Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
837 postów 3572 komentarze

Życie Moje i Nasze

Zbigniew Jacniacki - ( wcześniej zbigniew 1108 ) PRAWDA W ŻYCIU, ŻYCIE W PRAWDZIE... 60 lat minęło.... Do teorii doszło doświadczenie. Zbudowałem swoje "malutkie" państwo polskie. Nawiążę współpracę z "malutkimi" państwami moich Rodaków .

Neo-wedyzm ( artykuł usunięty z Wikipedii)

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ten wpis jest darem dla Mac-Gregora, blogera Neon24.

 

 To, że zamieszczam informacje o słowiańskim wedyzmie ( neo-wedyzmie) ma za cel jedynie pomóc niektórym rodakom, którzy nie chcą ryzykować znalezienia czegoś w internecie, co zburzy ich błogi stan , że wszystko w ich myśleniu jest ok. 


 

Nie namawiam do małpiego naśladowania żadnej

 z religii, lecz do szukania "pereł", za które warto oddać majątek.

 

 

 


Obszerne fragmenty wpisu usuniętego z Wikipedii

zamieszczonego na stronie Dharmapedia.
"""....Słowiański Wedyzm , słowiański hinduizm , albo Neo-Wedyzm lub po prostu Wedyzm ,  są to pojęcia używane do opisania rozwoju współczesnej rodzimej  form wedyjskiej religii w Rosji , na Syberii , w innych krajach słowiańskich , państw Wspólnoty Niepodległych Państw  i ogólnie wszystkich państw postsowieckich .


Religie hinduskie rozprzestrzeniały się na Rosję i inne kraje słowiańskie od lat siedemdziesiątych, 
w szczególności przez działalność Międzynarodowego Towarzystwa Świadomości Kryszny , która znacznie wzrosła po upadku Związku Radzieckiego w latach 90. XX wieku.

(...)


Słowiański Wedyzm powstał jako odrębne zjawisko w 2000 roku. 

Vedizm słowiański obejmuje użycie wedyjskich rytuałów i kultów starożytnych bóstw wedyjskich , odróżniając je od innych hinduskich grup w Rosji, które utrzymują silniejszą więź ze współczesnym indyjskim hinduizmem , chociaż grupy Krysznaitów często określają się również jako "wedyjskie". 


Również niektóre synkretyczne grupy w Rodnovery (słowiańskie neopogaństwo) używają terminu "Vedism" i czczą bóstwa wedyjskie, ale główny nurt Rodnovery charakteryzuje się użyciem rdzennych słowiańskich rytuałów i słowiańskich imion bogów.

Akademia klasztorowa "Collection of Mysteries" ( Russian : Собрание Тайн, Sobraniye Tayn ) z siedzibą w Niżnym Nowogrodzie jest najważniejszą instytucją słowiańskiego ruchu wedyjskiego; jednak aktywnych jest wiele innych grup. 


 W 2009 roku powstała Międzynarodowa Wspólnota Społeczności Wedyjskich (rosyjski: Международное содружество ведических общин) gromadzące grupy wedyjskie w Rosji, WNP, Europy i Indii. W większości są zgodne z filozofią Advaita Vedanta i Laja Jogi .
(...)

Niektóre cele  to:
Utrzymywanie, wzbogacanie, rozszerzanie i upowszechnianie klasycznej wedyjskiej Dharmy w Rosji i na świecie poprzez zasadę "tożsamości w różnorodności";
Promowanie odrodzenia klasycznej wedyjskiej duchowej i kulturowej tradycji ścieżki wyzwolenia 

moksza ), a także filozofii Vedanty i uhonorowania świętych na terytorium Rosji i na całym świecie;
Przeprowadzanie wspólnych kongresów, festiwali, wystaw, seminariów, rekolekcji;
Publikowanie wspólnych czasopism, gazet, książek i almanachów;
Zakładanie wspólnych ośrodków kulturalnych, muzeów, naukowych instytutów badawczych, bibliotek;
Budowanie świątyń i kompleksów świątynnych, miejsc pielgrzymek, klasztorów, duchowych instytucji edukacyjnych, osad wedyjskich, ośrodków odosobnieniowych i medytacyjnych, a także jogi, ajurwedy i astrologii wedyjskiej;
Organizowanie nagród i konkursów, które przyczynią się do rozwoju filozofii wedyjskiej w języku rosyjskim.

(...) 
 

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930