2000 zmarnowanych lat?

Jak wyglądałoby życie Jezusa, gdyby zamiast urodzić się w rzymskim państwie policyjnym, urodził się i wychował w amerykańskim państwie policyjnym?

 Poniżej fragmenty artykułu Johna Whiteheada, które pomogą uruchomić wyobraźnię, o ile będzie Ci się chciało rozważyć potencjalne scenariusze:

"Gdyby Jezus urodził się w epoce amerykańskiego państwa policyjnego, zamiast podróżować do Betlejem na spis ludności, rodzice Jezusa otrzymaliby 28-stronicową ankietę American Community Survey, obowiązkowy rządowy kwestionariusz dokumentujący ich zwyczaje, mieszkańców gospodarstwa domowego, harmonogram pracy , ile toalet jest w Twoim domu itp. Kara za nieudzielenie odpowiedzi na tę... ankietę może sięgać nawet 5000 USD.

Zamiast urodzić się w żłobie, Jezus mógł urodzić się w domu. Jednak zamiast mądrych mężczyzn i pasterzy przynoszących prezenty, rodzice dziecka mogli być zmuszeni do ... wizyt państwowych pracowników socjalnych, którzy chcieliby ścigać ich za poród domowy . Pewnej parze w Waszyngtonie usunięto wszystkie troje dzieci po tym, jak opieka społeczna sprzeciwiła się urodzeniu dwójki najmłodszych podczas samodzielnego porodu domowego .

Gdyby Jezus urodził się w szpitalu, jego krew i DNA zostałyby pobrane bez wiedzy i zgody rodziców i umieszczone w rządowym biobanku. Podczas gdy większość stanów wymaga badań przesiewowych noworodków, coraz więcej osób trzyma ten materiał genetyczny w perspektywie długoterminowej do badań, analiz i celów, które nie zostały jeszcze ujawnione.

Potem znowu, gdyby rodzice Jesusa zostali uznani za nielegalnych imigrantów, oni i noworodek mogły być przemieszczeni do  prywatnego,
 więzienia dla nielegalnych, gdzie po pierwsza byliby oddzieleni od siebie, dzieci są przetrzymywane w klatkach make-shift , a rodzice ostatecznie zamienili się w tanich, przymusowych robotników dla korporacji takich jak Starbucks, Microsoft, Walmart i Victoria's Secret. Na uwięzieniu imigrantów można zarobić całkiem sporo pieniędzy , zwłaszcza gdy rachunek płacą podatnicy.

Od chwili, gdy byłby na tyle dojrzały, by uczęszczać do szkoły, Jezus byłby szkolony na lekcjach posłuszeństwa wobec władz państwowych, jednocześnie niewiele się ucząc o swoich prawach. Gdyby był na tyle odważny, by wypowiadać się przeciwko niesprawiedliwości jeszcze w szkole, mógłby zostać sparaliżowany lub pobity przez urzędnika ds. zasobów szkolnych lub przynajmniej zawieszony w ramach szkolnej polityki zerowej tolerancji, która karze drobne wykroczenia równie surowo, jak poważniejsze. przestępstwa.

Gdyby Jezus zniknął na kilka godzin, a co dopiero dni jako 12-latek, jego rodzice zostaliby skuci kajdankami, aresztowani i skazani za zaniedbanie rodzicielskie . Rodzice w całym kraju są aresztowani za znacznie mniejsze „wykroczenia”, takie jak umożliwienie dzieciom chodzenia do parku bez opieki i samotnej zabawy na podwórku.

... od wczesnych lat młodzieńczych do dorosłości, ruchy i dane osobowe Jezusa – w tym jego dane biometryczne – byłyby dokumentowane, śledzone, monitorowane i archiwizowane przez agencje rządowe i korporacje, takie jak Google i Microsoft. To niewiarygodne, że 95 procent okręgów szkolnych udostępnia dane swoich uczniów firmom zewnętrznym, które mają kontrakt na zarządzanie danymi, które następnie wykorzystują do sprzedawania nam produktów.

Od chwili, gdy Jezus nawiązał kontakt z „ekstremistą”, takim jak Jan Chrzciciel, zostałby skazany na inwigilację z powodu jego powiązania z wybitnym działaczem, pokojowym lub innym. Od 11 września FBI aktywnie prowadzi inwigilację i operacje wywiadowcze w szerokim zakresie grup aktywistów , od grup działających na rzecz praw zwierząt po pomoc w walce z ubóstwem, grupy antywojenne i inne tego typu „ekstremistyczne” organizacje.

