Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1140 postów 4524 komentarze

Życie Moje i Nasze

Zbigniew Jacniacki - ( wcześniej zbigniew 1108 ) PRAWDA W ŻYCIU, ŻYCIE W PRAWDZIE... 60 lat minęło.... Do teorii doszło doświadczenie. Zbudowałem swoje "malutkie" państwo polskie. Nawiążę współpracę z "malutkimi" państwami moich Rodaków .

Afganistan i pozory promocji demokracji

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Rodacy wierzący w demokratyczną obecność wojsk amerykańskich na terytorium RP powinni przeczytać poniższy artykuł.

 

 

(tłumaczenie automtyczne)


Autor: James Bovard,

Amerykanie w końcu poznają militarne kłamstwa, które przenikały twierdzenia o sukcesie 20-letniej wojny w Afganistanie. Ale promocja demokracji była jeszcze większym oszustwem. Afganistan jest dowodem  krucjaty na rzecz szerzenia wolności i demokracji.

Po inwazji USA w 2001 r. rząd USA wydał ponad 600 milionów dolarów na wsparcie wyborów i procedur demokratycznych w Afganistanie (część z 143 miliardów dolarów, które USA wydały tam na pomoc i odbudowę). Przechwałki Waszyngtonu zawsze były ważniejsze niż preferencje Afgańczyków. „W 2002 i 2003 r., kiedy afgańskie rady plemienne zebrały się, aby napisać nową konstytucję, rząd USA dał [łapówki] delegatom, którzy poparli preferowane przez Waszyngton stanowisko w sprawie praw człowieka i praw kobiet”, donosił Washington Post w 2019 r. Prezydent George W. Bush chwalił się w 2004 roku: „Afganistan ma teraz konstytucję, która mówi o wolności wyznania i mówi o prawach kobiet…Demokracja kwitnie.” Chociaż przemówienia Busha w kampanii reelekcyjnej były pełne takich słów, kobiety w wielu częściach Afganistanu nadal były uciskane jeszcze gorzej niż postacie w amerykańskich piosenkach country. Jeden z pracowników pomocy międzynarodowej skomentował, że w epoce talibów „gdyby kobieta poszła na targ i pokazała cal mięsa, zostałaby wychłostana – teraz została zgwałcona”.

Hamid Karzai, sprytny operator, którego administracja Busha zainstalowała, by rządził Afganistanem po 11 września, wygrał sfałszowane wybory prezydenckie w 2004 roku. Karzaj zatwierdził prawo, które uprawnia męża do zagłodzenia żony, jeśli odmówi ona jego żądaniom seksualnym.

Podczas swojej kampanii prezydenckiej w 2008 r. Obama nazwał konflikt w Afganistanie „wojną na prawo”. Zanim Obama objął urząd, talibowie energicznie się odradzali, a Afgańczycy unikali skorumpowanego marionetkowego reżimu zainstalowanego przez USA w 2002 roku.

 

Karzai to visit Obama next month

 

 
Prezydent Obama uzasadnił swój napływ wojsk w Afganistanie w 2009 r., aby wzmocnić jego demokrację. Kiedy Obama przemawiał na konwencji Weteranów Wojen Zagranicznych w sierpniu 2009 roku, chwalił się, że „nasze oddziały pomagają zabezpieczyć lokale wyborcze na wybory w tym tygodniu, aby Afgańczycy mogli wybrać przyszłość, której chcą”. W rzeczywistości Obama skutecznie wysłał amerykańskich żołnierzy, by służyli jako ochroniarze sługusów Karzaja, by ukraść wybory. Na pierwszy rzut oka Karzai odniósł niewielkie zwycięstwo. Ale dwa tygodnie po wyborach New York Times poinformował, że agenci Karzaja założyli aż 800 fikcyjnych stron do głosowania, „gdzie nikt nie głosował”. ale gdzie wciąż zarejestrowano setki tysięcy kart do głosowania przed ponownym wyborem prezydenta”. W niektórych prowincjach afgańskich liczba głosów popierających Karzaja przewyższała dziesięciokrotnie liczbę rzeczywistych wyborców. Peter Galbraith, wysoki rangą urzędnik ONZ w Afganistanie, został zwolniony po tym, jak oszacował, że jedna trzecia głosów Karzaja była fałszywa. Galbraith napisał: „Żadna ilość spinów nie może przesłonić faktu, że wydaliśmy ponad 200 milionów dolarów na wybory, które zakończyły się całkowitym fiaskiem ”, które „przyniosły Talibom największe strategiczne zwycięstwo”.

Pomimo wybryków administracja Obamy chwaliła Karzaja, jakby wygrał uczciwie i uczciwie. Administracja Obamy powiedziała Kongresowi, że decyzja o wysłaniu znacznie większej liczby żołnierzy amerykańskich do Afganistanu zależy między innymi od „zdolności afgańskiego rządu do przeprowadzenia wiarygodnych wyborów ”. Po afgańskich wyborach z 2009 r., które okazały się fikcją, Obama zdecydował, że demokracja jest „wystarczająco blisko do pracy rządu”. Dzięki  Obamie 1400 amerykańskich żołnierzy zginęło częściowo po to, by propagować miraż afgańskiej demokracji.

