Gorące tematy: Powstanie Warszawskie Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
868 postów 3673 komentarze

Życie Moje i Nasze

Zbigniew Jacniacki - ( wcześniej zbigniew 1108 ) PRAWDA W ŻYCIU, ŻYCIE W PRAWDZIE... 60 lat minęło.... Do teorii doszło doświadczenie. Zbudowałem swoje "malutkie" państwo polskie. Nawiążę współpracę z "malutkimi" państwami moich Rodaków .

SpiritoLibero zareklamował antybiskupią mowę red. Liberté!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Gdyby nie post Jarka Ruszkiewicza na Neon 24, nie zainteresowałbym się wystąpieniem Leszka Jażdżewskiego w dniu 3 maja na UW.


Postanowiłem zatem przeczytać, co takiego bluźnierczego naopowiadał redaktor Jażdżewski?


Nie zgadzam się z pewnymi jego postulatami moralnymi,

ale nie one wzbudziły takie emocje wśród polskich watykańczyków z PO, PiS, PSL itd.


Rozumiem, że nie spodobało się punktowanie KRK.

Rozumiem, że można punktować syjonistów, masonów, komunistów, ale zwolenników struktury kościelnej już nie.

Rozumiem, że można komentować nie zapoznawszy się

 z argumentami mówcy.


Nawet nie jestem zaskoczony komentarzami. 

Królują szatan i nienawiść odmieniane przez wszelkie deklinacje.

A co jest nieprawdą w tym wystąpieniu?

Nie znalazłem rzeczowej odpowiedzi.


Szukam też potwierdzenia na atak na wiernych lub na Boga.

Może coś ukryło się przed moim wzrokiem?


I jeszcze jedna uwaga.

W styczniu tego roku odbyła się konferencja na temat agentury polskiej (PRL) w Watykanie.

Czy doczekam się podobnej o agenturze watykańskiej 

w Polsce?

 

 

 

 

(Tekst przemówienia, nie jest w 100% identyczny z samym przemówieniem- źródło)

 

"""Kiedy jesienią 1981 roku Rolling Stonesi grali koncert w Los Angeles Colloseaum, na rozgrzewkę występował przed nimi jeszcze zupełnie wtedy anonimowy Prince. I tak już trudnej sytuacji nie poprawiał fakt, że ubrany był, jak zwykle, w czerwone koronkowe bikini i prochowiec. Jego występ publiczność nagrodziła gradem obelg, za którymi wkrótce poszły warzywa. Prince na scenie wytrzymał 15 minut. Ale trzeba mu oddać, że wrócił na występ kolejnego wieczoru.

 

Cóż, nie jest łatwo być supportem.

 

Pozostaje mi mieć nadzieję, że SOP starannie wszystkich zrewidował przy wejściu.

 

W niecałe cztery i pół roku po uchwaleniu Konstytucji 3 maja Polska zniknęła z mapy.

 

Absolutystyczne monarchie, pod rękę z rodzimymi reakcjonistami, powołującymi się na obronę zagrożonych polskich tradycji, zniszczyły próbę odrodzenia Rzeczpospolitej Obojga Narodów w oparciu o oświeconą myśl ustrojową i reformatorskie wysiłki.

 

Narodzinom nowoczesnego świata przyglądaliśmy się jakby zza szyby, jako zniewolony naród. Wielkie dylematy – emancypację jednostki, rozwój kapitalistyczny, wreszcie samo pojęcie Boga, przysłoniło pierwsze i najbardziej fundamentalne pytanie: bić się czy nie bić? Ten dylemat ukształtował naszą kulturę po dziś dzień. W dobie Polski niepodległej, stanowi obciążenie, z którym nie potrafimy sobie poradzić.

 

Nasze myślenie i nasza polityka są głęboko niegotowe stawić czoła nowym wyzwaniom: rewolucji cyfrowej, zmianom ekologicznym i energetycznym, migracjom i skutkom globalizacji. Jak w lunatycznym śnie powtarzamy drogę, która doprowadziła nas poza krawędź upadku.

 

Tadeusz Konwicki w „Kompleksie polskim” napisał.

