Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1140 postów 4524 komentarze

Życie Moje i Nasze

Zbigniew Jacniacki - ( wcześniej zbigniew 1108 ) PRAWDA W ŻYCIU, ŻYCIE W PRAWDZIE... 60 lat minęło.... Do teorii doszło doświadczenie. Zbudowałem swoje "malutkie" państwo polskie. Nawiążę współpracę z "malutkimi" państwami moich Rodaków .

Zgony z powodu chorób dziennie na całym świecie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Gdyby nie media , nawet nie zauważylibyśmy, że jest jakaś "pandemia".Jej ogłoszenie przez Światową Organizację Zdrowia w dniu 11 marca daje rządom prawo do nadużywania prawa.

 

 

KOMENTARZE

 • ...
  Bo prawdziwy wirus i trupy odzwierciedla ten wykres:

  https://pbs.twimg.com/media/ES7LNPKWkAAc40y?format=jpg&name=medium

  "dziś 500mld$, jutro 500mld$ i dodatkowo jutro 500mld$ pożyczek 1-miesięcznych, co łącznie daje 1,5bln$. Dla perspektywy: FED w 2 dni wydrukuje PKB Korei Południowej.
  [...]
  Globalny dumping śmieciowych papierów UST o świetlanym ratingu AAA nabiera tempa."

  https://twitter.com/PlOutsider
 • To co nie udało się z ptasią grypą HiN9 (czy jakoś tak)
  próbują robić z koronowirusem
 • Media od dawna budują ludziom
  rzeczywistość podstawioną - a teraz tzw. władza tą rzeczywistość podstawioną jakby urealnia - i będzie to przypuszczam schemat działania na przyszłość.
 • Na takie głupoty można tylko odpowiedzieć jeszcze większymi
  rząd ogłosił stan zagrożenia i konieczność pozostania w domach, bo wie, że lada dzień nastąpi atak bronią chemiczną.
 • Myślę, że realnym dopełnieniem tabelki powyżej będzie TA:
  https://www.ekspedyt.org/wp-content/uploads/2020/03/Emerytura_d.jpg

  https://www.ekspedyt.org/2020/03/06/co-z-ta-informacja-zrobia-polscy-niewolnicy/

  "Wysokość polskiej emerytury, najniższej w Europie, będzie stanowić zaledwie 31,6 proc. średniej wypłaty. Tak postanowili politycy, którzy są dziś głównym aktorami walki o władzę.

  “(…) zaledwie 31,6 proc. średniej wypłaty. Tyle pieniędzy na emeryturze będą co miesiąc dostawać Polacy, którzy właśnie wchodzą na rynek pracy. 40 lat zarabiania i odkładania składek oznacza dla większości głodową emeryturę. Taką w okolicach minimalnego tysiąca złotych. Oczywiście przy założeniu, że pracują nieprzerwanie do osiągnięcia wieku emerytalnego. (…) Przyszła emerytura Holendra, który właśnie zaczyna pierwszą pracę, to 96,9 proc. ostatniej pensji. Z każdych stu euro będzie miał mniej do wydania o zaledwie o 3,1 euro. Przyszła emerytura Włocha? 83,1 proc. ostatniej pensji“."

  SSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSYNY !!!!!
 • @provincjał 19:10:18
  "Przyszła emerytura Holendra, który właśnie zaczyna pierwszą pracę, to 96,9 proc. ostatniej pensji. Z każdych stu euro będzie miał mniej do wydania o zaledwie o 3,1 euro. Przyszła emerytura Włocha? 83,1 proc. ostatniej pensji“."

  Widać rządzą tam komuchy i marksiści kulturowi.
 • @@@@!
  Kiedyś na coś trzeba będzie umrzeć, przecież istnieje życie wieczne. Część ludzi odejdzie teraz inni później. Moja rada, spowiedź św, Komunia- Eucharystia, wiara.
 • @provincjał 19:10:18
  Demagogu pokaż mi Holendra, Niemca, Włocha którzy mają 3.5 tys euro emerytury. Nie przeliczaj euro na złote, bo to demagogia. Ja mam 3.8 tys zł emerytury, biję w/w na głowę.
 • @kula Lis 69 19:50:31
  ?
 • @provincjał 19:10:18
  Dlatego emerytura powinna być obywatelska. Gdy przyszły emeryt jeszcze pracował, to zarabiał adekwatnie do pracy. Gdy już nie pracuje, nie ma żadnego powodu, żeby jednemu niepracującemu emerytowi płacić więcej niż niepracującemu drugiemu. Obaj obecnie zajmują się tym samym...

  Kiedyś to jeszcze miało taki sens, że majątek państwa i firm budowała praca ludzka. I jeśli ktoś dłużej pracował, tym jego wkład w to był większy. Jednak ostatnimi laty na świecie ludzka praca w coraz mniejszym stopniu skoncentrowana jest na produkcji dóbr. Obecnie większość produkcji dóbr materialnych realizują maszyny i urządzenia, a czynnik ludzki ma w tym procesie coraz mniejsze znaczenie. To zjawisko będzie postępować, a ludzie coraz częściej zajmować będą się, zamiast pracą produkcyjną, "zajęciami próżniaczymi" (pracą nie związaną z produkcją).

  Już obecnie, najwięcej "wypracowują" (zarabiają) gwiazdy sportu (przeciętny zawodnik trzecioligowej drużyny zarabia taką kasę, o jakiej wielu może tylko pomarzyć), celebryci, sędziowie, policjanci i inni funkcjonariusze, którzy mają tę cechę wspólną, że utrzymują się przez całe życie z pracy innych ludzi (podatków). Przecież dzisiaj jest to niemożliwe, żeby pracując w gospodarce wypracować sobie emeryturę porównywalną z emeryturą sędziego. A ten sędzia ani palcem przez całe życie nie kiwnął, żeby powiększyć majątek narodowy, który daje chleb ludziom, podobnie jak i ten marny aktorzyna-celebryta, policjant, czy wojskowy.

  Te głodowe obecnie emerytury Polaków mają jeszcze taki skutek, że niedożywieni polscy emeryci będą na potęgę załapywać różnego rodzaju infekcje i będą się nimi "dzielić" z innymi przedstawicielami naszego społeczeństwa.

  Emerytura nie musi być wysoka, jednak musi wystarczyć na dach nad głową, ubranie i prawidłowe odżywianie. Obecne emerytury większości Polaków na to nie wystarczają.

  I o tym wszystkim ani Pinokio Morawiecki, ani Adrian Duda cały czas ani mru mru. Im przecież nie grożą głodowe emerytury. A że teraz ktoś gdzieś w Polsce z głodu, chorób i zimna zdycha, to jego wina, bo był przecież "mało zaradny" 50 lat temu...
 • @provincjał 20:01:52
  Tak ja mam 3.8 tys zł emerytury, a zmarła mi ostatnio dr. mikrobiolog Małżonka 2.6 tys zł. Żyliśmy jak pączki w maśle, jeździliśmy gdzie chcieliśmy, bo ja jeszcze w swoim zawodzie, bo młodych nie ma mogę dorobić 600 zł dziennie. Zdziwiony?
 • Jezus Chrystus o aktualnej sytuacji w Polsce. Ważne!!!
  Słowa Pana Jezusa o Komunii na rękę w dobie zarazy.
  Słowa do hierarchów i kapłanów, prezydenta Dudy, do masonów w Polsce.

