Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
778 postów 3423 komentarze

Tajemnicza Polska 51

Zbigniew Jacniacki - ( wcześniej zbigniew 1108 ) PRAWDA W ŻYCIU, ŻYCIE W PRAWDZIE... 50 lat minęło.... Do teorii doszło doświadczenie. Zbudowałem swoje "malutkie" państwo polskie. Nawiążę współpracę z "malutkimi" państwami moich Rodaków .

Donald Trump wprowadził narodowy stan wyjątkowy.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

w dniu 21 grudnia 2017 roku od godziny 12.01 To nie jest głupi żart.To prezent świąteczny dla niektórych bogatych lub ustosunkowanych tzw.elit.

Media głównego ścieku nie podjęły tematu.

Sprawa jest świeża, ale budzi niedowierzanie.

Wszedłem na strony Białego Domu i Sekretariatu Stanu oraz Skarbu .

I możemy przeczytać :

Nakaz egzekucyjny blokujący majątek osób zaangażowanych w poważne nadużycia praw człowiek lub korupcję a 21 grudnia 2017 r

EXECUTIVE ORDERS

Executive Order Blocking the Property of Persons Involved in Serious Human Rights Abuse or Corruption

 

 Issued on: December 21, 2017

"....I therefore determine that serious human rights abuse and corruption around the world constitute an unusual and extraordinary threat to the national security, foreign policy, and economy of the United States, and I hereby declare a national emergency  to deal with that threat...."


"....Przez władzę nadaną mi jako prezydentowi przez Konstytucję i prawa Stanów Zjednoczonych Ameryki, w tym Międzynarodową Ustawę o Siłach Przeciwawaryjnych (50 USC 1701 i następne) (IEEPA), ustawę o stanach zagrożenia (50 USC 1601 i następne) .) (NEA), Globalna Magnicka Ustawa o odpowiedzialności za prawa człowieka (Prawo publiczne 114-328) ("Ustawa"), sekcja 212 (f) Ustawy o imigracji i obywatelstwie z 1952 r. (8 USC 1182 (f)) (INA) ) oraz sekcja 301 tytułu 3, kodeks Stanów Zjednoczonych,

Ja, DONALD J. TRUMP, Prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki, stwierdzam, że powszechność i dotkliwość przypadków łamania praw człowieka i korupcji mają źródło w całości lub w znacznej części poza Stanami Zjednoczonymi, takie jak popełnione lub skierowane przez osoby wymienione w załączniku do niniejszego rozporządzenia, osiągnęły taki zakres i wagę, że zagrażają stabilności międzynarodowych systemów politycznych i gospodarczych. Nadużycia i korupcja w zakresie praw człowieka podważają wartości, które stanowią niezbędny fundament stabilnych, bezpiecznych i funkcjonujących społeczeństw; mieć druzgocący wpływ na jednostki; osłabienie instytucji demokratycznych; degradować praworządność; utrwalają gwałtowne konflikty; ułatwiać działalność niebezpiecznym osobom; i podkopuje rynki gospodarcze. Stany Zjednoczone starają się narzucić wymierne i znaczące konsekwencje dla tych, którzy popełniają poważne nadużycia w zakresie praw człowieka lub angażują się w korupcję, a także dla ochrony systemu finansowego w Stanach Zjednoczonych przed nadużyciami ze strony tych samych osób.


W związku z tym stwierdzam, że poważne nadużycia i korupcja praw człowieka na całym świecie stanowią niezwykłe i nadzwyczajne zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego, polityki zagranicznej i gospodarki Stanów Zjednoczonych, i niniejszym ogłaszam stan wyjątkowy, by poradzić sobie z tym zagrożeniem...."""Pierwsze komentarze uznają to za ruch mający zlikwidować dopływ funduszy dla tzw. Deep State ( głębokie państwo).

"...Prezydent Trump wylał beton pod fundamenty walki z siłami stojącymi za duetem Obama-Clinton..."

Tak widzą to internauci amerykańscy.

Jednak do rozkazu dołączony jest załącznik  nazwisk 13 osób,

 które reprezentują różne obszary działalności biznesowej, politycznej,

dlatego myślę, że administracja USA poinformowała świat,

 jakie przestępstwa będą skutkowały zamrożeniem i konfiskatą majątku.

ZAŁĄCZNIK

1. Mukhtar Hamid Shah; Data urodzenia (DOB) 11 sierpnia 1939; alt. DOB 8 listopada 1939;narodowość, Pakistan

2. Angel Rondon Rijo; DOB 16 lipca 1950; narodowość, Republika Dominikańska

3. Dan Gertler; DOB, 23 grudnia 1973 r .; narodowość, Izrael; alt. narodowość, Demokratyczna Republika Konga

4. Maung Maung Soe; DOB marzec 1964; narodowość, Birma

5. Yahya Jammeh; DOB 25 maja 1965; narodowość, Gambia

6. Sergey Kusiuk; DOB 1 grudnia 1966; narodowość, Ukraina; alt. narodowość, Rosja

7. Benjamin Bol Mel; DOB 3 stycznia 1978; alt. DOB 24 grudnia 1978; narodowość, Sudan Południowy;alt. narodowość, Sudan

8. Julio Antonio Juárez Ramírez; DOB 1 grudnia 1980 r .; narodowość, Gwatemala

9. Goulnora Islamovna Karimova; DOB, 8 lipca 1972 r .; narodowość, Uzbekistan

10. Slobodan Tesic; DOB 21 grudnia 1958; narodowość, Serbia

11. Artem Yuryevich Chayka; DOB 25 września 1975; narodowość, Rosja

12. Gao Yan; DOB kwiecień 1963; narodowość, Chiny

 

13. Roberto Jose Rivas Reyes; DOB, 6 lipca 1954; narodowość, Nikaragua


Wszyscy ''ojcowie i matki chrzestne''mają o czym myśleć.

Lista pierwszej 13tki robi wrażenie.

Były prezydent, dowódca ukraińskiego Berkuta, córka innego prezydenta,

 syn prokuratora generalnego Federacji Rosyjskiej, izraelski handlarz, 

chiński członek służb bezpieczeństwa...

Krótka charakterystyka niektórych osób ze strony Sekretarza Skarbu

(Tłumaczenie maszynowe)

Yahya Jammeh

Yahya Jammeh (Jammeh), były prezydent Gambii, który doszedł do władzy w 1994 r. I ustąpił w 2017 r., Ma długą historię angażowania się w poważne naruszenia praw człowieka i korupcję. Jammeh stworzył grupę terrorystyczną i zamachową zwaną Junglerami, które bezpośrednio mu odpowiedziały. Jammeh użył Junglerów, by grozić, terroryzować, przesłuchiwać i zabijać osoby, które Jammeh uznał za groźby. Podczas kadencji Jammeha polecił Junglerom zabić miejscowego przywódcę religijnego, dziennikarzy, członków opozycji politycznej i byłych członków rządu, między innymi. Jammeh użył Narodowej Agencji Wywiadowczej Gambii (NIA) jako represyjnego narzędzia reżimu - torturując przeciwników politycznych i dziennikarzy. Przez cały okres swojej prezydentury


Podczas swojej kadencji, Jammeh używał wielu skorumpowanych programów, aby ograbić państwową kasetę Gambii lub w inny sposób wyważyć fundusze państwowe dla swoich osobistych korzyści. Trwające dochodzenia nadal ujawniają kradzież Jammeha na dużą skalę z kasy państwa przed jego wyjazdem. Według Gambijskiego Ministerstwa Sprawiedliwości, Jammeh osobiście lub przez innych działających zgodnie z jego instrukcjami, kierował bezprawnym wycofaniem co najmniej 50 milionów dolarów z funduszy państwowych. Od tego czasu rząd Gambii podjął działania mające na celu zamrożenie aktywów Jammeh w Gambii.

