Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
945 postów 3956 komentarzy

Życie Moje i Nasze

Zbigniew Jacniacki - ( wcześniej zbigniew 1108 ) PRAWDA W ŻYCIU, ŻYCIE W PRAWDZIE... 60 lat minęło.... Do teorii doszło doświadczenie. Zbudowałem swoje "malutkie" państwo polskie. Nawiążę współpracę z "malutkimi" państwami moich Rodaków .

Teologizacja życia państwowego w Polsce dzisiejszej.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Rozszerzanie obowiązków policji - epizod czy trend?

 Fragment pogaduchy wywołanej wezwaniem policji do 13 latka , który nie 'spożył Chrystusa'.

 

 

 


ks. Daniel Wachowiak

@DanielWachowiak

 

Gdybym rozdawał Ciało Pańskie i dostrzegłbym, że ktoś zamiast spożyć Chrystusa, chowa Go np. do kieszeni, natychmiast bym zareagował. Gdyby ta osoba nie posłuchała, wezwałbym policję.
2:27 PM · 5 lis 2019


Piotr Wasilewski

Czy swoim kumplom pedofilom zaleca pan nowotestamentowe odcinanie członków,

 które ich gorszą?

 Czy widząc księdza gwałcącego dziecko zachowałby się pan równie stanowczo i wezwał policję?

 

Monika987654

może antyterrorystów?Kiedyś księźa z synem marnotrawnym rozmawiali,przekonywali teraz policję z kajdankami na 13-latka nasyłają,oj doigracie się,że w kościołach będą dyskoteki

 

@Nie_tuzinkowy

Padnij na kolana i proś o wybaczenie wszystkie ofiary księży Pedofili, bo jesteś również księdzem kościoła katolickiego,którego to księża gwałcili bezbronne dzieci.@Michal_Kowanski

·Szkoda, że nie wzywacie policji jak widzicie, że "kolega po fachu" molestuje ministrantów...

 Wy, kieckowi, widzicie tylko źdźbło w oku bliźniego ale belki w swoim nie dostrzegacie...
@garetg3

Czy mając wiedzę o księżach pedofilach wezwał ksiądz policję. Ile razy ?@GromPeruna

A czy po poświęceniu włazów kanalizacyjnych należy takowe omijać pod groźbą wezwania

Policji ze względu na profanację?

 No i co z wyprożnieniami katolików? Jednak nie wiadomo co, gdzie i jaką rurą popłynie. Bo jak błogosławioną kanalizacją, to co wtedy?

 


 


@tokmada

Poświęcenie włazów kanalizacyjnych znacznie poprawia ich szczelność - choćby spod spodu cisnęły gówna z siłą 100 atmosfer, to dzięki wodzie święconej NIE PUSZCZĄ!

 


@TUMBOJOHANSEN

Człowieku, czy Ty się słyszysz? Co policja by miała takiej osobie zrobić. Czy to jest jakiekolwiek zakłócanie porządku? Narażasz się na śmieszność. Zróbcie porządek w swoich szeregach, a dopiero potem prawcie morały innym. Wyjmij belkę ze swojego oka.

 

 

Czesław Jankowski

Naród polski, to jednak idioci. Kiedy stosy?

@patrykgesicki89

·Fakt z komuchami już dawno powinno się zrobić porządek. Niestety żaden rząd nie ma wystarczającej odwagi.

 


@DomowaQra

Gdyby w meczecie czy synagodze postapiono podobnie z jakąś ich świętością to pewnie tamci wierni sami godnie zastąpili by policję

 

 

ks. Marek Radomski W Tanzanii na mszy wierni sami dbają o to by grzesznicy publiczni nie stawali do procesji po Ciało Pańskie.

 

Woytek

Ja to takiego świetokradcę od razu na stos proponuję posłać. Ci księża to prawie jak zomowcy, co rozpędzali groźną demonstrację. Jak takiemu kapral przyj**ał pałą, to aż mu kredki z tornistra wypadły.


@MaNaMarzena

Uważam, że w takiej sytuacji na Księdza sygnał - jako prezbitera - powinna być natychmiastowa reakcja świeckich. Ksiądz na straży Liturgii, świeccy pilnują porządku wokół Niej.


@KonradNiewiado1

Tak już jest na zachodzie , gdzie taką rolę pełnią tzw marszałkowie.Nie chce przez to powiedzieć,że mamy zachód naśladować

@andrzej_szastok

Co pan opowiada? Kolega ministrant kiedyś wyniósł z kościoła i zrobiliśmy w piwnicy dokładną analizę. Ciała tam nie było.

 @MalgorzataNice

Produkty eksploatacyjne do mszy... https://holyart.pl/produkty-eksploatacyjne/komunikanty-hostie-do-mszy-swietej…

 


@PiotrUrban1

Szkoda, że z równą gorliwością KK i księża nie ścigają przypadków faktycznego łamania prawa.