  Piątek, 13.03.2020 r.
  Zapisz dziecko.
  - Cóż zapisać najdoskonalszy Panie Jezu?
  - Dzieci moje boją się. Dlaczego sądzicie, że Polska może być ochroniona bez Mojej szczególnej interwencji? Nie chcecie by Polska była miejscem, gdzie jestem Królem i gdzie ważne są Moje Prawa. Równocześnie uważacie, że Polsce „jakoś się upiecze”, jak mówicie?…Jaka jest śmiertelność we Włoszech? Potraficie przecież liczyć. Więc po-liczcie jaka mogłaby być śmiertelność w Polsce, gdyby wirusa w sobie miało 70, 80 procent Polaków, jak to prognozują na przykład Niemcy, gdy idzie o ich kraj. Niech sto tysięcy więc was nie przeraża, bo jak powiedziałem, gdyby nie Moja interwencja, to byłoby to trzy miliony.
  Bóg chce, aby ludzie używali także rozumu i szukali prawdy. Bo Ja Jestem Prawdą. Dlatego dałem przekazy Memu synowi Krzysztofowi bo szukał prawdy i narażał życie, gdy idzie o Smoleńsk i wraz z garstką innych Polaków głosił teorię inscenizacji na Sie-wierny i mgły okęckiej. Ja zaś potwierdziłem ją w Orędziu, które otrzymał na początku przekazów w październiku 2016 r., jak i późniejszych. Szukał także prawdy o chemtrails i innych sprawach.
  Ponieważ miał otwarty umysł mogłem do niego mówić, bo grzeszny był i mało jeszcze kochał. Lecz był wybrany jak i inni wybrani przed założeniem świata. Dlatego nie mówcie, że aż sto tysięcy (ponad sto tysięcy) tylko sto tysięcy dla oczyszczenia tego narodu.
  Nikt kto przyjmuje Mnie z rąk kapłana do ust nie zarazi się przy tym, lecz ten, który przyjmuje Mnie na rękę, już zarazić się może. Jeszcze bardziej zarazić się może, gdy przyjmuje Mnie z ręki szafarza. Słyszeliście o stanie szafarza po ekshumacji, który miał spaloną rękę, tą którą Mnie podawał wiernym. Zatem uważajcie. A wy szafarze zrezy-gnujcie z posługi. Możecie jedynie czynić to, gdy to będzie absolutnie konieczne i nie w kościele. Nawet gdyby msza miała trwać długo, o wiele dłużej niż to zaplanowane, a tak nigdy nie jest, to Komunię ma dawać tylko ksiądz. Nie bierzcie Mnie na rękę. Nikt nie jest godny tego czynić. W rękach mogą Mnie trzymać tylko konsekrowane ręce kapłańskie. Jestem nieskończonym Bogiem, który uniżył się tak, że zamknął się w małym kawałku białego chleba. O tym było więcej w tych Orędziach, także w zbieżności z niebocentryzmem. Zatem Ja, Jezus Chrystus, nie pozwalam wam przyjmować Mnie na rękę. Jeśli do tego dojdzie w całym kraju, do takiego przymusu, wtedy zacznę gubić i kapłanów i biskupów. Śmiertelność wśród nich będzie wtedy duża. A wy będziecie mieć mniej kapłanów.
  Mówiłem w tych Orędziach o spowiedzi generalnej. Śpieszcie się teraz. Wy zaś kapłani nie traktujcie jej jako zło konieczne, którego wierny od was chce, tylko z sercem i rze-telnie aż penitent będzie czuł uwolnienie i radość. I pięć godzin nieraz nie jest za dużo. Czasami wystarczy godzina, ale to rzadko do dobrej spowiedzi generalnej. Jeśli nie będziecie chcieli słuchać spowiedzi generalnej dotknie was głuchota.
  Wy zaś hierarchowie praktykujecie i Bogu świeczkę, i diabłu ogarek. Jeśli będziecie tak dalej czynić nie pomoże, że nie chcecie się spotykać ze sobą.
  Nie należy wpadać w panikę. Zapasy niech robi każdy, ale mówię tu o codziennym zachowaniu. Mój syn nie, musi bo nie zachoruje na tę chorobę i nikogo też nie zarazi, ale przeciera często ręce spirytusem salicylowym, gdy jest na mieście, a nawet dba o higienę innych przecierając klamki drzwi wejściowych do bloku gdzie mieszka i do kościołów.
  Zatem hierarchowie nakażcie częste przecieranie klamek w drzwiach do kościołów, kilka razy dziennie i by także robili to sami wierni. Także wycierajcie ławki w kościo-łach w tygodniu środkiem odkażającym. To wam nie przyszło do głowy. I nie podsuwają tego wrogowie Kościoła. Jeśli jesteście na to zbyt mało inteligentni to nie powinniście być moimi sługami w miejscu, w którym was postawiłem. Nie nawołujecie do używania wody święconej w domu. Nie wspominacie o możliwości, iż wierny wchodząc do kościoła i wychodząc z niego może przeżegnać się wodą z przyniesionej przez siebie buteleczki.
  Nie przyszło wam do głowy, aby zarządzić dodatkowe święcenia wody na mszach, przyniesionej przez wiernych, aby mieli jej pod dostatkiem. Potraficie tylko „osuszyć” kropielnice. Takich biskupów nie potrzebuje Polska, teraz królestwo Chrystusa.
  Macie wielki znak, gdy idzie o chemtrails, lecz nie chcecie go widzieć. Na to was nie stać w waszej mizerii w szukaniu prawdy. Nawróćcie się, jeszcze nie jest za późno.
  Plan był wobec Polski trzy miliony ofiar coronawirusa. Nie mogą tego zrobić, bo za-trzymuję chemtrails, wszystkie chemtrails z tym wirusem. Ale wy nie lubicie cudów. Nie lubili moich cudów faryzeusze i zaciskały im się pięści a twarz wykrzywiała niena-wiść.
  Polska jest miejscem dla Polaków i kochających Polskę, to mówiłem w tych Orę-dziach. Ci, którzy służą dwóm panom nie mogą kochać Polski, bo ktoś kto służy dwóm panom jednego zdradzi. Wiecie o tym, prawda?
  Kościoły muszą zostać otwarte. Na mszach może być mniej ludzi. < w znaczeniu, że rozłożonych w większej ilości mszy C.P.> Chrystus nigdy nie zalecał, aby podawać so-bie ręce na mszy, tym bardziej, że niektórzy robią to przesadnie i skupiają się na czło-wieku zamiast Bogu.
  Ty rzeczniku, Żydzie Pinkasie nie zalecaj modlenia się w domu, bo to nie jest Twoje zadanie. Twoje miejsce nie jest w Polsce, a zwłaszcza w polskiej służbie zdrowia.
  Prezydencie Dudo nie bądź chwiejny. Dawałem Ci Łaski, lecz kto nie wykorzystuje Łask ten kończy źle. Możesz być powieszony przez lud Polski. Nie teraz jeszcze, lecz gdy będzie w Polsce wielki krach gospodarczy i dziesiątki tysięcy zmarłych na corona-wirusa, a więcej niż milion chorych – to jest to już bardzo prawdopodobne. Okazałem Ci Łaskę, gdy Hostia przytoczyła się do Twoich rąk. Nie byłeś tego godzien, jak każdy, ale jesteś prezydentem Mego umiłowanego kraju, skąd pochodzi Mój przodek o imieniu Iz ( jak było w tych Orędziach). Dlatego tak Cię uszanowałem. Uszanuj Ty i Mnie, nie tylko w sercu, kłaniając się wrogom Polski, lecz postawą.
  Polska to nie Polin. Polska jest krajem starożytnym a Ariowie -Słowianie, w tym zwłaszcza z terenów dzisiejszej Polski, nieśli kulturę i swoje geny na Bliski Wschód i w wiele innych miejsc. Imię Mojej Matki jest słowiańskie – Miriam, to znaczy - jestem pokojem. Korzenie Mojego Imienia też są słowiańskie: Iz, co znaczy – z głębi prarze-czy. Przykładem jest rzeka Izera, dzisiaj w Niemczech, wtedy i później rzeka ludu tylko słowiańskiego. Dawid oznacza dający wid, czyli światło.
  Uzupełniaj swą wiedzę prezydencie Dudo, bo źle Cię uczyli ( jak i innych Polaków). Sam powiedziałeś, że się uczysz, zatem ucz się.
  Masoni w Polsce, sługi szatana. Wasz czas w Moim Kraju kończy się. Posłużę się jeszcze wami dla oczyszczenia Polski, lecz wasze miejsca w piekle są straszne. Kto szkodzi Polsce będzie bardziej jeszcze męczony niż mieszkaniec innego kraju szkodzą-cy jemu. Zatem wasze piekielne cierpienia masoni służący szatanowi w Polsce będą jeszcze większe niż masonów we Francji, Niemczech czy innych krajach. Zatem pamiętajcie. Chcecie żyć choćby dla marnego życia ziemskiego i waszych bliskich. Zatem czyńcie tak, aby żyć, bo kto oddaje się szatanowi nie żyje, lecz już jest martwy. Strzeżcie się. Truliście przez wiele lat Polaków smugami chemtrails. Zatrzymałem to teraz w wielkim stopniu. Widzicie to. Więc nie wierzgajcie przeciw ościeniowi. Nie chcę was zgładzić. Wy sami idziecie na zagładę. Służcie Polsce. To ostatni wasz czas. Amen.
  - Dziękuję Chryste Królu, doskonały nasz Panie i Zbawco.
  -:)
  Zawsze dziecko słabo ci wychodzą komplementy względem mnie;)
  - O Panie Jezu.
  - Poczerwieniałeś trochę dziecko.
  - Tak Panie Jezu.
  - Jesteś tylko narzędziem, lichym drucikiem bynajmniej nie z czystego srebra, które dzisiaj kupiłeś w liczbie piętnastu monet za 1400 złotych:) Pan Jezus się śmieje.
  Dobrze zrobiłeś dziecko.
  Nie kupuj jednak złota. Złoto kocha szatan i nim mógłby zająć Twoje myśli. Kupisz jeszcze dziecko za taką samą kwotę.
  -:) Mówisz o tym Panie Jezu?
  - Dziecko, kwota trzy tysiące złotych w srebrze to za mało, aby chciał Cię ktoś obrabo-wać z ludzi, którzy mają większe możliwości nie znając Twego adresu i innych potrzebnych im danych:)
  -:)
  - Ponadto skończyłoby się to dla każdego takiego człowieka śmiercią i to w cierpieniu. Bo takie mam wobec Ciebie plany.
  Czytelnicy zaś tego blogu z Orędziami wiedzą kim masz być.
  Jeśli zaś kto chce Cię rabować czy to wiedząc kim jesteś czy też nie - umrze i ucierpi także jego rodzina podobnie, jak ktoś zechce ci uczynić inną poważną krzywdę – umrze w cierpieniu. Ucierpią też jego bliscy.
  - Och Panie.
  -:)
  Jestem jednym Bogiem i Bogiem Starego i Nowego Testamentu. Nie „ wstydzę się” i nie wypieram Siebie z czasów Starego Testamentu taki, jaki jestem w Piśmie. Zatem pamiętajcie: Wierzgacie przeciwko ościeniowi. A za walkę z Moją ojczyzną, bo to także Moja Ojczyzna, będą karał surowo. Choć zawsze jestem miłosierny. Lecz się tym nie pocieszajcie, bo lżejsze piekło to Moje Miłosierdzie. Płaczę bardzo nad taką duszą, lecz ona wybiera. Zatem nie pocieszajcie się Moim Miłosierdziem.
  - Chwała Tobie Chryste Królu.
  -:) Chciałeś coś dodać dziecko, ale się wstrzymałeś.
  - :) Tak Panie Jezu.
  < To co wstrzymałem się to chciałem powiedzieć Panu Jezusowi inny komplement C.P.:)>
  - Teraz przepisz przekaz i umieść.
  - Tak Panie Jezu. Chwała Tobie Chryste¬
  -:)

  Otrzymał Cyprian Polak (Krzysztof Michałowski)

  https://cyprianpolakwiara.blogspot.com/2020/03/13-iii-2020-sowa-pana-o-komunii-na-reke.html
 • Na 103 zachorowania tylko na dziś
  3 zgony.
 • @rumpelsiltskin 20:05:05
  Ja mam 69 lat i z głodu nie umieram. PRZESTAŃ PIEPRZYĆ GŁUPOTY.
 • @kula Lis 69 20:20:51
  Skoro od lat masz ksywę kulawy lis 69, to... Skąd wiesz że nie umierasz?
 • @kula Lis 69 20:07:37
  Po raz drugi "?"
  Jaki jest cel tych twoich informacji ?
 • @kula Lis 69 20:20:51
  Ty nie. Myślałeś kiedykolwiek o kimś poza sobą? Jakież to "polskie".
 • @kula Lis 69 20:16:39
  "Na 103 zachorowania tylko na dziś
  3 zgony."

  Jeżeli spojrzeć z innej strony, to na 2 zgony przypada 0 (zero) wyleczonych. Nawet pierwszy pacjent nie wyszedł ze szpitala, który zachorował, bo ciągle wykrywany jest w jego organizmie wirus. Nie zwalczył go.

  Tyle można "wycisnąć" ze statystyk, jeżeli tylko się chce.
 • @kula Lis 69 19:50:31
  "Ja mam 3.8 tys zł emerytury, biję w/w na głowę."

  Widać jeszcze ci się w życiu nigdy woda nie nalała do uszu. Jednak z racji wieku zaczną się u ciebie schorzenia, wtedy zobaczysz, co znaczy twoja emerytura, gdy trafisz na odpowiedniego doktora Kopertę i polską "opiekę" medyczną...

  Wtedy też poczujesz różnicę pomiędzy emeryturą niemiecką, holenderską a polską.

  Wszystko przed tobą.
 • @kula Lis 69 20:07:37
  "Tak ja mam 3.8 tys zł emerytury, a zmarła mi ostatnio dr. mikrobiolog Małżonka 2.6 tys zł. Żyliśmy jak pączki w maśle, jeździliśmy gdzie chcieliśmy, bo ja jeszcze w swoim zawodzie, bo młodych nie ma mogę dorobić 600 zł dziennie. Zdziwiony?"