W związku z tym OFAC wyznaczył Africada Airways, Kanilai Group International, Kanilai Worni Family Farms Ltd, Royal Africa Capital Holding Ltd, Africada Financial Service & Bureau de Change Ltd, Africada Micro-Finance Ltd, Africada Insurance Company, Kora Media Corporation Ltd, Atlantic Pelican Company Ltd, Palm Grove Africa Dev't Corp. Ltd, Patriot Insurance Brokers Co. Ltd oraz Royal Africa Securities Brokerage Co Ltd.

Roberto Jose Rivas Reyes

Jako przewodniczący Najwyższej Rady Wyborczej Nikaragui, pobierając pensję rządową w wysokości 60 000 USD rocznie, Roberto Jose Rivas Reyes (Rivas) został oskarżony w prasie o zgromadzenie znacznego majątku osobistego, w tym wielu nieruchomości, prywatnych odrzutowców, pojazdów luksusowych i jachtu. . Rivas został opisany przez Nikaraguańskiego Generała ds. Kontrolerów jako "ponad prawem", a śledztwo w sprawie jego korupcji zostało zablokowane przez nikaraguańskich urzędników państwowych. Dokonał również oszustwa wyborczego podważając instytucje wyborcze Nikaragui.

Dan Gertler

Dan Gertler (Gertler) to międzynarodowy biznesmen i miliarder, który zgromadził swoją fortunę poprzez setki milionów dolarów nieprzejrzystych i skorumpowanych transakcji wydobywczych i naftowych w Demokratycznej Republice Konga (DRK). Gertler wykorzystał swoją bliską przyjaźń z przewodniczącym DRK, Josephem Kabilą, aby działać jako pośrednik w sprzedaży aktywów górniczych w DRK, wymagając od kilku firm międzynarodowych przejścia przez Gertler, by robić interesy z państwem kongijskim. W rezultacie, między samym 2010 a 2012 r., DRC poniosło straty w wysokości ponad 1,36 miliarda dolarów z powodu zaniżonej ceny aktywów górniczych, które zostały sprzedane firmom offshore powiązanym z Gertler. Nieprzedstawienie przez DRK wszystkich szczegółów jednej ze sprzedaży skłoniło Międzynarodowy Fundusz Walutowy do wstrzymania pożyczek na rzecz DRK w wysokości 225 milionów USD. W 2013, Gertler sprzedał rządowi DRK za 150 milionów dolarów prawa do bloku naftowego, który Gertler kupił od rządu za jedyne 500 000 $, co stanowi stratę 149,5 miliona dolarów w potencjalnych dochodach. Gertler działał w imieniu Kabila, pomagając Kabila organizować zagraniczne firmy leasingowe.

W powiązanej akcji OFAC wyznaczył Pieter Albert Deboutte, Fleurette Properties Limited, Fleurette Holdings Netherlands BV, Gertler Family Foundation, Oil of DR Congo SPRL, Jarvis Congo SARL, International Diamond Industries, DGD Investments Ltd., DGI Israel Ltd, Proglan Capital Ltd , Emaxon Finance International Inc., Africa Horizons Investment Limited, Caprikat Limited, Foxwhelp Limited, Caprikat i Foxwhelp SARL, Lora Enterprises Limited, Zuppa Holdings Limited, Orama Properties Ltd, DGI Mining Ltd oraz Rozaro Development Limited.

Slobodan Tesic

Slobodan Tesic (Tesic) jest jednym z największych dealerów broni i amunicji na Bałkanach; spędził prawie dziesięć lat na liście zakazu podróżnego ONZ (ONZ) za naruszenie sankcji ONZ wobec eksportu broni do Liberii. Aby zabezpieczyć kontrakty zbrojeniowe z różnymi krajami, Tesic pośrednio lub bezpośrednio zapewniłby urzędnikom łapówki i pomoc finansową. Tesic zabrał również potencjalnych klientów na wakacje o wysokiej wartości, opłacił edukację swoich dzieci w zachodnich szkołach lub na uniwersytetach, a także wykorzystał duże łapówki do zabezpieczenia umów. Tesic jest właścicielem lub kontroluje dwie serbskie firmy: Partizan Tech i Technoglobal Systems DOO Beograd oraz dwie firmy z Cypru - Grawit Limited i Charso Limited. Tesic negocjuje sprzedaż broni przez Charso Limited i wykorzystuje Grawit Limited jako mechanizm finansowania polityków. 

W powiązanej akcji OFAC wskazał Preduzece Za Trgovinu Na Veliko I Malo Partizan Tech DOO Beograd-Savski Venac ("Partizan Tech"), Charso Limited, Grawit Limited i Technoglobal Systems DOO Beograd.

Maung Maung Soe

W swojej poprzedniej roli szefa zachodniego dowództwa armii birmańskiej Maung Maung Soe nadzorował operację wojskową w stanie Arakan w Birmie, odpowiedzialną za szeroko rozpowszechnione łamanie praw człowieka przeciwko cywilom Rohingya w odpowiedzi na ataki Armii Zbawienia Arakan Rohingya. Sekretarz Stanu stwierdził 22 listopada, że ​​sytuacja w północnym stanie Arakan w Birmie stanowi czystkę etniczną. Rząd Stanów Zjednoczonych zbadał wiarygodne dowody działania Maung Maung Soe, w tym zarzuty przeciwko birmańskim siłom bezpieczeństwa o pozasądowym zabójstwie, przemocy seksualnej i arbitralnym aresztowaniu, a także o powszechnym spalaniu wiosek. Operacje bezpieczeństwa doprowadziły do ​​ucieczki setek tysięcy uchodźców Rohingya przez granicę Birmy z Bangladeszem. W sierpniu 2017 r. świadkowie podobno opisywali masowe zabójstwa i podpalenia przez armię birmańską i policję birmańskiej straży granicznej, zarówno pod dowództwem Maung Maung Soe w północnym stanie Arakan. W sierpniu 2017 r. Żołnierze opisani jako pochodzący z dowództwa zachodniego rzekomo weszli do wioski i podobno oddzielili mieszkańców od płci. Według świadków, żołnierze otworzyli ogień na mężczyzn i starszych chłopców i popełnili liczne akty gwałtu. Wiele kobiet i młodszych dzieci podobno również zostało zastrzelonych. Inni świadkowie opisywali żołnierzy podpalających chaty z mieszkańcami wsi. żołnierze opisani jako pochodzący z zachodniego dowództwa rzekomo weszli do wioski i podobno oddzielili ich od płci. Według świadków, żołnierze otworzyli ogień na mężczyzn i starszych chłopców i popełnili liczne akty gwałtu. Wiele kobiet i młodszych dzieci podobno również zostało zastrzelonych. Inni świadkowie opisywali żołnierzy podpalających chaty z mieszkańcami wsi. żołnierze opisani jako pochodzący z zachodniego dowództwa rzekomo weszli do wioski i podobno oddzielili ich od płci. Według świadków, żołnierze otworzyli ogień na mężczyzn i starszych chłopców i popełnili liczne akty gwałtu. Wiele kobiet i młodszych dzieci podobno również zostało zastrzelonych. Inni świadkowie opisywali żołnierzy podpalających chaty z mieszkańcami wsi.

Benjamin Bol Mel

Benjamin Bol Mel (Bol Mel) jest prezesem ABMC Thai-South Sudan Construction Company Limited (ABMC) i jest prezesem Sudańskiej Izby Przemysłowo-Handlowej i Rolniczej. Bol Mel był także głównym doradcą finansowym Salva Kiira w Sudanie Południowym, był prywatnym sekretarzem Kiir i był postrzegany w rządzie jako blisko Kiir i lokalnej społeczności biznesowej. Kilku urzędników było powiązanych z ABMC pomimo konstytucyjnego zakazu prowadzenia przez najwyższych urzędników komercyjnych interesów lub uzyskiwania dochodów spoza rządu. 

