Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1140 postów 4524 komentarze

Życie Moje i Nasze

Zbigniew Jacniacki - ( wcześniej zbigniew 1108 ) PRAWDA W ŻYCIU, ŻYCIE W PRAWDZIE... 60 lat minęło.... Do teorii doszło doświadczenie. Zbudowałem swoje "malutkie" państwo polskie. Nawiążę współpracę z "malutkimi" państwami moich Rodaków .

Dlaczego Polacy nie dogadują się w narodowych sprawach?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Andrzej Szubert-Opolczyk i Krzysztof J.Wojtas piszą po polsku. Jednak mają problem ze zrozumieniem siebie. Czy przyczyną jest mityczny indywidualizm? A może prozaiczna i jednocześnie ubóstwiona ŚWIADOMOŚĆ niewolnika ideologii posłuszeństwa?

 

 

Poniżej zamieszczam obszerny tekst Opolczyka.

Dotyczy jego relacji z K.Wojtasem.

Dlaczego to robię? 

Bo Opolczyk jest zbanowany na Neon 24, zarzuty były w komentarzach pod moim postem i sam poprosił mnie o publikację.

I jeszcze jedno. 

Ważniejsze, niż powyższe trzy argumenty. 

W odpowiedzi Opolczyka jest fragment o wiadrze zimnej wody otrzeźwiający jego światopogląd.

Przeżyłem podobne doświadczenie.

I z tego względu tekst może pomóc także innym czytelnikom Neon24 zrozumienie nie tylko Opolczyka lub Wojtasa, ale samych siebie. 

A to ułatwi dostrzeżenie, dlaczego Polakom tak trudno dogadać się w swoich narodowych sprawach.

 

 

Źródło:

https://opolczykpl.wordpress.com/2020/12/30/krzysztofie-j-wojtas-dlaczego-klamiesz/

 

Krzysztofie J Wojtas – dlaczego kłamiesz?…

.


.
Zamierzałem ustosunkować się do ciekawego tekstu z neonu24 pt: „Czy chrześcijaństwo było wrogie wierze i kulturze polskiej”, co jeszcze nadrobię?
https://radogost.neon24.pl/post/159507,czy-chrzescijanstwo-bylo-wrogie-wierze-i-kulturze-polskiej
.
Na neon zaglądam rzadko, nie częściej niż raz na kilka miesięcy – lub jeśli ktoś podrzuci mi ciekawy link z neonu. Tym razem zajrzałem tam niedawno z czystej ciekawości – czy ktoś wspomniał tam o Szczodrych Godach? Bo o żydogennnym „bożym narodzeniu” wpisów było tam multum. O Szczodrych Godach znalazłem jeden wpis:
https://zbigniew1108.neon24.pl/post/159469,szczodrych-godow
.
Mniejsza o to, że zamieszczony był z dwudniowym opóźnieniem – Szczodre Gody były 21 grudnia. Ważne że był (te same życzenia otrzymałem od Zbyszka Jacniackiego i e-pocztą). Być może Zbyszek świadomie wrzucił te życzenia dzień przed krystowierczą „wigilią”. Ale mniejsza o to. I wtedy też zauważyłem wpis „Czy chrześcijaństwo było wrogie wierze i kulturze polskiej”. Zaglądałem tam kilka kolejnych dni czytając komentarze i zwróciłem uwagę na kolejny wpis Zbyszka:
https://zbigniew1108.neon24.pl/post/159531,po-gwiazdce-betlejemskiej-a-przed-wizyta-trzech-kroli
.
Okazało się, że zamieścił on mój tekst pt: „I znów szajba „gwiazdy betlejemskiej” ogarnia wyznawców „krysta” Joszue i ogłupia gojów…”
https://opolczykpl.wordpress.com/2020/12/17/i-znow-szajba-gwiazdy-betlejemskiej-ogarnia-wyznawcow-krysta-joszue-i-oglupia-gojow/
.
Tu pragnę wyjaśnić, że ze Zbyszkiem przez kilka lat nie utrzymywałem prawie żadnych kontaktów, choć znamy się od najpóźniej 2013 roku, gdy włączył się w dyskusję na moim blogu. Tu są linki kilku jego komentarzy:
https://opolczykpl.wordpress.com/2013/07/26/program-dla-polski-slowianskiej/#comment-40268
https://opolczykpl.wordpress.com/2013/07/26/program-dla-polski-slowianskiej/#comment-40274
https://opolczykpl.wordpress.com/2013/07/26/program-dla-polski-slowianskiej/#comment-40286
.
Dyskusja z nim była naprawdę przyjemnością – była rzeczowa i merytoryczna. Od tamtego czasu, choć na dłużej traciliśmy się z oczu, ceniłem go i cenię nadal. Niekiedy zaglądałem na jego blog:
http://zbigniewjacniacki-zyciemojeinasze.blogspot.com/
.
Nie ze wszystkim, co pisał zgadzałem się, różne sprawy widziałem inaczej, choć wiedziałem też jedno – z nim można dyskutować poważnie, rzeczowo i merytorycznie. Dał tego przykład i w „dyskusji” pod opublikowanym przez niego moim tekstem o szajbie gwiazdy betlejemskiej. Zostałem tam w – trudno to nazwać inaczej – chamski sposób zaatakowany przez Krzysztofa Wojtasa. Pierwszy komentarz zaczął on słowami:

 

Przejrzałem, bo czytać te wszystkie bzdety – trudno.

Dlaczego bzdety?
Po prostu – ich autor jest równie ograniczony, a może bardziej, niż jego oponenci w piśmie.
(…)
https://zbigniew1108.neon24.pl/post/159531,po-gwiazdce-betlejemskiej-a-przed-wizyta-trzech-kroli#comment_1746656
.
Zignorował jak najbardziej merytoryczną uwagę Zbyszka Jacniackieg:
.
Ale może, bez wnikliwej analizy, wskaże Pan chociaż dwa bzdety z tekstu Opolczyka ?
.
A na koniec, odpowiadając swojej klakierce „nanie” napisał pod moim adresem:
.
(…)
A Opolczyk ? Z prawdziwych fragmentów tworzy fałszywy obraz. I to uważam za bzdety.

PS. Kiedyś z nim próbowałem bezpośrednio dyskutować. Cóż. Bardziej zakłamanego barana trudno spotkać. Żadna argumentacja tylko wyzwiska i napaści.Takie podejście jest charakterystyczne dla żydów.
Nie moja droga.
.
Otóż faktycznie miałem w przeszłości dwa razy rozmowy z Wojtasem. Pierwszy raz na „niepoprawnych”, gdy kończyłem już tam moją „karierę. Pod moim przedostatnim tekstem zaczął Wojtas swój komentarz słowami:
.
Bardzo dobra analiza. Nie zgadzam się tylko z jednym – że Rosja odzyskuje pozycję mocarstwa przemysłowego. To raczej tylko prężenie muskułów.
https://niepoprawni.pl/comment/56854#comment-56854
.
Natomiast swój komentarz pod moim „pożegnalnym” wpisem na „niepoprawnych” zaczął słowami:
.
To bardzo dobra diagnoza stanu; od dawna mam, identyczne z przedstawionymi, poglądy.
https://niepoprawni.pl/comment/57297#comment-57297
.
Później już tylko jeden raz „rozmawialiśmy” krótko na moim blogu. Wojtas napisał tak:
.

 

Nie religia – bo ta, jak to wskazuję, jest wytworem cywilizacji, ale wartości i ich kultywowanie są podstawą organizacji życia społecznego,
Jeśli będziemy kultywować pozytywny stosunek do świata – może to być równie dobrze w postaci katolickiej jak i innych religii. Chrystus jest tu symbolem idei Porządku Zgodności.

Zatem. Zwalczanie katolicyzmu i traktowanie jako zła – jest samo w sobie złem. Nie popieram. jeśli jest to krytyka elementów judaistycznych sprzecznych z polskością – zgadzam się i to czynię.

https://opolczykpl.wordpress.com/2012/12/20/szczodre-gody-niech-nam-nasze-slowianskie-bogi-darza/#comment-12947

Odpisałem mu co następuje:

.

