Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
942 posty 3950 komentarzy

Życie Moje i Nasze

Zbigniew Jacniacki - ( wcześniej zbigniew 1108 ) PRAWDA W ŻYCIU, ŻYCIE W PRAWDZIE... 60 lat minęło.... Do teorii doszło doświadczenie. Zbudowałem swoje "malutkie" państwo polskie. Nawiążę współpracę z "malutkimi" państwami moich Rodaków .

Pycha kroczy przed upadkiem..., ale nie w naszym kraju.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wyznawcy "okrągłostołowego zmartwychwstania" ciągle jeszcze wierzą propagandzie sukcesu.


Aby zostać właścicielem Twoich pieniędzy, 

demokratyczny polityk i z PiS i z PO i z pozostałych namaszczonych kast udaje Twojego sługę.
Uczestniczenie w tragifarsie wyborczej ułatwia im osiąganie tego celu... 

Poniżej ocena rzeczywistości politycznej  inna niż w TVP:

 

2 godz. · 


"Ileż to było nadymania się, prezentowania swych wizji w PowerPointcie i wmawiania całej Polsce, że wraz z urzędnikami i politykami PiS Mateusz Morawiecki pokaże przedsiębiorcom jak powinno się zarządzać firmą w XXI wieku. Państwo miało wziąć na siebie ciężar wskazywania palcem przedsiębiorcom kierunków rozwoju, miało odbudować polski przemysł, wreszcie miało samo produkować zaawansowany technologicznie sprzęt i przenieść naszą gospodarkę w świat nowoczesności.

Co z tych zapowiedzi zostało?

Inwestycje miały urosnąć z 20 do 25% PKB. Tymczasem spadły do 18%, do poziomu najniższego od 1995 roku. Polskie bezpośrednie inwestycje zagraniczne miały rosnąć, a spadły poniżej poziomu z 2015 roku. Udział przemysłu w PKB w ramach reindustrializacji miał rosnąć, a od 2017 roku spada i wrócił już do poziomu z 2015 roku. Zaraz zejdzie zresztą niżej, bo produkcja przemysłowa spada już 11 miesiąc z rzędu. Wydatki na B+R miały wzrosnąć do 2% a wynoszą 1% PKB. Liczba średnich i dużych przedsiębiorstw miała wzrosnąć do 22 000. I co? Zgadliście. Od 2017 roku spada, jest ich niecałe 17 000.

PiS usprawiedliwiał nacjonalizowanie banków koniecznością polepszenia kredytowania polskiej gospodarki. I co? Dynamika kredytów dla przedsiębiorstw spadła, a dynamika kredytów konsumpcyjnych dla gospodarstw domowych wzrosła siedmiokrotnie, napędzając tylko konsumpcję.

Widzieliście nowoczesną Lux Torpedę? Widzieliście prom Batory? Widzieliście gdzieś milion samochodów elektrycznych? Albo chociaż łopatę wbitą pod budowę fabryki tych samochodów? Nie. I bardzo dobrze, bo gdyby poszli z tym projektem dalej to zmarnowaliby miliardy zamiast tych dziesiątek milionów, które wywalili w błoto. Jeszcze w zeszłym roku Mateusz Morawiecki zapowiadał powstanie do 2019 roku 100 tysięcy mieszkań w ramach Mieszkanie plus. Wiecie ile powstało? Tysiąc. Jedna setna planu.

Wszędzie słyszymy o wielkim sukcesie programu 500+. Na czym, do jasnej cholery, ten sukces ma polegać?! Liczba urodzeń od jesieni 2017 roku spada. Nie doszło do żadnego odwrócenia trendu, dzietność dalej jest śmiesznie niska. Za to wydalaliśmy 70 mld zł. Gdzie jest ten sukces? Bo chyba sukcesem nie jest to, że udało się samorządom zlecić realizację przelewów na konta Polaków.

A co zrobili z systemem podatkowym? Sama ustawa o PIT urosła z 250 do 320 stron a Tax Foundation przyznała nam przedostatnie, 35 miejsce spośród 36 państw OECD. Nawet Meksyk i Grecja mają bardziej konkurencyjne systemy podatkowe niż Polska. A jak wyglądamy na tle innych państw UE pod kątem uciążliwości podatku VAT? Zajmujemy oczywiście ostatnie miejsce. Polski przedsiębiorca musi średnio rocznie na rozliczenie VAT poświęcić 172 godziny, ponad trzy razy więcej niż średnia unijna - 56 godzin.

Morawiecki chwali się, że w końcu po tylu latach szybkiego wzrostu, może wreszcie będziemy mieli budżet bez deficytu. Tymczasem już w 2017 roku 13 państw UE miało budżet z nadwyżką, a w 2018 aż 14.

Od początku mówiłem i pisałem jak skończy się wdrażanie Planu Morawieckiego. Po tych kilku latach powyższe liczby mówią same za siebie. Z Planu nic nie wyszło. I nic wyjść nie mogło, bo urzędnicy nie będą lepiej zarządzali przedsiębiorstwami niż przedsiębiorcy. A dociskani podatkami i regulacjami, pogardzani przez władzę i czekający latami na sprawiedliwość w sądzie przedsiębiorcy nie dadzą rady konkurować z firmami z państw, gdzie przedsiębiorca nie jest wrogiem ludu.