Afgańscy urzędnicy spiskowali przez ponad 15 lat, aby zarówno mnożyć, jak i ignorować oszustwa wyborcze. Już w 2009 r. amerykański admirał Mike Mullen, ówczesny przewodniczący połączonych szefów sztabów, ostrzegł, że w rezultacie legitymacja afgańskiego rządu „jest w najlepszym razie kwestionowana teraz, a w najgorszym nie istnieje”. Analiza przeprowadzona przez amerykańską Agencję ds. Rozwoju Międzynarodowego w wyborach w Afganistanie w 2014 r. wykazała, że ​​„kilku prominentnych urzędników wyborczych związanych z oszustwami podczas poprzednich wyborów awansowało lub otrzymało nominacje ministerialne ”.

Za zamkniętymi drzwiami puchatki z DC przyznały się do swojej afgańskiej szarady. Na poufnym posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego w 2015 r. prezydent Obama przyznał, że Stany Zjednoczone nigdy „nie przekształcą Afganistanu w pozory demokracji zdolnej do samoobrony”, donosił New York Times . Ale to nie powstrzymało Obamy od publicznego przechwalania się w następnym roku, że amerykańskie wojska i dyplomaci pomogli Afganistanowi „ ustanowić demokratyczny rząd”.

Aby wesprzeć nową demokrację, rząd USA wydał miliard dolarów na promowanie „rządów prawa” i reformy wymiaru sprawiedliwości w Afganistanie. Ale takie programy były równie marnotrawne, jak reszta zalewu dolara amerykańskiego na ten naród. Jak zauważył Christian Science Monitor w połowie 2010 roku, administracyjna Agencja Rozwoju Międzynarodowego administracji Obamy „stworzyła atmosferę szaleńczego pośpiechu w kwestii „wskaźnika spalania” – miary tego, jak szybko wydawane są pieniądze. Kładzie się nacisk na szybkie wydawanie, aby zrobić miejsce na następną partię z Kongresu.

Jeden z amerykańskich kontrahentów otrzymał 35 milionów dolarów na promowanie rządów prawa w Afganistanie, częściowo poprzez dystrybucję latawców i komiksów wśród dzieci. The New York Times poinformował, że wykonawca „zorganizował imprezę rozdawania dzieciom latawców i komiksów. Latawce były obwieszone hasłami o równości płci i rządach prawa, których większość uczestników nie mogła przeczytać. Policjanci pilnujący imprezy ukradli wiele latawców, bijąc niektóre dzieci, podczas gdy ojcowie wyrwali latawce ich dziewczynkom, aby dać je chłopcom”. Raport Specjalnego Inspektora Generalnego ds. Odbudowy Afganistanu (SIGAR) z 2015 r. wykazał, że wydatki na afgańskie „rządy prawa” były fatalną porażką.

Demokracja afgańska była większym oszustwem, niż przyznałby prawie ktokolwiek chciałby w Waszyngtonie . Jedno z najlepszych wyburzeń można znaleźć w raporcie z lutego 2021 r. „Wybory: lekcje z doświadczeń USA w Afganistanie”, przygotowanym przez Specjalnego Inspektora Generalnego ds. Odbudowy Afganistanu (SIGAR). Po ponad 15 latach prodemokratycznej „pomocy” wybory prezydenckie w Afganistanie w 2019 r. były „ najbardziej skorumpowanym w historii”, według ekspertów konsultowanych przez SIGAR.

Dolary z podatków wlewano do kasy afgańskiej Komisji ds. Skarg Wyborczych (ECC), aby zabezpieczyć głosowanie. Niestety – ta agencja była głównym źródłem najbardziej bezczelnej kradzieży głosów. Szefowie ECK uważali, aby nie zatrudniać prawie nikogo z doświadczeniem wyborczym, ponieważ tacy ludzie mogą podnosić niepokojące pytania. Były czołowy urzędnik ECC powiedział firmie SIGAR, że „jednym z kryteriów kandydujących na głównego oficera wyborczego w 2018 r. było to, jak dobrze kandydaci byli ubrani . Powiedział, że ta kategoria została wykorzystana jako pretekst do obniżenia wyników mniej podatnych kandydatów”. Nie wiadomo, czy ten test na charakter nikczemny został zainspirowany przez lobbystów z Waszyngtonu z K Street.

Wybory w Afganistanie były zinstytucjonalizowanymi haraczami, ponieważ zasady były zawsze zmienne. SIGAR zauważył: „Tylko jedna z krajowych ustaw wyborczych została uchwalona przez parlament; reszta to dekrety prezydenckie , które nigdy nie zostały przekazane do rozpatrzenia przez parlament”. W raporcie SIGAR cytowano ekspertów wyborczych: „Prawdopodobieństwo wiarygodnych wyborów jest odwrotnie proporcjonalne do stopnia, w jakim rządzący reżim bezpośrednio kontroluje organ zarządzający wyborami”. Afgańskie wyniki głosowań były totalnym bałaganem, co ułatwiało politykom fabrykowanie twierdzeń o „woli ludu”. SIGAR podsumował: „Krajowy rejestr wyborców Afganistanu i proces rejestracji wyborców są wyjątkowo podatne na manipulacje i niewłaściwe zarządzanie”.

