Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1140 postów 4524 komentarze

Życie Moje i Nasze

Zbigniew Jacniacki - ( wcześniej zbigniew 1108 ) PRAWDA W ŻYCIU, ŻYCIE W PRAWDZIE... 60 lat minęło.... Do teorii doszło doświadczenie. Zbudowałem swoje "malutkie" państwo polskie. Nawiążę współpracę z "malutkimi" państwami moich Rodaków .

Zbombardowanie amerykańskiej bazy Al Asad ,

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

o której prezydent Trump powiedział, że rząd iracki musi zapłacić pieniądze za wycofanie się z niej.Bardzo smutne . Rodziny irańskie, irackie i amerykańskie nie zasługują na tę wojnę.

 

Rakiet spadły także na bazę Erbil.

 

Według CNN Donald Trump przygotowuje się do wygłoszenia przemówienia na temat ataków rakietowych w Iraku.

Kaitlan Collins, korespondentka Białego Domu, napisała na Twitterze: „W tej chwili pomocnicy przygotowują Trumpa do przemowy do narodu."Krótki film z Iraku

https://twitter.com/i/status/

 1214691237653090307

 

W swoim pierwszym tweecie od czasu ataku Iranu prezydent Trump zapewnił opinię publiczną, że „wszystko jest w porządku!”

„Wszystko w porządku! Pociski wystrzelono z Iranu na dwie bazy wojskowe w Iraku” - napisał Trump. „Oceniamy straty i szkody. Jak dotąd jest dobrze! Mamy jak dotąd najpotężniejszą i najlepiej wyposażoną armię na świecie! Jutro rano złożę oświadczenie”. 

 

 

 

 


Saeed Jalili, jeden z najbliższych irańskich urzędników najwyższego przywódcy Ali Khamenei, zamieścił na Twitterze we wtorek wieczorem irańską flagę kilka chwil po tym, jak Iran wystrzelił dziesiątki rakiet balistycznych przeciwko celom USA w Iraku.

 

 

Saeed Jalili@DrSaeedJalili

 

 

28.4K

7:53 AM - Jan 8, 2020

Twitter Ads info and privacy
16K people are talking about this

 

 

 

Jalili jest przedstawicielem Najwyższego Przywódcy Sekretarza Najwyższej Rady Bezpieczeństwa Narodowego. 

Po zabiciu Qasem Soleimani w ubiegłym tygodniu prezydent Donald Trump zamieścił na Twitterze amerykańską flagę.

 

Donald J. Trump
✔@realDonaldTrump

 

 

 

 

 

811K

10:32 AM - Jan 3, 2020

Twitter Ads info and privacy
351K people are talking about this

 

KOMENTARZE

 • Możliwe że nie jest tak źle.
  Powiem tylko tyle. Nie spodziewałem się że Irańczycy zachowają się tak rozważnie i mądrze. Widać że większość w Iranie to biali ludzie a nie Araby
  i żaden Allach ich jeszcze nie przekręcił. O co mi chodzi, Rakiety zostały wystrzelone tak aby nikogo nie trafić i to jest fakt. Znaczy to że chciano wzmocnić się medialnie i zemsta została dokonana. Mówią także oficjalnie iż niech Ameryka nawet nie myśli aby odpowiedzieć na atak a oni nie chcą wojny. To jest dla Trumpa sygnał aby zdusić eskalacje i potencjalną wojnę. Każdy wie że US zamordowali Generała więc taki odwet dla USA jest do zaakceptowania. Teraz tylko od Trumpa zależy czy dojdzie do prawdziwej wojny czy nie.
  Jeżeli nawet nie dojdzie teraz to i tak Iran zostanie zaatakowany ale przez Izrael. Po obwieszczeniu iż Iran wznawia pracę nad uzdatnianiem uranu i zastrzega sobie prawo do broni atomowej, według jego doktryny Izrael nie ma innego wyjścia jak zaatakować Iran.
  Nie wiem czy słyszeliście ale w Izraelu ostatnio wydano zgodę aby zapisywać do wojska kobiety nawet do obsługiwania czołgów. Izrael się szykuje na coś więcej aniżeli rakiety.
 • @Stara Baba 04:40:33
  Całkowicie się zgadzam z Pańskim komentarzem. Irańczycy wystrzelili rakiety tak aby nikogo nie zabić i poczynić jak najmniejsze spustoszenia. Mało tego, poinformowali świat, że zrobili to w samoobronie a nie ataku :) Zemsta się dokonała, a ich generał został pomszczony. Trump poinformował godzinę temu na Twitterze, że wszystko jest dobrze- all is well. Mam nadzieję, że poziom adrenaliny opadł po obu stronach a teraz będą mogli przystąpić do negocjacji. Żeby tylko Trumpowi jakiś "jastrząb" nie podszepnął czegoś złego do ucha. Trump musi podjąć mądrą decyzję, inaczej szansę na pozytywne rozwiązanie konfliktu zupełnie zaprzepaści.
 • Ukraiński Samolot rozbił się niedaleko Teheranu
  W ostatnich dniach jakaś negatywna energia znalazła swoje epicentrum w Iranie. Samolot linii ukraińskich, Boeing 737-800, dzisiaj rano wystartował z lotniska Imama Chomeiniego w Teheranie i natychmiast rozbił się na obrzeżach miasta. Na pokładzie było 170 osób. Jeszcze nie oceniono strat.
  Czy rozbicie samolotu ma jakiś związek z atakiem rakietowym Iranu, tego nie wiadomo. Jedno jest pewne samolot był stary.

  https://time.com/5761103/ukraine-plane-crash-iran/
 • @AgnieszkaS 05:53:09
  Nikt się nie uratował z ukraińskiego samolotu 737 lecącego do Kijowa. Irańczycy poinformowali, że samolot stanął w płomieniach i nie byli nawet w stanie nikogo uratować.
 • @AgnieszkaS 05:05:50
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY183ZmQ4MS9wLzIwMjAvMDEvMDgvODI1LzQ5Ni9kODE2MzdlN2E0YWU0MTdlYmI3YTc4OTMxZmM0NTdhMS5qcGVn.jpeg

  Szef MSZ Iranu: Nie dążymy do eskalacji; irańska tv państwowa: 80 "amerykańskich terrorystów" zostało zabitych w ataku rakietowym

  https://wpolityce.pl/swiat/481025-iranska-tv-panstwowa-80-amerykanskich-terrorystow-zabitych
 • @AgnieszkaS 05:05:50
  Trump po atakach Iranu: Wszystko w porządku! Wszystko jest w porządku - zapewnił po atakach Iranu na amerykańskie bazy wojskowe prezydent USA Donald Trumpa. Zapowiedział, że w środę wystosuje oświadczenie.
  „Wszystko jest w porządku! Pociski wystrzelono z Iranu na dwie bazy wojskowe w Iraku. Trwa obecnie szacowanie ofiar i strat. Na razie jest dobrze!” - stwierdził prezydent USA. Dodał, że Stany Zjednoczone mają „zdecydowanie najsilniejszą i najlepiej wyposażoną armię na całym świecie”.

  https://wgospodarce.pl/informacje/73638-trump-po-atakach-iranu-wszystko-w-porzadku
 • @AgnieszkaS 05:05:50
  Iran VS USA: Zaczęła się wojna! Jest i atak na Polaków. W nocy z wtorku na środę amerykańska baza lotnicza Al Asad w pobliżu miasta Hit w środkowym Iraku oraz lotnisko wojskowe Irbilu w irackim Kurdystanie zostały ostrzelane pociskami wystrzelonymi z terytorium Iranu. Na obie bazy spadło ponad tuzin pocisków.

  Jak podała związana z rządem w Teheranie prywatna irańska agencja Fars, lotnictwo irańskie użyło pocisków krótkiego zasięgu Fateh-313. W ocenie amerykańskiego wywiadu wojskowego, Iran dysponuje arsenałem obejmującym ponad 2 tys. pocisków balistycznych.

  Amerykańska baza lotnicza Al Asad jest wykorzystywana przez wojska USA w ramach Międzynarodowej Koalicji walczącej z Państwem Islamskim. Jest ona również miejscem stacjonowania około setki personelu wojskowego z Polski. W bazie wojskowej w Irbilu w irackim Kurdystanie, którą również ostrzelano, przebywa z kolei oprócz Amerykanów 115 żołnierzy niemieckich.

  Ani amerykańskim, ani sojuszniczym żołnierzom nic nie zagraża - zapewniają władze wojskowe krajów zaangażowanych w działania koalicji. Stan liczbowy kontyngentu USA w Iraku wynosi 5 tys. żołnierzy.

  O ataku na bazę Al Asad poinformowała jako pierwsza nadająca z Bejrutu panarabska telewizja Al Mayadeen. Atak nastąpił około godz. 01:30 czasu lokalnego (godz. 23:30 czasu polskiego). Nad bazą widać amerykańskie śmigłowce i słychać syreny alarmowe - donosiły agencje.

  Źródła wojskowe i w amerykańskiej administracji niemal natychmiast potwierdziły „atak rakietowy z terytorium Iranu na wiele baz USA i innych celów” w Iraku. Trwa szacowanie strat - zaznaczono w dokumencie resortu obrony USA.

  W ataku - jak przekazał rzecznik Pentagonu Jonathan Hoffman - wystrzelono co najmniej kilkanaście rakiet. Baza lotnicza w Al Asad miała zostać ostrzelana dwukrotnie.

  „Podejmiemy wszystkie konieczne środki, by bronić amerykański personel, partnerów i sojuszników w regionie” - podkreślono w dokumencie Pentagonu.

