Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
837 postów 3572 komentarze

Życie Moje i Nasze

Zbigniew Jacniacki - ( wcześniej zbigniew 1108 ) PRAWDA W ŻYCIU, ŻYCIE W PRAWDZIE... 60 lat minęło.... Do teorii doszło doświadczenie. Zbudowałem swoje "malutkie" państwo polskie. Nawiążę współpracę z "malutkimi" państwami moich Rodaków .

Proces w Gdańsku , czyli jacy są polscy mężowie stanu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Były prezydent wciskający się na trzeciego w ławce obok swoich obrońców. Smutno i... listopadowo.

 

 

 Obrońca Wałęsy: - Co miał pan na myśli mówiąc, że Lech Wałęsa nie powinien być traktowany poważnie? 


Jarosław Kaczyński: - Że oceniam jego kwalifikacje intelektualne dosyć surowo. Ale wg mojej wiedzy pozwany raczej nie przyjmuje takich ocen do świadomości.


Jeżeli Kaczyński ma taką opinię o umysłowości Wałęsy , 

to nie rozumiem , jak jego opinia mogła obrazić prezesa PiS?


Czy słów osoby uważanej za głupka nie puszczamy mimo uszu? 

 

Jakoś mi się tak pomyślało,
 że jest to proces dwóch takich , 
co ukradło Polskę.

 

 


 

KOMENTARZE

 • Autor
  - Czy w wywiadzie dla czasopisma La Repubblica nazwał Pan pozwanego /Wałęsę/ jako wielki deficyt intelektualny?
  Jarosław Kaczyński:
  - Nie przypominam sobie takiego wywiadu, ale jak to się mówi "Co prawda to nie grzech"
 • No ale to
  Kaczelnik podobno zrobił z niego prezydenta. Skoro wiedział, że Wałęsa jest debilem to działał wbrew polskiej racji stanu.
  Czyli sam Kaczelnik to szkodnik.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:29:19
  Kaczelnik myślał, że będzie sterował Wałęsa z tylnego siedzenia. Niestety Wałęsa okazał się niesterowalny z powodu debilizmu właśnie. Jak pisałem w komentarzu pod notką Trybeusa Prezes to ma pecha do decyzji personalnych . Widocznie taka Jego karma.
 • @Jabo 23:27:13
  Czyli też debil.
 • @Jabo 23:27:13
  No ale zobacz.
  Miał Kaczelnik B. Szydło. Taka sobie jako premier ale wzbudzała choć sympatię. No to trzeba było ja wymienić na durnego bankstera. Ludzie bardzo źle to odebrali. I słusznie! Nie zmienia się koni w połowie rzeki.
  Dobry lider polityczny dlatego jest dobry że potrafi zarządzać kadrami a Kaczelnik tego nie potrafi. Sam jest za cienki żeby byc premierem bo to gamon z nadania jest.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:40:54
  Ale jak pięknie mówi o Izraelu. Jego istnienie uznał za niemal cud boski.
 • @Jabo 00:15:27
  No to już wiesz o co biega :)
  Israhell uber alles!
 • „Wart Pac pałaca, a pałac Paca”
  https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/Wart-Pac-palaca;1468.html
 • @Husky 22:28:01
  No to defcyt intelektualny podsądnego plus surowa ocena pokrywdzonego (co wynika z komentowanego wpisu). I podpowiedż dla sądu: zasady współżycia społecznego wymagają stosowania norm ogólnie akceptowanych w danym społeczeństwie. Jak sam wyjaśnił pokrzywdzony ocena kwalifikacji intelektualnych podsądnego była surowa tj.przekraczająca w/wym normy itd.itp,

  ps.wprawdzie podsądny nie pełni żadnej funkcji publicznej, ale publiczną gażę prezydencką pobiera plus dodatkowe fuchy, którymi się nachapał latając na "wykłady" (biedni tłumacze) tak więc zasady te muszą być podwyższone stosownie do uprawnień byłego prezydenta,
  ps.2 pytanie obrońcy głupie i sugerujące ograniczoną poczytalność jego klienta albo przebiegłe: że to właśnie pokrzywdzony wywindował bidnego działacza solydarności de fakto prostego robotnika na prezydenta i tak nim sterował, że wszystkie negatywne decyzje dla Polski podejmował w istocie sam pokrzywdzony żerując na deficycie intelektualnym.
 • A tak w ogóle to proces cywlny czy karny?
  W cywilnym nie ma obrońców tylko pełnomocnicy. Treść pytań wskazuje jednak, że cywilny. Tu roszczenia Kaczyńskiego mizerniutkie, co stanowi pewnie charakterystykę jego pełnomocników. Bo nie chciał więcej dla organizacji charytatywnych ?To niech nie zawraca głowy sądom, które i tak się spóżniają.
  Pan Wałęsa onegdaj chwalił się wszem i wobec, że "wygrał: sprawę ze SP (Urząd Skarbowy) o 1 mln należnego i niezapłaconego podatku (bo sprawa się przedawniła).

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930