 

W tym nieszczęsnym kraju rządziły duszami ludzkimi przez wieki zdeprawowana religia i sprzedajny kościół. Religia na usługach państwa, religia kierowana przez głowę państwa. A istotą tej religii była zawsze forma, rozdęta, zmitologizowana, zabsolutyzowana forma. A w tej formie najważniejsze było słowo.(…) Słowo stało się krwawym tyranem, słowo stało się okrutnym zabobonem i bezlitosnym Bogiem.

 

Kościół katolicki w Polsce, obciążony niewyjaśnionymi wciąż skandalami pedofilskimi, opętany walką o pieniądze i o wpływy stracił moralny mandat do sprawowania funkcji sumienia narodu. Ten kto szuka transcendencji i absolutu w kościele będzie zawiedziony. Ten kto szuka moralności w Kościele nie znajdzie jej. Ten kto szuka strawy duchowej w kościele nie zostanie nakarmiony.

 

Polski Kościół wyparł się Chrystusa, wyparł się Ewangelii. Gdyby dziś Chrystus pojawił się na świecie zostałby ponownie ukrzyżowany – przez tych, którzy na krzyżu zbudowali sobie trony.

 

Agendę układają nam dziś cyniczni wrogowie nowoczesności, czarnoksiężnicy, którzy liczą, że przy pomocy zaklęć i manipulacji złymi emocjami, zdobędą władzę nad duszami Polaków.

 

Rywalizacja na inwektywy i startowanie w konkurencji na wyścig do dna nie ma sensu, bo albo przegra się z ludźmi, którzy nie mają żadnych moralnych hamulców albo trzeba się do nich całkowicie upodobnić.

 

Po kilku godzinach zapasów ze świnią w błocie orientujesz się, że świnia to lubi. Trzeba zmienić zasady gry.

 

Nie może być mowy o odnowie polityki jeśli rozmowę o niej zaczniemy od pytania „z kim trzymasz”?, zamiast „o co walczysz?”. Ci, których „łączy tylko matematyka” będą mieli poważny problem z wyborczym sukcesem.

 

Walka o władzę i jej zdobywanie jest domeną partii politycznych i ich liderów, to na nich spoczywa pełna odpowiedzialność za wynik. Próba wchodzenia w ich rolę byłaby nieodpowiedzialna nierozsądna, nawet jeśli zwycięstwo strony, z którą sympatyzujemy nie wydaje się przesądzone.

 

Ale siedzenie z założonymi rękami i krytykowanie z kanapy w oczekiwaniu aż polityka zmieni się sama, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki nie jest opcją!

 

Donald Tusk powiedział na Igrzyskach Wolności, gdzie narodził się ten nasz wspólny plan obchodów trzeciomajowych: „nie czekajcie na jeźdźca na białym koniu”. Cytował Jacka Kuronia: „Nie palcie komitetów, zakładajcie własne.” Od siebie już dodam: nie czekajcie na Mesjasza, bo łatwo może się zmienić w czekanie na Godota.

 

Gdzie bije źródło nadziei? W Polkach.

 

To bunt kobiet przeciwko nieludzkiemu prawu stał się siłą napędzającą zmiany społeczne w ostatnich latach. Choć jest jeszcze tyle do zrobienia w kwestii równości, to przyznam się wam, że po cichu czekam na nową Joannę Szczepkowską, która powie, że „26 września 2016 (początek czarnego protestu) skończył się w Polsce patriarchat”. Na razie chyba nie będzie to jednak w telewizji publicznej.

 

Poglądy Polaków na rolę Kościoła katolickiego, małżeństwa homoseksualne, legalizację aborcji ulegają radykalnej liberalizacji. Ci, którzy chcą swój punkt widzenia w tych sprawach wyrażać pokrętnie i niejednoznacznie, byleby nikomu nie podpaść, myślą kategoriami ubiegłej dekady.

 

Każdy dzień rządów opresyjnej, konserwatywnej ideologii przybliża Polskę do obyczajowej rewolucji. Potrzebna jest nam polityka oparta na fundamentalnych wartościach i moralnych wyborach. Polityka, która pozwala na własnych warunkach zmierzyć się z nowoczesnością.