  Nie, nie zdziwiony, świetnie Pana rozumiem. Jest Panu dobrze czyli jest wspaniale. Tylko jednego Panu brakuje - dalej są Żydzi na świecie i różni malkontenci.
 • ...
  Cyrk.
  Stan umyslowy globalnej spolecznosci jest juz tak plytki ze mozna doslownie stworzyc stan zagrozenia totalnie wirtualny, a ludzie niczym owce jak na gwizd pasterzy wroca z pastwisk z powrotem do odpowiednich zagrod...
  Pare razy przecwicza a pozniej wielkie znakowanie.
  Kto chce bezpieczenstwa kosztem wolnosci straci jedno i drugie.
  I to jest sprawiedliwosc.
  To bedzie kara Boza za bezboznosc spoleczenstw.
 • Chińczycy pokazali, że można epidemię okiełznać!
  http://worldcrisis.ru/pictures/3564896/3564896_25_1584111953.gif

  “Koronawirus: dlaczego trzeba działać właśnie teraz”. Obszerne specjalistyczne (po rosyjsku), pełne wykresów i statystyki (po angielsku) opracowanie na temat walki z pandemią tutaj :

  http://worldcrisis.ru/crisis/3564896
 • Szykuja publike pod szczepienia przymusowe.Agenda 21.
  Protokoly Mezow Syjonu.Protokol#10 § 18.
  Szczepienie chorób oraz inne podstępy żydowskie

  Wiecie doskonale, że dla stworzenia możności wyrażenia pragnień podobnych przez wszystkie narody, niezbędne jest mącić we wszystkich krajach stosunki narodowe i rządy aby przemęczyć ogół nieładem, nienawiścią, walką, a nawet męczeństwem, głodem, szczepieniem chorób, nędzą. Wówczas goje nie będą widzieli innego wyjścia, jak tylko oddanie się zupełnie i ostateczne pod władzę naszą. Gdybyśmy dali narodom wytchnienie, wówczas nie wiadomo, czy kiedykolwiek nastąpiłaby chwila upragniona.
 • autor
  dzien dobry ,kolejny raz post ktory daje do myslenia ,ktory przedstawia cos nad czym powinnismy sie chociaz chwile zastanowic , przypominajac sobie stara maksyme " kto ma w tym interes . No wlasnie kto i po co urzadza caly ten cyrk . Czyzby byla to proba obrony upadajacego systemu ? Tak Kmieciu znam ten blog , szacun dla ciebie za upublicznianie jego tresci . Czy system sie obroni ?
 • @1abezmetki 00:46:50
  Umieralność na ten wirus to 3% i głównie ludzi starszych 70 - 100 lat, Sars miał 9%, Ebola 40%. głównie starsi ludzie są w niebezpieczeństwie. Wit C, selen, cynk, i witD3 pomagają. Wirus zawsze atakuje osłabiony organizm. Chińczycy nawet leczą wlewami Witaminy C :

  https://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT04264533
  Prof. dr nauk medycznych Andrzej Frydrychowski zaproponował sposób leczenia ciężkich przypadków COVID-19
 • @staszek kieliszek 04:21:49
  W niektórych miastach w Niemczech nie wolno wsiadać do autobusu przednimi drzwiami. Chodzi o ochronę kierowcy. Możliwe jest tylko wejście tylnymi drzwiami. Niemce własnie powiedziały, że granic nie zamkną, że wszyscy muszą zachorować. Czyli kto ma umrzeć to umrze. Darwinizm. Ten wirus to zasłona dymna, dla odwrócenia uwagi. Atmosfera panicznego strachu pozwoli na przeprowadzenie nowego rozdania. Sami będziemy o to zabiegać. Za kilka miesięcy sytuacja, zostanie opanowana, ale za jaką cenę? Tak sobie czytam różne doniesienia i może to co napiszę jest zwykłym pieprzeniem, ale może coś w tym jest: w Wuhan znajduje się jedno z laboratoriów, w którym bada się i przetrzymuje najbardziej zjadliwe szczepy wirusów (ebola, sars, nh1n1 i inne paskudztwa ). Wybuch epidemii właśnie w tym mieście sugeruje, że coś się wymsknęło z laboratorium w sposób przypadkowy lub świadomy. grupa Bilderberg chce depopulacji, bo chce władzy! a na ziemi jest wystarczająco miejsca dla ludzi! Słynna grupa Bilderberg od dawna już szuka sposobu na ograniczenie populacji ludności, mając świadomość, że glob ma swoją pojemność, długość życia ludzkiego wydłuża się na skutek większego dostępu do techniki i medykamentów , gospodarki zaczynają cierpieć ponoszą koszta utrzymania coraz większej rzeszy "bezproduktywnych" jednostek społeczeństwa (np. takiemu ZUS-owi będzie pasować , jak wirus wytrzebi kilkanaście tysięcy rencistów i emerytów ), a w "demokratyczny" sposób nie można tego przeprowadzić ( kilku już próbowało ). Wspomniana grupa posiada fundusze na sponsorowanie takiej zabawy w bogów, a Chiny jako kraj zamordystyczny jak nic nadają się na poligon doświadczalny , a w zamian otrzymują określone profity finansowe . Próbowano a sars-em , nh1-n1 , jednak były mało efektywne i były wirusami "obcymi" i kosiły zarówno młodych jak i starych. Ebola się nie nadaje na "lekarstwo na ludzkość" ponieważ trudno nad nią zapanować. Koronawirus, jako wirus grypy o spotęgowanym działaniu jest wirusem, którego łatwo można oskarżyć o to, że zmutował ze zwykłej grypy. Działanie jego najbardziej chyba odpowiada założeniom, ponieważ eliminuje jednostki stare, schorowane i obarczone genetycznie. Antidotum na tego wirusa już jest opracowane, ponieważ jednocześnie z wirusem równolegle opracowywane jest antidotum niwelujące lub osłabiające działanie wirusa, potrzeba jednak kilku miesięcy aby wirus zrobił swoje, a koncerny farmaceutyczne zarobiły na " koniecznych badaniach". W Chinach wymarła część populacji, jednak zazwyczaj jest to biedota. W Europie zgony też dotyczą ludzi starych i chorych. Oczywiście pewien procent "zdrowych byków" też podda się wirusowi, jednak jest to wliczone w koszta. To szaleństwo potrwa do zimy, społeczeństwo się przetrzebi, gospodarki podupadną, podejście ludzi do własnego bezpieczeństwa zmieni się radykalnie. Po "wynalezieniu" lekarstwa, koncerny będą dyktować warunki a grupa Bilderberg zrobi świetny interes na "ratowaniu" gospodarek - wszak najlepsze interesy robi się podczas wojny, a takową jest obecna, dynamicznie rozwijająca się sytuacja. U nas w Polsce jest jeszcze spokojnie - ale już niedługo, panika ogarnie cały kraj. Może to tylko moje paranoidalne domysły, chciałbym się mylić - ale historia osądzi. Jak już przejdzie epidemia, to wychodząc z nor, zderzymy się z pustką. Jeżeli stanie przemysł, przetwórstwo, jeżeli rolnicy nie wyjdą na pola to zabije nas nasze tchórzostwo, bezgraniczna głupota, a zimą głód. Wybór - co chcemy zostawić naszym dzieciom, zależy od nas, pustynia i śmierć, czy jak na wojnę, śmierć nielicznych, aby mogły żyć następne pokolenia. Co wybierzecie DUMNI Polacy, oby nie ten wariant co w 1981, bo to pewna śmierć.
 • @1abezmetki 00:46:50
  Jest procedura lecząca korona wirusa opracowana przez polskiego profesora nauk medycznych Andrzeja Frydrychowskiego, który gotowy jest do współpracy ze sztabem kryzysowym . Teraz czy będziemy właściwie leczeni czy dalej będziemy żyć w strachu zależy od premiera i ministra zdrowia. Poniżej podaję linki apelu do premiera i ministra zdrowia oraz wywiad z profesorem Andrzejem Frydrychowskim
  https://www.bitchute.com/video/ki0DHddihjZB/?fbclid=IwAR167PZj6ASwDQv79SrZdAa6tlAw09fYw671J6I7--o7N1NpxoLKxSdeVeU

  https://www.facebook.com/watch/?v=2288349948134287&external_log_id=23e383963aa0ded30a435cac3b32e8f0&q=ukryte terapie - jerzy zięba
 • @staszek kieliszek 04:21:49
  Znam się na statystyce, po przeanalizowaniu danych mam wnioski: "Niemcy fałszują statystyki zmarłych z powodu choroby". Nie wiem dlaczego to robią. Moja wiedza nie jest unikalna, posiada ją każdy kto skończył matematykę na poziomie politechnicznym. Proszę sprawdzić dane z

  https://www.worldometers.info/coronavirus/.
  Rzeczywiście po napisaniu skryptu w pythonie wyszło podobnie. Niemcy fałszują dane. Oni maja doświadczenie w poświęcaniu ludzi .....Z moich wyliczeń wychodzi że prawdopodobieństwo podawania fałszywych danych przez Niemców wynosi 373 do 1 . Albo mają jakiś cudowny lek, o czym nikomu nie mówią co jest raczej niemożliwe. Po analizie spójne dane podają S Korea, Włochy, Hiszpania. Dane Chińczyków są również kompletnie niespójne. Inne kraje mają zbyt małe próbki, żeby je przeanalizować. Proszę kolegów, którzy dysponują podobną popularną wiedzą jak moja o przeanalizowanie danych. Mogę się mylić jak każdy, ale sprawdzałem to kilka razy. Aż strach pomyśleć gdyby rządził Budka z Kosiniakiem a ministrem zdrowia byłaby Kopacz, Spurek czy Kidawa Błońska.
 • Cały kraj walczy z koronawirusem, a Spurek... pyta o prawo wjazdu do Polski dla gejów i lesbijek
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15842157281d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372c8e39cecb069bb13b28b4719dc7776c8.jpg
  Jakie problemy z całą tą sytuacją widzi europosłanka Sylwia Spurek? Otóż znana z - delikatnie mówiąc - niezbyt mądrych wpisów lewicowa działaczka martwi się obecnie, czy na zamknięciu granic nie ucierpią... "cudzoziemcy (ki), którzy są partnerami(kami) obywateli(ek) polskich w związkach jednopłciowych". Tak, to nie żart. Oto wpis Sylwii Spurek na Twitterze, oczywiście z obowiązkową tęczową flagą: Całość pod linkiem

  https://niezalezna.pl/316300-caly-kraj-walczy-z-koronawirusem-a-spurek-pyta-o-prawo-wjazdu-do-polski-dla-gejow-i-lesbijek


  Ps...Spurek, jako dr, nie wie, co to są przepisy? Kto jej dał ten doktorat? Jaka ona jest to każdy widzi, ale jacy są ci co na nią głosowali to lepiej nie wiedzieć. Po prostu jej wyborcy są z tej samej gliny. I ten debil ma doktorat. Chociaż Środa i Senyszyn są profesorami. Więc nic już nie dziwi.
 • @kula Lis 69 07:55:45
  "Aż strach pomyśleć gdyby rządził Budka z Kosiniakiem"

  Rządzi Kaczyński z Morawieckim, więc wszystko jest dobrze.
 • @1abezmetki 00:46:50
  Apel włoskich profesorów medycyny

  https://www.orbisphera.org/Pages/Articoli/1731/Appello_della_SIOOT_per_utilizzare_l'ozono_contro_il_Covid-19
 • Czwarty przypadek koronawirusa na Opolszczyźnie(u mnie)
  Służby sanitarne potwierdziły obecność koronawirusa u 65-letniej mieszkanki powiatu krapkowickiego poinformował na swojej stronie internetowej starosta krapkowicki Maciej Sonik. To już czwarty przypadek zakażenia w regionie. Pozytywny test wyszedł 65-letniej mieszkance Krapkowic. Wiadomo, że w ostatnim czasie wróciła z zagranicy. Służby odtwarzają ostatnie dni jej pobytu w kraju i będą kierować osoby, które miały z nią kontakt na kwarantannę. Kobieta jest w stanie stabilnym, zostanie objęta opieką na oddziale zakaźnym poinformował starosta krapkowicki Maciej Sonik. Według nieoficjalnych informacji chora miała niedawno przyjechać z Holandii. To czwarty przypadek stwierdzenia koronawirusa u mieszkańca województwa opolskiego. Trzej pierwsi to mężczyźni z powiatu strzeleckiego. Cała trójka niedawno wróciła z Austrii. Dwaj z nich to koledzy, którzy razem pojechali na zimowy wypoczynek. Trzeci to starszy mężczyzna.

  https://niezalezna.pl/316325-czwarty-przypadek-na-opolszczyznie
 • @rumpelsiltskin 21:06:02
  Na coś w końcu trzeba umrzeć, bo ot tak sobie często się nie umiera. Tylko ot tak sobie umarł znajomy Mamy rok po śmierci żony, zasnął i się nie obudził, chciałbym tak samo umrzeć. To zależy już od Boga jaką mi śmierć wyznaczył.
 • @Pedant 08:07:55
  Jak na dziś jest dobrze.
 • @kula Lis 69 07:55:45
  "Znam się na statystyce ... Z moich wyliczeń wychodzi że prawdopodobieństwo podawania fałszywych danych przez Niemców wynosi 373 do 1"

