Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
886 postów 3802 komentarze

Życie Moje i Nasze

Zbigniew Jacniacki - ( wcześniej zbigniew 1108 ) PRAWDA W ŻYCIU, ŻYCIE W PRAWDZIE... 60 lat minęło.... Do teorii doszło doświadczenie. Zbudowałem swoje "malutkie" państwo polskie. Nawiążę współpracę z "malutkimi" państwami moich Rodaków .

Test z logiki dla niedzielnych kursantów watykańskich

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Do rozwiązania przed lub po wysłuchaniu instrukcji pasterzy.

 """Alexander Sikora17 maja o 11:15 · Na jednym z portali ktoś mądry i twórczy (szukam autora) ukuł doskonałą analogię dotyczącą relacji Polski z Watykanem (konkordat):

"WYOBRAŹCIE sobie taką hipotetyczną sytuację - Polska podpisuje z Rosją układ, na podstawie którego:

 
1. Polska będzie utrzymywać na swój koszt wszystkie ambasady Rosji i rosyjskie uczelnie wyższe, licea i gimnazja na terenie Polski.


 
2. Polska zgodzi się, aby Rosja posiadała na terytorium Polski siatkę jawnych, umundurowanych funkcjonariuszy, zarówno obcego pochodzenia jak i rekrutowanych miejscowo oraz tajnych agentów i agentów wpływu rekrutowanych i szkolonych od niemowlęctwa.


 
3. Funkcjonariusze ci będą mieli gwarantowany wstęp do szkół, szpitali, więzień, jednostek wojskowych, w celu gromadzenia informacji i prowadzenia działań propagandowych i manipulacyjnych na rzecz Rosji i jej interesów.


 
4. Funkcjonariusze ci wstępując do polskiego wojska zostają od razu co najmniej kapitanami, a nawet generałami i mają nie tylko pensje pochodzące z dochodu narodowego Polski, ale także maja dostęp do największych tajemnic.


 
5. W stosownych przypadkach będą mieli tez pensje i przywileje takie same jak pracownicy tych ośrodków, ale pod wieloma względami nie będą podlegać takim samym przepisom np. ci w szkołach nie będą podlegali kuratorium i ministerstwu.


 
6. Funkcjonariusze ci będą mogli na terenie swoich eksterytorialnych placówek codziennie (a minimum raz w roku) przesłuchiwać polskich obywateli bez świadków i przy zachowaniu tajemnicy, na okoliczność posłuszeństwa prawu i interesom Rosji.


  
7. Rosja zastrzega sobie prawo do organizowania, bez uzyskiwania stosownych zezwoleń, manifestacji ulicznych w święta państwowe Rosji we wszystkich miejscowościach w Polsce oraz okresowych przemarszów drogami publicznymi do wybranych placówek dyplomatycznych.


 
8. Ponadto, Polska przyzna im bezpłatną opiekę medyczną i emerytury.


 
9. W przypadku łamania prawa przez tych funkcjonariuszy, w szczególności gwałcenia polskich dzieci, o ile nie zostali złapani na gorącym uczynku, Moskwa zastrzega sobie prawo do nie informowania polskich władz i podejmowania kroków zgodnie ze swoimi interesami - np. tuszowania sprawy, zastraszania ofiar, przenoszenia winnych na inną placówkę, kłamania, oskarżania innych, etc.


 
10. Rosja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania swoich funkcjonariuszy do otwartego krytykowania i wpływania na polską politykę wewnętrzną i zewnętrzną, prawa obywatelskie, kierunki badań naukowych i inny dowolny aspekt życia społecznego i politycznego.


 
11. Rosja zastrzega też, że jest niezależnym państwem i Polska nie ma tam prawa krytyki, a manipulacje są niedopuszczalne i będą ścigane przez polską policję, prokuraturę i sądy.


 
12. Polska ma też oddać Rosji wszystkie ziemie i nieruchomości jakie kiedykolwiek należały do władz Imperium Rosyjskiego lub Związku Radzieckiego albo obywateli któregoś z tych krajów.


 
13. Polacy robią codzienną składkę pieniężną na rzecz Rosji.


 
14. Polski rząd finansuje działalność agentów Rosji pracujących w Polsce.


 
15. UMOWA GWARANTUJĄCA TE WSZYSTKIE PRZYWILEJE NIE PODLEGA WYPOWIEDZENIU !

PODOBA SIĘ ??? 

