Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
946 postów 3955 komentarzy

Życie Moje i Nasze

Zbigniew Jacniacki - ( wcześniej zbigniew 1108 ) PRAWDA W ŻYCIU, ŻYCIE W PRAWDZIE... 60 lat minęło.... Do teorii doszło doświadczenie. Zbudowałem swoje "malutkie" państwo polskie. Nawiążę współpracę z "malutkimi" państwami moich Rodaków .

GDY POZNASZ WSZYSTKIE KSIĘGI , DALEJ NIE BĘDZIESZ ZNAŁ ŚWIATA...GDY POZNASZ SIEBIE, BĘDZIESZ ZNAŁ WSZYSTKIE ŚWIATY...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

.... może w antraktach pomiędzy rozważaniami o nacjonaliźmie , patriotyźmie, katolicyźmie, krzyżu...zauważymy , że jednak ten świat istnieje pomimo, że nie odpowiedzieliśmy jednoznacznie na wiele pytań ....

 

 

 

Młody kalif, pomny ojcowskiej wskazówki, że aby dobrze rządzić krajem, 

trzeba znać życie jego mieszkańców, 

zwołał wszystkich mędrców, doceniał bowiem rolę nauki, 

i rozkazał im rozjechać się w różne strony, bacznie wszystko obserwować, 

a następnie zdać z tego sprawozdanie. Mędrcy zabrali się ochoczo do pracy, 

a gdy po trzydziestu latach powrócili, każdy z nich wiódł po kilka 

wielbłądów objuczonych mnóstwem ksiąg. 

Kalif się przeraził: "Kiedyż miałbym to wszystko przeczytać? 

Jedźcie jeszcze raz, ale ujmijcie sprawę zwięźlej". 

Po dwudziestu latach powróciło ich tylko paru,

reszta bowiem pomarła ze starości, przy czym każdy trzymał przed sobą zaledwie trzy książki. 

"To już znacznie lepiej -powiedział kalif-ale, widzicie, w moim wieku nawet tego nie mógłbym przeczytać, jedźcie więc po raz trzeci, ale, na Allacha, streszczajcie się!" 

Gdy po dziesięciu następnych latach wrócił tylko jeden zgrzybiały mędrzec, 

trzymający w ręku tylko jedną cienką książeczkę, kalif, wówczas już umierający,

 uśmiechnął się blado i rzekł słabnącym głosem: "Niestety -teraz nie będę mógł 

przeczytać nawet tego krótkiego sprawozdania. 

Niemniej chciałbym się choć w jednym zdaniu dowiedzieć, co się dzieje z moimi poddanymi. "Mędrzec zaczerpną tchu i powiedział: "Twoi poddani rodzą się, żyją i umierają. "(http://www.math.uni.opole.pl/~ebryniarski/cybernetyka%20i%20charakter.pdf )


A jaką odpowiedź dam sobie?  Co dzieje się ze mną-moim poddanym?

W czerwcu br. w notatce " JAKIE PYTANIA ? JAKIE ODPOWIEDZI? " 

http://zbigniewjacniacki-zyciemojeinasze.blogspot.com/2013/06/jakie-pytania-jakie-odpowiedzi.html

zapisałem swoje spostrzeżenia, m.in :

 

"...Dyskutujemy o państwach , o cywilizacjach, narodach, kościołach w sposób sugerujący , że są one najważniejsze, że dla nich żyjemy , że po to istniejemy , aby one mogły trwać ...W takiej pułapce myślowej utrzymują nas inne osoby , które czerpią bezpośrednie korzyści z naszej pracy , uległości , poddaństwa... a nam wmawia się , że nie powinniśmy nic zmieniać , że taka postawa jest cnotą ..."  i dalej: "....A jaką odpowiedź udzielisz (Słowianinie-ZJ) czarnym , czerwonym , żółtym  "niebieskookim" dwunożnym , dwuręcznym, jednogłowym , gdy  pytają w XXI wieku dokąd lecimy na tym kosmicznym statku  o nazwie ZIEMIA ???.... Będziemy głosić swoje wybraństwo i z niego czerpać prawo wolności do .... ?Przecież z przekonania o własnym  wybraństwie żydów,   katolików, anglosasów, germanów, komunistów... wykreowano moralne prawo do wolności zabijania "niewybranych "..." 
Dzisiaj nieoczekiwanie otrzymałem prezent...Z wielką przyjemnością estetyczną i nie mniejszym zainteresowaniem intelektualnym obejrzałem cztery części filmu...W pewnym sensie niezwykłego , bo adresowanego do skromnej liczebnie grupy odbiorców interesujących się sprawami świadomości , duszy, prawdy...i udostępnionego bezpłatnie , który nie tylko nie doprowadził twórców do bankructwa , ale zebrał fundusze na następne projekty.O wielu nagrodach międzynarodowych otrzymanych od października 2012 roku można przeczytać na źródłowej stronie...http://www.innerworldsmovie.com/ ...I ten panteon już mógłby  wystarczyć jako rekomendacja...Osobiście polecam ten film, gdyż może w antraktach pomiędzy rozważaniami o nacjonaliźmie , patriotyźmie, katolicyźmie, krzyżu...zauważymy , że jednak ten świat istnieje pomimo, że nie odpowiedzieliśmy jednoznacznie na wiele pytań ...(http://zbigniewjacniacki-zyciemojeinasze.blogspot.com/2013/06/czy-mozna-zbudowac-lepszy-swiat-bez.html)Dodatkowymi walorami są nie tylko miłe dla współczesnego polskiego Słowianina odniesienia do "drzewa życia" naszych przodków lub  aryjskich ved ... ale też i możliwość obejrzenia swojego wnętrza przy pomocy narzędzi  starożytnych kultur tudzież "bogów"współczesności, czyli naukowców.... Film nie musi być oglądany po kolei...Każda część ma swoją zwartą tematykę...Osoby o politycznym zacięciu mogą wystartować od cz.4 a potem ...według intuicji.Nienaganna wizualizacja i inspirujące skojarzenia....Oceń sam...                                                                                                                                      

 

 

POLSKIE NAPISY PO NACIŚNIĘCIU PROSTOKĄTA Z LITERAMI "cc"
I WYBRANIU JĘZYKA

cz.4.http://www.youtube.com/watch?v=qmL4CeTENtw

.

cz.1.http://www.youtube.com/watch?v=aXuTt7c3Jkg

 

cz.2.http://www.youtube.com/watch?v=ZIMoxXO0XvM

 

cz.3.http://www.youtube.com/watch?v=yNEruEsb5T4

 

 

ZAPRASZAM  zbigniewjacniacki-zyciemojeinasze.blogspot.com/

 

 

KOMENTARZE

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930