Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
868 postów 3673 komentarze

Życie Moje i Nasze

Zbigniew Jacniacki - ( wcześniej zbigniew 1108 ) PRAWDA W ŻYCIU, ŻYCIE W PRAWDZIE... 60 lat minęło.... Do teorii doszło doświadczenie. Zbudowałem swoje "malutkie" państwo polskie. Nawiążę współpracę z "malutkimi" państwami moich Rodaków .

Zbrodnią Watykanu jest instytucjonalna obrona zboczeńców,

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

a nie osobiste czyny tych przestępców.

 


Z powodu pedofilii funkcjonariuszy kościoła watykańskiego powstaje obszerna literatura , kręcone są filmy

 i organizowane demonstracje.


Umyka refleksji, moim zdaniem, fakt, 

że zbrodnią instytucji-organizacji-mistycznego ciała Chrystusa nie są chucie seksualne poszczególnych osób, ale systemowe -wewnętrzne krycie tych osób.


Podwójna moralność Watykanu , 

która umożliwiła osłanianie przestępców II wojny światowej poprzez dyplomatyczną osłonę przerzucania ich 

do bezpiecznych państw Ameryki Południowej,  

była-jest stosowana do wewnętrznych zbrodniarzy.Zbrodnią Watykanu nie są przestępstwa           księdza lub biskupa przeciw dzieciom  , 

ale kościelna polityka utajniania tych faktów.Hierarchowie watykańscy przepraszają ofiary, 

zapewniają o swojej skrusze, płacą odszkodowania, 

ale skutecznie przemilczają 

mafijną solidarność ze zbrodniarzami.

Bowiem wiedzą, że wszelkie instancje kierownicze kościoła włącznie z papieżem znalazłyby się na ławie oskarżonych. 

Poświęcą tysiące pedofilów, aby teraz ratować 

strukturę władzy religijnej nad miliardem ludzi.


 

Osoby, które choć oburzają się na pedofilię, 

ale nie mówią o instytucjonalnej zbrodni, 

są świadomymi lub nie pomocnikami 

"watykańskiego państwa zła".


W świecie moralnych ludzi taka instytucja powinna zostać zlikwidowana.


We współczesnym świecie honor ma niestety znaczenie symboliczne.


 

KOMENTARZE

 • @Autor
  Walisz na oślep bez zastanowienia..

  Judaizm jak i jego odnogi: chrześcijaństwo i islam są nam obce cywilizacyjnie. Taka Miriam urodziła Jeshue w wieku 14 lat, a spłodził go Józef (hebrajskiej przekładni nie znam) dwa albo nawet trzy razy starszy od niej. Mahomet dymał wszystko co popadnie, od kozy po małe dziewczynki..

  Do niedawna, bo jakieś kilkanaście lat wstecz w Watykanie wiek dozwolonego współżycia był określony na 13lat..

  Wśród Słowian pewnie 16letnie dziewczynki rodziły dzieci "zasłużonym" wojom, ale my jako Polacy temu nie przyklaskujemy, a religie są raczej stałe w dogmatach.. My ewoluowaliśmy, pomimo skażenia judeochrześcijaństwem, dzikusy w Watykanie, Jerozolimie i Mecce potrzebują więcej czasu..