Trudno jest zbudować realną demokrację, kiedy wybrani urzędnicy otrzymują licencję na kradzież. Po zauważeniu ogromnych łapówek, jakie politycy płacą urzędnikom wyborczym, SIGAR wyjaśnił: „Jednym z powodów, dla których kandydaci mogą chcieć płacić tak wysokie ceny za miejsca w parlamencie, jest ochrona nieuczciwie zdobytych fortun… Stając się członkami parlamentu, mogą uzyskać dostęp do nowe źródła nielegalnych dochodów i immunitetu przed ściganiem”. Ten parlament był ostatnim miejscem na ziemi, które szukało poparcia dla uczciwych wyborów.

 
Doświadczenia afgańskie oferują również lekcje dla Amerykanów zdezorientowanych sporami dotyczącymi wyborów w USA w 2020 r., w tym kontrowersji związanych z głosowaniem komputerowym. Jak powiedział SIGAR jeden z ekspertów ds. wyborów: „Nie ma różnicy między upchaniem 100 kart do głosowania a naciśnięciem przycisku na elektronicznym automacie do głosowania 100 razy." Prezydent Afganistanu Ashraf Ghani zadekretował, że wybory w 2019 r. muszą opierać się na głosowaniu elektronicznym. SIGAR zauważył jednak, że głosowanie elektroniczne „nie zmniejszyło ogólnej liczby oszustw; to po prostu przeniosło go do innych części cyklu wyborczego”. Zaufanie do afgańskiego głosowania elektronicznego nie było wspomagane tajemnicą otaczającą oprogramowanie i sprzęt. Po wyborach prezydenckich w 2019 r. Niezależna Komisja Wyborcza w Afganistanie oświadczyła, że ​​nie może „dzielić się informacjami” na temat uzgadniania głosów, ponieważ „wykonawca, Dermalog, kontrolował ten proces”. SIGAR zacytował ekspertów, którzy ostrzegali, że „ponieważ rządy często kontrolują komisje wyborcze i nabywanie technologii wyborczej, są dobrze przygotowane do wykorzystywania ich do popełniania oszustw”. SIGAR ze smutkiem zauważył: „Prawda Celem przyjęcia technologii wyborczych może nie być faktyczne ograniczenie oszustw, ale stworzenie iluzji tego działania”.

Afgańskie porażki przypominają, że nie ma „anioła stróża demokracji”. Politycy zezwalający obywatelom na głosowanie nie gwarantują, że wyniki wyborów otrzymają nawet powiew legitymizacji. Gdy oszustwo lub podejrzenia o oszustwo osiągną pewien poziom, wszyscy zwycięzcy wyborów staną się podejrzanymi łajdakami. Pułkownik armii amerykańskiej, który kilkakrotnie przebywał w Afganistanie, powiedział firmie SIGAR, że już w 2006 roku afgański rząd „samodzielnie się zorganizował w kleptokrację ”. Urzędnicy, którzy kradli wszystko inne, nigdy nie wahali się przed kradzieżą głosów.Outlook Photo Gallery : U.S. Vice President Joe Biden, center, is accompanied by Afghan President Hamid Karzai, left, as they inspect the guard of honor ahead of their meet in Kabul, Afghanistan.

Biden, jak Obama i George W. Bush stara się zrobić „promocja demokracji” motyw odkupieńczą za jego prezydentury. Ale żadnemu waszyngtońskiemu ekspertowi, politykowi czy „ekspertowi”, który ręczył za afgańską demokracją, nigdy więcej nie należy ufać. Rząd USA będzie nadal mieszać się w zagraniczne wybory, dopóki politycy amerykańscy będą uważać, że mogą zdobyć wpływy – lub być może kontrakty dla swoich przyjaciół lub członków rodziny. Nie ma powodu, by oczekiwać, że „promocja demokracji” Bidena będzie czystsza niż jego polityka wobec Ukrainy za administracji Obamy.

Upadek afgańskiego rządu rozwiał wszelkie wątpliwości, czy intelektualiści są jednymi z największych oszustów Waszyngtonu. Odnieśli ogromne zyski, wykonując piruety jako eksperci z bogatymi kontraktami rządowymi, które nie przyniosły nic poza nieoczekiwanymi zyskami dla zawyżonych cenowo restauracji w Waszyngtonie. Każdemu think tankowi, instytutowi badawczemu lub Bandycie z Beltway, który uczciwie powiedziałby, że Afganistan jest bagnem demokracji, zakazano by kontraktowania w przyszłości.

Amerykanie również muszą wyciągnąć wnioski z niekończących się kłamstw, jakie Waszyngton opowiadał o afgańskiej demokracji. Czy amerykańscy urzędnicy rządowi są bardziej uczciwi, gdy mówią o amerykańskiej demokracji, niż gdy wychwalają pozorowane demokracje za granicą? Niestety nikt nie mówi o niebezpieczeństwie „afganizacji” amerykańskiej demokracji.