Panie Krzysztofie,
Darzę Pana szacunkiem i uważam Pana za osobę rozsądną. W przeszłości, pisząc pod pseudonimem Andrzej101 doświadczyłem tego osobiście (na portalu Niepoprawnych).
Góra z górą się nie zejdzie…
Człowiek z człowiekiem już tak…
.
Zinstytucjonalizowane i oparte na dogmatach religie abrahamowe nie są wytworem cywilizacji. Są wytworem doktrynerów i kasty kapłanów i narzucone zostały „wierzącym”. Najczęściej siłą, a na pewno strachem – przed wyssanym z palca przez teologów wiecznym potępieniem.
Bo to właśnie strach przed gniewem biblijnego psychopaty Jahwe i przed wiecznym potępieniem jest fundamentem tego żydowskiego zabobonu. A przyzna Pan, że strach nie jest najlepszym fundamentem do budowy ładu społecznego.
W czasach pogańskich panował na naszych ziemiach sprawiedliwy porządek społeczny. Nie było biednych i głodnych obok sytych i bogatych. Nie było fanatyzmu czy „nawracania” na siłę. Ludzie żyli w solidarnej wspólnocie plemienno-rodowej.
Przywleczony na nasze ziemie żydo-katolicyzm zburzył tamten porządek i ład. W jego miejsce wprowadził wyzysk, ucisk, niesprawiedliwość, kastę uprzywilejowanych i milionowe rzesze wypchniętych na margines życia politycznego.
.
Katolicyzm buduje „ład” oparty na ślepym posłuszeństwie wobec obłudnych „pasterzy”. Oraz na tępej i bezrefleksyjnej wierze w bzdurne dogmaty i obłudną „naukę” kościoła (czyli katolicki „talmudyzm”).
Największą zbrodnią w oczach instytucjonalnego katolicyzmu jest samodzielne myślenie. Na przestrzeni wielu wieków ludzie samodzielnie i nieortodoksyjnie myślący podlegali w państwch katolickich brutalnej eksterminacji. Byli bowiem zagrożeniem dla absolutyzmu kleru.
.
Ostatnich kilkanaście miesięcy poświęciłem dogłębnym badaniom żydo-katolicyzmu, zwłaszcza w aspekcie Polski. Może mi Pan wierzyć – to właśnie fanatyzm w sumie garstki katolików, rozbudzony przez jezuitów na fali kontrreformacji doprowadził do upadku mocarstwowej Rz’plitej. Ich „racją stanu” było zdobycie, a następnie utrzymanie supremacji w państwie za wszelką cenę, Nawet gdy to przynosiło wybitną szkodę interesom państwa.
Mottem postępowania owych fanatyków-żydłaków były słowa ks. Skargi:
“Pierwej wiecznej ojczyzny nabywać niż doczesnej … jeśli zginie doczesna, przy wiecznej się ostoim“.
.
No i tak „nabywali wiecznej ojczyzny”, że ziemską dobili.
https://opolczykpl.wordpress.com/2012/11/12/suwerennosc/
.
I w tym miejscu stwierdzam, że skoro ta nadjordańska dżuma już raz doprowadziła do upadku Rz’plitej, to budowanie na niej ładu społecznego jest szaleństwem i samobójstwem.
.
Kolejną ważną sprawą jest fakt, że kościół dzisiaj nie posiada władzy politycznej i dlatego może sprawiać wrażenie instytucji umiarkowanej i nieszkodliwej. Ale władzę wyrwano mu siłą, wybito mu kły i wydarto pazury. Niemniej potencjał fanatyzmu i nietolerancji jest w nim nadal ogromny. Oni naprawdę myślą, że posiadają jedynie słuszną „prawdę objawioną”, żydowskie brednie z biblii biorą na serio i chcą cały świat ich dżumą znad Jordanu uszczęśliwić.
A ja nie mam zamiaru mieszkać w państwie, w którym przepisy prawne i ustawy sejmowe podejmowane są w oparciu o „nauki” kościoła czy – co gorsza – w oparciu o żydowską „księgę zbrodni”.
.
Tzw. „chrystus” do wymysł oszustów/teologów. Ten obrzezany cieśla miał różne oblicza:
.
„Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową”
.
„Jeśli kto przychodzi do mnie, a nie ma w nienawiści swego ojca i matki, żony i dzieci, braci i sióstr, nadto i siebie samego, nie może być moim uczniem”
.
„Przecież zostałem posłany tylko do owiec, które zginęły z domu Izraela”
.
„Nie idźcie do pogan i nie wstępujcie do żadnego miasta samarytańskiego. Idźcie raczej do owiec, które poginęły z domu Izraela”
.
I tego żydowskiego nacjonalistę podstępnie przerobiono na idola, zbawiciela, chrystusa i syna bożego dla całej ludzkości. No i miliardy nie-żydów pada na kolanach przed tym obrzezanym żydem i widzi w nim boga i zbawienie.
.
Obłęd i paranoja.
.
Na dodatek ta dżuma znad Jordanu zabiła w milionach z nas naszą słowiańską tożsamość, kulturę, tradycję. Z Polaków uczyniono żydłaków.
.
I ja mam milczeć?
.
Proponuję Panu zapoznać się z poniższymi tekstami:
https://opolczykpl.wordpress.com/2012/12/16/biblijne-korzenie-globalizmu-nwo/
https://opolczykpl.wordpress.com/2012/12/11/ksiega-zbrodni/
https://opolczykpl.wordpress.com/2012/12/10/slowianska-polska/
.
https://opolczykpl.wordpress.com/2012/12/20/szczodre-gody-niech-nam-nasze-slowianskie-bogi-darza/#comment-12947
.
Wojtas nie odpowiedział już – no bo i co miał odpowiedzieć? Zrozumiał, że trafiła kosa na kamień, że mnie na „dobrego pasterza” nie nabierze. Za to to, co teraz wypisuje pod adresem naszych bezpośrednich rozmów to insynuacje i kłamstwa: „Żadna argumentacja tylko wyzwiska i napaści”. A przecież pod jego adresem nie tylko nie rzucałem wyzwisk, to jeszcze go pochwaliłem:  „Darzę Pana szacunkiem i uważam Pana za osobę rozsądną”Obecnie to naturalnie odwołuję – to on poza insynuacjami i napastliwością nie jest gotów do rzetelnej merytorycznej  dyskusji. I jeszcze na dodatek zakończył jego kłamstwa insynuacją, że „Takie podejście jest charakterystyczne dla żydów”. Tu mógłbym ja odwrócić kota ogonem i powiedzieć, że to jest właśnie podejście charakterystyczne dla żydów – metoda „łapaj złodzieja”. Po co się wysilać, zbijać argumenty poparte cytatami – nie do zbicia. Wystarczy napisać „bzdety”, „zakłamany baran” i „podejście charakterystyczne dla żydów”I to jest już cała „argumentacja” Krzysztofa J Wojtasa.
Jestem pewien, że nie jest on gotów do rzeczowej i merytorycznej dyskusji ze mną w sprawie żydo-bilii i krystowierstwa. Unika jej jak diabeł święconej wody. Zastanawia mnie tylko, dlaczego moje teksty wywołują u niego taką wściekłość? Już kiedyś na neonie pod moim tekstem wrzuconym przez Dariusza Kosiura także mnie zaatakował. I także skłamał, że prowadził ze mną dyskusję, przy czym o ile dobrze pamiętam, dopisał, że się z niej wycofałem. Kiedyś, gdy jeszcze nie miałem na neonie szlabanu, wdałem się kilka razy w dłuższe dyskusje nt. żydo-katolicyzmu. Wszystkie moje komentarze z neonu są tu:
https://www.neon24.pl/comments/5679,opolczyk,1

 

.
Wojtas ani razu nie odważył się włączyć w nie. Dlaczego? Dopiero gdy dostałem szlaban, zaczął „odważnie” na mnie ujadać. Teraz pewnie zełga, że tamtych dyskusji nie zauważył i że nie wiedział, iż dostałem szlaban. Mniejsza o to. Nie pojmuję, jak można tak się zachwycać postacią Joszue, jak to robi Wojtas. W jednym z komentarzy pod wpisem Zbyszka napisał:
.
Fakt. W zasadzie należy odrzucić problem boskości Chrystusa jako podstawy narracji. Boskość jest niepotrzebna, aby określić wielkość postaci Jezusa zwłaszcza wobec tego o czym nauczał: „Ojcze nasz…”
.
Trzeba być ślepcem albo głupcem, by tym „Ojcze nasz” się zachwycać. Dlaczego?
– Według ewangelii Joszue uczył tej modlitwy swoich uczniów – w komplecie żydów-Izraelitów.
– Jego stosunek do gojów pokazują inne jego cytaty:
„Nie idźcie do pogan [gojów] i nie wstępujcie do żadnego miasta samarytańskiego. Idźcie raczej do owiec, które poginęły z domu Izraela.”
(Mt 10,5-6).
.
„Jestem posłany tylko do owiec, które poginęły z domu Izraela… Niedobrze jest zabrać chleb dzieciom i rzucać psom.”
(Mt 15,24-26).
.

