Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
946 postów 3954 komentarze

Życie Moje i Nasze

Zbigniew Jacniacki - ( wcześniej zbigniew 1108 ) PRAWDA W ŻYCIU, ŻYCIE W PRAWDZIE... 60 lat minęło.... Do teorii doszło doświadczenie. Zbudowałem swoje "malutkie" państwo polskie. Nawiążę współpracę z "malutkimi" państwami moich Rodaków .

"Poprosiłem wyznawcę Piłsudskiego,aby wymienił jego zasługi"

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Interesująca dyskusja na fejsbuku. Może na Neon24 pojawią się konkretne opisy zasług bez powtarzania przedwojennej propagandy ?

 

 

 

Antoni Gut
14 godz. · 
Poprosiłem wyznawcę Piłsudskiego, 

aby wymienił mi jego zasługi - CISZA

 

 

Komentarze:

 

Antoni Gut Zupełnie poważnie od kilku lat proszę wyznawców Piłsudskiego, aby zechcieli napisać co dobrego temu bożkowi Polska i Polacy zawdzięczają.

 

 

Jan Gut Jego sukces to przywileje dla Żydów oraz zafundował biedę na wsi.

 

 

 

Dariusz Jaworowski Choć nie jestem wyznawcą Piłsudskiego i daleko mi do wychwalania tego zbrodniarza, muszę przyznać mu, że skutecznie zniewolił Polskie umysły, tym samy upodlił wielu Polaków. Piłsudski był mistrzem intryg i propagandy. Ten mistrz wmówi Polakom, że niby walczył o Niepodległość i pokonał bolszewików pod Warszawą mimo wcześniejszej dezercji. Ten wróg naszej Niepodległości w maju 1926 roku dokonał zamachu na naszą Niepodległość i rozpoczął ohydną okupację Polski którą nazwał sanacją. Miał jeszcze jedną przypadłość był samozwańcem sam się nazwał naczelnikiem i sam się mianował marszałkiem. O tym, że zrobił wiele dla światowego syjonizmu i socjalizmu chyba nie muszę wspominać, to fakt tak oczywisty, że tylko ignoranci o tym nie wiedzą. I tak zasług miał wiele ale nie dla Polski i dla Niepodległej.

 

 

 

 

Antoni Gut Tyle złego zarzucają ludzie temu "wcielonemu złu" a nikt nie chce napisać nic dobrego. Nawet ci co próbują cos napisac to piszą że dobrze że więził , mordował, itd. Oni sa przekonani że on więził wrogów Polski. Namieszał ludziom w głowach, oj namieszał.

 

 

 

Krzysztof Zagozda Antoni Gut Mógł Pan zapytać o zasługi dla Niemiec. Wtedy można by dużo powiedzieć ;).

 

 

Paula Ruszkowska To akurat norma zawsze się s słyszy że zrobił dużo ale brak konkretów. No cóż najbardziej boli brak wiedzy

 

Paula Ruszkowska Ale teraz będzie kolejna super produkcja dla mas młody Piłsudski i wszyscy będą łykac te bzdury. Piłsudski to zupełnie klon Wałęsy

 

 

Paula Ruszkowska Ale ludzie się budzą i coraz więcej jest prawdy na temat tego brygadiera samozwańca

 

 

Paula Ruszkowska Moja babcia też mówiła o nim dobrze dopóki nie zaczęła dochodzić prawdy i okazało się że to jedna wielka ściema, o Wałęsie też mówią dobrze niektórzy czy to coś znaczy

 

Paula Ruszkowska Ludzie zacznijcie zadawać pytania i szukać odpowiedzi, np. Co się stało z Rozwadowskim, kto zrobił stan wojenny, o gen. Zagorskiego, o konflikt z kard. Sapiehą, o jego życie prywatne itd. A sami sobie wyrobicie zdanie. Ale napewno nie na podstawie propagandy

 

Łukasz Marcin Jastrzębski Dla Niemiec są spore ...

 

 

Euge Niusz Malinowski Gdy opowiedziałem o Piłsudskim na obiadku rodzinnym to mało włosów mi nie wyrwali .....jak trzeba walczyć o prawdę!???
 