Bol Mel nadzoruje ABMC, któremu rząd Sudanu Południowego przyznaje kontrakty warte dziesiątki milionów dolarów. ABMC rzekomo otrzymało preferencyjne traktowanie od urzędników wysokiego szczebla, a rząd Sudanu Południowego nie przeprowadził konkurencyjnego procesu wyboru ABMC do prowadzenia robót drogowych na kilku drogach w Dżubie i całym Sudanie Południowym. Chociaż roboty drogowe zostały ukończone zaledwie kilka lat wcześniej, rząd przeznaczył kolejne dziesiątki milionów dolarów na utrzymanie tych samych dróg.

W powiązanej akcji OFAC wskazał ABMC Thai-South Sudan Construction Company Limited oraz Home and Away LTD.

Mukhtar Hamid Shah

Shah jest pakistańskim chirurgiem wyspecjalizowanym w transplantacji nerek, który według pakistańskiej policji bierze udział w porwaniach, bezprawnym zamknięciu oraz usuwaniu i handlu ludzkimi narządami. Jako właściciel Centrum Nerek w Rawalpindi, w Pakistanie, Shah był zaangażowany w porwanie i przetrzymywanie oraz usuwanie nerek z pakistańskich robotników. Shah został aresztowany przez władze Pakistanu w związku z incydentem z października 2016 r., W którym 24 osoby z Pendżabu zostały uznane za przetrzymywane wbrew ich woli. Zubożali i niepiśmienni Pakistańczycy ze wsi zostali podobno zwabieni do Rawalpindi obietnicą pracy i uwięzieni przez tygodnie. Lekarze z Centrum Nerek zamierzali rzekomo ukraść nerki, aby je sprzedać z dużym zyskiem.

Gulnara Karimova

Gulnara Karimova (Karimova), córka byłego przywódcy Uzbekistanu, Islama Karimowa, kierowała potężnym zorganizowanym przestępczym syndykatem, który wykorzystywał podmioty państwowe do wywłaszczania przedsiębiorstw, monopolizacji rynków, zabiegania o łapownictwo i administrowania wymuszeń. W lipcu 2017 r. Biuro Prokuratora Generalnego Uzbekistanu oskarżyło Karimovę o bezpośrednią działalność przestępczą zorganizowanej grupy przestępczej, której aktywa miały wartość ponad 1,3 miliarda dolarów. Karimova została również oskarżona o ukrywanie obcej waluty za pomocą różnych środków, w tym otrzymywanie wypłat z rachunków spółek offshore kontrolowanych przez zorganizowaną grupę przestępczą, nielegalną sprzedaż częstotliwości radiowych i przesyłek lądowych, wyprowadzanie funduszy państwowych z nieuczciwych wypłat dywidend i akcji sprzedaż, nielegalne pobieranie gotówki, nieodbierania zarobków z waluty, i import towarów po zawyżonych cenach. Karimova została również uznana za winną defraudacji funduszy państwowych, kradzieży, uchylania się od opodatkowania i ukrywania dokumentów. Karimova prała dochody z korupcji z powrotem na swoje własne konta poprzez złożoną sieć spółek zależnych i segregowane fundusze portfelowe. Karimova kieruje się na odnoszące sukcesy firmy, aby zmaksymalizować swoje zyski i wzbogacić się w niektórych przypadkach, aby zniszczyć uzbeckich konkurentów. Częściowo ze względu na korupcyjną działalność Karimovej w samym sektorze telekomunikacyjnym, Uzbecy płacili jedne z najwyższych stawek na świecie za usługi komórkowe. Karimova prała dochody z korupcji z powrotem na swoje własne konta poprzez złożoną sieć spółek zależnych i segregowane fundusze portfelowe. Karimova kieruje się na odnoszące sukcesy firmy, aby zmaksymalizować swoje zyski i wzbogacić się w niektórych przypadkach, aby zniszczyć uzbeckich konkurentów. Częściowo ze względu na korupcyjną działalność Karimovej w samym sektorze telekomunikacyjnym, Uzbecy płacili jedne z najwyższych stawek na świecie za usługi komórkowe. Karimova prała dochody z korupcji z powrotem na swoje własne konta poprzez złożoną sieć spółek zależnych i segregowane fundusze portfelowe. Karimova kieruje się na odnoszące sukcesy firmy, aby zmaksymalizować swoje zyski i wzbogacić się w niektórych przypadkach, aby zniszczyć uzbeckich konkurentów. Częściowo ze względu na korupcyjną działalność Karimovej w samym sektorze telekomunikacyjnym, Uzbecy płacili jedne z najwyższych stawek na świecie za usługi komórkowe.

Angel Rondon Rijo

Angel Rondon Rijo (Rondon) to politycznie związany biznesmen i lobbysta na Dominikanie, który przekazał pieniądze od Odebrecht, brazylijskiej firmie budowlanej, dominikańskim urzędnikom, którzy z kolei przyznawali projekty Odebrecht do budowy autostrad, zapór i innych projektów. Według Departamentu Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych, Odebrecht jest konglomeratem budowlanym z siedzibą w Brazylii, który przyznał się do oskarżeń o spisek mający na celu naruszenie przepisów antykorupcyjnych zawartych w ustawie Foreign Corrupt Practices Act i zgodził się na karną grzywnę w wysokości 4,5 miliarda dolarów. W 2017 r. Rondon został aresztowany przez władze Dominikany i oskarżony o korupcję za łapówki wypłacane przez Odebrecht.

Artem Chayka

Artem Chayka (Chayka) jest synem Prokuratora Generalnego Federacji Rosyjskiej i wykorzystał pozycję swojego ojca i zdolność przyznawania podwładnym niesprawiedliwego pozyskiwania państwowych aktywów i kontraktów oraz wywierania nacisku na konkurencję biznesową. W 2014 roku rozpoczęła się przebudowa autostrady, a konkurent Chayki, który dostarczył materiały do ​​projektu, nagle znalazł się pod obserwacją prokuratorską. Anonimowy list z fałszywą nazwą zainicjował dochodzenie rządowe przeciwko konkurentowi. Inspektorzy rządowi nie przedstawili żadnych dokumentów potwierdzających legalność inspekcji i nie poinformowali podmiotów o dochodzeniu swoich praw. Policja drogowa została rozmieszczona na trasie do konkurenta, stacje kontroli wagi zostały nagle wysłane, a drzewa zostały wykopane i pozostawione, aby zablokować wejścia. Zawodnik został zmuszony do zamknięcia, pozostawiając Chaykę w stanie bezkonkurencyjnie pracować nad projektem autostrady. Również w 2014 r. Chayka złożyła zamówienie na państwową firmę kamieniarską i żwirową i otrzymała kontrakt. Jego konkurent zakwestionował wyniki i złożył pozew. Prokuratorzy następnie napadli na jego dom. Po tym, jak konkurent Chayki wycofał pozew, prokuratorzy wycofali wszystkie zarzuty.

Gao Yan

Gao Yan (Gao) był dyrektorem oddziału Biura Bezpieczeństwa Publicznego w Pekinie Chaoyang. Podczas kadencji Gao działaczka na rzecz praw człowieka Cao Shunli została zatrzymana w Miejskim Biurze Bezpieczeństwa Publicznego w Pekinie, gdzie w marcu 2014 r. Cao zapadła w śpiączkę i zmarła na skutek niewydolności narządu, jej ciało wykazywało oznaki wyniszczenia i zaniedbania. Cao został aresztowany po próbie wejścia na pokład samolotu, aby wziąć udział w szkoleniu dotyczącym praw człowieka w Genewie w Szwajcarii. Odmówiono jej odwiedzin przez jej prawnika i odmówiono jej leczenia, podczas gdy ona cierpiała na gruźlicę.