Tak więc żydzi byli dla niego „dziećmi”, a gojka Kananejka i jej córka „psami”.
– Ponieważ zgodnie z żydo-biblią tylko wyznawcy judaizmu byli „ludem wybranym” i tylko do nich był posłany Joszue – dla żydowskich „apostołów” mściwy i psychopatyczny „starotestamentowy” Jahwe mógł być „ojcem naszym.” Dla gojów już nie. Stosunek Jahwe do gojów obrazują poniższe cytaty:
.
“Ziemię do której przybywasz jako przychodzień… dam tobie i twojemu potomstwu na wieczne posiadanie.”
Rdz 17, 8
.
„Gdy Pan, Bóg twój, wprowadzi cię do ziemi, o której poprzysiągł przodkom twoim: Abrahamowi, Izaakowi i Jakubowi, że da tobie miasta wielkie i bogate, których nie budowałeś, domy pełne wszelkich dóbr, których nie zbierałeś, wykopane studnie, których nie kopałeś, winnice i gaje oliwne, których nie sadziłeś, kiedy będziesz jadł i nasycisz się – strzeż się, byś nie zapomniał o Panu, który cię wyprowadził z ziemi egipskiej, z domu niewoli.”
Pwt 6, 10-12
.
„Wytracisz więc wszystkie narody, które twój Bóg, Jahwe, wyda tobie. Nie będziesz znał litości nad nimi.”
Pwt 7, 2
.
„…wywyższy cię Pan, Bóg twój, ponad wszystkie narody ziemi”
Pwt 28, 1
.
„Cudzoziemcy odbudują twoje mury, a ich królowie będą ci służyć, gdyż w moim gniewie cię uderzyłem, lecz w mojej łaskawości nad tobą się zlituję.
I twoje bramy będą stale otwarte, ni w dzień, ni w nocy nie będą zamykane, aby można było sprowadzić do ciebie skarby narodów pod wodzą ich królów.
Bo naród i królestwo, które tobie nie będą służyć, zginą, i takie narody będą doszczętnie wytępione.”
Izajasza, 60, 10-12
.
“I stawią się obcy, aby paść wasze owce, a cudzodziemcy będą waszymi oraczami i winiarzami, a Wy będziecie nazwani kapłanami Pana, sługami naszego Boga mianować was będą ; zużyjecie bogactwa narodów i w ich sławę odziewać się będziecie.”
Izajasza 61, 5-6
.
“Tak mówi Pan Bóg: “Oto skinę ręką na pogan [gojów] i między ludami podniosę mój sztandar. I odniosą twych synów na rękach, a córki twoje na barkach przyniosą.  I będą królowie twymi żywicielami, a księżniczki ich twoimi mamkami. Twarzą do ziemi pokłon ci będą oddawać i lizać będą kurz z twoich nóg.“
Izajasza 49, 22-23
.
“Przyjdą do Ciebie i będą twoimi; chodzić będą za tobą w kajdanach; na twarz przed tobą będą padać i mówić do ciebie błagalnie.”
Izajasza 45, 14
.
„ Niech synowie Syjonu radują się swym  Królem,
Niech chwała Boża będzie w  ich ustach,
a  miecze  obosieczne  w ich ręku:
aby  dokonać  pomsty wśród pogan
i  karania pośród narodów;
aby ich królów  zakuć w kajdany,
a  dostojników  w żelazne  łańcuchy
by wypełnić na nich pisany wyrok.”
Ps 149 1-8
.
“Ja wzmocnię cię i rozmnożę cię bardzo. Z ciebie wyjdą królowie i będą rządzić wszędzie, gdzie tylko dojdą ludzkie ślady. Twemu potomstwu dam całą ziemię pod niebem i będą rządzić wszystkimi narodami, tak jak bedą tego pragnęli…”
Jub. 32, 18-19
.
– „Ojcem naszym” w modlitwie z ewangelii jest naturalnie starotestamentowy ludobójca gojów Jahwe. Wszak same ewangelie piszą, że jego świątynię w Jerozolimie Joszue nazwał „domem swojego ojca”. Dlaczego więc mamy zachwalać Joszue za modlitwę, jaką uczył swoich żydowskich „uczniów”? Wszak tenże ich „ojciec nasz” obiecał im panowanie nad gojami i eksterminację tych, którzy nie będą chcieli żydom służyć.
Czy jest więc powód do pochwały tej modlitwy ku czci Jahwe – eksterminatora gojów?
.
Wydaje mi się, że niezwykła agresja Wojtasa pod moim adresem ma przyczynę psychologiczną. Wojtas głupcem nie jest. Wie, że to co piszę, ma ręce i nogi. Podważyć tego nie jest w sposób. A ponieważ całe życie jest czcicielem Joszue, to co piszę uświadamia mu, że dał się oszukać. Broni się jednak przed przyznaniem się do tego – zwłaszcza przed samym sobą – i stąd ta agresja.
.
Tu muszę zaznaczyć, że sam przeżyłem trochę ponad 10 lat temu coś podobnego. Od młodości dałem się zaprogramować na antykomunizm, rusofobię, wrogość do PRL i zaślepienie „wolnością” i „demokracją” zachodnią. Oraz usraelem jako rzekomym „obrońcą wolnego świata”. I choć głupcem nie byłem (na początku lat 80-tych w teście na IQ miałem 135 punktów), pogrążony byłem przez dziesięciolecia w duchowo-intelektualnym nieróbstwie i lenistwie. Biernie brałem za prawdę zachodnią propagandę, nie próbując konfrontować jej z rzeczywistością. Dopiero gdy w 2009 roku dowiedziałem się o istnieniu Grupy Bilderberg, o której zachodnie łże-media nie wspominały ani słówkiem, zrozumiałem załganie zachodu. Potem doszły jeszcze filmy o 11 września 2001, dzięki którym zrozumiałem zbrodniczość usraela. To był dla mnie prawdziwy szokTygodniami czułem się jak skopany pies. Plułem sobie w brodę i pytałem sam siebie – jak mogłeś być taki durny, ślepy i bezmyślny? Długo trwało nim pozbierałem się do kupy. I od tamtego czasu niczego nie biorę na wiarę. Skrzętnie staram się sprawdzać wszystkie informacje, także te nazywane „prawdami objawionymi”. Nie dziwi mnie więc postawa Wojtasa. Albo, czytając moje teksty, musiałby przyznać się przed samym sobą, że przez całe dotychczasowe życie dawał się jak małe dziecko oszukać wymysłami z żydo-biblii i że okazał się zwykłym ślepcem i po prostu durniem – a takie przyznanie się boli. Musiałby ponadto od zera zbudować nowy własny światopogląd – co takie łatwe nie jest. Znam to z autopsji. Innym wyjściem jest dla niego wściekły atak na mnie: „bzdety”, „zakłamany baran” i „podejście charakterystyczne dla żydów”. I wtedy świat jest znów w porządku – Joszue jest „Chrystusem”, jego nauki są mądre i dobre, ewangelie piszą prawdę. Czyli – wszystko jest OK, jestem na drodze Prawdy!

 

Czyżby – panie Wojtas???

.
I już na koniec jeszcze raz powrócę do insynuacji Wojtasa: Takie podejście jest charakterystyczne dla żydów”.
.
Ileż to razy różnej maści krystowiercy tak właśnie o mnie pisali – ten opolczyk musi być żydem, bo tylko żydzi tak nienawidzą katolicyzmu i „chrystusa” i z wiarą w niego walczą.
Tylko – ilu żydów pisało, że krystowierstwo jest ordynarnym żydowskim oszustwem? I że hebrajska Tanach – krystowierczy „Stary testament” to księga zbrodni i rasizmu, gloryfikująca wyssane z palca żydowskie rzekome „wybraństwo”. I że współczesny żydo-globalizm w niej ma swoje korzenie?
https://opolczykpl.wordpress.com/2013/12/29/biblia-zydowska-ksiega-zbrodni-wyssana-z-palca/
https://opolczykpl.wordpress.com/2015/08/06/biblijne-korzenie-zydowskiego-rasizmu/
https://opolczykpl.wordpress.com/biblijne-korzenie-globalizmu-nwo/
https://opolczykpl.wordpress.com/biblia-ksiega-zbrodni/
https://opolczykpl.wordpress.com/2013/09/29/biblia-ksiega-zbrodni-2/
https://opolczykpl.wordpress.com/biblia-czym-jest-rzeczywiscie/
.
Czy takie podejście też jest charakterystyczne dla żydów, Krzysztofie J Wojtas – czcicielu żydowskiego „chrystusa”?
.
.
opolczyk

KOMENTARZE

 • a
  Skoro tekst jest o mnie i moich poglądach - muszę się odnieść. Ale nie "biblijnie", czyli w tysiącach niepotrzebnych słów.

  Otóż. Nie śledzę wszystkich swoich wymian poglądów z różnymi osobnikami kryjącymi się za różnymi nickami. Starając się zachować perspektywę Cywilizacji Polskiej, niekiedy, gdy spotykam typowe bzdety - odnoszę się z ironią, sarkazmem, a nawet traktuję jak przygłupa.
  Nie czuję się "guru", którego każde słowo jest ważne. Ot działalność epistolarna dostosowana do okoliczności.

  Drugie, że sam także "ogarniam" coraz więcej elementów, które włączam do idei . Sukcesywnie, ale też mogą zdarzyć się błędne umocowania.

  A przy tych uwagach o pozytywnym stosunku do siebie, Opolczyk nie dodaje, że wymienialiśmy też jakieś uwagi w gronie kontaktów mailowych, gdzie to zostałem z tego forum właśnie przez niego zwyzywany i wyrzucony. Fakt, że sam też nie chciałem dalej uczestniczyć w tym zbiorowisku "niedorozwojów".

  I wreszcie. Są tylko dwie opcje rozwojowe: hierarchiczna i egalitarna.
  Hierarchiczna to narzucanie innym swoich racji, a w razie oporu - wymuszanie siłą. Podporządkowywanie.

  Egalitarna - traktuje inne byty na równych zasadach, dążąc do współistnienia.

  Jeśli chce się rozwijać egalitaryzm (Cywilizacja Polska), to nie można stosować metod hierarchicznych, czyli metod walki. A taką formę względem Żydów i żydów proponuje Opolczyk widząc w nich źródło zła.

  To istotnie nas różni, także z Kosiurem i stanislavem - fakt, że ich poglądy są najbardziej rozwinięte i w wielu miejscach zgadzamy się. Ale też akceptując ich drogę szybko okaże się, że realizujemy przeciwną opcję.
  To droga KK - akceptującego "nawracanie mieczem" (siłą). To droga rozpoczęta przez Pawła. To odrzucam.

  Ale nauka Jezusa jest czysta. Jest egalitarna - chociaż podkreślam też, że była skierowana do Żydów, a nie do reszty i dostosowana do tamtego czasu. Dlaczego więc Opolczyk i inni tak zaciekle zwalczają Chrystusa?
  Czy nie jest tak, że zwalczając Go stają po stronie judaizmu i systemu hierarchicznego?
  A przecież Jezus swą naukę opierał na przekazach Ariów, czyli tego samego źródła z którego czerpią Słowianie.

  Na takie ujęcie Opolczyka nie wyrażam aprobaty i uważam, że jest niedorozwinięty. To nie jest polska (słowiańska) droga.
  I broń na Panie Boże przed ideologami tego typu, bo wyprowadzą nas na manowce i doprowadzą do zguby.

