Gorące tematy: Powstanie Warszawskie Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
868 postów 3673 komentarze

Życie Moje i Nasze

Zbigniew Jacniacki - ( wcześniej zbigniew 1108 ) PRAWDA W ŻYCIU, ŻYCIE W PRAWDZIE... 60 lat minęło.... Do teorii doszło doświadczenie. Zbudowałem swoje "malutkie" państwo polskie. Nawiążę współpracę z "malutkimi" państwami moich Rodaków .

"niepodległego państwa POLAKÓW nie zbudują rzymscy katolicy.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

I nie dlatego, że tego nie pragną, ale dlatego, że ich przywódcy religijni są zainteresowani CZYMŚ przeciwnym-podległością Polaków"

 

 9 maja - dzień rocznicy wojskowej i tylko wojskowej kapitulacji tysiącletniej Rzeszy Teutonów.

W tym poście nie będzie jednak nic o czynie militarnym Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich ani jego zachodnich aliantów. 

Wyżej napisałem o wojskowej kapitulacji.

W niektórych publikacjach można się spotkać z terminem: proces kapitulacji Wehrmachtu.

Bo politycznie Rzesza się nie poddała.

W skrócie przypomnę fragment refleksji nad rolą pewnego państwa, którego znaczenie dla Polaków jest ciągle olbrzymie, a które bardzo wydajnie pomogło w niedopuszczeniu do likwidacji elity państwa teutońskiego.

 

Watykan, Stolica Apostolska, Kościół Rzymsko Katolicki... dalej steruje ideologicznym myśleniem milionów dorosłych Polek i Polaków. 

Strach przed katolicką wizja piekła paraliżuje skutecznie używanie rozumu. 

Analiza skutków sprowadzenie teutońskich krzyżaków, wyhodowania Królestwa Pruskiego 

 nie wyleczyła rodaków z syndromu sztokholmskiego. 

Ciągle próbują widzieć w duchowieństwie katolickim fundament  państwowości korzystnej dla polskości, gdy świadomy człowiek wie, że jest dokładnie odwrotnie.

 

Może się komuś to nie spodobać, ale jestem przekonany, 

że niepodległego państwa WSZYSTKICH POLAKÓW nie zbudują rzymscy katolicy. 

I nie dlatego, że tego nie pragną, ale dlatego, 

że ich przywódcy religijni  są  zainteresowani CZYMŚ przeciwnym-podległością Polaków"

Będziemy mieli różne namiastki państw polskich, gdzie jakaś część rodaków będzie  żyła wygodnie. 

Tak jak szlachta w katolickim Regnum Poloniae .

Większość jednak będzie miało jedno zadanie- płacić podatki.

Czy nie czas na polityczną ŚWIADOMOŚĆ, że z polskiej politycznej perspektywy Watykan to Teutoni, a Teutoni to Watykan?

Rabini,  masoni, iluminaci, templariusze to są kwiatki przy teutońskim kożuchu.

 

A teraz wspomniane  przypomnienie o kolejnym Grunwaldzie-II wojnie światowej,

 który jest potwierdzeniem, przykrym, żeciągle aktualne są słowa Jana Kochanowskiego:

  "nową przypowieść Polak sobie kupi, że i przed szkodą, i po szkodzie głupi".

 

źródło: https://www.tygodnikprzeglad.pl/dla-kogo-swiety/

 

 

"""Odczułem ulgę, gdy Watykan wstrzymał się z beatyfikacją Piusa XII. Zapewne zaważyły na tej decyzji protesty Żydów i światowej opinii publicznej. Szkoda, że zabrakło głosu Polaków, którzy w czas wojennej apokalipsy doznali – (...)– największych cierpień i mają prawo zarzucać Piusowi XII, że nic nie zrobił, by im pomóc.