Sergey Kusiuk

Siergiej Kusiuk (Kusiuk) był dowódcą elitarnej ukraińskiej jednostki policji, Berkuta. Specjalny Departament Śledczy Ukrainy badający zbrodnie przeciwko działaczom zidentyfikował Kusiuka jako przywódcę ataku na pokojowych demonstrantów 30 listopada 2013 r., Podczas gdy odpowiadał za 290 oficerów Berkuta, z których wielu brało udział w biciu działaczy. Kusiuk został wybrany przez Prokuraturę Generalną Ukrainy jako osoba fizyczna, która wzięła udział w zabójstwach działaczy na placu Niepodległości w Kijowie w lutym 2014 r. Kusiuk nakazał zniszczenie dokumentacji związanej z wydarzeniami, uciekł z Ukrainy i ukrywa się w Moskwa, Rosja, gdzie zidentyfikowano rozpraszanie protestujących w ramach rosyjskiego oddziału prewencji w czerwcu 2017 r.

Julio Antonio Juarez Ramirez

Julio Antonio Juarez Ramirez (Juarez) jest gwatemalskim kongresmanem oskarżonym o nakazanie ataku, w którym dwóch dziennikarzy zostało zabitych, a drugiego rannych. Gwatemalscy prokuratorzy i sponsorowana przez ONZ komisja śledcza badająca korupcję w Gwatemali twierdzą, że Juarez wynajął trafionych mężczyzn, by zabili korespondenta Prensa Libre, Danilo Efraia Zapana Lopeza, którego doniesienia zaszkodziły planowi Juareza, by ubiegać się o reelekcję. Inny kolega dziennikarz Federico Benjamin Salazar z Radio Nuevo Mundo również został zabity podczas ataku i jest uważany za ofiarę uboczną. W ataku został ranny inny dziennikarz.

Yankuba Badjie

Yankuba Badjie (Badjie) został mianowany dyrektorem generalnym Gambii NIA w grudniu 2013 r. I rzekomo miał przewodniczyć nadużyciom przez cały okres jego kadencji. Podczas kadencji Badjiego jako dyrektora generalnego, nadużycia były powszechne i rutynowe w NIA, składające się z fizycznej traumy i innych złego traktowania. W kwietniu 2016 r. Badjie nadzorował zatrzymanie i zabójstwo Solo Sandenga, członka opozycji politycznej. W lutym 2017 r. Badjie został oskarżony wraz z ośmioma podwładnymi o morderstwo Sandenga. Przed objęciem funkcji dyrektora generalnego Badjie był zastępcą dyrektora generalnego NIA ds. Operacyjnych. Zanim został członkiem kierownictwa wyższego szczebla NIA, Badjie poprowadził grupę paramilitarną znaną jako Junglers do kwatery głównej NIA, aby pokonać więźnia przez około trzy godziny, pozostawiając nieprzytomnego więźnia i ze złamanymi rękami. Następnego dnia Badjie i Junglers powrócili, aby ponownie pobić więźnia, pozostawiając go na krawędzi śmierci.

 

"....W wyniku dzisiejszych działań wszystkie aktywa znajdujące się w jurysdykcji amerykańskiej osób i podmiotów wymienionych w załączniku do rozporządzenia lub wyznaczone przez OFAC są zablokowane, a osoby z USA na ogół nie mają możliwości zawierania z nimi transakcji..."


               Córka byłego prezydenta Uzbekistanu jest na celowniku służb amerykańskich


 

KOMENTARZE

 • Eric Schmidt poinformował o swojej rezygnacji z pełnienia obowiązków prezesa konglomeratu Alphabet,
  w skład którego wchodzi firma Google.
  Niektórzy tę niespodziewaną decyzję z piątku 22 grudnia 2017 roku łączą z podpisanym dekretem o korupcji i łamaniu praw człowieka

  http://www.ahijackedlife.com/qanon-weighs-in-on-president-trump-executive-order-to-block-property-of-persons-involved-in-human-rights-abuse-or-corruption/
 • Przykłady komentarzy zaszokowanych internautów:
  Nie ma nawet świątecznego dnia, ale wydaje się, że to kolejny świąteczny dzień. W rzeczywistości, odkąd Trump został prezydentem, był to dzień świąteczny.

  Cholera, wspaniale jest wywoływać płacz liberałów.

  Whaaaaaaaaaa Whaaaaaaaa Whaaaaaa, wy liberałowie.
  Wysłany 3 dni temu  Tak bardzo chcę w to uwierzyć.
  Wysłany 3 dni temu


  Lista zabójstw Clintona na święta będzie nieco dłuższa.
  Wysłany 3 dni temu
 • W CNN już zaczynają się dziać cuda
  CNN: "Trump może stać się najbardziej konsekwentnym prezydentem w epoce nowożytnej"
  https://www.youtube.com/watch?time_continue=4&v=ngoGqp-iawk
 • Jeżeli to prawda to zapowiada się ciekawie.
  Ciszą w mediach ściekowych też może być interpretowana w dwojaki sposób... albo nic takiego nie miało miejsca albo to prawda bardzo niewygodna dla "głębokiego państwa".

  Zakładając że to prawda .. to to oznacza wywołanie otwartej wojny
  z "głębokim państwem"
  Lista 13 osób to tylko "przesłanie" do globalnego głębokiego państwa.
  To przykłady za co będą ścigani i jak będą karani.

  Teraz globalni bandyci mają dwa wyjścia..albo się cofnąć i działać
  w bliższej zgodzie z prawem...ale to uniemożliwia przepychania swoich niemożliwych do zaakceptowania racji..(np racji Izraela vs Palestyńczycy czy reszta świata gojów) Przepychać "racje" Izraela itp. można jedynie drogą korupcji lub zastraszania.

  Druga opcja to gorący zamach stanu w USA czyli likwidacja Prezydenta i przejęcie władzy w USA.

  Ponieważ pierwsza opcja nie wchodzi w grę.. pozostaje druga opcja.
  Tramp podpisał na siebie wyrok śmierci.

  Dla "globalnych bandytów" pozostaje tylko kwestia techniczna (trudna) jak tego dokonać.

  Tramp powinien się zwrócić do Putina o pomoc w zakresie ochrony własnego życia i demokracji w USA.
  Putin pomoże :)
  Tramp może też poddać USA Rosji i zaprowadzić w USA Rosyjski ład i porządek głównie w zakresie trzymania za mordę oligarchów.

  Trochę sobie żartuje .. ale sprawa jest poważna i o globalnych reperkusjach.
 • @Oscar 14:46:16
  "Tramp podpisał na siebie wyrok śmierci."

  Rzeczywiście żartujesz z tym "wyrokiem".
  Jak ten dekret D. Trumpa:
  "Executive Order Blocking the Property of Persons Involved in Serious Human Rights Abuse or Corruption"

