Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
946 postów 3954 komentarze

Życie Moje i Nasze

Zbigniew Jacniacki - ( wcześniej zbigniew 1108 ) PRAWDA W ŻYCIU, ŻYCIE W PRAWDZIE... 60 lat minęło.... Do teorii doszło doświadczenie. Zbudowałem swoje "malutkie" państwo polskie. Nawiążę współpracę z "malutkimi" państwami moich Rodaków .

"Myślę, że Neon24 jest nadal portalem katolickim,

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

prawicowym oraz patriotycznym

  - przynajmniej taki jest mój/nasz punkt widzenia.

 Oprócz tego istnieje jednak wolność słowa - i każdy może wyrażać swoje poglądy - w dyskusji.

 Nie widzę w tym nic złego.

 Najgorzej...byłoby się zamknąć na swoim własnym podwórku i nie słuchać innego zdania.

 Wolność słowa i dyskusji - to podstawa demokracji.

 Pozdrawiam

 Ryszard Opara 29.11.2019 12:47:55 "

 

Co oznacza w praktyce teza, że internetowa aplikacja medialna jest :

1."katolicka"

2."prawicowa"

3."patriotyczna" ???


Ps.

 Jeżeli kierowca ma przekonanie, że jest katolikiem, prawicowcem i patriotą, to samochód jest katolicki, prawicowy i patriotyczny?


 

 

KOMENTARZE

 • Autor
  Co do dwóch kolejnych punktów jestem zgodny, ale w pierwszym uważam, że kierowca nie do widzi i mało przewidujący
 • @
  Panie Zbigniewie! Jeśli na tył samochodu przykleimy naklejkę (najlepiej wypukłą) z symbolem ryby: ku czci bożka Dagona, na desce rozdzielczej nakleimy wizerunek królowej nieba z dzieciątkiem, bądź bez dzieciątka, a do kompletu damy naklejkę z śniętym Wojtyłą. Jeśli na lusterku zawiesimy ,,rozaniec" to taki samochód będzie ultrakatolicki!

  Przeważnie będzie miał wyklepane panewki i porysowany wał, w miejscach szlifu pod panewki, a więc silnik do remontu. Chociaż w dzisiejszych cudownych czasach to bez znaczenia, jako że współczesne cuda techniki maja motorki mniej żywotne od archaicznych, sięgających przedwojny licencyjnych produktów FIATa. Kupiono też licencję na doskonałe motorki FIATa tzw dwuwałkowe DOHC, ale rewolucja Solidurności nie pozwoliła wprowadzić ich do produkcji.

  A panu Opara nie dokuczać, bo ma rację z tą wolnością słowa!
 • @Oracz 08:51:13A panu Opara nie dokuczać, bo ma rację z tą wolnością słowa!
  -
  Nie dokuczam.

  Cenię wolność i odpowiedzialność osobistą za pisane słowa...,
  stąd moja aktywność na NE.

  Nie znaczy to, że nie chcę wiedzieć , co w praktyce oznacza katolickość , prawicowość, patriotyczność internetowej aplikacji.

  Jeżeli NIC, to po co o tym p. Opara wspomina?
 • Myśl w porzo jak najbardziej.
  Skoro wolno tu wszystkim pisać...
  a "Ku wolności wyswobodził nas Chrystus"( Biblia Tysiąclecia)

  to jak najbardziej takim jest i basta.
 • @brian 09:12:04
  Ku wolności od grzechu. Nie jestem pewien, ale to chyba Paweł z Tarsu jest autorem tych słów, które zacytowałeś. On też jest autorem wielu bredni i strasznych słów pod adresem Prawa wolności - Dekalogu, oraz choćby osoby Chrystusa. Brrrr. Okropny człowiek, bo faryzeusz.
 • @Oracz 09:58:21
  "to chyba Paweł z Tarsu jest autorem tych słów, które zacytowałeś. On też jest autorem wielu bredni i strasznych słów pod adresem Prawa wolności - Dekalogu, oraz choćby osoby Chrystusa. Brrrr. Okropny człowiek, bo faryzeusz."