  Źródła w Waszyngtonie nie potwierdziły doniesień odnoszących się do ewentualnych ofiar śmiertelnych i strat materialnych.

  Irańska Gwardia Rewolucyjna poinformowała ze swej strony, że baza lotnicza i inne obiekty zostały „całkowicie zniszczone”, a sam atak na „bazy okupowane przez Amerykanów” został uwieńczony pełnym sukcesem”. W niektórych doniesieniach z Iranu mówi się o zniszczeniu samolotów bojowych i śmigłowców.

  Jak zaznaczył też w środę rano w swej wypowiedzi transmitowanej przez irańskie stacje telewizyjne jeden z dowódców Korpusu Strażników Rewolucji: „dzisiejszy atak był zaledwie pierwszym krokiem, po którym prezydent USA powinien pomyśleć o wycofaniu swych jednostek z regionu, zamiast pozostawiać żołnierzy w zasięgu naszego ostrzału”.

  Zapewnił też, że:

  „Nie będziemy oszczędzać Amerykanów”

  We wcześniejszym oświadczeniu Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej zażądał od Waszyngtonu, by natychmiast wycofał wojska z regionu, „jeśli nie chce więcej zabitych żołnierzy”. W komunikacie podkreślono, że Izrael jest uważany za współuczestnika zabójstwa gen. Kasema Sulejmaniego.

  Jak zaznaczono:

  „Nie traktujemy Izraela w oderwaniu od Stanów Zjednoczonych, gdy chodzi o to przestępstwo” - wskazano w oświadczeniu dotyczącym operacji „Męczennik Sulejmani” - jak ją nazwano w oficjalnych dokumentach irańskich. W ramach tej operacji „została doszczętnie zniszczona amerykańska baza”

  Treść deklaracji przekazała w środę nad ranem irańska agencja ISNA i stacje telewizyjne.

  Korpus Strażników Rewolucji przestrzegł także w swym komunikacie sojuszników Stanów Zjednoczonych na Bliskim wschodzie, że „jeśli dojdzie do jakichkolwiek ataków na Iran przy udziale tych krajów, zostaną one z całą bezwzględnością zaatakowane przez Iran”. Zapowiedziano ataki m.in. na Zjednoczone Emiraty Arabskie, Dubaj oraz Hajfę w Izraelu.

  Prezydent USA Donald Trump został poinformowanych o doniesieniach ws. ataków na amerykańskie obiekty w Iraku i „ściśle nadzoruje sytuację” - przekazała we wtorek rzeczniczka Białego Domu Stephanie Grisham.

  „Wiemy o doniesieniach o atakach na amerykańskie obiekty w Iraku. Prezydent został (o nich) poinformowany, ściśle nadzoruje sytuację i konsultuje się swoim zespołem do spraw narodowego bezpieczeństwa” - głosi komunikat Grisham.

  Na polecenie prezydenta Trumpa zwołano jego naradę z szefami dyplomacji i obrony. Do Białego Domu przybyli m.in. sekretarz stanu Mike Pompeo oraz szef Pentagonu Mark Esper.

  Biały Dom przygotowuje Trumpa do wygłoszenia orędzia do narodu amerykańskiego - poinformowała telewizja CNN.

  Nie wiadomo, o której godzinie zostanie wygłoszone orędzie, być może zostanie też odwołane - zastrzegły źródła CNN w amerykańskiej administracji. Trump miał przemawiać z Gabinetu Owalnego we wtorek wieczorem czasu miejscowego (w środę nad ranem w Polsce).

  Później jednak plany uległy zmianie. Biały Dom nie planuje, by prezydent USA Donald Trump wygłosił we wtorek swe orędzie do narodu. Nie będzie też już więcej oświadczeń ws. ataku rakietowego Iranu na bazy wojskowe USA w Iraku - przekazała we wtorek (w nocy z wtorku na środę czasu polskiego) rzeczniczka Białego Domu Stephanie Grisham.

  Źródła irańskie podają, że wystrzelono pociski typu ziemia-ziemia. Rakiet było dziewięć - podała telewizja Sky News Arabia powołując się na źródła w irackich strukturach bezpieczeństwa. Niewykluczone, że użyto zróżnicowanego arsenału rakietowego.

  Telewizja Fox News przypomniała, że Stany Zjednoczone mają w rejonie Zatoki Omańskiej lotniskowiec USS Harry Truman i niszczyciele rakietowe, a także co najmniej jeden okręt podwodny, nie mówiąc o wyrzutniach rakietowych i pociskach Tomahawk.

  Co z Polakami?

  Nic się nie stało polskim żołnierzom stacjonującym w amerykańskiej bazie wojskowej w Al Asad - poinformowało Centrum Operacyjne Ministra Obrony Narodowej w nocy z wtorku na środę.

  Szef MON Mariusz Błaszczak pytany we wtorek w TVP Info o to, ilu polskich żołnierzy służy w misji szkoleniowej w Iraku, powiedział, że jest ich „ponad dwustu”.

  Jak informował wcześniej stały przedstawiciel RP przy NATO w ramach misji Sojuszu w Iraku jest około 100 polskich żołnierzy i pracowników cywilnych wojska. Cała misja szkoleniowa NATO w Iraku to kilkaset osób.

  Amerykańska baza lotnicza Al Asad jest wykorzystywana przez wojska USA w ramach Międzynarodowej Koalicji walczącej z Państwem Islamskim. Została ona ostrzelana w nocy z wtorku na środę. Spadło na nią co najmniej tuzin pocisków.

  Irackie służby bezpieczeństwa przekazały, że na bazę spadło co najmniej 9 rakiet. Amerykanie mówią o kilkunastu pociskach, ale wskazują zarazem, że zaatakowano również lotnisko wojskowe w Irbilu w irackim Kurdystanie, na północy Iraku.

  Cytowany przez agencję Reuters rzecznik Bundeswehry, zapewnił, że niemieccy żołnierze w Irbilu mają się dobrze po tym, jak Iran rozpoczął atak rakietowy na siły dowodzone przez USA stacjonujące w północnym mieście Iraku. W Irbilu stacjonuje około 115 niemieckich żołnierzy.

  Na ten moment nie ma doniesień o zabitych Amerykanach - informują cytowani przez media amerykańscy urzędnicy.

  NATO ściśle monitoruje rozwój wydarzeń, a sekretarz generalny Jens Stoltenberg jest w kontakcie z władzami USA - przekazało w nocy z wtorku na środę źródło z kwatery głównej Sojuszu Północnoatlantyckiego w Brukseli.

  Port lotniczy Al Asad (Aisn Al Asad) jest usytuowany w pobliżu miasta Hit w środkowym Iraku, w muhafazie Al-Anbar.

  PAP
 • @AgnieszkaS 05:05:50
  https://media.wplm.pl/thumbs/NzIweDQ0Mi9jX2MvdV8xL2NjXzU5ODlhL3AvMjAyMC8wMS8wNS8xMDgyLzcyNC9jNGY0MTY4NjMxNmQ0OGRhYjViMTRmODY4NTU5MjkwMi5qcGVn.jpeg
  Hajfa i Tel Awiw na celowniku Iranu. Były dowódca irańskiego Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej Mohsen Rezaei ostrzegł w niedzielę, że w odwecie za zabicie w amerykańskim ataku generała Kasema Sulejmaniego mogą zostać wzięte na cel izraelskie miasta Tel Awiw i Hajfa - informuje AP.

  Według agencji Reutera Rezaei mówił o Hajfie i „izraelskich centrach wojskowych”.

  Zemsta Iranu wobec Ameryki za zabicie Sulejmaniego będzie surowa… Hajfa i izraelskie centra wojskowe zostaną uwzględnione w odpowiedzi” - powiedział Rezaei w przemówieniu adresowanym do zgromadzonych na modlitwy za Sulejmaniego w Teheranie.

  Wcześniej były dowódca zarzucił Izraelowi przekazanie informacji o miejscu pobytu Sulejmaniego amerykańskim siłom, które zabiły generała w nalocie w Bagdadzie nocą z czwartku na piątek.

  W sobotę prezydent USA Donald Trump na Twitterze ostrzegł, że jeśli Iran zaatakuje Amerykanów, to Stany Zjednoczone uderzą w 52 irańskie cele, w tym miejsca ważne dla Iranu i irańskiej kultury. (PAP
 • @AgnieszkaS 06:28:57
  Agencja Reutera podała, że powodem katastrofy były problemy techniczne zaraz po starcie; ich natura nie jest jeszcze znana.

  Produkowany od późnych lat 90. Boeing 737-800 cieszy się reputacją dobrej maszyny w przeciwieństwie do nowocześniejszego Boeing 737 MAX, który - jako model - był unieruchomiony przez 10 miesięcy po dwóch głośnych katastrofach, do jakich doszło w ostatnich latach.

  Tożsamość i narodowość pasażerów oraz załogi feralnego samolotu UIA nie jest jeszcze znana.