Antyrządowe poglądy Jezusa z pewnością spowodowałyby, że zostałby nazwany domowym ekstremistą. Organy ścigania są szkolone w rozpoznawaniu oznak antyrządowego ekstremizmu podczas interakcji z potencjalnymi ekstremistami, którzy podzielają „ wierzenie w zbliżający się upadek rządu i gospodarki ”.

Podróżując od społeczności do społeczności, Jezus mógł zostać zgłoszony urzędnikom państwowym jako „podejrzany” w ramach programów „Zobacz coś, powiedz coś” Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Wiele stanów, w tym Nowy Jork, udostępnia osobom fizycznym aplikacje na telefony, które umożliwiają robienie zdjęć podejrzanych działań i zgłaszanie ich do stanowego Centrum Wywiadu, gdzie są one sprawdzane i przekazywane organom ścigania.

Zamiast pozwolić mu żyć jako wędrowny kaznodzieja, Jezusowi groziłoby aresztowanie za to, że ośmielił się żyć poza systemem lub spać na zewnątrz. W rzeczywistości podwoiła się liczba miast, które uciekły się do kryminalizacji bezdomności poprzez wprowadzenie zakazów biwakowania, spania w pojazdach, włóczenia się i publicznego żebrania , podwoiła się.

Postrzegany przez rząd jako dysydent i potencjalne zagrożenie dla jego władzy, Jezus mógł mieć szpiegów rządowych umieszczonych wśród jego wyznawców, aby monitorowali jego działania, informowali o jego ruchach i zastawiali pułapki w celu złamania prawa . Tacy Judasze dzisiaj – nazywani informatorami – często otrzymują od rządu sowite wypłaty za swoją zdradę.

Gdyby Jezus wykorzystał Internet do szerzenia radykalnego przesłania pokoju i miłości, mógłbyś znaleźć jego posty na blogu zinfiltrowane przez rządowych szpiegów próbujących podważyć jego uczciwość, zdyskredytować go lub umieścić w sieci obciążające informacje na jego temat. Co najmniej zhakowaliby jego witrynę internetową i monitorowali pocztę e-mail.

Gdyby Jezus próbował nakarmić duże tłumy ludzi, groziłoby mu aresztowanie za naruszenie różnych rozporządzeń zabraniających rozdawania żywności bez pozwolenia. Funkcjonariusze Florydy aresztowali 90-letniego mężczyznę za karmienie bezdomnych na publicznej plaży.

Gdyby Jezus mówił publicznie o swoich 40 dniach spędzonych na pustyni i rozmowach z diabłem, mógłby zostać uznany za chorego psychicznie i przetrzymywany na oddziale psychiatrycznym wbrew swojej woli na obowiązkowy, mimowolny pobyt psychiatryczny bez dostępu do rodziny lub przyjaciół. Jeden z mężczyzn z Wirginii został aresztowany, przeszukany, przykuty kajdankami do stołu, zdiagnozowany jako „mający problemy ze zdrowiem psychicznym” i zamknięty na pięć dni w zakładzie zdrowia psychicznego wbrew swojej woli, najwyraźniej z powodu jego niewyraźnej mowy i niestabilnego chodu.

Bez wątpienia, gdyby Jezus próbował przewrócić stoły w żydowskiej świątyni i wściekły na materializm instytucji religijnych, zostałby oskarżony o zbrodnię nienawiści. Obecnie w 45 stanach i rządzie federalnym obowiązują przepisy dotyczące przestępstw z nienawiści .

Gdyby ktoś zgłosił policji Jezusa jako potencjalnie niebezpiecznego, mógłby zostać skonfrontowany – i zabity – przez funkcjonariuszy policji, w przypadku których każdy dostrzeżony akt niepodporządkowania się (drgnięcie, pytanie, zmarszczenie brwi) może spowodować, że najpierw strzelą a pytania będą zadawać  później.

Zamiast zmuszać uzbrojonych strażników do schwytania Jezusa w miejscu publicznym, urzędnicy rządowi nakazaliby oddziałowi SWAT przeprowadzić nalot na Jezusa i jego wyznawców, wraz z granatami typu flash-bang i sprzętem wojskowym. Każdego roku przeprowadza się ponad 80 000 takich nalotów oddziałów SWAT , wiele z nich na niczego niepodejrzewających Amerykanów, którzy nie mają obrony przed takimi najeźdźcami rządowymi, nawet jeśli takie naloty są wykonywane przez pomyłkę.