  Proszę przedstawić te wyliczenia. Chętnie się zapoznam.
 • @kula Lis 69 08:02:40
  ----------
  "Cały kraj walczy z koronawirusem, a Spurek... pyta o prawo wjazdu do Polski dla gejów i lesbijek"
  ----------
  Ta osobnik a raczej osobniczka - to dowód niecnej, antyludzkiej działalności czarciego pomiotu - w przerabianiu nie tylko poszczególnych ludzi - ale i instytucji państwa więc i państwa - w szatańskie odchody. To właśnie dla takich przerobionych już na szatańskie odchody osobniczek - wysmażono na smole i siarce ten cały parlament europejski z eurokołchozem włącznie.
  Wniosek?
  Czym się różni wirus w postaci - dr Spurek - bo jest to w sumie taki patogen Natury - od tego rzeczonego koronawirusa - z którym walczy cały świat? Dlaczego cały świat nie walczy z patogenem na ciele Natury pod nazwą - dr. Spurek? Na co czeka Natura - na co czeka zdrowa część społeczeństwa - czy na kompletne zainfekowanie wirusem pod nazwą dr. Spurek - czy też Naturze potrzebny jest ten patogen jako jaskrawy, namacalny przykład - dla opamiętania się innych?
 • @demonkracja 08:37:53
  100/100! Komentarz zbyteczny. Pzdr!
 • @Pedant 08:28:02
  Policz sobie sam dane podałem.
 • @demonkracja 08:37:53
  Myślę, że dżdżownica ma więcej rozumu taktu i inteligencji. Ta żydowska dr NIC taki ochłap mięsa i tyle. Ona jest gwarantem wygrania wyborów przez PiS, najlepsza opozycja jaką nasz rząd mógł mieć aby zapewnić sobie właściwie "dziedziczność" władzy. Chciałbym jej przypomnieć, że małżeństwa są, tylko, heteroseksualne... I tak, Normalnie, pozostanie w Polsce... Spurek ma doktorat. Ta idiotka ma doktorat - chyba z mniemanologii stosowanej. Ciekawe ile gęsi kosztował ten tzw. "doktorat " I to jest dopiero numer! Promotorka: Eleonora Zielińska (ur. w Moskwie) - gratuluję. To taki sam doktorat jak profesura syna ubeka i koperciarza Grodzkiego czy magisterka prymitywa Szczynukowicza aka Komorowskiego i opoja omc mgr Stolzmana aka Kwaśniewskiego.. Tytuły z nadania Kremla.
 • Ponad połowa Holendrów z koronawirusem na OIOM-ach jest poniżej 50. roku życia!
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15842594381d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372952bc1103cb417de726e957d74d493e4.jpg

  Obecnie na holenderskich oddziałach intensywnej terapii jest od czterdziestu do pięćdziesięciu pacjentów z koronawirusem w stanie ciężkim bądź krytycznym. "Ponad połowa z tych pacjentów ma mniej niż pięćdziesiąt lat. Są tam też młodzi ludzie'' - powiedział przewodniczący Holenderskiego Towarzystwa Intensywnej Terapii (NVIC), Diederik Gommers, w rozmowie z portalem ad.nl. Specjalista wyjaśnia, że przecież nawet w przypadku regularnej grypy zdarza się, że młodsze osoby trafiają na intensywną terapię. Na intensywnej terapii w Szpitalu Dziecięcym Erasmus MC-Sophia w Rotterdamie przebywa m.in. 16-letni chłopiec z Bredy zakażony koronawirusem (na zdjęciu). Jego rodzina wzywa całą Holandię: "Obudźcie się i potraktujcie tego wirusa poważnie." Lekarz informuje również, że hospitalizacje na intensywnej terapii z powodu wirusa Covid-19 mogą trwać tygodniami: "W szpitalu Erasmus są dwaj pacjenci, którzy od trzech tygodni są na sztucznym oddychaniu". Holenderscy lekarze wskazują na przypadki z włoskiej Lombardii potwierdzające, że koronawirusem dotknięte mogą być również młode i stosunkowo zdrowe osoby. Najmłodsza zaintubowana tam pacjentka z Covid-19 to 16-letnia dziewczynka. Pierwszym pacjentem w tym regionie Włoch, który został podłączony pod sztuczne oddychanie, był zdrowy 38-letni mężczyzna, który biegał w maratonach.
  https://niezalezna.pl/316335-ponad-polowa-holendrow-z-koronawirusem-na-oiom-ach-jest-ponizej-50-roku-zycia
 • @kula Lis 69 08:51:30
  "Policz sobie sam dane podałem."

  Podał Pan wynik, nie wyliczenia.

  Pochwalił się Pan swoją wyjątkową znajomością statystyki, podał wynik i oczekuje, że inni albo przyjmą to na wiarę albo sami sobie wyliczą.

  Jak Panu nie wstyd tak mataczyć? Bierze Pan odbiorców za idiotów czyli za "ciemny lud co wszystko kupi"?
 • Polska zamyka granice przed koronawirusem! Od północy przywrócono kontrole na wszystkich granicach
  Polska zamyka granice przed koronawirusem. Zgodnie z rozporządzeniem MSWiA, o północy przywrócono kontrolę na granicach z Niemcami, Czechami, Słowacją i Litwą. Jej przekroczenie będzie ponadto możliwe tylko na 58 wyznaczonych specjalnie przejściach. Ograniczono ruch na przejściach z Ukrainą, Białorusią oraz Rosją. W nocy z piątku na sobotę w Dzienniku Ustaw opublikowano dwa rozporządzenia ministra spraw wewnętrznych i administracji dotyczące przywrócenia tymczasowej kontroli na granicach wewnętrznych Unii Europejskiej oraz o czasowym zawieszeniu lub ograniczeniu ruchu granicznego na wymienionych przejściach prowadzących do Polski.

  Na podstawie pierwszego rozporządzenia MSWIA zostanie przywrócona tymczasowo - od 15 marca do 24 marca - kontrola graniczna osób przekraczających polską granicę państwową, stanowiącą granicę wewnętrzną UE - strefy Schengen.

  Na granicach z Niemcami i Czechami będzie działało po piętnaście przejść granicznych.

  Na granicy z RFN to trzy czynne całodobowo przejścia piesze:

  Gubin – Guben,
  Słubice – Frankfurt nad Odrą,
  Kostrzyn nad Odrą – Kietz,
  sześć całodobowych drogowych:

  Jędrzychowice,
  Olszyna – Forst,
  Świecko – Frankfurt,
  Krajnik Dolny – Schwedt,
  Kołbaskowo – Pomellen i
  Świnoujście – Garz
  oraz sześć kolejowych, które będą czynne w godzinach otwarcia stacji kolejowej:

  Węgliniec – Horka,
  Zasieki – Forst,
  Gubin – Guben,
  Kunowice – Frankfurt,
  Kostrzyn – Kietz i
  Szczecin – Gumieńce.
  Polsko-czeskie całodobowe przejście piesze z kontrolą graniczną to

  Most Przyjaźni - Cieszyn – Český Tešín


  i sześć całodobowych drogowych:

  Cieszyn – Chotebuz,
  Gorzyczki,
  Nowe Chałupki,
  Trzebina,
  Kudowa – Słone,
  Jakuszyce
  Straż graniczna jest też na dziewięciu przejściach kolejowych do Czech, czynnych w godzinach otwarcia stacji:

  Zebrzydowice – Petrovice u Karviné,
  Chałupki – Bohumín,
  Głuchołazy – Jindřichov ve Slesku,
  Głuchołazy – Mikulovice,
  Międzylesie – Lichkov,
  Mieroszów – Mezimestí,
  Lubawka – Královec,
  Zawidów – Frýdlant v Čechachoraz
  Węgliniec – Horka.
  Na granicy ze Słowacją otwarte będą dwa całodobowe przejścia drogowe:

  Barwinek
  Chyżne
  oraz trzy kolejowe, czynne w godzinach otwarcia stacji:

  Łupków – Palota,
  Muszyna – Plaveč
  Zwardoń–Skalité.
  Z Litwą czynne będą dwa - całodobowe drogowe w Budzisku i kolejowe czynne w godzinach otwarcia stacji w Trakiszkach.

  Działać będzie też 17 lotniczych przejść granicznych - całodobowo: Warszawa-Okęcie, Łódź-Lublinek, Bydgoszcz, Kraków-Balice, Katowice-Pyrzowice, Gdańsk-Rębiechowo, Wrocław-Strachowice, Szczecin-Goleniów, Rzeszów-Jasionka, Poznań-Ławica, Warszawa-Modlin, Świdnik k. Lublina, Zielona Góra-Babimost i Mazury - całodobowo w ruchu osobowym i towarowym. Krócej funkcjonować będą w ruchu osobowym i towarowym przejścia graniczne na lotniskach Kielce-Masłów (od godz. 6 do godz. 20, a od maja do września w godz. 6–22 i Radom-Sadków od godz. 6.00 do 24.00.), a wyłącznie osobowe - Mielec w godz. 7.00 do 20.00, a od maja do września 7–22 - wynika z rozporządzenia. Cztery funkcjonujące porty - całodobowe przejścia graniczne w ruchu osobowym i towarowym, to Świnoujście, Kołobrzeg, Gdynia i Gdańsk-Port. Według drugiego rozporządzenia ministra spraw wewnętrznych i administracji od niedzieli 15 marca do odwołania zostanie zawieszony ruch na przejściach granicznych

  - z Rosją: Gołdap-Gusiew, Gronowo-Mamonowo; z Białorusią: Rudawka-Lesnaja, Białowieża-Piererow, Sławatycze-Domaczewo, Połowce-Pieszczatka, Czeremcha-Wysokolitowsk; z Ukrainą: Zosin-Ustiług, Dołhobyczów-Uhrynów, Hrebenne-Rawa Ruska (kolejowe), Budomierz-Hruszew, Medyka-Szeginie, Krościenko-Smolnica i Krościenko-Chyrów .

  Ograniczony natomiast zostanie ruch na przejściach granicznych - z Rosją: Braniewo-Mamonowo, Bezledy-Bagrationowsk, Głomno-Bagrationowsk, Skandawa-Żeleznodorożnyj, Grzechotki-Mamonowo II; z Białorusią: Kuźnica Białostocka-Grodno, Kuźnica Białostocka-Bruzgi, Bobrowniki-Bierestowica, Zubki Białostockie-Bierestowica, Siemianówka-Swisłocz, Kukuryki- Kozłowiczy, Terespol-Brześć; z Ukrainą: Dorohusk-Jagodzin, Hrubieszów-Włodzimierz Wołyński, Hrebenne-Rawa Ruska (drogowe), Werchrata-Rawa Ruska, Korczowa-Krakowiec, Przemyśl- Mościska.