  A notkę "o trzech królach" i moim rozumieniu tych powiązań - zamieszczę. Ale bez pośpiechu.
 • x
  "Dopiero gdy w 2009 roku dowiedziałem się o istnieniu Grupy Bilderberg, o której zachodnie łże-media nie wspominały ani słówkiem, zrozumiałem załganie zachodu."-

  - a to nie łatwiej było wyjechać, nawet znacznie wcześniej niż w 2009, na ten "zachód" i przekonać się jak tam jest naprawdę? na własnej skórze?, że się tak kolokwialnie wyrażę?

  ?

  Wciąłem sie w "dyskusję" ale to nic osobistego.
  Pozdrawiam
 • Bardzo okrężną drogą
  doszedł Pan do prawdy!
  Ja doszedłem do prawdy na skróty nie tracąc czasu na jałowe "studiowanie" co powiedział "chrystus". Oto moje rozumowanie "na skróty":

  W cóż wierzą chrześcijanie ?? Wierzą w to , że Bóg wysłał na ziemię swego syna z zamiarem ... pozbawienia go życia rękoma ludzi !!! Syn Boży miałby odkupić grzechy ludzi własną, okrutną, męczeńską śmiercią!!
  Bóg stworzył człowieka ułomnym i grzesznym i by naprawić swój błąd .... zamordował swojego syna !!!
  Gdzie w tej historyjce jest jakiś sens ?????????? !!! Jeśli Bóg jest wszechmocny, to nie prościej było Mu poprawić człowieka jeśli za pierwszym " podejściem " wyszedł on " tworem " nieudanym ??? . Po co było mordować własnego syn , skoro mógł Bóg rozwiązać problem , na nieskończoną ilość innych sposobów ???

  Idea Boga - Człowieka, który ginie z rąk ludzkiej tłuszczy by odkupić ich grzechy, mogła zrodzić się tylko w umysłach ludzi okrutnych i dzikich, dla których życie człowieka i życie Boga nie miało żadnej wartości !!!

  Ojciec który by nie pospieszył z pomocą własnemu mordowanemu dziecku, byłby do końca swoich dni obiektem pogardy i drwin ludzi, wśród których przyszło mu żyć. Bóg który zamordował ( choć nie musiał ! ) własnego syna jest czczony przez miliony ludzi na całym świecie !! Religia oparta na wierze w tak okrutnego Boga wzbudza moje przerażenie, które każę mi trzymać się od niej z daleka !!!!
  Jeśli konstruktor zaprojektuje most który się zawali, to kto odpowiada za katastrofę: most, czy konstruktor?

  I takim oto prostym sposobem na skróty odrzuciłem żydowską religię dla gojów, jako zbiór okrutnych bajeczek dla ludzi upośledzonych na umyśle!
 • no i:
  "w oparciu o żydowską „księgę zbrodni”."-

  - to sobie będę musiał gdzieś zapisać; drukowanymi.

  A tak na marginesie, czy ten spór pomiędzy Panami nie jest zbyt przesadzony? Zbyt przekolorowany? Czy to nie jest teatrzyk dla gawiedzi?
  Tak tylko pytam. :)

  Każdy dorosły, żeby nie powiedzieć dojrzały Polak, tego typu dylematy ma za sobą najpóźniej do 23 roku życia. Nie za starzy jesteście na takie spory? I to tak publicznie?! Ej panowie, panowie! Kłania się Arystoteles.

  Pozdrawiam obu filozofów, serdecznie.
 • autor,all
  cos , ktos ,moze o sprawach narodowych ???
  co to wreszcie sa te sprawy istotne dla Narodu ???- Czy naprawde ktos z Panstwa uwaza iz Narod w swej masie zajmuje sie w dalszym ciagu rozstrzyganiem kwestii wyzszosci Swiat Bozego Narodzenia nad Swietami Wielkiej Nocy ?
  Co Pan Oploczyk zrozumial jak wreszcie pojal co jest istotne dla dzisiejszego Zachodu > Moze Mamon ten Bog Mamon? i wcale nie mąż Mamoniowej .Moze cos innego , obok jest artykuł Pana Ciesielczyka o tym dlaczego jestesmy pariasami Europy - czy naprawde jestesmy tak durni , ze tylko pod obcym butem dajemy rade sie jakos rozwijac . Cos chyba z kims tutaj na temat Lalki Prusa rozmawialem , dlaczego tak malo Polakow zna literature pozytywizmu ? Odpowiedz brzmiala bo to byl zabor rosyjski . Jak sie glebiej zastanowic to mozna dojsc do wniosku ze dzieki bogu byl zabor rosyjski i pruski bo gdyby nie, to tylko bieda galicyjska by nam zostala ale "prawie" wolni bysmy byli .
 • @anthony 09:02:21
  :) Chrześcijanie wierzą w Dobrego Pasterza :) To są wszyscy Ci, którymi zarządzali pasterze źli. Najkrócej mówiąc: po nocy przychodzi dzień... poeci biblijni nie wymyślili niczego nowego. NAtomiast! jest! różnica między tym co nazywamy :Starym testamentem" a "nowym" taka, że stary odwołuje się nie tylko do X przykazań z góry Es, ale do praw i nakazów (księga prawa...) na bazie których powstał już cały bezmyślny talmud ( no i cała polityka izraela po dzień dzisiejszy). Natomiast "Nowy TE", odrzucony siłą rzeczy przez ortodoksów (izrael, żądny krwi wrogów itd), oferował (owszem, jakieś tam koneksje z poprzednią księgą), ale oferował miłość, wybaczenie win! (co ważne) i co za tym idzie " MIŁOSIERDZIE BOŻE". Daje też nadzieję, że po okrutnej Apokalipsie, opisanej dość szczegółowo przez św. Jana, nastąpi pokój. Nic innego jak tylko pokój! Ofiara już była. To pisze JAn. I nie trzeba więcej ofiar mnożyć. To tylko trzeba chcieć zrozumieć. Porzućcie spory! ... a nowe jeruzalem/raj/ jak tam kto sobie wymyśli STANIE SIĘ.

  :)
 • @anthony 09:02:21
  Nie wiem, czy to do mnie, ale ma Szanowny równy "niedorozwój" jak Opolczyk.
  Po drugie - krytykując - nie podaje swojej wersji zasad na jakich ma się kształtować współżycie.

  Co do ofiary Chrystusa. Nie widzi, że są to nawiązania do Puruszy, który został złożony w ofierze samemu sobie, aby dać życie ludziom?
  A jak ma się to do ideologii Azteków?

  Zatem - proszę najpierw znaleźć związki i porównania. Jednym słowem - niewiele szanowny wie i rozumie.
 • @JimA 09:04:54
  Różnice są fundamentalne. Albo, albo.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:02:07
  Są. Grunt, żeby umieć przejść nad tym do porządku dziennego. I jak Pan słusznie pisze, gdy już kurz po Apokalipsie opadnie, wysłać mniejszość religijną do/w jej teren rodzimy. Tu się chyba zgadzamy. :)
 • @JimA 10:16:00
  W sensie współżycia ludzi - da się "przejść do porządku dziennego".
  Ale idei nie można łączyć na równych zasadach, bo szybko wychodzi potworek (Koneczny się kłania), gorszy od gorszego.
  Tu musi być tak - tak, nie - nie.
 • Polacy nie dogadują się w ważnych sprawch
  ponieważ są głupi.Znacznie głupsi od innych narodów.
  Nie ma takiego narodu na świcie który byłby jednomyślny w każdym czy choćby w większości aspektów.Wszędzie występują rozbieżności opinii i mniemań ale tylko Polacy są na tyle głupi że można w nieskończoność wykorzystywać ich słabości.Karma taka.
  Na szczęście dobry bóg wymyślił tez mechanizm obronny chroniący przed szaleństwem dzięki któremu mimo swej nędznej kondycji Polacy mogą jako tako funkcjonować i gremialnie nie zwariować.Mianowicie wymyślili sobie a następnie uwierzyli w to że pełnią funkcje mesjańskie.
 • @rowszan 09:24:05
  //dlaczego tak malo Polakow zna literature pozytywizmu ?//

  Bo jest sprzeczna z narodowym interesem jaki można osiągnąć wyłącznie z polskiego romantyzmu.Albowiem tylko polski romantyzm "neurolingwistycznie programuje" na klęskę i permanentny brak sukcesów.
  A jeśli już na zwycięstwa to wyłącznie "moralne".
 • @ikulalibal 10:50:12
  Nie ma czegoś na wyłączność, mieszanina romantyzmu z pozytywizmem nie była by być może zbyt wybuchowa .Można mieć głowę w chmurach ale trzeba z czegoś żyć.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:32:32
  ... widzi PAn, niestety! w sensie współżycia ludzi, też nie da się "przejść do porządku dziennego" gdy idea przykrywa różnicę genetyczną. I Pan i ja piszemy o tym samym. W mojej okolicy to się nazywa "glina"- w sensie gliny z jakiej jesteśmy ulepieni (znowu wulgarny wtręt hebrajski! ale to już tam pal sześć) . Tak! różni nas (ich od nas) nie tylko idea ale przede wszystkim ta glina, z której jesteśmy ulepieni. I tego nie zmieni nic. Więc próżne żale i daremny trud, i nie pomogą szczere chęci: z żyda Polaka nie ukręci!

  Zmierzałem do tego, żeby Polcy i Polacy wreszcie odłożyli spory i przestali dumać nad znadjordańską demagogią, bo tylko tracą czas i siły! Musimy mieć cel! i zaraz potem znaleźć środki do jego realizacji. Już!
 • @ikulalibal 10:45:39
  Wypad! CHAMIE!
 • @ikulalibal 10:50:12
  Chcielibyście, ale niedoczekanie.
 • @JimA 11:06:45
  Przecież @Ikulalibal ma całkowitą rację.