 

 

 


Faktycznie, trudno jest konkretami odpowiedzieć na pytanie 

o zasługi Piłsudskiego dla Polaków.


Propaganda zasług jest imponująca, 

ale ich oczywistość wątpliwa. 


Delikatnie ujmując.


 

 

KOMENTARZE

 • Powyższa dyskusja odzwierciedla stan mentalności "prawdziwych Polaków" dzisiaj.
  Marsz na Kijów-Bitwa Warszawska a wrogie działania sejmu!
  http://reemigrant1331.neon24.pl/post/150166,marsz-na-kijow-bitwa-warszawska-a-wrogie-dzialania-sejmu

  DYMISJA PIŁSUDSKIEGO W PRZEDDZIEŃ BITWY WARSZAWSKIEJ - LIST!
  http://reemigrant1331.neon24.pl/post/150179,dymisja-pilsudskiego-w-przeddzien-bitwy-warszawskiej-list


  "JAKA BYŁA ROLA LONDYŃSKICH FINANSISTÓW w przeprowadzeniu zamachu 12-15 maja 1926 r.- ŹRÓDŁA (z prywatnego zbioru T.M.W.)

  "Polityka ta [J.Zdziechowskiego z 1925 r.-Ministerstwo Skarbu] spotkała się z odmiennym stanowiskiem międzynarodowych kół finansowych i naciskaniu na powrót do nominalnego kursu z 1924 r., co oznaczałoby powrót do deficytu handlowego(...) Koła te zapowiedziały przyjazd do Polski ich eksperta "jednej z największych w świecie powag w sprawach monetarnych, prof. Kemmera, który był jednocześnie mężem zaufania Benjamina Stronga, prezesa amerykańskiego Banku Federalnego".

  Jerzy Zdziechowski, Mit Złotej Waluty, s.188.

  "Reforma monetarna w Polsce została dokonana bez zaciągnięcia pożyczki zagranicznej, wyłącznie o własnych siłach (...) Przeprowadzona ona została wbrew zdaniu doradców zagranicznych, między którymi był Anglik Hilton Young. Było dla mnie jasne,że w danych okolicznościach zaciągnięcie pożyczki zagranicznej otwierało wrota do oddania finansów polskich pod kontrolę Ligi Narodów.Dlatego (...) popierałem pracę premiera Grabskiego poświęconą wielkiemu dziełu budowania systemu monetarnego własnymi siłami (...)"
  Ibidem, s.260

  "Tadeusz Siedlak, polski historyk pracujący po wojnie w W.Brytanii w swej książce pt. "Historia Polski 1900-1939 r." na stronie 375 podaje fakt kontaktu wysłannika brytyjskiego premiera w osobie sir Wiliama Grenfella Maxa Millera z marsz. Piłsudskim w marcu 1926 r., jak również pośrednictwo w kontaktach z kołami spiskowymi ówczesnego brytyjskiego attache wojskowego w Polsce płk. E.Claytona a także przytacza publikacje zamieszczone w "The Times" w maju 1926 r. potwierdzające rolę brytyjską w przygotowaniu zamachu majowego"
  Ibidem, s.197.

  "Państwo zostało zawłaszczone przez zwycięski w przewrocie sanacyjnym obóz tzw.państwowy, a opozycję spychano na pozycję antypaństwowe".
  Ibidem, s.198.

  "Zamach majowy (...) nie ograniczał się bowiem do konspiracji wojskowej ale obejmował też konspirację polityczną, która zainicjowała dopiero konspirację wojskową, a jej inicjatywę trudno nie łączyć z inspiracją brytyjską, która chciała politykę polską włączyć do swego planu zmiękczania oporu wobec rewizjonizmu niemieckiego uprawianego z pozycji "demokratycznych" przez Republikę Weimarską".

  "Istnieją ślady zawiązania się gdzieś w połowie 1924 r. konspiracji zakładającej przygotowanie zamachu wojskowego. Nie była to inicjatywa wychodząca z Sulejówka. Więcej nawet, organizatorzy początkowo wahali się czy realizować zamach opierając się na Sikorskim,czy na Piłsudskim. Dopiero sondaże w wojsku przekonały, że osoba Piłsudskiego pociągnie więcej i bardziej zdecydowanych na wszystko oficerów. Zacieśniły się wówczas kontakty z legionistami grupującymi się wokół generała Orlicz-Dreszera i pułkownika Wieniawy-Długoszewskiego"

  Andrzej Garlicki, "Przewrót majowy" s. 196."