  PAP
 • @kula Lis 69 07:30:52
  Media powiadomiły o śmierci 80 osób w rezultacie ataku Iranu na bazę USA, informuje telekanał Press TV. Informacj potwiedza Twitter.
  Reports: 80 killed in #Iran missile attacks on U.S. bases in #Iraq#BreakingNews#UnitedStates#IranvsUSA#DecisiveResponse#GhasemSoleimanipic.twitter.com/WzOOlkotVy
  — Press TV (@PressTV) January 8, 2020

  Przy tym telekanał podkreśla, że nie może zweryfikować danych o liczbie zabitych.
  Media, powołując się na źródło, pisały, że amerykańscy wojskowi zostali w porę ostrzeżeni o ataku rakietowym w Iraku.
  https://russian.rt.com/world/news/705672-smi-zhertvy-iran-ssha?utm_source=yxnews&utm_medium=desktop&utm_referrer=https%3A%2F%2Fyandex.ru%2Fnews
 • @kula Lis 69 07:24:49
  Boeing737 to druga zemsta Irańczyków.
  Raz niszczą kolejny raz zniszczoną już reputację tego samolotu.
  czyli przedłużają wstrzymanie lotów na czas śledztwa i ustalenia przyczyn.
  Dwa zginęli Ukraińcy ewidentni sojusznicy USA.
  Ciekawe kto tam leciał.. moim zdaniem uciekała agentura USA i została skasowana.
 • @AgnieszkaS 05:05:50
  Kolejne państwa wycofują swoich żołnierzy z Iraku. Po Niemczech i Słowacji, podobną decyzje podjęły Chorwacja i Kanada

  https://wpolityce.pl/swiat/481007-kolejne-panstwa-wycofuja-swoich-zolnierzy-z-iraku
 • @AgnieszkaS 05:05:50
  Irańska armia żąda wycofania wojsk amerykańskich z Bliskiego Wschodu. Państwowa tv: Wpis Trumpa ma na celu umniejszenie strat. Irańska armia ponowiła w środę żądanie wycofania wojsk amerykańskich z Bliskiego Wschodu - podała irańska telewizja państwowa kilka godzin po przeprowadzeniu przez siły zbrojne Iranu ataku rakietowego na amerykańskie cele w Iraku.

  https://wpolityce.pl/swiat/481028-iranska-armia-zada-wycofania-wojsk-amerykanskich-z-regionu

  Ps..„Na razie jest dobrze” - rzekł facet , który wypadł z 30 piętra przelatując koło 10. To przykre, że Amerykanie są sterowani przez diabła tak samo jak "ślimak zombie". Bez sensu będą mordować Persów, sami ginąc, a zbrodniarze którzy rządzą władzami USA tylko zacierają ręce.
 • @1abezmetki 07:35:35
  Z naszej strony nic nie podają. Jeśli zginęli Amerykanie, to oznacza wojnę. Żadnego porozumienia z Iranem nie będzie.
 • @kula Lis 69 07:45:41
  "Bez sensu będą mordować Persów, sami ginąc, a zbrodniarze którzy rządzą władzami USA tylko zacierają ręce."

  Czy to jest Pański osobisty komentarz?

  A dlaczego Irańczycy zabijają bez sensu i płoną ciągle żądza zemsty. Ile jeszcze zabiją za tego jednego, który sam zabił tak wielu?
 • @AgnieszkaS 08:10:01....Ile jeszcze zabiją za tego jednego, który sam zabił tak wielu?....
  -
  Wie Pani ilu zginęło Irakijczyków, Syryjczyków,Jemeńczyków,Kurdów...'?
  To nie jest wojna o "jednego " człowieka.
  To jest wojna w interesie korporacji, jak sam powiedział prezydent USA.
 • Lawina ruszyła niestety.
  Teraz będziemy mieli serią wymiany ciosów coraz to silniejszych.
  Iran popełnił wielki błąd.
  Wystarczyło kontynuować walkę proxy a USA były już przegrane w regionie.

  Teraz USA będą również uderzać na coraz większą skalę.. a mają środki do tego. Niepotrzebnie zginą tysiące ludzi.

  Na początek będzie to atak setką tomahawków na bazy Strażników Rewolucji.. Strażnicy chyba nie są w stanie odeprzeć takiego ataku.
  (Chyba że mają broń elektroniczną ogłupiającą GPSy).
  W odpowiedzi Iran zaatakuje źródła z których wystrzelono te tomahawki.
  Jedno jest pewne Amerykańska flota musi uciekać z zatoki Perskiej.
  Amerykańskie bazy na BW co do jednej są w zasięgu Iranu.

  Tej wojny nie chcą ani Rosja ani Chiny...tej wojny chce Izrael...
  i to nie takiej jak teraz Izrael chce całkowitego zniszczenia Iranu.
  Izrael prowokacjami będzie tę wojnę podsycał.
 • około 80 żołnierzy armii amerykańskiej zostało zabitych, a około 200 zostało rannych
  Armia amerykańska poniosła ciężkie straty w wyniku ataków rakietowych Iranu

  https://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1398/03/23/13980323000595_PhotoI.jpg

  Teheran : Fars News Agency(Fna)-około 80 żołnierzy armii amerykańskiej zostało zabitych, a około 200 zostało rannych w wyniku ataków rakietowych Iranu dokonanych w środę w odpowiedzi na zamordowanie dowódcy Sił Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej Qods, generała porucznika Kasema Soleimaniego.

  "Wczesne szacunki wskazują na ciężkie straty USA w wyniku ataku rakietowego Iranu" – poinformował FNA Departament wywiadu CSIR w środę rano .

  "Według doniesień naszego źródła w tym regionie, co najmniej 80 amerykańskich żołnierzy zostało zabitych, a około 200 zostało rannych", dodając, że ranni zostali ewakuowani z Ein al-Asad śmigłowcami.

  Podkreślił również strategiczne znaczenie bazy lotniczej Ein al-Asad dla USA i zauważył, że centrum Wojskowe zapewnia wsparcie dla dronów armii amerykańskiej.

  "Około 20 wrażliwych punktów tej bazy zostało trafionych przez 15 pocisków, co spowodowało zniszczenie znacznej liczby dronów i śmigłowców" - dodało źródło, wyjaśniając, że niektóre cele zostały zniszczone w jednym uderzeniu w wyniku wybuchowej mocy głowic i wybuchów seryjnych.

  Powtórzył, że armia amerykańska znajduje się w stanie podwyższonej gotowości bojowej, ale nie wykazała właściwej reakcji.

  Źródło w CSIR ostrzegł dalej, że "kwota ze 104 wrażliwych pozycji USA w regionie została ustalona, aby natychmiast je zaatakować, gdy tylko Amerykanie popełnią pierwszy błąd".

  Siły powietrzne XIR uderzyły ciężkimi pociskami balistycznymi w amerykańską bazę lotniczą Ein al-Asad w południowo-zachodnim Iraku w pobliżu granicy z Syrią i amerykańską bazą lotniczą w Erbilu w odwecie za zabicie dowódcy sił XIR, generała porucznika Kasema Solejmaniego.

  Ein al Asad to baza lotnicza z 4-kilometrowym pasem startowym na wysokości 188 m nad poziomem morza, która jest główną i największą amerykańską bazą lotniczą w Iraku. Wcześniej informowaliśmy, że systemy radarowe i tarcze obrony przeciwrakietowej w Ein al-Asad nie były w stanie zadziałać i przechwycić irańskich pocisków. Według nieoficjalnych doniesień, Centralne systemy radarowe armii amerykańskiej w Ein al-Asad zostały zablokowane przez wojnę radioelektroniczną.

  Drugi odwetowy atak XIR został skierowany na amerykańską bazę wojskową w pobliżu lotniska Erbil w irackim Kurdystanie, w ramach drugiej fazy represyjnejoperacji "męczennik Soleimani".

  Wszystkie loty zostały odwołane na lotnisku w Erbilu.

  Irak stwierdził, że ataki te nie spowodowały żadnych strat wśród jego żołnierzy stacjonujących w tych dwóch bazach. Armia amerykańska zablokowała wjazd do miasta Ein al-Asad wszystkim, łącznie z armią iracką.

  Jest to pierwszy bezpośredni atak na armię amerykańską od czasu II wojny światowej.

  Urzędnicy CSIR stwierdzili, że żadna z rakiet nie została przechwycona.

  Natychmiast po ataku XIR wydał oświadczenie, w którym stwierdził, że wystrzelił dziesiątki pocisków klasy ziemia-ziemia w "bazie lotniczej zajętej przez terrorystyczną i agresywną armię Stanów Zjednoczonych znaną jako Ein al-Asad" w odwecie za męczeńską śmierć dowódcy sił XIR, generała porucznika Kasema Soleimaniego.

  XIR ostrzegł Stany Zjednoczone, aby nie reagowały na atak w środę, w przeciwnym razie "spotkają się z bardziej bolesną i miażdżącą reakcją".

  Oświadczenie XIR zawierało również ostrzeżenie, że "wszyscy sojusznicy Stanów Zjednoczonych, na których opiera się armia terrorystyczna, każde terytorium, które będzie źródłem wszelkich wrogich i agresywnych działań przeciwko Islamskiej Republice Iranu, zostanie zaatakowane".

  "Uważamy, że reżim Syjonistyczny w żaden sposób nie stoi poza amerykańskim reżimem przestępczym w tych zbrodniach."
  XIR wezwał także naród amerykański do wywierania nacisku na Biały Dom, aby wycofać swoje wojska z regionu, aby uniknąć dalszych szkód i uniemożliwić amerykańskim władcom naraźać życie ich żołnierzy z powodu rosnącej nienawiści.

  Wszystkie irańskie podziemne bazy rakietowe są w gotowości bojowej.

  Atak rakietowy został zadany na kilka godzin przed oddaniem ciała generała Solejmaniego na wieczny spoczynek.

  Generał Porucznik Solejmani został zabity w celowym ataku amerykańskich dronów na międzynarodowe lotnisko w Bagdadzie wczesnym rankiem w piątek.

  W wyniku nalotu zginął także Abu Mahdi al-Muhandis, zastępca dowódcy irackich sił Mobilizacji Ludowej (PMF) - Hashad al-Shaabi Obaj zginęli w amerykańskim nalocie, którego celem był samochód w drodze na lotnisko.