  ma się do tego, który wydał JFK 4 czerwca 1963 roku:
  „Executive Order 11110”
  i który okazał się wyrokiem śmierci dla niego?
  Tamten dekret JFK skierowany był przeciw oligarchii finansowej czyli grupie trzymającej władzę.
  Dekrety prezydenckie są poleceniami prezydenta które nie wymagają autoryzacji przez kongres i które muszą być wykonane.
  Okazuje się mianowicie że numer 11110 był jedynym dekretem który został całkowicie zignorowany. Prezydent Kennedy orientował się czym grozi taka sytuacja ale zdecydował się na konfrontację.Chcąc ratować resztki wpływu prezydenta na gospodarkę i przeciwdziałać wykupywanej własności Stanów Zjednoczonych, wydał właśnie ów feralny dekret 11110 i zapłacił za to życiem.
 • @Zbigniew Jacniacki 12:46:31
  Niemcy szykują się na nieprzewidywalne skutki rozpadu UE. Tak wynika z raportu przygotowanego dla Bundeswehry. Niemiecka prasa dotarła do tajnego dokumentu, opracowanego na wewnętrzne potrzeby Bundeswehra. Analiza dokonuje symulacji różnych scenariuszy wydarzeń społecznych i politycznych, które mogą wydarzyć się w Unii Europejskiej do 2040 r. „Perspektywa strategiczna 2040” nie wyklucza scenariusza rozpadu UE. Przygotowano sześć scenariuszy dotyczących polityki bezpieczeństwa. Pierwszy dotyczy rozpadu Unii. Bundeswehra zakłada, że jeżeli ten scenariusz dojdzie do skutku, może dojść do „wielokrotnej konfrontacji”, czyli do konfrontacji zbrojnych w Europie i na świecie. Międzynarodowy porządek może się rozpaść, a globalizacja zatrzymana. Z rozszerzania UE w zasadzie zrezygnowano, kolejne kraje opuściły wspólnotę. Europa w wielu dziedzinach straciła swoją globalną konkurencyjność piszą autorzy. Coraz bardziej nieuporządkowany, po części chaotyczny i ogarnięty konfliktami świat zmienił dramatycznie sytuację w dziedzinie polityki bezpieczeństwa Niemiec i Europy dodają. Piąty scenariusz jest mniej groźny, oczywiście dla niemieckich interesów. Według analityków Bundeswehry, część wschodnich państw członkowskich UE zamrozi integrację europejską, inne „przyłączają się do bloku wschodniego”. Blok wschodni składa się według autorów analizy głównie z Chin i Rosji. Kolejny, czwarty, zatytułowany „Wielobiegunowa konkurencja” ekstremizm obejmie zasięgiem coraz większą część Europy. Może to sprawić, że niektórzy partnerzy unijni zaczną szukać „zbliżenia z »państwowo-kapitalistycznym modelem« Rosji”. Globalizacja załamie się, a państwa będą się izolować. USA są w tym niejasnym porządku świata nadal potrzebne jako mocarstwo wprowadzające porządek a przy tym stają się coraz bardziej obciążone tą rolą czytamy. Dokument jest niezwykle ciekawy, pokazuje nie tylko scenariusze dalszego istnienia UE, ale również jakie trendy w najbliższych latach będą wpływać na społeczeństwo i jak na nie reagować. W analizie opracowano jak armia niemiecka ma przygotować się do zagrożeń i jak powinna na nie odpowiadać. Program jest ramowy, nie zawiera szczegółowych informacji na temat uzbrojenia i liczebności niemieckiej armii. Nie ma się jednak co dopatrywać w dokumencie sensacji. Podobne analizy przygotowują eksperci m. in. dla armii USA i służb amerykańskich. W Europie takie prognozy przygotowuje m. in. Wielka Brytania czy Holandia. Tajna analiza niemieckiego ministerstwa obrony jest pod każdym względem godna uwagi. Ów oficjalny dokument rządowy z całą jasnością opisuje możliwą klęskę Unii Europejskiej, która może mieć nieprzewidywalne skutki dla bezpieczeństwa Niemiec.

  Źródło: Der Spiegel


  Ps...Najbardziej prawdopodobny jest scenariusz siódmy: Niemcy wywołują III wojnę Światową, a potem ich nie ma. Analitycy zachodniej Europy od dawna wieszczą nieuchronny rozpad UE i wszyscy są zgodni, że nastąpi to w najbliższych latach. Także my musimy przygotować się na albo rozpad UE, albo wyjście lub wypchnięcie. Czemu PiS już ludzi nie uświadamia? a powinien!
 • Agencja TASS zauważyła obecność na liście 13 ( hołd dla templariuszy???)nazwisko syna prokuratora generalnego Federacji Rosyjski
  """ USA nakłada sankcje na syna rosyjskiego prokuratora generalnego Artema Chaika""""
  http://tass.com/world/982357
 • Ilu amerykanów nic na ten temat nie wie???
  Denise Carman
  2 dni temu
  """"... nie ma absolutnie żadnego wzmianki o tym tutaj w USA. Często słucham wiadomości. Nic o tym nie jest zgłaszane. Jestem przerażony, że tak wielu z nas przechodzi przez nasze dni, myśląc, że wszystko jest w porządku..."""
 • @35stan 15:11:03
  Żartowałem raczej z Rosją i Putinem.

  Co do realnego zagrożenia dla Trampa raczej nie.

  Jeżeli informacja o dekrecie jest prawdziwa to znaczy że Tramp walczy.
  Uznanie Jerozolimy za stolicę Izraela toż w istocie godzi w interesy globalnego żydostwa .. bo konsoliduje świat przeciw Izraelowi.

  To subtelna gra.. globalna mafia jest jeszcze bardzo silna..i jednocześnie
  bezsilna w stosunku do Rosji i sojuszników.
  Tramp ma pozycję między Żydowskim młotem a ruskim kowadłem
 • @35stan 15:11:03
  "
  Ilu amerykanów nic na ten temat nie wie???
  Denise Carman
  2 dni temu
  """"... nie ma absolutnie żadnego wzmianki o tym tutaj w USA. Często słucham wiadomości. Nic o tym nie jest zgłaszane. Jestem przerażony, że tak wielu z nas przechodzi przez nasze dni, myśląc, że wszystko jest w porządku..."""
  nadużycie link skomentuj
  Zbigniew Jacniacki 25.12.2017 15:58:55
  "

  Też cisza media całkowicie ten dekret ignorują..
  Tu już widać pewną analogię do dekretu Kenedy'ego.
 • @Zbigniew Jacniacki 15:58:55
  Zgodnie z danymi jakie przedstawił Biały Dom tzw. migracja łańcuchowa kosztuje podatników 300 mld dolarów rocznie!, a jeden imigrant może sprowadzić do Stanów Zjednoczonych ponad 120! spokrewnionych z nim osób. Administracja prezydenta USA Donalda Trumpa już na początku 2017 roku zapowiedziała walkę z tzw. migracją łańcuchową, argumentując, iż jest to kosztowna luka prawna pozwalająca legalnym imigrantom sprowadzić rodziny i krewnych nawet wtedy, gdy są to pracownicy niewykwalifikowani i po przyjeździe do USA zaczynają od razu korzystać ze świadczeń opieki społecznej. To koniec z tzw. zieloną kartą.
 • Dziwna sprawa z tym rozporządzeniem.
  Mam bardzo mieszane uczucia co do celu tych posunięć. Mogą być wstępem do rozbudowy organizacji do walki z przeciwnikiem politycznym i gospodarczym określonej grupy ludzi.
  Wszystko co przepychane jest w ciszy po prostu śmierdzi.
  Czy wiedzieliście o 17 stanach w USA które narzuciły na swoich indywidualnych mieszkańców i cały działający na tych ziemiach biznes prawo które zakazuje "bojkotu" Izraela i ich produktów? Oczywiście zakaz sprzeciwu z polityką tamtego państwa także został wprowadzony. To znaczy że mimo konstytucji jeżeli publicznie będziemy wypowiadać się przeciw Żydom oraz okazywać niechęć do ich poczynań i biznesów narażeni będziemy na reperkusje. To naprawdę działa a niektórzy ludzie niedostosowujący się do tych stanowych "praw" zaczynają je odczuwać na własnej skórze. To nie jest śmieszne. Na przykład gdy firma nie chcę współpracować z firmą izraelską może być posądzona o łamanie tych praw czyli o "antysemityzm" i prawnie ukarana. Tak samo gdy osoba indywidualna kupując w sklepie ziemniaki wypowie się że np. kartofli z Izraela nie będzie kupować bo "coś tam" jej się z tym państwem nie podoba według tych praw może być ukarana.
  Tak samo z tymi nowymi "wynalazkami" Trumpa. Może to być tylko wstęp do globalnej "wojny" skierowanej w przeciwników jakiejś tam doktryny i obawiam się że promujący interes tamtego państwa a nie USA
  gdzie pełnienie żandarma świata i "Chrystusa narodów" w ogóle jest pomysłem poronionym.
 • @kula Lis 67 16:53:31
  Jak Niemcy potrzebowali taniej siły roboczej (jedna deputowana do Bundestagu powiedziała, że na te setki tysięcy 54 osoby podjęły pracę w Niemczech) to trzeba było ściągać ich do siebie i brać za nich odpowiedzialność. Przy okazji tego tekstu przypomniał mi się taki trafny dowcip: "Przychodzi do urzędu Niemiec z psem, aby dostać na niego zasiłek. Urzędnik odparł: Nie dajemy psom zasiłków. – A dlaczego? Jest brązowy, śmierdzi, jest agresywny, rzuca się na ludzi na ulicy, nigdy w życiu nie pracował, słowa nie zna po niemiecku. – No dobra, wyślemy czek w poniedziałek – potwierdza urzędnik"
 • @Stara Baba 17:18:31
  hehe jednym słowem demokracja i wolność w rozkwicie.

