Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
945 postów 3956 komentarzy

Życie Moje i Nasze

Zbigniew Jacniacki - ( wcześniej zbigniew 1108 ) PRAWDA W ŻYCIU, ŻYCIE W PRAWDZIE... 60 lat minęło.... Do teorii doszło doświadczenie. Zbudowałem swoje "malutkie" państwo polskie. Nawiążę współpracę z "malutkimi" państwami moich Rodaków .

Redaktor naczelny "Rzeczpospolitej" Tomasz Wróblewski oddał się do dyspozycji kierownictwa

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

PRZEZ TROTYL I NITROGLOCERYNĘ

 

 

 

 

 

 

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Redaktor-naczelny-Rzeczpospolitej-Tomasz-Wroblewski-oddal-sie-do-dyspozycji-kierownictwa,wid,15057738,wiadomosc.html#czytajdalej

Redaktor naczelny dziennika "Rzeczpospolita" Tomasz Wróblewski oddał się do dyspozycji Rady Nadzorczejfirmy wydającej gazetę. Do decyzji RN będzie na urlopie, obowiązki szefa redakcji przekazał swojemu zastępcy Andrzejowi Taladze.

O takiej decyzji poinformował Wróblewski w oświadczeniu na stronie internetowej dziennika:

"W zaistniałej sytuacji, mając na względzie dobre imię 'Rzeczpospolitej', poinformowałem zarząd, że oddałem się do dyspozycji Rady Nadzorczej wydawnictwa 'Presspublica. Do najbliższego posiedzenia Rady Nadzorczej przebywać będę na urlopie. Obowiązki kierowania redakcją powierzam mojemu zastępcy red. Andrzejowi Taladze" - napisał Wróblewski.


We wtorek "Rzeczpospolita" napisała, że śledczy na wraku samolotu Tu-154M w Smoleńsku znaleźli ślady trotylu i nitrogliceryny.

Prokuratura wojskowa zaprzeczyła, że są takie ustalenia, wskazała, że znalezione ślady mogą oznaczać obecność substancji wysokoenergetycznych, ale też ślady wielu innych substancji. Dopiero badania laboratoryjne będą mogły być podstawą do twierdzenia o istnieniu bądź nieistnieniu śladów materiałów wybuchowych - replikowała prokuratura.

Kim jest Tomasz Wróblewski?

Tomasz Wróblewski ma 53 lata, od roku jest szefem Rzeczpospolitej - objął funkcję w październiku 2011 r. Wcześniej kierował tygodnikiem "Newsweek", był też szefem "Dziennika Gazeta Prawna" i magazynu "Profit".

Właścicielem 100% Presspubliki jest Grzegorz Hajdarowicz, właściciel spółki Gremi Media. Presspublica wydaje m.in. "Rzeczpospolitą", tygodnik "Uważam Rze", jest też właścicielem portali internetowych (m.in. rp.pl).

Tomasz Wróblewski                                                                               fot. AKPA / Niemiec  

 

KOMENTARZE

 • @
  ...aha, to ten co sie pomylył...
 • Edmund Klich: jestem zszokowany! Co robiła komisja Millera?!
  "...Na pytanie, czy możliwe jest, że polscy specjaliście nie odnaleźli podczas badania wraku w Rosji, żadnych śladów materiałów wybuchowych, mówi: - Nie wiem, czy ten wrak w ogóle badali, nie ma informacji, z których wynikałoby, że grupa inżynieryjna polskiej komisji prowadziła jakiekolwiek badania wraku. Może prowadzono, ale jeśli nawet, to mało skutecznie. Chyba że ukryto pewne fakty, o co nikogo nie posądzam. Trudno sobie wyobrazić, że mogło dojść do takiej manipulacji - dodaje Edmund Klich.

  Klich podkreśla, że Rosjanie nigdy nie odmawiali polskiej prokuraturze dostępu do tupolewa i pewnie nie utrudnialiby badań komisji Millera: - Polscy biegli z prokuratury tygodniami badali wrak, dzięki czemu doszło do ustalenia obecności mikrośladów materiałów wybuchowych. Komisja miała te same możliwości, co prokuratura, a jeśli nie miała, mogła wymóc ten dostęp na szczeblu rządowym. Gdyby odpowiedni nacisk był, Rosjanie na pewno by tego nie odmówili - wyjaśnia.

  "Rzeczpospolita" przywołuje wypowiedź prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta, który w kwietniu, w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" powoływał się na badania rosyjskie: - Rosjanie badali wrak i wybuch wykluczyli (...) Śledztwo może się zakończyć, zanim Rosjanie nam oddadzą wrak i skrzynki."

  Klich przyznaje, że nie przekonuje go taka argumentacja prokuratora generalnego. - To tak samo jak ja bym polecił inżynierowi badać wrak, a on by mi odpowiedział, że będzie czekał na ustalenia rosyjskie. Albo chcemy mieć swoje badania, bo po to była polska komisja, albo zdajemy się na MAK. Tym bardziej, że sprawa nabrała wydźwięku politycznego i nie ufaliśmy Rosjanom. Przypomnę, że wielokrotnie podważałem ustalenia MAK i żądałem wyjaśnień, dokumentów, których nigdy nie otrzymałem. Niestety nie miałem żadnego wsparcia ze strony rządu czy komisji. Gdybym takie miał, sprawa może wyglądałaby inaczej - podsumowuje pułkownik.

  Edmund Klich mówi, że odpowiedzialność za tempo prac komisji Jerzego Millera, a tym samym jej jakość, spoczywa na tych, którzy "wymuszali" zakończenie prac: - Było ciśnienie, by komisja jak najszybciej skończyła pracę, wydała raport. Komisja niestety nie potrafiła się oprzeć takim naciskom.

  Były szef Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych zapytany o to, czy dopuszcza możliwość, że mogło dojść do zamachu, mówi: - Na tym etapie byłbym daleki od takiego stwierdzenia. Jest za wcześnie by tę informację łączyć z teoriami o zamachu.

  Edmund Klich pytany o to, czy istnieje możliwość powołania na tym etapie międzynarodowej komisji, która jeszcze raz zbadałaby okoliczności katastrofy smoleńskiej odpowiada: - Obawiam się, że żadni poważni eksperci lotniczy, poza kilkoma, którzy zrobią wszystko, by zaistnieć, nie będą chcieli brać w tym udziału, mieszać się w politykę.

  Z doniesień „Rzeczpospolitej” wynika, że ślady trotylu i nitrogliceryny odkryła grupa prokuratorów wojskowych i biegłych, która półtora miesiąca temu została wysłana do Smoleńska. 11-osoba ekipa była wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt pozwalający na wykrycie najdrobniejszych śladów materiałów wybuchowych. Jak pisze gazeta śledczy na razie nie są w stanie jednoznacznie stwierdzić skąd ślady znalazły się na wraku. Brana jest pod uwagę m.in. hipoteza, czy środki nie są pozostałościami z II wojny światowej, które wcześniej znajdowały się na miejscu katastrofy. ..."
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1027139,title,Edmund-Klich-jestem-zszokowany-Co-robila-komisja-Millera,wid,15052079,wiadomosc.html
 • Lepiej późno niż wcale
  Powiniem to zrobić wczoraj, po konferencji prasowej prokuratury wojskowej.
 • "Mając na uwadze
  dobre imię Rzeczpospolitej", zadaję pytanie której ? Rzeczpospolitej Polskiej, czy też tej o której pisze, czyli o dzienniku. A to jest mała różniczka.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930