Edmund Osmańczyk w książce „Wisła i Kraków to Rodło” opowiada o pielgrzymce Polaków do Rzymu w 1933 r., w celu uproszenia ówczesnego papieża Piusa XI, aby stanął w obronie katolickiego ludu polskiego w Rzeszy przed germanizacyjną polityką wrocławskiego kard. Bertrama i rządu III Rzeszy:

„Aby uzyskać audiencję u Ojca Świętego i móc przedstawić osobiście troski religijne Polaków w Nadodrzu i Prusach Wschodnich, trzeba było rozmawiać najpierw z politycznym sekretarzem papieża, znanym nam dobrze z przyjaźni z hitlerowcami od roku 1923, z księdzem Eugeniuszem Pacellim. Ten watykański polityk, o którym mówiono, że to „Prusak z ducha, a Włoch z krwi i z banku św. Ducha”… wreszcie był nam znany, jak całemu już światu, z tego, że w lipcu 1933 r., jako sekretarz stanu stolicy apostolskiej doprowadził do końca swe dzieło: związał Watykan z imperialistycznymi Niemcami poprzez podpisanie 20 lipca 1933 r. konkordatu z III Rzeszą… Tak więc z autorem konkordatu z hitlerowską Rzeszą wypadło pertraktować kilka miesięcy później prezesowi Związku Polaków w Niemczech, księdzu doktorowi Bolesławowi Domańskiemu, w sprawie audiencji u Piusa XI i możliwości wsparcia katolickiego ludu polskiego w Nadodrzu.

W dramatycznej rozmowie ten wysoki reprezentant rzymskiej kurii, Eugenio Pacelli, oświadczył kategorycznie:

– Nie! Interesy Kościoła wymagają całkowitej germanizacji Nadodrza dla umocnienia tam niemieckiego katolicyzmu. I dlatego papież przemówi do was po niemiecku, i to w obecności przedstawiciela waszej ambasady, ambasady III Rzeszy!”.

Pacelli w czasie przytoczonej rozmowy zapewne znał opublikowaną w latach 1925/27 książkę „Mein Kampf” Hitlera, bo była to wtedy podstawowa lektura w Niemczech, a przyszły papież był znany z tego, że zawsze gruntownie zgłębiał wiedzę w interesujących go sprawach. Musiał więc wiedzieć, jakie cele stawia sobie wódz III Rzeszy i jakimi metodami będzie do nich dążył. W drugiej części „dzieła” Führer stwierdza, że „rasą panów” są Aryjczycy, a wśród nich szczególna pozycja należy się Niemcom. Słowianie mają być tylko niewolnikami. Żydów, jako szkodliwą rasę, należy zlikwidować. Wszędzie tam, gdzie mieszka choćby jeden Niemiec, Rzesza Niemiecka ma prawo zbrojnie wejść, aby go chronić. Przestrzeń życiową powinni Niemcy zdobywać na wschodzie Europy. Pomimo tego Watykan zawarł konkordat z III Rzeszą i było to milczącym przyzwoleniem na ideologię i program zawarte w „Mein Kampf”.

Podobnie zresztą działo się wówczas we Włoszech, gdzie Pius XI (1922-1939) zawarł w 1929 r. pakty laterańskie z Benitem Mussolinim, i tak mówił o tym zbrodniarzu: „Dla Włoch Bóg wskazał takiego człowieka… on pojął, czego trzeba krajowi, aby wyzwolić go z anarchii…”; „Cudowny człowiek”. Zrozumiałe opinie, skoro rząd faszystowski zakazał rozpowszechniania pornografii, zwiększył liczbę państwowych świąt katolickich, likwidował świeckie ustawodawstwo, uczynił wielkie darowizny na rzecz duchowieństwa. Krzyże pojawiły się w szkołach i sądach, szkoły katolickie zostały zrównane ze szkołami publicznymi, nauka religii powróciła do szkół.

W połowie sierpnia 1939 r. Pacelli, już jako Pius XII, zapewnił hitlerowskiego ambasadora, że powstrzyma się od jakiegokolwiek potępienia Niemiec, kiedy te uderzą na Polskę. Rzekomo spowodował to wzgląd na 40 mln katolików niemieckich. A wzgląd na 20 mln katolików polskich, którym przyszło nieskończenie więcej cierpieć z powodu wojny? (...)