  Najwyraźniej Pan Św. Pawła nie czytał, bo Paweł po zerwaniu z faryzeizmem stał się przenikliwym krytykiem faryzeizmu w imię głoszenia Ewangelii Chrystusa. Wszystko w jego listach, proszę się zapoznać.
 • @Pedant 10:04:49
  Ależ ja ten faryzejski bełkot znam. No jakbym miał go nie znać, skoro od 18 lat zaglądam do Pism i je badam, jak to przykazano. Znam też przepowiednie i ostrzeżenia n/t fałszerstw i fałszywych nauczycieli. Odsyłam do swoich dwóch pierwszych artykułów, które popełniłem n/t Pawła z Tarsu. Potem możemy podyskutować.
 • @Oracz 10:13:23
  " Odsyłam do swoich dwóch pierwszych artykułów, które popełniłem n/t Pawła z Tarsu. Potem możemy podyskutować."

  Podyskutujemy. Proszę o link.
 • @Pedant 10:15:59
  .

  Proszę bardzo: http://doskonalenie.neon24.pl/

  .
 • @Oracz 10:19:16
  OK, oto przykład Waszej argumentacji:

  "Paweł .... miał czelność poprawiać samego Nauczyciela tj Chrystusa!

  Galacjan 5:14 Albowiem cały zakon streszcza się w tym jednym słowie, mianowicie w tym: Będziesz miłował bliźniego swego, jak siebie samego.

  Czy tak faktycznie nauczał Chrystus? Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem ... Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego

  Więc jednak nie jedno przykazanie dotyczące miłości do bliźniego. Najważniejsza jest miłość do Boga!"

  ============

  OK, tu jest kontekst:

  "Wy zatem, bracia, powołani zostaliście do wolności. Tylko nie [bierzcie] tej wolności jako zachęty do [hołdowania] ciału, wręcz przeciwnie, miłością ożywieni służcie sobie wzajemnie. Bo całe Prawo wypełnia się w tym jednym nakazie: Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego. A jeśli u was jeden drugiego kąsa i pożera, baczcie, byście się wzajemnie nie zjedli."

  Czyż Prawo nie wypełnia się w miłowaniu bliźniego, nawet jeśli podstawą tego miłowania jest miłość do Boga? Jak by Pan zintegrował w tym upomnieniu przykazanie o miłości do Boga?
 • @Pedant 10:34:02
  Jeśli mamy rozmawiać o kwestiach związanych z wiarą, to po pierwsze: ja nie jestem żaden ,,Pan" ale co najwyżej brat. Po drugie: proszę prostych spraw nie komplikować na sposób Jadwigi Staniszkis, używając niejasnego języka, co czynią faryzeusze, tylko rozmawiać językiem dziecka, bo Chrystus polecał aby na nowo się stać dzieckiem. Bo i inne dzieci mogą skorzystać z dyskusji, a nie tylko pani Jadwiga i nas dwóch. Poza tym wyrywasz z kontekstu również, bo ja napisałem dwa artykuły z czego drugi jest obszerniejszy. Wszystko i tak sprowadza się do kwestii: komu i w co wierzysz: czy Chrystusowi w nadejście Królestwa Bożego i Sąd? Czy Pawłowi i jego potomnym w zbawienie darmo, bo z łaski i bez uczynków (Prawa wolności i Miłosierdzia)? Trzeba upraszczać, a nie komplikować.
 • @Oracz 10:46:11
  "Jeśli mamy rozmawiać o kwestiach związanych z wiarą, to po pierwsze: ja nie jestem żaden ,,Pan" ale co najwyżej brat."

  Ja jestem Pan dla Was, i proszę mnie nie tykać.

  "Poza tym wyrywasz z kontekstu również, bo ja napisałem dwa artykuły z czego drugi jest obszerniejszy."

  Nie czuję się na siłach ani nie mam ochoty do czytania wszystkiego co napisaliście, aby napisać całą dysertację. Wybrałem jeden przykład, mógłbym wybrać parę innych PO TYM jak się ustosunkujecie do mojej uwagi, merytorycznie. Przeskakiwanie z tematu na temat mnie nie bawi.
 • @Pedant 10:59:02
  No i masz odpowiedź, bo sam jej sobie udzieliłeś. Przepraszam Panie szanowny: ma Pan wielce szanowny, odpowiedź: kto jest jego panem, i w czyją naukę wierzy, a którą odrzuca.
 • Pax, pax Mości Panowie.
  Wolność tak. Lecz i Odpowiedzialność.