  Histeryczny krzyk, tupanie nogami,i przewracanie się na plecy niczego nie zmienią.

  Wystarczy wstać od komputera, wyjść "na miasto", i popatrzeć na tę ludzkopodobną hołotę, która ma się za wolnych, suwerennych, i niosących sztandar "Przedmurza i ostoi "wartości" łacińskich (raczej latynoskich)", ostatnich prawdziwych jewropejczyków...

  Żałosne kreatury z kagańcami na pyskach, które teraz jeszcze będą poddane narodowemu żydowskiemu programowi szczepienia i znakowania głupich Goim (czyli czegoś w okolicach trzody chlewnej).

  Kreatury te mają się za "wolne" bo "ruskiego" nie ma, i dużo modlitw jest telaviwzorze. Tak dużo, że teraz przeciętne polski głupek nie musi już nawet włączać TV od Padre Sropmotnika ani nawet radia z ryjem.
  Wystarczy TVPiSrael:

  - Pani kochana, jaki my teraz mamy piękny rzont, pani widziała?
  - No! widziała ja. Jak une się tam pięknie modlo. Tak sie jeszcze żaden rzont nie modlił pięnie, jak ten NASZ żydowski polski.
  - Tak, pani kochana, to najważniejsze. My za jewropom i PiSem to murem ostatnim stoim. Żodyn rzont sie tak pięknie i często nie modlił, jak ten NASZ, kochanego Moteusza. To NASZ polski najlepszy premier. To nic, pani, że dziecki swoje do żydowskich szkół posłał. Musiał, bo w polskich szkołach komuchów dużo. Tak słyszałach. Niech ich szlag tych komuchów z tymi kacapami. Jak ja se pomyśle, jak za młodu "nie mogła ja na religię chodzić [kłamie stare głupie ścierwo i samo w to wierzy], jak pomyśle jak w tym tfu PRLu ksiondze były gnębione i NASZ kościół "polski" katolicki... Ech, pani. Teraz my som dopiero wolne.
  Jak ten rzont siepięknie modli. Ja też sie modle pare razy dziennie za Moteusza, Jarosława, i cały PiS, bo une o nas dbajo, przed tym strasznym wirusem chronio.
  I przed RUSKIM!
 • @Kmieć 11:55:50
  5* za komentarz, 5* dla Andrzeja i Zbigniewa
 • @Kmieć 11:55:50
  Panu przesłania trzeźwy osąd cynizm, a ilkulalibalowi nienawiść do Polski i Polaków. I taka to jest ta wasza "prawda" o Polsce. JA nie krzyczę histerycznie ani nie tupię nogami. Wzywam moich Rodaków do oporu i samoobrony, a co wy wrzeszczycie to mnie w ogóle nie obchodzi. Mam do tego prawo i mam taki obowiązek. Będę to robił.
 • @Kmieć 11:55:50
  Początkowo chciało mi się skonstatować że głupsi od Polaków są jeszcze tylko galicyjskie Chochły ale przecież jeszcze nie powiedzieliśmy ostatniego słowa.Albośmy to jacy tacy ?
  Jeszcze nie poszliśmy odbijać Krymu i (zgodnie z nowymi trendami) jeszcze nie wystąpiliśmy w obronie Świata przed zbrodniczym Iranem.

  https://static.wirtualnemedia.pl/media//press/342/700/2012-09-01.jpg


  PS
  troll JimA doskonale wie że mam racje stąd taka histeryczna reakcja.
 • @ikulalibal 12:57:44
  Jesteś doskonałym przykładem panlewicy, która już nawet z mózgu się wyabortowała. what ever, jeśli już będziesz za Sandomierzem, w drodze do zakichanej Galicji, to daj znać, przywitamy cię tu godnie. Upadlińskie kółko wzajemnej adoracji kiedyś się rozleci, Pan Wojtas ma rację, już macie sraczkę ze strachu na myśl o powrocie w stepy i pustynie. Jeśli ci się gamoniu (i tak delikatnie) tak Polska nie podoba to co tu jeszcze robisz?!
 • @ikulalibal 12:57:44
  Kiedy chciałem już grzecznie cię poprosić, żebyś sobie znalazł innego wroga, nagle mnie olśniło. Olśniło mnie, że tu, na ekranie, być może już nie ma poza mną innych twoich wrogów. ... hm. Nie ustąpię jednak, myślę sobie. Podeślę ci/wam gamoniom receptę na covid. Tak z dobrego serca.
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:53:20
  Zamieszczam na prośbę Andrzeja Szuberta-Opolczyka :

  jego odpowiedź na pierwszy Pański komentarz .

  Oto on:

  """"Nie zamierzam przedłużać tej dyskusji, pragnę jedynie wykazać błędy i demagogię w odpowiedzi Wojtasa.

  Otóż - nigdy nie miałem "mailowego" kontaktu z Wojtasem i nigdy z
  żadnego mojego "forum" go nie zwyzwałem i wyrzuciłem. To jest
  insynuacja Powinien wreszcie przestać konfabulować.

  Narzucanie innym swoich racji to metoda Wojtasa. I to przy pomocy
  insynuacji jak ta: „Takie podejście jest charakterystyczne dla żydów”.
  Nie próbuje wykazać u mnie błędów czy nieprawdy, bo tego nie ma - za
  to swoją rację nad moją chce narzucić właśnie insynuacjami.

  To co on nazywa "cywilizacją polską" było na prawie całej przestrzeni
  jej istnienia instytucją hierarchiczną a nie egalitarną. Pozorny
  egalitaryzm panował tylko wśród szlachty ("szlachcic na zagrodzie
  równy wojewodzie". Ale i to był egalitaryzm pozorny, bo masa
  szlacheckiej gołoty służyła bogatej szlachcie i magnatom za dworzan i
  w magnackich wojskach. Ogromna większość społeczeństwa - chłopstwo -
  było ludzkim bydłem roboczym pozbawionym wszelkich praw. Mieszczaństwo
  też nie miało praw obywatelskich. I jeszcze był uprzywilejowany kler -
  biskupi - z klucza sanatorzy i prymas - interrex. I ogromne majątki
  kościelne zwolnione z podatków.
  I tak wyglądała ta jego zdaniem egalitarna "cywilizacja polska".
  Egalitaryzm panował na naszych ziemiach w czasach pogańskich - o czym
  wielokrotnie pisałem na blogu. Krystowierstwo przyniosło system
  elitarny. Judaizm, jak krystowierstwo też jest systemem elitarnym.
  Była tam bogacze, byli kapłani, uczeni w piśmie - i biedota ich
  utrzymująca.

  A że widzę u Żydów i żydów źródło zła? Rasistowski judaizm i
  żydogenne krystowierstwo wymyślili żydzi. A współczesny bandycki
  globalizm NWO także oni. Czyżby Rothschildowie i Rockefellerzy nie
  byli Żydami? Czyż nie mam prawa - zgodnie z prawdą - oskarżać ich o
  działania przeciwko całej ludzkości, o chęć zniewolenia nas i
  wywłaszczenia ze wszystkiego? Mam ich za to kochać?

  Nauka Joszue wcale nie jest egalitarna. Czyżby Wojtas zapomniał
  przypowieść o talentach, kończącej się słowami:
  „Odrzekł mu pan jego: „Sługo zły i gnuśny! Wiedziałeś, że chcę żąć
  tam, gdzie nie posiałem, i zbierać tam, gdziem nie rozsypał.
  Powinieneś więc był oddać moje pieniądze bankierom, a ja po powrocie
  byłbym z zyskiem odebrał swoją własność. Dlatego odbierzcie mu ten
  talent, a dajcie temu, który ma dziesięć talentów. Każdemu bowiem, kto
  ma, będzie dodane, tak że nadmiar mieć będzie. Temu zaś, kto nie ma,
  zabiorą nawet to, co ma. A sługę nieużytecznego wyrzućcie na zewnątrz
  – w ciemności! Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów.”
  Mt 25, 26-30
  Czy to jest egalitaryzm, gdzie był pan i słudzy? I że temu co nie ma
  należy wszystko odbierać i dawać temu, co ma dużo?
  I czy egalitarna jest ta "nauka Joszue:„Bo wielu jest powołanych, lecz
  mało wybranych” (Mt 22, 14). Toż to jest elitarna ideologia
  wybraństwa. Egalitarnie byłoby - wszyscy są powołani i wszyscy są
  wybrani.
  Niech więc Wojtas przestanie zmyślać "egalitaryzm" żydowskiego
  szowinisty Joszue:
  „Nie idźcie do pogan i nie wstępujcie do żadnego miasta
  samarytańskiego. Idźcie raczej do owiec, które poginęły z domu
  Izraela.”
  „Jestem posłany tylko do owiec, które poginęły z domu Izraela…
  Niedobrze jest zabrać chleb dzieciom i rzucać psom.”