  Co do milczenia mediów to myślę że to jest złowieszcze milczenie.
  To nie Tramp dyryguje mediami .. ale jego wrogowie z "głębokiego koszernego państwa".

  Prawa stanowe są pewnie wymuszane na stanach przez to "głębokie koszerne państwo"
  Ten typ "demokracji" jest twardy i pęka z impetem nagle z wielkim hukiem jak sucha gałązka. A naprężenie na lini koszerne-demokracja ciągle rosną i nie tylko w USA ale na całym świecie.
 • Dallas.
  Teraz jest jasne dlaczego Trump nawiazal kontakty sugerujace brak zaufania do sluzb panstwowych.
  Jesli jest tylko jeden- przegra i zdarzy sie drugie Dallas.
  Chyba ze firmuje grupe chcaca dokonac sanacji USA.
  Wtedy jakies szanse sa.
  Ale i tak krew sie poleje.
 • Zanim zacznie Pan "lizać" pulchne stopki Trumpa,
  proszę przeczytać i przeanalizować biografie, choćby z Wiki (po angielsku i po polsku), niektórych wymienionych w załączniku przestępców.
  Przykład:
  Yahya Jammeh
  "Po wstrzymaniu pomocy ze strony Zachodu, Jammeh zacieśnił współpracę z Libią, Sudanem i Iranem. Libijski dyktator Mu’ammar al-Kaddafi, który zerwał stosunki dyplomatyczne z Gambią w 1981, po nieudanej próbie zamachu stanu przeciw władzy prezydenta Jawary pod wodzą wyszkolonych w Libii najemników, już kilka miesięcy po przewrocie wojskowym z 1994, zdecydował się na przywrócenie wzajemnych kontaktów. Państwa rozpoczęły współpracę wojskową, a między ich przedstawicielami dochodziło do wielu spotkań(...)Zdecydowanej poprawie uległy również stosunki Gambii z Iranem i Wenezuelą. W czasie pierwszych dni po zamachu stanu z 1994 w Bandżulu wylądował samolot z irańską bronią. Chociaż niektórzy analitycy sądzili, że broń ta miała być początkowo przeznaczona dla bojowników w sudańskiej wojnie domowej, stanowiła ona niemałe wsparcie dla porucznika Jammeha na wypadek prób przywrócenia władzy prezydenta Jawary. W późniejszym czasie Iran zapewnił wsparcie rozwojowe w dziedzinie bezpieczeństwa, rolnictwa i służb specjalnych. Wenezuela zaś wsparła administrację Jammeha w zakresie rozwoju rolnictwa, transportu i sektora prywatnego.(Wiki)

  Yahya Jammeh znany jest z wprowadzenia zakazu okaleczania żeńskich narządów płciowych i zakazu małżeństw z nieletnimi. Za jego rządów obowiązywał w Gambii zakaz praktyk homoseksualnych.
 • @Oscar 14:46:16
  "Druga opcja to gorący zamach stanu w USA czyli likwidacja Prezydenta i przejęcie władzy w USA."

  Właśnie najbogatsi obniżyli sobie podatki. Radują się i śpiewają kolędy w Białym Domu. Prezydent pozostanie u władzy. Nie ma powodu do zmartwienia.
 • Autor
  Tytułując swoją notkę "Donald Trump wprowadził narodowy stan wyjątkowy" wprowadza Pan w błąd czytelników.
 • @AgnieszkaS 21:30:35
  "...I hereby declare a national emergency to deal with that threat...."

  Niniejszym ogłaszam stan wyjątkowy, aby poradzić sobie z tym zagrożeniem.


  Nie liżę pulchnych stóp Trumpa.
  Uznałem, że ten dekret to poważna sprawa.

  Jeżeli część elity amerykańskiej straci dostęp do funduszy , to straci możliwości politycznej działalności.
  Ato niewątpliwie wywoła jej niezadowolenie.
  Czy dojdzie do zamachu?
  Pamiętam kartę z The Economist przedstawiającą Trumpa.
  Nie stała prosto, jakby się chwiała....
  Czy się przewróci...
  ?
 • @AgnieszkaS 21:28:36
  Merry Christmas from President Donald J. Trump and First Lady Melania Trump.
  Christmas portrait, in the Cross Hall of the White House in Washington, D.C.


  https://pbs.twimg.com/media/DRCJnswXcAAYa0b.jpg
 • W Polsce nadal cicho
  Ale już w na witrynie Belsat.eu w wersji polskojęzycznej można przeczytać notkę o sankcjach na przyjaciela syna ...Łukaszenki.

  "USA wprowadziły sankcje przeciwko przyjacielowi syna Łukaszenki
  2017.12.22
  15:53

  Departament Finansów USA skorzystał z „prawa Magnickiego”. Artiom Czajka jest synem rosyjskiego prokuratora generalnego Jurija Czajki.

  Według Amerykanów Artiom Czajka wykorzystywał pozycję i możliwości ojca , by w wątpliwy sposób pozyskiwać majątek i kontrakty państwowe. Dzięki pomocy ojca miał też wywierać presję na konkurencję – informuje portal Meduza.

  Artiom Czajka jest przedsiębiorcą. Wraz z bratem stali się powszechnie znani po publikacji filmu Fundacji Walki z Korupcją założonej przez Aleksieja Nawalnego. W produkcji pod tytułem „Czajka” filmowcy-aktywiści twierdzą między innymi, że dokonywali oni wrogiego przejęcia przedsiębiorstw.

  Sam Artiom Czajka odrzuca te oskarżenia. Narzucone przez USA sankcje nazwał próbą wywarcia presji na rosyjską prokuraturę.

  Dodajmy, że rosyjski biznesman jest szefem klubu motocyklowego N.O.G. Iron Birds, który od 2014 roku jest jednym z organizatorów zlotu motocyklowego N.O.G. RallyMinsk. Struktury związane z Czajką są też sponsorami imprezy w białoruskiej stolicy.

  Jak twierdzą strony internetowe białoruskich motocyklistów – bajkerów – gości i uczestników zlotu zawsze osobiście wita białoruski prezydent Alaksandr Łukaszenka. W 2017 przed uczestnikami zlotu wystąpiła nawet prezydencka orkiestra.  Według mediów Artiom Czajka przyjaźni się z Wiktarem Łukaszenką, najstarszym synem i doradcą białoruskiego prezydenta, który także należy do bajkerskiej subkultury. Obaj motocykliści często trafiali razem przed obiektywy kamer i aparatów dziennikarzy.


  Artiom Czajka (w okularach przeciwsłonecznych) i Wiktar Łukaszenka (z czarnym wąsem). Zdjęcie – tut.by, Zmicier Bruszko
  21 grudnia amerykańskimi sankcjami objęto łącznie 15 osób z różnych krajów, a także ponad 30 firm. Na „czarnej liście” znajduje się między innymi córka zmarłego prezydenta Uzbekistanu Gulnar Karimowa, były prezydent Gambii Yahya Jammeh, serbski handlarz bronią Słobodan Teszicz oraz były dowódca kijowskiego Berkutu Serhij Kusiuk.