Jeżeli PiS wygra kolejne wybory, będzie jeszcze gorzej. Drastyczne podwyżki wynagrodzeń połączone z zapowiadanymi co jakiś czas zmianami ryczałtowego ZUS dla przedsiębiorców wybiją z głowy myśl o prowadzeniu firmy w Polsce kolejnym tysiącom osób. Wzrośnie władza urzędników, wzrośnie postawa roszczeniowa wśród wyborców, wzrosną podatki i transfery socjalne. Grecy już to wszystko przerabiali, przerobimy też my. W TVP będą musieli się bardzo natrudzić, by zapudrować czekające nas brutalną rzeczywistość."

 

KOMENTARZE

 • TKM
  ---

  Bartłomiej Pejo
  @bartlomiejpejo
  ·
  15 min
  Polska spadła o 3 pozycje i zajęła w tym PRZEDOSTATNIE miejsce w międzynarodowym rankingu konkurencyjności podatkowej.

  https://pbs.twimg.com/media/EGH3I_5XoAEaYvR?format=jpg&name=small
 • ktoś puścił dużego bąka 1*
  bo nie zgadza się z liczbami.... podanymi pewnie przez urząd statystyczny.
 • @ Autor - 5*
  "Pycha kroczy przed upadkiem..., ale nie w naszym kraju."

  Bo w naszym kraju na czołowym miejscu uplasowała się głupota ludzka i nic nie jest w stanie przebić takich mocnych kart PiS-u jak poniżej:

  https://dariuszkosiur.files.wordpress.com/2017/12/4515c5196bfc90cce64e77754b91b152140.jpg

  https://dariuszkosiur.files.wordpress.com/2017/12/z21001088ieudzial-prezydenta-rp-we-mszy-swietej-z-okazji-jubi.jpg

  A jak głupota dostanie jeszcze po 500+, to upadają wszelkie argumenty.
 • To nie kwestia wiary
  ----------------
  "Wyznawcy "okrągłostołowej zmiany" ciągle jeszcze wierzą propagandzie sukcesu."
  ----------------
  to tzw. demonkratura - która jest doskonałym narzędziem do okupacji danego kraju przez ciemną moc.
 • ANEKS – LOGIKA „DOBREJ ZMIANY”
  -

  https://bezdekretu.blogspot.com/2018/12/aneks-logika-dobrej-zmiany.html

  "Najważniejszym kryterium stosunku Andrzeja Dudy do kwestii bezpieczeństwa narodowego oraz probierzem intencji grupy rządzącej, jest sprawa Aneksu z Weryfikacji WSI.
  Słowa prof. Andrzeja Zybertowicza, doradcy lokatora Pałacu, z kwietnia 2018 roku - „Prezydent spotkał się z Jarosławem Kaczyńskim i podjęli decyzję, że nie ma potrzeby publikacji Aneksu”- jednoznacznie wskazują, że tzw.”dobra zmiana” nie chce ujawnienia tajnego dokumentu.
  Fakt, że Andrzej Duda – jedyny decydent w sprawie Aneksu, nie zdobył się na odwagę udzielenia osobistej odpowiedzi i scedował rzecz na swojego urzędnika, zaś samą wiadomość o ukryciu dokumentu „wytłumaczono” odbiorcom wspólnym stanowiskiem z prezesem PiS (który nie posiada najmniejszych uprawnień decyzyjnych w tej kwestii), byłby pewnie fascynujący dla każdej opozycji i wywołał lawinę komentarzy wolnych mediów. Gdyby w III RP takowe zjawiska istniały.
  Podobnie, jak interesujący byłby fakt, iż prezydent tego państwa, w sposób jawny, a wręcz ostentacyjny łamie ustawę sejmową z 9 czerwca 2006 r. „Przepisy wprowadzające ustawę o Służbie Kontrwywiadu Wojskowego oraz Służbie Wywiadu Wojskowego oraz ustawę o służbie funkcjonariuszy Służby Kontrwywiadu Wojskowego oraz Służby Wywiadu Wojskowego”, odmawiając publikacji Aneksu.
  Znajdujący się w ustawie przepis nie zawiera bowiem trybu warunkowego, lecz nakłada na prezydenta obowiązek publikacji dokumentu w Monitorze Polskim."
 • I bym się nawet zgodził.
  Ale jedno "ale".

  W ilustracji do tekstu poniżej, mimo słabej rozdzielczości widać malutki znaczek w nomen omen lewym górnym rogu.
  Mała uśmiechnięta "polska" z niedokończonym obrysem w miejscu tak na oko, Gdańska. Wolne miejsce? Z czym to kojarzyć? Rozumiem, pisoski troll jezdem. Ale Tutaj od Początku. Znaczy troll założycielski?

  Chyba że tekst prowokacyjny. Aaaa to przepraszam:)
 • @Rzeczpospolita, Watykańska Szwajcaria zawsze Polakom "po-może" --- Nie ma większego zniewolenia niż D-ŁUG !!! Tak napisano w
  Nowym Testamencie"
  https://m.neon24.pl/8663e9815c472053a4d270c14de72e6c,14,0.jpg
  https://m.neon24.pl/9f36978371f12cd798cffbbc7bd04907,14,0.png


  Bogumił Boguchwał

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031