Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
868 postów 3674 komentarze

Życie Moje i Nasze

Zbigniew Jacniacki - ( wcześniej zbigniew 1108 ) PRAWDA W ŻYCIU, ŻYCIE W PRAWDZIE... 60 lat minęło.... Do teorii doszło doświadczenie. Zbudowałem swoje "malutkie" państwo polskie. Nawiążę współpracę z "malutkimi" państwami moich Rodaków .

USA walczy z "reżimem" socjalistycznym w Wenezueli

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

popierając parlamentarzystę, który reprezentuje socjalistyczne ugrupowanie Voluntad Popular (Wola Ludu). Logika waszyngtońska rządzi się własnymi regułami. Chyba, że chodzi o inne członkostwo?

 

KOMENTARZE

 • Sonda: Czy uważasz, że USA-rząd ma boskie prawo do decydowania, kto jest legalnym prezydentem państw na całym świecie?
  Wyniki:

  5%Tak
  95%Nie
 • Refleksja z internetu:
  Dariusz Nejman
  16 min ·
  Nowy Jork i Londyn jeszcze nigdy tak otwarcie nie podjęły próby przeprowadzenia zamachu stanu jak robią to w Wenezueli.

  Ewa Przysiada zrobiła to za mnie, przypomniała mój tekst "Koniec BRICS" w którym szczególną uwagę zwracałem na sytuację w Wenezueli. Tekst okazał się proroczy. Mam nadzieję , że Maduro się obroni, że ci którzy jeszcze nie dali się chciwości wesprą Wenezuelczyków broniących swojego dziedzictwa. Londyn i Nowy Jork pożądają ropy. Nie udało się zamordować Prezydenta Syrii jak Kaddafiiego, przejąc syryjskich złóż, to może uda się przewrócić Maduro i sięgnąć po największe złoża ropy na świecie. Warto się w tym miejscu zastanowić czemu to ma służyć, czemu syndykat zbrodni i wszelkiego występku wybrał paliwa kopalne, ropę. To oczywiste, upowszechniając ropę i przejmując nad nią kontrolę dyktował nie tylko tempo rozwoju gospodarczego. Ropa i technologie dają bowiem władzę przez dystrybucję. To z tego powodu Morgan i Edison zepchnęli Teslę na margines historii. Obserwujcie bacznie sytuację w Wenezueli, bieg wydarzeń w Ameryce Południowej ma wielkie znaczenie dla Polski.

  Ten sam syndykat zbrodni i wszelkiego występku zorganizował "wiosnę ludów" by ukraść krajom Afryki i Bliskiego Wschodu ich bogactwa naturalne i przenieść tam produkcję za przysłowiowego dolara za dzień pracy, oraz przejąć kontrolę nad płodami rolnymi, by kupując je za bezcen sprzedawać z wielkim zyskiem na światowych rynkach. Czy coś zmieniło się od czasów brutalnych konkwistadorów którzy napadli na mieszkańców obu Ameryk, urządzili im wielką rzeź , a potem ukradli im ich bogactwo i ziemię, by ich ciemiężyli do dzisiaj ? Czy widzicie jakieś różnice pomiędzy Franciskiem Pizarro, a napadem na Irak, Syrię, a dziesiątkami krwawych przewrotów w Afryce i Ameryce Południowej, Środkowej , czy Azji ?

  Schemat zawsze jest ten sam, demokracja niesie pomoc biednym i uciśnionym. Ta rewolucja ma zawsze twarz syreny, pięknej idei, która chwyta ofiarę i ciągnie ją w głębię by ją tam udusić.

