Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
946 postów 3955 komentarzy

Życie Moje i Nasze

Zbigniew Jacniacki - ( wcześniej zbigniew 1108 ) PRAWDA W ŻYCIU, ŻYCIE W PRAWDZIE... 60 lat minęło.... Do teorii doszło doświadczenie. Zbudowałem swoje "malutkie" państwo polskie. Nawiążę współpracę z "malutkimi" państwami moich Rodaków .

Zwierzęta są tak samo świadome jak ludzie!!!!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wali się w gruzy świat supremacji człowieka w świecie przyrody . Kościoły i grupy religijne mogą zostać zmuszone do przeredagowania swoich opinii o pozycji zwierząt ...

 

Rozpropagowanie i zdobycie zwolenników poglądu o podobieństwie świadomości zwierzęcej do ludzkiej może zaowocować dużymi zmianami w świecie doktryn i obrzędów religijnych . Dla wegeterian z Indii nie jest to nic nowego . Jednak co wrażliwsi biali chrześcijanie nie zadowolą się już  pewnie biblijnym" czyńcie sobie ziemię poddaną ". Istnieje też duże  prawdopodobieństwo ,że dokument o  podobieństwie ze światem zwierząt może nie zostać dostatecznie uświadomiony w świadomości zwierząt i ludzi ...I do obustronej deklaracji  pojednaniu nie dojdzie ... 

 

Animals are just as 'conscious and aware' as Humans

Trudno do takiego/takiej powiedzieć BRACIE /SIOSTRO....

 

 

Szampan ,pióro i deklaracja z podpisami ....

Obiad  w the Balfour Room . Nie podano szczegółów , czy już  był wegetarianski ...

Poniżej notatka  z PAP :

http://www.google.com/hostednews/epa/article/ALeqM5hfg4N3fkEO__qt4Z0Sn7IsD1u9UQ?docId=12103547

Zwierzęta są tak samo świadome jak ludzie

26.08. Warszawa (PAP) - Część zwierząt, w tym wszystkie ssaki i ptaki, odznaczają się taką samą świadomością jak ludzie – piszą wybitni naukowcy w deklaracji podpisanej na Uniwersytecie Cambridge. Coraz więcej danych naukowych świadczy o tym, że zwierzęta nie są bynajmniej "maszynami", jak w XVII w. uważał Kartezjusz, ale posiadają świadomość. Wybitni naukowcy, w tym Stephen Hawking, ale również neurobiolodzy, neurofarmakolodzy i specjaliści od nauk poznawczych, podpisali niedawno "The Cambridge Declaration on Consciousness", w której podkreślają, że lista zwierząt odznaczających się świadomością równą ludzkiej obejmuje wszystkie ssaki, ptaki, a nawet głowonogi.

"Jak się wydaje, brak kory mózgu nie pozbawia organizmu możliwości doświadczania stanów emocjonalnych" – piszą naukowcy. Jak dodają, istnieją świadectwa, które wskazują, że zwierzęta posiadają neuroanatomiczne, neurochemiczne i neurofizjologiczne podłoże świadomych stanów wraz z możliwością przejawiania umyślnych zachowań. Co za tym idzie, ludzie nie są jedynymi zwierzętami, które posiadają neurologiczne podłoże generujące świadomość.

Uczeni podkreślają, że badania naukowe nad świadomością odznaczają się obecnie dużą dynamiką. Pojawiły się nowe metody i dane, które zmuszają do przewartościowania dotychczasowych założeń. W badaniach nad zwierzęcym mózgiem można obecnie precyzyjnie "wyłączać" pewne obszary, w celu oceny, na ile mają one wpływ na procesy poznawcze.

Zdaniem badaczy, neuronalne podłoże emocji nie ogranicza się wyłącznie do kory mózgowej, ale przejawia się również na poziomie podkorowym. Można to badać poprzez sztuczne pobudzanie tych samych obszarów mózgu, co sprawia, że u ludzi i u zwierząt pojawiają się analogiczne zachowania i stany uczuciowe.

Co więcej, struktury neuronalne odpowiedzialne za czuwanie, sen, podejmowanie decyzji prawdopodobnie ukształtowały się bardzo wcześnie w procesie ewolucji, nawet na etapie bezkręgowców, ponieważ można je zaobserwować u owadów czy głowonogów.