 

Jestem niemal pewien, że na tej sali siedzi przyszła prezydentka Polski. Dała nam przykład Zuzana Czaputova jak zwyciężać mamy!

 

Na koniec, widzę na sali wielu moich znajomych, rówieśników, – trzydziesto i coraz częściej czterdziestolatków, często świeżo upieczonych rodziców. Odwołam się do pewnie znajomego nam wszystkim doświadczenia przestrzeni jaką jest plac zabaw.

 

Kiedy siedzimy tam z Magdą i naszym Stasiem nie znamy poglądów innych rodziców, może różnić nas wszystko, ale łączy nas miłość do naszych dzieci, troska o ich szczęśliwe i bezpieczne życie. To emocja, która może połączyć nas wszystkich, tak bardzo różnych, a w pewnym sensie tak bardzo podobnych.

 

„Wyborcy populistów niekoniecznie sami są populistami”, warto zapamiętać tę pozornie oczywistą uwagę Jan Wernera Mullera

 

Kiedy nasz dwu i półletni synek z ufnością chwyta nas za ręce, kiedy wychodzimy razem na ulicę, chcę wiedzieć, że z równą ufnością może spoglądać w przyszłość, którą mu tworzymy.

 

Jaka będzie, ta Polska z marzeń naszych dzieci, naszych wnuków? Czy naprawdę jesteśmy gotowi powierzyć ją ludziom, którzy myślą w kategoriach, które już dekadę temu wydawały się mocno anachroniczne? Czy pokolenie wyżu demograficznego i Unii Europejskiej nie dojrzało już do tego, żeby w filmie pod tytułem Polska 2019 przestać grać ogony i role drugoplanowe?

 

Musimy poszukać nowej opowieści o nas samych, o naszych zbiorowych lękach i aspiracjach. O tym jak nasze indywidualne marzenia wpisać w zbiorową opowieść o Polsce i Europie. Zamiast wciąż fedrować ideowy węgiel trzeba rozejrzeć się za energią odnawialną.

 

Ten, kto znajdzie siłę do tego, żeby otworzyć polską politykę na zmianę ideową i pokoleniową będzie mógł chodzić w glorii zwycięzcy.

 

„Oczywiście jesteśmy romantykami – pisał Juliusz Mieroszewski, porte-parole Jerzego Giedroycia, w liście do redaktora paryskiej „Kultury”. – Ludzie, którzy do czegoś dążą, zawsze są romantykami i dopiero gdy dopną swego, nagle stają się realistami . (…) Faceci, którzy do niczego nie dążą, nie są romantykami ani realistami, tylko zgoła zerami”.

 

Podejrzewam, że facet, o którym myślę pozostał w głębi serca romantykiem, nawet jeśli jest to romantyzm po przejściach. A już z całą pewnością nie można mu zarzucić, że do niczego nie dąży. ...."""


 

KOMENTARZE

 • @ Autor
  "Do tego momentu wszystko było ok. Wyszedł na mównicę lewak od Sorosa i sobie pobluzgal. To mu w wolnym (podobno) państwie wolno choc nie przystoi."

  To ma być ta reklama?

  3m siem mocno.

  Pozdro!
 • @Jasiek 09:27:05...To ma być ta reklama?...
  Znana sentencja marketingowa przekonuje, że „nieważne jak o tobie mówią, ważne żeby mówili”.

  Kolega Jarek zwrócił moją uwagę.
  Później poszukałem , co inni napisali na ten temat.

  I mam inne zdanie niż Jarek i wielu poprawnych katolicko-politycznie rodaków.

  Nie dostrzegam ani ataku na wiernych , ani ataku na Boga.
 • @Zbigniew Jacniacki 09:55:23
  Powiem Ci Zbyszek tak - to co mówił Jazdzewski da się, niestety, obronić. Ja miałem na myśli kontekst polityczny takiej wypowiedzi. A to był klasyczny strzał w kolano. W końcu jest kampania wyborcza.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:46:37...A to był klasyczny strzał w kolano...
  W czyje kolano?
 • @Zbigniew Jacniacki 11:25:16
  No jak czyje? Ich własne.
 • @ Autor - 5*
  DK
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:10:38...No jak czyje? Ich własne....
  Tak to widzisz?