NIE ???
A co jeżeli to zamiast Rosji byłyby Niemcy?
TEŻ NIE?

Więc dlaczego zgodziliśmy się na coś takiego SAMEGO w stosunku do WATYKANU (konkordat) - 

który zawsze trzymał z zaborcami i potępiał nasze powstania narodowe?"

Wow, mi dech zapiera...

 A wam..?"""

 

 

 

 
 

KOMENTARZE

 • I to jest...
  ...prawdziwy "głos ma niedziele"


  "Nie wiem, ile wytworzyliśmy niedorzecznych kodeksów postępowania i bezsensownych wierzeń religijnych; nie wiem też, jakim sposobem wryły się tak głęboko w umysł człowieka; warto jednak zaznaczyć, że wierzenie wpajane w pierwszych latach życia, gdy mózg jest wrażliwy, staje się niemal instynktem; a zasadniczą cechą instynktu jest to, że się go słucha niezależnie od tego, co mówi rozum"

  Karol Darwin
 • 5* = czysta PRAWDA
  Aby było jeszcze wyraźniejsze należy dopisać jeszcze kilka bardzo ważnych punktów choćby takich jak m. inn.:

  - możliwość NIEOOPODATKOWANEGO prowadzenia działalności gospodarczych
  - czy też przymusowe wysyłanie dzieci na SZKOLENIA potwierdzane

  nadawanymi im poszczególnymi "rangami""
  - chrzest
  - komunia
  - bierzmowanie

  Trochę mi żal Polaków "katolyków" że aż tak mają zryte mózgownice - jedyne mini usprawiedliwienie to właśnie takie że zrobiono z nich takie KALEKI UMYSŁOWE za bardzo młodu
  Lecz jako dorośli powinni już choć co nie co zacząć myśleć samodzielnie choćby analizując czystej krwi DEBILIZMY opisane w Mitologii Żydowskiej:
  - stworzenie ziemi w tydzień
  - Ewa z żebra Adama
  - zapłodnienie przez błyśnięcie światełkiem
  - poród nie wiadomo jaki - jeśli matka pozostała dziewicą
  - "stworzenie" syna aby dać go zabić za cudze "grzechy"
  - a suma sumarum "wyrżnięcie w pień" całej cywilizacji poprzez utopienie przy jednoczesnym wciskaniu głupot o wielkim miłosierdziu
  - łódeczka wykonana przez NOE'go w którą zebrał wsio co żyje i rośnie na ziemi aby to odżyło po powodzi :)) :)) - wszystkie lotniskowce świata by tego na siebie nie zebrały - nie wspominając o możliwości tego zebrania
  - no i ten STFURCA to jaki w końcu był?:
  - biały
  - czarny
  - żółty
  - czerwony
  - zielony
  - szary
  Jest tyle barw karnacji a ponoć wszystkich stworzył na swoją podobiznę - to jaki w końcu jest/był ON
  - A co z płcią? Bo jeśli stworzył człowieka na wzór siebie to..... kim/czym/jaki ON jest jeśli jest i mężczyzna i kobieta którzy jednak nie są tacy sami :))

  To taki podstawowy stek wzajemnie wykluczających się debilizmów w które jednak taka masa otumanionych za młodu niewinnych dzieci wciąż mimo upływu lat wierzy - to wręcz straszne jak można komuś aż tak zryć mózgownicę
  Oczywiście Watykan jest w tym prawdziwym mistrzem

  Dlatego od dawna powtarzam że Polska nie jest żadnym suwerennym państwem tylko: WATYKAŃSKĄ KOLONIĄ
 • Autor
  Okupacja trwa od setek lat, stała się czymś tak powszechnym, że nikt tego nie dostrzega. Nawet kolaboranci w postaci ganatyków katolickich mówią o sobie patrioci, wypowiadając Polak katolik, Polska tylko katolicka(Braun na marszu przeciw ustawie 447). Swoją drogą dlaczego tu nie zabiorą głosu ludzie podpisujący się na NEonie jak roux, jan paweł, czy krzysztofjaw, wican, wercia
 • Tekst denny i wskazuje na obsesję autora.
  A wystarczy jedna uwaga. Porównuje się zjawiska porównywalne.