  Anglo-amerykanie i zbrojenia III Rzeszy oraz pucz majowy!
  http://reemigrant1331.neon24.pl/post/150086,anglo-amerykanie-i-zbrojenia-iii-rzeszy-oraz-pucz-majowy

  Syndrom Oblężonej Twierdzy-tylko dla dorosłych!
  http://reemigrant1331.neon24.pl/post/149786,syndrom-oblezonej-twierdzy-tylko-dla-doroslych
 • @Tomasz M. Wandala 06:45:18
  Duża część Polaków jest zaimpregnowana na wiedzę a już zwłaszcza pislamiści. Dużą winę ponosi tutaj komuna, która przemilczała postać Piłsudskiego budując mimowolnie jego mit bo co zabronione... Teraz PiS może bezczelnie odwoływać się do tzw sanacji, która była ruchem quasi faszystowskim - zabójstwa polityczne, więzienie opozycji, etatyzm i statalizm.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:00:53
  Zresztą, jak przemawiał Braun w parlamencie i porównał PiS do grupy historycznej rekonstrukcji sanacji, to chyba Gliński z ławy rządowej odpowiedział mu, że to chyba dobrze? Taki poziom reprezentują pisiacy.
 • @Jwu 10:51:05
  Cóż, raczej to Pan Wojtas, a nie Pan Husky powinien nie długo wszystkich krytyków Piłsudskiego odsądzić od czci i wiary. Dla Niego podważanie geniuszu i zasług samozwańczego marszałka, to zbrodnia niewyobrażalna i dzieło ruskich agentów.
 • @
  https://gazetawarszawska.net/historia/257-boleslaw-czachor-diaboliczny-kult-pilsudskiego
 • Witam.
  Witam wszystkich serdecznie. Zarejestrowałem się u Was jakiś czas temu ale nie udzielam się tutaj. Czytam Was bardzo często i staram się jakoś budować swój światopogląd w oparciu o Wasze notki i równie cenne komentarze. Od razu przepraszam, bo piszę nie w temacie ale w zasadzie i tak bym się nie dopasował tematyką do żadnego wpisu. Brakuje mi coś tutaj notek poruszających temat rolnictwa. Niestety na naszych oczach postępuje zagłada polskiego rolnictwa, zwłaszcza małych i średnich gospodarstw. Konsumenci i "miasto" jest w dużej mierze tak negatywnie nastawione do wsi, że dosłownie oczy by wydrapało, a za wszelakie podwyżki w sklepach obwinia bezpośrednio nas producentów. Zapewne słyszeliście w ostatnich dniach jak ASF szaleje na Zachodzie Polski. Niebawem świnki u nas to będzie można oglądać tylko w zoo, za to natknąć się na dzika będzie nie trudno. To jest wszystko tak chore, że można by dłuuuuugo o tym pisać i za cholerę nikt nic nie robi by było lepiej. upadlina wstrzymuje import mięsa, zboża itp z województw, w których wystąpił ASF, za to Polska importuje z upadłej ogromne ilości pszenicy, kukurydzy, całe tabory kolejowe, a tam nikt nawet statystyk dotyczących występowania wirusa nie prowadzi! Nikt kompletnie nie słucha producentów. Agrounia, a bardziej jej lider któremu zaufałem zdaje coś zaczął spółkować z diabłem... bo sama idea zrzeszająca ludzi jest dobra i zwykli rolnicy, którzy też się tam udzielają na pewno maja czyste intencję... Co tu zrobić? Gra się toczy o bezpieczeństwo żywnościowe kraju, setki tysięcy ludzi i ich rodzin i nasza ojczystą ziemię.
 • @Borowik90 14:06:02
  w radiu mówili że minister Ardanowski , to fachowiec i należycie dba o polskie rolnictwo. Jest też autorem książek, a właściwie jednej książki, tematyka której zdecydowała o jego powołaniu na stołek. O dziwo nie dotyczyła rolnictwa ...
 • Taka natura
  Nikomu jeszcze nie udało się zrobić z małego poczciwego padalca orła, czy nawet myszołowa.Niemniej kto zamiast poczciwego Dziuka? Sikorski wykazał się wystarczająco negatywnie . Wygryzając z pomocą francuzów Wieniawę. Media , lud promował "Marszałka"
 • @Borowik90 14:06:02
  Wróble ćwierkają o ludzkiej przyczynie tego pogromu świń . Coś za bardzo wygodnie terminy epidemii sie handlowo układają. A ludzie mają rację kto w zadzie ma etos chłopa/ rolnika susząc przed żniwami zboża roundapem aby suche ziarno w skupie było. Wredne krasnoludki. Kto wiosną robi wody w Polsce zielonymi, od debilnego zasilania pół nawozami? Wczasowicze wiedzą komu dziękować za te piękne krasnorostami wody
 • @gnago 15:26:07...Niemniej kto zamiast poczciwego Dziuka?....
  -

