Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
868 postów 3673 komentarze

Życie Moje i Nasze

Zbigniew Jacniacki - ( wcześniej zbigniew 1108 ) PRAWDA W ŻYCIU, ŻYCIE W PRAWDZIE... 60 lat minęło.... Do teorii doszło doświadczenie. Zbudowałem swoje "malutkie" państwo polskie. Nawiążę współpracę z "malutkimi" państwami moich Rodaków .

"....gdybym był wrogiem Polski..."

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Toczyłbym nieustanne dyskusje o wyższości moich poglądów historycznych nad poglądami innego Polaka...

 

Sprawy bieżące oddawałbym zwolennikom "cudów nad Wisłą"...


Na na stanowiska rządowe promowałbym osoby, które nigdy wcześniej nie  wykazały się zdolnościami kierowniczymi...

 

 

 

KOMENTARZE

 • Autor
  5*
 • @Autor
  "Sprawy bieżące oddawałbym zwolennikom "cudów nad Wisłą"..."

  Nie praca , geniusz i zdolności organizacyjne, a "cud". Piłsudski to był głupi tchórz i dziwkarz. Tylko cud nas uratował.
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:03:20
  Dyskusja o wyższości Piłsudskiego nad Dmowski lub odwrotnie jest jednym z przykładów sporów, które nie mają znaczenia...
  Możemy równie dobrze zadyskutować się przy innych osobach...Kościuszko, Mieszko, Poniatowski...
  , czy współcześnie Jaruzelski,Kiszczak, Geremek.

  Emocje są tak wielkie, że póżniej nie starcza "pary" na zdobywanie "prozaicznej" WIEDZY o geografii politycznej, o trendach demografii...

  I wtedy pojawia się WIARA, czyjaś "prawdziwsza" od czyjejś "najprawdziwszej".

  Wystarczy złożyć wieniec, wystarczy napisać lub przeczytać orędzie
  i czekać na następne "cuda nad Wisłą ".
 • @ AUTOR >> Fałszerstwa. Uchodźcy. Ustawowe przekręty: Przemilczenia
  ONI WSZYSCY MAJĄ "LUDZI INTERNETU" PO PROSTU ZA DEBILI! / ALBO UWAŻAJĄ WIĘKSZOŚĆ Z NICH ZA INTELEKTUALNYCH ANALFABETÓW >> http://ziut.neon24.pl/post/138591,falszerstwa-uchodzcy-ustawowe-przekrety-przemilczenia

  Rękopis cesarza Fryderyka wilchelma II z 1791 r, a więc sprzed III rozbioru

  W gabinecie Angeli Merkel na ścianie, pod portretem rosyjskiej carycy Katarzyny, odnaleziony został właśnie, oprawiony w złote ramki, rękopis instrukcji cesarza Fryderyka Wilhelma II dla dyplomacji europejskiej, datowany na maj 1791.

  Oto fragmenty oryginału:

  „W związku z nasileniem się niepokojów na terenach między Berlinem a Moskwą, zaleca się wzmożoną aktywność europejskiej dyplomacji, we wszystkich, także niejawnych, formach jej działalności.

  Tak jak dotychczas Polacy, którzy – w swoim mniemaniu próbują – „ocalić swoją zagrożoną wolność”, traktowani być mają jako gromada warchołów, którzy nie rozumieją międzynarodowej polityki oraz stanowią zagrożenie dla europejskiego ładu, a także dla samych siebie. Należy ich na wszystkie możliwe sposoby izolować, ośmieszać i kompromitować.

  Jednocześnie nieustannie chwalić należy i ciepło przyjmować tych Polaków, którzy blokują tworzenie polskiego wojska albo je likwidują.

  Nagradzać należy medalami tych, którzy demontują polskie państwo i blokują próby wzmocnienia go oraz ośmieszają polityczne ambicje Polaków jako groźne mrzonki.

  ... tolerować należy fasadowe, sentymentalne obchody barw czy symboli, by dać Polakom iluzję, że wciąż mają swoje państwo. Dbać wszakże należy, by obchody owe nie podnosiły narodowej godności do poziomu narodów podmiotowych.

  Zdecydowana większość Polaków musi mieć poczucie, że w nowoczesnej Europie są narody mądre i państwa silne, które trzymają ster wydarzeń, oraz narody niesforne, których rolą i jedyną szansą na istnienie jest bezwzględne podporządkowanie się decyzjom europejskich przywódców, płynięcie w głównym europejskim nurcie.

  Tych, którzy taki pogląd w Polsce krzewią należy promować jako rozumnych i wiarygodnych Europejczyków, jak najwięcej z nich powinno mieć stałe, wysokie pensje wypłacane przez ośrodki europejskie – teraz, lub w niedalekiej przyszłości." / Źródło: wPolityce.pl

  POSOWAŁO DO "CZEKOLADOWEGO ORŁA", ... PASUJE DO DUDY
 • @Zbigniew Jacniacki 08:20:06
  Też tak sądzę, ale nie można też pozwolić na fałszowanie historii i roli w niej poszczególnych postaci.
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:47:14
  Ponieważ fałszowanie historii jest nieustające, to "nie pozwalanie " na jej fałszowanie z góry skazane jest " obłędne koło " lub " chocholi taniec".