  1. Kompromitacja autora, który nie wie, że Rosja posiada jedną ambasadę (jak każde państwo zresztą) A uczelnie? Chrześcijańska Akademia Teologiczna również jest placówką publiczną. SŁyszał autor o takiej?

  2. Nie rozumiem. To autor nie wie, że kapłan nie musi chodzić w sutannie? Zakładam, ze o taki mundurek chodziło. Kolejne wykazanie niewiedzy.

  3. NIe ma gwarantowanego wstępu.

  4. Kolejna bzdura. Zwłaszcza, ze też przyczyniają się do polskiego dochodu narodowego. Autor pewnie nawet nie wie, że parafie muszą płacić podatek za każdego wiernego?

  5.Jakie to stosowne przypadki? Bełkot.

  6.Bełkot i niezrozumienie spowiedzi. Świadczy to o tym, że autor jednak nie ma pojęcia o tematyce, ale o tym pisze. Fakty i Mity z naciskiem na Mity.

  7.Kolejna bzdura. Bo tutaj należy przy procesjach również zgłaszać do odpowiednich instytucji.

  8.Bzdury. Autor nie wie jak działa system.

  Na resztę tych bzdur nie chce mi się odpowiadać, wystarczająco dużo już czasu zmarnowałem na głupoty. Autor odrzuca calą historię i tradycję Polski. Właśnie Polski, a nie plemion o których historii niewiele wiadomo. A jeśli odrzuca to jest wrogiem polskości. Polskości takiej jaka jest i jaka zawsze była bytem realnym, a nie wyobrażonym.
 • @Hades
  TO WATYKAN I JEGO NAUKA, POPSUŁY WIZERUNEK BOGA!

  Napisałeś:

  //To taki podstawowy stek wzajemnie wykluczających się debilizmów w które jednak taka masa otumanionych za młodu niewinnych dzieci wciąż mimo upływu lat wierzy - to wręcz straszne jak można komuś aż tak zryć mózgownicę
  Oczywiście Watykan jest w tym prawdziwym mistrzem

  Dlatego od dawna powtarzam że Polska nie jest żadnym suwerennym państwem tylko: WATYKAŃSKĄ KOLONIĄ//

  I to jest prawda Watykan jest prawdziwym mistrzem , ja bym dodał, wprowadzania haosu.

  Ale nie myśl że on tę walkę przegrywa, właśnie przez jego nauki, ludzie wychowani na watykańskim haosie, lżą Bogu i zrzucają winę na Niego choćby za to, co ty wypisujesz.

  Te kłamczuchy zamiast mówić wam prawdę tłamszą ją i nie tłumaczą wielu zagadnień przez to początkowi albo już późni katolicy, albo już żadni katolicy, nie rozumieją wielu podstawowych praw!

  Podam przykład:

  Pytasz to w końcu jaki On był, czy zielony, czy czarny...widzisz w tym momencie obowiązek wytłumaczenia powinien spać na watykan, tymczasem oni się cieszą, tym że ludziska lżą Bogu.

  Kto tu powinien za to odpowiadać, Bóg!? a On za co, skoro fałszerze znad Tybru nie powiedzieli wam nic i niczego nie wytłumaczyli.

  Cała wina spada na Boga, pytam się dlaczego!?

  Na jedno z pytań tobie odpowiem a ty to przemyśl:

  Przed potopem, nie było pór roku( ale nie pytaj mi się skąd to wiem), nie było kontynentów, była ziemia i wody, dopiero po potopie, nastąpiło oddzielenie i podział na kontynenty i tu zmierzamy do wyjaśnienia rasy ludzkiej.

  Potop zmienił położenie ziemi względem nachylenia a to spowodowało wprowadzeniem pór roku a pory roku wprowadziły zmiany w wyglądzie człowieka, to tak bardzo szybko co tobie napisałem .

  Jest wiele spraw , wydarzeń Biblijnych które są do wytłumaczenia ale są również organizacje pewne, kliki, klany , wyznania które nigdy tobie tego nie powiedzą, gdyż takie jest ich zadanie.

  I tu się z tobą zgadzam, WATYKAN, jest taki jak opisuje go Jan: MATKA WSZYSTKICH OBRZYDLIWOŚCI ZIEMI.