  Czy to jest odpowiedź na pytanie o zasługi Piłsudskiego dla Polaków?
  Że inni byli gorsi od niego?
  W czym gorsi ?
  Czy wszyscy?
 • Pół doby minęło i teza Antoniego Guta ciągle aktualna...
  Czyżby państwo polskie fundowało pomniki człowiekowi bez zasług?
 • @Zbigniew Jacniacki 16:12:57
  ponoć był mistrzem w układaniu pasjansów, gdy zaniemógł dostał oficera do ich układania ...
 • @gnago 15:30:36
  Nie uogulniaj Pan. Dla mnie to karygodne pryskać zboża, rzepak, ziemniaki przed zbiorem.
 • Cóż - casus Ziuka
  potwierdzony potem po latach przez casus Bolka - mówi nam, że i dzisiaj nasi mężykowie stanu - na tej samej smyczy są prowadzeni.
  Wniosek?
  II RP czarci pomiot wskrzesił na swoich warunkach i nie inaczej jest z III RP. Tymi warunkami jest szlaban do steru państwa - dla Polaków.
 • Jeżeli ktoś przy mnie chwali się, że miał w rodzinie (pra)dziaska legionistę Piłsudskiego, to...
  od razu pytam takiego jegomościa, czy brał ten jego (pra)dziadek udział w zbrodniach Piłsudskiego, np w Zamachu majowym, czy może nawet w zamordowaniu np Gen Rozwadowskiego, czy kochanki (lekarki) samozwańczego marszałka, gdy ten ostatni dowiedział się, że zaszła z nim w ciąże...?

  A tutaj zachęcam do wysłuchania bardzo ciekawych wystąpień nt tego polskiego(?) "patrioty" :
  https://www.youtube.com/watch?v=9U3PKR8YayY&t=30s

  https://www.youtube.com/watch?v=H_32ITML1tU&t=1195s

  https://www.youtube.com/watch?v=I5bYLKS-eRc&t=1820s
  https://www.youtube.com/watch?v=qOlcwdw_3WM&t=19s

  Koniecznie powinni tego wysłuchać wszyscy, którzy w swoich umeblowanych antykami gabinetach, mają na ścianie portret tego feldmarszałka autorstwa np jakiegoś Kossaka czy innego tfurcy.
  (znam takich), by ten profanator Kasztanki (że też to poczciwe biedne zwierzę musiało nosić kogoś takiego) podbijał ich ego...

  Właściciele takich gabinetów, koniecznie wysłuchajcie tych wystąpień, bo zobaczycie jak kompromitujecie się w oczach świadomych osób was odwiedzających w tych gabinetach
 • A przy okazji zaś (jeżeli szanowny Gospodarz pozwoli)...
  wstawię linka do jednej, ale za to bardzo pożytecznej sprawy, do jakiej z całą pewnością mimo woli, przyczynił się ten osobnik :
  http://gibson.neon24.pl/post/151851,dowody-historyczne-na-istnienie-zbawienia-i-potepienia