  To Wojtas broniąc Joszue broni judaizmu - wszak Joszue judaistycznego
  psychopatycznego Jahwe nazwał "ojcem naszym". Ja takiego sadystycznego
  hebrajskiego "ojca" odrzucam. Nasi bogowi psychopatami i sadystami nie
  byli.
  Joszue a raczej ewangeliści, którzy wymyślali jego "nauki" czerpali
  zapewne od Ariów. Jeszcze więcej od nich czerpał judaizm.
  Drogi Słowian i Ariów rozeszły się, gdy ci drudzy dotarli do Indii,
  gdzie istniała już hierarchiczna cywilizacja stanowa. Ariowie wtopili
  się w nią, przejęli kontrolę nad najwyższymi stanami (braminami i
  rycerzami) spychając kolorową ludność do stanów niższych. Usztywnili
  system stanowy, rozbudowali go i kierując się rasizmem wymyślili
  jeszcze grupę nietykalnych, nieczystych dalitów - ludność mającą
  najciemniejszą skórę. Ariańską-aryjską instytucję "nieczystych"
  przejął judaizm, w który nieczystymi stali się wszyscy nie-żydzi -
  goje.
  Na kult Arian powinien Wojtas uważać. Hitlerowi na tym samym punkcie
  kompletnie odbiła szajba z tą jego "aryjskością".
  Słowianie natomiast pozostali wierni systemowi egalitarnemu do czasu,
  gdy ich ziemie zawojowała rzymska szubienica i kult żydowskiego
  "zbawiciela". Tak więc - co wykazałem - między Słowianami i Ariami
  drogi rozwoju rozeszły się całkowicie. Pod względem struktury
  społecznej Słowiańszczyzny z rasistowską aryjskością nic nie łączy.
  Przyrównywanie Słowian do Ariów to obraza Słowiańszczyzny.
  Wojtas ma naturalnie prawo wymyślać jego teoryjki o cywilizacjach. Ale
  powinien jednak się douczyć, a nie powtarzać obiegowych dryndymałów."""
 • Oczywiście 5*
  DK
 • Dlaczego Polacy nie dogadują się w narodowych sprawach?
  Bo są zarażeni "wirusem".

  Polacy jak zwykle przetrwają wszystko, bo są całkiem rozgarnięci, posiadają inteligencję stadną. Dlatego pokonać nas można jedynie dzieląc i izolując, co od dawna stara się niezmordowanie czynić wspomniany "wirus".

  Polacy są częścią większej całości - Słowiańszczyzny, której moc i siła sprawcza wynika także ze wspólnoty i zbiorowości.

  Nawet nie wyobrażacie sobie, jak bardzo rozsądną, rozgarniętą i mądrą jest grupa 100 na pozór głupich Polaków działających zgodnie... A grupa tysiąca albo miliona? To moc daleko większa od przysłowiowej bomby atomowej.

  Polaków, a szerzej Słowian, niszczy izolacja i indywidualizm. To nie są nasze klimaty. Nasza siła jest bowiem "w kupie".

  Dlatego wszelkie dyskusje i spory, które nie mają końca, choćby były jak najmędrsze, zawsze będą szkodliwe, bo nie łączą a dzielą. I wspomniany "wirus" o tym dobrze wie, co stale przeciw nam wykorzystuje...

  Ergo: Kończcie Panowie swoje spory, nie czas na to. Zgoda buduje, a niezgoda rujnuje.
 • @rumpelsiltskin 17:01:30
  Wykreśl ostatnie zdanie (bo się źle kojarzy), a odniesiesz sukces.

  Skończcie spory Wiara! Nie czas na to! ...
 • @rumpelsiltskin 17:01:30...Zgoda buduje, a niezgoda rujnuje....
  -
  Mam podobny sposób myślenia.

  Ale od czego zacząć tę zgodę?

  Może od zgodzenia się, że chcemy być właścicielami swojego państwa
  i rezygnujemy z usług właścicieli innych państw?
 • @Zbigniew Jacniacki 18:31:00
  "Ale od czego zacząć tę zgodę?"

  Na początek należy stworzyć radę 100 najzwyklejszych, broń boże "wykształconych", Polaków - robotników, chłopów itp., a potem w krótkiej, zwięzłej formie przedstawić im swoje racje oraz poddać się ich ocenie/werdyktowi. Niech ta rada głosuje większością głosów. Komu jakiś werdykt nie pasuje, odchodzi z rady, a jego miejsce zajmują inni zwykli Polacy. To pozwoli eliminować na bieżąco wszelkie formy korupcji.

  Zapewniam, że powietrze zejdzie z każdego, kto ma go nazbyt wiele i poda się werdyktowi takiej rady.

  Żadnymi właścicielami w państwie nie będziemy, dopóki nie zaczniemy szanować się wszyscy nawzajem, a przede wszystkim tej szarej masy Polaków. Kto będzie w tym mącił, na aut z nim.
 • @JimA 18:28:42
  "a odniesiesz sukces."

  Nie to mi w głowie i dlatego niczego nie będę wykreślał.
 • @Zbigniew Jacniacki 15:27:37
  Bleblanie w stylu "niedorozwoja".

  Chce wchodzić w polemikę, a nie rozróżnia Arian od Ariów.
  Właśnie dlatego nie chcę podejmować dyskusji z takimi "niedorozwojami".
 • @Krzysztof J. Wojtas 19:00:44
  5*! za komentarz!
 • @rumpelsiltskin 18:59:54
  Ok. Przyjąłem.
 • @rumpelsiltskin 18:59:06...Na początek należy stworzyć radę 100 najzwyklejszych, ...
  -
  Od dłuższego czasu pisałem, rozmawiałem o Radzie Starszyzny Słowiańskiej.

  Odzew śladowy.

  Parcie na bieżąca politykę partyjna tak wielkie, ze racjonalność przegrywa z emocjami wyścigu wyborczego.

  Proponowałem zacząć od kilkunastu osób.

  A to za daleko, a to nie w tym czasie, a kto jeszcze będzie.

  Może Panu pójdzie lepiej.

  Powodzenia
 • @Zbigniew Jacniacki 20:03:06
  "Od dłuższego czasu pisałem, rozmawiałem Radzie Starszyzny Słowiańskiej.

  Odzew śladowy."-

  - Tak! zgadza się. Ale dzisiaj jesteśmy w sytuacji krytycznej. Polacy nigdy nie podejmowali działań przed czasem. Sądzę, że teraz CZAS NADSZEDŁ.
 • "Dlaczego Polacy nie dogadują się w narodowych sprawach?" Zawsze należy sprawdzić PRAWDZIWE ŻYCIORYSY "PATRIOTÓW" BOJOWNIKÓW i
  ich rodzin.

  #2
  Słowianie/Polacy z niesłowiańskimi nazwiskami lub pseudonimami.

  #3....


  "Niedaleko spada jabłko od jabłoni."


  Nie atakuję tu nikogo! Podane linki tylko jako przykłady pod rozwagę.


  Kim jest Wojtas to też wszyscy wiedzą: stary megalomaniak, oszust i złośliwy, niewychowany psychopata!


  http://slavia-lechia.pl/rusofil-opolczyk-przyznaje-racje-katolickim-fundamentalistom-id123


  http://trybeus.blogspot.com/2016/02/bein-i-szubert-w-jednym-szeregu-z.html


  https://www.salon24.pl/u/zygmuntbialas/723441,pisze-do-mnie-andrzej-szubert-06-08-2016  http://1do10.blogspot.com/2017/07/jak-lotna-opolczyka-z-neonu-wyrzucaa.html  Słowianie/Polacy z niesłowiwńskimi nazwiskami lub pseudonimami.

  Bogumił Boguchwał
 • @Krystyna Trzcińska 20:09:15
  Jędza i do tego brzydka jak nos Opolczyka.
 • @Zbigniew Jacniacki 20:05:09
  "Proponowałem zacząć od kilkunastu osób."

  Ja proponuję liczbę wyższą, bo przynajmniej na początek nie widzę w takiej radzie miejsca dla nikogo z tzw. inteligencji. Tylko ludzie utrzymujący się z pracy własnych rąk. Chodzi o zdrowego ducha Narodu, dlatego należy skupić się na takich ludziach.

  Myślę też o losowym wyborze rady za każdym razem na początek, coś na wzór wyboru ławy przysięgłych w krajach anglosaskich.

  Inteligencja ma tylko stać na straży prawidłowości obrad takiego forum, niweczyć w zarodku próby korupcji.

  Każdy, kto sieje zamęt i niezgodę, ląduje poza marginesem takiego ruchu. Sam się z niego wykreśla. Obowiązuje tylko myślenie konstruktywne i szacunek dla drugiej osoby.

  To takie przemyślenia na ten temat ad hoc.
 • @rumpelsiltskin 21:43:26
  Przecież wszyscy na to czekamy. Zrób To!
  Powołaj Radę Starszych.
  Cokolwiek zrobisz będzie lepsze od tego co jest i było.

  Póki nam internet działa, potem będzie znacznie za późno.
 • @JimA 21:56:06
  "Przecież wszyscy na to czekamy."

  My, czyli kto?

  No to na początek wypadałoby się gdzieś spotkać...

  Ale zanim się spotkamy, najpierw należy spisać postulaty założycielskie takiego ruchu, żeby choć to było ustalone. Może być to na jednym z blogów na tym portalu. Gdy powstanie na takim blogu pewnego rodzaju komitywa i jedność programowa, może to być jakiś mały tego wszystkiego początek.

  Reguły takiego blogu mogły by być następujące (moja propozycja): tylko głosy konstruktywne, każda obraza uczestnika dyskusji wyklucza z blogu. O wykluczeniu decyduje głosowanie wszystkich uczestników blogu, którzy mają prawo wypowiedzi (nie zostali zbanowani za naruszenie reguł blogu).

  To na początek, żebyśmy chociaż wirtualnie w jakiś sposób się dogadali. Jak ruszymy z miejsca, to już pójdzie.

