Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
868 postów 3673 komentarze

Życie Moje i Nasze

Zbigniew Jacniacki - ( wcześniej zbigniew 1108 ) PRAWDA W ŻYCIU, ŻYCIE W PRAWDZIE... 60 lat minęło.... Do teorii doszło doświadczenie. Zbudowałem swoje "malutkie" państwo polskie. Nawiążę współpracę z "malutkimi" państwami moich Rodaków .

"Chińczycy najlepiej realizują

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

doktrynę katolickiej nauki społecznej..."

 


Maszynowe tłumaczenie artykułu ze strony
http://www.lastampa.it/2018/02/02/vaticaninsider/es/vaticano/chinos-quienes-mejor-realizan-la-doctrina-social-de-la-iglesia-mBmGrdwCpUt2VVswtlkeuN/pagina.html
ANDRÉS BELTRAMO ÁLVAREZ
WATYKAN


"W tej chwili ci, którzy najlepiej realizują doktrynę społeczną Kościoła, są Chińczycy". To powiedziawszy, brzmi jak nietypowe zdanie. Nie do pomyślenia kilka lat temu. Mniej w ustach starszego watykańskiego urzędnika. Ale to dzisiaj jest rzeczywistością. Marcelo Sánchez Sorondo, kanclerz Papieskiej Akademii Nauk, ogłosił to, przekonany. Zaledwie kilka miesięcy temu po raz pierwszy odwiedził Pekin. Wrócił do Rzymu podekscytowany. Jego świadectwo jest namacalnym dowodem zmiany perspektywy na tego azjatyckiego giganta, który trafia do Kurii Rzymskiej. Nowe powietrze, które pozytywnie wpływa na coraz bliższą (i potencjalnie historyczną) umowę między Stolicą Apostolską a Chinami. 
"Oni (Chińczycy) szukają wspólnego dobra, rzeczy podporządkowanych dobru ogólnemu" - podkreślił arcybiskup Argentyny w wywiadzie dla Watykańskiego Insidera. Ale wyjaśnił, że to przekonanie nie jest pierwotnie jego. "Stefano Zamagni zapewniał mnie, tradycyjnego ekonomisty, bardzo troskliwego we wszystkich czasach, przez wszystkich papieży" - powiedział. Uświadamia sobie, że - w pewnym sensie - jego wypowiedzi są niepoprawne politycznie. Ale bez wątpienia odzwierciedlają nowy wygląd. 


Pekin i Watykan znajdują się na szlaku konwergencji. Po dziesięcioleciach sprzeciwu i nieufności są one bardzo bliskie podjęcia pierwszego kroku na drodze do przywrócenia dwustronnych stosunków dyplomatycznych, przerwanych od czasów kulturalnej rewolucji Mao Tse Tunga. Źródła kościelne określają jako "bliskie" dwustronne porozumienie w sprawie mianowania biskupów, najważniejszą przeszkodę w pojednaniu instytucjonalnym. 


Jest to "odwilż", owoc długiej podróży, która rozpoczęła się lata temu, ale zyskał silny impuls dzięki woli papieża Franciszka. Wiele gestów zostało spełnionych jako znak tego podejścia, między innymi tak zwana "dyplomacja artystyczna" wspierana przez Muzea Watykańskie i chińskie organizacje kulturalne. W tym kontekście Sánchez Sorondo odwiedził Pekin. 


"Znalazłem niezwykłe Chiny; ludzie nie wiedzą, że główną chińską zasadą jest praca, praca, praca. Nie ma innego, w tle jest tak, jak powiedział Paweł: kto nie pracuje, kto nie je. Nie masz dzielnic nędzy, nie masz narkotyków, młodzi ludzie nie mają narkotyków. Jest pozytywna świadomość narodowa, chcą pokazać, że się zmieniły, już akceptują własność prywatną "- powiedział. 


Podkreślił liczne punkty porozumienia między Stolicą Apostolską a Pekinem, który "broni godności osoby", podążając, bardziej niż inne kraje, do encykliki Francisco "Laudato Si" o opiekę nad wspólnym domem, stając się jednym z najbardziej aktywa porozumienia Cop21 (konferencja Organizacji Narodów Zjednoczonych w celu ograniczenia emisji gazów powodujących globalne ocieplenie). "Zakładając moralne przywództwo, które inni opuścili," kontynuował. 