  Pięciu irańskich i pięciu irackich żołnierzy padło ofiarą pocisków wystrzelonych przez amerykański dron na Międzynarodowym Lotnisku w Bagdadzie.

  Atak nastąpił w wyniku napięć, które rozpoczęły się od ataku USA na jednostki PMF, w rezultacie czego straciło życie 28 bojowników irackich sił ludowych. Dzień później Irakijczycy zaatakowali amerykańską ambasadę w Bagdadzie.

  Ukierunkowane morderstwo stanowi dramatyczną eskalację Stanów Zjednoczonych wobec Iranu po miesiącach napięć. Napięcie jest zakorzenione w decyzji Trumpa z maja 2018 r.o wycofaniu Stanów Zjednoczonych z irańskiej umowy nuklearnej z mocarstwami światowymi zawartej pod jego poprzednikiem.

  https://en.farsnews.com/newstext.aspx?nn=13981018000275
 • @AgnieszkaS 06:28:57
  Na pokładzie samolotu ukraińskich linii lotniczych UIA, który rozbił się dziś rano w pobliżu lotniska Teheran-Imam Khomeini w Iranie, znajdowało się 176 osób - poinformował premier Ukrainy Ołeksij Honczaruk. Według irańskiej TV nikt nie przeżył katastrofy. „Na razie sprawdzamy liczbę obywateli Ukrainy, którzy znajdowali się na pokładzie. Według wstępnych danych zarejestrowanych było 167 pasażerów oraz dziewięciu członków załogi” napisał na Facebooku premier Ukrainy. Szef rządu przekazał, że na miejscu tragedii znajduje się ukraiński konsul. Honczaruk oświadczył, iż bardziej szczegółowe informacje zostaną podane w najbliższym czasie. https://twitter.com/i/status/1214756487995809792
 • @Zbigniew Jacniacki 08:14:53
  Chyba orientuje się Pan kto prowadzi wojne proxi w Jemenie?
  Trump zrobił straszny błąd, że rozkazał zabić ich generała. To zjednoczyło dawnych wrogów u grobu męczennika. Powinien wszystko zostawić tak, jak było i pozwolić samym Irakijczykom usunąć Irańczyków z kraju. Premier Iraku Abdul Mahdi już zrezygnował ze swojej funkcji w tamtym roku, po tym jak zabito co najmniej 400 demonstrantów na ulicy, którzy demonstrowali w sposób pokojowy. Jeszcze sprawuje władzę, bo nie wybrali innego. Kto wie, może w obecnej sytuacji nawet pozostanie.
 • @AgnieszkaS 07:53:14
  Należy wziąć poprawkę na możliwe krzepiące morale, rutynowe kłamstwa propagandowe.
 • Hezbollah zaatakuje Izrael, jeśli USA odpowiedzą na atak Iranu
  „W żadnym wypadku nie uważamy syjonistycznego reżimu (Izraela) za odrębny od przestępczego reżimu USA w tych zbrodniach”.
  Oświadczył Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej.

  „Ostrzegamy Wielkiego Szatana, krwiożerczego i aroganckiego reżimu USA, że każdy nowy niegodziwy czyn lub dalsza agresja (przeciwko Iranowi) przyniesie bardziej bolesne i miażdżące reakcje” - podkreślili Strażnicy Rewolucji
  Według CNN Korpus ostrzegł na swoim kanale Telegram, że zaatakuje Dubaj w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Hajfę w Izraelu, jeśli irańska ziemia będzie atakowana.
 • @Zbigniew Jacniacki 08:52:14
  Ten cytat wiele mówi z kim mamy tu do czynienia. Przypomnijmy jeszcze autora "Szatańskich wersetów", który musiał się ukrywać przed irańskim wymiarem "sprawiedliwości".
 • @1abezmetki 08:43:50
  Biorę taką poprawkę, mimo wszystko sytuacja nie wygląda optymistycznie.
 • @AgnieszkaS 08:10:01
  "A dlaczego Irańczycy zabijają bez sensu i płoną ciągle żądza zemsty. Ile jeszcze zabiją za tego jednego, który sam zabił tak wielu?"

  Kolejny raz posługujesz się kłamstwem i manipulacją.Podaj chociaż jeden dowód,podaj jedno zdjęcie tych zabitych przez Sulejmana.Te wasze usraelskie kłamstwa tego debila z mopem na głowie są warte tyle co bajeczki o broni chemicznej w Iraku.

  Sulejman wytłukł wam najlepszych ludzi z ISIS których zapoatrywaliście w broń i pomagaliście przetrwać rannym islamistom.
  To jest zemsta tego ryżego palanta za zniszczenie ISIS przez Sulejmana.
 • @AgnieszkaS 08:41:40
  -
  Przewidywania publikowane przez Panią dzisiaj

  """ Irańczycy wystrzelili rakiety tak aby nikogo nie zabić i poczynić jak najmniejsze spustoszenia."""

  AgnieszkaS 08.01.2020 05:05:50

  są kontrowane po 3 godzinach przez Agencje informujące o 80 zabitych Amerykanach i 200 rannych.

  O 8.$1 napisała Pani o błędzie Trumpa, ale wcześniej o 8.10 miała Pani pretensje do Iranu:
  "A dlaczego Irańczycy zabijają bez sensu i płoną ciągle żądza zemsty"

  Zaleca Pani schłodzenie emocji.
  Zgadzam się.
  Skorzysta Pani ze swojej rady?
 • Co do wczorajszej deklaracji Panie prezydencie o braku zagrożenia polskich żołnierzy,
  to proszę uzmysłowić sobie, że w SKW i SWW nie ma już ludzi, którzy posiadają wiedzę o tym co dzieje się na Bliskim Wschodzie, zadbał o to polityk z „bogatą kartą opozycjonisty”

  Mirosław Różański
  @MirekRozanski

  1 godzina temu
 • @Zbigniew Jacniacki 09:01:21
  U nas nie ma żadnych informacji na temat zabitych. Nikt nawet nie mówi, że są zabici. Wszystko wygląda jak gdyby nic się nie stało. Nie wiem jak wiarygodna jest ta Agencja irańska.

  A o błędzie Trumpa napisałam już przedwczoraj i powtórzyłam kilkakrotnie, to prawda.

  W Pańskim mniemaniu stwierdzenie, że Trump popełnił błąd oznacza również, że Iran to niewinne i nie uprawiające terroryzmu państwo?

  Dziwna jest Pańska logika.
 • @Zbigniew Jacniacki 09:01:21
  "Skorzysta Pani ze swojej rady?"

  Ja z natury jestem chłodna. Pan podszedł do tego na sposób irański, zbyt emocjonalnie.
 • Wczoraj sojusznik dzisiaj wróg...
  Ian56
  @Ian56789
  Just 4 years ago, CNN correctly praised #Soleimani for being the driving force defeating ISIS.
  Today Neocons call him a “terrorist” with zero evidence to sell another disastrous War & expect you to believe them without question.


  Zaledwie 4 lata temu CNN słusznie chwaliło #Soleimani za bycie siłą napędową pokonującą ISIS. Dziś Neokoni nazywają go „terrorystą” bez żadnych dowodów, aby sprzedać kolejną katastrofalną wojnę i oczekiwać, że uwierzysz im bez pytania.
 • @matterhorn 09:00:28
  Ja nie jestem z matterhornem na ty.

  Proszę kierować na Berdyczów!
 • @Zbigniew Jacniacki 09:13:36
  To jest następna manipulacja. Podaje artykuł z 2013 roku, w którym opisana jest jego terrorystyczna działalność i rola irańskiego capo dei capi:

  https://www.newyorker.com/magazine/2013/09/30/the-shadow-commander
 • @AgnieszkaS 09:12:43 Pan podszedł do tego na sposób irański, zbyt emocjonalnie
  -

  Na razie przedstawiam informacje ze z mediów izraelskich, irańskich, amerykańskich.

  Moją emocję wyraziłem jedynie w słowach:
  "Bardzo smutne . Rodziny irańskie, irackie i amerykańskie nie zasługują na tę wojnę."

  Moja logika jest prosta.
  Jeżeli uważałbym, że " Irańczycy zabijają bez sensu i płoną ciągle żądza zemsty" oraz zastanawiałbym się " Ile jeszcze zabiją za tego jednego, który sam zabił tak wielu?", to działanie Trumpa nie nazywałbym błędem.

  Zgadzam się, mamy różną logikę.
 • @AgnieszkaS 09:20:34
  prezentujesz żydowski punkt widzenia.
  łatwo zgadnąć dlaczego.
 • @AgnieszkaS 09:20:34...To jest następna manipulacja...
  -
  Ian56 napisał o propagandzie CNN, a nie o The Newyorker.
 • @AgnieszkaS 09:20:34
  "Podaje artykuł z 2013 roku, w którym opisana"

  Ten sam New Yorker co opisywał Irak przed inwazją w 2003?
 • @Zbigniew Jacniacki 09:22:56
  Zatem proszę o wymianę poglądów bez zarzucania mi emocjonalności.

  Ja nie jestem za wojną, tylko za pokojowym rozstrzygnięciem tego konfliktu.

  Jednocześnie patrzę na to obiektywnie, tzn. nie przyjmuję, że Iran to idealne państwo bez grzechu, a USA to szatan.
 • @Oscar 09:23:02
  "prezentujesz żydowski punkt widzenia."