  Pozdrowił i 5* za podjęcie; kalekie, bo kalekie, ale jednak trudnego tematu.
 • Od dawna o tym pisałem
  Ale tu autorze popełniasz kilka błędów. Ograniczasz sprawę do Watykanu, a to duży błąd.
  Trzeba przywrócić pewne pojęcia do ich właściwego znaczenia. Kapłan to sługa Kościoła nie książę. Kościół to my, nie Watykan. Póki jest przyzwolenie ludzi w Kościele to takie praktyki będą się działy. Ksiądz molestował dziecko, dziecko zgłasza mamie wątpliwości a mama mówi, co ty, wydawało ci się, ksiądz to pobożny człowiek. Napisz coś o księdzu, to zaraz ciię okrzykną wrogiem Kościoła. Jeśli następnego dnia po takim czynie nie zrobi się sprawczy tkiego kipiszu, że po swój dzień ostateczny będzie pamiętał, to czyny będą się potarzały. To Kościół (wierni) są od tego, by takie sprawy nagłaśniać. Wtedy nie będzie, że biskup zamiótł pod dywan, pójdzie do prasy, a prasa takie rzeczy lubi i zaraz sprawca zrozumie, gdzie jego miejsce. Dlaczego jest dzisiaj tyle spraw przeciw kapłanom o molestowanie, bo w szkołach mówi się, co to zły dotyk. W pewnej szkole po takiej lekcji dziewczynki zrozumiały, że to co robił z nimi ksiądz to nie był paciorek.

  Z drugiej strony jest to broń obosieczna. Jest wiele "sprytnej młodzieży" co potrafi w tych sprawach szantażować. Dziś jak wiem od znajomych, co na uczelniach wykładają, żaden wykładowca nie zaprosi studenta do pokoju na egzamin, jeśli w pokoju nie siedzi jego kolega. To też efekt naszych czasów.
 • @wk..ny 17:56:03....Walisz na oślep bez zastanowienia.....
  Wspominasz o wieku dozwolonego współżycia etc. i z tego wyprowadzasz wniosek o moim braku rozsądku.
  Mam pełną świadomość, że wiek jest zróżnicowany.
  Ale nawet przyjmując Twój tok rozumowania , zmuszanie do współżycia przy braku zgody osoby "pełnoletniej" tez jest zbrodnią

  Napisałem o mafijnym kryciu przestępców, jako fakcie dyskwalifikującym osobę prawną, jaką jest Watykan.
 • @Zawisza Niebieski 19:55:32... Ograniczasz sprawę do Watykanu, a to duży błąd....
  Poruszasz inny element zjawiska nadużyć seksualnych.
  Ja ograniczyłem się do Watykanu , jako osoby prawnej.
  Dlaczego nazywasz to błędem?

  Posłużę się przykładem.

  Jeżeli nauczyciel jest pedofilem , to nie odpowiada za niego Ministerstwo Edukacji.

  Jeżeli jednak minister wydaje rozporządzenie kryjące nauczycieli- przestępców , to bierze na siebie odpowiedzialność prawną.

  I taką powinien ponieść Watykan.
 • Alle niektorych ten temat rajcuje!
  Tymczasem rzeczywistosc jest zupelnie inna. W 2017 roku w USA pracowalo 40000 ksiezy katolickich. 3 z nich zostalo oskarzonych o jakies macanki. Zkazanych zostalo 0 (zero).
 • @staszek kieliszek 22:07:19
  Jakos autora i innych rajcownikow zatkalo po moim komentarzu.
 • @staszek kieliszek 05:04:22
  Szukaja odpowiedzi po necie i znalezc nie moga ale poczatkowo morda byla wielka jak luk tryujumfalny na polach elizejskich.
 • @staszek kieliszek 05:04:22...Jakos autora i innych rajcownikow zatkalo po moim komentarzu.....
  Co miało mnie zatkać?

  Ty koncentrujesz się na pedofilach.

  Mój post był o wieloletnim instytucjonalnym kryciu przez Watykan przestępców seksualnych.

  Przemilczenia, przenoszenie z miejsca na miejsce to metody ,które zostały ujawnione nie przez hierarchię kościelną , ale przez, tu miejsce na Twoje USA, przez bostońskich dziennikarzy w latach dziewięćdziesiątych.

  Ich publikacje były początkiem spojrzeniu prawdzie w oczy w Irlandii, Australii, Chile...

  W Polsce jesteśmy dopiero "przed", gdyż tak jak pisał Wyspiański
  "Niech na całym świecie wojna,
  byle polska wieś zaciszna,
  byle polska wieś spokojna."
 • @Zbigniew Jacniacki 20:10:25
  może niejasno się wyraziłem..
  krycie sprawców wynika z tego, że podług kryjących nie zrobili nic złego.. inna kultura.. to co w Watykanie było legalne, w innych krajach surowo ścigane, ale oni swoich mierzą swoją miarą..