  USA i Wielka Brytania jeszcze grały pozory organizując próbę przewrotu w Turcji. Dzielny i mądry naród turecki nie dał się jednak ogłupić, nie popełnił polskich błędów. To rzecz wspaniała że w Turcji jedność, kultura, świadomość swojej wartości zwyciężyły prymitywną chciwość i głupotę. Narodzie turecki , jak ja Wam zazdroszczę , że tam Turek pójdzie za Turkiem, a tu Polak Polakowi wilkiem. Polacy nie zdają sobie sprawy z tego do dziś, że oddali swoją wolność, przehandlowali swoją wysoką kulturę za ten śmietnik, za to chore społeczeństwo odizolowanych od siebie jednostek niezdolnych do jakiejkolwiek walki o podstawowe prawa i wolności.
 • @Zbigniew Jacniacki 08:48:58
  A czy uważasz, że to co uważasz, się liczy ?
  1%Tak
  99%Nie
 • Rosjanie patrzą na Wenezuelę a widzą Rosję.
  Wydarzenia w Wenezueli obserwuje się w Rosji z wielką uwagą. Powodów jest co najmniej kilka, ale zacznijmy od warstwy, którą można określić jako psychologiczna. Władza dość tradycyjnie, było to zresztą wprost powiedziane w wystąpieniach Ministra Spraw Zagranicznych Ławrowa, jest zdania, że to co możemy obserwować na ekranach telewizorów w Caracas i innych miastach kraju nie jest żadnym ludowym buntem, tych którzy mają już dość socjalistycznego eksperymentu, ale próbą zamachu stanu inspirowaną przez Waszyngton. Czyli innymi słowy, kolejną fazą wojny hybrydowej. Opozycja zaś patrzy na Wenezuelę z dość słabo skrywaną nadzieją, że być może to co się tam dzieje powtórzy się i w Rosji. Tym bardziej, że gdyby okazało się, iż opozycja zwycięża, to byłaby to już druga w ciągu roku porażka (po aksamitnej rewolucji w Armenii) przyjaciół Putina. A to mogłoby odebrać część otaczającego go nimbu skutecznego, w planie międzynarodowym, polityka. Całość pod linkiem

  http://marekbudzisz.szkolanawigatorow.pl/rosjanie-patrza-na-wenezuele-a-widza-rosje
 • Putin wyraził poparcie dla legalnych władz w Wenezueli
  https://pl.sputniknews.com/swiat/201901259665389-Sputnik-Putin-poparcie-Maduro-Wenezuela/
 • @SZS 09:49:23....A czy uważasz, że to co uważasz, się liczy ?....
  Tak : 1/ 7 miliardów

  Ps.

  Sonda , która przytoczyłem była znaleziona w internecie.
 • komentarz z internetu:
  Rafzen Gawronski :
  "W Polsce też jest kilku prezydentów ba nawet król ale jakoś nikt im zbrojnie ani finansowo nie pomaga.
  Widać kto ma być prezydentem decyduje się na Wall Street na zasadzie:
  a ile ja na tym geschefcie zarobię to ty będziesz prezydentem."
 • @Zbigniew Jacniacki 08:48:58
  Wenezuelczycy pozwolili na to samo, na co "chce" pozwolić polskojęzyczny rząd: uzależnienie od "obcych" w zakresie PODSTAWOWYCH materiałów, wody, żywności pewnego zakresu leków.
  To są dobra STRATEGICZNE i za ich wyprzedaż powinni być winni sądzeni jak za ZDRADĘ, z karą jak za komuny, sznur lub kula o świcie!!!
 • @kula Lis 68 11:12:43 A Białoruś buduje nowe dzielnice mieszkaniowe w Wenezueli
  Rosjanie patrzą z nadzieją, a Białoruś działa praktycznie na rzecz budowy ANTYUSRACKIEJ Wenezueli. Oto co wyczytałem z aktualnego raportu na tut.by :

  ... Białoruś także się zobowiązała wybudować 10 tysięcy mieszkań w Wenezueli i w 80% ten plan został wykonany - czy ten projekt zostanie doprowadzony do końca nie wiadomo: Caracas stał się winnym Białorusi kilkaset milionów dolarów...
  https://img.tyt.by/720x720s/n/nedvizhimost/09/0/37276b8d874a530b5e769074eebfa203_1_.jpg
  Вот такие кварталы строила белорусская компания «Белзарубежстрой» в Венесуэле. Фото: bzs.by

  Читать полностью: https://news.tut.by/world/623839.html

  No a to żądanie EU, by znowu robić kolejne wybory parlamentarne (ostatnie były rok temu i przyniosły 67 % poparcia dla Maduro) tenże Maduro nazwał BEZCZELNOŚCIĄ - zwłaszcza w sytuacji, gdy od kilku miesięcy setki tysięcy Francuzów nieskutecznie walczą o nowe wybory prezydenckie we Francji...

  Wyraźnie ktoś na świecie ma czelność się buntować przeciw BOGU o nazwie USA, KK i GLOBALNY KAPITAŁ czyli Nowy Izrael. Zawsze to poprawia humor 666-24 nie tylko Rosjanom.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031