  W moim widzeniu Pan się skompromitował w wypowiedzi, do której link umieszczam poniżej:

  //zbigniew1108.neon24.pl/post/152478,zbombardowanie-amerykanskiej-bazy-al-asad#comment_1621355
 • @AgnieszkaS 09:11:11
  Za błędy się płaci.
  Po ile chodzą u was teraz czarne, grube worki?
 • w katastrofie samolotu w Iranie, zginęli obywatele siedmiu krajów
  Media: w katastrofie samolotu w Iranie zginęli obywatele siedmiu krajów
  Na pokładzie samolotu "International Airlines of Ukraine"byli obywatele Iranu, Kanady, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Szwecji i Afganistanu.
  Jak donosi internetowy dziennik "«Обозреватель»", wszyscy członkowie załogi (9) byli Ukraińcami. Nikt nie przeżył, ponieważ samolot całkowicie spłonął.
  Irański Urząd Sytuacji Nadzwyczajnych ustalił, że wśród 179 pasażerów przebywających na pokładzie było 32 cudzoziemców, Pozostałych 147 osób było obywatelami Iranu.
  Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Ukrainy potwierdziło już informacje o obywatelach kraju na pokładzie i precyzuje ich liczbę.
  "Współczujemy rodzinom zmarłych. Mamy nadzieję na obiektywne zbadanie przyczyn tragedii " - czytamy w komunikacie resortu na Twitterze.
  Tymczasem na Twitterze pojawiają się filmy świadków z miejsca katastrofy samolotu.

  8 января 2020, 10:50

  https://www.rosbalt.ru/world/2020/01/08/1821569.html
 • @1abezmetki 10:01:24
  Ty bez majtek wiesz, że poza swoim blogiem jesteś niemile widziany?
  Pilnuj puki jeszcze go masz.
 • Poczekajmy na oficjalny komunikat
  Moim zdaniem nie należy brać tych niepotwierdzonych liczb zabitych żołnierzy za pewną informację. Mam nadzieję że jest to tylko propaganda władz dla ludności w Iranie. Żadne kraje włączając Irak nie potwierdzają tych doniesień. Mowa jest o prawdopodobnych kilku ofiarach irackich przebywających na terenach mieszkalnych Amerykanów którzy się po ogłoszeniu alarmu nie schowali ale i to nie jest potwierdzone. Poczekajmy na oficjalne wiadomości.
  Bardzo mnie martwi cisza z Pentagonu. To nie musi wróżyć nic dobrego. USA tylko na dzień dzisiejszy ma na około granic Iranu 50 tysięcy żołnierzy US zaprawionych już w potyczkach. Przy ich technologii i zaawansowaniu zmiotą siły Iranu w krótkim czasie. Prawdziwe piekiełko zaczęło by się wtedy gdy do głosu doszły by bojówki i zaczęły atakować wszystko co amerykańskie z cywilami włącznie. Wciąż mam nadzieję że na tych rakietach się skończy. Uzyskali by sztuczny pat z możliwością dalszych rozmów.
  Dziwną sprawą jest bierność obrony przeciwrakietowej przy bazach. Poza tym to nieoficjalne ostrzeżenie z Iranu że lecą rakiety aby żołnierze mogli się schować. To wszystko jest jakieś dziwne.
  Dla Polaków jest to ostrzeżenie i małe preludium jak może wyglądać nasz kraj przy potyczkach USA-Rosja które dzięki kochanemu polskiemu rządowi w razie draki odbędą się na terenie Polski. Patrzmy na Irak jak za cudze grzechy obrywa niewinnie.
 • Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy opublikowało listę ofiar katastrofy samolotu pod Teheranem
  08.01.2020 | 11: 23
  “W katastrofie ukraińskiego samolotu pod Teheranem zginęło 82 obywateli Iranu, 63-Kanady, 11-Ukrainy, 10-Szwecji, 4-Afganistanu oraz po 3-RFN i Wielkiej Brytanii. Donosi RIA "Novosti" powołując się na MSZ Ukrainy.” (..)

  https://www.gazeta.ru/social/news/2020/01/08/n_13895774.shtml
 • @AgnieszkaS 08:10:01
  Nie wiem czy te bzdury wypisuje Pani za pieniądze czy naprawdę tak uważa. Ile razy CIA zmieniało władzę w Iranie. Jednych przekupywali innych mordowali, ale u władzy miał być ,,ich''. Dziwi się Pani że dla ludów BW amerykanin kojarzy się tylko z diabłem, mordercą i złodziejem ? Od II wś USA uprawia tam terrorystyczną działalność i każdy kto choć trochę umie czytać doskonale o tym wie. Nie piszę tego jako wróg USA, ale to jest obiektywna prawda. Jeszcze przez wiele dziesięcioleci Amerykanie na BW i w Pł. Afryce będą uważani za terrorystów, bo tak się tam zachowują. Pieniądz i interesy rządzą, zwykli ludzie się nie liczą.
 • @AgnieszkaS 05:05:50
  Czyli komentarze Starej Baby i mój są trafne. Dlatego u nas nikt nic nie mówi o stratach w ludziach, bo ich nie ma.
  ___________________________________
  Na szczęście atak Iranu okazał się atakiem propagandowym, nie ma strat w ludziach; jesteśmy w stałym kontakcie z naszymi sojusznikami w NATO - mówił dziś szef komitetu wykonawczego, poseł PiS Krzysztof Sobolewski.
  W nocy z wtorku na środę amerykańska baza lotnicza Al Asad w pobliżu miasta Hit w środkowym Iraku oraz lotnisko wojskowe Irbilu w irackim Kurdystanie zostały ostrzelane pociskami wystrzelonymi z terytorium Iranu.

  Na obie bazy spadło ponad tuzin pocisków. Ani amerykańskim, ani sojuszniczym żołnierzom nic nie zagraża - zapewniają władze wojskowe krajów zaangażowanych w działania koalicji.

  https://niezalezna.pl/305100-sobolewski-o-ostrzelaniu-baz-w-iraku-atak-iranu-okazal-sie-atakiem-propagandowym
 • @Stara Baba 10:31:57
  "Dziwną sprawą jest bierność obrony przeciwrakietowej przy bazach. Poza tym to nieoficjalne ostrzeżenie z Iranu że lecą rakiety aby żołnierze mogli się schować. To wszystko jest jakieś dziwne."

  Może celem było zademonstrowanie możliwości irańskiej broni i nieskuteczności amerykańskiej obrony przeciwrakietowej, a nie śmierć żołnierzy?
 • @marek500 10:37:57
  "Nie wiem czy te bzdury wypisuje Pani za pieniądze czy naprawdę tak uważa. "

  Jakie bzdury, Szanowny Panie?
  A może Pan je wypisuje?
  Czy Iran jest w tej chwili pod okupacją i nie decyduje o tym, co robi, jako suwerenne państwo? Chyba USA nie strzela do siebie z Teheranu.
 • @marek500 10:37:57
  "AgnieszkaS 08:10:01
  Nie wiem czy te bzdury wypisuje Pani za pieniądze czy naprawdę tak uważa."

  Zapewne tak uważa, bo wierzy co przeczyta w New Yorkerze albo zobaczy na filmie.
 • @AgnieszkaS 10:41:04
  Hjuston!
  Macie problem!
 • @Oscar 08:33:04
  Iran musiał odpowiedzieć, a kto tego nie rozumie jest idiotą. To USA jeżeli teraz odpowie popełni błąd. Będzie to sygnał że jeden debil z mopem na głowie może kazać zbombardować dowolne państwo i zabić dowolnego polityka bez żadnych konsekwencji. To po co te ONZ, po co inne międzynarodowe instytucje , po co sojusze i umowy międzynarodowe jeżeli takie USA może to wszystko ignorować i łamać jeżeli będą mieli taki kaprys. I jeszcze jedno, Iran to nie Irak. Przez Irak można przejechać czołgami czy samochodami w każdą stronę. Iran to państwo górzyste, tam walka będzie bardziej przypominała wojnę w Afganistanie. Samo zbombardowanie głównych miast nic nie da. Do tego należy dodać nienawiść Irańczyków do USA za prawie 100 lat wprowadzania ,,wolności i demokracji''.
 • @Pedant 10:44:36
  Dokładnie tak.
  Persowie powiedzieli, że to dopiero "policzek".
  Zobaczymy jak będzie wyglądał "kop w dupę"...
 • @AgnieszkaS 08:10:01
  Od dawna znamy pani "emocjonalną bezmyślność", ale mam nadzieję, a nawet jestem przekonany, że w przywództwie USA są ludzie trzeźwo myślący, którzy choć sprowokowani przez swą wewnętrzną agenturę prowojenną(do której jak widać i pani należy)do konfliktu z Iranem wyhamują na czas.
  Syjonistyczne knowania i szczucie stron w konflikcie bliskowschodnim jest być albo nie być syjonistycznym psychopatom i globalnym terrorystom. Generał Sulejmani, którego oskarża pani o morderstwa, był właśnie wielkim patriotą irańskim i wybitną osobowością działająca na rzecz okiełznania regionalnych terrorystów i morderców inspirowanych przez syjonistów i nieprzytomnych jastrzębi amerykańskich.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:30:39
  To nie bylo eleganckie,Panie Jarku. Ani w tresci, ani w gramatyce.
 • @AgnieszkaS 08:56:08
  Przecież amerykańskie jastrzębie i syjonistyczni psychopaci od lat walczą z " komunistycznymi szatanami" i " imperiami zła" sami będąc jaskiniami nienawiści i autorami ich uznaniowego ludobójstwa. Zatem zamilcz wreszcie nieszczęsna kobieto i módl się do swego plemiennego boga o rozum i rozsądek.
 • @Pedant 10:50:38
  Po co pisać o mnie i w co ja wierzę. Może Pan się podzieli z nami swoimi wiarygodnymi i sprawdzonymi źródłami aktualnej wiedzy o świecie. Na pewno wszyscy z Pana informacji skorzystają. W ten sposób będziemy dyskutowali na temat prawdziwych wydarzeń i zlikwidujemy nieładne plotkowanie o innych osobach.
 • Te amerykańskie systemy antyrakietowe
  coś są słabe, skoro pociski irańskie dosięgnęły celu. Pewnie obie strony zgodnie z zasadami wojny informacyjnej będą podawały sprzeczne informacje.
 • @AgnieszkaS 10:49:52
  Napisała Pani ,, dlaczego Irańczycy zabijają bezmyślnie '' (czy coś w tym rodzaju). Jak trzeba być ograniczonym żeby nie brać pod uwagę nienawiści tamtych ludów do USA. Przecież amerykańscy terroryści już prawie od 100 lat tam mordują i okradają. Ja wiem że to jest prawo silniejszego i się temu nie dziwię. Tylko jedna sprawa, albo wymieniamy się swoimi poglądami, albo prowadzimy tempom agitkę w czyimś interesie.
 • @AgnieszkaS 11:07:39
  "Po co pisać o mnie i w co ja wierzę."