  POLSKA JEST WATYKAŃSKĄ KOLONIĄ, A ONI SĄ SZPIEGAMI PRACUJĄCYMI NA RZECZ ''OBCEGO WYWIADU''.

  Przez takich jak oni, tacy ludzie jak ty, lżą Bogu a im to pasuje.

  Proszę mi wierzyć, na dużo zagadnień jest odpowiedź, ale jeśli tych odpowiedzi nie znamy, to nie wińmy za to Boga!

  Pozdrawiam!

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • Chyba co poniektóre trolle za długo krzyżem leżały przy niedzieli
  Bo tylko dwa - jak do tej pory - się pojawiły pod tą notką.

  Ostatnio zapanował jakiś religijny jobel na NEonie, bo doprawdy nie wiem, jak to inaczej nazwać, to się staje już po prostu namolne i niesmaczne. Owszem, każdy ma prawo do swoich wierzeń religijnych, ale to także dotyczy tych, którzy nie wierzą w Jahwe w wersji żydowskiej, katolickiej czy w najmłodszej formie w postaci Allaha.

  Było by mi bardzo miło, gdyby szanowni włodarze tego portalu wzięli to pod uwagę, a podejrzewam, że nie mnie jednej.

  Przy tym ignorancja Jahwobojnych najczęściej każe im stawiać znak równości pomiędzy poganami i rodzimowiercami a satanistami, a na dodatek straszyć wszystkich, także ateistów, gotowaniem w kotłach ze smołą po wieki wieków.

  Czy my nadal żyjemy w XXI wieku, czy wzorem młodszych „braci” muzułmanów cofnęliśmy się do średniowiecza?

  Nie wiem, może w czasie, kiedy Polska jest pół kroku od przepaści, potrzebne są jakieś wojny religijne dla odwrócenia uwagi. Tylko czemu na NEonie? (Pytanie retoryczne.)

  Dla Autora 5*
 • @Wican 12:54:41
  Nie napinaj się tak, pseudopatriotów, bo ci żyłka pęknie. Sam wypisujesz bzdurę za bzdurą, ale oskarżasz wszystkich innych o własne winy. Jest tutaj kilku wrogów polskości na tym portalu, a ty należysz do ich czołówki.
 • @Lotna 14:50:11
  *pseudopatrioto
 • @Lotna 14:42:49
  https://img8.demotywatoryfb.pl//uploads/201905/1558216668_m5n71t_600.jpg
 • @Lotna 14:50:11
  Czołem

  Temat notki - to zadanie "logiczne".
  Zaprawdę powiadam Ci, najmniejszego sensu nie ma - najmniejsza bodajże próba komunikacji z "czymś" takim. Bo napewno nie można nazwać tego typu formy życia "kimś".
  Najmniejsza by choć próba - zawsze kończy się tym, że "dokarmiło" się trola.
  Ja, dajmy na ten przykład, o wiele bardziej wolę kaca alkocholowego niźli moralnego. A po próbach dyskusji z takimi, zostaje raczej ten drugi.

  pozdrowił
 • @Lotna 14:42:49
  Niech się pani nie dziwi. Większość adminów to twardy beton to i portal zmierza w tamtym kierunku. Pani jak i szanowny autor doskonale wiecie że 90% ludzi jest mentalnym niewolnikiem. Nie rozumieją, że skoro są stworzeni na obraz i podobieństwo Boga to mają prawo wyboru.
  Na neonie od dłuższego czasu zwalcza się ludzi przedstawiających ciut inną optykę. Nie widzę ostatnio na przykład pana Białasa.
 • @d.jaś 16:01:33
  Kto jest tutaj "zwalczany"? Proszę podać przykłady.
  Z. Białas pisze kiedy ma czas i ochotę, zwykle jest promowany.
 • Watykan
  Taka umowa z Rosją czy Niemcami by mi się bardzo nie podobała, ale z Watykanem mi się bardzo podoba. Tu uzasadnienie: https://www.salon24.pl/u/gps65/452177,jestem-ultramontanista
 • @d.jaś 16:01:33
  Zadałem sobie trud przeczytania wszystkich twoich komentarzy i niestety nie była to budująca lektura.
  Mam jedną dobrą radę - rozmawiaj sobie z kim chcesz i o czym chcesz a o kondycję portalu i administracji nie martw się.
 • @d.jaś 16:01:33
  90%, nie przesadzaj, chyba że masz na myśli czołówkę blogerów Neonu.
  Ponoc aktualnie już tylko 38% Polaków chodzi na niedzielne msze, z czego zapewne połowa mocno się ociąga i idzie, bo ma kobitę wierzącą a na dodatek i teściową.
  ale po filmie Sekielskiego się to zmieni
  film już ma 20 191 487 wyświetleń.
  Zaraz rodzice zaczną dopytywać swoje dzieci o zachowanie księży.
 • @GPS 16:15:23
  Test z logiki dla niedzielnych kursantów watykańskich.