  A to dla dorosłych Mężów jest.

  Nawiasem, chyba już była taka krótkożywotna partyjka (WiO).

  Wolność im pasowała ale to drugie już nie:(
 • Moim zdaniem Neon jest
  i powinien być portalem Polskim, a Polacy są różni, popierają różne opcje polityczne, są katolikami, ateistami, prawosławnymi, protestantami itd.
 • @Zawisza Niebieski 11:35:16
  -
  Dziękuję za odniesienie się do moich pytań.

  Też uważam portal zgodnie z zapisem za Forum POLAKÓW.

  Wszelkie ozdobniki religijne lub ideologiczne, nawet robione przez Fundatora Ryszarda Oparę, są osłabianiem dotychczasowej tożsamości NE.
 • @Zbigniew Jacniacki 12:49:13
  Ja mogę wypowiadać się za siebie. Dla mnie każdy, kto potrafi w sposób kulturalny, ciekawy o czymś opowiedzieć, a nie jest to prawnie albo kulturowo zakazane jest mile widziany. Jak chce opowiadać o religii, o wierze, czemu nie. ale zwykle teksty kaznodziejskie zostawiamy na prawej kolumnie. Dla mnie Forum Polaków oznacza możliwość wypowiadania się wszystkich Polaków bez względu na jakieś sztuczne granice, które moglibyśmy między sobą pobudować.
 • @ Autor - 5*
  I cóż tu począć, gdy syndrom żony alkoholika - znieważanej, bitej i okradanej przez męża - jest tak mocno zakorzeniony w polskich umysłach i mentalności - ?

  Nigdy nie wygramy z PiS, z PO, nie pozbędziemy się okupantów, itp., itd., jeżeli wpierw nie zwalczymy w sobie żydowierstwa.

  Aparat władzy w PRL okresu W.Gomułki i E.Gierka także był skażony tym syndromem. - Największa bitwa średniowiecznej Europy, bitwa pod Grunwaldem 1410 w szkolnych podręcznika historii w PRL była zawsze ukazywana jako zwycięstwo polskiego, później skromnie dorzucano, że i słowiańskiego, oręża nad żywiołem niemieckim, a nie nad imperialnym państwem żydo-katolickiego Kościoła (nad Rzymem), który rzucił do walki z nami całe zachodnie rycerstwo.
  Taki PRL musiał przegrać z żydo-katolickim Kościołem i z syjonistycznym żydostwem.
 • Bardzo mi się NEon24.pl podoba, głownie dla tego, że mnie
  tu bardziej chwalą niż ganią. ;)

  Co mnie nieco zastanawia, to odniesienie w wielu wypowiedziach do istnienia w Polsce jakichś nadzwyczajnych sił i spisków, nieokreślonych, tajemniczych, które rządzą, narzucają i się panoszą. Zwykle są to siły żydowskie, bezbożne, a czasami katolickie, czy nawet niezidentyfikowane, kosmate, złe i obrzydliwe.

  Ja osobiście uważam, że wszystko można zidentyfikować i odkryć, jeżeli ktoś chce. Ja nie robię wielkich wysiłków w odkrywaniu tych tajemnic, ale dużo czytam wiadomości światowych i nie wydaje aby w świecie były inne, od tych polskich, problemy.

  Najgorzej mają ci gdzie są wojny, ale zwykle wiadomo jest kto i z kim walczy. A tam gdzie wojen nie ma, to ludzie mają swoje ludzie życiowe sprawy, zupełnie podobne do naszych. Pozdrawiam wszystkich serdecznie i życzę pogody ducha.
 • Oczywiście, że jest katolicki
  Jeśli nie katolicki, to chrześcijański.
  Praktycznie nie ma niemalże dyskusji, żeby ktoś nie wyskoczył z jakimiś pouczeniami albo cytatami z biblii i praktycznie nie ma dnia bez notki na tematy religijne. Świeckość jest tej witrynie zupełnie obca, co gorsza, w wielu umysłach jest kojarzona z brakiem patriotyzmu czy wręcz polskości.
 • Wykluczenie
  Jak coś może być katolickie i jednocześnie patriotyczne ?
  Przecież jedno z drugim się wyklucza.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930