Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
946 postów 3954 komentarze

Życie Moje i Nasze

Zbigniew Jacniacki - ( wcześniej zbigniew 1108 ) PRAWDA W ŻYCIU, ŻYCIE W PRAWDZIE... 60 lat minęło.... Do teorii doszło doświadczenie. Zbudowałem swoje "malutkie" państwo polskie. Nawiążę współpracę z "malutkimi" państwami moich Rodaków .

Polacy :Skąd dokąd ? cz.5. "Cywilizacyjny diabelski młyn naszych poglądów politycznych " ?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

... stan obecny jest nagrodą , jak chcą jedni , lub karą , jak odczuwają inni , tysiącletniego zarządzania sprawami państwowymi przez elity katolickie i prawosławne ...

 

 

 

 

 Czy różnorodność poglądów komentatorów nie odzwierciedla różnic w poglądach naszych rodaków ?

Dlatego nie spodziewam się samodzielnych ,

zasadniczych zmian w życiu politycznym w Polsce .

Pisanie lub mówienie o zmianach nie może zaowocować żadnymi konkretami bez wcześniejszej refleksji , że stan obecny jest nagrodą ,jak myślą jedni , lub karą , jak odczuwają inni , tysiącletniego zarządzania sprawami państwowymi przez elity chrześcijańskie: katolickie i prawosławne .

Polska jest sumą działań korzystnych dla ludności , jak również niekorzystnych . Chrześcijańska szlachta nawet po rozbiorach nie zniosła niewolnictwa polskich chłopów . Uczynili to dopiero władcy rozbiorowi ...
Chrześcijanie z Rosji carskiej zbudowali w Warszawie wodociągi ..., ale również wywozili polskich chrześcijan na p Syberię .

Ostatnie dwadzieścia kilka lat jest oczywistym rezultatem działań elit , które manifestują przywiązanie do fundamentalnych wartości chrześcijańskich .
Niewątpliwie jest rywalizacja pomiędzy osobami bardziej lub mniej ortodoksyjnymi . Ale jest to rywalizacja o osobiste znaczenie a nie o cele polityczne lub cywilizacyjne .

Również obywatele ,  w większości katolicy  /jak uwypuklano  w komentarzch i postach programowych / nie uważają za słuszne , aby wyrażać swe niezadowolenie wspólnotowe . 
Bo może właśnie takie życie ich satysfakcjonuje . Chcą pielgrzymek , seriali i hamburgerów ...Dlaczego mają sobie łamać głowy problemami czy rynek jest wolny czy " szybki " ? 

Niezadowolenie jest prywatne lub grupowe . Państwowe ? Jeszcze nie .


Na marginesie , podobne problemy jak Polacy , w mniejszym lub większym stopniu ,ma duża część białych chrześcijan . Nie ma to być pocieszenie , ale wskazówka , aby rozpatrywać nasze pomysły w szerszej perspektywie .

Ps.

Pozycja społeczna ,polityczna , gospodarcza wyznawców judaizmu nie jest dopustem bożym ani spiskową teorią dziejów , ale efektem przywilejów otrzymywanych od polskich , z Bożej Łaski , królów i książąt od dziesięciu wieków .


KOMENTARZE

 • autor
  Młody Pan jest, to i szuka jeszcze...

  Zapraszam do zapoznania się z idea Cywilizacja Polska; ja nie chcę małych polskich państewek, ja chcę polskiego imperium!!!
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:06:38
  Szukam ? TAK.
  Z pańską koncepcją Cywilizacji Polskiej zapoznałem się .
  Ambitna idea .
  Na jakim etapie jest pozyskiwanie środków i zwolenników do urzeczywistnienia tej struktury społecznej ?
 • @zbigniew1108 11:48:58
  jesteśmy na etapie tworzenia środowiska.
  Myślę i są podstawy, aby w to wierzyć, że znajdą się siły i środki, które pozwolą na realizację.
  Warunkiem jest jednak powstanie środowiska.
  na razie - na sugestie wsparcia, czy wskazywania dróg pozyskania środków - mówimy - nie.
  Na tym etapie nie jest to potrzebne. Ważna jest świadomość.
  Myślę, że należy zwracać uwagę na Znaki Czasu.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930