  W sobotę opublikowane zostało też rozporządzenie ws. zakazów w ruchu lotniczym na terytorium Polski. Wprowadza ono zakaz lądowania w portach lotniczych RP międzynarodowych lotów przewożących pasażerów. Od niedzieli przejściami drogowymi, morskimi i lotniczymi do Polski będą mogli wjechać: obywatele Polski, a także obcokrajowcy będący małżonkami lub dziećmi obywateli Polski, albo pozostający pod stałą opieką obywateli naszego kraju. Do Polski wjadą także cudzoziemcy mający Kartę Polaka, szefowie misji dyplomatycznych oraz członkowie personelu dyplomatyczno-konsularnego misji oraz członkowie ich rodzin. Wpuszczani będą także cudzoziemcy posiadające prawo stałego lub czasowego pobytu w Polsce, a także ci, mający zezwolenie na pracę, poświadczenie od pracodawcy, tj. prawo do pracy w Polsce.
  Rozporządzenie zakłada, że "w szczególnie uzasadnionych przypadkach (...) komendant placówki Straży Granicznej, po uzyskaniu zgody komendanta głównego Straży Granicznej może zezwolić cudzoziemcowi na wjazd na terytorium RP, w trybie określonym w ustawie z 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach". Granicę RP będą mogli przekroczyć także ci cudzoziemcy, którzy "którzy prowadzą środek transportu służący do przewozu towarów" czyli np. kierowcy ciężarówek. Od niedzieli do odwołania Polscy obywatele, którzy wrócą do kraju, będą zarejestrowani, przebadani i skierowani na obowiązkową 14-dniową kwarantannę domową; kwarantanny nie będą musiały odbywać osoby z obszarów przygranicznych, które mieszkają w Polsce, ale pracują na co dzień w kraju sąsiednim oraz kierowcy transportu kołowego – np. autobusów i busów;
  Kwarantanna będzie musiała trwać 14 dni od dnia następującego po przekroczeniu granicy, osoby poddane kwarantannie będą musiały przekazać Straży Granicznej dane dotyczące adresu, pod którym będą odbywać kwarantannę. W związku z rozwojem sytuacji epidemiologicznej w Europie MSZ uruchomiło infolinię dotyczącą możliwości przekraczania granic. Informacje można uzyskać pod numerem telefonu +48 22 523 8880 - poinformował w sobotę resort spraw zagranicznych.

  Ps...Chwała rządowi Polskiemu za te decyzje! W TV niemieckiej w programie ZDF wczoraj wieczorem w wiadomościach Heute Jurnal prowadzący Klaus Kleber ironicznie wyrażał się o przywróceniu kontroli na polskiej granicy. Pytali na ulicy osoby przypadkowe, które nie mają zielonego pojęcia co i dlaczego. Pytał jakiegoś specjalistę i ten stwierdził, że to nic nie da w zahamowaniu epidemii. Po prostu nie dało się tego słuchać. Każda okazja nawet zagrożenie życia jest okazją dla Niemców aby atakować i krytykować Polskę. Dodać należy, że takiej cenzury i propagandy w publicznej TV (ARD,ZDF..) nie było od czasów goebelsa. Po wprowadzeniu tzw. globalizacji (w zasadzie dla nich najkorzystniejszej) niemiecka polityka nie zajmuje się w ogóle gospodarką (bo ta odstawia mafijne metody, vide manipulacje nie tylko koncernu VW w/s, ale również m.in. w sprawie węgla i ochrony środowiska (wyłudzenie w UE dalszego stosowania rakotwórczego glifosfatu na polach..). I w związku z tym, że wszystkich naokoło oszukują (najwięksi oszuści na naszej planecie i chyba nie tylko..), nabijając własną kasę, pozwalają sobie w TV na bezczelne i chamskie opinie o m.in Polsce i Polakach..ITD. Niemiec był, jest i będzie śmiertelnym wrogiem Polski i Polaków. Tylko ubeckie pełostwo i niedorozwinięte lemingi widzą w szkopach przyjaciół. Po tylu latach okradania i upokorzeń przez POmyleńców mamy rząd, który dba Państwo i Naród. Strach pomyśleć co by było gdyby Koperciarz był na stanowisku ministra zdrowia.
 • @1abezmetki 00:46:50
  Ministerstwo Zdrowia: 7 nowych przypadków zakażenia koronawirusem; łącznie 111, w tym trzy zgony.
 • @kula Lis 69 09:17:18
  -----------
  " Ciekawe ile gęsi kosztował ten tzw. "doktorat ""
  -----------
  Nadając idiotom tytuły naukowe - czarci pomiot jednocześnie ośmiesza te tytuły. Ich rebe nie potrzebują żadnych tytułów naukowych - a są - przynajmniej ich zdaniem - mądrzejsi od utytułowanych z dorobkiem naukowym - bydląt w ludzkiej skórze.
  Wniosek?
  Przedstawiciele czarciego pomiotu nie potrafią się powstrzymać - od szargania wszystkiego - co dla ich zdaniem - bydląt w ludzkiej skórze stanowi jakąś wartość - zwłaszcza niewymierną wartość.
 • To nagranie już jest hitem! "Koronawirusie (...) my się nie damy"
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15842312201d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372b25046ef4be582e63ace0967ccb393b7.jpg

  W skutek pandemii koronawirusa Polacy postanowili zastosować się do zaleceń rządu i zostają w domach. Nie tracą jednak animuszu i wyobraźni i na własny sposób postanawiają zwalczyć zarazę. Ta rodzina nagrała piosenkę, która już jest hitem sieci!

  https://twitter.com/i/status/1238719658615848960

  https://niezalezna.pl/316320-to-nagranie-juz-jest-hitem-koronawirusie-my-sie-nie-damy
 • TVN to jest szatańska telewizja.
  TVNienawisci24 jedzie dalej z koksem: PiS to, PiS tamto... Te pseudodziennikarzyny z TVNienawiści typu Kolenda-Zaleska nigdy nie zejdą na ziemię. Oglądałem (przypadkowo) w nocy pe-dał -en (TVN). Co tam ci popaprańcy (żydzi Meller, Materna, tow. tzw. "ksiądz" Sowa, i inni) wygadywali. "Jechali" na rząd (nic nowego), na ministra Szumowskiego, oczywiście na prezydenta Dudę, na Kościół Katolicki. A najwięcej głupot nawygadywał mędrzec żydowski i opas Materna ...Właśnie obejrzałem TVN. Kościół, tłumy ludzi, kilkadziesiąt osób w ławce i całowane relikwie. Przełączam na TVP i na żywo z kościoła: kilkadziesiąt osób, daleko jednak od drugiego i nikt nikogo, ani niczego nie całuje. Dwa różne światy.
 • Polacy chwalą działania ministra Szumowskiego! Sondaż zaufania po wybuchu epidemii
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15842589341d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372e533996401ccaa086be7b7c2d2a0dd2e.jpg
  https://niezalezna.pl/316337-polacy-chwala-dzialania-ministra-szumowskiego-sondaz-zaufania-po-wybuchu-epidemii
  Tak jak już wcześniej pisałem - Pan Szumowski jako młody lekarz pomagał Matce Teresie z Kalkuty tam na miejscu - dziś Matka Teresa odwdzięcza się Panu Szumowskiemu! Pan Szumowski to dobry człowiek , to widać że z narażeniem własnego zdrowia nie szczędząc sił pomaga innym. Ja trzymam za Pana kciuki i dopinguję! Dużo sił i zdrowia!
 • @demonkracja 08:37:53
  Gdyby nie dwie tępe i o IQ kury panie: żydówki Spurek i Jachira nie wiedzielibyśmy ilu bezdennych idiotów znajduje się w naszym społeczeństwie. Sylwia Spurek zdobyła 55 306 głosów a to już świadczy o jej wyborcach. Klaudia Jachira 5077 głosów w okręgu warszawskim nr 19, jacy wyborcy to taka wybranka. Ich wkład w budowanie silnej Polski jest wprost bezcenny...Dzięki ich występom polityczno-artystycznym umacniają PiS u władzy...
 • Jaśkowiak krytykowany przez córkę zmarłej 56-latki. Zarzuca kłamstwo prezydentowi Poznania
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15842628441d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372315b23a126b4d9d1151734996a5d1281.jpg

  "Prezydent Jacek Jaśkowiak wypowiedział się kłamliwie o mojej rodzinie, jakoby mój ojciec nie chciał poddać się badaniu. Wielokrotnie prosiliśmy o zbadanie całej naszej rodziny" - powiedziała córka 56-latki, zmarłej przez koronawirusa. Obecnie kobieta, wraz ze swoim ojcem - mężem zmarłej kobiety- przebywają na oddziale zakaźnym szpitala miejskiego w Poznaniu. Oboje są zakażeni koronawirusem. 56-latka była pierwszą osobą w Wielkopolsce, u której potwierdzono zakażenie SARS-Cov-2. Kobieta przebywała na oddziale zakaźnym Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu; od początku jej stan był ciężki; miała objawy zapalenia płuc o bardzo ciężkim przebiegu klinicznym, była podłączona do respiratora i utrzymywana w stanie śpiączki farmakologicznej. Zmarła 12 marca. Niedługo później przeprowadzone testy na obecność koronawirusa córce oraz mężowi zmarłej kobiety wykazały wyniki pozytywne. Trafili na oddział zakaźny.
  W dzień zgonu kobiety, prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak wystąpił w „Faktach po faktach” na antenie TVN24. W programie mówił m.in. o zakażonym mężu 56-latki - przypomina "Głos Wielkopolski". Ten pan nie chciał poddać się badaniom. On po prostu nie chciał na to pozwolić. Musieliśmy go do tego przez kilka dni przekonywać mówił Jacek Jaśkowiak.

  Jak informuje dziennikarz „Głosu Wielkopolski” Norbert Kowalski, córka zaprzecza przedstawionej przez prezydenta Poznania wersji.

  Prezydent Jacek Jaśkowiak wypowiedział się kłamliwie o mojej rodzinie, jakoby mój ojciec nie chciał poddać się badaniu i niby był kilkakrotnie namawiany na zrobienie testu. Wielokrotnie prosiliśmy o zbadanie całej naszej rodziny mówi córka 56-latki.

  "Dołożyliśmy wszelkich starań, aby nikomu nie stała się krzywda. Sami musieliśmy zadbać o wykonanie badań. Po moich interwencjach zostaliśmy wszyscy przebadani. Jest nam przykro jak zostaliśmy potraktowani przez prezydenta Poznania” czytamy we wpisie Kowalskiego.

  https://niezalezna.pl/316350-jaskowiak-krytykowany-przez-corke-zmarlej-56-latki-zarzuca-klamstwo-prezydentowi-poznania
 • @kula Lis 69 09:53:59
  "Właśnie obejrzałem TVN. Kościół, tłumy ludzi, kilkadziesiąt osób w ławce i całowane relikwie. Przełączam na TVP i na żywo z kościoła: kilkadziesiąt osób, daleko jednak od drugiego i nikt nikogo, ani niczego nie całuje. Dwa różne światy."

  No widzi Pan. W jednym miejscu widać jedno, w drugim co innego.

  Świat jest zbyt dla Pana skomplikowany, Panie "wybitny statystyku". Potrafi Pan policzyć przeciętną? A może Pańska wyrocznia pokazuje na żywo to co wygodne, "przypadkiem"?

  Pańskie oznajmione poprzednio "statystyczne" wyliczenia są utajnione, dlaczego?

  Przekonuje Pan wolno myślacych a bystrych zraża. Na krótką metę jest to efektywne bo pierwszych jest więcej, ale na dłuższą taka taktyka prowadzi do porażki, bo nawet ci pierwsi w końcu się połapią.

  Strasznie toporna Pańska propaganda.
 • @Pedant 09:28:40
  Ty już idiotą się urodziłeś, szkoda kompa na polemikę z idiotą.
 • Loty widmo w czasach pandemii. Dlaczego linie nie wycofują połączeń?
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/1584260008c6e7708bc4b8f61ac485dd4e037293349f7bd61f1e3ac24400be524b8401af6f.jpg


  W trakcie pandemii koronawirusa niektóre samoloty latają niemal puste. Mimo strat związanych ze spalaniem paliwa i koniecznością opłacania załóg, linie lotnicze nie decydują się wycofać połączeń. To w obawie przed utratą slotów lotniskowych.
  Branża lotnicza jest jednym z sektorów, który najbardziej odczuwa skutki koronawirusa. Amerykańskie linie lotnicze starają się jednak udowodnić swoim klientom, że podróżowanie ich samolotami jest bezpieczne.