Z kolei ptaki reprezentują przypadek równoległej ewolucji świadomości. Przykład poziomu świadomości u ptaków zbliżony do poziomu ludzkiego, można dostrzec u afrykańskiej papugi żako. Mózgowe sieci emocjonalne i mikroobwody poznawcze u ssaków i ptaków wydają się w świetle najnowszych badań znacznie bardziej podobne do siebie niż wcześniej przypuszczano.

Ponadto, niektóre gatunki ptaków, np. zeberki, mają podobnie przebiegający sen jak ssaki, włącznie z fazą REM. Z kolei sroki rozpoznają własne odbicia podobnie jak ludzie, wielkie małpy, delfiny czy słonie.

Deklarację podpisano podczas konferencji upamiętniającej wkład wybitnego uczonego Francisa Cricka w badania mózgu (Francis Crick Memorial Conference on Consciousness in Human and non-Human Animals), która odbyła się w lipcu na University of Cambridge w Wielkiej Brytanii.

Pełny tekst deklaracji dostępny jest pod adresem:fcmconference.org/img/CambridgeDeclarationOnConsciousness.pdf(PAP)

 

KOMENTARZE

 • Nie
  jestem wybitną osobowością ale odcinam się od tego stwierdzenia.
 • @west 20:38:24
  "....odcinam się od tego stwierdzenia...."

  Jeżeli to fakt ,to tym gorzej dla faktów .... ????
  Wszystkim zwierzętom mówimy stanowcze nie .... ????
  Czy , aby to wystarczy ????
 • @west 20:38:24
  może trochę przesadzone.

  ale zwierzęta takie jak małpy, walenie czy koty, a ponoć również słonie, mają złożone emocje i nie da się temu zaprzeczyć.

  mając w życiu sporo do czynienia z kotami wiem, że są inteligentne i emocjonalne. kot zawsze jest "kimś" a nie "czymś".

  jak jest z innymi zwierzętami - czekam na opinie tych, którzy mieli z nimi kontakt.
 • No cóż.
  dla mnie jest jasnym ,że zwierzęta mają pewien poziom "emocjonalności". Jednak równoważenie stanu umysłu zwierząt i ludzi to przewrócenie do góry nogami systemu wartości na którym zbudowaliśmy naszą cywilizację. O to chodzi tym lewackim "postępakom".
  W praktyce sprowadzi się to do całkowitego zakazu zabijania zwierząt, nawet kąsającego w rekę komara.
  Chyba ,że wcześniej dojdzie do ostrego przesilenia, ale obawiam się ,że to pociągnie za soba wiele trupów.
 • Zwierzęta są tak samo świadome jak ludzie
  co było wiadome od dawna, a nawet i to powinniśmy przyjąć jako komplement - wg Talmudu.
 • @Autor
  Jak pan się tym głębiej zainteresuje, a nie tylko jednym doniesieniem, to stwiedzi pan, że to niestety bzdury.
  Niewiele naczelnych przechodzi testy identyfikacji.
 • Nie takie bzdury naukowcy już wymyślali.
  A gdy chodzi o walkę z chrześcijaństwem, to są tysiące profesorów gotowych naukowo udowodnić każdą tezę. Duża część naukowców zajmuje się wyłącznie walką z chrześcijaństwem, a nie szukaniem prawdy czy poznawaniem rzeczywistości.
  Więc te naukowe badania i dowody należy traktować tylko jako naukowy happening.
 • Ocho, zaczyna się.
  Kartezjusz był głupcem, jednak głupcami nie są ci co stoją za zainicjowaniem tej deklaracji. Wykorzystali fakty naukowe w taki sposób by przygotować grunt pod kolejne deklaracje. Dowiemy się z nich zapewne że poza równouprawnieniem gejów i pedofilów mamy teraz mieć równouprawnienie dla zwierząt ponieważ mają również jakąś tam świadomość. To jest kolejny wstęp do ataku przez satanistów, new ageowców, sekciarzy ufo na naszą cywilizację. Próba ciągłego gnębienia człowieka coraz to kolejnymi ideologiami bazującymi na szczątkowych faktach. Jestem za "ludzkim" traktowaniem zwierząt, jednak wywyższanie ich na piedestały równe człowiekowi skończy się czymś potwornym.
 • W tej perspektywie podle wyglądają katolicy...
  Tucząc, czyli NIELUDZKO TORTURUJĄC, gęsi na stłuszczone wątroby. Oczywiście POlscy esesmani POdający się za POlicję udają głuchych i ślepych. EsES ma w tym swój czarny udział - mają przecież ustawy w ręku. I co?
  Biblia mówi jasno, i zwierzę, i człowiek, dusza...
 • To nie ma nic wspólnego z katolikami ...
  te praktyki tuczenia i maksymalizowania zysków to raczej semicka mentalność obca naszej kulturze, problem jest taki że katolicy z powodu swojej tolerancyjności dają się ograbiać z biznesu, przejmują go potem wielkie bezduszne korporacje robiące te potworności.
 • Wyspa Doktora Moreau - zobaczcie ten film
  Pod linkiem cały film z polskim elektorem. Te deklarację idą w tą stronę właśnie.