Zamiast zostać zatrzymanym przez rzymskich strażników, Jezus mógł „zniknąć” w tajnym rządowym areszcie, gdzie byłby przesłuchiwany, torturowany i poddawany wszelkim nadużyciom. Policji w Chicago „zniknęło” ponad 7000 osób w tajnym, nieoficjalnym magazynie przesłuchań na Homan Square.

Oskarżony o zdradę stanu i nazwany terrorystą domowym, Jezus mógł zostać skazany na dożywocie w prywatnym więzieniu, gdzie byłby zmuszony do wykonywania niewolniczej pracy dla korporacji lub skazany na śmierć za pomocą krzesła elektrycznego lub śmiercionośnej mieszanki narkotyki .

ginąłby z rąk państwa policyjnego."

2000 zmarnowanych lat?


Zbigniew Jacniacki

Zbigniew Jacniacki - ( wcześniej zbigniew 1108 ) PRAWDA W ŻYCIU, ŻYCIE W PRAWDZIE... 60 lat minęło.... Do teorii doszło doświadczenie. Zbudowałem swoje "malutkie" państwo polskie. Nawiążę współpracę z "malutkimi" państwami moich Rodaków .

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

4

liczba ocen: 17

 • Gdybygdybygdybygdy,

  Jeśli powtórne miejsce Narodzin Jezusa miałoby być w tzw. Stanach Zmiętoszonych, przez lewactwo stoczonych...

  To urodził by się w dzielnicy do której policja boi się wejść, wśród mexów, portorykan i innej hołoty.

  Tak, hołoty.

  Lub na dzielni rządzonej przez którąś z mafii, ze swymi prawami, podatkami i nieoficjalną praktyczną autonomią.

  Tak postrzegano wówczas Betlejem, Beth Lehem, Dom Chleba(dosł tłumaczenie).

  ‏בית לחם

  "MT. 2. 6 A ty, Betlejem, ziemio Judy, nie jesteś zgoła najlichsze spośród głównych miast Judy"

  (Nie cieszyło się dobrą sławą, raczej było to miejsce tolerowanych wyrzutków.

  Ktoś powie:jak to???

  Żona Jusufa z rodu Dawida!Nie ona jedyna która mogła udokumentować takie pochodzenie)

  Lub zgoła wśród Amisza czy Mennonitów.

  Wtedy cały system mógłby im wszystkim naskoczyć.

  Jest też możliwość(choć raczej dla nas nieteges) że byłby synem Chasydów.

  Czyli za każdym razem dzieckiem ludzi spoza systemu.

  • @brian#Gdybygdybygdybygdy,

   //To urodził by się w dzielnicy do której policja boi się wejść, wśród mexów, portorykan i innej hołoty.

   Tak, hołoty. //   W jakim sensie "hołoty" ?

   Czy do bycia hołotą predysponuje czynnik:etniczny? socjalny? czy religijny?   Ciekawe będzie poznać kryteria którymi kieruje się brian ?

   • @ikulalibal#brian#Gdybygdybygdybygdy,

    Holysz- staropolskie "goly, golec".

    Holota- ludzie po kiepskim statusie materialnym.

    Czesto tak postrzegani bez wnikania np.w standardy moralne o niebo lepsze niz u ich " sedziow".

    Punkt widzenia zalezy...

    I dlatego my i wiekszosc ludzkosci mozemy byc postrzegani jako holota, przez garsc multimiliarderow.

    Czy zdegenerowanych politykow.

    Tymczasem czesto nawet mafijne *panstwo w panstwie" np.w chinskiej dzielnicy ma zasady, granice ktorych sie nie przekracza.

    Nawet jakis kodeks prawno/honorowy.

    Ktorego prozno szukac np.w nastepntm kwartale wielkiego miasta.

    Gdzie dojezdza policja i funkcjonuja zlodziejskie banki, urzedy, wszelkiego rodzaju instytucje.

    Ale tam mieszkaja Porzadni.

    A w dzielnicy obok chinolska holota.

    A zreszta.

    Kolega doskonale wiesz o co chodzi.

    I jedno.

    Od wsadzania kija w mrowisko od pewnego czasu jest GPS.

 • Daję 4 za koncepcję.

  I modelowe przykłady zamordyzmu NWO postępowych krajów.

 • "2000 zmarnowanych lat?"

  ----------------------

  Nie można tak powiedzieć - bo tych 2 tysięcy lat ani na chwilę nie zmarnował Szatan działając aktywnie swoim pomiotem na Ziemi - czego dowiódł właśnie Autor.

  Wniosek?

  Ludzie na Ziemi nie podołali - więc reset i ponownie do jaskini marsz!

