Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1140 postów 4524 komentarze

Życie Moje i Nasze

Zbigniew Jacniacki - ( wcześniej zbigniew 1108 ) PRAWDA W ŻYCIU, ŻYCIE W PRAWDZIE... 60 lat minęło.... Do teorii doszło doświadczenie. Zbudowałem swoje "malutkie" państwo polskie. Nawiążę współpracę z "malutkimi" państwami moich Rodaków .

Stany Zjednoczone osiągnęły porozumienie z talibami,

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

aby zapewnić, że ewakuacja z lotniska w Kabulu będzie mogła odbywać się bez ingerencji talibów.(Według raportu The Associated Press,)

 Porozumienie zostało osiągnięte w rozmowach w Doha w Katarze między wyższymi rangą urzędnikami talibskimi a generałem Frankiem McKenzie.

Obie strony najwyraźniej zgodziły się na „mechanizm dekonfliktowy”, w ramach którego operacje na lotnisku w Kabulu mogą być kontynuowane bez ingerencji talibów.

McKenzie podobno powiedział talibom, że jakakolwiek ingerencja spotka się z siłą ze strony wojska USA, które w razie potrzeby będzie bronić lotniska.

Uważa się, że co najmniej siedem osób zginęło na lotnisku w Kabulu, odkąd afgański rząd upadł i setki Afgańczyków pospieszyło z ewakuacją z kraju.

Amerykańska flaga w ambasadzie USA została zdjęta, a cały personel amerykański został podobno ewakuowany na lotnisko.

Nagranie z lotniska pokazało zdesperowanych Afgańczyków biegnących obok i trzymających się samolotów podczas startu. 

Wojsko amerykańskie tymczasowo zawiesiło operacje na lotnisku w Kabulu ze względu na atak Afgańczyków na lotnisko. Około 3500 pracowników ambasady USA wciąż czeka na ewakuację na lotnisku, donosi CNN.

„Jutro i w nadchodzących dniach przeniesiemy z kraju tysiące obywateli amerykańskich, którzy mieszkali w Afganistanie, a także lokalnie zatrudniony personel misji amerykańskiej w Kabulu i ich rodziny oraz innych szczególnie narażonych obywateli afgańskich”. Departament Obrony i Departament Stanu powiedział we wspólnym oświadczeniu.

„I przyspieszymy ewakuację tysięcy Afgańczyków kwalifikujących się do amerykańskich specjalnych wiz imigracyjnych, z których prawie 2000 przybyło już do Stanów Zjednoczonych w ciągu ostatnich dwóch tygodni”

KOMENTARZE

 • @Autor
  "... co najmniej siedem osób zginęło na lotnisku w Kabulu, odkąd afgański rząd upadł i setki Afgańczyków pospieszyło z ewakuacją z kraju". -

  --- Kto zabił te osoby? - według mojej wiedzy było tak:
  "Owszem, zginęło kilka osób po tym, jak amerykańscy żołnierze otworzyli ogień w stronę Afgańczyków na lotnisku w Kabulu. W telewizji słyszymy o tych zabitych, ale nie słyszymy nic o sprawcach".

  *****
 • @zygmuntbialas 00:41:29
  Kilka osób spadło z kilkuset metrów z samolotu, którego podwozia uczepili się na pasie startowym.
 • @marq 13:22:46
  //Kilka osób spadło z kilkuset metrów z samolotu //

  mającego numer boczny 1109
 • Czy coś sie zmieniło czy to tylko była propaganda?
  Przedstawiająca Talibów jako "Talibishe banditen"??
  Wściekłych brodaczy o nabiegłych krwią oczach, pałających chęcią zniszczenia.
  No właśnie, czego?
  Własnego kraju?
  Obrazki przedstawiające bojowników korzystających z siłowni zbiegłego prezydenta czy bawiących się w wesołym miasteczku pokazują że nie są bezrefleksyjnymi wykonawcami poleceń mułłów.
  A może i ci mają dość życia w podziemnych norach, pod ostrzałem.
  Chcą swojej, ortodoksyjnej(pozwoliła im przetrwać) ale normalności.
  Znaczyłoby to ze da się z nimi dogadać.
  Najważniejsze, kto zrobi to pierwszy.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930