkich grup, także społeczeństwa jest ułatwienie życia poszczególnym jednostkom.

  Każda z tych ideologii ma swoje wady i zalety.
  Idee kolektywne zapewniają stabilność, harmonię i bezpieczeństwo. Idea indywidualizmu daje ekspansję, rozwój i postęp ale kosztem ciągłych zmian, niepewności i konfliktów.
 • @programista 09:11:12
  Jest sporo różnic w poglądach, ale w sumie to raczej chodzi o precyzyjne ich określenie, a nie odrzucenie.

  W sumie - sporo racji w tej uwadze.
 • @ireneusz 16:09:30 o żydokomuniźmie i jego beneficjentach poniżej
  „Spiegel”: globalna korupcja wokół dostaw przez francusko-niemiecko-hiszpańską korporację Airbus..Łapówki warte setki milionów euro, rozdawane ludziom władzy za pośrednictwem sieci słupów na kilku kontynentach włącznie z Europą – taką panoramę wielkiego skandalu korupcyjnego wokół europejskiej korporacji Airbus przedstawia w serii artykułów dobrze poinformowany tygodnik „Spiegel” z Hamburga. Według źródeł tygodnika, wojskowe i cywilne samoloty i helikoptery Airbusa dzięki łapówkom wygrywały z konkurencją, między innymi podczas ustawionych przetargów. Tygodnik układa w globalną całość informacje znane wcześniej w poszczególnych krajach, w tym ze śledztw administracyjnych, prokuratorskich, parlamentarnych i medialnych. Jeśli podejrzenia i zarzuty zostaną potwierdzone, skandal może okazać się największy w historii światowego przemysłu lotniczego i zbrojeniowego. Może wywołać skutki polityczne w państwach, których władze były prawdopodobnie przekupywane, oraz w państwach będących strategicznymi współwłaścicielami Airbusa: władze Francji i Niemiec mają równorzędnie po 11,1 procent udziałów, a władze Hiszpanii 4,2 procent. Pozostałe udziały są rozproszone na globalnym rynku papierów wartościowych. Badają Airbusa służby zwalczania korupcji i oszustw także z wielu innych krajów, w tym Wielkiej Brytanii i Austrii. Obecny niemiecki prezes (CEO) korporacji obwinił niższe szczeble zarządzania – a głównie Francuzów – i ogłosił kampanię antykorupcyjną od wewnątrz. Pierwsze wykryte tajemnicze płatności były związane ze sprzedażą przez Airbusa wojskowych wielozadaniowych samolotów bojowych do Austrii i z offsetem ekonomicznym tego zamówienia. Potem wykryto objawy łapownictwa przy dostawach samolotów cywilnych do licznych państw. Również – wszystko to podaje „Spiegel” za różnymi źródłami – przy dostawie kilkudziesięciu helikopterów dla ministerstwa obrony i innych ministerstw Kazachstanu. Turecki pośrednik w Chinach spodziewał się od Airbusa prowizji o poruszającej wyobraźnię świata wysokości 700 milionów euro, a podczas kampanii antykorupcyjnej poszedł na ugodę. Sprawa jest otwarta i rozwija się globalnie. We Francji pojawiło się przypuszczenie, że oskarżenia przeciw Airbusowi zmyśla i rozsiewa amerykańska konkurencja, walcząca o niepodzielne panowanie na rynku światowym, a przynajmniej zachodnim. Już nic nikogo nie zaskoczy.


  Ps...Czekamy na oświadczenie PO i PSL, że bronią Caracali według własnego przekonania, łapówki po 700 milionów, i dziwić się, że wyją odsunięci od koryta. Za 700 mln sprzedadzą matkę a nie tylko Polskę. Nasi towarzysze z PO pewnie też wzięli, a tu klapa, ciekawe czy taką łapówkę oddadzą? Od początku było wiadomo, że Caracale śmierdziały, Bul, Kierwiński, Siemioniuk alias Siemoniak i ludzie MON z PO coś pewnie wiedzą na ten temat. No to się sprawa rypła z Caracalami po prawie 3x krotnie zawyżonej cenie, zamówione przez herr Tuska, ukropa Siemioniuka alias Siemoniaka i Komorowskiego. Czyli kolejne potwierdzenie że POsrańcy i " wieśniacy" wzięli łapówkę za ustawienie przetargu na Caracale. PO to mafijne struktury a nie partia. A taki tępy pomiot banderowski niedobitka z Operacji Wisła osiedlonego w Wałbrzychu Siemioniuk alias Siemoniak jeszcze na początku 2015r. miał aż 5 apartamentów na wynajem w Warszawie !(i to wszystko miał były kierowca Tuska z ministerialnej pensji? gdzie był i nadal jest Urząd Skarbowy pytam?), a sędzia Żurek 21 nieruchomości, których nie potrafił wymienić i umiejscowić z pamięci ! czy chazarka Gersdorf ze swymi milionami na koncie! (i to także z urzędniczej pensji w KRS i SN? koń by się uśmiał?) I co im teraz zrobić? A no poprosić tylko o listę z polskiego kontraktu. Kto i przez jaką firmę-skrzynkę pocztową dostał zaliczkę i ile. Plus oczywiście wynagrodzenia dla rodzin w postaci pobytów, studiów, stypendiów...Pytam także co zrobiło w tej sprawie ABW i CBA? Dlaczego łapówkarze z platformy jeszcze nie zostali aresztowani?

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031