  Myślę, że populacja Polaków nie jest już taka kościelna.
 • @Zbigniew Jacniacki 14:56:09
  To, że Polacy coraz rzadziej chodzą do kościoła to nie oznacza, że podobają im się takie teksty. Tak sądzę.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:01:14
  Taki ostry antykatolicyzm dobije zwłaszcza PSL i Kamysza. I bardzo dobrze. Akurat nawet biurokracja powiatowo-gminna (to jest główny elektorat PSL a nie rolnicy) nie jest tak wściekle anty. Im PO bardziej w lewo tym w sumie lepiej, bo zrażą wyborców umiarkowanych (ci od ciepłej wody w kranie nie lubią radykalizmu) i prawicowo-katolickich (a są tacy, którzy głosują na PO, bo nie cierpią PiSu).A swoją drogą to "Liberte" kiedyś było lewoliberalne. Teraz zaś stało się tylko lewe.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:01:14..To, że Polacy coraz rzadziej chodzą do kościoła to nie oznacza, że podobają im się takie teksty.
  No może wreszcie Ty, Jarku, napiszesz co się Polakom nie podoba w tm tekście.
 • @Zbigniew Jacniacki 15:47:22
  W tekście Jazdzewskiego?
  Trudno powiedzieć, każdy ma jakąś wrażliwość, to rzecz osobista i nie mi oceniać. Ale gdybym był politykiem, nieważne jakiej opcji, to z pewnością unikalbym takich wystąpień. Można więcej stracić niż zyskać.
 • mnie podpadło w tym tekście głównie
  podejście do"nowoczesności", a więc poparcie dla legalizacji wszelkich zboczeń z małżeństwami pederastów na czele. W sprawie KRK z mojego punktu widzenia miał rację . Żadnego kłamstwa, ani ataku na wartości chrześcijańskie tam nie było. Być może był to cynizm polityczny, ale w sensie werbalnym nic zarzucić mu nie można.
 • @zadziwiony 19:52:01mnie podpadło w tym tekście głównie podejście do"nowoczesności", a więc poparcie dla legalizacji
  wszelkich zboczeń z małżeństwami pederastów na czele..."

  Zgadzam się.
  Zaznaczyłem podobne stanowisko w poście "...Nie zgadzam się z pewnymi jego postulatami moralnymi,...""", ale nie z tego przecież powodu poprawnie polityczni rodacy zaczęli sssssyczeć.
 • @Jasiek 09:27:05
  tylko odczytał teks,
  po mowie jego ciała, nie za bardzo z tym - co miał przekazać się identyfikował...
  tekst napisał znawca Talmudu,
  czytelnie z tej księgi są określenia w przyrównaniu do zwierząt katolików..
  Jażdżewski, Biedroń... i setki innych, …
  to tylko aktorzy do wynajęcia,
  tak jak kiedyś Karl Marx,
  nie przepracował uczciwie jednego dnia
  szkoleni przez „ szkoły liderów ”,
  finansowani z tajnych funduszy operacyjnych MSZ Niemiec, USA, Izraela...
  może nawet jak Piłsudski, biorą jurgielt z kilku źródeł naraz...
  nawet zdrajca lub Judasz ma więcej godności,
  niż ci aktorzy do wynajęcia...
  szkolą ich na obsadę wszystkich partii, tych za i tych przeciw...
  pojawiają się znikąd,
  brak udokumentowania ich życiorysów i dokonań,
  często maja kiepskie wykształcenie formalne lub jego brak...
  czasem okaże się że ktoś ma na nich „haka”/ wyrzucenie ze szkoły za kradzież, wstydliwe sprawy sądowe, nawet zabójstwa,...haki konieczne by byli pewny narzędziem/
  służą jednej partii, tej „Wewnętrznej”, nieznanej ogółowi grupie ,ukrytej za fasada formalnych instytucji, pociągającej za sznurki marionetek na politycznej scenie...
 • @Zbigniew Jacniacki 15:47:22
  Jarek nie napisał,to może ja powiem co mi się nie podoba.