  Oblałeś.
 • Bardzo trafiony tekst.
  Ten tekst należy propagować tak szeroko jak się da.
  Na wszystkich forach.

  Tekst w sposób niezwykle przekonywujący i pokazuje jaką zdradą Narodową było podpisanie Konkordatu przez Suchocka.
  Przypomnę że Konkordat był podpisany przez Suchocką wbrew prawu po przegranych wyborach gdy zasadą jest że przegrani już nie podejmują żadnych znaczących decyzji a jak widać to była bardzo znacząca.
  W nagrodę za zdradę Narodu Polski Suchocka na wiele lat została ambasadorem Polski w Watykanie.
  Nasuwa się pytanie .. czyje interesy w Watykanie reprezentowała parafianka Suchocka która dokonała tak bezczelnej jawnej zdrady Narodu Polskiego.
 • @Wican 12:54:41
  Tylko punkt widzenia przedstawiciela, agenta Watykanu.
  Cieniutkie argumenty i staranne omijanie głównej myśli przekazu tego genialnego tekstu.
  Podpowiem bo może Wican nie zrozumiał przesłania.

  Gdyby w Konkordacie zamienić słowo "Watykan" na słowo "Rosja" lub "Niemcy".. czy inny "Izrael"...

  to taki akt prawny uznano by z zdradę Narodu Polskiego a ekipę zdrajców by chciano zasadnie postawić przed trybunałem stanu albo gorzej wyroki wykonać na ulicy natychmiast.
 • @Oscar 17:16:04
  Ten tekst tak podany to jaskrawy dowód na to że Polska jest kolonią Watykanu od 1000 lat .
  Chlubienie się 1000 letnią tradycją zniewolenia przez ideologię żydowskiego Boga to zaiste kuriozalny jest.
  Kult okupanta uprawiają wyłącznie kraje niesuwerenne.
 • Dlaczego nie zadaje się
  podstawowego pytania:
  komu służy Watykan?
  Ponadto - Henryk VIII - pokazał kiedyś ówczesnemu papieżowi środkowy palec - co i tak nie uchroniło Anglii od zdominowania jej przez czarci pomiotu.
  Wniosek?
  Nie należy mylić Jezusa Chrystusa z dziećmi diabła - bo to On uświadomił ludziom - co tutaj na Ziemi jest grane. Mam nadzieję, że kiedyś okaże się, iż Jezus Chrystus nie rzucał grochem o ścianę.
 • @Wican 12:54:41
  "ze też przyczyniają się do polskiego dochodu narodowego. Autor pewnie nawet nie wie, że parafie muszą płacić podatek za każdego wiernego?"

  Takiego pierdo..enia debilizmów to poza "tobą" nigdy nie słyszałem - a słyszałem ich sporo
  Watykańscy obywatele i "ich dobra" są tylko i wyłącznie KOSZTEM wszystkich ludzi płacących w RP podatki
 • @60grzegorz 13:47:56
  " ludzie jak ty, lżą Bogu a im to pasuje"

  Żeby komuś/czemuś lżyć to najpierw trzeba w to WIERZYĆ - a ja w te idiotyzmy wytrzepane z mchu i paproci nie wierzę
  Natomiast lżę i padam ze śmiechu gdy słucham tych debilizmów opowiadanych od dawien dawna (obecnie Watykańczyków) i żałuję ludzi którzy z tych bzdur się dotąd nie otrząsnęłi
 • SYMBOLE
  Do notki należy jeszcze dodać: SYMBOLE

