Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
942 posty 3950 komentarzy

Życie Moje i Nasze

Zbigniew Jacniacki - ( wcześniej zbigniew 1108 ) PRAWDA W ŻYCIU, ŻYCIE W PRAWDZIE... 60 lat minęło.... Do teorii doszło doświadczenie. Zbudowałem swoje "malutkie" państwo polskie. Nawiążę współpracę z "malutkimi" państwami moich Rodaków .

"To be or not to be"- socjalistycznego amerykańskiego

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

prezydenta Wenezueli. I wychodzi, że raczej"not to be".

 

 


Gdy Guaido gwałtownie traci impet i wiarygodność po nieudanym wtorkowym zamachu stanu, Lopez i jego amerykańscy zwolennicy mogą się od niego odwrócić, 

jeśli uznają, że przyniesie to korzyść lub pobudzi ich sprawę, lub jeśli może posłużyć do przygotowania zagranicznej interwencji wojskowej.


Amerykańskie postacie antywojenne z całego spektrum ideologicznego ostrzegają, że administracja Trumpa może wkrótce zwrócić się do Juana Guaido - człowieka, którego uznają za tymczasowego prezydenta Wenezueli -

 o "poproszenie o pomoc" w celu uzasadnienia interwencji wojskowej w Wenezueli.

Ostrzeżenia te nastąpiły po nieudanej próbie Guaido, który ogłosił we wtorek powstanie wojskowe, co analitycy określili jako desperacki ruch, a równoległy rząd samozwańczego prezydenta
 ( uznawany także przez Polskę) nie zdołał uzyskać znaczącego poparcia w Wenezueli od końca stycznia.


Jednym z pierwszych  głosów antywojennych podnoszących obawy, że rząd USA, a zwłaszcza CIA, może teraz postrzegać Guaidó  bardziej wartościowego jako martwego niż żywego, 

był Daniel McAdams, dyrektor wykonawczy Instytutu Rona Paula. 

Podczas wtorkowego wydania Raportu o wolności  Ron Paul wyraził zaniepokojenie, że prowokacja może być wykorzystana do forsowania zagranicznej (tj. amerykańskiej) interwencji wojskowej w Wenezueli: 

„Wielkim niebezpieczeństwem jest wybuch ciężkiej wojny . 

Nadal jednak zakładam, że nie będzie tak źle. 

Ale może to być wojna partyzancka lub coś takiego. 

Jeśli będzie jakaś fałszywa flaga lub jakiś ważny urzędnik każdej ze stron zostanie zabity, nie można przewidzieć, co może się wydarzyć. ”

McAdams odpowiedział, wskazując, że sam Guaido może wkrótce stać się takim celem prowokacji:

„ Jak dotąd [Guaidó] był swego rodzaju nieszczęsną postacią.Wzywa do masowych protestów i nikt się nie pojawia. 

Nie sądzę, by zdawał sobie teraz sprawę, że jest teraz wart więcej martwy niż żywy nie tylko dla CIA, ale także dla swoich ludzi

 z  opozycji. 

Strzał w tłumie lub coś w tym stylu, żeby zlikwidować Guaido. 

To może cię zszokować, dr Paul, ale CIA jest całkiem niezła

w tego typu sprawach. ”

Obawy o to, że Guaido będzie celem USA, aby obwinić rząd wenezuelski i uzasadnić interwencję, zostały także podniesione w środę przez Ajamu Baraka, byłego wiceprezydenta Partii Zielonych i organizatora Black Alliance for Peace. 

Baraka skorzystał z Twittera :

  „ Uważaj na operację pod fałszywą flagą w Wenezueli z trafieniem w Guaido, którego wartość dla  CIA i USA  już teraz zanika. Wraz z wypuszczeniem Leopoldo Lopeza (przez nieznane siły) USA mają teraz dostęp do kogoś, kto jest jeszcze bardziej złośliwy i oportunistyczny niż Guaido."

 A Lopez, który ukrywa się teraz w hiszpańskiej ambasadzie w Caracas, 
ma większe możliwości koordynacji działań z rządem USA - jego największym patronem politycznym - kierowaniem  Guaido, swoim politycznym protegowanym, niż, gdy przebywał w areszcie domowym.

 

KOMENTARZE

 • Myślę, że w ramach poparcia młodego masona
  prezydenci i premierzy państw, które go poparły powinni polecieć do Wenezueli i razem z agentem cia wyjść na ulice Caracas.
  "Austria, Dania, Francja, Holandia, Litwa, Łotwa, Niemcy, Portugalia, Szwecja, Hiszpania, Wielka Brytania, a także Polska"
 • @provincjal 09 08:26:58
  Czemu Jarek i Dudek jeszcze w Wenezueli nie wspierają puczu ?

  I o tym samym myślę od pewnego czasu.. Guaido jest tak nieskuteczny że dla mafii wiele więcej wart jest jako trup (oczywiście zamordowany przez Maduro) na którym można jeszcze robić jakąś propagandę i mobilizować pożytecznych idiotów.
 • @Oscar 14:07:49
  //Czemu Jarek i Dudek jeszcze w Wenezueli nie wspierają puczu ?//

  Jak nie popierają jak popierają.Od lutego br.
  Jeśli PAŃSTWO POLSKIE udziela poparcia samozwańcowi to znaczy że popiera pucz

  https://dorzeczy.pl/kraj/92376/Kryzys-w-Wenezueli-Polska-popiera-Juana-Guaido.html
 • @ikulalibal 14:16:17
  To wiem...ale na Majdanie skakali osobiście na scenie.. dzisiaj do Wenezueli nie chcą polecieć i poskakać na asfalcie na autostradzie.
  To tylko taka złośliwość z mojej strony...wiem że to kukiełki mafii i muszą popierać... wszystko co mafia każe popierać .. inaczej natychmiast stracą władzę.

  Pytanie brzmi czy oni popierać chcą czy muszą...
  To zasadnicze pytanie...
  analogiczne to pytania o działanie Trampa .. chce tak czy musi...
 • @Oscar 14:22:49
  //dzisiaj do Wenezueli nie chcą polecieć i poskakać na asfalcie na autostradzie.//

  Zwyczajnie się boją.Oni wprawdzie używają propagandy ale nie znaczy że sami w nią wierzą.Mają raporty i znają prawdziwą sytuację.Wiedzą że:
  -po całej Wenezueli idą protesty popierające Maduro a potępiające
  samozwańca
  - antyrządowe protesty mają miejsce wyłącznie na terenie caracaskiej
  "rublowki" https://pl.wikipedia.org/wiki/Rublowka więc nikt im na 100% nie zagwarantuje że nie wezmą po ryju od policji albo zwolenników prezydenta Maduro.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031