 

 

KOMENTARZE

 • @ Autor, All
  "Amerykanie również muszą wyciągnąć wnioski z niekończących się kłamstw, jakie Waszyngton opowiadał o afgańskiej demokracji. "

  Nie wiem czy ktoś normalny w USA wierzy jeszcze w amerykańską.

  5*

  Pozdro!
 • Pentagon potwierdza: Zabito dwóch członków Państwa Islamskiego
  https://dorzeczy.pl/swiat/196676/pentagon-dwoch-czlonkow-is-ch-zabitych-w-ataku-drona-usa.html
  Ps...Dwóch?! Ja pitolę. Toż to WIELKI sukces. Jeden to pasterz kóz, a drugi plantator maku. Nawet CIA nie może zaprzeczyć. A oni zabili kilkunastu pomagającym cywilom żołnierzy amerykańskich, żenujące porównanie? Słaby ten odwet. Biden jest odpowiedzialny za śmierć tych żołnierzy i za cały ten kryzys. Aż strach pomyśleć co ten nieudolny lewak jeszcze wymyśli. Pogrąży tą Amerykę i sprowadzi ten kraj do upadku. Talibowie dostali w prezencie najnowocześniejszy, najdroższy sprzęt wojskowy od Amerykańców za darmochę, a my Polacy, musimy USA za sprzęt płacić grube miliardy! Nasi "kochani sojusznicy" mogli powiedzieć, że zamierzają porzucić swój nowoczesny sprzęt, to może byśmy go sobie wzięli i jakoś przewieźli do Polski.
 • Tak się kończą wojenki z "wielkim bratem"
  Nie zdziwię się jak Afgańczycy zażądają od nas reparacji wojennych.
 • @kula Lis 70 09:22:19
  "Nasi "kochani sojusznicy" mogli powiedzieć, że zamierzają porzucić swój nowoczesny sprzęt, to może byśmy go sobie wzięli i jakoś przewieźli do Polski."

  Jakbyśmy nie mieli sprzętu do przewiezienia to moglibyśmy poprosić o pomoc... kogo?... no kogo? Oczywiście, że Rosjan. Nie odmówiliby ;-DDD
  Oczywiście trzeba byłoby działkę [ ile Miś sobie zażyczy ;-DDD ] odstąpić, ale tylko działkę.

  Pozdro!
 • @Jasiek 10:47:10
  Myślę że miś nie chce amerykańskiego złomu ☺☺☺☺☺
  Bo ma lepsze zabawki i nowsze , rakiety supersonics, broń laserową /Rosja pokazała laser bojowy Pierieswiet nowej generacji. Putin: "Jesteśmy o krok przed naszymi rywalami". /

  "broni laserowej. To już nie jest koncepcja ani plan. Nie mówimy tu nawet o wczesnych etapach produkcji. Już od ubiegłego roku nasze jednostki dysponują bronią laserową".
  - podkreślił rosyjski prezydent.

  https://bi.im-g.pl/im/77/21/17/z24252791IH,Nowa-rosyjska-bron-laserowa.jpg

  https://youtu.be/PIUsAOfVtPg

  https://m.youtube.com/watch?v=k9nBWAC9BvA

  Salut ✔ ☺
 • Autor ⭐⭐⭐⭐⭐


  Salut ✔
 • @Leonardo da Vinci 11:41:23
  "Myślę że miś nie chce amerykańskiego złomu"

  W sumie fakt... taki pomysł mi wpadł do głowy, bo już kiedyś poprosiliśmy Rosjan o pomoc: spotkałem się z info, że łączność polskiego kontyngentu na BW z krajem była utrzymywana przez satelitę... Gazpromu ;-DDD
  I co na to NATO????
  To ma w sobie coś pięknego :-)

  Pozdro!
 • Urealnijmy opis
  .
  „Po inwazji USA w 2001 r. rząd USA wydał ponad 600 milionów dolarów na wsparcie wyborów i procedur demokratycznych w Afganistanie ”, mowa o napadzie na Afganistan nie żadnej inwazji.

  Na pucz w Kijowie w 2014. roku wydały USA 5 miliardów dolarów, tzn. mniej niż 1% na Afganistan w 20 lat.

  Na wybory PiS w Polsce w roku 2015. wydały USA 50 milionów dolarów, tzn. 1% puczu w Kijowie przed rokiem albo niespełna 0,01 % Afganistanu.

  To pozwala urealnić nico opis.

  Co prawda po 20 latach udało się Afgańczykom wypędzić koalicję zaborców z ich kraju, to jest ogromna różnica do Polaków, którzy w wielokrotnych powstaniach nie byli w stanie wypędzić zaborców ze swego kraju przez więcej niż wiek, a tzw. niezależność otrzymali dopiero w ramach likwidacji struktur postfeudalnych monarchii i imperiów przez środowiska finansowe, czemu głównie służyła rozpętana przez te środowiska I. Wojna.