  Mam nadzieję, że teraz zrozumiałe :)
 • Z tym jechaniem na kosciol to mam tego dosc.
  Kaza kosciolowi placic ''ofiarom" miliony a szpitalom, hutom , szkolom, zbieralniom zlomu, nie kaza. Macanie, dupczenie, jest wszedzie gdzie sa ludzie i zawsze bedzie ale dlaczego tylko kosciol ma za to placic miliony kar? Procentowo na glowe, ksieza katoliccy sa najmniej zamieszani w sexualne przestepstwa a w mendiach wyglada ,ze to tylko oni to uprawiaja. Fajnie, ale bolszewicy ubiliscie sami na siebie bat. Teraz stworzyl sie precedens: Skoro mozna wyciagnac kase z kosciola za macanki to dlaczego nie od strazy pozarnej albo piekarni za rogiem? Bedziecie sie wszyscy o to oskarzac i placic zydowskim adwokatom.
 • @staszek kieliszek 10:20:43
  Ty znowu o poszczególnych pedofilach, a mój post jest o instytucjonalnej zmowie milczenia i krycia przestępców.
 • @Zawisza Niebieski 19:55:32
  To jest obwinianie ofiar, bo wierni są ofiarami. Księża stanowią autorytet i potrzeba bardzo wielu dowodów, aby wiernym otworzyły się oczy, a płacz jednego dziecka to o wiele za mało.
  Ksiądz, który wygłasza kazania o czystości i moralności, etc. na każdej mszy, ma o wiele więcej posłuchu niż jakieś dziecko czy nawet kilkoro dzieci.

  Najlepszym dowodem ukrywanie przestępstw kościoła anglikańskiego i katolickiego w kanadyjskich szkołach dla Indian, które, nota bene, były szkołami rządowymi. Ksiądz anglikański zaczął odkrywać GROBY pomordowanych dzieci, w wyniku czego został rozwiedziony, stracił dwoje dzieci i odsunięty od duszpasterstwa. Watykan ma specjalne przepisy zmuszające księży do milczenia. To jest instytucja hierarchiczna, a hierarchii nie można się sprzeciwiać, jeśli chce się zachować prawo bytu, a nie każdego księdza stać na zmianę pracy, aby się utrzymać przy życiu.

  Nie należy zapominać, że wielu polityków, sędziów i prokuratorów również zostało skompromitowanych, w wyniku czego powstałe na nich haki sprawiają, że afery są zamiatane pod dywan, bez względu na to, jak wielka jest liczba ofiar i bez względu na to, ilu wiernych będzie starało się sprawę nagłaśniać.
 • @staszek kieliszek 10:20:43
  „Macanie, dupczenie, jest wszedzie gdzie sa ludzie i zawsze bedzie ale dlaczego tylko kosciol ma za to placic miliony kar? ”

  Ty pytasz poważnie?
  Ano dlatego, że ani piekarnia za rogiem, ani straż pożarna nie naucza o grzechu śmiertelnym, zachowaniu czystości ciała, zakazie sodomii, czystości przedmałżeńskiej i innych zasadach moralnych. Wiesz co to hipokryzja? Jeśli nie, to teraz już powinieneś!