  Otóż w skrócie : Śmierć Piłsudskiego została opisana w szczegółach przez dwie osoby. Obie te osoby były świadkami jego śmierci, ale tylko jedna z nich była przy Piłsudskim w czasie jego śmierci.
  Bardzo ciekawe i niemal sensacyjne zestawienie tych dwóch relacji, dające bardzo ważne dla nas wnioski.
  Polecam.
 • Tadeusz Dołęga Mostowicz, autor "Kariery Nikodema Dyzmy" przepłacił tą powieść...
  bardzo ciężkim pobiciem przez piłsudczyków, ponieważ nikt nie miał wątpliwości, że pierwowzorem głównego bohatera tej powieści był ten samozwańczy marszałek.
 • @Wican
  -
  Dotrzymuj swojej obietnicy- nie odwiedzaj mojego bloga.
 • Najpierw gospodarka....
  Wielka szkoda, że nikt nie wiąże ogólnej nędzy II RP z nazwiskiem tego pana. Było kilka gwoździ do trumny Polski a młotkiem (młotem) był Piłsudski i lewica. Ale po kolei:
  1 Rozwalenie reformy rolnej
  2 Poprzez skrajną ustawę o ochronie lokatorów sparaliżowanie budownictwa mieszkaniowego na 10 lat
  3 Doprowadzenie do hiperinflacji
  Głównie te trzy rzeczy doprowadziły do rozłożenia gospodarki, ogólnej nędzy, strajków. To był nawóz pod zamach majowy... To są osiągnięcia lewicy i Piłsudskiego. Bardzo pouczające w tym względzie są dwa rozdziały książki prof. E. Taylora "Inflacja polska"
  Drodzy Państwo czy słyszeliście o czymś takim jak "deflacja polska" ? Podam tylko straty jakie poniosła Polska z tejże deflacji której pomysłodawcą był I.Matuszewski "cudowne dziecko "komendanta...
  Cytuję za "Mitem złotej waluty" prof. J. Zdziechowskiego wyd. powojenne:
  "Koszty polityki deflacyjnej 1930-1935 które poniosło społeczeństwo w konsumowanym i akumulowanym dochodzie społecznym wg cen bieżących w stosunku do poziomu 1929 wynosiły 59,1 mld zł (...), a w dochodzie realnym , po uwzględnieniu obniżki cen 23,4 mld zł. Do tego doszły: wzrost długów państwowych, zagranicznych i wewnętrznych (...) utrata rezerw Banku Polskiego o ok. 800 mln zł, procesy dezinwestycji ok 600 mln zł (...) co daje sumę strat w cenach bieżących 61,3 mld zł, a po uwzględnieniu obniżki cen ok. 25,6 mld zł, podczas gdy ciężar inflacji w latach1919-1923, wliczając w to koszty odbudowy państwa, uruchomienia aparatu państwowego, koszty wojny ze Zw. Sowieckim 1919-1920 inflacyjne pokrywanie deficytów budżetowych w okresie pokojowym 1921-1923 wyniosły wg parytetu złotego 1927 r. 17,3 mld zł" Pomysłodawcą deflacji był I Matuszewski. Tak gigantyczne straty rozłożyły gospodarkę w przededniu wojny. Świat wychodził z kryzysu stosując dewaluację, lub ograniczenia dewizowe. Piłsudski był przeciwnikiem jednego i drugiego. " "Gdy premier Jędrzejewicz zwierzał się Komendantowi ze swoich obaw na odcinku gospodarczym, Komendant wybuchnął dość wesołym śmiechem, natomiast na zapytanie w kwestiach walutowych Komendant chce, by się w Polsce nic nie zmieniło w polityce monetarnej do konferencji londyńskiej" (...) Dopiero śmierć Piłsudskiego umożliwiła zmianę polityki finansowej".
  Budowa COPu to musztarda po obiedzie. Propozycję budowy COPu przedstawiono już w końcu lat 20-ych, ale Piłsudski się nie zgodził, rzekomo z braku pieniędzy. Ale program budowy gmachów państwowych za 1.6 mld zł realizowano bez przeszkód...
  Gdyby dokonać dewaluacji w roku 1932 jak chciał prof. J. Zdziechowski mielibyśmy w niedługim czasie koniunkturę i COP moglibyśmy budować już w 1933. Sytuacja gospodarcza i finansowa byłyby zupełnie inne i wrzesień mógłby wyglądać zupełnie inaczej. Tak mogło być gdyby ukręcić łeb zamachowi majowemu. Ale prezydent Wojciechowski nie stanął na wysokości zadania...