  Bo jest to interesujące. Pani się pojawia i wyraża w co Pani wierzy, więc inni będą się do tego ustosunkowywać. Powiem więcej. Pani siedzi w środku bańki informacyjnej New Yorkera, CNN itp ... i wybraża sobie, że niesie cywilizacyjną misję dla przygłupów co zostali nad Wisłą.

  "Może Pan się podzieli z nami swoimi wiarygodnymi i sprawdzonymi źródłami aktualnej wiedzy o świecie."

  Wiarygodne i sprawdzone? Jakie kryteria Pani stosuje?
 • @stanislav 11:07:24
  Proszę karbować swoje prymitywne emocje i wystrzegać się zwracania do mnie "nieszczęsna kobieto," bo to jest żałosne i godne politowania.
 • @wercia 11:08:56
  " Pewnie obie strony zgodnie z zasadami wojny informacyjnej będą podawały sprzeczne informacje."

  Akurat w tym przypadku interesy obu stron są zbieżne - uniknąć strat w żołnierzach i eskalacji. Podobnie postąpili Amerykanie w Syrii, ostrzegając Rosjan zawczasu, przed atakami rakietowymi.

  Chodzi i demonstrację siły i możliwości technicznych a nie o wszczęcie wojny. Jak pies warczący i gryzący, bez czynienia większej szkody.
 • @wercia 11:08:56
  Standard. Pamiętam czasy wojny wietnamskiej. Mój ojciec najpierw słuchał ,, radio Moskwa'' a w nocy ,,radio wolna europa'', miał niezły ubaw. Jak by podliczyć to co podawały te ,,prawdomówne'' radia to wojna powinna była się skończyć po pół roku bo by zabrakło obu stronom żołnierzy, samolotów i reszty uzbrojenia.
 • @Pedant 11:20:37
  Moim zdaniem chodzi o utrzymanie wpływów Usraela na BW. A będą one utrzymane, gdy stale będzie trwał konflikt. Zabity dowódca irański zdobył zbyt duże wpływy w kontrolowanym i okradanym Iraku.
 • @marek500 11:22:39
  "Pamiętam czasy wojny wietnamskiej. Mój ojciec najpierw słuchał ,, radio Moskwa'' a w nocy ,,radio wolna europa'', miał niezły ubaw. "

  Ja słuchałem także Radio Tirana. Utkwiła mi w pamięci fraza: "Gomułka jak pajac, skacze po ulicach, jak mu każą" Mieli też fajny akcent.
 • @1abezmetki 10:35:06
  A więc 147 Irańczyków zginęło w katastrofie lotniczej, 50 umarło w czasie pogrzebu w tłumie, a przeszło 200 zostało rannych. To są niestety bardzo przykre wiadomości dla Iranu. A wszystko to się stało tylko w ciągu ostatnich kilku dni. Dlatego ważne jest pokojowe rozwiązanie tego konfliktu.

  Proszę ignorować bezwstydne chamstwo i impertynencję.

  Pozdrawiam bardzo serdecznie!
 • @Pedant 10:44:36
  Według irackiej armii 22 rakiety wystrzelono z terytorium Iranu w stronę bazy lotniczej Ain al-Asad, ok. 160 km na zachód od Bagdadu, w której znajdują się dowodzone przez USA wojska koalicji międzynarodowej w zachodniej prowincji Anbar oraz w stronę bazy w Irbilu, stolicy irackiego Kurdystanu, nie powodując strat w ludziach. Jak podano w oświadczeniu, dwa z 17 pocisków wystrzelonych na Ain al-Asad nie eksplodowały. Wszystkie pięć rakiet wymierzonych w bazę sił koalicji w Irbilu trafiło w cel.

  Według irańskiej telewizji państwowej w środowym ataku zostało zabitych 80 osób - jak to ujęto - „amerykańskich terrorystów”. Dodano, że Iran odpalił 15 pocisków rakietowych i żaden z nich nie został zestrzelony. Według doniesień irańskiej telewizji w ataku „poważnie uszkodzone zostały” śmigłowce i sprzęt wojskowy.

  Władze wojskowe krajów zaangażowanych w działania koalicji zapewniły, że ani amerykańskim, ani sojuszniczym żołnierzom nic nie zagraża. Jak napisał na Twitterze prezydent USA Donald Trump, „wszystko jest w porządku” oraz trwa „obecnie szacowanie ofiar i strat”.

  PAP
 • @wercia 11:26:55
  "Zabity dowódca irański zdobył zbyt duże wpływy w kontrolowanym i okradanym Iraku."

  Będzie to miało nieprzewidziane konsekwencje. Iran i Rosja, chociaż przyjaźnie, konkurowały ze sobą o wpływy w Syrii. Teraz Rosja wypełni powstałą niszę. Dlatego Putin natychmiast udał się do Syrii i Turcji aby osobiście nadzorować przejęcie części tego co było kierowane przez Persów.
 • @AgnieszkaS 11:18:53
  "stanislav 11:07:24
  Proszę karbować swoje prymitywne emocje i wystrzegać się zwracania do mnie "nieszczęsna kobieto," bo to jest żałosne i godne politowania."

  To się nazywa "męski szowinizm" ;)
 • @Pedant 11:16:48
  "Pani siedzi w środku bańki informacyjnej New Yorkera, CNN itp ... i wyobraża sobie, że niesie cywilizacyjną misję..."
  _______________________________________

  Pan oczywiście nie wie co ja sobie wyobrażam, bo niby skąd.

  Nie, bronię tylko mojego punktu widzenia, a żeby go bronić muszę go uzasadnić. Nie interesują mnie misje cywilizacyjne. Wolę się sama cywilizować. Dla innych szkoda mi czasu. Cóż, jestem pod tym względem jak każda inna egoistka.
 • @AgnieszkaS 11:37:17
  "Pan oczywiście nie wie co ja sobie wyobrażam, bo niby skąd."

  Jak to skąd? Z lektury Pani wypowiedzi.
 • @AgnieszkaS 11:27:50
  Dane na temat tragedii lotniczej wciąż zmieniają się.
  “W katastrofie ukraińskiego samolotu pod Teheranem zginęło 82 obywateli Iranu, 63-Kanady, 11-Ukrainy, 10-Szwecji, 4-Afganistanu oraz po 3-RFN i Wielkiej Brytanii. Donosi RIA "Novosti" powołując się na MSZ Ukrainy.” (..)

  https://www.gazeta.ru/social/news/2020/01/08/n_13895774.shtml

  Wzajemnie , pozdrawiam Panią przyjaźnie.
 • @1abezmetki 11:46:11
  "Dane na temat tragedii lotniczej wciąż zmieniają się."

  To jest cios dla Boeinga. Już wcześniej mieli kłopoty, bo pasażerowie nie chcą ich samolotami latać. Czasem nawet załogi.

  P.S.
  Mógłby Pan mnie odbanować.
 • @Pedant 11:27:05
  To prawda propaganda to potężna broń. Nie raz jak słucham rozmów moich dzieciaków z kumplami (trzydziesto -czterdziestolatki) na temat tamtych czasów to mnie się wydaje że żyłem na Marsie. Niestety ale styropian okazał się zaraźliwy.
 • @morgan 11:06:05
  Wiem. Przepraszam.

  Ale za te "puki" drona Pan mi nie wyśle?...
 • Oświadczenie Chameiniego w sprawie ataków:
  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/konflikt-iran-usa-ali-chamenei-ten-atak-to-policzek-wymierzony-usa/1hflkhw
  Polska jest bardzo blisko, aby być wpisaną na listę wrogów Iranu.
 • @wercia 12:28:45
  "Polska jest bardzo blisko, aby być wpisaną na listę wrogów Iranu."

  To na pewno nie odnosi się do Polski, która nie jest "bardzo małym europejskim krajem", w którym którym "irańscy zdrajcy spiskują z Amerykanami." Być może chodzi o Albanię.
 • @Stara Baba 04:40:33
  jestem przeciwnego zdania
  https://interesariusz.neon24.pl/post/152483,quo-vadis-vox-populi-23-wojna-o-nasze-dusze
 • @AgnieszkaS 05:05:50
  Zemsta się dokonała, bo wystrzelili w powietrze!

  Dobre.

  Tylko dlaczego nazywacie to zemstą ? Zemsta jest karą z nawiązką. Gdzie tu kara?
 • @1abezmetki 11:46:11
  "AgnieszkaS 11:27:50
  Wzajemnie , pozdrawiam Panią przyjaźnie."