  Dlaczego się tak martwisz o finanse kościoła? Watykan nie wypłaca Indianom, bo nie ma pieniędzy. Jak to powiedziała jedna z ofiar: wystarczyłoby, żeby sprzedali jedno malowidło z Watykanu i by pieniędzy wystarczyło.
 • @Lotna 17:45:51
  Nawiasem mówiąc, ani piekarz za rogiem, ani naczelny strażak nie siedzi na tronie okapującym złotem narzekając na własne ubóstwo.
 • @staszek kieliszek 10:20:43
  Sąd rozpatrywał 20 września apelację od wyroku w sprawie kobiety gwałconej w dzieciństwie przez księdza Romana B. z Towarzystwa Chrystusowego. W pierwszej instancji sąd przyznał jej milion złotych zadośćuczynienia i 800 zł miesięcznie dożywotniej renty. Zapłacić miałoby Towarzystwo Chrystusowe. W uzasadnieniu wyroku sąd zaznaczył, że Roman B. „wykorzystał swoją pozycję zawodową jako ksiądz”, gdyż poznał dziewczynkę na lekcji religii, a później zapraszał na plebanię, czyli do „miejsca służbowego”.

  Ten wyrok uznano za przełomowy, bo do tej pory sądy w Polsce oddalały roszczenia finansowe wobec Kościoła w sprawach przeciwko pedofilom w sutannach. Chrystusowcy wnieśli jednak apelację, a na wczorajszej rozprawie sąd ocenił, że sprawa ma charakter skomplikowany i odroczył ogłoszenie wyroku o dwa tygodnie. Zdaniem niektórych komentatorów może to oznaczać, że rosną szanse strony kościelnej na wygranie apelacji.
  http://kkpp.blox.pl/html
 • @staszek kieliszek 10:20:43
  Porównałeś KK ze strażą pożarną i piekarnią?!
 • @rabszak 19:51:45
  Tak wiec powstaly 2 systemy sprawiedliwosci. Jeden system dla pracownikow Kosciola Katolickiego a drugi dla reszty swiata. Szkola panstwowa zatrudniajaca zboczonego nauczyciela nie musi placic za jego wybryki a Kosciol Katolicki za wybryki ksiedza musi placic.
 • @
  A' PROPOS POWYŻSZEGO TEMATU!

  http://57kerenor.neon24.pl/post/145626,odebranie-ludziom-nadziei-najwieksza-zbrodnia-watykanu


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @roux 20:29:25
  Prawo powinno obowiazowac wszystkich tak samo ale jak to widze Kosciol Katolicki jest bardziej surowo traktowany niz inne instytucje.To sie nazywa rasizm, nagonka, nie znam odpowiedniego slowa.
 • @staszek kieliszek 04:04:57... jak to widze Kosciol Katolicki jest bardziej surowo traktowany niz inne instytucje...
  Myślę, że przesadzasz.

  Słyszałeś o jakiś konsekwencjach za ludobójstwo w Amerykach ?

  Oczywiście , że można powiedzieć, że było to dziełem królów hiszpańskich i portugalskich.

  I przemilczać fakt ich relacji i umów z papiestwem
 • @Zbigniew Jacniacki 12:56:45
  Wojsko USA tez zbrodni ludobojstwa dokonuje w obecnych czasach i jest to wina Kosciola Katolickiego? Bardzo kobieca logika.
 • @staszek kieliszek 13:29:31
  To niby Twoja logika jest „wyższego sortu”, bo niby ta „męska”?

  Niech Ci Bóg da zdrowie, bo najwidoczniej rozumu poskąpił.
 • @Lotna 13:44:32
  Logika meska .Jest cos takiego.Logika kobieca?Nie ma czegos takiego.
 • Ukrywanie przestępców to zaprzeczanie chrześcijaństwu
  w chrześcijaństwie przestępca powinien być znany z twarzy nazwiska wszystkim wokoło, żeby wiedzieli że toto trzeba omijać szerokim łukiem. Każdy zbrodniarz. Tu widać jaki ten kościół katolicki jest jakim oszustwem.
  A skąd wiem, że w chrześcijaństwie trzeba ujawniać zbrodnie? Trzeba było czytać xDDD to i wy byście wiedzieli xDdd
  Żadnych mordek zakropkowanych jest zbrodnia ryjek osoby powinien być jawny i dobrze widoczny. A jest jak jest. Chyba za komuny było lepiej, bo te ryje były pokazane? To też pokazuje "jakość" tej czarnej "nadzwyczajnej" kasty.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031