  Wspomniany tu prof. J. Zdziechowski minister skarbu w rządzie Skrzyńskiego i ostatnim rządzie Witosa był twórcą tzw. parytetu gospodarczego. Był to kurs złotego zapewniający rentowność produkcji i konkurencyjność naszych towarów za granicą. Kurs ten wynosił 8.9 zł/dol. czym różnił się od kursu przyjętego " z sufitu " przez W. Grabskiego - 5,18 zł/dol. Parytet gospodarczy złotego umożliwił w pełni naszej gospodarce korzystanie ze światowej koniunktury w latach 1927-1929.
  Polska zawdzięcza Piłsudskiemu krew i łzy nic więcej !!!
  Ażeby lepiej uzmysłowić sobie jak wielkie były straty wskutek deflacji podam, że największy dochód społeczny z 1928/29 wynosił 28,8 mld zł, a najniższy z dołka kryzysu 15,5 mld zł. Czyli w czasie deflacji wyparował potężny dochód społeczny, przez jeden rok życie gospodarcze zamarło...Budżet z lat 1938-39 wynosił 2,45 mld zł. Czyli straciliśmy przeszło 10 budżetów...
  Jeszcze znalazłem taki "kwiatek"
  "Średniozamożny gospodarz chodzi dziś obdarty, w tej samej zawsze dokładnie obłatanej parze butów, w jednej wieczorami pranej koszuli. Z innych dawno zrobiono sukienki dzieciom (...) Ubranie jest jedno, toteż dzieci najdotkliwiej odczuwają skutki braku odzieży. W lecie jest łatwiej, ale w ziemie w północnej części powiatu rzeszowskiego spotkać można w chałupach dzieci, które zawiązywane są na cały dzień po szyję do worków z sieczką, gdyż bez ubrania zamarzłyby w zimnej nieopalone izbie"
  "Zarys historii gospodarczej Polski"
  Dzielono zapałki na części, używano także hubki i krzesiwa...
  Prof. J. Zdziechowski który uratował reformę W. Grabskiego a tym samym uratował Polskę od katastrofy gospodarczej i być może nawet od korekty granic (pkt 19 Ligi Narodów) pisze o tym prof. E. Taylor w książce "Druga inflacja polska" po zamachu majowym został napadnięty w swoim mieszkaniu przez dziesięciu zbirów w mundurach z dystynkcjami kapitana i zmasakrowany (stracił oko).
 • @Borowik90 17:55:32
  Ale to fakt. Zielone wody w rzekach to efekt przenawożenia. A kto przestrzega prawa wodnego i pasa nieużytków przy każdym cieku na polu . Po te min kilkanaście m z każdego brzegu to będzie kupa pola.Tak czy siak zgnilizna ziemniaka jest endemiczna w Polsce. Mało który kupiec czy sieć handlowa lubi jak im przebrane ziemniaki w cuchnącą pulpę sie zamieniają. Efekt import ziemniaka do Polski i te ceny na równo z pomarańczami a wyższe od bananów. Zwyczajnie kmiotów trzeba za mordę krótko trzymać . Przy skupie sprawdzać azotany i poziom rozpadu glifosfatu. Jak powyżej normy to przekwalifikowanie na opał i na miejscu zabór by nie cwaniaczył
 • @Zbigniew Jacniacki 16:09:26
  Zasługi miał mizerne ale, starał się jak potrafił dorównać swemu wyobrażeniu. Ale był tylko Ziukiem. Natomiast prawa wyborcze kobiet, 8 godzinny dzień pracy to zasługa jego i jego środowiska, które go promowało
 • @takisobie 21:09:23
  Miałem szczęście że dorastając mogłem rozmawiać ze świadkami tego kuriozum gospodarczego . Ale w mojej chłopskiej rodzinie ze strony matki dziadkowie dorabiali się na saksach. na dolnym Śląsku i we Francji i tak podtrzymali. część gospodarzy miała świnki jeszcze za carskich czasów zarobione Z drugiej strony znowu wspomożenie z USA szło. Tkaniny odzież wykonywano domową ale do kościoła to z butami krucho było

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930