Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
942 posty 3950 komentarzy

Życie Moje i Nasze

Zbigniew Jacniacki - ( wcześniej zbigniew 1108 ) PRAWDA W ŻYCIU, ŻYCIE W PRAWDZIE... 60 lat minęło.... Do teorii doszło doświadczenie. Zbudowałem swoje "malutkie" państwo polskie. Nawiążę współpracę z "malutkimi" państwami moich Rodaków .

System judeo-katolicki w wersji politycznej.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dlaczego wierzenia religijne są tak istotne dla struktury politycznej? Jakie działania Federacja dla Rzeczpospolitej Marka Jakubiaka proponuje Polakom ? Mistyka polityka za pieniądze podatnika?

 

     
 

 

 
 
Federacja dla Rzeczypospolitej
19 godz. · 

Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego:

"Inspiracją dla ustanowienia tego święta było pragnienie Jezusa, które przekazała Siostra Faustyna. Pan Jezus powiedział do niej: Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699). W wielu objawieniach Pan Jezus określił nie tylko miejsce święta w kalendarzu liturgicznym Kościoła, ale także motyw i cel jego ustanowienia, sposób przygotowania i obchodzenia oraz wielkie obietnice. Największą z nich jest łaska „zupełnego odpuszczenia win i kar” związana z Komunią świętą przyjętą w tym dniu po dobrze odprawionej spowiedzi (bez przywiązania do najmniejszego grzechu), w duchu nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego, czyli w postawie ufności wobec Boga i czynnej miłości bliźniego. Jest to – jak tłumaczy ks. prof. Ignacy Różycki – łaska większa od odpustu zupełnego. Ten polega bowiem tylko na darowaniu kar doczesnych należnych za popełnione grzechy, ale nie jest nigdy odpuszczeniem samychże win. Najszczególniejsza łaska jest zasadniczo również większa niż łaski sześciu sakramentów z wyjątkiem sakramentu chrztu: albowiem odpuszczenie wszystkich win i kar jest tylko sakramentalną łaską chrztu świętego. W przytoczonych zaś obietnicach Chrystus związał odpuszczenie win i kar z Komunią świętą przyjętą w święto Miłosierdzia, czyli pod tym względem podniósł ją do rzędu „drugiego chrztu”. Przygotowaniem do tego święta ma być nowenna polegająca na odmawianiu przez 9 dni, poczynając od Wielkiego Piątku, Koronki do Miłosierdzia Bożego. Święto Miłosierdzia Mojego wyszło z wnętrzności [Moich] dla pociechy świata całego (Dz. 1517) – powiedział Pan Jezus do Siostry Faustyny."


Ps.

Kiedyś najważniejsza była ekonomia polityczna.

Dzisiaj króluje religia polityczna .

 

 

KOMENTARZE

 • Systemy polityczne, religia...i wszystko sprowadza sie do pieniądza!
  Wydawałoby sie, ze to nie ma związku z powyższym artykułem, ale moze tu jest pewna analogia w stosunku do wszystkich kłamstw, przekrętów politycznych i finansowych.

  „.....to ty szatanie wymyśliłeś szczepionki? Nie panie, to nie ja, to juz 2000 lat temu Chińczycy wymyślili w celu pomocy człowiekowi, a ja teraz wymyśliłem jak ze szczepionek robić pieniądze....”.
 • Koronka do Miłosierdzia Bożego to sprawa prywatnej pobożności
  - odmawiam bez pieniędzy podatnika, więc po co to pitolenie?

  No i to judeo-chrześcijaństwo w tytule - moze "ubeko-słowiańszczyzna" tak już ma?
  nie ma Autor nic wspólnego z ubecją i jej rzygowinami? Bo ja tez nie mam nic wspólnego z judaizmem i Żydami
 • @MacGregor 13:41:49
  Sformułowanie m.in. prezydenta RP , Andrzeja Dudy.

  Ps.
  Czy gdzieś napisałem, że chodzi o "@MacGregor"?
 • @MacGregor 13:41:49...Koronka do Miłosierdzia Bożego to sprawa prywatnej pobożności...
  Zgoda, dlatego zdziwiłem się, że jest elementem agitacji politycznej.
 • @Zbigniew Jacniacki 13:57:32
  A Duda to dla Ciebie jakiś katolicki autorytet?
 • @Wican 21:25:23
  Nie. Ale jest prezydentem wybranym przez rzymskich katolików.
  Czy mam rozumieć, ze sformułowanie "judeochrześcijanskie" może używać tylko funkcjonariusz kościelny?

  Nie ma problemu.
  "...W tradycji judeochrześcijańskiej historia zbawienia jest w istocie historią migracji..."
  ( papież Franciszek podczas tradycyjnego spotkania z korpusem dyplomatycznym akredytowanym przy Stolicy Apostolskiej w 2018 roku)

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031