"Gospodarka nie dominuje w polityce, jak to się dzieje w Stanach Zjednoczonych, mówią sami Amerykanie. Jak to możliwe, że zarządzają wielonarodowe koncerny naftowe (Donald) Trump? Kiedy wiemy, że robi źle na ziemi. Według encykliki i zgodnie z tym, co mówią naukowcy. Myśl liberalna zlikwidowała pojęcie dobra wspólnego, nie chcą nawet brać go pod uwagę, stwierdza, że ​​jest to pusta idea, bez żadnego zainteresowania. Z drugiej strony Chińczycy nie proponują pracy i wspólnego dobra "- stwierdził. 


Ostrzegł, że także w dziedzinie dawstwa narządów Chiny "ogromnie się rozrosły", pozostawiając za sobą wymuszone wydobycie (które uznano i zniesiono jako praktykę w 2005 r.) I uruchamiając "bardzo interesujący" system, który cyfrowo łączy darczyńców z odbiorcy w całym kraju. Zapewnił, że jest to "najlepsza metoda", jaką widział, ponieważ uważa bohaterów darczyńców, a nawet zarezerwował dla nich specjalne cmentarze. 


W tej i innych kwestiach, zbliżenie Watykanu do chińskiego rządu zostało ostro skrytykowane. Wspaniałe debaty, a nawet kilka doniesień medialnych wywołały obecność oficjalnej delegacji z tego kraju podczas pierwszego spotkania poświęconego dawstwu i handlowi narządami, które zostało zwołane właśnie przez Papieską Akademię Nauk w lutym 2017 r. 


Na tym szczycie sami Chińczycy ratyfikowali zobowiązanie rządu swojego kraju do walki z handlem ludźmi i zilustrowali specjalistom z całego świata nową politykę zakazującą wymuszonych ekstrakcji. Zobowiązanie, które zostało zakwestionowane przez niektóre organizacje pozarządowe. W odpowiedzi na to zaproszenie, Sánchez Sorondo został zaproszony do Pekinu wraz z amerykańskim doktorem Frankiem Delmónico, jednym ze stabilnych członków Akademii, uznał wybitne osiągnięcia w dziedzinie przeszczepów i jednego z najwybitniejszych działaczy w walce przeciwko ruch drogowy. 


"Odwilż" w Chinach i watykanie ucierpiał także z powodu "przyjaznego ognia", z jednym z najbardziej głośnych krytyków w osobie kardynała Józefa Zen Ze-Kiun. Stanowczo sprzeciwia się porozumieniu w sprawie mianowania biskupów, a nawet ostrzegł, że papiescy negocjatorzy "psują Kościół". Żadna z tych krytyki i opozycji nie wydaje się być na tyle silna, aby wywołać wzajemne porozumienie, które może zostać wkrótce podpisane. 


Poza wszystkim Sánchez Sorondo jest pewien, że "Papież kocha Chińczyków" i "kocha swoją historię". Dodał, że nikt nie może być tym zaskoczony, ponieważ będąc jezuitą, doskonale zna historię Matteo Ricciego, włoskiego misjonarza, który przybył, by zdobyć uznane miejsce na dworze cesarza i przyniósł do Europy pisma Konfucjusza. I podkreślił, że mieszkańcy tego kraju, w tym czasie, "mają moralną jakość, której nie można znaleźć w wielu miejscach". 


Z tego powodu nalegał na podkreślenie: "Odnosi się wrażenie, że Chiny ewoluują bardzo dobrze. Pytali mnie, jak wyglądały stosunki między Chinami a Watykanem. Odpowiedziałem, że w tej chwili formalnie nie ma, ponieważ nie mamy ambasadorów ani nuncios, ale w tej chwili jest wiele miejsc spotkań. Świat jest dynamiczny i ewoluuje. Nie można myśleć, że dzisiejsze Chiny to Chiny, które miały Jana Pawła II lub Rosję zimnej wojny. "
 

KOMENTARZE

 • Panie Zbigniewie
  Społeczne nauczanie kościoła było raczej "wypadkiem przy pracy" tej zżydziałej instytucji . A w Polsce to na 100%.
 • news prosto z Chin
  "Ksiądz z prowincji Hebei poinformował Ucanews.com, że lokalne władze nakazują księżom i pastorom wieszać w kościołach zakazy wstępu dla nieletnich. - Grożą oni także że świątynie, które odmówią powieszenia takich znaczków zostaną zamknięte - mówi duchowny, który pragnie zachować anonimowość.