  Linia Delta zatrudniła dodatkowy personel, który odkaża po każdym rejsie najbardziej newralgiczne miejsca w samolocie - pasy, zagłówki czy stoliki.

  Z kolei linie Alaska Airlines udostępniły filmik, na którym pokazany jest przepływ powietrza na pokładzie; ma on udowadniać, iż jego cyrkulacja jest odpowiednia.

  Linie Emirates ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich zapewniają, że filtry w ich samolotach zwalczają 99,97 proc. wirusów.

  Popyt na loty dramatycznie jednak spada. Przed początkiem pandemii koronawirusa przychody światowych lotnisk w pierwszym kwartale 2020 r. szacowane były na prawie 40 mld USD. W tym tygodniu Międzynarodowa Rada Portów Lotniczych (ACI) obniżyła tę prognozę o ponad 10 proc. Stało się to jeszcze, zanim prezydent USA Donald Trump ogłosił zakaz przylotów z Europy, a kolejne kraje zamknęły się na połączenia międzynarodowe.

  Przewoźnicy zmuszeni zostali do ograniczenia swojej oferty i uziemienia części floty. Mimo to na niektórych trasach wciąż się lata, chociaż rejsy wykonują prawie puste samoloty.

  Głównym tego powodem jest to, że linie lotnicze nie chcą ryzykować utraty slotów lotniskowych. Na niektórych portach lotniczych mają one dla przewoźników wartość przewyższającą koszty operacyjne; na tych najbardziej zatłoczonych popyt na nie znacznie przewyższa możliwości przepustowe.

  W wielu przypadkach linie wykorzystujące w 80 proc. potencjał swojego slota mogą automatycznie przedłużyć jego użytkowanie na następny sezon. Tym samym przewoźnicy wolą często loty widmo niż ryzyko utraty miejsca na które może znaleźć się bogata konkurencja.

  By linie lotnicze nie musiały martwić się o swoje miejsca, amerykańska Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) zdecydowała w środę na odstąpienie od reguły 80 proc. do końca maja. Ma to ograniczyć niepotrzebne zanieczyszczenia środowiska oraz dodatkowe koszty w obliczu bezprecedensowego kryzysu w branży.

  Podobne kroki w Europie zapowiedziała przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen. UE w XXI wieku trzykrotnie znosiła regulacje dotyczące slotów. Było tak w przypadku zamachów z 11 września 2001 roku, epidemii SARS z 2003 roku i kryzysu finansowego, który rozpoczął się w 2008 roku.

  https://niezalezna.pl/316342-loty-widmo-w-czasach-pandemii
 • @autor
  Tak dla uzupełnienia.Na tej stronie są statystyki w czasie rzeczywistym:

  https://www.worldometers.info/pl/

  Tu jest podane ile osób umiera w danej chwili z powodu naturalnej śmierci,chorób zakaźnych ,nadużywania alkoholu czy też ile dzieci jest mordowanych w wyniku aborcji.
  Te liczby przerażają jeżeli są prawdziwe.
 • @Pedant 10:07:17
  daj spokoj , tego jego belkotu wszedzie pelno , szkoda czasu , facet ktory ma 3,8 kolo emerytury i 69 lat wedlug moich statystyk to albo byly czynownik albo silownik . I juz mu na stale zostalo
 • @kula Lis 69 10:07:12
  Co za niespodzianka, tęczowy Jacuś kłamie, przecież to normalne u ludzi co się Boga nie boją. Czego można się spodziewać po PO-UBckich kutasach jak nie kłamstwa, manipulacji a nawet zbrodni. Tak by wyglądałaby walka z koronawirusem za POmazańców lewaków w eurokołchozie. Trupy by zbierano z ulic a rodakami za granicą nikt by się nie martwił "bo pieniędzy nie było i nie będzie".
 • @kula Lis 69 10:09:38
  "Ty już idiotą się urodziłeś, szkoda kompa na polemikę z idiotą."

  Jaka mądra odpowiedź, wybitny "statystyku".

  Zacytuję Pańskiego mistrza:

  "Jeśli nie ma dowodu, to jest bardzo poważna przesłanka, że taki dowód może istnieć…" "Nie puściłem żadnego babola przez dwa lata." "Raz, dwa, trzy, cztery, nie ma takiej rury na świecie, której nie można odetkać. " "Z tym Wehrmachtem to lipa, ale jedziemy w to, bo ciemny lud to kupi"
 • @rowszan 10:22:04
  Nie ja jestem emerytowanym kapitanem żeglugi przygłupie.
 • @rowszan 10:22:04
  "daj spokoj , tego jego belkotu wszedzie pelno , szkoda czasu , facet ktory ma 3,8 kolo emerytury i 69 lat wedlug moich statystyk to albo byly czynownik albo silownik"

  Nie mogę się powstrzymać. Obsesywna pedanteria mnie gubi.

  On nawet nie rozumie, że nie jestem za "marksizmem kulturowym" w wersji niedorzecznego Karonia ani za schetynowcami co wyzwalali Oswięcim ani za panią co uważa że ten co zarabia 6 tysięcy to albo złodziej, albo idiota. Sekciarz gorszy niż jehowici.
 • @kula Lis 69 10:29:44
  "Nie ja jestem emerytowanym kapitanem żeglugi przygłupie."

  Kapitanowie żeglugi byli pod szczególną opieką SB. Z oczywistych powodów.
 • @demonkracja 09:50:34 Ta pani powinna się leczyć na nogi, bo na rozum już za późno.
  W takim Skarżysku - Kamiennej, skąd pochodzi ta wybitna intelektualistka, a gdzie zdecydowana większość to normalni, porządni Polacy, to dopiero muszą się wstydzić... Mieć taką krajankę wykształconą w mieście Łodzi - to dopiero przechlap. Mamy w Polsce jednak DEMOKRACJĘ i nawet Szurek została wybrana do parlamentu UE. Jaki naród tacy wyborcy a jacy wyborcy tacy posłowie i senatorowie. Kto i za co dał jej poprzednio stanowisko rzecznika RPO? Kto tą naszą Polską rządzi ?
 • @Pedant 10:42:29 SB ja miałem głęboko w dupie.
  Dlatego, że tato był akowcem, rodzina w Anglii i USA, za żydokomuny miałem szlaban na zagranicę, orałem tylko Odrę i bardzo dobrze zarabiałem, bo byłem anty i do PZPR nie należałem. A od 1990-2000 pracowałem jako supervisor, potem superintendent w Serwisie US Navy w Dubaju.
 • @kula Lis 69 11:09:32
  "bardzo dobrze zarabiałem, bo byłem anty i do PZPR nie należałem"

  A ja myślę, że w każdym systemie Pan by dobrze zarabiał, bo jest Pan proreżimowy z natury. Antystemowy to Pan jest w stosunku do systemu który przeminął. Istny bohater i kombatant z "czwartej brygady".
 • Duma! Polski naukowiec rozpracował enzym kluczowy w walce z SARS-CoV-2. "Zahamowanie jego działania powoduje, że wirus ginie"
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY181MzA3Ni9wLzIwMjAvMDMvMTUvODMwLzQ0MC9mNDE1ZGNkNThhNDE0NzRkYmEzZWIzMGFmMjMwZDRmMy5wbmc=.png ZALOGUJ SIĘ
  Polityka
  Świat
  Smoleńsk
  Media
  Społeczeństwo
  Gospodarka
  Sport
  Historia
  Kultura
  Kościół
  Kryminał
  Zdrowie
  SPOŁECZEŃSTWO
  Duma! Polski naukowiec rozpracował enzym kluczowy w walce z SARS-CoV-2. "Zahamowanie jego działania powoduje, że wirus ginie"
  opublikowano: 44 minuty temu · aktualizacja: 43 minuty temu
  Prof. Marcin Drąg / autor: YouTube/Fundacja na rzecz Nauki PolskiejwPolityce.pl
  Prof. Marcin Drąg / autor: YouTube/Fundacja na rzecz Nauki Polskiej
  Prof. Marcin Drąg z Politechniki Wrocławskiej z zespołem rozpracował enzym, którego działanie może być kluczowe dla walki z koronawirusem SARS-CoV-2. „Jeśli enzym potraktujemy jako zamek, to my do niego dorobiliśmy klucz” mówi naukowiec w rozmowie z PAP. Jest to właśnie to najważniejsze białko - wśród wielu zidentyfikowanych - o którym tajemniczo mówią firmy poszukujące superszybkiego testu diagnostycznego tak o zbadanym enzymie mówi prof. Marcin Drąg z Politechniki Wrocławskiej, laureat Nagrody FNP za rok 2019 w obszarze nauk chemicznych i o materiałach. Całość pod linkiem

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/491235-polak-rozpracowal-enzym-kluczowy-w-walce-z-sars-cov-2

  Ps...Czyli mamy kandydata do Nobla w dziedzinie medycyny. Ten człowiek gdyby opatentował swój pomysł mógłby zostać multimiliarderem ale on za darmo i bezinteresownie udostępnia wszystkim. Tak też działała noblistka M. Skłodowska-Curie. Jeżeli potwierdzi się uniwersalizm zastosowania schematu opracowanego pod kierunkiem profesora Drąga to czapki z głów przed wielkiej wiedzy wrocławskimi tytanami nauki! To kosmos wirusologi. Polak potrafi. Lewaki chcą przedmioty ścisłe zastąpić humanistycznymi. Róbta co chceta też nie sprzyja, żeby mieć więcej naukowców. Aż strach POmyśleć co by to było z Polakami gdyby nadal rządził ten ryży folksdojcz a ta specjalistka od kotletów i dinozaurów była ministrem zdrowia !
 • @Pedant 10:42:29
  znaczy sie kapitanem barki , po ukonczeniu partyjnej wyzszej szkoly wszystkiego i niczego , i te nieformalne kolezenskie spotkania, ach te czasy , lza sie w oku kreci , jakie to wszystko bezpartyjne bylo , anty, i plujace na SB
 • @Pedant 11:18:56
  Z racji zawodu to tak w każdym systemie dobrze bym zarabiał, szczególnie obecnie gdy następców brak i błagają nas emerytów armatorzy. To my dyktujemy stawki nie oni. Oni tylko akceptują bo nie mają wyjścia. 2-3 lata temu było to 100 euro dziennie+wyżywienie+ zwrot za paliwo na dojazd. Dziś już jest 160 euro dniówki+ reszta. Akceptują bo nie mają wyjścia..Dopóki zdrowie dopisuje to się także i z nudów by w domu nie siedzieć dorabia. Na dziś mam już 5 ofert, lecz z powodu śmierci Małżonki na razie odpuszczam. Może w kwietniu.
 • Szczepionka przeciw koronawirusowi to kwestia kilku dni?
  Naukowcy zapowiedzieli, że pierwsze przeprowadzane na ludziach testy szczepionki przeciwko koronawirusowi rozpoczną się w ciągu kilku dni w USA. Jak informuje brytyjski dziennik „Daily Telegraph”, wbrew standardowej procedurze pominięte zostaną przeprowadzane zwykle w takich sytuacjach testy na zwierzętach i zdrowi ochotnicy w USA otrzymają dawki testowanego leku. Jeśli okaże się on bezpieczny, zostanie wypróbowany na większych grupach pacjentów zakażonych Covid-19 w celu sprawdzenia jego skuteczności. Całość tu

  https://niezalezna.pl/316359-szczepionka-przeciw-koronawirusowi-to-kwestia-kilku-dni
 • @kula Lis 69 11:19:45
  "Aż strach POmyśleć co by to było z Polakami gdyby nadal rządził ten ryży folksdojcz"

  Jeśli to prawda to wspaniale, ale nie ma to związku z tym czy rządzi "ryży" albo "broszka".