28 lutego 1938 r. został wyświęcony na biskupa polowego Franz Justus Rarkowski, używający w korespondencji pozdrowienia Heil Hitler.

Ten papieski przedstawiciel wydał po napaści Niemiec na Polskę odezwę: „W ważnej godzinie, kiedy nasz niemiecki naród przejść musi ogniową próbę sprawdzenia się i przystępuje do walki o swoje przyrodzone i przez Boga ustanowione prawa życiowe, zwracam się… do was, żołnierze, stojący w tej walce na pierwszej linii frontu i mający wielkie i zaszczytne zadanie, ażeby ochraniać i bronić mieczem bezpieczeństwa i życia narodu niemieckiego… Każdy z was wie, o co chodzi w tych dniach burzliwych dla naszego narodu, i każdy widzi przed sobą, wyruszając na bój, świetlany przykład najprawdziwszego wojownika, naszego Führera i Naczelnego Dowódcy, pierwszego i najdzielniejszego żołnierza Rzeszy Wielkoniemieckiej…”.

Po wybuchu wojny prymas Polski, kardynał August Hlond przybył do Rzymu 18 września i zdał papieżowi relację o tragedii Polski. Kardynał występował w watykańskim radiu, udzielał wywiadów prasie oraz wykorzystywał swoje wpływy osobiste, by pomóc ojczyźnie. 30 września kardynał wraz z dużą grupą Polaków został przyjęty przez papieża, który w swym przemówieniu takiej udzielił rady tym nieszczęśnikom: „…Waszemu tak oto złagodzonemu bólowi nie będzie towarzyszyć pragnienie zemsty (!), a tym bardziej nienawiść (!)”może to jest  geneza "...przebaczamy i prosimy o wybaczenie..." -Z.J.).

Miał papież stale dokładne relacje z piekła okupacji w Polsce, lecz nie uczynił nic, by Polakom pomóc, nawet polskiemu Kościołowi, który stracił czterech biskupów, 1996 księży, 113 kleryków i 238 zakonnic. W orędziu na Boże Narodzenie w 1939 r. wołał papież nie o pokój, lecz o nową krucjatę: „Połóżmy kres tej bratobójczej wojnie i połączmy siły przeciwko wspólnemu wrogowi, którym jest ateizm”.

Wszyscy niemieccy biskupi, z wyjątkiem bp. Preysinga z Berlina, który nigdy nie popierał wojen Hitlera (i nie spadł mu z tego powodu włos z głowy), aż do ostatnich minut wojny nawoływali do spełnienia „obowiązku” wobec Führera i ojczyzny.

Od roku 1939 do 1945 śmierć poniosło blisko 55 mln, a 90 mln odniosło rany. 45 mln ludzi w Europie ewakuowano, zamknięto, wypędzono z miejsc zamieszkania. Relatywnie największe straty poniosła moja Ojczyzna. Gdzie był wtedy papież Pius XII i jego przedstawiciele? Co uczynili, by powstrzymać zbrodniarzy i ratować niewinne ofiary?

Nie zawsze Pius XII był taki wstrzemięźliwy w niesieniu ludziom pomocy. Do końca wojny pozostał przyjacielem faszystów. Wielu zbrodniarzy wojennych z Niemiec, Włoch, Chorwacji i innych krajów otrzymało stały bądź czasowy azyl w Watykanie, unikając zasłużonej kary.""" 

 

 

KOMENTARZE

 • @wielki poeta
  Nową przypowiastkę Niemiec sobie kupi, że i po I i po II wojnie głupii
 • Bardzo istotny artykuł
  Który powinien przeczytać każdy patriota, w szczególności Polak-katolik.
  Może w końcu coś by trafiło do tych zaczadzonych łbów.