  http://www.cda.pl/video/3177921/Wyspa-doktora-Moreau-Lektor-PL
 • Kilku wysokopłatnych palantów opłacanych przez satanistów
  ze społecznych pieniędzy mając tytuły naukowe odkrywa odkryte od czasów stworzenia i interpretuje tak, by ludzi zrównać ze zwierzętami.
  Czy zwierzęta czują - pewnie że czują, inaczej nie mogły by żyć.
  Czy przewidują - pewnie, że przewidują. Jak kury zobaczą rano człowieka idącego do szopy, gdzie jest ziarno, to wiedzą, że za chwilę, jak co dzień, dostaną żarcie i walczą o najlepsze miejsce przy korycie.
  Badania mające to odkryć finansowane są przez podatników i wykonane przez sprostytuowanych profesorków.
  A później konferencje, kolacje, hotele, baseny, obiady, no i deklaracje.
  A fakty są takie:
  1. Bóg stworzył świat i człowieka w ciągu sześciu dni nie alej niż 8-10 tys. lat temu.
  2. Kobieta zgrzeszyła i namówiła do tego samego człowieka - świat zaczął się sypać.
  3. Człowiek miał jeść owoce i ziarna zbóż i czynić sobie ziemię poddaną.
  4. Po potopie człowiek ma jeść również zwierzęta.
 • Tradycyjnych uczonych radzieckich wyparli uczeni amerykańscy ewentualnie uczeni zebrani w Cambrridge
  Jeżeli z 7 miliardów ludzi obecnie żyjących na ziemi chce się wymordować 6 i pół miliarda ,potrzeba tych przeznaczonych pod nóż najpierw pozbawić człowieczeństwa. Wymordowania 6 i pół miliarda ludzi domaga się między innymi były wiceprezydent USA Al Gore, także Bill Gates z małżonką. W minionym wieku działacze socjalistyczni wymyślili pojęcie klasy społecznej i rasy podludzi . Dzięki tym pojęciom wymordowano 150 milionów ludzi .
  Po dwudziestowiecznych doświadczeniach osoba rozpowszechniająca informacje o "świadomości " wśród kotków i piesków ,bierze udział w procederze odczłowieczania całej ludzkości .Przygotowuje ludobójstwo o niewyobrażalnej skali.
  Zwykły kryminalista mordujący drugiego człowieka dla rabunku jest po tysiąckroć lepszy . On mimo wszystko morduje człowieka.
 • Wypierdy masońskie: człowiek na mniejsce Boga
  zwierzę na miejsce człowieka.

  głupota, tępota i pożyteczni idioci.
 • @Ewidentny Oszust 01:46:05
  ".... przygotować grunt pod kolejne deklaracje...."

  Podzielam ten pogląd ....Niestety !
 • zwyczajnie..
  mowa jest o Jedności Życia.
 • @
  "Cóż za brak taktu zgodzić się z faktem... "

  Oczywiście,że zwierzęta mają świadomośc i czują podobnie jak ludzie,nie mają tylko tak rozwiniętego mózgu i ludzkiej inteligencji,zaś emocjonalnie,
  wiele z nich jest rozwiniętych podobnie.Odczuwają ból,strach itp,nie widzę w tym żadnej rewelacji,nie rozumiem też emocji jaką budzi ten fakt u niektorych blogerów...
 • Tak samo to nie za bardzo
  bo mają zupełnie inną budowę i zupełnie inną świadomość. Poza tym nie mają takiego intelektu i działają na instynktach... ale z drugiej strony są ludzie którzy są jak zwierzęta... niemalże.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930