  Macie wspólną misję, więc powinniście trzymać się razem.
 • @AgnieszkaS 05:05:50
  "Irańczycy wystrzelili rakiety tak aby nikogo nie zabić i poczynić jak najmniejsze spustoszenia. Mało tego, poinformowali świat, że zrobili to w samoobronie a nie ataku :) Zemsta się dokonała, a ich generał został pomszczony."

  Podejrzewam, że jest to tylko rozgrzewka. Wysyłają rozmaite sygnały w różnych kierunkach, być może także w kierunku Beinga, korporacji o znaczeniu strategicznym, która już ponosi astronomiczne straty.

  Odwet musi być tak bolesny aby skutecznie zastraszyć.
 • @AgnieszkaS 09:11:11
  "Nie wiem jak wiarygodna jest ta Agencja irańska."

  Bardziej wiarygodna niż New Yorker i CNN. Co nie jest trudne.
 • @Pedant 12:47:26
  Chodziło mi o to, że inne kraje NATO wycofują z Iraku swoje wojska, a Polska czeka, co jej rozkaże USA.
 • @AgnieszkaS 08:10:01
  Z Twoją moralnością i etyką chyba jest coś nie tak... Iran walczy w wojnie obronnej i ma do tego prawo. To ameryka jest agresoren na nie swojej ziemi i tam morduje ludzi którzy ameryce nigdy nie zagrażali. Gdyby Iran atakował stany , to bym rozumiał walke obronną USA. Ale jest zupełnie odwrotnie. Iran broni sie przed agresją Izraelsko amerykańską i ma do tego prawo. Niedługo pewnie będziesz wspierała amerykanów , jak będą w Polsce zabijali swoich przeciwników - Polaków walczących o wolną POlskę przeciwko amerykańskiej okupacji.
 • Należy mieć na uwadze to, że
  takie spektakularne odstrzelenie rzeczonego generała Przez USrahell musiało być wcześniej zabezpieczone na wszelkich możliwych kierunkach. Jak wiemy - Izrael - jest w tamtym rejonie a może i w galaktyce - bezcenny - więc musiano mieć pewność, że Iran nie zrobi jakiegoś kuku Izraelowi. To z kolei mówi nam, że i w Iraku i w Iranie światowy czarci pomiot dysponuje swoimi wpływowymi V kolumnami. Inaczej Usrahell przed odstrzeleniem owego generała zgromadziłby tam takie środki wojenne - aby w każdej chwili zmasowanym, krótkim uderzeniem uczynić Iran niemal bezbronnym.
  Wniosek?
  Tam prawdopodobnie chodzi o zastąpienie na BW - USrahella Rosją - a z kolei generał mógł z jakichś powodów stać na przeszkodzie tej podmianki. Natomiast ten niby odwet rakietowy - to taki tyjater aby udobruchać opinie publiczna i w Iraku i w Iranie.
  Jedno wiemy na pewno - przewrotność dzieci Złego nie zna granic.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:19:58
  Dronem nie dysponuje, mam jednak w domu upierdliwego pajaka...
 • ox
  Wojna na flagi, 22 pociski i nikomu nic się nie stało. ... Nie do końca wiadomo co o tym myśleć. Pewnie się znowu dogadają, będzie Jałta i Teheran... albo na odwrót, i kolejne urodziny Królowej. :) W sumie chyba nie wypowiedział się tylko Kim.
 • Nie wygląda na to, żeby ten ukraiński samolot rozbił się z powodu awarii silnika
  Tu film z miejsca katastrofy.
  https://twitter.com/RT_com/status/1214904587934552066
 • @lorenco 14:50:18
  to wygląda jakby atomówka w niego trafiła i wyparował.
 • @zadziwiony 15:11:41
  Tak wygląda, jednak to wskazuje, że był na pokładzie jakiś ładunek wybuchowy.
 • @lorenco 15:38:14
  Nie zapominajmy, że samolot (i to duży) w tuż po starcie w zbiornikach (skrzydła) KILKADZIESIĄT TON paliwa lotniczego.

  Co nie zmienia faktu, że wystarczyłoby "powiesić" na jego ścieżce wznoszenia kilku(nasto) kilogramowego drona wycelowanego w silnik (połamanie łopatek turbin) i byłby efekt jak pokazują. A czy takiego drona byłoby w stanie cokolwiek wykryć? Wątpię. A koszt max kilka(dziesiąt) kUSD...
 • @Pedant 13:19:54
  "Nie wiem jak wiarygodna jest ta Agencja irańska."

  Bardziej wiarygodna niż New Yorker i CNN. Co nie jest trudne.
  ____________________________________________________

  Agencja irańska podała, że zginęło 80 osób, co było nieprawdą.

  A Pan już od dawna trolluje?
 • @zadziwiony 13:24:24
  "Z Twoją moralnością i etyką chyba jest coś nie tak..."

  Proszę mojej moralności i etyki więcej nie tykać, Panie zadziwiony.
 • @AgnieszkaS 21:05:26
  oceną rzeczywistości i sympatiami popierającymi agresora sama dajesz świadectwo własnej etyce i moralności.
 • @AgnieszkaS 11:18:53
  " to jest żałosne i godne politowania"...ładnie pani podsumowała własne komentarze.
 • @zadziwiony 21:51:14
  Szanowny Panie zadziwiony,

  Nie wiem czy Pan zwrócił na to uwagę, ale wyrażając swoją opinię na różne tematy unikam oceny komentatorów, którzy mają inne zdanie od mojego. Prawdę mówiąc, w ogóle ich nie oceniam, a już naprawdę nie śmiałaby wypowiadać się na temat ich etyki i moralności, bo mnie nawet tego robić nie wolno. Analizuję tylko ich wypowiedź, a wypowiedzi zdarza mi się osądzać bardzo różnie.

  Na Pana miejscu napisałabym, że czyjś komentarz wydawał mi się niemoralny, a nie niemoralną jest osoba, która go napisała. Czy Pan dostrzega różnicę?

  Mam też inne spojrzenie na "agresora," ponieważ posiadam zdecydowanie większą wiedzę na jego temat od Pana. Jest to spojrzenie wieloletnie i nie da się ukryć bardzo bliskie.
 • Katastrofa ukraińskiego samolotu
  Istnieje bardzo uzasadnione podejrzenie, że Irańczycy zestrzelili przez pomyłkę samolot ukraiński. Samolot wystartował o godzinie 6:12 rano lokalnego czasu. Bez problemu wzniósł się w powietrze i będąc na wysokości 8000 stóp ciągle podnosił się w górę i nagle spadł w dół w cały w płomieniach.

  Awaria silników wygląda inaczej. Pilot ma odrobinę czasu na reakcję, nawet kiedy następuje zapalenie samolotu. Tutaj nie było. Natychmiast po katastrofie Irańczycy ogłosili awarię silników. Na jakiej podstawie? Przy czym nastąpiło nagłe wstrzymanie przekazu informacji z samolotu już w powietrzu, tak jak to ma miejsce przy wybuchu. Dodam, że źródła również podają, że samolot posiadał doświadczonego pilota.

  http://nymag.com/intelligencer/2020/01/iran-plane-737-crash-in-tehran-was-it-shot-down.html


  Film, który pokazuje spadek ukraińskiego samolotu w płomieniach:
  https://twitter.com/isna_farsi/status/1214756225293979648
 • @Pedant 13:08:24
  "AgnieszkaS 11:27:50
  Wzajemnie , pozdrawiam Panią przyjaźnie.
  Macie wspólną misję, więc powinniście trzymać się razem.”

  Cenię -niejednokrotnie przejawioną - Pańską wnikliwą inteligencję ale wobec takich nieuprawnionych opinii, jak powyżej, nie widzę powodu do zmiany decyzji.

  Panią Agnieszkę szanuję za kulturę, elokwencję i zdolność precyzjnego wyrażania stanowiska. Nie znaczy to jednak, że łączy nas zgodność w osądach, tej czy innej kwestii.
  Obecność Pani Agnieszki na naszym forum -w moim mocnym przekonaniu - podnosi poziom i formę werbalnej szermierki, stanowiąc, co widoczniają niestety, liczne przykłady – nieosiągalny dla wielu standard, jak debaty wieść należy! Krótko - wolę różnić się z Panią Agnieszką, niż aprobować rozwielmożnione “libero chamstwo“.
 • Zielona Strefa nie jest bezpieczna…
  https://external-content.duckduckgo.com/iu/?u=https%3A%2F%2Fcdni.rt.com%2Ffiles%2F2020.01%2Farticle%2F5e1648d42030274c1c63638f.JPG&f=1&nofb=1
  “Two blasts, sirens heard in Iraq’s Baghdad Green Zone”
  Dwie eksplozje i syreny, były słyszane w “Zielonej Strefie” Bagdadu
  Teheran, 9 stycznia , 2020
  Dwa wybuchy było słychać w Bagdadzie, a w następstwie rozbrzmiały syreny służb ratowniczych.
  Eksplozje nastąpiły niebawem, po przemówieniu Donalda Trumpa.
  Reporterzy przekazują, że dwa wybuchy było słychać, od strony mocno ufortyfikowanej “Zielonej Strefy”- siedziby ambasady amerykańskiej.
  Brak dalszych szczegółów. Zielona Strefa jest obszarem chronionym w Bagdadzie.

  https://en.irna.ir/news/83627016/Two-blasts-sirens-heard-in-Iraq-s-Baghdad-Green-Zone
 • "Hezbollah" przetransportował sprzęt wojskowy do granicy izraelskiej...
  https://www.almasdarnews.com/wp-content/uploads/2015/06/Hezbollah.jpg
  XIR
  By
  News Desk
  09.01.2020
  Bejrut, Liban (11: 45 pm)-w środę, medialne skrzydło Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej (IRGC) Iranu, cytowane przez Sputnik Arabic, stwierdziło, że libański "Hezbollah" przetransportował swój sprzęt wojskowy do libańskiej granicy z Izraelem.
  Ta rzekoma wiadomość pojawiła się w dzień po tym, jak irańska agencja prasowa Tasnim, powołując się na źródła, powiedziała, że "libański Hezbollah uderzy w Izrael, jeśli Stany Zjednoczone zareagują na Irańskie bombardowanie bazy Ain al-Asad, która obejmuje wojska amerykańskie w zachodnim Iraku.”