  Ten libertyński patafian oskarża o wszystkie zło cały KK.To może przypomnę.że KK to nie tylko księża ale przede wszystkim miliony wiernych.I ten palant tym swoim wywodem za 30 srebrników znieważył nie tylko mnie i moją roczinę ale miliony uczciwych katolików..

  Proponuję też żeby Pan wydrukował tekst tych kalumni i zamienił w tekście KK na żydów lub muzułmanów i rozpropagował ten tekst pod synagogą a bardziej wyraziście przed meczetem.
  Ciekaw jestem jak długo pańska głowa będzie na swoim miejscu?
 • @matterhorn 11:36:10
  O! W końcu ktoś podziela moje zdanie :)
 • @Zbigniew Jacniacki 02:49:31
  Ale to właśnie jest niebezpieczne. A protestować zaczęli nie Polacy, tylko głównie antykatolicki PiS
 • @matterhorn 11:36:10
  dokładnie. KK jest zróżnicowany. Pełno tam antypolskich biurokratów i "grubasów". Ale gdy padnie KK, to nastąpi lewacka ciemność. Po prostu. Po klęsce nauczycieli, tylko garść rolników się stawia POPiSowemu złu i właśnie resztówki KK.
  W tym momencie, każdy atak na KK, nawet jako instytucję, ale też na wiernych, to atak na normalność. To ostatnia siła, która próbuje stawiać się zboczeniom. A autor tego tekstu, czy też Wojtas, to faktyczni sojusznicy lewactwa. Mimo dobrych (chcę w to wierzyć) chęci.
 • @Wican 11:55:23
  Zbyszek sojusznik lewactwa?
  Nie wierzę, znam osobiście to bym zauważył :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:07:26
  CHodzi o atak dogmatyczny, nie pragmatyczny.. Wszak w KK jest sporo brudu, który należy usunąć. Ale nie należy rozwalać KK, bo to już jest ostatni zorganizowany bastion (choć już przegniły) normalności w świecie.. Prawosławie jednak nie jest uniwersalne, mimo pewnych ambicji.
 • Autor
  W mojej opinii nie chodzi o prawde w wypowiedzi, ale o brak kultury a nawet chamstwo. Prelegent zapewne zdawal sobie sprawe, ze wklada kij w mrowisko i pewnie o to mu chodzilo.
  Jego prawem, jak kazdego obywatela RP bylo wyrazenie krytyki, mögl to jednak zrobic w formie godnej pracownika uniwersytetu.
 • @morgan 12:33:31
  Dokładnie tak to przedstawiłem w mojej notce. Cnotę stracił a rubelka nie zarobił.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:37:01
  Zależy na czyje rubelki liczy
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:37:01
  To smutne, ze obserwujemy coraz smielsze harce w przestrzeni publicznej.
  Przerazajace jest to, ze osoby publiczne przestaly wazyc slowa.
 • @Wican 12:15:49....CHodzi o atak dogmatyczny, nie pragmatyczny.......
  Jaki dogmat został zaatakowany?


  """Ale nie należy rozwalać KK, bo to już jest ostatni zorganizowany bastion (choć już przegniły) normalności w świecie"""

  1. Watykan sam z siebie pęka. Gdyby nie wsparcie Mussoliniego, to Watykan mógłby być już historią.

  2. mały jest ten Twój świat. Większość z 7 miliardów ludzi żyje NORMALNIE bez pomocy lub przeszkód ze strony Watykanu.

