Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
765 postów 3329 komentarzy

Tajemnicza Polska 51

Zbigniew Jacniacki - ( wcześniej zbigniew 1108 ) PRAWDA W ŻYCIU, ŻYCIE W PRAWDZIE... 50 lat minęło.... Do teorii doszło doświadczenie. Zbudowałem swoje "malutkie" państwo polskie. Nawiążę współpracę z "malutkimi" państwami moich Rodaków .

Neo-wedyzm ( artykuł usunięty z Wikipedii)

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ten wpis jest darem dla Mac-Gregora, blogera Neon24.

 

 To, że zamieszczam informacje o słowiańskim wedyzmie ( neo-wedyzmie) ma za cel jedynie pomóc niektórym rodakom, którzy nie chcą ryzykować znalezienia czegoś w internecie, co zburzy ich błogi stan , że wszystko w ich myśleniu jest ok. 


 

Nie namawiam do małpiego naśladowania żadnej

 z religii, lecz do szukania "pereł", za które warto oddać majątek.

 

 

 


Obszerne fragmenty wpisu usuniętego z Wikipedii

zamieszczonego na stronie Dharmapedia.
"""....Słowiański Wedyzm , słowiański hinduizm , albo Neo-Wedyzm lub po prostu Wedyzm ,  są to pojęcia używane do opisania rozwoju współczesnej rodzimej  form wedyjskiej religii w Rosji , na Syberii , w innych krajach słowiańskich , państw Wspólnoty Niepodległych Państw  i ogólnie wszystkich państw postsowieckich .


Religie hinduskie rozprzestrzeniały się na Rosję i inne kraje słowiańskie od lat siedemdziesiątych, 
w szczególności przez działalność Międzynarodowego Towarzystwa Świadomości Kryszny , która znacznie wzrosła po upadku Związku Radzieckiego w latach 90. XX wieku.

(...)


Słowiański Wedyzm powstał jako odrębne zjawisko w 2000 roku. 

Vedizm słowiański obejmuje użycie wedyjskich rytuałów i kultów starożytnych bóstw wedyjskich , odróżniając je od innych hinduskich grup w Rosji, które utrzymują silniejszą więź ze współczesnym indyjskim hinduizmem , chociaż grupy Krysznaitów często określają się również jako "wedyjskie". 


Również niektóre synkretyczne grupy w Rodnovery (słowiańskie neopogaństwo) używają terminu "Vedism" i czczą bóstwa wedyjskie, ale główny nurt Rodnovery charakteryzuje się użyciem rdzennych słowiańskich rytuałów i słowiańskich imion bogów.

Akademia klasztorowa "Collection of Mysteries" ( Russian : Собрание Тайн, Sobraniye Tayn ) z siedzibą w Niżnym Nowogrodzie jest najważniejszą instytucją słowiańskiego ruchu wedyjskiego; jednak aktywnych jest wiele innych grup. 


 W 2009 roku powstała Międzynarodowa Wspólnota Społeczności Wedyjskich (rosyjski: Международное содружество ведических общин) gromadzące grupy wedyjskie w Rosji, WNP, Europy i Indii. W większości są zgodne z filozofią Advaita Vedanta i Laja Jogi .
(...)

Niektóre cele  to:
Utrzymywanie, wzbogacanie, rozszerzanie i upowszechnianie klasycznej wedyjskiej Dharmy w Rosji i na świecie poprzez zasadę "tożsamości w różnorodności";
Promowanie odrodzenia klasycznej wedyjskiej duchowej i kulturowej tradycji ścieżki wyzwolenia 

moksza ), a także filozofii Vedanty i uhonorowania świętych na terytorium Rosji i na całym świecie;
Przeprowadzanie wspólnych kongresów, festiwali, wystaw, seminariów, rekolekcji;
Publikowanie wspólnych czasopism, gazet, książek i almanachów;
Zakładanie wspólnych ośrodków kulturalnych, muzeów, naukowych instytutów badawczych, bibliotek;
Budowanie świątyń i kompleksów świątynnych, miejsc pielgrzymek, klasztorów, duchowych instytucji edukacyjnych, osad wedyjskich, ośrodków odosobnieniowych i medytacyjnych, a także jogi, ajurwedy i astrologii wedyjskiej;
Organizowanie nagród i konkursów, które przyczynią się do rozwoju filozofii wedyjskiej w języku rosyjskim.

(...) 
 

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930