  Przyjęty przez amerykański parlament „akt Magnickiego” pozwala na wprowadzenie sankcji wobec osób i firm zaangażowanych w łamanie praw człowieka. Jej uchwalenie zostało w Rosji przyjęte z oburzeniem i zapowiedzią stworzenia podobnego, „odwetowego” prawa.
 • @AgnieszkaS 21:30:35
  Thank you President TRUMP!!

  https://pbs.twimg.com/media/DRxAMQ3UIAAB8Wz.jpg
 • niezależna.pl wspomina o liście osób objętych konfiskatą,ale powołuje się jedynie na stronę amerykańskiego ministerstwa skarbu
  Zero odniesienia do Executive Order prezydenta Trumpa.

  "ŚWIAT / WIADOMOŚĆ / 21.12.2017, godz. 18:36
  http://niezalezna.pl/212189-52-kolejne-osoby-wpisane-na-liste-magnitskiego
 • Ponieważ Executive Order obowiązuje od 21 grudnia od północy, to niektóre osoby dopatrują się w tym fakcie pewnej mistyki.
  W czasie najdłuższej nocy pojawiła się "iskra" , która będzie rozjaśniać ciemności.
 • @Zbigniew Jacniacki 22:24:37
  "Ja, DONALD J. TRUMP, Prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki, stwierdzam, że powszechność i dotkliwość przypadków łamania praw człowieka i korupcji mają źródło w całości lub w znacznej części poza Stanami Zjednoczonymi"

  Uważam, że Trump powinien skupić się na korupcji w USA, a nie poza Stanami Zjednoczonymi. Jest jej tak wiele w amerykańskich granicach, że będzie miał zajęcie do końca swojej prezydentury.

  Dla Polski wskazane jest maksymalne wykorzystanie "sojuszu" z Trumpem; w żadnym jednak razie nie wolno nam idealizować tej osoby.
 • @AgnieszkaS 23:47:41 w żadnym jednak razie nie wolno nam idealizować tej osoby
  Oczywiście, bo nie można idealizować ŻADNEGO człowieka.
 • @Zbigniew Jacniacki 22:51:35
  O tym zamiarze D.Trampa pisal B.Fulford. Publicysta ten czesto histeryzuje, jednak sporo jego raportöw sprawdza sie.
 • Narescie USA zaja sie lamaniem praw czlowieka w zwiazku ze szczepiniaimi narzuconymi rownierz przez USA
  PRZED NAMI ROK 2018 - SETNA ROCZNICA JEDNEJ Z NAJWIEKSZYCH ZBRODNI MEDYCYNY AKADEMICKIEJ UKRYTEJ POD NAZWA TZW ,,GRYPY HISZPANKI,,

  Cywilizacja ludzka weszła w okres chistori w którym rozumienie swiata w jakim zyjemy zrecznie zastąpiono fałszywymi wyobrazeniami nie majacymi nic wspólnego z obiektywna prawda. Przerażajace jest to ze masy ludzkie sformatowano
  do takiego poziomu nieswiadomosci w ktorej zachwujac często bardzo wysoki poziom merytorycznej inteligencji w waskich obszarach staja sie jednoczesnie niezdolne do najprostszej refleksji nad sprawami ktore sa fundamentalne dla ich zyci i życia ich bliskich.Nie mogace powiazac logicznie naprostych faktow i wyciagac najprostszych wnioskow. Oddajac sie auterytetowi tzw ,,nauki i badan naukowych,, cale narody poprzez przejecie kontroli nad przeplywem informacji w systemach edukacyjnych i mediach sprowadzono jak mawial Lenin do roli ,,urzytecznych idiotow.. Jednym z takich fundamentalnych falszywych wyobrazen jest caly system wyobrazen na temat zdrowia. pozwala on ludzią niegodziwym na dowolne ograbianie ludzi ze zdrowia pod pozorem ,,opieki zdrowotnej,, Jedna z zasadniczych przyczyn jest przejecie kompleksu farmaceutyczno -medycznego przez kompleks finansowy tym samym decydowanie o kierunku rozwoju calej medycyny i profilaktyki zdrowotnej .Skutkiem tego jest np wykladniczy kilkutysiac procentowy wzrost zachorowan na nowotwory w stosunku do okresu przed wprowadzeniem szczepien ,,ochronnych,, Proba generalna mozliwosci masowego mordowania milionow ludzi bylo celowe infekowania ludzi durem brzusznym ukrytym potem pod nazwa tzw ,,grypy chiszpanki,, jakie narzucono wiekszosci panstw uczestniczacych w I wojnie swiatowej. W konsekwencji przymusowych szczepien glównie mlodych meżczyzn skoszarowanych w jednostkach wojskowych [ często pod grozba sądu polowego] calego zachodniego swiata doszlo do dziesiatkow milionow zgonow w wieku najwiekszej odpornosci..We wszystkich raportach medycznych tamtego okresu nazywano to paratyfusowym zapaleniem pluc z typowymi objawami jak biegunka i wymioty Dopiero kilka lat puzniej wine zrzucono na ,,grype chiszpanke ,, utrwalajac to pojecie w pamieci ludzi . Chorzy umierali uduszeni wlasna krwia i plynem ktore zalewaly im pluca..Okazuje sie ze powszechnie wtedy stosowane ,,szczepionki,, komponowane byly wlasnie na bazie duru brzusznego poprzez namnarzanie go na ruznych nosicielach od swini do ptactwa . Otrzymano w ten sposob szczep o durzej zjadliwosci w konsekwencji ktorych liczba ofiar tej ,,grypy chiszpanki ,, siegala wg niektorych zródeł dziesiatków milionów osób. Po zatym w ,,leczeniu,, stosowano substancje farmakologiczne ktore potegowaly efekty plucne. Stoimy dzis przed faktem wprowadzania obowiazkowych szczepien ruwnierz nalozonych na duza represyjnosc w przypadku odmowy, czy nie jest to sytuacja podobna do tej przed 1918r. I czy nalozenie czasowe jakiegos konfliktu w europie z obowiazkowymi szczepieniami nie da tym osobniką okazji do powturzenia ,,grypy chiszpanki ,,w skali nieporownywalnie wiekszej opartej o doglebne poznanie genomu czlowieka i fizjologicznej biochemi organizmu. Wyszczepialnosc w polsce na poziomie 99 procent to sytuacja w ktorej mowienie o swiadomym i wolnym spoleczenstwie polskim to kpina z danego czlowiekowi rozumu i przyrodzonej zdolnosci myslenia. Bo tylko glupiec moze mowic o wolnosci gdy ktos majacy nie jasne intencje przywlaszcza sobie prawo do bezposredniej fizycznej ingerencji w twoje fizyczne cialo Kazdy musi zrozumiec ze ma prawo przed tym sie bronic az do użycia srodkow ostatecznych. [ patrz wypowiedz Korwina Mike oraz fakt przepedzenia ekip szczepiennych WHO z pakistanu ] . Niema dzis sprawy wazniejszej niz uchylenie tego diabelskiego nakazu poprzez aktywne dzialanie.,Ogladanie meczu w telewizji w wygodnym fotelu.. czy tez inny infantylny sposob przyjemnego spedzania wolnego czasu [piosenka pt,,Gina Ludzie ,,] to wspieranie zbrodniarzy szczepionkowych i dawania im wolnej reki do swych dzialan oni pewnego dnia stana przed twym domem by poddac cie obowiazkowemu ,,uodpornieniu,, wtedy jednak moze byc za puzno na przeciwdzialanie ..
  Material audiowizualny tyczacy ,,grypy chiszpanki,, zawarty jest w w okolicach 50 minuty filmu ,,Smiertelny Zastrzyk Prawdziwa Chistoria Szczepien,, oraz artykulach Dr jerzego Jaskowskiego.
 • @Zbigniew Jacniacki 22:51:35
  "W czasie najdłuższej nocy pojawiła się "iskra" , która będzie rozjaśniać ciemności."?????