  Podobne polecenia wydawane są w prowincji Xinjiang w centralnych Chinach. Jak wyjaśnia Peter, katolik z tego regionu, nie ma ku temu żadnych prawnych podstaw, a polecenie jest sprzeczne z chińską konstytucją, ale w niczym nie zmienia to faktu, że polecenie takie wydano"
  http://malydziennik.pl/watykanski-biskup-zachwyca-sie-chinami-a-chiny-jeszcze-mocniej-przesladuja-katolikow,9892.html
 • @roux 18:56:59
  Do czego to doszło , ty się zdecyduj jesteś z Watykanem czy go kopiesz .
  Ciekawe źródło podajesz ..no i ..,,zostaną zamknięte - mówi duchowny, który pragnie zachować anonimowość. ,, . Ciekawe czy ciebie też obowiązuje dekalog .

  podobne źródła też piszą -,, Szokujące decyzje Watykanu. Chińscy biskupi wierni papieżowi mają ustąpić na rzecz komunistów ,, .. ciekawe prawda .

  może i to .. ,, Oficjele Watykanu pojechali również do prowincji Fujian gdzie również skłonili prześladowanego przez komunistyczne władze biskupa Josepha Guo Xijin do ustąpienia na rzecz biskupa Vincenta Zhan Silu – również nieuznawanego dotychczas za ważnie konsekrowanego.,,

  ,, porozumienia, według którego chińskie władze komunistyczne będą miały wpływ na obsadzanie przez Watykan stolic biskupich, będzie „sprzedaniem katolików wiernych Kościołowi”. Kardynał podkreślał również, że papież Franciszek – jako Latynos – może odczuwać pewną sympatię do komunistów, być może także dlatego, że nie zna ich prawdziwego oblicza ,,

  Tak to jest kiedy się uprawia politykę ...zamiast głosić słowo Borze .
 • @fabi 20:53:27
  "Podsekretarz Papieskiej Rady do spraw Kultury prał. Melchor Sanchez de Toca w rozmowie z dziennikiem „L’Osservatore Romano” potwierdził, że uda się wraz z grupą watykańskich sportowców do Korei Południowej na zimowe igrzyska."
 • @Autor
  Dalej obowiązująca doktryna trydencka została stworzona na wzór i podobieństwo systemu chińskiego.
  Jedyna różnica, że w systemie chińskim jest cesarz, a katolickim - papież.
  A dwóch władców być nie może.

  Jeśli uzna się nadrzędność systemu chińskiego, to religia (katolicyzm) w Chinach może spełniać rolę kultywatora tamtych wartości - zgodnie z naturalna rolą religii w każdej cywilizacji.

  Ciekawy manewr KK - to może być próba wyrwania się z kręgu judaizmu.
 • @roux 09:21:26
  Nasi też tam są .

  https://zycieumyslowe.wordpress.com/2018/02/12/wsparcie-psychologiczne/
 • @fabi 10:18:38
  Ksiądz biskup Marian Florczyk z diecezji kieleckiej jest duchowym opiekunem polskiej reprezentacji olimpijskiej na zimowych igrzyskach Pjongczang 2018. W posłudze duszpasterskiej wspiera go ksiądz Edward Pleń.
  Funkcję te pełni z ramienia Konferencji Episkopatu Polski. To jego siódme igrzyska olimpijskiego w roli duszpasterza polskich olimpijczyków. Ksiądz biskup Marian Florczyk był już duchowym opiekunem polskich sportowców na zimowych igrzyskach w Turynie, Vancouver i Soczi oraz na letniej olimpiadzie w Pekinie, Londynie i Rio de Janeiro.


  https://d-pt.ppstatic.pl/k/r/1/b6/89/5a8199219c35f_p.jpg?1518443620

  Kapelani z Czech, Słowacji, Austrii, Korei i Polski na igrzyskach.
 • @roux 21:47:07
  https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t31.0-8/27747509_10208989243487769_8380234823179133011_o.jpg?oh=fba498aa3ee4faa5c3df24033b27cbd1&oe=5B0A41FF

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031