@Oldtouareg

Katolicki szariat w natarciu.

Ryszard Pacer

To jednak perwersja — rozdawać ciało!


@jacek96mc

Ale przepraszam, co ma do tego policja? Pod jaki paragraf to podpiąć?


@pawel_88

Pod obrazę kultu religijnego.

@DrDziurkowski

i co by PP zrobiła ?

Grzegorz Polański

Myślę, że Jezus sobie poradzi z profanacją ale dziecko uwięzione na plebanii

będzie mieć traumę do końca życia.

Michał KwidzińskiDo Chile pod rządami Pinocheta tylko krok.


@beata_kawka

·Jeszcze chwila i pewnie będziecie wzywać policję do asysty po kolędzie


@nocidzien

Uważajcie, żeby Chrystus nie wezwał policji na was kanibale

 

 

Całość pod linkiem 

 


Teologizacja życia państwowego w Polsce dzisiejszej.

Rozszerzanie obowiązków policji epizod czy trend?


 

 

Katedra Kryminologii i Polityki Kryminalnej


Wydziału Prawa i Administracji

Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie

 

KOMENTARZE

 • „Poświęcenie włazów kanalizacyjnych”
  Teologizacja życia państwowego w Polsce uderza szczególnie po powrocie do kraju po dłuższym pobycie zagranicą. W Polsce kler i kościół wydają się być wszędobylscy, pokazywani są w mediach, gdzie cytowane są ich opinie. Gdzie oni byli podczas transformacyjnego rozboju, kiedy to najwięksi komuniści pchali się do pierwszych rzędów w kościelnych ławkach?
  Zdjęcie przedstawiające przedstawiciela kościoła w czerwonej czapeczce podczas negocjacji rzadu Kopacz z górnikami, stojącego po stronie rządu, wystarcza za 1000 słów. To tylko niektórzy księża z małych parafii błogosławią strajkującym rolnikom, tak jak powinni.
 • @ Autor - 5*
  Nic nie dzieje się wbrew prawom fizyki.
  Pierwsze prawo dynamiki Newtona mówi: „Każde ciało trwa w swym stanie (spoczynku lub ruchu prostoliniowego jednostajnego), jeżeli siły przyłożone nie zmuszą ciała do zmiany tego stanu”. Gdy równowaga tych sił (akcja = reakcji) zostanie zakłócona nastąpi przemieszczenie ciała lub jego ruch będzie ulegał przyśpieszeniu.

  Podobnie dzieje się w polityce.
  Gdy żydo-katolicyzm z jego instytucją, Kościołem, nie napotyka na polityczne bariery chroniące społeczeństwo przed ekspansją żydo-katolicyzmu, natychmiast dochodzi do wynaturzeń i panoszenia się Kościoła w całej publicznej przestrzeni.
  Kto zna historię ten wie, że natychmiast po legalizacji i uprzywilejowaniu żydo-chrześcijaństwa (edykt mediolański IV w. n.e.) żydo-chrześcijanie rozpoczęli brutalne prześladowania i niszczenie wszelkich pozostałych religii oraz ich wyznawców.

  Państwo musi być świeckie, a religia musi mieć wyłącznie prywatny charakter. Natomiast wszelkie religie szowinistyczne, a do takich zaliczają się m.in. wszystkie religie żydowskie, a więc i żydo-katolicyzm, winny zostać zdelegalizowane.
 • @Rzeczpospolita 20:18:33
  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2019/11/06/teologizacja-zycia-panstwowego-w-iiizydo-rp-polin/
 • Autor, witaj;
  Straż Miejska nie jest gorsza:

  "W czwartek przed godziną 7 rano dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy przyjął telefoniczne zgłoszenie z Katedry św. Stanisława i Wacława. Dzwoniący prosili o interwencję w sprawie starszej kobiety, która ich zdaniem wtargnęła tuż przed mszą do zakrystii.
  Kobieta miała zażądać od księży by udzielono jej pomocy, gdyż jest osoba bezdomną i kościół powinien się nią zaopiekować. Mimo próśb nie chciała opuścić pomieszczenia zakrystii.
  - Skierowani na miejsce strażnicy porozmawiali z kobietą i zaproponowali inną pomoc. Przewieziono ją do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i przekazano pracownikom socjalnym, którzy zaopiekowali się seniorką - relacjonuje dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy."
  https://strzegom.naszemiasto.pl/bezdomna-weszla-do-zakrystii-katedry-i-domagala-sie-pomocy/ar/c1-7409426?fbclid=IwAR11HBoBKprgJ9iPg8mg6TxTV6ZGFNNbIdsxl5zdulwck3ALQolKIMSxZ6E

  pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930