  Lewica lub prawica nie ma znaczenia , gdy chodzi o prawdę.
 • @matterhorn 11:36:10
  Owieczki prędzej czy później pójdą za pasterzami, a Ci jacy są wszyscy widzą i czują. (nie mówię o niektórych prawdziwych duchownych w parafiach). A u góry jest coraz gorzej z tendencją na coraz szybszy upadek. Kościół katolicji bierze udział w rozwalaniu dotychczasowego porządku świata i nie uratuje go przed nim. Dogmaty wiary zmieniały się w raz z "mądrością etapu" więc i teraz idą w porządanym kierunku. Nikt za wiarę dzisiaj nie będzie umierał. Przynajmniej w stopniu skutecznym. Wszystkie siły polityczne cynicznie grają religiami i tego też nic nie zmieni. Po to przecież one istnieją.
 • @zadziwiony 13:22:07
  No nie wiem czy nie będzie umierał.Jakby jakaś wroga siła chciała zlikwidować kościoły to w mig by została rozniesiona na strzępy.Sam z kałachem w ręku stanął bym na barykadzie w obronie wiary.
  Wszystkie siły i ugrupowania polityczne grają nie religiami tylko jedną religią katolicką.KK jest przysłowiowym chłopcem do bicia za wszystkie grzechy świata,nawet te niepopełnione.
  I ci Bohaterzy jakoś nie mają odwagi atakować judaizmu czy muzułmanizmu.Czym grożą takie ataki przekonali się redaktorzy pewnego brukowca we Francji.
 • @matterhorn 13:59:43
  Czcicielu Baala i Królowej Nieba

  http://i64.tinypic.com/w9uz5g.jpg

  Księga Ozeasza


  Kara za bałwochwalstwo

  13,2 A teraz grzeszą dalej:
  odlewają ze srebra posągi -
  bożków według swego pomysłu,
  to wszystko robota rzemieślników.
  Mówią: «Należy im składać ofiary»,
  i ludzie całują cielce1.
  3 Dlatego będą podobni do chmur na świtaniu,
  do rosy, która prędko znika,
  lub staną się jak źdźbło porwane z klepiska
  czy jak dym, który wychodzi przez okno.