  Hezbollah nie potwierdził tych doniesień za pośrednictwem swojego oficjalnego skrzydła medialnego, jednak libańskie ugrupowanie rzadko ujawnia informacje o swoich ruchach wojskowych wewnątrz Libanu.
  wystrzelił w nocy na wtorek ponad 20 pocisków w kierunku dwóch baz w Iraku, gdzie stacjonują siły zbrojne USA.
  Według irackich sił bezpieczeństwa, IRGC wystrzelił 22 pociski, z których 17 było celem bazy lotniczej Ajn al-Asad w muhafazie Al-Anbar.
  Ofiary nie zostały zgłoszone, ponieważ nienazwane źródło poinformowało CNN w środę, że amerykańskie siły zbrojne zostały ostrzeżone przed atakiem przed jego rozpoczęciem.
  Iran stwierdził, że ich ataki rakietowe zostały zadane w odpowiedzi na zabójstwo dowódcy Sił Quds, generała Kassema Solejmaniego, a także zastępcy dowódcy irackich ludowych jednostek mobilizacyjnych (Hashd Asz-Szaabi) Abu Mahdiego Al-Mohandeza i kilku innych oficjałów.

  https://www.almasdarnews.com/article/hezbollah-moved-military-equipment-towards-israeli-border-irgc/
 • A tym czasem w Izraelu...
  Szef MSZ Izraela mówił o odpowiedzi w przypadku ataku Iranu
  8 stycznia 2020, 16: 45

  http://geo-politica.info/upload/editor/news/2020.01/5e156fe4e1568_1578463204.jpg

  8 stycznia izraelski minister spraw zagranicznych Izraela, Israel Katz wziął udział w konferencji Forum Coelet i Shilo ("Коэлет" и "Шило" ) w Centrum Menachema Begina w Jerozolimie.
  "W tym dniu chcę wyrazić solidarność z naszym wielkim przyjacielem-USA. Wspieramy tę potęgę w jej walce z irańskim terrorem. Nie ma bardziej stosownego i uzasadnionego posunięcia niż decyzja prezydenta USA Donalda Trumpa o wyeliminowania Kasema Sulejmaniego - podżegacza i inicjatora terroru, numer jeden na świecie. Bez Sulejmani, Bliski Wschód będzie bezpieczniejszym miejscem.

  Izrael zawsze podejmował własne decyzje i działał z pełną mocą w walce z każdym zagrożeniem. Będziemy nadal stosować się do tej strategii. Nie pozwolimy Iranowi nam grozić i nie damy mu szansy, na działanie przeciwko Izraelowi. Jeśli Teheran odważy się narazić na szwank nasze bezpieczeństwo, nasza odpowiedź będzie adekwatna " - powiedział szef resortu polityki zagranicznej.

  http://www.9tv.co.il/item/7398
 • Najnowsze rakiety irańskie...
  Według irańskiej agencji Tasnim, do ataku na bazy z amerykańskimi wojskami, irańscy wojskowi używali m.in. najnowszych pocisków balistycznych z rodziny Fateh-Fateh-313, a także pocisków Qiam ,wyposażonych w rozdzielające się głowice i system aktywnego tłumienia zakłóceń radarowych.

  https://irannewsupdate.com/images/2017/Missile-Iran/m/alalam.jpg

  Iran, po raz pierwszy, użył podobnych pocisków do prawdziwych ataków. Agencja twierdzi, że amerykańska obrona przeciwlotnicza, nie była w stanie ich przechwycić.

  W 2017 roku pociski Qiam były używane do ataków na bojowników "Państwa Islamskiego" w Syrii, jednak używano wtedy konwencjonalnych głowic przeznaczonych do rażenia zwartych celów. Dzielące się głowice, zauważa Tasnim, są w stanie uderzyć wiele obiektów w takim celu, jak Baza wojskowa, pisze RBC.

  Przeczytaj w całości: https://news.tut.by/world/667914.html
 • Uderzenie w Iran...
  ... Stany Zjednoczone nie wpuściły Zarifa na
  Radę Bezpieczeństwa ONZ: Stany Zjednoczone zadeklarowały gotowość do rozmów z Iranem
  Andriej Czistow

  09.01.2020, 09: 23

  W ONZ odbędzie się posiedzenie Rady Bezpieczeństwa, którego głównym zagadnieniem będzie sytuacja wokół Iranu. W przeddzień, prezydent USA Donald Trump ,wydał surowe oświadczenia pod adresem tego kraju, ogłaszając zaostrzenie sankcji. Jednak Trump dał do zrozumienia, że Stany Zjednoczone nie dążą do konfrontacji z Iranem, jednak irańskie stanowisko na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa w Teheranie, nie da się wyrazić, ponieważ szefow iMSZ Mohammadowi Javad Zarif odmówiono amerykańskiej wizy.
  Rada Bezpieczeństwa ONZ organizuje 9 stycznia spotkanie poświęcone sytuacji wokół Iranu, po amerykańskiej operacji likwidacji dowódcy Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej (XIR) generała Kasema Sulejmaniego, na terytorium Iraku.

  W przeddzień posiedzenia Rady Bezpieczeństwa prezydent USA Donald Trump wystąpił z apelem do narodu, w którym przedstawił stanowisko Waszyngtonu wobec Iranu. Amerykański prezydent oświadczył, że domaga się od Teheranu zaprzestania wspierania terroryzmu i rezygnacji z możliwości produkcji broni jądrowej. Stwierdził również, że ostatnie ataki Iranu na amerykańskie bazy, na terytorium Iraku, spowodowały minimalne szkody dla amerykańskich obiektów wojskowych- ponieważ system wczesnego ostrzegania zadziałał idealnie.

  Czytaj dalej:

  https://static.gazeta.ru/nm2015/i/logo_gazeta.svg

  https://www.gazeta.ru/politics/2020/01/09_a_12901484.shtml
 • @AgnieszkaS 22:23:23
  "Mam też inne spojrzenie na "agresora," ponieważ posiadam zdecydowanie większą wiedzę na jego temat od Pana. Jest to spojrzenie wieloletnie i nie da się ukryć bardzo bliskie."

  I to jest wg. mnie właśnie powód braku obiektywnośći i relatywizowanie rzeczywistości. Oceniając ją należy robić to w odniesieniu do jakiś wartości. Dla mnie jest to etyka i moralność , nawet w polityce. Z tego punktu widzenia każdy naród, państwo szczególnie uznane przez ONZ ma prawo do wsłasnej suwerenności i niepodlgłości.
  USA akceptuje ten fakt wyłącznie jesli dane państwo prowadzi własną politykę zgodną z interesami ameryki. Jesli nie, słyżby specjalne USA i jej armia robią wszystko by podporządkować władze "niesfornego" państwa własnym interesom. Czyli muszą działać pod groźbą użycia siły w interesie hegemona. Zabicie setek tysięcy ludzi nie jest tutaj żadną przeszkodą by podporządkować sobie krnąbrnych. Tak jest na bliskim wschodzie , tak jest w Polsce i we wszystkich miejscach na świecie gdzie kapitał amerykański i żydowski ma swoje interesy.
  Jeśli armia irańska będzie w pobliżu granic USA i na jej terytorium prowadziła destrukcyjne działania przeciwko ameryce, będę za Twoją ojczyzną. Jak Rosjanie będą stawiali bazy wojskowe w Kanadzie czy Meksyku w pobliżu granic USA będę trzymał stronę Twojej ojczyzny. Teraz usa prowadzi wojnę z Iranem u jego granic i praktycznie w całym rejonie jest agresorem mordującym niewinnych ludzi. Persowie prowadzą wojnę obronną. A ponieważ Iran i Polska są poddane agresji zarówno amerykańskiej jak i żydowskiej jestem przeciwko tym agresoromi. Wynika to z mojego pojęcia zarówno maralnośći jak i etyki.
  Dla Ciebie jak widzę interesy nowej ojczyzny są bliższe niz POlski. Dla mnie ponieważ całe zycie mieszkam w Polsce, mam tutaj swoją ziemię i swoją rodzinę liczy się przede wszystkim dobrostan mojej ojczyzny. Mam ją tylko jedną.. Mimo to jestem daleki od moralnośći Kalego i dlatego skrytykują także rządy w Polsce jesli w sposób nieetyczny będą chciały ingerować w sprawy innych państw. No cóż, nie nadaję się na polityka.
  Zatem wg. mojegopunktu widzenia świata i mojej świadomośći Ty oceniasz politykę z punktu widzenia interesów nowej ojczyzny. Z obiektywną oceną nie ma to nic wspónego. To spojrzenie strikte polityczne.
  Podsumowując- kłania się tutaj Wojtas, który przekonuje , niestety bez efektów, że dobro i zło należy oceniać z perspektywy wartości cywilizacyjnych.
  W tym kontekście wyznajemy po prostu inne wartości.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930