  A to się Panu zebrało na poezje.
  https://en.wikipedia.org/wiki/Magnitsky_Act

  Chyba zaliczę Pana do neokonserwatystów.

  https://pando.com/2015/05/17/neocons-2-0-the-problem-with-peter-pomerantsev/
 • @AgnieszkaS 00:28:04
  Naprawdę proszę komentować to , co napisałem.

  Wyraźnie zaznaczyłem, że " niektóre osoby dopatrują się w tym fakcie pewnej mistyki ".

  Nie ja jestem medium tych mistycznych emocji.
 • @Zbigniew Jacniacki 00:39:47
  "Naprawdę proszę komentować to , co napisałem."/ Zbigniew Jacniacki?

  Zdanie "W czasie najdłuższej nocy pojawiła się "iskra" , która będzie rozjaśniać ciemności", napisał Pan, chyba się nie mylę?
 • @AgnieszkaS 00:52:32
  Tak , napisałem to zdanie.
  Ale jako wyjaśnienie owej mistyki, której " niektórzy się dopatrują".
  Te osoby tak to widzą.
  Wzrost światła w bagnie waszyngtońskim.
  Jest to paralela do np. słowiańskich wierzeń o narodzinach -ponownych- słońca.
 • @AgnieszkaS 00:52:32
  Rozumiem , ze ma Pani emocjonalny stosunek do Trumpa.
  Ja takiego nie mam.
  Przedstawiłem dokumenty z oficjalnych stron administracji USA.

  Mogą one stać się przyczyną , jak pisali wcześniej koledzy komentatorzy, zamachów, aresztowań a może nawet rozruchów społecznych...

  Uważam , że sprawa jest dla Polaków ważna, gdyż siły administrujące naszym krajem podlegają sterowaniu amerykańskiemu.
  Czyli mogą narazić naszych rodaków na podobne scenariusze polityczne.
 • @Zbigniew Jacniacki 01:19:13
  "Rozumiem , ze ma Pani emocjonalny stosunek do Trumpa."

  Nie mam emocjonalnego stosunku do Trumpa. Mam krytyczny stosunek do Trumpa. Z braku innej opcji zmuszona byłam do głosowania na Trumpa. Trump jest po szyję zanurzony w bagnie waszyngtońskim i stanowi tylko następne ogniwo ciągłości systemu korupcji.


  "Przedstawiłem dokumenty z oficjalnych stron administracji USA."

  Wiem, zajrzałam na stronę Białego Domu.

  Byłabym wdzięczna, gdyby przeczytał Pan poniższy tekst:
  https://www.thenation.com/article/by-screening-the-magnitsky-act-the-newseum-stood-up-for-the-first-amendment/
 • Autor zrobił widły z igły i wprowadził czytelników w błąd
  "Narodowy stan wyjątkowy" to tyle, co "war measured" czyli stan wojenny, kiedy wszelkie prawa obywatelskie są zawieszone, wprowadzona godzina policyjna, restrykcje dotyczące przemieszczania się obywateli i kiedy czołgi, samochody pancerne i uzbrojone patrole pojawiają się na ulicach miast.

  Nic podobnego się nie wydarzyło i się nie wydarzy, przynajmniej nie na podstawie tego zarządzenia. "National emergency to deal with that threat" może znaczyć tyle, co zintensyfikowane wysiłki wszelkich służb w stosunku do wymienionych osób. I tyle. Bardzo wątpię, aby akurat te osoby były największym zagrożeniem dla bezpieczeństwa USA, aczkolwiek, jeśli Trump zacznie wojować z połową świata, pośrednio mogą one stanowić wielkie zagrożenie dla USA, tak jak książę Ferdynand stał się zagrożeniem dla Europy.
  Trump określił poprzednio kryzys związany z zażywaniem narkotyków jako "national emergency" i co z tego wynika? Z pewnością nie uszczelnienie przemytu i produkcji, co powinno mieć miejsce, ale zwiększone wydatki na leczenie skutków uzależnienia i rozszerzony zakres interwencji.
  https://www.livescience.com/60119-opioid-crisis-national-emergency.html
  http://www.duhaime.org/LegalDictionary/N/NationalEmergency.aspx
 • @Lotna 02:26:54
  Całe szczęście , że nie napisałem "stan wojenny" , prawda ?
  Czy to są widły z igły?
  Uważam , że nie.

  Proszę przeczytaj esej o sytuacji w USA widzianej oczyma pisarza Davida Wilcocka

  https://divinecosmos.com/start-here/davids-blog/1223-targeted-arrests


  """ Oszałamiające nowe dowody: masowe oskarżenia, ukierunkowane aresztowania i ujawnianie kosmicznych istot..."""


  Bardzo świeża sprawa sprzed kilku godzin...
 • @AgnieszkaS 21:28:36
  Jest wiele niewiadomych i musi być bo Tramp jest za słaby wobec "głębokiego państwa" na otwarte wyzwania.
  Tramp musi szukać lokalnych amerykańskich sojuszników którzy dużo mogą... a nie są częścią "głębokiego państwa".
  Obniżka podatków Oligarchom może być takim ruchem.
  Dla mafijnym oligarchów takie obniżki niczego nie zmieniają oni i tak żyją z korupcji wg schematu żyd na państwowym stołku daje zarobić żydowi na prywatnym stołku.. a potem zmiana ...stołków .. i dalej ta sama zabawa.
  W Polsce cała prywatyzacja na tym polegała wszyscy wielcy "prywatyzatorzy" to żydzi a wielcy beneficjenci to też żydzi choć nie koniecznie Polscy.
  Polskę ograbiła (sprywatyzowała) globalna mafia żydowska
  W USA ta mafia dokona`la tego już dano tylko tam to nie była prywatyzacja bo tam od zawsze był kapitalizm, tam była koncentracja
  majątków w rękach żydowskich oligarchów czyli monopolizacja gospodarki przez globalną mafię żydowską .
 • @Zbigniew Jacniacki 22:24:37
  "
  Według Amerykanów Artiom Czajka wykorzystywał pozycję i możliwości ojca , by w wątpliwy sposób pozyskiwać majątek i kontrakty państwowe. Dzięki pomocy ojca miał też wywierać presję na konkurencję – informuje portal Meduza.
  "
  To bardzo znamienna informacja.
  Tak właśnie działa globalna mafia żydowska. Cały senat w USA to "utrzymanki" czyli marionetki globalnej mafii żydowskiej.
  Globalny żyd na stanowisku państwowym daje zarobić na kontraktach państwowych globalnej mafii żydowskiej czyli formom żydowskim. Tak i w Polsce wyglądała prywatyzacja czyli grabież majątku narodowego Polaków.
  Wszyscy wielcy (w sensie wielkoskalowi) "prywatyzatorzy to żydzi.

  To może być w istocie przesłanie do globalnej mafii żydowskiej...
  Ja to tak właśnie odczytuję.

  Tramp walczy z głębokim państwem czyli z globalna mafią żydowską .. ostrożnie miękko...ale konsekwentnie..widzę tu jakby pokrewieństwo do metod Putina w stosunku do Oligarchów (głównie też żydowskich) miękko, miękko .. ale w domyśle ...nie do odrzucenia...
  czyli twardo.
 • @Zbigniew Jacniacki 23:56:07
  Boga też nie wolno idealizować.
  Każda idealizacja wprowadza w błąd, jest kłamstwem czyli oszustwem.
 • dużo Fulford
  o tym pisze .Może coś jest na rzeczy.
  https://kochanezdrowie.blogspot.com/search?q=fulford

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31