  Księga Jeremiasza
  44,2 «To mówi Pan Zastępów, Bóg Izraela: Widzieliście całe nieszczęście, jakie sprowadziłem na Jerozolimę i na wszystkie miasta judzkie. Są one dzisiaj ruiną i nie ma w nich mieszkańców, 3 za ich nieprawość, którą popełniali, aby Mnie pobudzać do gniewu. Chodzili składać ofiary i służyć obcym bogom, których nie znali ani oni, ani wasi przodkowie. 4 Mimo że posyłałem do was nieustannie wszystkich moich sług, proroków, by mówili: "Nie czyńcie przecież tych wstrętnych rzeczy, których nienawidzę!" 5 nie chcieli słuchać ani nie nakłonili swych uszu, by się odwrócić od swej nieprawości i by nie składać ofiar obcym bogom. 6 Wybuchł więc mój wielki gniew i zapłonął przeciw miastom judzkim, przeciw ulicom Jerozolimy, tak że zostały obrócone w ruinę i pustkowie, jak to trwa do dziś. 7 A teraz to mówi Pan, Bóg Zastępów, Bóg Izraela: Dlaczego sprowadzacie wielkie nieszczęście na samych siebie, przyczyniając się do wyniszczenia spośród Judy mężczyzn, kobiet, dzieci i niemowląt, tak że nie pozostanie z was nawet reszta? 8 Dlaczego pobudzacie Mnie do gniewu uczynkami waszych rąk, składając ofiary obcym bogom w ziemi egipskiej2, gdzieście się osiedlili na wytępienie i na przekleństwo, i urągowisko u wszystkich narodów ziemi? 9 Czy zapomnieliście o nieprawościach waszych przodków, nieprawościach królów judzkich, nieprawościach ich żon, swoich własnych nieprawościach i o nieprawościach waszych żon, jakie popełnialiście w kraju judzkim i na ulicach Jerozolimy? 10 Do dziś nie okazali skruchy ani lęku, ani nie postępowali według mojego Prawa i moich przykazań, jakie nałożyłem wam i waszym przodkom.
  11 Dlatego to mówi Pan Zastępów, Bóg Izraela: Oto zwrócę swe oblicze przeciw wam na wasze nieszczęście, by wyniszczyć wszystkich ludzi z Judy. 12 Usunę resztę Judy, która postanowiła pójść do Egiptu, by się tam osiedlić. Wyginą wszyscy w ziemi egipskiej: padną od miecza, od głodu i wyginą od małego do wielkiego; pomrą od miecza i od głodu, staną się przedmiotem przekleństwa, zgrozy, złorzeczenia i urągowiska. 13 Tak samo ukarzę zamieszkujących w ziemi egipskiej, jak ukarałem Jerozolimę: mieczem, głodem i zarazą. 14 Nikt nie ujdzie ani się nie ocali z reszty Judy, która przyszła się osiedlić w ziemi egipskiej w nadziei na powrót do ziemi judzkiej, dokąd tęsknicie z całej duszy. Nie powróci nikt, chyba tylko niedobitki».
  15 Wszyscy mężowie, którzy wiedzieli, iż żony ich składają ofiary obcym bogom, i wszystkie kobiety stojące w wielkiej gromadzie3 oraz cały lud mieszkający w ziemi egipskiej, w Patros, odpowiedzieli: 16 «Nie posłuchamy polecenia, jakie nam przekazałeś w imię Pana. 17 Raczej wprowadzimy w czyn wszystko, co postanowiliśmy sobie: składać ofiary kadzielne królowej nieba4, składać na jej cześć ofiary płynne, podobnie jak to czyniliśmy my, nasi przodkowie, nasi królowie oraz nasi przywódcy w miastach judzkich i na ulicach Jerozolimy. Wtedy mieliśmy pod dostatkiem chleba, powodziło się nam dobrze i nie spotkało nas nic złego. 18 Od czasu, gdy zaprzestaliśmy składać królowej nieba ofiary kadzielne i płynne, cierpimy niedostatek wszystkiego i giniemy od miecza lub głodu». 19 A kobiety powiedziały: «Ilekroć składamy królowej nieba ofiary kadzielne i płynne, czyż nie za wiedzą naszych mężów przygotowujemy dla niej ciastka z jej wizerunkiem albo wylewamy płynne ofiary?»5
  20 Jeremiasz zaś rzekł do całego ludu, do mężczyzn, do kobiet i do wszystkich ludzi, którzy dali mu tę odpowiedź: 21 «Czy Pan nie pamięta już i nie zachowuje w swym sercu ofiar, jakie składaliście w miastach judzkich i na ulicach Jerozolimy wy, wasi przodkowie, królowie, przywódcy i prosty lud? 22 Pan nie mógł już znieść niegodziwości waszych postępków ani ohydnych czynów, jakie popełnialiście. Dlatego kraj wasz został obrócony w ruinę, w pustkowie, stał się przedmiotem klątwy, bez mieszkańców - jak to trwa do dziś. 23 Za to, że składaliście ofiary kadzielne i grzeszyliście przeciw Panu, że nie słuchaliście głosu Pana i nie postępowaliście zgodnie z Jego Prawem, Jego przykazaniami i Jego rozporządzeniami, przyszło na was takie nieszczęście, jakie trwa dzisiaj».
  24 Następnie powiedział Jeremiasz do całego ludu i do wszystkich kobiet: «Słuchajcie słowa Pańskiego, cały ludu judzki, przebywający w Egipcie! 25 To mówi Pan Zastępów, Bóg Izraela: Wy, kobiety, mówicie to własnymi ustami i wykonujecie własnymi rękami, mówiąc: "Wypełnimy niezawodnie nasze śluby, jakie uczyniłyśmy, by ofiarować kadzidło królowej nieba i wylewać na jej cześć płyny". Dobrze! Wypełniajcie więc swe śluby, wylewajcie płynne ofiary! 26 Dlatego posłuchajcie słowa Pańskiego, cały Judo, mieszkający w ziemi egipskiej. Przysiągłem na swe wielkie Imię - mówi Pan - że w całym Egipcie nigdy nie będzie już wzywane moje Imię przez kogokolwiek z Judy, który by mówił: "Na życie Pana!" 27 Oto czuwam nad wami na wasze nieszczęście, a nie na pomyślność. Wszyscy ludzie z Judy znajdujący się w ziemi egipskiej wyginą doszczętnie od miecza i głodu. 28 Ci, co się uratują od miecza, powrócą do ziemi judzkiej w bardzo małej liczbie, aby poznała cała reszta Judy, która przybyła do ziemi egipskiej celem osiedlenia się, czyje słowo się wypełni: moje czy ich. 29 To będzie dla was znakiem - wyrocznia Pana - że ukarzę was w tym miejscu, abyście poznali, że moje słowa wypełnią się całkowicie na wasze nieszczęście.