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#MWF

  My przypisujemy wiele kluczowych wydarzeń w XX. wieku a i przed nim MWF.

  Powyższe zestawienie obudzi może w co sprawniejszych polskich umysłach jakąś refleksję n.t. własnej historii, choć nie mamy zbyt wiele złudzeń.

  „Prezydent George W. Bush chwalił się w 2004 roku: „Afganistan ma teraz konstytucję” „

  Przypomnijmy kolejny raz, że n.p. nasz potężny sąsiad RFN, nazywany Niemcy, nie posiada do dziś żadnej konstytucji, jedynie tzw. ustawę podstawową nadaną jeszcze przez siły okupujące w dziesięć lat po wybichu II. Wojny, co prawda początkowo ta ustawa przyznawała mieszkańcom RFN prawo do konstytucji po zjednoczeniu z NRD, ale to prawo zostało mu po zjednoczeniu skreślone w ustawie podstawowej.

  „Afgańczycy unikali skorumpowanego marionetkowego reżimu zainstalowanego przez USA w 2002 roku.”

  A jak to było z Polakami po tzw. „transformacji ustrojowej” ?

  Polacy „również muszą wyciągnąć wnioski z niekończących się kłamstw, jakie Waszyngton opowiadał o afgańskiej demokracji. ” jak też rząd w Warszawce paplał.

  „reformy wymiaru sprawiedliwości w Afganistanie” i to nie tylko pod wodzą ojca chrzestnego Ziobro w Wolnej Polsce służyły jedynie umocnieniu struktur państwa:

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#PPZ

  w celu wzmocnienia ich sprawności mafijnej.

  „na elektronicznym automacie do głosowania ” jak też innym automacie elektronicznym można dokonać daleko więcej oszustw aniżeli metodami tradycyjnymi, bowiem oszustwa zalgorythmizowane są daleko łatwiejsze niż tradycyjne, to jako wskazówka dla wszystkich nowocześniaków wpatrzonych w ich i- i smart-phony. Posiadacze tych urządzeń są szczególnie łatwym celem dla wszelkich oszustów, choć oni sami są przekonani o czymś innym i uważają się za szczególnie cwanych postępaków.

  W powyższych paru zdaniach uświadomiłem czytelnikowi być może zarówno diametralne różnice pomiędzy Afganistanem i Polską, szczególnie w zakresie tzw. patriotyzmu, ale także podobieństwo pewnych zjawisk, które miały miejsce zarówno w Afganistanie, kiedy jeszcze był kolonią, i Polską, która nadal

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/globa/#Polska

  Na marginesie, nie bardzo rozumiem, czemu ten tekst służy i po co został przez Bovarda napisany, ale ktoś musiał go przecież zamówić.
 • @Laznik 11:52:03
  "Co prawda po 20 latach udało się Afgańczykom wypędzić koalicję zaborców z ich kraju, to jest ogromna różnica do Polaków, którzy w wielokrotnych powstaniach nie byli w stanie wypędzić zaborców..."

  Tego się nie da tak porównać, bo USA do Afganistanu miało długie drogi zaopatrzenia (armia maszeruje na brzuchu) a zaborcy to nawet nie bliska, a już bezpośrednia zagranica.
  Poza tym jak walczyć przeciwko trzem?
  Pozdro!
 • @Jasiek 11:47:23
  Rosja ostatnio pomogła ukraińskim soldatom opuścić Afganistan.
  Bo błazen Zełenski nie raczył wysłać po nich samolotów.

  Bloger Wican w jednym z komentarzy zapytał, ciekawe czy byli przed zabranie zapytani czyj jest Krym ☺☺☺ ? i jaka mogła by być Ukraińców odpowiedź ! ? ☺☺☺

  Salut ✔ ☺
 • @Leonardo da Vinci 11:57:34
  "Rosja ostatnio pomogła ukraińskim soldatom opuścić Afganistan."

  Nie wierzę ;-DDD
  Dzięki za info.
  Ciekawe czy Biden uzna to za agresję ;-)
 • Autor 5*
  DK
 • Chodzi o różnice
  .
  @Jasiek 11:57:22: "Tego się nie da tak porównać"

  nie o porównanie. Proszę rozważyć różnice i ew. spróbować wyciągnąć jakieś wnioski. Także w Afganistanie odegrali wojacy z Polski przegraną operację, co prawda nie własną tylko jako najemnicy USA, ale też. Te same USA okupują Polskę od paru lat daleko skuteczniej niż Afganistan, to też jest różnica.