  Prof. Marcin Drąg, stopień doktora uzyskał na Politechnice Wrocławskiej w 2003 roku (za Millera), a habilitację na tej samej uczelni – w roku 2011 (za Tuska). Tytuł profesora zaś w 2016 roku (za Szydło).

  Nauka naprawdę nie opiera się na przynależności partyjnej. Myślałem, że Pan jest zwykłym oportunistą, ale teraz zacząłem podejrzewać że cierpi Pan na zaburzenia maniakalno-paranoidalne.
 • @kula Lis 69 11:29:19
  "z powodu śmierci Małżonki na razie odpuszczam"

  Kondolencje, szczere. Niech się Pan trzyma.
 • @rowszan 11:23:26
  Mam ukończone Technikum Żeglugi Śródlądowej w Koźlu jedno z najlepszych techników w Polce, po nim było wrocławskie. Z najlepszą lokatą. Do PSM w Szczecinie (teraz Akademia Morska) i WSMW mnie nie przyjęto choć egzaminy zdałem z powodów które opisałem poprzednio tłuku.
 • @kula Lis 69 11:36:53
  "pierwsze przeprowadzane na ludziach testy szczepionki przeciwko koronawirusowi rozpoczną się w ciągu kilku dni w USA ... Jeśli okaże się on bezpieczny, zostanie wypróbowany na większych grupach pacjentów zakażonych"

  Dziwne. Szczepionki się daje przed zakażeniem. Po zakażeniu można dawać przeciwciała z surowicy.

  Zresztą w przypadku koronawirusa, stymulowanie nadmiernej reakcji immunologicznej po zakażeniu może szkodzić, niszcząc płuca.
 • @kula Lis 69 11:42:55
  "Mam ukończone Technikum Żeglugi Śródlądowej w Koźlu jedno z najlepszych techników w Polce, po nim było wrocławskie. "

  "Moja wiedza nie jest unikalna, posiada ją każdy kto skończył matematykę na poziomie politechnicznym."

  W technikum żeglugi uczą matematyki na poziomie politechnicznym?

  Niech Pan przedstawi te swoje wyliczenia, zobaczymy na jakim są poziomie.
 • @@@@!
  Koronawirus to bardzo przyjazny wirus. Łączy rodziny poprzez spędzanie razem więcej czasu, oszczędza paliwo poprzez możliwość pracy zdalnej, obniża spożycie alkoholu i papierosów bo ludzie kupują więcej pokarmów w marketach. Na dodatek poprawia higienę i uczy. Mało tego - ogranicza wjazd cudzoziemców do kraju.
 • @kula Lis 69 11:42:55
  podziwiam , Ja dalem rade tylko zasadnicza przemytnicza szkole ukonczyc, ale jakos koniec z koncem idzie zwiazac , czasy ciezkie , ale 160 eur na dzien , to wyzysk , jak mozna tak orac w czlowieka ???
 • @Pedant 11:57:24
  Tak matma była wtedy 1969 na pierwszym miejscu, obowiązkowa na maturze tak pisemna jak i ustna. Teraz technicy belek i kratownic obliczyć nie potrafią, nie wiedzą co to suwak, mylą z tym do spodni, ja miałem to w małym palcu. jeszcze teraz dzieciom sąsiadów udzielam korepetycji z matmy i w/w przedmiotów. Po komunie patent mech. I klasy wymieniono mi na drugiego w PMH. Mam podwójny zawód, za który mi płacono. Stąd docenienie mnie w serwie US Navy, wysyłano mnie na kursy remontu turbodoładowarek i turbin gazowych do Japonii, USA, i Szwajcarii.
 • @@@@!
  Zamknąć granice i już nie otwierać. Merkel, Macron i inni wolnomyśliciele ściągnęli nieszczęście na Europę. Wystarczy wyjść z żydolewackopedalskiej, zbankrutowanej tak gospodarczo jak i politycznie UE, aby nikt nie dyktował mam warunków i nie niszczył naszej gospodarki i zostać w Schengen. Aktualny stan pandemii covid-19 na świecie i Polsce. Link:
  https://gisanddata.maps.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html#/bda7594740fd4029942
 • @rowszan 12:04:20
  W ub. roku nie chciało mi się pływać po Niemczech, pływałem u kolegi na pasażerce za 6 godzin pływania dziennie płacił 300 zł dniówki, obiady i zwrot paliwa za dojazdy na statek i powrót do domu. Byłem już w domu o 19stej. Wyjeżdżałem do pracy o 11stej. Może w tym roku tak samo będę u niego bo już prosił. Na trasę Niemcy Holandia, Belgia, Francja mi się już po prostu nie chce. Lecz nie mówię nie.
 • @provincjał 19:10:18
  Wiesz ile kosztuje obsługa takiego ZUS. Ilu pociotków i znajomych królika ma tam dobrze płatną robotę. Jak by to prowadziła prywatna firma to koszty były by dużo mniejsze. Zresztą moim zdaniem było by najbardziej sprawiedliwie jak by wszyscy płacili identyczne składki i wszyscy by dostawali taką samą emeryturę socjalną. Chcesz dobrze żyć to oszczędzaj .
 • @rowszan 12:04:20
  U Holendra, Niemca czy Belga, miałbym 250 euro+dojazd, pełne wyżywienie, powrót, i to samą stawkę na wolnym, lub tam mieszkanie na wolnym. Ta stawka 160 euro/ponad 600 zł to za 12 godzin jazdy. Więcej nie wolno bo mandaty sypią za przekroczenie czasu pracy. Tam także ludzi brak, pływają dziadki takie jak ja.
 • @marek500 12:22:46
  Ponoć w ZUS pracuje? 40tys ludzi. Syn jak pierwszy raz był w USA, pracował w ichnim ZUSie, miasto 120 tysięcy a ich było tylko 15 osób, u mnie w Opolu ZUS ma 800 pokoi i 1000 osób. Budynek 7 pięter.
 • @kula Lis 69 20:07:37
  To się Pan ciesz . Dzisiejsza władza tyle by Panu nie dała. Oni wiedzą w którą stronę grabie grabią. Chyba że ktoś z ich bandy to ,,pani'' z ZUS doradzi jak dostać wyższą emeryturę.
 • @marek500 12:39:56
  Jak mi w końcu zaliczą te 11 lat za granicą to mi emerytura bardzo wzrośnie. Gdyby był przelicznik jak kiedyś to miałbym teraz z ponad 5 tys zł.
 • Ministerstwo Zdrowia dementuje kłamstwa o masowych szczepieniach. "To kolejny fake news"!
  Nie planujemy masowych szczepień w związku z koronawirusem, to kolejny fake news podkreśla w niedzielę Ministerstwo Zdrowia. Prosimy nie logować się na strony podawane w SMS-ach, w których mowa jest o konieczności wniesienia opłat dodano.
  "Kolejny FAKE NEWS! Ministerstwo Zdrowia nie planuje masowych szczepień w związku z #koronawirus. Prosimy nie logować się na strony podawane w SMS-ach, w których mówi się o konieczności wniesienia opłat. Informacje o podejmowanych działaniach znajdują się na stronach #MZ i #KPRM" – podał resort na Twitterze.

  https://niezalezna.pl/316374-ministerstwo-zdrowia-dementuje-klamstwa-o-masowych-szczepieniach-to-kolejny-fake-news
  Ps...Te kłamstwa powinny być surowo karane bo wywołują panikę. Mocno po kieszeni, bo to zaboli twórców kłamstw.
 • Dostałeś/aś SMS-a ws. racji żywnościowych na czas epidemii koronawirusa? To OSZUSTWO! MC ostrzega
  Ministerstwo Cyfryzacji, Urząd Komunikacji Elektronicznej oraz NASK wraz z operatorami telekomunikacyjnymi pracują nad ograniczeniem ataków smsowych wykorzystujących epidemię koronawirusa do prób wyłudzenia pieniędzy - napisał na Twitterze Robert Kośla z Ministerstwa Cyfryzacji.
  Przed smsami, które namawiają do logowania się na fałszywych stronach i przelewania pieniędzy w związku z epidemią koronawirusa, ostrzegały m.in. Ministerstwo Zdrowia i PKO Bank Polski.

  "Tematem zajmuje się @MC_GOV_PL wspólnie z @NASK_pl, @UKE2UKE we współpracy z operatorami telekomunikacyjnymi - działania obejmują ograniczenie rozsyłania SMS-ów służących do ataków phishingowych (wyłudzania pieniędzy oraz ataków na komputery i smartfony)"

  - napisał na Twitterze dyrektor Departamentu Cyberbezpieczeństwa resortu cyfryzacji Robert Kośla.

  Przypomniał, że w sytuacjach zagrożenia cyberatakami "na poziomie krajowym współpracują ze sobą 3 zespoły CSIRT (ABW, MON i NASK), które mają uzgodnione procedury rozszerzonej współpracy operacyjnej".

  Trzy zespoły tzw. CSIRT (Computer Security Incident Response Team) działają w ramach krajowego systemu cyberbezpieczeństwa. Są to: zespół CERT Polska działający w strukturach NASK (Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej), do którego głównych zadań należy rejestrowanie i obsługa zdarzeń naruszających bezpieczeństwo sieci i aktywne reagowanie w przypadku wystąpienia bezpośrednich zagrożeń dla użytkowników infrastruktury cywilnej; zespół działający przy MON, który odpowiada za ataki na obszar wojskowy; oraz zespół działający przy ABW, który odpowiada za ataki na administrację rządową. Polska Policja
 • @@@@!
  Wykształcenie ministrów zdrowia, którzy rządzili ponad rok:
  Rząd PiS (2005-07)
  - Z. Religa prof. nauk medycznych
  Rząd PO (2007-15)
  - E. Kopacz lekarz pediatra
  - B. Arłukowicz lekarz pediatra
  Rząd PiS (2015-20)
  - K. Radziwiłł dr nauk medycznych
  - Ł. Szumowski prof. nauk medycznych
 • @@@@!
  Daniel Obajtek
  @DanielObajtek
  ·
  4 g.
  W obliczu pojawiających się #fakenews podkreślamy, że stacje paliw
  @PKN_ORLEN
  stanowią infrastrukturę krytyczną, dlatego będą funkcjonować i nie ma planu ich zamykania. Mamy w pełni zapewnioną ciągłość dostaw, jednocześnie dążymy do tego, żeby ceny paliw były jak najniższe
 • @@@@!
  Jarosław Gowin
  @Jaroslaw_Gowin
  ·
  22 g.
  Na apel
  @NAUKA_GOV_PL
  setki studentów kierunków medycznych z Krakowa, Lublina, Olsztyna, Poznania, Szczecina, Warszawy i Wrocławia zgłosiły się do pomocy inspekcji sanitarnej, by udzielać porad telefonicznych i monitorować stan osób w kwarantannie. Dziękuję! #PięknaPolska
 • @@@@!
  Radosław Fogiel
  @radekfogiel
  ·
  23 g.
  Wybaczcie mocne słowa, ale naprawdę ręce opadają. Wczoraj rozmaici idioci, na czele z
  @MikiWrobelek_
  , próbowali wywoływać panikę i rozkręcać aferę, że nie ma mięsa, głód i pożoga.
  Proszę, zdjęcia z dzisiaj - bazarek na Wiatraku i pobliski Społem.