  5*
 • @ Autor - 5*
  DK

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2019/05/10/niepodleglego-panstwa-polakow-nie-zbuduja-rzymscy-katolicy/
 • "To nie Bóg, ale Kościół jest antynarodowy i antypolski"
  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2015/08/24/to-nie-bog-ale-kosciol-jest-antynarodowy-i-antypolski/
 • @Lotna 09:19:40
  bardzo kretyński artykuł 1*
 • Co Autor chce zrobić?
  Wyalienować wszystkich katolików i zniechęcić do pracy dla niepodległości?

  jakim baranem trzeba być, by tak dzień w dzień popierdywac na katolików, którzy budowali państwo od ponad tysiąca lat?

  kto za Autorem stoi - czy to tylko takie jakies samorodne frustracje i powolny zanik szarej masy między uszami?

  Piszesz człowieku to samo,srasz na mnie i mi podobnych dwa razy dziennie
  -po co jątrzysz, po co osrywasz,po co wzniecasz jakiewaśnie

  lepiej po tym sie Autor czuje? nasrał na wycieraczk, nacisnął dzwonek i juz lepiej?????
 • @Rzeczpospolita 10:50:10
  Kolejny maniak
 • to watykan steruje moim myśleniem?
  Żeby nie odrózniać religii katolickiej od państwa kościelnego?

  Co za pieprzenie od rzeczy
 • @Rzeczpospolita 10:47:17
  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2019/05/10/niepodleglego-panstwa-polakow-nie-zbuduja-rzymscy-katolicy/

  - otóz zbudują, skoro juz raz zbudowali i totrwakle, co więcej, z plemion zrobili naród i to naród zarządzający imperium.

  napewno państwa niepodległego nie zbudują zaczadzeni nienawiścią do włąsnej historii pseudopoganie, jehowici, lechici i inni
 • @Lotna 09:19:40
  Może przed marszem 11.5 odpuść antykatolickiej fobii i skup sie na waznych sprawach?

  Wiemy, krk zły, nawracal z mieczem w ręku, zniszczył wielkie imperium lechitów, zabrał kulture, zabrał statki kosmiczne i loty galaktyczne, spalił pierdylion czarownic - ale dzis nie mamy czego innego więc może skupmy się przez dwa dni na zagrozeniu ze strony Żydów, a nie KRK, któy dzienie ma już chyba ani miecza, ani ognia

  pozdr
 • @MacGregor 17:45:03
  Proszę nie pisać głupot, które nie mają potwierdzenia w historii.

  Polecam wykład prof.H.Samsonowicza - https://www.youtube.com/watch?v=6d_U5RVw2iA
  ____________________________

  Rozumiem, że wielu ludzi, znakomita ich większość, odczuwa potrzebę nie tyle wyjaśnienia istoty bytu, co przyjęcia poglądu filozoficznego uporządkowania jego istoty i wyzbycia się wynikającej z niemożności poznania pustki, której nie jest w stanie zapełnić nauka. Stąd wiara w istnienie siły wyższej - w boga (w bogów).
  Wiara w boga jest więc w sensie filozoficznym równoważna ateizmowi. Obydwa poglądy nie posiadają dowodów na swoje twierdzenia.

  Nie mogę natomiast zrozumieć u współczesnych myślących osobników uporu w przywiązaniu i pielęgnowaniu religii nam narzuconej (narzuconej także drogą podboju militarnego), która powstała w obcym kręgu etnicznym. Dlaczego ma to być koniecznie bóg z żydowskich religii?
  Poza tym pomijając już kwestię samej wiary w istnienie boga (w wyjaśnienie istoty bytu), czy rozsądnie jest utożsamiać tę wiarę z KK - z polityczną instytucją i jej politycznymi celami?

  Historia KK na ziemiach polskich - tę historię wypada poznać, jeśli analizuje się sytuację polityczną narodu i państwa -, wskazuje jednoznacznie, że KK jako instytucja także polityczna, posiadająca swoje polityczne cele, nigdy nie był zainteresowany umacnianiem państwowości polskiej. Wyjąwszy te momenty w historii, gdy państwo polskie służyło celom poszerzenia lub utrzymania strefy wpływów KK. KK przyczynił się do ogromnych szkód materialnych, ale co być może jeszcze gorsze poczynił ogromne szkody mentalne i spustoszenie w narodowej świadomości polskiego społeczeństwa - zaistniał typ Polakatolika, osobnika straconego dla sprawy polskiej.