  Jest wiele różnic, zacznijmy od warunków naturalnych, ale przy organzacji powstań nie należy tego uwzględnić ?
 • @Laznik 14:55:49
  "Jest wiele różnic, zacznijmy od warunków naturalnych, ale przy organzacji powstań nie należy tego uwzględnić ?"  Powstania są wg mnie dobre jak się wpisują w szerszy plan zmian politycznych -np. Powstania Śląskie, Wielkopolskie. Inaczej wychodzi jak ... Powstanie Warszawskie albo jak 1956 na Węgrzech.
  Wątpię, żeby talibowie wygrali z USA jeśli te nie byłyby jakoś naciśnięte przez Chiny i Rosję na wyjście z Afganistanu.
  Z ZSRR Mudżahedini też by nie wygrali gdyby nie pomoc z USA, a z kolei ucieczka USA z Sajgonu nigdy by nie zaistniała gdyby nie pomoc Chin i ZSRR dla Wietkongu, tudzież dziwne dowodzenie, jakby momentami USA nie chciało tego wygrać...

  Nie mam trochę racji?
 • Hit na Twitterze ... Biden zasnął podczas spotkania z premierem Izraela
  https://nczas.com/wp-content/uploads/2021/08/Benett-i-Biden-Screen-YT-1-768x512.jpg
  Sądzę, że Biden może zabierać już swoje zabawki z Białego domu, bo sposób w jaki zostało wycofane wojsko i osoby cywilne na długo jeszcze będą ciążyć na administracji amerykańskiej i krytyka będzie jeszcze przez wiele lat aktywna.
  Bidet szykuje się do odwetu.

  https://images90.fotosik.pl/532/e0d88cac06690720.jpg
 • Wybuch w Kabulu!
  Rakieta uderzyła w dom w pobliżu lotniska. Pentagon potwierdza doniesienia: Przeprowadziliśmy atak na zamachowca a zginęło dziecko. W ataku rakietowym w Kabulu w niedzielę zginęło dziecko poinformował szef policji, cytowany przez agencję AP. Pocisk uderzył w okolice położone na północny zachód od kabulskiego lotniska dodał. Rakieta spadła na prywatny dom informowała wcześniej agencja dpa, powołując się na lokalnych dziennikarzy. Jak mamy wierzyć, że USA nie zabiły w odwecie za zamachy pastucha i kilka kóz zamiast terrorystów. Lepiej niech uciekają jak najszybciej bez przedłużania terminów bo wrócą w trumnach. Kompromitacja!
 • @Jasiek 10:47:10
  Ciekawe jest, w co Biden wyposażył Taliban. Lista jest zaiste imponująca:
  1 -2,000 Armored Vehicles Including Humvees and MRAP’s
  2 -75,989 Total Vehicles: FMTV, M35, Ford Rangers, Ford F350, Ford Vans, Toyota Pickups, Armored Security Vehicles etc
  3 -45 UH-60 Blachhawk Helicopters
  4 -50 MD530G Scout Attack Choppers
  5 -ScanEagle Military Drones
  6 -30 Military Version Cessnas
  7 -4 C-130’s
  8 -29 Brazilian made A-29 Super Tocano Ground Attack Aircraft
  =208+ Aircraft Total!!
  9 -At least 600,000+ Small arms M16, M249 SAWs, M24 Sniper Systems, 50 Calibers, 1,394 M203 Grenade Launchers, M134 Mini Gun, 20mm Gatling Guns and Ammunition
  10 -61,000 M203 Rounds
  11 -20,040 Grenades
  12 -Howitzers
  13 -Mortars +1,000’s of Rounds
  14 -162,000 pieces of Encrypted Military Comunications Gear
  15 -16,000+ Night Vision Goggles
  16 -Newest Technology Night Vision Scopes
  17 -Thermal Scopes and Thermal Mono Googles
  18 -10,000 2.75 inch Air to Ground Rockets
  19 -Recconaissance Equipment (ISR)
  20 -Laser Aiming Units
  21 -Explosives Ordnance C-4, Semtex, Detonators, Shaped Charges, Thermite, Incendiaries, AP/API/APIT
  22 -2,520 Bombs
  23 -Administration Encrypted Cell Phones and Laptops ALL operational
  24 -Pallets with Millions of Dollars in US Currency
  25 -Millions of Rounds of Ammunition including but not limited to 20,150,600 rounds of 7.62mm, 9,000,000 rounds of 50.caliber
  26 -Large Stockpile of Plate Carriers and Body Armor
  27 -US Military HIIDE, for Handheld Interagency Identity Detection Equipment Biometrics
  No to tak z grubsza.
  Ci wszyscy, którzy przez dziesięciolecia drwili z Anglików, którzy zaliczyli podobnie "imponującą" ewakuację w 1940 roku pod Dunkierką, mogą wreszcie dać sobie i Brytyjczykom spokój. Teraz będziemy przez dziesięciolecia podziwiali "osiągnięcie" Bidena, Blinkena i Austina oraz ich kumpli, nie zapominając rzecz jasna o Kamali.
 • Szokujące doniesienia z Afganistanu. Rząd USA utrudnia ewakuację chrześcijan? „Departament Stanu blokował nas na każdym kroku”
  https://media.wplm.pl/thumbs/efe/OTYwL3VfMS9jY18wM2U0MC9wLzIwMjEvMDgvMjkvMTIwMC83NjAvYTY5ZTA3YzQwYTVkNDIyOTkzNzQxZmM1NWFjODJjNDgucG5n.png