  Czy znajdzie się bloger, który "zaopiekuje się" takim blogiem? Ja, przynajmniej na razie, nie mam na to czasu. Jest ktoś, kto ma tego czasu więcej oraz chęci? Obiecuję, że będę go wspierał.
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:56:28
  @Krzysztof, postuluję, żeby dla ochłody, zabrać Tobie klawiaturę. Nie mam kontaktu z Twoją żoną, bo może pomogła by nieco w tej sprawie. Może byłoby lepiej, gdybyś trochę pomógł żonie w pracach domowych np. mak ukręcił. Rzekomo lepszy jest mak ukręcony w makutrze, od zmielonego w maszynce do mięsa.

  Widzę że muszę zrobić certyfikat piękności i ci dostarczyć, żebyś zmienił zdanie co do Mojej sławiańskiej urody i takich bredni nie wypisywał.


  @Krzysztofie, wiem że umiesz czytać, ale z kojarzeniem tekstów czytanych, coś jest z Tobą nie tak (?) Żeby było jasno: Ja nie czytam twoich tekstów, nie mogę więc pisać komentarzy pod twoimi tekstami. Nie komentuję też twoich komentarzy pod innymi postami. Natomiast powyżej komentował Bogumił Boguchwał z mojego bloga i się podpisał pod swoim komentarzem. Taż więc nie możesz nie lubić mnie, tylko raczej nie lubisz Bogumiła Boguchwała. Bez kojarzenia czytanego tekstu, tylko narażasz mnie na koszty uzyskania przeze mnie certyfikatu, abym mogła skutecznie ci udowodnić, że nie masz racji, co do mojej urody. Bo moim zdaniem: "jestem piękna niesłychanie (...)".

  Co do określenia mnie, jako "jędza", też nie masz racji.
  Jestem niska, nie jestem chuda, nie jestem stara, nie wykradam matkom dzieci i ich nie pożeram.

  @Krzysztof ogarnij się, nim napiszesz jakiś tekst odstresuj się. Poćwicz wcześniej, pobiegaj, stań przed lustrem i uśmiechnij się do siebie w lustrze, lub uśmiechnij się do żony, dzieci. Pozdro.

  "Jędza, jęza, jęga, zła baba, jędza baba, jędzyna – demon starosłowiański, pierwotnie zła bogini, wyobrażająca chorobę i gniew, po chrystianizacji zdegradowana do miana gniewliwej, wychudzonej czarownicy, o charakterze strzygi, porywająca i pożerająca dzieci .
  Była starą, wysoką, chudą, bardzo złą kobietą, zamieszkującą pustkowia. Wykradała matkom dzieci, zasadzała do klatek, wykarmiała, a następnie upieczone lub surowe pożerała".
 • @rumpelsiltskin 22:16:40
  "Jak ruszymy z miejsca, to już pójdzie."-

  - :) już ruszyliśmy.
  "

  Czy znajdzie się bloger, który "zaopiekuje się" takim blogiem?"-

  - myśli PAn, że to jest rewolucja w internecie? oczywiście: nie. Więc skąd i po co pytanie o jakiegoś blogera?

  To Pan i Ja jesteśmy rewolucją, powstaniem... :) Po co PAnu "jakiś bloger, który zaopiekuje się naszą dupą"?

  Walczymy, proszę pana. Ja nie jestem tu po to, żeby sobie ze mnie jaja robić!
 • @rumpelsiltskin 22:16:40
  //No to na początek wypadałoby się gdzieś spotkać...//

  Najlepiej jak zwykle "U chomika w gospodzie" http://wiersze.juniora.pl/konopnicka/konopnicka_m01.html
 • @Krystyna Trzcińska 22:26:09
  Widzę, że trafiłem; to za to wysługiwanie się temu dupkowi, co to niby i miły i chwalący Boga.

  A co do jedzowatości - to musiałbym organoleptycznie oceny dokonać.

  PS. Odpowiednikiem jędzy u Żydów jest Lilith, jak mniemam.
 • @JimA 22:56:40
  No a inkulalibal ekipę "bezpieczeństwa" już montuje.
 • @JimA 22:56:40
  "Po co PAnu "jakiś bloger, który zaopiekuje się naszą dupą"?"

  Miałem na myśli takiego administratora, który by administrował czymś na modłę słowiańskiego wiecu, podczas którego każdy miałby prawo głosu i każdy mógłby zgłaszać projekty uchwał.

  Administrator, jak marszałek sejmu, porządkowałby te uchwały, przedkładał do głosowania, nadzorował głosowanie i zapisywał w dokumentach wiecu jako uchwalone.

  Można do tego stworzyć osobny blog, można też wykorzystać istniejący.

  Pytanie zasadnicze: ilu jest chętnych na uczestnictwo w takiej inicjatywie?
 • @Krzysztof J. Wojtas 23:29:06
  Wiem. wiem.
 • @rumpelsiltskin 23:50:08
  Błąd polega na tym, że postrzega Pan to na wzór gry lub... właśnie portalu, jakiś admin itd. Nie, Rumpel!, tzrymajmy się realu! To co ( być może) Ciebie i mnie otacza:

  To NIE JEST WIRTUALNA POLSKA!

  .

  Zatem do rzeczy. Tak! należy stworzyć Radę Starszych, według Twojego pomysłu.

  Ja jestem za!
 • @rumpelsiltskin 23:50:08
  "Pytanie zasadnicze: ilu jest chętnych na uczestnictwo w takiej inicjatywie?"-

  - Odpowiem, odpowiedzialnie, wszyscy Polacy.

  A jeśli ktoś zaprotestuje, będziesz miał możliwość obliczyć procenty i statystykę.
 • @JimA 00:00:15
  "Ja jestem za!"

  Ja też jestem za, ale nawet najlepszego pomysłu nie wprowadzi się w życie, gdy nie będzie się miało odpowiedniej technologii.

  Mój pomysł to tylko idea, teraz trzeba do tego opracować technologię. I to dopiero jest dla mnie wyzwanie jako inżyniera.
 • @rumpelsiltskin 00:08:01
  Jesteście jak dzieci.

  Opara swego czasu organizował takie spotkania. Tyle, że nic z tego nie wynika jeśli nie ma idei jednoczącej.
  Opara robił to na zasadzie - gadajcie, ale wspólnym celem jest poparcie dla mojej kandydatury na prezydenta.

  Lepsze są partie - tworzone dla realizacji celu/korzyści. Zawsze kończy się to żłobem.

  Tylko struktura oparta na idei ma sens, a jedyną odrębną ideą jest Cywilizacja Polska.

  Tak sądzę, ale czy ktoś zaproponował lepszą opcję?

  Gdyby Opara w tamtym czasie poszedł we wskazywanym mu kierunku - to może by była realizacja, a i jego szansa na prezydenturę.

  A tak - pokażcie się, a ikulalibal was wytropi.
 • @ikulalibal 23:18:36
  "U chomika w gospodzie"
  https://pbs.twimg.com/media/Eqbq0AzXMAIeN3x?format=jpg
 • @Krzysztof J. Wojtas 00:25:07
  "a jedyną odrębną ideą jest Cywilizacja Polska."

  A co to takiego?
 • Zamknijcie się już wszyscy
  Robicie z siebie durni, większych niż YZ i Kenor. Jeden wypisuje bzdury, a drugi wyciąga ciężkie działa przeciw niemu. Jestem zwolennikiem postawy Andrzeja i Zbigniewa, Kmiecia, Bogumiły, Darka Kosiura itd. Żeby była zgoda między nami wszystkimi, to najpierw trzeba odłączyć i wyeliminować KK i jego żydogene przesłanie. Następnie wszystkie odpruski krystowierstwa. Dziel i rządz to jest zasada, którą realizują właśnie różnego typu przebierańcy, jak i w polityce tak i w KK. Usunięcie żydogennej religii z przestrzeni na razie jest nie możliwe, także nasze porozumienie, porozumienie wszystkich Polaków jest nie możliwe. I jeszcze długo nie będzie(patrz kibice).
 • @goat 09:06:58
  A kto wam towarzysze zabrania powołania swojej partyjki np:

  P-łatni
  Z-drajcy
  P-achołki
  R-osji

  I kiście się tam we własnym sosie aż do usranej śmierci.Jestem pewien,ze prędzej zdechniecie niż coś zbudujecie.Potraficie tylko tryskać jadem nienawiści na każdego kto ma odmienne poglądy od was.
 • @rumpelsiltskin 00:08:01
  Mufinek z Posypkom u Prezydentki, polecam dwa ostatnie komentarze, oczywiście trochę dotyczą innego aspektu ale jednak tej samej sprawy/przedmiotu. Nikt nie powiedział, że będzie łatwo. W 24h nie skonstruujemy zasad państwowych, ale jeśli nie zrobimy tego w tydzień, będzie po nas.
 • @Krzysztof J. Wojtas 00:25:07
  "A tak - pokażcie się, a ikulalibal was wytropi."-

  - i co z tego? My też mamy swoje psy gończe i tropiące. :) zabezpieczyliśmy się zawczasu na wypadek. )))

  ... nawiasem pies o imieniu ikulalibal... koty by obśmiały... no przez wzgląd nie skończę zdania, co by ten pies ze sobą zrobił w stodole.
 • @matterhorn 09:31:29
  I właśnie wyłonił się pierwszy idiota. Nic nie mamy wspólnego z żydokomuną i PZPR. Głodnemu chleb na myśli.
 • @Krzysztof J. Wojtas 00:25:07
  Innymi słowy, PAnie Wojtasie, jest PAn gotów stworzyć w tydzień, krótki a sensowny, dokument państwowy o randze ustawy zasadniczej? coś na wzór konstytucji stanów ameryki?