  - w każdej sali w każdym przedszkolu
  - w każdej klasie w każdej szkole
  - w każdym urzędzie
  - w każdym szpitalu
  - wszędzie............
  Zamiast Krzyży Watykańskich wtedy wisiałyby "inne symbole" - np.:

  [IMG]http://i67.tinypic.com/6pm8mr.png[/IMG]
  [IMG]http://i66.tinypic.com/29ynyow.png[/IMG]
  [IMG]http://i64.tinypic.com/pnf9h.png[/IMG]
 • @Hades 19:42:26
  Oby Panu pycha i głupota nie stanęły w gardle bo dziś duże korki na mieście i karetka może nie zdążyć. No i jak Pan stanie z takim "dobrobytem" przed Stwórcą? Tak więc życzę Panu duuużo zdrowia i czasu na naukę delikatności i szacunku dla innych ludzi co to w/g Pana mają niezbyt równo w głowie :) Komentować merytorycznie dalej nie ma sensu bo babrać się w błocie nie chcę.
 • @Soplica 15:31:52
  "Komentować merytorycznie dalej nie ma sensu bo...."

  Bo nie da się tego merytorycznie podważyć :))
  Jedyny w takich sytuacjach jest pisk, jazgot, tupanie nóżkami i okrzyki o ataku na jakiś tam kościół
  Kontrargumentów = ZERO !!!!!
 • @Hades 20:14:48
  Argumenty są i to bardzo mocne ale ... nie ma partnera do dyskusji tylko demagogia, kpiny, obelgi i szyderstwo. Tłumaczyć że koło jest okrągłe gdy z drugiej strony jest chichot i kpina - Pan wybaczy, mija się z logiką. Cieplutko pozdrawiam.
 • @Soplica 10:13:46
  "Argumenty są i to bardzo mocne ale ... nie ma partnera do dyskusji tylko demagogia, kpiny, obelgi i szyderstwo"
  ..... oraz standardowy wisk o ATAKU NA KOŚCIÓŁ :))
  ZERO KONTRARGUMENTÓW... ZERO
  Również pozdrawiam
 • Tak 5*
  Lord przez cały dzień liczył auta przejeżdżające obok jego domu. Naliczył 16 srebrnych, 9 czarnych, 8 czerwonych i 2 białe.
  Jakie jest prawdopodobieństwo, że Lord ma autyzm?
 • @Hades 17:44:30
  "oraz standardowy wisk o ATAKU NA KOŚCIÓŁ :))" - to już jakaś obsesja, drogi Panie. Ani słowem nie wspomniałem tego tematu a Pan w koło i w koło o jednym. Każdy może mieć swoją ocenę ale ta ocena musi licować z kulturą i taktownością wobec adwersarzy. Pan wymyka się temu standardowi i w niewybredny sposób poniża to, co dla wielu jest cenne. I dlatego dopóki nie "podwyższy swego poziomu", nie ma sensu dyskusja. Głębokich przemyśleń życzę.
 • @Soplica 10:49:58
  Easy, one wołki tak mają

  Słonie idą na północ, a wołki zbożowe podążają ich śladem.


  pozdrowił
 • @Soplica 10:49:58
  "w niewybredny sposób poniża to, co dla wielu jest cenne"

  - to że "coś" komuś jest "cenne" nie oznacza że dla ogółu też takowe jest
  - nawet gdyby było tak samo cenne i dla jakiejś większości nie oznacza to że większość ma zawsze rację
  A nawiązując do tego tematu czyli Kościoła Watykańskiego i ogólnie rzecz nazywając związanej z nim "wiary", to:
  - więcej jest dowodów na istnienie Świętego Mikołaja niż tych głupot opisywanych w Mitoliogi Żydowskiej
 • @Soplica 10:49:58
  "Każdy może mieć swoją ocenę ale ta ocena musi licować z kulturą i taktownością wobec adwersarzy"

  Indywidualna OCENA jest indywidualną oceną - a nie dopasowaniem jej do wierzeń czy oczekiwań "ocenianych"
 • @Soplica 10:49:58
  "dopóki nie "podwyższy swego poziomu"

  Tzn. co?
  Mam pożyczyć od kaczelnika drabinkę czy podnóżek do tych jego gebelsowsko siermiężnych przemówień?
  Pzdr

  I również życzę przemyśleń - jeszcze głębszych

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031