  Nikt za nasz porządku w naszym domu nie zrobi - chociaż nie jesteśmy przez Boga zostawieni na pastwę czarciego pomiotu - bez szans - należy tylko odzyskać świadomość i działać, działać, działać.

  Na koniec - aby dokonał się reset - Sodoma i Gomora musi zaistnieć w pełnej krasie - a póki co jeszcze ludzkość nie jest w tym miejscu - więc szanse na zaistnienie - ludzkiego świata - ciągle są. Wszystko zależy od ludzi - bo czarci pomiot robi swoje zawsze od jednej sztampy.

 • na obecnym etapie i rozwoju swiata porównywac takiego czegos sie nie da

  nie jeden jezus w ameryce i rosji siedzi w psychuszce

  • @michalm12345#na obecnym etapie i rozwoju swiata porównywac takiego czegos sie nie da

   albo i nie siedzi, bo został zamordowany

  • @michalm12345#na obecnym etapie i rozwoju swiata porównywac takiego czegos sie nie da

   To krzywdzący osąd niesprawiedliwie zrównujący sytuację na cywilizacyjnie różnych przestrzeniach.Nie jest prawdą że i USA i Rosji niepoprawnych umieszczają w durdomach.   Jednak w Rosji częściej (a może chętniej) sięgają po ten rodzaj represji.   Jakucki szaman znany z tego że od 2019 roku pieszo zmierzał do Moskwy aby tam odprawić magiczny rytuał zabicia czy też usunięcia Putina,w październiku br został umieszczony na oddziale psychiatrycznym .W celach terapeutycznych albowiem zdiagnozowany by już wcześniej w miejscu zamieszkania.

   https://tass.ru/proisshestviya/12856151   W tym samym czasie (trzeba trafu) Jake Angeli znany jako QAnon Shaman zapamiętany z antybaidenowskiego protestu na Capitolu został skazany na 41 miesięcy czyli przeszło 3 lata więzienia.   https://www-bbc-com.translate.goog/news/world-us-canada-59253090?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=sc   Jak więc widać różni bywają szamani i różne bywają ich losy dlatego lepiej nie generalizować a wnikać w istotę problemu.

   W przeciwnym wypadku można upodobnić się do ryby.Na szczęście akwariowej bo w przeciwnym wypadku każda wigilia byłaby egzystencjalnym zagrożeniem.

  • @michalm12345#na obecnym etapie i rozwoju swiata porównywac takiego czegos sie nie da

   W Rosji aresztowano “Jezusa z Syberii”   24 WRZEŚNIA 2020

   Rosjanie zatrzymali Siergieja Toropa, znanego jako "Jezusa z Syberii" przywódcę sekty o nazwie "Kościół Ostatniego Testamentu". Jak informują śledczy, samozwańczy mesjasz i jego współpracownicy zabiegali o fundusze od uczniów i wykorzystywali ich emocjonalnie. "Jezus z Syberii" zgromadził kilka tysięcy wyznawców.

   https://archwwa.pl/wiadomosci/w-rosji-aresztowano-jezusa-z-syberii/

   https://archwwa.pl/wp-content/uploads/2020/09/jesus-of-sibieria-alexander-nemenov-afp-east-news-768x534.jpg

  • @michalm12345#na obecnym etapie i rozwoju swiata porównywac takiego czegos sie nie da

   Coz tez Bracie raczyles napisac?!

   Wszak wlasniem wypuszczon byl.

   I nauczam jak wielu mych avatarow na NEonie24.pl

   Amen:)

 • Autor nie doczytał do końca jak z tymi narodzinami Jezusa było...

  Przecież także jego rodzice uciekli z nim do Egiptu...bo Jezus już jako noworodek zagrażał istniejącej władzy.

  A na końcu został ukrzyżowany, w wieku 33 lat, na skutek donosu, nijakiego Judasza. Tak, że tu widać, historyczne zagrożenia niekoniecznie przegrywają ze współczesnością, tak jak sugeruje Autor.

 • Po przeczytaniu komentarzy

  Stawiam diagnozę, że zabierający głos nie zrozumieli przesłania notki.

  Odemnie 2razy 5*****

 • Znaczy

  Obecna "pandemia " to w praktyce postawienie wisieńki na torcie.

  • @Rzeczpospolita#Autor 5*

   No nie tylko, bo jeszcze Tytus z dużym sukcesem...acz tylko na pewien czas

  • @Rzeczpospolita#Autor 5*

   Zydzi by nas kochali bez wzajemnosci gdyby "judeo".

   A ze " chrzescijanskiej" i catholicos- powszechnej(czyli nie skrajnie rasistowskiej), maja powod do nienawisci.