  Konserwatywny komentator Glenn Beck twierdzi, że Departament Stanu USA blokuje jego wysiłki na rzecz ratowania afgańskich chrześcijan przed groźbą „spalenia żywcem lub ukrzyżowania” przez talibów. W wywiadzie udzielonym w czwartek telewizji Fox News Glenn Beck powiedział, że organizacja, którą wspiera Nazarene Fund, wywiozła 5100 chrześcijan oraz innych uchodźców z Afganistanu od czasu, kiedy wpadł on w ręce talibów. Twierdził jednak, że w czwartek rano, na krótko przed śmiertelnym zamachem bombowym na lotnisku w Kabulu, grupa miała na lotnisku 500 afgańskich chrześcijan gotowych do odlotu, tylko po to, by otrzymali od urzędników rozkaz powrotu poza bramę. W wywiadzie udzielonym w czwartek telewizji Fox News Glenn Beck powiedział, że organizacja, którą wspiera Nazarene Fund, wywiozła 5100 chrześcijan oraz innych uchodźców z Afganistanu od czasu, kiedy wpadł on w ręce talibów. Twierdził jednak, że w czwartek rano, na krótko przed śmiertelnym zamachem bombowym na lotnisku w Kabulu, grupa miała na lotnisku 500 afgańskich chrześcijan gotowych do odlotu, tylko po to, by otrzymali od urzędników rozkaz powrotu poza bramę. Beck powiedział, iż obawia się, że członkowie tej grupy byli wśród zabitych w ataku samobójczym, do jakiego doszło w tłumie zgromadzonym przed bramami lotniska.

  Odpowiedzialność Amerykanów
  Uważamy, że nasz Departament Stanu jest bezpośrednio odpowiedzialny za to, co spotkało niektórych z tych ludzi mówił na antenie Fox News.
  Nie wiem, jak wielu przeżyło dodał. Departament Stanu blokował nas na każdym kroku relacjonował. Departament Stanu i Biały Dom stanowiły największy problem podkreślał. Uważa się, że w Afganistanie jest mniej niż 20 tys. chrześcijan, być może zaledwie 1000, ale trudno to oszacować, ponieważ wielu z nich przeszło z praktykowaniem swojej wiary do podziemi, obawiając się zemsty. Prozelityzm i konwersja z islamu zostały już skutecznie zakazane w Afganistanie pod rządami wspieranego przez Zachód rządu narodowego, a powrót talibów niesie ze sobą groźbę surowszego traktowania.

  Rząd USA blokuje ratowanie chrześcijan?
  Glenn Beck poinformował, że jest obecnie w jednym z muzułmańskich państw Bliskiego Wschodu, ale odmówił podania jego nazwy, jak również dwóch innych, które przyjmują uchodźców, ze względu na obawy, że amerykański Departament Stanu uniemożliwi prowadzenie operacji ratunkowych. To znaczy, to naprawdę interesujące. Mamy otwarte granice i zamknięte lotniska. Jedna grupa ludzi jest wykorzystywana, gwałcona i zabijana przez kartele narkotykowe, a druga grupa ludzi jest gwałcona, wykorzystywana lub krzyżowana przez terrorystów. Wydaje się, że jest to wzór w administracji Bidena stwierdził podkreślając, że kraje islamskie, których nazwy odmówił z powodu obaw przed ingerencją rządu USA były o wiele bardziej przyjazne dla ludzi, których uratował, niż Ameryka. To co? Kraje islamskie, muzułmańskie chętniej przyjmują chrześcijańskich imigrantów z Afganistanu niż nasz Departament Stanu? pytał. Błagałem kraj, w którym jestem, aby powiedział światu, kim są jego mieszkańcy. Mają oni więcej współczucia dla tych chrześcijan niż nasz amerykański rząd podsumował. Nawróceni chrześcijanie są żywcem podpalani. Musimy narażać ludzi na jeszcze większe niebezpieczeństwo, aby spróbowali przemycić tych chrześcijan, którzy są przeznaczeni nie tylko na śmierć, ale też żywcem podpalani, ponieważ są nawróconymi chrześcijanami mówił. Jego organizacja pracuje teraz nad utworzeniem obozów dla uchodźców w dwóch innych krajach, powiedział, ale nie chciał ich wymieniać, „bo obawiam się, że nasz departament stanu zadzwoni do nich i im zagrozi”. Więc wierzę, że to, co robi teraz nasz rząd, jest całkowicie złe zaznaczył. Według Christian Today, Beck zebrał prawie 30 milionów dolarów, aby wywieźć chrześcijan z kraju. Powiedział, że część z tych pieniędzy obejmowała pożyczkę, którą podpisał osobiście, oraz „znaczną” darowiznę od prezentera telewizyjnego Billa O’Reilly’ego. Komentator podkreślał, że celem jego inicjatywy jest uwolnienie chrześcijan, którzy mogą być poddawani „masowym egzekucjom” tylko dlatego, że mają aplikację biblijną w swoim telefonie, ale od tego czasu rozszerzyła się na innych, ponieważ tysiące Afgańczyków czeka na uratowanie z kraju.