  https://pbs.twimg.com/media/ETEoegbXQAAB1Pm?format=jpg&name=360x360
 • @kula Lis 69 13:35:28
  Polska Policja Flaga Polski
  @PolskaPolicja
  #FAKENEWS UWAGACzerwony wykrzyknik
  Jeśli otrzymacie takiego SMSa lub e-mail z linkiem, nie otwierajcie go Podwójny wykrzyknik!!
  Adres nie należy do ministerstwa zdrowia, informacje są fałszywe i mogą doprowadzić do utraty pieniędzy. Nie dajmy się oszukać! Nie powielajmy fałszywych wiadomości! Apelujemy o rozsądek!

  https://pbs.twimg.com/media/ETJA6sIX0AANpsh?format=jpg&name=small
 • @@@@!
  Przestańcie szerzyć panikę. 211 tyś ludzi w Polsce w tydzień zachorowało na grypę i cisza. Tutaj kilka zachorowań i panika. Nie powielajcie kłamstw. Jak ktoś umiera na grypę to wpisuje mu się zawsze niewydolność krążenia. Tutaj wszystko podciąga się pod koronawirusa. To oszustwo. Ludzie którzy zmarli byli w fatalnym jak nie agonalnym stanie. Tempo rozprzestrzeniania się jest żadne w porównaniu do grypy. Tylko stykając się z wirusem możemy nabyć odporność na niego. Kto wprowadza obecny chaos. Obudźmy się, bo jak tak dłużej będzie to czeka nas recesja. Obudzimy się i wróćmy do normalnego życia i nie wierzymy tym kłamstwom.
 • @@@@!
  Ponad setka zgonów z powodu koronawirusa w Hiszpanii w ciągu doby! Trudna sytuacja w Madrycie. Od sobotniego do niedzielnego popołudnia w Hiszpanii nastąpiły 103 zgony na Covid-19. Od początku epidemii zmarło tam już 288 zakażonych. W ciągu doby znacząco powiększyło się również grono osób zainfekowanych, z 5900 do 7800. Służby sanitarne Hiszpanii wskazały, że pomiędzy sobotą a niedzielą nastąpiła rekordowa dynamika zachorowań w tym kraju, od kiedy pod koniec stycznia zanotowano tam pierwszy przypadek infekcji Covid-19. Najtrudniejsza sytuacja panuje na terenie wspólnoty autonomicznej Madrytu, gdzie łącznie liczba zakażeń sięga prawie 3600, czyli stanowi blisko połowę ze wszystkich infekcji koronawirusem w Hiszpanii. Na terenie stołecznej aglomeracji występuje też największa śmiertelność na Covid-19. Do niedzielnego popołudnia zmarło tam 213 pacjentów, czyli 75 proc. wszystkich ofiar śmiertelnych koronawirusa w Hiszpanii. Innymi regionami o wysokiej liczbie zgonów i zachorowań są Kraj Basków oraz Katalonia, gdzie do niedzielnego popołudnia zmarło wskutek koronawirusa odpowiednio 23 i 8 osób. W Kraju Basków liczba zakażonych Covid-19 przekracza już 630 osób, zaś w Katalonii sięga 715.Rządy obu tych regionów ogłosiły w piątek stan zagrożenia epidemicznego. Wyjaśniły, że podjęta decyzja służy m.in. możliwości objęcia kwarantanną określonych miejscowości lub gmin, w których nastąpił drastyczny wzrost zachorowań na Covid-19. W niedzielę rządy Katalonii i Kraju Basków ogłosiły, że zamierzają prowadzić własną politykę w walce z koronawirusem, pomimo ogłoszenia w sobotę przez premiera Pedra Sancheza stanu zagrożenia epidemicznego w całej Hiszpanii. Obowiązujący od niedzieli stan zagrożenia epidemicznego wprowadził szereg restrykcji w przemieszczaniu się obywateli oraz korzystaniu przez nich z przestrzeni publicznej. Zostali oni zobowiązani do pozostania w domach, z wyjątkiem konieczności wyjścia do pracy, zrobienia zakupów “pierwszej potrzeby” w sklepach i aptekach, a także wizyty w banku lub firmie ubezpieczeniowej. Zamknięto też wszystkie szkoły i uczelnie wyższe. Władze hiszpańskiej policji, która do monitorowania ulic miast zaczęła używać dronów, poinformowały, że za nieprzestrzeganie przepisów o stanie zagrożenia epidemicznego można będzie zostać ukaranym mandatem w wysokości do 600 tys. euro.

  https://niezalezna.pl/316432-ponad-setka-zgonow-z-powodu-koronawirusa-w-hiszpanii-w-ciagu-doby-trudna-sytuacja-w-madrycie

  Ps...Wszyscy powiązani z produkcją tego wirusa już powinni wisieć. To co się dzieje we Włoszech i Hiszpanii to kara za lewacki obłęd, który te kraje opanował. Anglicy specjalnie zwlekali, selekcja staruszków pobierających emeryturę jest im na rękę, a Belgowie chlający w Holandii to debile. Dobrze się stało, że rząd podjął decyzję o wprowadzeniu tych działań o których zresztą już pisałem od kilku dni, w tym w szczególności o zamknięciu granic, wprowadzeniu kwarantanny dla wjeżdżających oraz ograniczeniu zgromadzeń do 50 osób i handlu w galeriach handlowych. Pozostaje jednak nierozwiązana kwestia pracowników sklepów, która może być kluczową dla dalszego zahamowania rozwoju epidemii w Polsce. Osoby te mają dziennie kontakt z tysiącami osób i są najbardziej narażoną grupą zawodową na zarażenie po lekarzach (i innych służbach), a tymczasem nie posiadają, żadnych zabezpieczeń. Oznacza to, że sklepy stają się hubami rozpowszechniania wirusa i tylko kwestią czasu jest kiedy pierwsze osoby w nich pracujące zaczną się masowo zarażać, a wystarczy żeby zrobiła to tylko jedna osoba i cały personel tych sklepów będzie obejmowany kwarantanną, co może spowodować, że już wkrótce sklepy zaczną być zamykane nawet bez odgórnego nakazu (bo po prostu nie będzie komu w nich pracować - obstawiam, że bez podjęcia żadnych działań, żeby to się zaczęło, potrzeba maksymalnie tydzień). Pomijam tutaj kwestie, że osoby te przychodzą do pracy jak na pole minowe i na dobrą sprawę tylko czekają na to kiedy zaczną się zarażać. Dlatego należy podjąć jak najszybsze działania w tym obszarze, np nakładając obowiązek zaopatrzenia pracowników sklepów spożywczych, przez ich pracodawców w profesjonalne maski z filtrami ffp3. Ze względu na dość wysoka cenę (ok 70zł) oraz to, że na jedną zmianę potrzeba by prawdopodobnie dwie sztuki, rząd powinien partycypować w kosztach ich zakupu np pokrywając połowę tej kwoty (w mniejszych sieciach lub pojedynczych sklepach większą część, a w małych/osiedlowych np całość - można sobie wyobrazić, że przy zakupie rzędu kilkudziesięciu czy kilkuset tysięcy sztuk cena ta była by znacznie mniejsza). W przeciwnym razie zapanowanie nad epidemią może być niemożliwe (o ile w ogóle w tym momencie i przy zastosowaniu tych środków, jeszcze jest). A niezależnie od masek ffp3, można również zastanowić się nad wprowadzeniem jakiejś formy ograniczenia liczby osób które na raz mogą przebywać w danym sklepie - w Chinach było to 10 osób, ale takie rozwiązanie zaczyna być stosowane również w Polsce np w aptekach - do 1 osoby, a w mniejszych sklepach są już do 3 osób, Natomiast pracownicy dużych marketów i dyskonty, które są w Polsce najbardziej popularne i robią w nich zakupy największe ilości osób, są pozostawione same sobie i nie obowiązują żadne ograniczenia - chociażby do tych 50 osób w wielkich marketach czy 20-30 w dyskontach). I druga kwestia: czy przewidywany sposób realizacji kwarantanny jest do końca właściwy. Zakładając że wirus rozwija się średnio kilka dni (ale może nawet dwa tygodnie) większość zarażonych osób przekraczających granice nie będzie miała objawów, a mimo to będzie zarażała. W takiej sytuacji wysyłanie ich na własną rękę do domów może nie być dobrym rozwiązaniem. Biorąc pod uwagę, że liczba wjeżdżających do Polski prawdopodobnie mocno się w najbliższym czasie zmniejszy, być może, osoby te mogłyby być odwożone do domów przez służby, zamiast wysyłane środkami komunikacji publicznej w których nadal narażały by kolejne osoby. Poza tym jest jeszcze kwestia zaopatrzenia tych osób w żywność, bo z dużym prawdopodobieństwem można przyjąć, że znaczna część tych osób, nie ma zbyt dużych zapasów jedzenia w domach i pierwsze co zrobią po powrocie, to pójdą do sklepu po jedzenie i środki czystości. Dlatego osoby te powinny być przynajmniej informowane, że kiedy już wrócą do domów, nie mają iść do sklepu ale skontaktować się z sanepidem czy inna instytucją, aby ta dostarczyła im potrzebne produkty
 • @@@@!
  To jeden z największych problemów medycznych stulecia! [ZOBACZ FILM] Lekarze biją na alarm i otwarcie przyznają, że spadek skuteczności antybiotyków jest obecnie jednym z największych problemów medycznych stulecia. Jak zatem chronić się przed antybiotykoodpornymi bakteriami? Specjalnie dla naszych Czytelników udostępniamy film dokumentalny, którego twórcy próbują znaleźć odpowiedź na to pytanie. Eksperci stwierdzają, że przyczyn spadku skuteczności antybiotyków jest wbrew pozorom całkiem sporo. Antybiotyki są zbyt często przepisywane, a poza tym duże ich ilości wykorzystuje się w rolnictwie przemysłowym. Ponadto w wielu szpitalach na świecie panują złe warunki higieniczne.
  Każdego roku w Europie z powodu infekcji wywołanych przez bakterie oporne na antybiotyki umiera aż 33 000 osób. Specjalnie dla Czytelników portalu niezalezna.pl udostępniamy film dokumentalny „Bakterie antybiotykoodporne – jak się przed nimi uchronić?”: Film pod linkiem

  https://niezalezna.pl/316362-to-jeden-z-najwiekszych-problemow-medycznych-stulecia-zobacz-film
 • @Pedant 19:28:34
  "Widać rządzą tam komuchy i marksiści kulturowi."

  Z własnego doświadczenia przyznaję, że mieszkania socjalne, minimum płacowe, świadczenia socjalne są na tyle rozbudowane, że nie ma się co dziwić, że dla Polaków to Nowa Ojczyzna. Lepiej jest tylko w Niemczech jeśli chodzi o SOCJAL (jakość życia) !!!
  Powstaje pytanie Co Polacy najlepszego zrobili po 1989 r., że wolą zagranicę niż własny kraj...?!

  Więcej na temat polityki gospodarczej Holandii poniżej:

  "Według klasycznej klasyfikacji Esping-Andersena państwa opiekuńcze dzieli się na liberalne, socjaldemokratyczne oraz konserwatywne. Holandia jest przykładem modelu… socjaldemokratyczno-liberalno-konserwatywnego.
  (...)
  "Okazuje się, że w zakresie polityki społecznej przykładem heterodoksji jest Holandia, której przypadek opisała prof. Stanisława Golinowska w najnowszej publikacji Fundacji Batorego Modele polityki społecznej. Autorka nazwała holenderski model hybrydą… socjaldemokratyczno-liberalno-konserwatywną."
  https://www.reo.pl/piotr-wojcik-heterodoksyjna-holandia/

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930