  ?

  bo jeśli nie, to Prezydentka zrobi to na pewno.
 • @fretka 00:32:14
  Krzyżak czy czarna wdowa? Tygrzyk, kątnik czy kosarz? Jakiż to pająk może być, zastanówmy się, może meta? Meta pasuje.
 • @matterhorn 09:31:29
  Ja osobiście: wzywam Cały Naród, każdego Indywidualnie. Nie mam zamiaru budować żadnej partii.
 • @JimA 09:56:30
  idziemy , wyjdziemy , wstanmy , powstanmy , naprzod , do tylu badzmy , robmy , zrobmy .

  Oj Jimie trolujesz , wywalsz temat .I po co ????
 • @rumpelsiltskin 01:10:49
  Tak w skrócie: to sposób używania rumpla.
  Zapomniał skąd się wywodzi?
 • @rowszan 10:23:52
  Po oporządzeniu stajni, nie zostaje nic innego jak zasiąść do klawiatury celem zostania Napoleonem.
 • @rowszan 10:23:52
  Do broni:) kolego. To cytat z Nocy Listopadowej Wyspiańskiego. Mamy na karku styczeń. Historia kołem się toczy, Rowszan. Kto niezdolny, niech leży. Kto ma jeszcze serce, powstanie. Póki tchu w piersi.
 • @Oracz 10:40:55
  Mylisz się hrabio. Przed oporządzeniem. Potem uzgadnia się warunki z końmi, one są pojętniejsze.
 • @JimA 10:41:34
  ja mam na karku US a ten jest gorszy niz styczen :)))) najlepszego
 • @JimA 10:43:16
  One wiedzą kto im obrok daje i kto je może dzielić przez łeb nahajką.
 • @rowszan 10:46:43
  Rowszan, bracie, dlaczego nie zapytałeś wcześniej: jak to się robi? ? why?

  Ale nawet teraz jest wyjście. Proste. Nie odpowiadaj! Przestań brać udział w cudzej grze. Wywal stolik... w sensie, że z szachami. :)

  Nic na tej Ziemi, oprócz niej samej, nie jest stałe. Wszystko się zmienia. Ty też możesz być niegrzeczny. :)

  Wywal stolik! Grasz w grę, w której z góry jesteś przegrany, zrozum to proszę. Proszę. Ciebie i innych.

  Był taki skórwysyn...to miała być opowieść dla psa iku... ale opowiem Tobie:
  ,no więc był ów, który postanowił się uwłaszczyć na potoku płynącym przez wieś, robił to przez długie lata, groblę... ba, oczywiście zaczęło się od drogi..., po jakimś czasie powstał staw na potoku, który po latach (bardzo przedsiębiorczy człowiek) ogrodził i uznał za swój, nie pozostawało nic innego jak zarybić. Pewnego dnia, ten niezwykle pomysłowy ciul zarybił "swój" staw jesiotrem. Wiesz co się stało? Wiem, że się domyślasz. Wieś, która na to patrzyła od lat... odpłaciła pięknym za nadobne. Pewnego dnia, lub nocy, nie wiem, rybki poszły z prądem potoczka do większego stawu, państwowego bardziej, na końcu wsi. Ja słysząc historię poszedłem do drania i mówię: Panie Tadeuszu, niech się pan nie przejmuje, ja panu te wszystkie jesiotry wyłowię... tylko za 3 tysiące miesięcznie plus zus. Gościa zamurowało i nie odzywał się przez dwa miesiące.

  Tak to jest, gdy się gamoń chce uwłaszczyć na wspólnym. Taki jest morał ballady.

  :)
 • @Oracz 10:48:31
  co to jest "nahajka"?
 • @JimA 11:08:00
  uprawiasz cos ? suszysz , palisz . Chyba dobra jakosc ? widze , ze klepie calkiem niezle .
 • @rowszan 11:16:42
  Tak, uprawiam sport i jem 5 posiłków dziennie ;))) lubię też muzykę klasyczną i grać w szachy :)

  https://www.youtube.com/watch?v=jyjuUHNwWD4

  https://www.youtube.com/watch?v=gLAUiWeBuGM
 • @rowszan 11:16:42
  JA? nic, ale Szerlock czasem maluje... akwarelki. Więc tu nawet oparów terpentyny nie ma. :/
 • @JimA 11:26:00
  a to wszystkojasne ,to szachy
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:37:53
  Cywilizacja to władza nad światem, a kultura to miłość do świata.
  Antoni Kępiński
 • @JimA 11:08:28
  //co to jest "nahajka"?//

  To jest takie coś czego przeznaczenie i działanie zapomniałeś co niestety skutkuje twoim skandalicznym zachowaniem na tutejszym portalu.
  Najwyższa pora ci przypomnieć.Ale w realu bo dzięki bogu najwyższemu stare dobre rozwiązania znów wracają do łask.
  https://www.youtube.com/watch?v=DomE_ZtxQQA
  https://www.youtube.com/watch?v=gIrDNj-baiE
 • @rumpelsiltskin 11:42:48
  Jak rumplem porusza, to i światem pokieruje.
  Krzysztof Wojtas
 • @ikulalibal 11:50:13
  Nie towarzyszu. Mocno się mylisz, jak i twoi poprzednicy zresztą.
  Towarzysz Budda zwykł mawiać: słabo naciągnięta struna nie wyda dźwięku, zbyt mocno naciągnięta- PĘKNIE!

  Bity pies staje się wilkiem.

  Jeśli pytasz, dobry człowieku, bo jesteś dobry, prawda?, więc jeśli przyszedłeś zapytać o receptę na covid, to udzielę ci porady jutro. Powiedziałem, że ci doradzę, nie powiedziałem: kiedy.

  :)
 • @JimA 12:04:37
  //Bity pies staje się wilkiem.//

  Mylisz się.Byty zachowują swoją naturę bez względu na okoliczności.
  Kurwy zawsze będą kurwami.Nawet wtedy kiedy cały świat będzie krzyczał że "artystki"

  https://www.gannett-cdn.com/media/USATODAY/USATODAY/2014/02/19//1392828945000-USA-NOW-still.jpg

  Pies zawsze będzie psem.A wilk wilkiem,nawet wtedy kiedy ujawnianie się ze wilczą naturą wcale nie jest pożądane.

  https://www.youtube.com/watch?v=twSn58BPgWM


  PS
  Kozak batożący kurwy nie jest prawdziwy co wykazało błyskawicznie przeprowadzone śledztwo.To członek Pussy Riot przebrany za kozaka .Zdjęcia w czas olimpiady miały obiec świat i zdominować medialne przekazy.Niestety wyniki sledztwa ukazały się wcześniej niż sfilmowana "kaźń" na jutubje więc cały pogrzeb na nic.
 • @ikulalibal 12:49:38
  :) no... i podważył Pan, przekopał wręcz tym komentarzem, całą psychologię. No ja się tylko cieszę. Też jestem umysł ścisły. Beton to beton i nigdy diamentem nie będzie.
 • @ikulalibal 12:49:38
  "Nie ma żadnej satysfakcji z jazdy na wrednym, upartym koniu... dopóki się go nie złamie." Winston Churchill
 • @JimA 10:41:34
  //. To cytat z Nocy Listopadowej Wyspiańskiego. Mamy na karku styczeń. Historia kołem się toczy //

  Oj bardzo.Zgodnie zresztą z zapowiedzią że :"wraca pies do wymiocin swoich a umyta świnia znów się tarza w błocie"
  Zaś z polskiego konserwatywnego tradycjonalisty prędzej czy później wylizie bolszewik-niszczyciel.Tak było jest i będzie.Bo oto "komuniści Rosji" pięć dni temu wnieśli wniosek o to aby uczestnikom buntu dekabrystów nadać tytuł "Bohatera Rosji". https://ura.news/news/1052465075
  Skoro tak to za kolejne 5 dni należy oczekiwać wniosku o uhonorowanie buntowników z 1830 a jeszcze za kolejne pięć dni buntowników z 1863.
  Tak jak w1863 r powstańczy wyczyn Polaków docenił wyłącznie Karol Marks tak i dziś ponoć prawicowi rebelianci znajdują uznanie wyłącznie u komunistów.
  A mówią że: panta rhei i że nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki.
 • @ikulalibal 13:48:36
  Nie ma takiej rzeczy, której bym nie przewidział.
  Za pięć, dziesięć dni .

  https://www.youtube.com/watch?v=5chO4D4oGsE&list=RDqUXQ2Edgwic&index=5
 • @ikulalibal 13:48:36
  Zurych, 1963.

  https://www.youtube.com/watch?v=7iITFrcNLcA
 • @ikulalibal 13:48:36
  ... :) dodaję ostatnią wklejkę i znikam:

  https://www.youtube.com/watch?v=W0bi7OfaKMY
 • @ikulalibal 13:48:36
  A teraz idę manifestować moją "wolność i niezależność jednostki" :)))
 • @ikulalibal 13:48:36
  Obiecałem Ci przepis na antidotum na covid. (inne choroby zresztą też)
  Otóż:
  stań wyprostowany przed lustrem, spójrz sobie w oczy i uśmiechnij się do siebie. Zegnij ręce w łokciach, podnieś do góry i rozprostuj dłonie, tak żebyś widział w lustrze ich wnętrze. Następnie patrząc na swoje dłonie wypowiedz magiczne zaklęcie z pełnym przekonaniem:

  "To są dłonie, które leczą!"

  Potem przetrzyj dłońmi oczy, dotknij czubka nosa, ramion, brzuszka, bioder, dupki i kolan. Na koniec możesz podskoczyć.

  Szeroki uśmiech z Twojego odbicia w lustrze będzie najlepszym dowodem na to, że jesteś uleczony. To ćwiczenie/leczenie/ można wykonać bez lustra, ale to już wymaga nieco wyobraźni.

  :)

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930