  Daily Mail/Fox News

  Ps...Nieudolny stary komunista rządzi Ameryką i są tego skutki. Rząd USA utrudnia ewakuację chrześcijan? Nie dziwnego, w USA są też prześladowani przez dzikie hordy lewacko-liberalne spod wyznania LGTB. Każdy lewak kula w łeb!
 • Nie chodzi o Afganistan
  .
  @Jasiek 15:58:37

  "
  Nie mam trochę racji?" Może nawet więcej niż trochę, ale mnie nie chodzi o Afgnistan. W gruncie rzeczy Afganistan mnie nawet za bardzo nie interesuje, choć ludność jest tam przez pół wieku zamęczana przez zbrodnicze obe rządy, z udziałem nawet rządu dupków z Warszawki, przez pół wieku jak ludność w Wietnamie.

  Tu chodzi o nas, żebyśmy MY wyciągnęli wnioski z tych wydarzeń. USA opuszczają okupowany kraj dopiero jak dokonały tam masowo rabunku, zniszczeń, mordów i spowodowały chaos, tak było w Iraku, tak jest w Afganistanie. Czy czytelnik rozumie co oznacza dla nas okupacja Polski na wniosek patriotycznego za-rządu PiSu i jego wspólników. Oczekiwać, że USA nas przed czymkolwiek obronią jest najwyższym stopniem szaleństwa, szaleństwa, które najwyraźniej opanowało Polaków.

  Czy zbrodniczy za-rząd w Warszawie można podejrzewać, że troszczy się o zdrowie Polaków w operacji "Covid-1984", czy raczej chodzi mu o wytrzebienie, "wyszczepienie", jak największej ich liczby ?
 • @Jasiek 10:47:10
  Super, od końca II. WS USA, znaczy MIC, żyją z bezustannych wojen.
  Przez regime change i nation bombing tworzą sobie wrogów i ich nawet uzbrajają, aby wtedy jeszcze więcej na zbrojenie wydawać. It's no bug, it's a feature! USA (2020: 778.232 milionów $) na zbrojenie corocznie wydają więcej jak 10 razy tyle co Rosja (2020: 61.713 milionów $), zobacz


  https://sipri.org/sites/default/files/Data%20for%20all%20countries%20from%201988%E2%80%932020%20in%20constant%20%282019%29%20USD%20%28pdf%29.pdf
 • @Jasiek 10:47:10
  W styczniu 2002 roku ówczesny senator Joe Biden odwiedził Afganistan i m. in. pojechał do szkoły mieszczącej się nieopalanym i dziurawym baraku oczywiście bez elektryczności. Uczniowie ( i, o zgrozo, uczennice ) mieli od 6 do 13 lat . Tylko niektórzy z chłopców widzieli przedtem szkołę od wewnątrz, dziewczynki były w szkole pierwszy raz a było to po 5 latach panowania talibów. Wstała 13-letnia panna i powiedziała: Nie możecie stąd odejść. Ja muszę nauczyć się czytać, chcę zostać lekarką jak moja mama. Biden odpowiedział : Nie, nie, Ameryka zostanie.

  20 lat akcji NATO i 3 biliony dolarów później widać w Afganistanie postęp: W roku 1996 talibowie przyszli na bosaka piechotą albo przyjechali na osiołkach a w 2021 roku przyjechali na Hummerach. Podobne zjawisko obserwować można było w Kosowie: Przed interwencją NATO małżonek jechał na ośle a żony dreptały za nim. Potem nastąpiła prawdziwa feministyczna rewolucja: Małżonek jechał na ośle a żony maszerowały przed nim ( oczywiście ze względu na miny ).
 • @Laznik 23:06:16
  Przepraszam, zakomentowałem się do zapomnienia....

  "Tu chodzi o nas, żebyśmy MY wyciągnęli wnioski z tych wydarzeń. USA opuszczają okupowany kraj dopiero jak dokonały tam masowo rabunku, zniszczeń, mordów i spowodowały chaos, tak było w Iraku, tak jest w Afganistanie."

  Zgadza się.
  U nas chaos JUŻ wprowadzili przy pomocy "karna-wała solidarności" który zsynchornizowali z wyborem Wojtyły i ze zdobyciem Everestu przez Rutkiewicz. Potem zainstalowali swoje popyrgadła u sterów rządów w Polsce....

  "Czy zbrodniczy za-rząd w Warszawie można podejrzewać, że troszczy się o zdrowie Polaków w operacji "Covid-1984", czy raczej chodzi mu o wytrzebienie, "wyszczepienie", jak największej ich liczby ?"

  Dla mnie jest oczywiste, że chodzi o to drugie.
  Myślę też, że zanim wybuchła "pandemia" to na Polakach już testowano broń wirusową/biologiczną/etniczną.
  Na problem zwrócił uwagę red. Maciak z CW24 i myślę, że ma rację, bo zwiększona ilość zgonów w Polsce istniała już chyba od roku 2017.

  Pozdro!
 • @kula Lis 70 11:05:09
  Dzięki za info.
  Pozdro! :-)

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930