  Gdyby Dmowski, Piłsudski, Paderewski tyle czasu i energii poświęcili na dyskutowanie czy rację miał Kościuszko , Wielopolski lub inny przodek , to nie mieliby czasu myśleć, jak powinna wyglądać polityka polska na początku 20 wieku.
 • @Zbigniew Jacniacki 09:03:02
  Opracowałem ideę Cywilizacji Polskiej - z podstawami filozoficznymi głębszymi niż choćby podstawy judaizmu.
  Chyba zatem Pana uwaga nie powinna być do mnie kierowana. Jeśli to raczej energię należy przekierować na propagowanie wartości polskich.

  A na kłamstwie i pomijaniu kłamstwa, - nie da się zbudować przyszłości.
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:10:30
  Panie Krzysztofie , cenię Pański trud w propagowaniu idei Cywilizacji Polskiej.
  A także innych osób, które formułują podobne tezy.


  Moja uwaga jest skierowana do wszystkich, którzy chcą pracować dla dobra swojego i najbliższych, aby zachowywali proporcje między emocjami przeszłości a wyzwaniami współczesności.

  Można lata poświęcić nad rozmyślaniami o przeszłości Słowian.
  Tylko warto zadać sobie pytanie , które tysiąclecie ma być tym najbardziej wzorcowym?
 • @Ziut - Ruch dla Rzeczypospolitej 08:27:27
  Dziękuję za ten fragment poczty dyplomatycznej.
  Zaiste, władca berliński dobrze rozszyfrowywał mentalność naszych rodaków.

  """ Nagradzać należy medalami tych, którzy demontują polskie państwo i blokują próby wzmocnienia go oraz ośmieszają polityczne ambicje Polaków jako groźne mrzonki...."

  Historia orderu Orła Białego jest wzorcowym zastosowaniem tej taktyki.
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:10:30
  "Opracowałem ideę Cywilizacji Polskiej - z podstawami filozoficznymi głębszymi niż choćby podstawy judaizmu"

  Mógłby Pan łaskawie uchylić rąbka tajemnicy i wyłuszczyć krótko o co w Pańskiej teorii chodzi?
 • głupie spory
  Problemem oraz naszą dzisiejszą tragedią w całym tym sporze o Dmowskim i Piłsudskim nie jest to kto był wartościowszy lecz to że ludzie wzorują się na tych postaciach oraz ich "myślach" co powoduje iż nie umieją samostanowić oraz samodzielnie myśleć. Myśli innych z przed 100 lat przesłaniają im rzeczywistość. Prawda jest taka że wczoraj było wczoraj a dzisiaj jest dzisiaj i nie wszystko co było dobre wtedy będzie dobre dzisiaj. Ani jeden, ani drugi Ameryki nie odkryli bo mądrość jest uniwersalna i nie zależna od czasów. Polakom w dzisiejszej Polsce powinno się chcieć myśleć rzeczywistością bo inaczej znowu wciągną Polskę w tarapaty. Zostawcie ich w spokoju. Myślcie samodzielnie i o teraźniejszości a nie o tym co było.
 • @Ziut - Ruch dla Rzeczypospolitej 08:27:27
  Fryderyk Wilhelm II zdecydowanie nie był cesarzem. Był królem Prus.
 • @Ziut - Ruch dla Rzeczypospolitej 08:27:27
  Dlaczego nie pisze się o Ukraińcach napadających polskie domy w nocy i podtapianie, przypalanie żelazkiem, przykładania wideł do brzucha Polaków, dzieci też nie oszczędzają. To się dzieje w Chełmie! Poczytajcie co Ukraińcy robią Polakom w Chełmie.

  https://www.google.pl/amp/natemat.pl/amp/242785,chelm-napady-ukraincow-torturuja-i-kradna-psychoza-strachu
 • @Ziut - Ruch dla Rzeczypospolitej 08:27:27
  Prof. Wolniewicz mawiał strzelać, strzelać, strzelać! Prof Wolniewicz: To nie są uchodźcy, a najeźdźcy, to nie są żadni imigranci, to są okupanci!

  https://www.youtube.com/watch?v=e8KXvU__mSs


  Prawdziwi uchodźcy wojenni to 95% kobiet, dzieci i starców. Poszukajcie ich na fotografiach łodzi imigrantów! To imigracja ekonomiczna na europejskie świadczenia socjalne, a w przyszłości okupanci. My takich też przyjmujemy pod nazwą "pracownicy wykwalifikowani potrzebni do rozwoju polskiej gospodarki". A w Polsce też się milczy o terrorze obcokrajowców których przyjął PiS! Pewnego dnia ludzie będą mieli dość strachu tak jak Włosi i zagłosują na prawdziwą prawicę w Polsce, na ONR i RN Winnickiego. Odsyłam do strony rządowej migracje.gov.pl gdzie znajdziecie info ilu przyjęliśmy!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031