  Brak wiedzy nie powinien dawać podstaw do formułowania twierdzeń w jakiejkolwiek dziedzinie - jest to szczególnie przykre i niebezpieczne w polityce, bo ta dotyczy całego społeczeństwa i przynosi szkody trwające setki lat.
 • @MacGregor 17:47:27
  Wszystkie Twoje komentarze potwierdzają, że nie myślisz.
 • Dla informacji autora, bo chyba nie wie.
  Państwo pruskie było państwem luterańskim, choć w pewnym momencie władcy się skalwinizowali.
 • A artykuł słabiutki.
  Świadczący o obsesyjnej nienawiści do katolicyzmu. A dla mnie śmieszny, złaszcza wyciągane wnioski. Zarówna przez autora, jak i przez cytowany fragment.
  Ale ja nie bawię się w stawianie ocen.
 • @MacGregor 17:36:43
  Oni chcą zaprzeczyć całej nszej historii. W zasadzie to antyPolacy, bo prawdziwy Polak nie może uderzać w same podstawy naszej historii. Bo do czego byśmy mieliś się odwoływać?
  Cóż, to sojusznicy pustynnych wrogów katolików i Polaków. Taki jest stan faktyczny.
 • @Rzeczpospolita 20:52:35
  Ale "ałtorytet". Samsonowicz. ten od debilnego podręcznika do historii dla szkół średnich w latach 90-tych. Do tego minister w rządzie Mazowieckiego.Ale idol.I potem zaprzeczysz, że trzymasz z mentalnym żydostwem?
  Choć niektóre książki napisał dobre. Ale wykłady na yt są mało poważne. Akurat dla ludzi słabych merytorycznie
 • @Wican 21:01:04....Państwo pruskie było państwem luterańskim...
  Wyewoluował z zakonu domu teutońskiego tzw. krzyżaków, zaproszonego przez mazowieckiego księcia katolickiego.
 • @Wican 21:04:08.... obsesyjnej nienawiści do katolicyzmu...
  Nie ma we mnie nienawiści do wyznawców katolicyzmu.

  Wyciągam jedynie wnioski z politycznych dziejów mojego narodu.

  Nie przeszkadza mi, gdy Twoje są inne.
 • @Wican 21:06:03....Oni chcą zaprzeczyć całej nszej historii....
  Jedno zdanie i kilka fałszywek.
  1. "oni chcą zaprzeczyć"- nie, chcemy ją analizować
  2. ile wieków masz na myśli, gdy używasz słowa "całej"
  3. co oznacza "naszej"? Mazowieckiej, wielkopolskiej, województwa
  ruskiego???
 • @Wican 21:06:03
  Pańskie komentarze skłaniają mnie refleksji - pytania: czy żydo-katolik może być idiotą?
  Oczywiście, może, bo to jest właśnie dopust boży lub wybryk natury.
 • @Wican 21:10:11
  Czy łaski Pańskiej i miejsca w raju może doświadczyć tylko katolik? A wyznawcy pozostałych religii skazani są na wietrzne potępienie?
 • @zadziwiony 19:51:49
  wietrzna to jest chyba OSPA? Potepiam za ortografię
 • @MacGregor 10:42:45
  Nawet poliniście zdarzają się błędy, a nim nie jestem i piszę bez korektora tekstu. Ale dzięki za merytoryczną odpowiedź na moje pytanie.
 • @autor
  Zgadzam się z p. Jacniackim.

  Nową jakość zbudować można tylko i wyłącznie w oparciu o realizm, a nie na bazowaniu na stałych sojuszach (nigdy nie jesteśmy wpasowani w aktualne trendy) czy też założeniach sprzed 100 lat.

  Kościół i środowiska przykościelne mogą być sojusznikiem co najwyżej. Mogą w pewnym momencie się przyłączyć.

  Same z siebie są w stanie zbudować tylko (i to jakim wysiłkiem) większość konstytucyjną, ale nawet potężne transfery społeczne tego teraz jeszcze nie gwarantują. Kraj katolików, który od 30 lat się kłóci??? Wolne żarty...

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031