  Będziesz miał okazję się wykazać wkrótce. Tylko ,,nie obsraj zbroi"!
  Kałasznikowa ładnie wypucuj i nasmaruj.
 • @matterhorn 13:59:43
  Panie Matterhorn Chrystus powiedział „Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”, więc ja się pytam gdzie pan, pana rodzina i kałach jesteście. Skrzywdzono Chrystusa a pan siedzisz w domu i klepiesz w klawiaturę bzdury. Chcesz bronić kościoła, wiary, księży a krzywda Chrystusa jest ci obojętna.
  Prawdziwy pobożny muzułmanin nie siedziałby w domu tylko broniłby Mahometa bez czczego gadania. Ucz pan się od nich i broń Chrystusa w osobie tych najmniejszych. Takich bohaterów jak pan siedzących w domu i pohukujących co by to muzułmanie w tym wypadku nie zrobili, myślę że Chrystusowi nie potrzeba. Do dzieła.
 • @d.jaś 12:02:18 Oracz
  Aj waj, no proszę sekta czcicieli szatana już się zleciała jak muchy do g...a

  Już gorszych od was krzywdzicieli Chrystusa to chyba nie ma.Gdybym był prawdziwym muzułmaninen to w pierwszej kolejności skrócił bym o głowę właśnie was tępych sekciarzy bazujących na niewiedzy ludzkiej.
 • @Zbigniew Jacniacki 14:56:09
  "Myślę, że populacja Polaków nie jest już taka kościelna."

  Dlatego czarna mafia broni się jak tylko może aby całkowicie przejść na finansowanie bezpośrednie przez swoje "owieczki" przy całkowitym zakręceniu (SŁUSZNYM) kurka "Państwowego"
  DWA POKOLENIA - i będą skansenem
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:46:37
  "to co mówił Jazdzewski da się, niestety, obronić"

  Źle sformułowane - ale rozumiem że dla "katolika" ciężko przyznać się do całkowitej słuszności i trafności tego co zostało powiedziane
  - nie NIESTETY bo to czysta prawda
  - nie OBRONIĆ bo nie ma czego bronic jeśli to czysta prawda

  OBRONIĆ to się nie mogą katolickie dupolizy typu Dojna Zmiana która nie potrafi podważyć jakiejkolwiek części tego co zostało powiedziane jedynie ogólnie atakując autora typowymi szablonowymi tekstami o "walce z kościołem"
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:01:14
  "To, że Polacy coraz rzadziej chodzą do kościoła to nie oznacza, że podobają im się takie teksty. Tak sądzę."

  Ten tekst to jest właśnie powód dlaczego coraz rzadziej chodzą do tych budynków tej zagranicznej instytucji biznesowej/finansowej
 • @matterhorn 11:36:10
  "oskarża o wszystkie zło cały KK.To może przypomnę.że KK to nie tylko księża ale przede wszystkim miliony wiernych"

  Tylko że:
  - KK = to jedno
  - a wierni/pratykujący = to zupełnie co innego
  (choć dawno dawno temu rzeczywiście obie te grupy "były sobie bliższe")
 • @Hades 21:00:22...Tylko że: - KK = to jedno - a wierni/pratykujący = to zupełnie co innego
  "zupełnie co innego" - w jakim sensie ?

  Byłem katolikiem, więc temat znam z doświadczenia.
  Właśnie ta olbrzymia liczba praktykujących wiernych daje siłę do akcji funkcjonariuszom watykańskim.

  Podobnie jest z wiernymi muzułmanami, syjonistami i wielbicielami innych projektów ideologicznych.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031